Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) AMD Power válasza VR6-Fan (#16834) üzenetére


AMD Power
titán

Miért adod el?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16852) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Hehe Luigi megkapta a dögcéduláját :), már csak egy kis fólia, és kész is. :C
oldalán is egy picike.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#16853) VR6-Fan válasza AMD Power (#16851) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kicsivel följebb vagy lejebb leírtam :B

még se adom el, inkább elbontom a másikat, már ha megveszem....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#16854) 14adam


14adam
addikt

üdv

Borbet Ls felni jó 5-ös golfra? :)
választ előre is köszönöm :R

(#16855) AMD Power válasza VR6-Fan (#16853) üzenetére


AMD Power
titán

Megvan! Min írtam elég korrodált a kipufogom. Olyan mintha már egy nagyon picit lukas is lenne. Úgy hallom... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16856) #00809728 válasza FoBCRaistlin (#16849) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem kell hívogatni elég lett volna ha elviszed egy márkakereskedéshez ott egy szakértő leírja mivan az autóval és egy igazságűgyi szakértővel egyűtt fel lehet jelenteni.
pld ha van DASod akkor ingyenes.
Haver anno vett egy bravot és hibátlannak volt hírdetve.Majd a hátulja tőrőtt volt elég rendesen.
Nem mondták rejtett hiba kb 170.000követeltek vissza 145.000lett belőlle. :C

(#16857) #00809728 válasza FoBCRaistlin (#16850) üzenetére


#00809728
törölt tag

9000ft euroban...de kb 3h -ént kaptam róla sms-t hol jár az autó....mikor indult...és érkezik
sokkal korrektebbek voltak mint a MAGYAROK..

(#16858) AMD Power


AMD Power
titán

Az "sok" ha elindulásnál 2000 rpm-ig felmegy a mutató? Mondjuk mostanság már jóval kevesebb gáz kell az elinduláshoz,parkoláshoz. :B

Illetve a benzineseknél van valami ajánlott fordulat ahol optimális felváltani? Mert én szerintem jó párszor már alul váltok.....megszokásból.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16859) saguaro válasza AMD Power (#16858) üzenetére


saguaro
tag

:W

Ha meg haladni akarsz, akkor az felmegy 4000-5000 köré, lazán.
Te valaha kipróbáltad már az autódat, hogy mit tud? Akár a Renaultot, akár a Polot, akár forgalomban, akár valami nyugodt területen?

Tudnod kell, mi az a fordulat, ahol lefullad menetközbe, hol dadog el, stb.
És akkor nem kérdeznél ekkora egetrengető baromságokat.

Ott kel felváltani, ahol kényelmes. Ha sietsz, akkor akár 5000-nél, ha nem, akkor 1500-nál. Most a kettő között találd meg azt a fordulatot, ahol kényelmes. Attól meg nem kell félni, hogyha a gázra rálépsz, húz az autó.
Forgalmi akadály meg lehetőleg ne legyél BP-n.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16860) AMD Power válasza saguaro (#16859) üzenetére


AMD Power
titán

Én még a lomha Clioval sem voltam sohasem forgalmi akadály. :U

Átlagban olyan 2000-2200 körül szoktam felváltani. Én csak szimplán arra lettem volna kiváncsi ,hogy van-e valami ajánlott fordulat ami még dinamikus a közlekedés szempontjából és a fogyasztásra is jótékony hatással lehet.

A másik fele. Kérdeztem valamit tök normálisan. Normális hangnemű választ várok rá. :((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16861) zoo8800 válasza saguaro (#16859) üzenetére


zoo8800
veterán

igazad van, de fura, hogy ezt épp Te mondod :)

rip and tear, until it is done

(#16862) VR6-Fan válasza AMD Power (#16860) üzenetére


VR6-Fan
veterán

most nem azért, de végtére is igaza van, Te ülsz a kocsiba Te használod, Te tudod hogy szeretsz közlekedni.

alapjárat és rev lim közt ott váltasz ahol jól esik, vagy ahol a helyzet meg kívánja.

tippem szerint 1600 alá ne nagyon enged a fordulatott leginkább 5.-ben ne klímával, ilyen 2000 körül lehet az optimális, klímázol kicsit több.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#16863) AMD Power válasza VR6-Fan (#16862) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen a tippet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16864) saguaro válasza AMD Power (#16860) üzenetére


saguaro
tag

Minden autónál más ez a fordulat, F Astra 1.4-nél más volt, G Astra 1.6-nál más, 1.8-as Peugeot 405-nél szintén más. Az egyik bírja, hogyha 4.-ben megyek 40-nel, 1300-as fordulattal, a másik nem igazán szereti, de pl 1.4-es F Astra 4.-ben 50-el is úgy-ahogy megy.

