Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) gyuromoj válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


gyuromoj
veterán

Drága lesz vagy csúszik a megjelenés.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11652) Neoteric válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Neoteric
addikt

Jon ra a Halo.

;]

PSN: ne0teric_sAN

(#11653) Wesder válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk csak gondolj a mindentmegvàltó SSD-re, nem 2ft.
Ahogy gyuromoj is írja, dràga lesz, vagy késik. Mondjuk a késés szerintem nem lesz, mert nagyon bizonygattàk hogy 2020 Holiday fix megjelenés. Esetleg az hogy a 10 millàból mondjuk csak 6-8 jön össze rajtra.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11654) pzstm válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


pzstm
titán

teljesen mindegy mi lesz, PS-el kapcsolatos, szóval nem lehet negative ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11655) Wesder válasza Neoteric (#11652) üzenetére


Wesder
félisten

Na de melyik? Csak mert nem mindegy. Egyébként a címben az Infinite a fejlesztési időre utal. ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11656) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Én azt olvastam akadozni fog a Bugsnax 720p-n és, hogy se HDMI se táp csatlakozó nem lesz rajta. Ami tényleg elég szomorú lenne..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#11657) Wesder válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Wesder
félisten

Egyébként ha megnézted volna hogy mire írta, akkor nem vàrnàl semmit. Ugye most MS-nél megint szar van a palacsintàban a Halo miatt, ezért majd XY majd valami kamu negatívumot fog gyàrtani a PS5-tel szemben, hogy ne legyen egyoldalú a helyzet.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11658) Moby válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Moby
addikt

"Tidux..." - Idáig olvastam. Ezt a wannabe hülyegyereket valaki letilthaná már a netről :DDD

(#11659) KaitouP válasza Lackooo84 (#11631) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Jó lesz az saccperkábé 60/40%-os arányban a kontroller javára. Kevesebben vannak azok akik annyit - vagy szinte csak azt - nyomják komolyan vehető (már ezekből eleve kevesebb van a racing kategóriában) autós játékkal hogy majdnem egy konzol árat pluszban elköltsék egy olyan eszközre, amit csak egy adott műfaj játékaira tudnak használni - aki mégis, azok többsége csak versenyzőssel nyomja. Ebből következik, hogy igenis fontos egy ilyen fejlesztés, pláne, hogy a hardver képes rá.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#11660) zkxdn válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


zkxdn
őstag

Drága lesz vagy elveszít egy launch gamet a kék oldal is, mert kompenzálni kell a zöld oldalon a Halot :DDD ;]

(#11661) ricshard444


ricshard444
veterán

Nagy esélyt láttok készlethiányra? Teszem azt reggel előrendelhető lesz és délutánra már hello van minden magyar oldalon?
4-nél hogyan volt ez anno?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#11662) Nayrobi válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Nayrobi
őstag

Amúgy az remélem megvan, hogy viccből írta ki, a halo pletykákra reagálva.

(#11663) Carlos Padre válasza Kicsimix (#11650) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Negatív? Épp most ment nagyot, hogy az oprendszer 175gigát fog levenni az alap 825gigából.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#11664) Carlos Padre válasza Moby (#11658) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És ezt pont te? :D :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#11665) Wesder válasza Carlos Padre (#11663) üzenetére


Wesder
félisten

SX-nél 100GB le lesz foglalva a rendszer mellett, így az is lehet 175GB. Nyílvàn nem az egész rendszer foglalna 175GB-ot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11666) KoNZoLik@ válasza ricshard444 (#11661) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

A 4-nél úgy volt, hogy mindenhol hegyekben állt! Ott is azt mondták, hogy nem biztos lesz elég, aztán volt dögivel...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#11667) Televan74 válasza ricshard444 (#11661) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én már előrendeltem a playitstore.hu -n.Igaz árát még nem tudni,azért leadtam egy rendelést a digitális verzióra. Csak jut egy belőle.:D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11668) mettek válasza ricshard444 (#11661) üzenetére


mettek
addikt

Amikor hivatalosan megjelent akkor volt elég de anno nálunk 3 hónappal később jelent meg mint nyugaton. Emlékszem akkor is november december körül jött ki de nálunk nem lehetett kapni. Egy ausztriai kirándulás alkalmával akartam megvenni Bécsben de le volt rabolva a város, egy darabot nem találtam. Vannak kétségeim hogy az egész világon egy időben fog elstartolni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#11669) tboy93 válasza Bogyi007 (#10996) üzenetére


tboy93
nagyúr

Basszus, ez a srác hogy megöregedett. :Y Emlékszem még, amikor debütált a PC Guruban...

