Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Ck. válasza Templomegere (#19298) üzenetére


Ck.
addikt

Konkrétan most hirtelen 3 dolog érdekelne:

1. A középkonzolon van 3 gomb: Belső tér világítás be/ki, ASR be/ki, és van egy harmadik, amit hiába nyomkodok, nem csinál semmit, legalábbis nem veszek észre funkciót

2. A bal oldali bajuszkapcsolón van egy elhúzós gomb, EIN/AUS felirattal. Nem tudom mit kapcsol ki/be.

3. A fentebb írt kulcsos ablakfelhúzós mókát lehet-e vhogy állítgatni?

(#19302) Templomegere válasza FoBCRaistlin (#19300) üzenetére


Templomegere
senior tag

trafira

(#19303) Templomegere válasza Ck. (#19301) üzenetére


Templomegere
senior tag

ha nem felejtem el akkor este válaszolok , addig megnézem a könyvet ami a kocsiban van jelenleg .

(#19304) Ck. válasza Templomegere (#19303) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi szépen, ugyananezen indexkapcsoló végén van egy FUNK feliratú gomb is, ezt se tom mire való.

Előre is köszi

(#19305) FoBCRaistlin válasza Templomegere (#19302) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Remélem nem, mert háááát, voltak csúnya számok a km/h mutatónál ;]
Lassan el is kezdek keresni embert a tolatóradar beépítéshez.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#19306) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#19305) üzenetére


tomcsi23
veterán

A police.hu-t azért néha nézegessed, na nem a regisztráció miatt, hanem az előjelzés ügyében. ;]

Ck.: a bajuszkapcsolós kapcsoló (jó fogalom :D) a tempomatot kapcsolja ki elvileg, az ablakos témára meg alább írtam. Nem sok 1-2k érte szvsz. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#19307) eddie17


eddie17
addikt

Bicskakulcsos központi zár beépítve a kicsi golfba. :)
Magunk csináltuk, megszenvedtünk vele, de tökéletes, egy darab kábel nem látszik sehol, mint a gyári! :) Semmi gányolás...

(#19308) rob210 válasza eddie17 (#19307) üzenetére


rob210
nagyúr

Gratula jó munka lehetett én is gondolkoztam ezen, de majd ha a mostani tönkremegy, addig nem piszkálom:D

Renault power

(#19309) Kickass válasza VR6-Fan (#19276) üzenetére


Kickass
őstag

szerintem ez kadmiumozott csavarokért kiált :K :K

(#19310) Ck. válasza tomcsi23 (#19306) üzenetére


Ck.
addikt

Én is a tempomatra gondolok, pedig úgy tudom, hogy nincs benne. És +/- gombokat se látok. Ettől függetlenül örülök, ha van benne. Nemsoká kipróbázom.

[ Szerkesztve ]

(#19311) tomcsi23 válasza Ck. (#19310) üzenetére


tomcsi23
veterán

Esetleg, ha tolnál róluk képet? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#19312) Ck. válasza tomcsi23 (#19311) üzenetére


Ck.
addikt

Az úgy túl eccerű lenne. :DDD Nemsoká leugrok a kocsihoz és lövök pár képet.

(#19313) zoo8800


zoo8800
veterán

hoppá

rip and tear, until it is done

(#19314) VR6-Fan válasza Kickass (#19309) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kifehéredik a hőtől :(

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19315) Templomegere válasza Ck. (#19310) üzenetére


Templomegere
senior tag

Az "elhúzós gomb" EIN/AUS felirattal a tempomat kapcsolója. Ha azt EIN állásba húzod menet közben akkor tartja az aktuális sebességet. Ha tovább húzod, akkor gyorsít. Ha a bajúszkapcsoló végén lévő gombot megnyomod akkor 3Km/h-val csökkenti a sebességet. AUS állásban kikapcsolod. Ha megnyommod a fék vagy a kupplungpedált szintén kikapcsol. Ha gázadás után leveszed a lábad a gázról akkor az előre beállított sebességig lassul vissza. Majd próbálgasd...

