Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) daneel_hu válasza Celtis (#26099) üzenetére


daneel_hu
addikt

MINDEN oleden van tint, banding és mindegyik beéghet. (kérdés mikor)
Nem fogsz tudni olyat találni amelyiken nincs ilyen jelenség.

(#26102) Celtis válasza daneel_hu (#26101) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, a tapasztalataim ezt mutatják, de 2-3 hete még azt sem tudtam, hogy van tinting, és itt a fórumban is elhangzott, hogy VAN homogén OLED panel. Mondjuk 55-ös méretben láttam is jót.

(#26103) daneel_hu válasza Celtis (#26102) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem éri meg az 55"-os a 65"-os vagy akár mégnagyobb helyett, még akkor sem ha a kicsi homogénebb.
Jobb élményt ad a nagy panel.

(#26105) Pro Koryak válasza rothfb (#26064) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szintén 55FZ800E:
nem tudom, de néha úgy tűnik, nem jön össze a 4óra használat és lefut standby-ban a panelkarbantartás = led narancssárga.
Nálam az a bizonyos kattanás van, hogy 20-30perccel a kikapcs után hallható. Akkor is, ha nem volt panel "panelfröccs".
Amúgy semmi probléma vele, remélem nem is lesz. :N

(#26106) rothfb válasza Pro Koryak (#26105) üzenetére


rothfb
veterán

Ne foglalkozz a kattanással.
A 4 órát pedig én legalábbis nem számoltam még ki pontosan, leírásban van benne, az biztos, hogy nagyjából stimmel.
Én is remélem, hogy nem lesz gond. Egyáltalán nem olvasok külföldi fórumokon sem semmilyen meghibásodással kapcsolatos gondot. Magyarországgal ellentétben (LG-hez képest), kint nagyon népszerűek a Panák, de semmi. Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) vezérlést a Pana csinálta az Oled panelhez, reméljük tartós is lesz. A kép csodálatos mind 55-sön, mind a 65-sön.
Ha esetleg van még valami kérdésed, tedd fel, ha tudok válaszolok. (Eléggé LG-s a fórum)😃

(#26107) chros válasza Pityu89 (#26095) üzenetére


chros
őstag

"Utolsó Trónok Harca rész elég komoly Oled tesztelő lett."

Masik forumban is emlitettek, majd ma este meglesem :) Bar az elso 2-ben is voltak sotet jelenetek, amiken kijott a hiba.

(#26108) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Lehet agyonvágtok, mert már többször volt téma, de ha meggebedek sem találtam még megoldást a dologra.
Szóval az lenne, hogy fizikális lejátszó nélkül, Blu-ray ISO-t, vagy magát a lemez tükörképet (nem tudom mi a neve, amikor ilyen sok száz/ezer file van) az LG C8-on szeretném lejátszani. Gondolom PC-ről kéne, de nem tudom, hogy lehet-e ilyet egyáltalán vagy, hogy milyen program támogatja?

Jelenleg nincs túl bonyolítva a dolog vagy külső merevlemezről játszom le az "mkv"-kat, vagy a gyári LG smart share-el stream-elem át asztali PC-ről. Az otthoni hardver (pc) és a wifi is elég izmos, gond nélkül viszi az UHD anyagot, de azt nem tudom, hogy az ISO-k lejátszására gépről van-e valami megoldás?

Előre is köszi,

(#26109) polonic válasza chros (#26107) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem elég sötétre csinálták, 80-as oled fénnyel is alig láttam vmit.
Pár szóval trágya az egész forrás.

(#26110) ribarszki válasza polonic (#26109) üzenetére


ribarszki
őstag

Csatlakozom! Az egész HBO Go trónok harca tömörítés, forrás egy rakás sz.r. Sötét, tele sávosodással, blokkosodállas, sötét jelenetek villogásával. Borzalom.