(#11670) ricshard444


ricshard444
veterán

Televan:  Köszi a tippet, le is adtam az előrendelést, legalább ezt is letudtam.    :R

mettek, EdwardKelley: Érdekes lehet a start ezek alapján.
Nincs időm figyelni a fórumot sokszor több napon keresztül, ezért aggódtam.

Más: sokszor van 1-2 nap alatt 100-200 komment, örülök, hogy ez tuti valami nagy hírre reakció, aztán kiderül, hogy nem annyira releváns dolgokról megy a vita. :DDD

Vannak dolgok...

(#11671) Moby válasza Carlos Padre (#11664) üzenetére


Moby
addikt

Én nem írok híreket. Se kamut, se 1 éveseket. Nem viszket mindenkinek ennyire. ;]

(#11672) Peace válasza ricshard444 (#11661) üzenetére


Peace
nagyúr

Az úgy lesz, hogy rokonok, barátok és ismerősök mindenképpen kapnak, mert nekik félre lesz téve. Aztán meg majd mazsolázgatnak az előrendelők közül. De valószínű, hogy mindenkinek jutni fog. Azoknak is, akik csak besétálnak venni egyet. ;) Ne stresszelj rá!

(#11673) kicsako


kicsako
őstag

Szóval ha negatív hírek jönnek a PS-ről azt biztos hogy az MS/MS fanboyok keltik? :W

30FPS-nek már örülnék. Jelen genben sokszor a 25 sincs meg, nemhogy a 30. De legjobb lenne persze ha valami csoda folytán tényleg kapnánk 60FPS performance módot :C

SSD mérete eléggé kétségbeejtő. 650giga helyre mi fog ráférni? Felrak az ember egy Codot, hogy néha szórakozzon a haverokkal, és már a fele megtelt :((( 2020végén ez már vicc kategória. Legalább 1.5terrás SSD-vel kellene jönnie, még ha drágább is lenne.

(#11674) JanR


JanR
addikt

Tényleg ennyire fájó a 30 fps? 10+ évig verseny szerűen játszottam PC-n fps-t és ott fontos volt a 125, majd 144 fps, de konzolon miért? Volt PS3-am es PS4-em is. Soha egy játéknál nem éreztem azt, hogy hú, ide most indokolt lenne több fps (jó, ez hazugság, mert volt ahol belassult a játek, de nem megakadt!). Kicsit ilyen kössük az ebet a karóhoz sztorinak érzem ezt az egészet.

(#11675) Kendek válasza JanR (#11674) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a 30 fps a fájó, van olyan játék ahol nagyon jó az is. De mikor alig lehet normálisan irányítani mert akkora a késleltetés, az igenis bosszantó. Ilyenre pedig van nem egy példa, és néhol a játszhatóság rovására megy.

<-ƘƘ->

(#11676) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Az előrendelőket kérdem, ti komolyan beáldoztok 1 év garanciát, hogy 1-1.5 hónappal hamarabb játszatok multi címeket (SP:MM-en kívül lehet nem lesz más értelmes nyitó ex) egy picit szebb (még baromira nem nextgen) grafikával? Mármint ha megvárjátok a január 1-et, már fix, hogy 2 év lesz a gari, bár szvsz így fog indítani a Sony, mert eu-s szabályozás.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11677) kicsako válasza JanR (#11674) üzenetére


kicsako
őstag

Mert amire rámondják hogy jajdejó 30FPS. az egy RDR2, és egyéb nyalánkságok esetében legtöbbször a 20-at sem éri el. Ha benyögik hogy 60fps lesz, akkor talán akadásmentesen játszhatunk végre ;]

(#11676) NyMRooD
Elég kicsi az esélye, hogy ha 1 éven belül nem megy tönkre a konzol, akkor majd a következőben igen. Gyári hiba hamar ki fog jönni, ha abba nem fut bele az ember akkor simán elmegy a gép 4+ évet akár.

[ Szerkesztve ]

(#11678) l.skywalker válasza NyMRooD (#11676) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem lehet, hogy alapból 2 év garanciával fognak kijönni?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11679) NyMRooD válasza kicsako (#11677) üzenetére


NyMRooD
őstag

Én ezt értem, de ilyen erővel ha elindul a gép akkor jó eséllyel nem megy tönkre magától az első évben sem és tök fölösleges a garancia, elég a 14 napos elállási lehetőség a webshopoknál, személesen meg kipróbálod a boltban (szarkazmus akart lenni). Jól jön a 2 év gari, az MS ha jól tudom, pont azért bővített 1-ről 2 évre az x360-nál, mert a vörös gyűrűs hiba nagyon sokszor egy év után jött elő és a Switch-nél is elég random a kontroller meghibásodás, illetve ha jól tudom a ps3 esetében is volt valami típus hiba, ami nem a te elvedet vallotta.