Bocs az indulatosságért, de nem vagyok valami jó passzban... :(

zoo8800: Utóbbi időben a fogyasztással nem foglalkozok, inkább agresszíven vezetek, mert már nem érdekel, ilyen benzinár mellett. Tök8, hogy sok, vagy nagyonsok. 8 vagy 9 liter, nem mindegy? :(

Egyébként nem emlékszem, írtam-e, de az új kompresszor meghalt 1 hét után. Most várok a cég válaszára, hogy mikor tudom hozzájuk elvinni a kocsit, hogy kiszereljék a kompresszort, bevizsgálják, és megmondják, hogy valóban garanciális probléma-e.
Ha kiderítik, hogy nem, az autó szépen visszamegy a garázsba, és legközelebb akkor jön elő, hogyha eladtam. :(((

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16865) AMD Power válasza saguaro (#16864) üzenetére


AMD Power
titán

Értem.. meg ez persze gondolom nem csak motor hanem váltó áttétel függő is.

Én mondjuk nagyon "spórolós" vagyok ami a fogyasztást illeti. De persze nem akarok átesni a ló túloldalára. A Polo 50-nél 5-ben is "jól" érzi már magát. Ez gondolom köszönhető a nyomatékos motornak.

Semmi baj! Előfordulhat bárkivel.

Ez azért elég durva! Mennyi volt bele ez az új kompresszor? :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16866) Manitou válasza saguaro (#16864) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem 40-nél van a határ 4-ben, ha 40 alá megyek, akkor visszaváltok inkább 3-ba.
50 felett valamivel( de inkább 55) már mehet az 5. (1.4-es motor)

Mesélte régebben valaki, hogy a kocsijában városban nem lehetett felváltani 4-be :Y, valami kisautó volt. Magyarán 50-nél is 3-ban ment. :DDD

(#16867) tomcsi23 válasza saguaro (#16864) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akarsz róla beszélni? :D

Amúgy a 9 lityi lenne a nagyon sok? :B

Jól megjárod ezzel az ódival. Ott volt az a fasza passat, de lett helyette ez, hát szivola tényleg. :(

AMD: 2000-ről indulva nem csikorog a gumi :F vagy óvatosan kuplungolsz? Egy kicsit mehet lejjebb is a fordulat induláskor szvsz, de majd gyakorold, hogy ne fulladj le. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16868) AMD Power válasza Manitou (#16866) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen autó volt az? :F Biztos szépen fogyasztott....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16869) zoo8800 válasza saguaro (#16864) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak nyugi :)
Melyik cég/szerviz volt ez? Mióta nem válaszolnak?

AMD Power
ált. 1500-ig sem pörgetem induláskor. És nem hogy lefulladni nem szoktam, hanem általában elsőnek jövök el a lámpától. Kuplung barát vagyok :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#16870) saguaro válasza AMD Power (#16865) üzenetére


saguaro
tag

Persze, váltó áttétel függő is, nyomaték függő is, befecskendezés függő is, súly függő is, szóval ezer meg egy millió tényező játszik közre. Pont ezért írtam(visszaolvasva kicsit agresszívan valóban, bocsánat), hogy meg kell ismerd az autót, lehetőleg nem a belvárosban, dugó közepén, hanem valami viszonylag forgalommentes környéken. Megküldöd, satuzol, megforgatod a kocsit, hogy ne vészhelyzetben tudd meg, hol vannak a határai.

97.000 volt a felújított kompresszor, az új 224.000 lett volna, de erre is van fél év vagy 1 év garancia, nem tudom pontosan. :(((

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16871) AMD Power válasza saguaro (#16870) üzenetére


AMD Power
titán

Most még elég kesztyűs kézzel bánok az autóval , mert a jobboldali gombfej problémás, és nem valami stabil az autó. Jár alattam a kocsi egy picit. De kedden meglesz a csere és a futóműbeállitás.

