Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) chros válasza janos666 (#26395) üzenetére


chros
őstag

Hmm, koszi az infot!

"Megvan már az ára az új home csomagoknak"

Koszi, hetvegen raneztem, s lattam, hogy elerheto mar a download szekcioban, de a store-juk halott volt akkor :)
Fel is telepitettem anno gyorsan, hatha, de mar a workflow betolteshez keri a license-t. Ha az ara kb 30 lenne, akkor talan, de ennyiert nem :)

"Miért használhatatlan a BFI?"

Mert 120Hz-es a panel, s nem 240, igy judder-t produkal 23p tartalommal, plusz vibral mint a fene :) De nem erdekes, 23p kozel tokeletes custom timing-al.
Egyebkent epp ezert kell uj 3dlut-okat csinalnom: elcsesztem az "elejen", nem olyat keszitettem, ami "EDID kozeli" volt (csak a back porch-okat es pixel clock-ot valtoztatja). Ennek eredmenyekent a panel-response mas lett 23Hz-ben (sotetebb), mint minden mas frissitesi modban. Ez van, ha az ember gyorsan akar valamit megcsinalni, igy 3x annyi ideig tart vegul :)

[ Szerkesztve ]

(#26452) czombos válasza poli27 (#26421) üzenetére


czombos
tag

Én is borzasztónak tartom, hogy nincs gigabites lan a felső kategóriás TV-kben sem de egy jó routerrel és a router rendes konfigurálásával megoldható a 4K HDR filmek lejátszása a TV-n WiFi hálózattal DLNA-n keresztül.
200 mbit körüli letöltést lehet mérni a TV böngésző alkalmazásán keresztül, de szerintem a beépített média lejátszó alkalmazás többet tud, ezt abból gondolom, hogy Netflix app-ban lehet sebességteszt-et indítani és ott 300-500 mbit körüli sebességet lehet mérni.

Én egy Linuxra (Ubuntu) telepített Kodi-t (18.2) használok amiben engedélyeztem a médiatár megosztását DLNA-n keresztül. Nálam sosem akad végig lehet nézni úgy egy teljes 4K HDR Remux-ot, hogy egyszer sem akad meg a lejátszás.
Korábban Libreelec-et használtam annak is hasonlóan jól működött a DLNA megosztása.
Viszont nemrég próbálkoztam Windows-os Kodival és az abban lévő DLNA hibás valamiért, nem tudja azt a teljesítményt amit a Linuxos Kodiban lévő DLNA tud.

(#26453) kalimist válasza janos666 (#26424) üzenetére


kalimist
aktív tag

Továbbra sincs még "macroblock fix" B8-ra, szerintem azért sem mert az Alpha 9 procikra készült javításnál gond van a gammával. Állítólag (avsforum) az LG már tesztel egy újabb javítást.

[ Szerkesztve ]

(#26454) poli27 válasza #72042496 (#26437) üzenetére


poli27
veterán

A routerem a tévé mellett van 50cm re..., és azzal jobban akad mint kábelen pl ez a 85mbit es 4k film... egy windows 10 es i5 ös pc ről megy emby szerver vagy plex mind1.... akad...

(#26455) poli27 válasza czombos (#26452) üzenetére


poli27
veterán

nekem i5 windows pcről megy a lejátszás emby vagy plexel... és sokszor akad.... viszont ha a pcről indítom jobb gomb, és átvitel eszközre, úgy nem akad ami a media servereken igen, ezt se értem, de már kezdem nagyon unni.... de a 85mbit es 4k filmet sehogy se tudtam akadás mentesre csinálni...

(#26456) Locutus válasza polonic (#26446) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem azt a szakértő sötétet állította vissza alapra, amiben épp volt a TV frissítéskor.
A technicolor HDR-es profil pl nem veszett el.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26457) #72042496 válasza poli27 (#26454) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel szerintem menj át a routered topikjába, hátha. De helyi hálóról UHD filmekhez szerintem is a külső médialejátszó a tuti, sajnos.