(#11678) l.skywalker:
"bár szvsz így fog indítani a Sony, mert eu-s szabályozás" - szerintem igen.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11680) GEIL válasza JanR (#11674) üzenetére


GEIL
addikt

Bármilyen fps játék pl Fortnite...ami ugye crossplay.....hát konzolon tolva igencsak hátrányban vannak azok a játékosok egy PC-s ellen, pedig elvileg fut 60 fps-sel...
ami valójában 19-59 fps.....
lövöldözni a legalja a 60 fps....oda már inkább 144/244 fps kellene..és PC.

30 fps-sel vígan eljátszom Forza Horizon-t....
de pl Mortal Kombat-hoz már muszály 60 fps....
Fifához szintén kell a 60 fps.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#11681) Peace válasza GEIL (#11680) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor lövöldözz PC-n. ;)

muszáj !!!

(#11682) erahurka válasza GEIL (#11680) üzenetére


erahurka
félisten

30 FPS-sel nekem játszhatatlan PC-n a Forza Horizon 4.

(#11683) mettek válasza erahurka (#11682) üzenetére


mettek
addikt

Itt azért bejön a képletbe a megjelenítő is. Monitoron sokkal jobban kijön az alacsony fps szám. Amikor egy jó tv-n játszottam a ps-sel ott kevésbé volt észrevehető ez a dolog.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#11684) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Life, Uh, Finds A Way

(#11685) Mike


Mike
veterán

oh látom még mindig megy az fps tipródás

(#11686) erahurka válasza mettek (#11683) üzenetére


erahurka
félisten

Jó tévén próbáltam PC-ről és szar volt.

(#11687) boost válasza GEIL (#11680) üzenetére


boost
addikt

"lövöldözni a legalja a 60 fps"

látszik, hogy gyerekkorodban nem a Duna kavics volt az édesség. :D

(#11688) NyMRooD válasza GEIL (#11680) üzenetére


NyMRooD
őstag

Az emberek 90% aki szerint kell a 60FPS 1-1 multiplayer játékhoz, a 60-144 FPS-el is béna (nem azt mondom, hogy te az vagy, csak, hogy a többség ilyen), olyan ez mint az önjelölt F1 pilóták, kell a sportkocsi, de ha véletlen kitudja használni, az árokban köt ki. Vicces, hogy régen ezt a többség leszarta, már mint a magas fps számot, mindenkinek megfelelt a 22-24+ is. Persze a 4k/60fps jó lenne a nextgen elején, aztán azt a szintet tartva csiszolgassák a grafikát, de valószínűleg az lesz, hogy rögtön elengedik, ahogy egy picit is több erő kell a grafikához, sőt pl ubi alapból "szar" grafikával ad majd 4k 30fps-t nextgen címen.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#11689) Mike válasza boost (#11687) üzenetére


Mike
veterán

naja, szerintem sikoltozva szaladnának el meglátva egy maniac mansiont c64en

(#11690) Mike válasza GEIL (#11680) üzenetére


Mike
veterán

filmet is nézzél 60 fps-sel, mert megérdemled ;]

(#11691) kicsako válasza NyMRooD (#11688) üzenetére


kicsako
őstag

Nem feltétlen arról van szó hogy 60FPS nélkül béna az ember. De amikor 1 gránátnál beakad az egész játék, elég kellemetlen tud lenni.

(#11692) karmaresz válasza NyMRooD (#11676) üzenetére


karmaresz
senior tag

Nálam kimaradt a PS4, így magam részéről beáldozom a plusz egy év garanciát, ha lesz elég készlet és kiszolgálják a még júniusban előrendelőket:
- Beígértem a gyerkőcöknek -és magamnak is ;] - hogy ott lesz a fa alatt.
- Bízom abban, hogy jó konstrukció lesz és így egyáltalán nem lesz szükség a garancia érvényesítésére,
- valamint abban is, hogy ha mégis lenne gebasz, akkor az első évben kiderül.
- Simán elképzelhető, hogy nem a törvényhez köti a Sony a dolgot, hanem már a megjelenéstől megadja a 2 év jótállást a gépekre.
- Ha mégis lesz általános meghibásodás, akkor jó eséllyel lesz rá visszahívás, vagy javítás.
- Szavatosság is van a garancián -jótálláson- túl. Igaz, akkor a bizonyítás terhe rám hárulhat.
Szóval igyekszem nem túlaggódni a dolgot. :)
De ez én vagyok és megértem azt is, akinek PS4 mellett ráér januárig, vagy tovább.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#11693) Peace válasza karmaresz (#11692) üzenetére


Peace
nagyúr

60 FPS-es PC mellett is ráér sokaknak... :DDD

(#11694) ricshard444


ricshard444
veterán

Mint PS5 hype alatt lévő ember írom ezt, támadó szándék nélkül:

Én ezt úgy látom, hogy az exclusive címek miatt érdemes elsődlegesen konzolt tartani. Magasabb színvonalat képviselnek, mint akármi más a piacon és a futási sebességet felülírja az a művészi / minőségi élmény.

