Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) rob210 válasza tomcsi23 (#66498) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem véletlen írtam sok éves tapasztalat.
:( :(((

Renault power

(#66502) gabor85


gabor85
őstag

B6-hoz ilyen összes extralistát meg hozzá tartozót tud valaki? Megtetszett ez a coming home funkció, de inkább rs-ből a külső világítás (viszapill. búrából).

(#66503) tomcsi23 válasza rob210 (#66501) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tudom, itt is megtapasztaltam már, csak olykor "muszáj" a menés.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66504) focvis válasza TaaT (#66499) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, igen, ismerem a cikket.
Azt tapasztalom, hogy az a szakember aki nem végez vegyszeres tisztítást, az nem ajánlja, nem ismeri. Helyette bő 200 000 nettóért hengerfej leszerelést, tisztítást és ha már leszerelték akkor vezérműlánc, vez.tengelyállító cserét javasol.

(#66505) VR6-Fan válasza focvis (#66504) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mosd le vegyszerrel és mossál mindent bele a munka térbe, meg a szelep ülékbe, biztos jó lesz ;)

nem véletlen mondogatják azt hogy le kell szedni kicsi kézzel ki kaparni lánc meg megnyúlik ha kokszolodik ha nem, a "vanos" meg ha szerencséd van akkor kimosható még.... :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#66506) focvis válasza VR6-Fan (#66505) üzenetére


focvis
veterán

Igen, erre utaltam az előbb, nálam nincs megnyúlva a lánc, rendben működik a "vanos". Néha jön EPC lámpa felvillanás, ennyi. Megértem, hogy pénzből el mindenki, de ennyi pénzért újszerű bontott motort lehet venni ebayen.
Magam részéről utánaolvastam, de s.k. nem tudom / nem akarom megcsinalni [link]. Ők zárt szívó szelepek mellett csináljak, hogy ne az égéstérbe menjen a dzsuva. :U

Szerk. BTW elkezdtem prémium benzint tankolni, negyed rész E85-tel, azóta nincs EPC lámpa sem, de szeretnem kitakarítani a szívó oldalt, ehhez keresek valakit személyes tapasztalattal.

[ Szerkesztve ]

(#66507) kecske65


kecske65
csendes tag

Sziasztok!

Visszakerült a turbo a járműre és úgy látszik ez volt a baja, mert most megy rendesen, remélem nem kiabáltam el.

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#66508) freaghill válasza kecske65 (#66507) üzenetére


freaghill
őstag

Bátyám is holnap viszi szerelőhöz, hogy megnézze.
Egyszer megy, egyszer nem megy, kedve szerint :F
Kódnak azt dobta, hogy az intercooler és a turbó közt elvileg van valamelyik csővel gond, de ma úgyis még átnézzük.

(#66509) -v- válasza tomcsi23 (#66498) üzenetére


-v-
addikt

Ne is mondd, ünnepekkor mindig elszabadul a pokol ... olyan szintű toleranciát kíván ilyenkor a közlekedés, ami többnyire meghaladja az általam maximálisan elérhető szintet :D
Legjobb ha ilyenkor nem én vezetek ... a) tudok inni b) nem kapok agyfaszt .... :C

(#66510) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Meg tudnátok mondani, milyen nyomatékkal kell meghúzni az alufelni csavarjait?
2008 octavia gyári 16os felni, 5 csavaros.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#66511) Mágus2 válasza bajnokpityu (#66510) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

90-120Nm

(#66512) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Még nem vagyok otthon. Majd nyugtával dícsérem a napot, de lesz mit mesélni, itt is sok James Bond.

(#66513) bajnokpityu válasza Mágus2 (#66511) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt hittem sokkal erősebben kell. Ez kb 20kg ráakasztva a fél méteres kar végére. köszi az infot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#66514) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Óóó gyerekek nem közületek volt most fél órája vki a szentendrein egy faszás Allroad-dal? :)

(#66515) Nem3sys válasza bajnokpityu (#66510) üzenetére


Nem3sys
tag

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#66516) KaiotEch válasza bajnokpityu (#66513) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem amíg nem törik. Ha eltört, akkor tudod, hogy túlhúztad :D

(#66517) freaghill


freaghill
őstag

Ma próbáltuk felvarázsolni bátyám gépére a VAG-COM-ot, de nagyon nem akar sikerülni.