A "FUNK" valami rádióval összefüggő cucc.

(#19316) Templomegere


Templomegere
senior tag

az ASR gombtól balra lévőt nem tudod? az elvileg a hátsó szélvédő roló gombja.

(#19317) Ck. válasza Templomegere (#19316) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi szépen az infókat.

Igen, az a gomb tényleg úgy néz ki, mint vmi ablakon lévő róló. Mondjuk a működési elvét nem értem. A róló be van akasztva egy furatba, és úgy lehet visszacsévélni, ha onnan kiakasztom. Milyen funkciót látna el az a gomb?

(#19318) Templomegere válasza Ck. (#19317) üzenetére


Templomegere
senior tag

motorosnak kellene lennie . azért a gomb .

a karon lévő gomb (funk) nem " fix" esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#19319) Ck. válasza Ck. (#19317) üzenetére


Ck.
addikt

Pedig nem motoros, rugós. Ha kiakasztom, magától visszaugrik a roló.

A "FUNK" gomb simán benyomható, nem billenős. Ha erre gondoltál a fix alatt.

(#19320) Templomegere válasza Ck. (#19319) üzenetére


Templomegere
senior tag

akkor motoros volt valaha ....

(#19321) Templomegere


Templomegere
senior tag

ilyen? mert az én katalogusomban ilyen kar van csak.

[ Szerkesztve ]

(#19322) Ck. válasza Templomegere (#19321) üzenetére


Ck.
addikt

Igen ilyen. A végére az van ráírva, hogy "FUNK". Azzal a végén lévő gombbal lehet lassítani?

Nálam egyébként vmiért nem műxik. Ha elhúzom a kapcsolót, akkor helyette a reflektor és az index kezd el villogni. Ha meg volna hülyülve a tempomat, akkor csak simán nem működne. De a reflektor villogtatás inkább vmi riasztóra emlékeztet engem.

(#19323) Templomegere válasza Ck. (#19322) üzenetére


Templomegere
senior tag

index forumon is jársz látom ... :)

ott valami igen el van kötve sajna , át kell bogarászni .

az fix tuti hogy az a tempomat karja és minden gomb azzal kapcsolatos :)

(#19324) Ck. válasza Templomegere (#19323) üzenetére


Ck.
addikt

Jaja, nekem is feltűnt, kicsi a világ. :D És a visszapillantó állító joystick-nál lévő "menu" feliratú kerek gomb az mit kellene, hogy csináljon? :D

(#19325) Templomegere válasza Ck. (#19324) üzenetére


Templomegere
senior tag

olyan gomb nincsen 97-és 01 között gyártott audiban :D

neked elvileg 2 din-es rádiód van , akkor lehet navi és lehet simán az audio-nak a menü gombja .

[ Szerkesztve ]

(#19326) Ck. válasza Templomegere (#19325) üzenetére


Ck.
addikt

Akkor az enyém a Holdról jött? :DDD

(#19327) Ck. válasza Templomegere (#19325) üzenetére


Ck.
addikt

Na majd még próbálgatom, egyelőre nem jöttem rá. Ezekszerint viszont akkor van tempomat a gépben, csak kerítenem kell egy autóvillamosságist, aki viszonylag olcsón és pöpecül kigubancolja a vezetékeket. ;]

(#19328) Templomegere válasza Ck. (#19326) üzenetére


Templomegere
senior tag

nézesd meg alvázszám szerint a kocsit :) mi is volt benne gyárilag , és mi nem . aztán lehet találgatni honnét is jött :)

(#19329) Ck. válasza Templomegere (#19328) üzenetére


Ck.
addikt

Az lesz. Szerinted amúgy nagy meló lehet a tempomatos móka, vagy egy gyakorlott villamossági szerelő pikk-pakk megoldja?