(#26458) czombos válasza poli27 (#26455) üzenetére


czombos
tag

Van nekem is plex és emby is, de lassabb mint az általam írt megoldás.
Belső hálózatra vagy használd a windows beépített DLNA megosztását vagy telepíts egy LibreELEC-et és állítsd be rajta a médiatárat és a dlna megosztást

(#26459) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem csak egy kérdésem volna.
Majd OLED -re (vagy QLED) akarok átállni és a fali konzolra max. 400x400-as (VESA) szabvány szerinti TV-t lehet rögzíteni, ha jól értelmezem a képet /jelenleg 55" UHD/4K TV van rajta és 55"-nál nagyobb nem is kell később sem/

Pl. néztem egy TV-t és az 300x200-as VESA szabvány szerint van. /gondolom az is felfogatható lenne a képen található tartóra/ :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26460) czombos válasza MaxxDamage (#26459) üzenetére


czombos
tag

LG B8 55" nálam falon van és hasonló konzolom van

(#26461) dh66e válasza MaxxDamage (#26459) üzenetére


dh66e
veterán

75-től 400-ig minden VESA méretet lefed szóval jó lesz.
Egyébként meg van egy tök jó topikja az ilyen kérdéseknek. :K

(#26462) Clay válasza poli27 (#26455) üzenetére


Clay
senior tag

Ne hülyéskedjetek már. Nekem kábellel van a pc-router-nappali tv, illetve wi-fi-n a hálószobai tv. A nappaliban lévő tv-n már rengeteg 4k hdr filmet megnéztünk, egyet se röccent, soha, még a 70-80GB méretűek se, a hálóban lévő majd 10 éves, 27-es samun, értelemszerűen max 1080p filmet nézünk, de azzal se volt még soha probléma. Servioo-t használok, aminek az egyetlen baja, hogy át kell nevezni a filmmel megegyezőre a felirat file-t.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#26463) MaxxDamage válasza czombos (#26460) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm!
Én E8-s LG-t nézegettem, de még jó/garis amit jelenleg használok, 120Hz-s G-SYNC lapost viszi 120Hz-n (persze G-SYNC nélkül) gond nélkül és még lehet nem cserélem le.

(#26461) dh66e: Neked is köszi, azt nem tudtam látod! :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26464) janos666 válasza chros (#26450) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A kijelzőpanel utolsó analóg-digitális konverzió körüli gyári kalibrációja legjobb tudomásom szerint fehér ügyileg a különálló W al-pixel hideg fehér (körülbelül 10˙000 Kelvin) színe (kb. a W-hez húzzák be az R=G=B=100% digitális állást) és gamma 2.2

Digitális számokban (a hideg fehér miatt) az R van mindig koppon, szóval inkább csak a G,B párossal tologatnám be D65-re (R-t legfeljebb csökkenteni lehet, de nincs értelme), de nem nyúlnék az Offset értékhez, csak a Gain-hez és a gammát is 2.2-n hagynám forráseszköz oldali 3DLUT-hoz.

De HDR módhoz sohasem tudtam használható 3DLUT-ot csinálni a C7-hez (ahol még nem volt hardware LUT opció). Nem kezeli jól azt a WRGB problémát az ArgyllCMS, hogy HDR módban ~2x világosabb a 100% fényességű fehér, mint a 100% szaturált 100% fényű R,G,B színek külön-külön (durván 350 - 700 nit az R+G+B és a "bármi is ég olyankor a WRGB-ből HDR fehér").