(#26111) Chris1983107 válasza ribarszki (#26110) üzenetére


Chris1983107
tag

Botrány volt, de az internet népe is lázadt rendesen. Sokszor alig lehetett látni, hogy most mi történik valójában. Ez nem csak nekünk OLED-eseknek tűnt fel. Rengetegen spamelték a twitteren is.

(#26112) Joshi válasza Chris1983107 (#26108) üzenetére


Joshi
titán

ISO-t és Mappa struktúrás verziót nem is fogsz tudni lejátszani a tévé belső lejátszójával. Erre egyetlen megoldás van, hogy PC-t HDMI kábellel (vagy külső médialejátszót) kötsz a tévére és a PC vagy lejátszó játssza le a filmet nem a tévé lejátszója.

(#26113) Chris1983107 válasza Joshi (#26112) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszönöm. Gondoltam, hogy ez lesz. Véleményed szerint melyik az erre legalkalmasabb program/lejátszó PC-re?

(#26114) Joshi válasza Chris1983107 (#26113) üzenetére


Joshi
titán

MPC-HC + madVR. Viszont azt tudnod kell hogy így bukod az esetleges Dolby Visiont, mert az PC-ről nincs.

ui.: egyébként Mappából le tudod játszani a filmet a tévé belső lejátszójával, ha belemész a Stream mappába és ott elindítod a legnagyobb méretű fájlt. De ugye a DV-hez kell a menü kezelés hogy el tudjon indulni, azt meg nem kezeli a tévé lejátszója.

[ Szerkesztve ]

(#26115) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na gyerekek, engem is utolért ez az istennek sem csatlakozom a wifire dolog.
December óta semmi baj nem volt, semmi nem is változott.
Amúgy Upc-m van sajnos, francos 8kerben nincsen Digi(a vicc, hogy Digis reklámtáblák meg vannak :DDD ).

Mi a megoldás? (költözzek el nem opció! :D )

Ja és a GoT az most tényleg rettentő volt.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#26116) blakey válasza Chris1983107 (#26108) üzenetére


blakey
titán

Az otthoni hardver (pc) és a wifi is elég izmos, gond nélkül viszi az UHD anyagot, de azt nem tudom, hogy az ISO-k lejátszására gépről van-e valami megoldás?
Emby szerver a gépre, Emby alkalmazás a TV-re és menni fognak az ISO-k is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26117) Joshi válasza blakey (#26116) üzenetére


Joshi
titán

Van WebOS-ra is? Ez kicsomagolja az ISO-t és streameli? Mert úgy se lesz DV.

(#26118) blakey válasza Joshi (#26117) üzenetére


blakey
titán

Van WebOS-ra is? - Van, nem írtam volna ha nem lenne. ;]

Ez kicsomagolja az ISO-t és streameli? Mert úgy se lesz DV.
Egy próbát megért és akkor látni fogja, hogy miként viszi vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26119) chros válasza polonic (#26109) üzenetére


chros
őstag

Na, most mar felcsigaztatok. :D

(#26120) BenFe


BenFe
tag

Megnéztem hogy áll a számláló az enyémen, úgy néz ki nem nagyon futtatták a gyárba se sokat, hogy csak ennyi van benne!
Annó a Philips-nél volt 24-48 és 300 órára is tettünk fel tv-ket, 23 és 35-38 fokos helységben is....

(#26121) daneel_hu válasza BenFe (#26120) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyébként ha futtaták volna, akkor valószínűleg kinullázák utána.

(#26122) Chris1983107 válasza Joshi (#26114) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszi. Ezt megnézem.

(#26123) Chris1983107 válasza blakey (#26116) üzenetére


Chris1983107
tag

Köszi, ezt is kipróbálom.

(#26124) BenFe válasza daneel_hu (#26121) üzenetére


BenFe
tag

Mi is futtatás után nulláztuk a tv-t, de az nem volt hatással az összóra számra, mondjuk ettől az Lg-nél lehet másképp..