(#19330) Templomegere válasza Ck. (#19329) üzenetére


Templomegere
senior tag

aki ismeri az audit az pikpak , aki nem annak tovább tart a dolog , de végülis mindegy , csak értsen a dolgához .... amúgy maga a tempomat nem bonyolult a te kocsidnál . utgólag beszerelés is hamar megvan , csak a kar kell hozzá , meg egy jó szakember megfelelő programmal :)

(#19332) AMD Power válasza rob210 (#19331) üzenetére


AMD Power
titán

Én már rákaptam. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19333) Balupapa válasza AMD Power (#19290) üzenetére


Balupapa
senior tag

Jaja:) Portel cantaoi mellet vagyunk, itt a taxik v thalia v polo :D ma olyan volt 1 szalloda elott egymas mellet 4-5-6s golf egymas mellet utana pedig p cc :D

_-=*WheelWhores*=-_

(#19334) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok sracok, ugynezki Audinkban megellett az olajpumpa. Kb milyen osszegbe kerul egy komplett uj olajpumpa? Audi A4 1,6B, 2001-eshez (B5)

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19335) zoo8800 válasza Balinov (#19334) üzenetére


zoo8800
veterán

46e a Bárdiban.
ALZ motorkódhoz írja, nem tudom neked ilyen van-e. Ezt az egy félét találtam.

rip and tear, until it is done

(#19336) Balinov válasza zoo8800 (#19335) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi zoo8800, akkor nem olyan veszesen draga. En kulfoldon vagyok, szoval picit biztos dragabb, de ha szerencsem van, akkor kb 200€-bol megall az alkatresz ar itt is.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19337) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,

Bár nem szabadna, de itt is megkérdezem, mert mielőbb kellene vmi támpont:

Automata váltónál alapjáraton néha P-ben hallani vmi fura zörgést, ami ha D-be rakom, megszűnik. Van, hogy később mikor megállok és P-be rakom, akkor már semmi zörej, de van amikor előjön. Váltásban semmi probléma nincs, nem ránt, nem rángat, szépen vált.
Mi adhatja ezt a hangot néha, amikor nincs sebességben? 5 fokozatú tiptronic.

Lehet attól, hogy az olajszivattyú erőlködik a koszos szűrő miatt? Megvegyem a friss váltóolajat + szűrőt, elképzelhető, hogy megoldja ezt a néha jelentkező zörejt?

(#19338) Templomegere válasza Ck. (#19337) üzenetére


Templomegere
senior tag

nézzél egy olajszintet a váltóban , nekem ha alacsony volt akkor adott ilyen szörcsögő hangot néha főleg emelkedőn állva . Zörögni ha zörög az semmi esetre sem jó . Bár az is lehet hogy nem a váltóban zörög valami ?

diesel benzines ?

ha diesel és még nem volt javítva a váltó akkor előfordulhat hogy eljött az ideje :( sajnos a dieselesek nagy nyomatéka jóval hamarabb kicsinálja a váltót mint egy benyás .

(#19339) Balinov válasza Balinov (#19336) üzenetére


Balinov
félisten

Udv ujra,

kerdesem lenne a szakikhoz.

Fent emliett A4 (B5, 2001, 1.6 8v) mult csutortok este jelezte a muszerfalon, hogy alacsony az olajszint (sarga szinu indikator). Tettem bele 1-2 deci-t, majd masnap delutan meg vagy 2L-t. Ugyanaz az indikator nem jelzett ezutan.

Szombaton mentunk volna kirandulni, es ugy kb 50km utan a piros szinu olajindikator meg figyelmezteto hang fogadott az autopalyan. Ez elvileg olajnyomas, ha jol tudom.Makra pont kb 100m-t gurulva egy benzinkuton megalltam, igy nem karosodott a motor.

Olajszintet neztem, volt benn olaj (igy utolag visszagondolva jocskan a max szint felett). Haver ajanlasara motor beroffent es kb 200RPM-enkent emelve a fordulatot eloszor (meleg motornal) ugy 1400-1600 kozott jott elo a Piros jelzes. Inditaskor a muszerfalon OK tesztuzenet fogadott, mint mindig. Jo egy ora mulva (mig vartam a trelert), ujra elinditottam, ekkor viszon mar ugy 2400-2600 kozott kaptam a pirosat.