Sőt, az új modelleken az SDR picit még visszafogottabb, mint a HDR. Tehát a HDR mód R+G+B magasabb értéket ad, mint az SDR mód max fehér. Nem csak a nem-additív részt hanyagolják SDR módban, hanem pluszban le van kicsit fojtva. Bár ez csak akkor érdekes, ha SDR módban szeretnél 3DLUT-ot készíteni HDR-hez (gondolkoztam ezen még a C7-el, majd a B8-al is amiatt, ahogy az Alpha7 kezeli a sötét HDR színeket, de végül emiatt cseréltem inkább C8-ra a B8-at és ez is megoldotta a dolgot a saját HDR módjában).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26465) chros válasza janos666 (#26464) üzenetére


chros
őstag

(#26450) chros: "csak white point-ot allitottam D65-hoz (R -5, B -6)"
"inkább csak a G,B párossal tologatnám be D65-re"

Igen, koszi, ezt csinaltam (miutan multkor mar irtal errol), csak sikerult elirnom (R -> G) :) szoval: G -5, B -6

de nem nyúlnék az Offset értékhez, csak a Gain-hez és a gammát is 2.2-n hagynám forráseszköz oldali 3DLUT-hoz

20-pontos 100-as IRE erteket allitottam. En inkabb a TV 2.4 gamma-jahoz keszitek egyet, es a 2.2-hoz is (mas oled feny beallitassal).

"De HDR módhoz sohasem tudtam használható 3DLUT-ot csinálni"

Ezt mar nem is probalom, miutan multkor mar irtal errol. Igy a 3dlut csak SDR-hez keszul.

"Bár ez csak akkor érdekes, ha SDR módban szeretnél 3DLUT-ot készíteni HDR-hez "

HDR-t csak passthrough-ban kapja a TV a fenti ok miatt.

(#26466) janos666 válasza chros (#26465) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy mondjuk tudsz HDR 3DLUT-ot csinálni (és így B8-on is szép additív lehet a színekezelés), ha SDR módban (koppra tolt OLED Fény-el és Kontraszt-al) készíted Wide gamut-ra (és célszerűen gamma 2.2-re), és azt mondod a madVR-nak, hogy 3DLUT-al szeretnél konvertálni HDR-ből SDR-ba.
Ilyenkor SDR módban marad a TV egy HDR film közben is, amiben max ~350 nit a fényerő (vagy még kicsit kevesebben, most fejből már nem rémlik pontosan, hogy ha 85-ről 100-ra húzod a Kontraszt-ot, akkor felkúszik-e a HDR mód szaturált R+G+B értékére az SDR fehér, vagy marad valami kis limit az SDR módon). Így persze nem olyan látványos/vakító a pontszerű csúcsfény, de minden mást úgy csinálsz, ahogy szeretnél, nem vagy ráutalva a TV gyári fix HDR színkezelésére (ami csak a 9-es sorozaton lesz elég szabadon piszkálható ... talán.., elvileg...).

Ja, még a BFI... Igen, 24Hz-hez 2:3 juddert tesz rá !:(((! de 60Hz-es játékhoz ez nem gond és ahhoz szerintem kell (bár én PC-n kikapcsolom a blur effekteket, amit konzolon általában nem lehet, olyankor pedig mindegy lenne) és olyankor abszolút szokható a villogás, max 10-20 percig zavar és csak az első napokban (vagy ha hetekig nem láttál villogó képernyőt. pl. hosszú nyaralás / csereTV).
Az 50Hz sem akadozik (50+50=100Hz), de az tényleg vadul villog, nehéz és sokáig tart nagyjából megszokni (elhiszem, ha valakinek nem is sikerül), de ilyet én alig nézek (koax be sincs dugva).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26467) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Poenbol masfel ev utan vizsgalgattam kozelrol a kijelzot es azt vettem eszre hogy ket pixel beegett vagy legalabb is nem valtozik a szinuk.
Hany hibas pixel utan lehet gariztatni? Ilyenkor mi tortenik nekem kell elvinni a tv-t vagy kijonnek?
Egyebkent ha szopo a gariztatas akkor hagyom a fenebe mert ugysem latom es nem zavar de megis...

Egy 910v-rol van szo.

Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26468) dh66e válasza adamssss (#26467) üzenetére


dh66e
veterán

Bejelented megmondják garanciális gond vgy sem, ha igen, jön a szerviz házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26469) Pro Koryak válasza adamssss (#26467) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pixelhibát csak bizonyos hibás pixel/cm2 felett vagy valami hasonló. Gyártónként eltérő.
2 miatt tuti nem.

[ Szerkesztve ]

(#26470) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom. Na majd ha lesz idom tuzetesbben megnezem a tv-t meg felhivom az LG-t.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26471) Chaser válasza Pro Koryak (#26469) üzenetére


Chaser
titán

lcd-nél oké, olednél már csúnya lenne ha egy darabnál is nem cserélik a panelt, olyan prémiumnak demozzák hogy húha, nem is tudtam lehet itt is pixel hiba, megdöglik a fehér led v előtte a szűrő?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26472) alaves válasza adamssss (#26470) üzenetére


alaves
addikt

Az LG egy hibás pixel miatt is cserél, úgy tudom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26473) chros válasza alaves (#26472) üzenetére


chros
őstag

Itt van pelda a panelcserere pixel hiba miatt, ugyhogy egy probat meger: [link]

(#26447) ribarszki: "Észrevettetek változást valamiben? Színek, stb?"
(#26450) chros: "Majd este kideru. ... Tegnap csinaltam egy uj 3dlut-ot ... es az eredmeny katasztrofalis lett"

100%-ra nem tudom megmondani, de olyan, mintha valami nem stimmelne a 04.10.65-os B8-as firmware-rel (mindez PC modban, ISF dark room, 2.4 gamma):
- visszaallitottam a kozel-jo 3dlut-ot es a hozzatartozo TV beallitasokat
- meglestem egy sotet reszt az egyik sorozatbol amit a fentivel lattam epp elotte, es mintha sotetebb lenne
- az AVSHD bt.709-es black clipping-jevel: a 17 es 18-as fekete nem nagyon latszik es a tobbi mintha sokkal vilagosabb lenne, mint a *.36-os fw-vel (ezt is a minap neztem)

Plusz itt mar van 2 user, akik panaszkodnak.

Megprobalom visszatenni a *.25-os fw-t este (a 36-osat hasznaltam eddig, de mar nem talaltam hozza linket: valaki nem toltotte le?), s osszehasonlitom az eszlelt reszeket.
Mert ha tenyleg applikaltak a "makroblokk" "fix"-et, akkor ez indokolhatja, miert lett nagyon rossz az utolso 3dlut, amit csinaltam.
Janos, te emlitetted fentebb, hogy a 65 tartalmazza: ez milyen info-n alapul? Csak a verzioszamon?

(#26474) chros válasza janos666 (#26466) üzenetére


chros
őstag

"HDR 3DLUT-ot ... SDR módban ... madVR ... HDR-ből SDR-ba."

Koszi, kiprobaltam mar korabban es a hdr output-ot is (nem passthrough), de a TV dynamic tonemapping-ja magasan a legjobb elmenyt nyujtja.(A tapasztalatokrol itt van diskurzus.)

"BFI ... de 60Hz-es játékhoz ez nem gond és ahhoz szerintem kel"

Koszi az infot, jatekot kb 15 eve abbahagytam, majd talan egyszer, ha rengeteg idom lesz :)

"koax be sincs dugva"

Nekem sincs, wifi off, s meg arra is gondoltam, hogy a lan kabelt is kihuzom: gyakorlatilag monitorra degradalva a TV-t :D

(#26475) ktomek válasza Gaben360 (#26406) üzenetére


ktomek
aktív tag

Kösz az infót, bár lehet, hogy nem nekem szántad. :) Nekem C8 van, nem B8 lesz.

(#26476) Skyhunter válasza Locutus (#26410) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nálam is GT60 van, és még mindig János 2014-es kalibrált profilját használom...nem is volt gond a GOT S08E03-nál, mint oly sokaknál...:)

(#26477) Zolom89 válasza Skyhunter (#26476) üzenetére


Zolom89
senior tag

Jaj már a hideg ráz amikor olvasom hogy szar volt a film mert nem lehetett látni semmit.. ;] HBO go-n néztem szóval tömörített volt a kép még is lehetett látni :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#26478) dgyuri0123 válasza adamssss (#26470) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1 hibás pixelem volt és garanciában cserélték a panelt.