Tudtok ajánlani valami olcsó helyet ahol betudnák majd lőni nekem a futóműbeállitást?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16872) saguaro válasza tomcsi23 (#16867) üzenetére


saguaro
tag

9 lityi az már nálam sok. :D
El tudok vele gurulni 7 alatt is, BP-n a 8 a reális, de 9-re feltolom.

Peugeotval semmi gondom nincs, az a vicc, pedig az egy 200.000-es autó. És a klíma is tökéletesen működik. :DDD Sőt, minden....

Fasza Passat most ilyen stílussal vezetve enne 15 litert pesten, meg mikor kimegyek kollégámmal spanyolba, neadjisten' Lisszabonba, akkor morcos lennék, mert a gázolajat fizetik, a benzint nem. :D

Legújabb nyűg, hogyha reggel indítom, garázsba tökéletesen hallok egy nyikorgó hangot, ha mozgatom a kormányt, valami "sír". 2-3 perc után elmúlik, és legközelebb másnap reggel hallom. :U

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16873) saguaro válasza zoo8800 (#16869) üzenetére


saguaro
tag

Compessor-express: [link]
1.5 hete beszéltem velük először, hétfőig kértek haladékot, amikor fel is hívtak, hogy ilyen esetben mi a teendő, aztán akkor mondták, hogy emailben fognak küldeni egy időpontot, amit aztán tudunk még egyeztetni, ha nem volna jó. Szerdát ígértek, de az már letelt.

Most beírjam, hogy általában 1000-ig pörgetem induláskor, és még így is első vagyok a lámpánál? :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16874) AMD Power válasza saguaro (#16873) üzenetére


AMD Power
titán

Mikor tesóm Toledojával mentem én is mindig első voltam. 1000 főlé én sem pörgettem. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16875) saguaro válasza AMD Power (#16871) üzenetére


saguaro
tag

Ha meglesz a csere, akkor feltétlen próbáld ki a kocsit, kell, hogy érezd.
Nem más kell elmondja, mert az nem olyan, mintha Te magad tudnád, hogy akkor ezt és ezt eddig lehet, vagy fékek hogyan reagálnak.
Nekem pl. a Peugeotnál, ha melegek a gumik, egy-egy erősebb fékezésnél beszitál az egész kocsi, ha mégjobban rálépek, onnantól csúszik. Egyik rosszabb, mint a másik. Nagyon kellene bele azaz ABS, mert nem szeretnék csattanni, hogyha egy barom, akinek van ABS a kocsijában, közvetlen előttem satuzik.

Tudnék ajánlani egy korrekt helyet, de az tőled elég messze esik. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16876) tomcsi23 válasza saguaro (#16872) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jobb a pözsó, mint a szar ódi, egyértelmű. :DDD

Szervóolaj :F

Amúgy én is 1000-1200 körül kezdem a kuplungozást, majd nyomom rá a gázt, ahogy a forgalom megkívánja. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16877) saguaro válasza tomcsi23 (#16876) üzenetére


saguaro
tag

Elég viccesen hangzik, de kevesebbet kellett költeni rá, sőt, olcsóbb volt az autó, mint az audi klímájának javítása(eddig!), pedig már 17 éveske. :)

Szervóolaj fullon van, én a szivattyúra kezdek gyanakodni. De ha az is beszart, akkor tényleg agylobot kapok tőle.

Szegény audi, ha ráérős vagyok, akkor van, hogy kapja az ívet, alsó hangon, pl 20-al befordulok, 4.-be, kb 600-as fordulattal, és megy. Egyszer fulladt le alattam, kb 400as fordulat körül. :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#16878) AMD Power válasza saguaro (#16877) üzenetére


AMD Power
titán

Az Audi sajnos sohasem volt az a pénztárca barát autómárka.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16879) tomcsi23 válasza saguaro (#16877) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, szegényke. ;]
Legmagasabb fokozatban a 45 még épp elviselhető, de inkább 50-. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16880) Manitou válasza AMD Power (#16868) üzenetére


Manitou
addikt

Nem tudom, talán Hyundai Getz :D , az rémlik, de biztosra nem merem állítani.