Win7 alapból, akkor felrakta a Virtual PC-t vagy mi a neve, azon belül az XP-t, akkor oda meg a VAG-COM programot, és rákötöttük a kocsira, a kábel meg pirosan világított.

Interface: Not found. Ez fogad 1-es és 2-es port tesztelésekor. :(

[ Szerkesztve ]

(#66518) MunezXBK válasza freaghill (#66517) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

VCDS-t told fel, az felrakja a drivereket.

(#66519) freaghill válasza MunezXBK (#66518) üzenetére


freaghill
őstag

Holnap reggel akkor kipróbálom :K
Köszi! :R

(#66520) bajnokpityu válasza Nem3sys (#66515) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt nem értem :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#66521) MunezXBK válasza freaghill (#66519) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha nem megy, írj, adok linket.

(#66522) Ace owner válasza KaiotEch (#66514) üzenetére


Ace owner
addikt

Sok allroad van erre, ma lattam egy koppon kuszo harmas golfot corvette szeletelokkel,eleg faszas volt..

Galaxy Fold 4

(#66523) KaiotEch válasza freaghill (#66517) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Beállítottad a dátumot 2013.10.01-re? VCDS esetén legalábbis kell.

(#66522) Ace owner: Egymás mögött ment egy új TT, ~2008 A4 allroad, régi TT, én meg mellettük a simával :) Elcseréltem volna 1 milka ráfizetéssel simán az allroad-dal :K

[ Szerkesztve ]

(#66524) varsam


varsam
őstag

üdv,

még mindig fék téma, a héten szeretném megrendelni:
Egy ismerős ilyet ajánlott, szinten zimmermann betétekkel? Jók lesznek?
Fékfolyadékot is érdemes cserélni? Nem tudom, hogy volt-e valaha eddig, elvileg 180k km van a kocsiban. Ha igen, abból hány liter kell? Ez megfelelő?

köszi

(#66525) rob210 válasza varsam (#66524) üzenetére


rob210
nagyúr

Liter :Y mivel jársz tankkal?

A zimmermann jó lesz nem azért mert az én kocsim alatt is olyan betét van, hanem azért mert egy nagyon jó minőségű gyártó.

:R

Renault power

(#66526) kecske65


kecske65
csendes tag

Ha utólagus lábtérvilágítást szeretnék berakni, hol tudom megnézni, hogy melyik csatlakozóról kéne kapnia a feszültséget? (A4 B7)

(#66527) Mágus2 válasza rob210 (#66525) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Passat B5 variant alias tank.

varsam A tárcsa-betét maradhat, a fékolaj csak DOT4 legyen, ne plusz. ;) Kell a liter, mert légtelenítésnél elég sokat ellocsol az ember, mire az ABS pumpa is bubi nélküli lesz.

kecske65: Elsa. Nem beszélni idegen? A zangol megy. :K

gabor85 megtaláltam a B5 útmutatót, cseh. :(( Ha mondasz egy oldalszámot amire hivatkozik a tiéd, megkeresem és lefordítom neked.

[ Szerkesztve ]

(#66528) varsam válasza rob210 (#66525) üzenetére


varsam
őstag

Nem tankkal, de valami hasonló fékhatást szeretnék [link] ;]

Mágus2 köszi :R

(#66529) kecske65 válasza Mágus2 (#66527) üzenetére


kecske65
csendes tag

Sajnos nem akarja a magyar nyelvet, az elektronikus / kapcs rajz részénél, azt már próbáltam. Nincs rendelkezésre álló info valami ilyesmit ír ki.

(#66530) gabor85 válasza Mágus2 (#66527) üzenetére


gabor85
őstag

fejezetre hivatkozik, pill leugrok a kisasszonyhoz :))

(#66531) Mágus2 válasza gabor85 (#66530) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ameddig megkerested, addig megtanultam passatul. 3.1 fejezet 21. oldal. ;)

Menu -Einstllungen- Light und Sicht. Azon belül találod a funkciókat, coming home, leaving home, lábtér világítás, vagy az irányjelző komfort beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#66532) gabor85


gabor85
őstag

Indulásképpen hozzátenném, már végigzongoráztam az egészet de a világítás visszajelzés nem megy...