Ha valaki konzolon játsza a multiplatform címeket az 3 dolog miatt teheti:
Tud kompromisszumot kötni
Egyáltalán nem érdekli a futási sebesség, mint olyan, ameddig játszható a játék.
A konzol ára

Körülöttem aki konzolt tart egyetlen / elsődleges platformnak, azt pont nem érdekli, hogy 30 vagy 40 fps -sel fut vagy mennyire részletes az az árnyék a sarokban.
144 Hz monitor mellett játszom PC -n, jobb esetben ekörüli fps számmal. Értem, hogy 25 fps az kevés és érzékeltem az elmúlt hónapokban barátom alap jelen generációs gépén, de nem vártam el egy olyan futási sebességet a 7 éves hardvertől / a pc árának töredékéért, ami tényleg felemészt egy vödör pénzt.

Egy korrekt VGA kerül annyiba, mint ez az egész kis doboz, ami ráadásul elég magas felbontásban futtatja majd a címeket, kielégítő részletesség mellett. Akinek ennél több kell arra vár a PC -s világ.

Vannak dolgok...

(#11695) PiszokAlfréd válasza Mike (#11690) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

De paprikás lesz itt mindig a hangulat, amikor szóba kerül az fps téma! :D Pedig ízlésről nem lehet vitatkozni.. nekem a banán a kedvencem!! Nem, a narancs úgyis sokkal jobb!! :W jézus..
A multiplayer fps teljesen más téma, szerintem kár is ide keverni. Nem véletlen fut pl. az OW még konzolokon is 60 fps-sel. ufo test megvan? elég ránézni, mindegy hány hz-es a monitorod. ha csak 60, akkor is látni fogod hogy úgy tűnik, mintha a 15, ill., 30 fps-sel röcsögő ufo le lenne maradva, pedig teljesen fej-fej mellett mennek természetesen, csak fele, meg negyed annyiszor frissül a kép amit látsz. Nem, nem ettől leszel jó játékos nyilván, de az esélyeid határozottan jobbak, nem?

link nem jó..

[ Szerkesztve ]

(#11696) Peace válasza ricshard444 (#11694) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez így igaz! Sony exek miatt vesz valaki PS-t. Ha nincs otthon PC, akkor meg úgyis kénytelen konzolon játszani és nem fog FPS huszárkodni. Nálam mindig az dönt, hogy miképp sikerül beszerezni egy játékot. Ha valami jön GamePass-ban vagy Origin Premium-on, akkor egyértelmű, hogy PC lesz a nyertes és nem veszem meg 21k-ért PS-re. Viszont azért toltam végig AC: Odyssey-t és RDR2-t is PS-en és az ég világon semmi bajom nem volt a futási sebességükkel. ;)

(#11697) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ja,minden fasza cinematic 30 fps-sel, mer há' köztudott, hogy úgyse látni a különbséget, és az kisebb input lag miatt az irányítás sem fluidabb, mindez csak placebo.... :DDD

Én maradnék a 60-nál minden játékban, köszöntem.... :K

The Truth is out there...

(#11698) karmaresz válasza Peace (#11696) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szvsz a konzolvásárlók minimum kétharmada casual gamer, esetleg a gyereknek vásárolja meg az új generációt. Ők nem feltétlenül az exkluzív címek miatt vesznek gépet, hanem mert ott a hype, a gyerek rágja a fülét, ismeri az adott ökoszisztémát, a szomszédnak, havernak az adott típus van, vagy mert azon szebb lesz a NBA 2K21 Mamba edition. Az exkluzív címek is fontosak, de elsősorban a HC gamereknek.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#11699) Peace válasza karmaresz (#11698) üzenetére


Peace
nagyúr

Helyes! Vegyék csak a casual-ok is! Legalább rájönnek mi a jó! ;)

(#11700) Mike válasza kicsako (#11691) üzenetére


Mike
veterán

mi köze a 60 fps-nek a beakadáshoz
10 ne legyen

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.