(#26125) junior19 válasza polonic (#26109) üzenetére


junior19
senior tag

Lehet, hogyha a fényerő csúszkát emeled egy picit, akkor többet láttál volna a sötét jelenetekből, mint hogy az Oledfényt felemeled az egekbe.

codec project

(#26126) Madwe válasza junior19 (#26125) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lcdn se lehetett látni semmit, úgy volt szar az egész ahogy volt :D

(#26128) dgyuri0123 válasza chros (#26107) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Bar az elso 2-ben is voltak sotet jelenetek, amiken kijott a hiba."

Nem a sötét jelenetek miatt láttál hibákat, hanem az alacsony bitráta miatt... Az oled gyönyörűen kezeli a "telt" sötét színeket, csak a "fakó" árnyalatokkal akad némi gondja.

Joshi: Ja arra gondoltam.. Csak a Barbie-k hiányoztak. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26129) MrBazsi válasza Pityu89 (#26095) üzenetére


MrBazsi
senior tag

bizonyám, sokan panaszkodnak is h túl sötét volt. tegnap este néztem nálam 1080p-n tökéletes volt a képminőség, talán 1-2 jelenetnél lehett érezni h webrip, de rendben volt!

(#26130) FollowTheORI válasza MrBazsi (#26129) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért az amazon download meg ilyesmi jobb mint a HBO Go. :D

De amúgy nálam B7-en csak 1-2 nagyon fekete részletnél volt poszterizáció meg sávosodás...

Az látszik hogy az LG a biteket nem az alsó tartományra lövi el.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26131) torma1981 válasza MrBazsi (#26129) üzenetére


torma1981
veterán

Én megvárom amíg lemegy a sorozat és kijön 4k-ban. Talán ott nem lesz gond a pixelesedés.

(#26132) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Lehet megint régimódinak fogok tűnni, de ha nézek egy filmet/sorozatot akkor nem azt fogom figyelgetni, hogy milyen a minőség vagy xy főszereplőnek a kontúrja nem pixelesedik-e. ;]

Nyilván a jó minőség dob egy film élvezeti értékén, de akkor sem ettől jó egy film.
AZ is igaz, hogy mi még alámondásos VHS-es Terminátoron és Predatoron nőttünk fel. :P

(#26133) MrBazsi válasza FollowTheORI (#26130) üzenetére


MrBazsi
senior tag

érdekes amúgy, sokan panaszkodtak h sima lcd-n tényleg nagyon sötét volt, lepróbáltam az uccsó részt a régi 42LD420 lcd tvmen, és azt kell mondjam azon is nagyon rendben van. a mai led tv-k nem érnek 2 forintot se, de az még minőség volt, 9éves és állítom h jobb képe van mint a mai sima led tvknek, bármelyik mellé odaraknám.
hbo-go-n én nem nézek sorozatokat, pont a minőség miatt...
Torma: Jobb helyeken az első évad már fent van szinkronosan is 4K HDR-ben, brutál szép, ott van a külső vinyómon a sima fhd bluray 7évada a mellet, arra sincs semmi panaszom. nem hiszem h mostanában kijön mind a 8évad4k-ban, de persze én is várom ;)

[ Szerkesztve ]

(#26134) OPiiPO válasza MrBazsi (#26133) üzenetére


OPiiPO
addikt

" a mai led tv-k nem érnek 2 forintot se, de az még minőség volt, 9éves és állítom h jobb képe van mint a mai sima led tvknek"
- régen minden jobb volt ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26137) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Avforums-on olvastam, hogy a korai C9-tulajok kiváló tint-mentességről és csökkent bandingról nyilatkoztak.
+ megnövekedett fényerőről.
Akik a boltokban látták a készüléket azok is hasonlóakról számoltak be.

(#26138) dh66e válasza daneel_hu (#26137) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor van fejlődés.