Naszóval: a rádiófrekvenciás kulcs szinkronizálás úgy történik a könyv szerint, hogy a 3.1-es füzet (kezelési útmutatók) 41-ik oldalán a kulcs szinkronizálása pont hivatkozik a 3.2 szükségzárás -nyitás részre.

Az érthető, ki tudom így nyitni az autót.
A következő utasítás hogy kapcsoljam be a gyújtást és ennyi. És közben rájöttem hogy ennyi, nem is hiányzik semmi a könyvből. Tehát én tévedtem amikor azt mondtam hogy a fejezet hiányzik...

Az érdekelne, hogy a te cseh verziód is ugyanígy írja le? (szükségnyitás majd majd gyújtás be), nincs más tennivaló?

Ja, hosszan lenyomott nyitás gomb nem engedi le az ablakokat...

Akkumentesítés nem segített, de a legutóbbihoz képest az ESP visszajelző 50 méter után elaludt. :)

Szerk: Nincs ilyen menüm főnök :)

Szerk2: Csak MFA menüm van :)

[ Szerkesztve ]

(#66533) Mágus2 válasza gabor85 (#66532) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meséld ez az egészet még 1x. Mit kavartál a kulcsokkal és miért? Mi vezetett ahhoz,hogy egy csomó minden nem működik.

Már az akksit is levetted, igaz? Akkor egy csomó mindent újra kell tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#66534) gabor85


gabor85
őstag

Még tavaly nyáron csinált olyat hogy bejártam az udvarba ajtó becsüuk és kizárt. Vésznyitás gyorsan megtanul, azóta nálam van a pótkulcs.
Rendszerint amelyikkel nyitom, azzal indítom. Most viszont egyikkel leállít, másikkal zár, és úgy nagyjából akkortól nyitás záráskor nincs világítás visszajelzés.
Nekiestem a könyvnek, ahogy javasoltad, de félreértettem, mert azt hittem a szinkron részletes leírása a vésznyitás résznél lesz (...) aztán közben rájöttem (mint írtam) hogy francokat, de most megcsináltam leírás szerint de nem jó. Tehát a kulcs üzemszerűen működik, de nincs fényvisszajelzés, illetve ablak leengedés kulccsal.

(#66535) Ck.


Ck.
addikt

Ha az akkufesz terhelésen csak 13.8, akkor mi lehet a gond a generatorral? Elvileg 14 felett kéne stabilan lenni felkapcsolt fogyasztókkal, terhelés alatt is.

(#66536) Mágus2 válasza gabor85 (#66534) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi van a menüben, MFAt írtad, azin kívül? Nem tudom milyen felszereltséged van... itt a kollégának fullos highline, abban mindent lehet állítania menüben, és az adott kulcshoz,ami épp a gyújtásban van, elteszi a beállításokat.

Hány mikronig van a szűrő? Nem szűr csak egy bizonyos nagyságig.

Comfortline? Akkor csak a vcds-el lehet visszakapcsolni szvsz.

Ck. Újabb hibát keresel ott is, ahol nincs? Unatkozol? :DDD 13,8 fogyasztókkal tökéletes, nem kell 14 fölött lennie.

[ Szerkesztve ]

(#66537) gabor85 válasza Ck. (#66535) üzenetére


gabor85
őstag

14-14,4 úgy tudom terheletlenül (javítva) is, az a két tized nem biztos hogy sokat számít.

Mágus, a gázolajszivattyú fémreszelékei hogy a bánatba jutnak el a PD elemekig? Ott figyel előtte egy gázolajszűrő...

2 mikronos, jónak kell lennie.

Csak MFA menü, semmi csicsa. Ő Comfortline.

[ Szerkesztve ]

(#66538) Mágus2 válasza gabor85 (#66537) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne gondolj szemmel látható forgácsokra. :N

(#66539) gabor85 válasza Mágus2 (#66538) üzenetére


gabor85
őstag

Értem.
Másik. A tengely. Szóval ahogy másoknak is meg nekem is írtad elkopik a hatlap, oké, de a régi fogaskerekes hajtás is elkopik, a lánc ugrál az újakon, mi a megoldás? Amikor szétszedjük mire figyeljünk?

Nagyon agyalok rajta hogy beleinvesztálok a végleges átalakításba, és betolom a szervízbe.