Tippre olajgomba vagy olajpumpat mondtak - esetleg az olajteknoben levo szivofej eltomodes, bar a tunetek alapjan inkabb a pumpa.

Autoszerelot nemreg hivtam, mondta,hogy megnezte reggel, kb 2-3L tobblet olajat engedett le, es egyenlore nem produkalja a hibat, de tovabb keresi.

Szerintetek?

Kaphatok olajnyomas figyelmeztetest (piros), ha lenyegesen tobb az olaj a motorban? Nem vagyok kimondott szakerto, de en el tudom ezt kepzelni. Viszont ha tenyleg csak az a baja, hogy qrvara sok olaj volt benne, akkor par napja miert kaptam meg az alacsony olajszintet jelzo uzenetet?

Valakinek valami otlete?

udv & koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19340) zoo8800 válasza Balinov (#19339) üzenetére


zoo8800
veterán

Az olajszint mindenképp a nívópálca szerinti MIN és MAX közt legyen. Jelez a kocsi, ha sok benne az olaj.

rip and tear, until it is done

(#19341) Kickass válasza Balinov (#19339) üzenetére


Kickass
őstag

mielott az elso 1-2 decit beletoltotted megnezted a nivopalcat hol all az olaj?

(#19342) Balinov válasza zoo8800 (#19340) üzenetére


Balinov
félisten

Kickass: igen termeszetesen, de min alatt volt.

zoo8800:szoval elkepzelhetonek tartjatok, hogy nem azert kaptam Piros olajszint hibakodot a muszerfalon, mert rossz az olajnyomas, hanem mert tul sok az olaj?

Ez alapjan a hibakod Engine Oil Pressure too Low

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19343) zoo8800 válasza Balinov (#19342) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem okos autó az A4, nemcsak az alacsony, hanem a magas olajnyomásra is figyel. Normál olajszinttel kellene megnézni, hogy jelez-e.

rip and tear, until it is done

(#19344) Balinov válasza zoo8800 (#19343) üzenetére


Balinov
félisten

remelem is,hogy igy van. :) Ha jol ertettem az ir ottoszerelot, leengedett 2-3L olajat, majd ment vele, hogy kideruljon, bejelez-e ez az indikator, de semmi, azt mondta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19345) zoo8800 válasza Balinov (#19344) üzenetére


zoo8800
veterán

2-3 liter olajtöbblet szerintem nem lehet, annyi aligha fér bele.

rip and tear, until it is done

(#19346) Balinov válasza zoo8800 (#19345) üzenetére


Balinov
félisten

annyi szerintem se, mivel kb 3.5L az egesz kapacitasa normal esetben.

de attol meg lehet, hogy "csak" ez a gondja?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19347) zoo8800 válasza Balinov (#19346) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nem tudom, mennyi olaj volt benne, de nem sajnáltad tőle az olajat, 2,2 litert töltöttél rá. Te is írtad, hogy jócskán a max felett volt. A max nem nem véletlenül max. :)
Valószínű, hogy normál olajszinttel nem lesz gond.

A szerelő meg gondolom kicsit túlzott a 2-3 liter leengedéssel.

Később pedig érdemes figyelni az olajfogyást a pálcán.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#19348) Balinov válasza zoo8800 (#19347) üzenetére


Balinov
félisten

ugylegyen, 2-2,5 ora mulva kell ujbol hivnom, majd remelhetoleg melo utan elhozhatom. Majd jelentkezem a hiba (pontosabb) leirasaval okulasul masoknak. :R

Egyebkent van valami ajanlott (magyar vagy angol) nyelvu szagirodalom ehez a B5-os A4-eshez, amit erdemes beszerezni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19349) zoo8800 válasza Balinov (#19348) üzenetére


zoo8800
veterán

Biztos van, csak szét kell nézni a neten... ;)

rip and tear, until it is done

(#19350) Balinov válasza zoo8800 (#19349) üzenetére


Balinov
félisten

nade miutan nezzen szet az ember? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.