Nekem 5-ben 1500 körül forog 55 körül, ez az a határ ahol még érződik, hogy nem kinlódik a motor. 1200-on is el de ott azért érződik, hogy már szenvedősebb.
6000 felett meg már elég hangos :D

(#16881) AMD Power válasza Manitou (#16880) üzenetére


AMD Power
titán

Hyundai? Az meg mi? :DDD

Nekem is valami hasonló lehet 55km/h körül.

De persze.. ismerem. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16882) Manitou válasza AMD Power (#16881) üzenetére


Manitou
addikt

Hunyadi. :D Nem ismered? ;]

[ Szerkesztve ]

(#16883) AMD Power válasza Manitou (#16882) üzenetére


AMD Power
titán

Párom testvérének a palijának van egy olyana. 4 éves most mint kiderült. Mikor benne ültem azt hittem,hogy vagy egy 10 éves autóban ülök. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16884) tomcsi23 válasza Manitou (#16880) üzenetére


tomcsi23
veterán

" 6000 felett meg már elég hangos"
220 körül, mi? :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16885) Manitou válasza tomcsi23 (#16884) üzenetére


Manitou
addikt

Nem, kettesben :D
220-at lejtőn lefele szakadékba zuhanva se megy szerintem :DDD ~200 a max, de lehet még annyi se

[ Szerkesztve ]

(#16886) Boxer001 válasza Manitou (#16885) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem örülj, ha megy 190-et, de lehet az 180 inkább. Azért egynégy az egynégy. :D (Bár ha lenne vagy 150 ló mellé... ;])

[ Szerkesztve ]

(#16887) rob210 válasza AMD Power (#16881) üzenetére


rob210
nagyúr

Ne szídd a hyundait mert egy k.rva jó kocsi az accent is.
De ha én egy i40 be betehetném a seggem örök mosoly lenne az arcomon.

Renault power

(#16888) AMD Power válasza Boxer001 (#16886) üzenetére


AMD Power
titán

Igen inkább ez a reális.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16889) rob210


rob210
nagyúr

Én most úgy érzem a torony csapágyaimat leszek kénytelen kicserélni. :F
Majd ha bujkálok a kocsi alatt megnézegetem mi az amivel érdemes foglalkozni illetve kell.

:U

Renault power

(#16890) rob210 válasza saguaro (#16877) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha szervó pumpa lenne a bibi akkor tudok neked ajánlani egy adalékot ami rendbe teszi ha nincs még nagy baj.
Nekem bevált.
:R

Renault power

(#16891) AMD Power válasza rob210 (#16889) üzenetére


AMD Power
titán

Az viszont nem olcsó mulatság, nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16892) Manitou válasza Boxer001 (#16886) üzenetére


Manitou
addikt

(#16893) VR6-Fan válasza Manitou (#16885) üzenetére


VR6-Fan
veterán

emelkedőn felfelé szembe és oldal szélben 190 :DDD
4.-be...
:B

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#16894) zoo8800 válasza Manitou (#16892) üzenetére


zoo8800
veterán

lejtő vagy sem, azért elég szép végsebesség :D

rip and tear, until it is done

(#16895) Boxer001 válasza Manitou (#16892) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem mondom eléggé sietett a szerelőhöz motorgenerálra. ;]

(#16896) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#16893) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, hogy van ilyen hosszú emelkedő. :D

Manitou: Neked is pont ilyen verdád van? Elég jól megtekerte az órát. :C

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#16897) rob210 válasza AMD Power (#16891) üzenetére


rob210
nagyúr

5.000.- ből megvan a két szett.
Szerintem nem drága.
4500.- beállíttatom a futóművemet utána és kész.

Renault power

(#16898) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#16896) üzenetére


VR6-Fan
veterán

no meg ilyen enyhe is :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#16899) k. válasza FoBCRaistlin (#16852) üzenetére


k.
őstag

Én anyám autóját(Hátha majd egyszer az ... :B ) Dalbírnak hívom. Azt azért mégsem tehetem ki:D

(#16900) rob210 válasza k. (#16899) üzenetére


rob210
nagyúr

kiteheted csak lehet, hogy egy hazafi megdorgál érte:-)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.