Azért az elég gáz hogy csak vcds-sel lehet visszakapcsolni. Ezeken az a problémákon a hosszabb akkusaru levétel sem szokott segíteni? Mert most csak 5 perc volt.

(#66540) Ck. válasza Mágus2 (#66536) üzenetére


Ck.
addikt

Nem keresem a hibát, jön az magától. ;]
Az állófűtes lelovi magát alacsony akkufesz hibauzenettel 15 perc után ha csak városban megyek rövid távokon.
Ha megyek egy 100 km-t, akkor tölt annyit hogy egy fél órás programot kibir, de hosszabbat akkor se, szintén lelovi magát alacsony feszultsegre hivatkozva.
Igen, hideg van angol honban. :D

[ Szerkesztve ]

(#66541) Mágus2 válasza gabor85 (#66539) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azzal keverted meg, hogy egyik kulccsal kinyitottad a másikkal bezártad,nem tudom hogy sikerült gyári resetet csinálnod, de elérted valahogy, majd írd meg a vw-nek. ;]

Neked milyen hajtás van, láncos vagy fogaskerekes? A fogaskerekes nem kopik el, lefogazódik, ha már nem ken a pumpa rendesen.

Invesztálj bele egy autócserébe, amíg még megy és el tudod adni. Tudom szereted, de ez meg fog változni, amikor beadja a kulcsot valami főalkatrész a motorban.

Ck. Akksi csere lesz ott, nem generátor javítás. Elvesztette az akksi a kapacitását. Gondolom áll a motor úgy lövi le magát az állófűtés. :F

[ Szerkesztve ]

(#66542) gabor85 válasza Mágus2 (#66541) üzenetére


gabor85
őstag

2005 novemberi, szvsz fogaskerekes.

Eladni? Hát gondoltam rá...

(#66543) Ck. válasza Mágus2 (#66541) üzenetére


Ck.
addikt

Emiatt vettem új aksit 3 hónapja, de már akkor mondta aki berakta h a probléma ezzel nem lesz megoldva és a 13.8at keveselte. A generatorra gyanakodott.

(#66544) Mágus2 válasza Ck. (#66543) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem szívja le semmi az akkut, amikor áll az autó. Rádió gyári, vagy cserélte már valaki. Mennyi a nyugalmi áramfelvétel? Kell egy multiméter és ki kell mérni a nyugalmi áramfelvételt. Lehet nem is a 13,8 a kevés, hanem valami megzabálja az elektronokat amíg alszol.

[ Szerkesztve ]

(#66545) kecske65 válasza Mágus2 (#66527) üzenetére


kecske65
csendes tag

Próbáltam úgy is de de úgy sem elérhető. Se UK se US angolban nem elérhető.

(#66546) rob210 válasza Ck. (#66543) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ott valami rövidzáras lesz vagy kóborol az áramod, ahogy írja mágus is.
Bár nekem 14.1 et tölt a generátor, de a gépkönyveim szerint 13.8 és 14.4 között kell a jó generátornak tölteni, azaz még az alsó határba pont belefér.

Ha meg úgy gondolod, a feszültség szabályzót fel lehet rajta újíttatni az nem egy eget verő összeg.
De szerintem sem azzal lesz a hiba.
Ha kiveszed a kocsiból az aksit felviszed este feltöltöd, reggel mész egy karistot és másnapra ugyan ez lesz akkor valahol elszivárog az energy.

Renault power

(#66547) freaghill válasza KaiotEch (#66523) üzenetére


freaghill
őstag

Telepítés előtt állítsam be ezt rendszeridőnek, akkor?

(#66548) KaiotEch válasza freaghill (#66547) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha "gyári" a kábel és a hozzá kapott lemezzel telepíted, akkor igen. És net-et is kapcsold ki a gépen.

(#66549) gabor85 válasza Mágus2 (#66533) üzenetére


gabor85
őstag

Mit kell még szinkronizálni akksi visszakötése után?

Ja, megvan a komfort menü :D , reseteltem alle zusammen mindent, de ugyanaz ablak és villanás tekintetében minden...

[ Szerkesztve ]

(#66550) Mágus2 válasza gabor85 (#66549) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mennyi idő van állítva a lámpának? A gyári állapotba nincs idő téve, gyárilag ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.