(#26139) blakey válasza Madwe (#26126) üzenetére


blakey
titán

NEM A RÉSZ VOLT TÚL SÖTÉT, HANEM AZ EMBEREK NÉZTÉK ROSSZUL.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26141) Chaser


Chaser
titán

OLED55B8PLA amivel szemezgetek, szomorúan látom, h a tökéletestől még mindig messze van az oled
a c8 megéri a felárát vagy nem? jelenleg értelmes helyen 375e--ért látoma b8-at, de láttam volt már olcsóbb is, 350e-t nem szeretném túllépni csak ha muszáj
tv adás nincs, van ellenben film és konzol, később valószínűleg pc, 4k hdr történet izgatja a fantáziámat
statikus tartalmakat kerülve, 4-5 év azért reális lehet komolyabb leamortizálódás nélkül?

szerk:
a got újabb része sztem is érdekesre sikeredett technikai téren, elég jó ips közeli tn lcd-n néztük, zömét azért láttam ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26142) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ti melyiket vennétek? 55B8 új,55C8 új,vagy 65E7 használt?
Nagyon csábít a nagy méret,de ugye használt,a 8-sok meg tudják a dynamic tone mappet,ami konzolnál jó lehet.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#26143) Celtis válasza Gaben360 (#26142) üzenetére


Celtis
veterán

65B8. Elég jó áron hirdetnek még itt az aprón.
De csak akkor lőjj a nagyobbra, ha a tinting nem zavar.

(#26144) Bakus válasza blakey (#26139) üzenetére


Bakus
tag

Hát én a kalibrált B7-en is értékelhetetlennek tartom ezt a részt annyi minden elveszik a sötétség miatt. Nem más ez mint kifogás keresés így utólag.

"A víz örök, de a gép változik"

(#26145) Joshi válasza Bakus (#26144) üzenetére


Joshi
titán

Melyik részről van szó ha szabad kérdeznem? Én egyetlen egy részt se láttam a sorozatból, de már én is kíváncsi lettem.

(#26146) Bakus válasza Joshi (#26145) üzenetére


Bakus
tag

8.évad 3.rész

"A víz örök, de a gép változik"

(#26147) junior19 válasza Joshi (#26145) üzenetére


junior19
senior tag

A befejező évad mindegyik részére panaszkodtak itt is, de a 3. részre most nagyon.
S minden szava igaz szerintem is, s most nem leszek népszerű, de bebizonyosodott itt is, ebben a topicban.
Semmi olyat nem mondott, ami mentegetőzés lenne, szakmai megnyilvánulás volt minden mondata.
De gondolkodjunk egy kicsit. Van egy siker sorozat, amire áldoztak is pénzt, s ha jól emlékszem ezt az évadot több ideig csinálták, mint az előzőeket. Azt sem lehet mondani, hogy összecsapták, pedig megtehették volna.

codec project

(#26148) Joshi válasza junior19 (#26147) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de 1h 21min a film hossza és 4,3GB a mérete. Ez elég karcsú minőségre vall. Ahogy néztem a bitráta nem éri el a 10Mbps-et. Ilyen minőség mellett lehetnek gondok, mert a rendező lehet hogy nem ilyen minőségre gondolt.

ui.: mindjárt meglesem milyen. :D

(#26149) chros válasza blakey (#26139) üzenetére


chros
őstag

Eleg eros Oled stress-test lett belole, volt itt minden:
makroblokk hiba (most nem olyan sokszor), hatalmas banding a tartalomban, 5%-os vertical panel banding :)
Es mindezt besotetitve, mindennemu vilagitas mellett is alig lehetett latni valamit. (mindezt kalibralt TV)
Van egy olyan gyanum, hogy ezt hdr-re csinaltak alapbol, s az sdr transzfert rontottak el.

(#26150) Joshi válasza Joshi (#26148) üzenetére


Joshi
titán

Eddig néztem, ezen nem segít semmilyen OLED vagy akármilyen kijelző. Ez egyértelműen a gyenge release miatt van, majd ha lesz egy eredeti kópia akkor majd lehet tesztelni, addig nem. ;] Egyébként a teló kéknek "látta" azt ami egyébként szürke/barna volt, igazság szerint a blokkosodás a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.