(#26477) Zolom89: Nekem sem volt semmi bajom a GOT újabb részeivel azon kívül, hogy agyon van tömörítve, de attól még élvezhető és látható is minden, ami kell. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26479) janos666 válasza chros (#26473) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tippelek, mert időrendben ez már a második B8 firmware azóta, hogy a C+ modellek megkapták a "macro block fix"-et és ugyan ezt tapasztaltam a C8-on (és írták mások is fórumokon), hogy a sötétszürkék a kelleténél sötétebbek lettek (annyira, hogy gyakorlatilag nem is látni őket világosabbnak a feketétől, vagy ténylegesen be is buknak a feketébe, de itt bejön a képbe a véletlen szórás panel és panel, illetve szemlélő és szemlélő közt...).

Főleg akkor ütközött ez ki, ha valakinek a saját kalibrációja lefelé igazgatta a sötétszürkéket, mert akkor már erős black crush hatása volt, míg a gyári kalibrációval csak átbillent kb. annyit lefelé, mint előtte felfelé húzott a céltól (tehát kb. se jobb, se rosszabb, csak más lett, ha gyári beállításokkal használtad előtte és utána is).

Szerintem lehet ez a "javítás" része, hogy inkább kicsit bebuktatja a szürkéket, csak hogy ne legyen látványos a maradék kis villogás (mert jelentősen csökkent ugyan a villódzás, de nem szűnt meg totálisan, szóval ha nagyon rá van izgulva a közönség, talán jobb feláldozni pici képminőséget is, csak hogy ne látszódjon a villogás, mert most erre harapnak a népek).

Szerintem jobb az eredmény a fix után újrakalibrálva, mint a fix előtt kalibrálva. Ha sohasem kalibrálsz, akkor pedig egyszerűen más, de ha zavar a villódzás, akkor egyértelműen nyersz vele. Csak akkor lehet inkább baj, ha nem kalibrálsz újra (és nem is reset-eled gyárira sem), vagy ha szubjektíven sokkal jobban tetszett az hogy inkább túlzottan is kiemeli a sötét színeket, mint ha a kelleténél jobban bebuktatja azokat.
Én szubjektíven jobban szeretem bebuktatni a szürkéket, mint túlhúzni (ha nincs "arany középút"), főleg mikor sok a ditherzaj a készüléken belül (ez főleg PDP-re igaz, de OLED-nél is határeset), és még inkább ha sok agyontömörített, blokkos anyagot néz valaki (az olyankor ott úgyis többnyire csak zaj, a hasztalan féléből).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26480) adamssss válasza dgyuri0123 (#26478) üzenetére


adamssss
veterán

Ez egesz biztato. Majd fehasznallak precedenskent. :)

Meg nekem amugy is ketto van.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26481) dh66e


dh66e
veterán

Kezdem azt hinni hogy a múltkor elárazták a 65b8-at akcióban.Most megint kupon napok vannak de brutál ára van ahhoz képest. :U

(#26482) bigmasterg válasza dh66e (#26481) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor volt 55E8 is 460ezerért, ugyanazokon a helyeken most 550, vagy több.

(#26483) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#26478) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az jó, bár nem hiszem, hogy minden gyártó így áll hozzá.
Főleg, ha csak tesztábrán látszik pár 10 centiről vizslatva.

(#26484) Plebi válasza adamssss (#26480) üzenetére


Plebi
senior tag

Nekem egy pixelem volt szintén hibás. Álalndóan pirosan világított, de főleg feketénél volt zavaró. Hívtam őket, írtam nekik, jött a szerelő az új panellel, ágyon átcsavarozta és kész.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#26485) MaxxDamage válasza Plebi (#26484) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is az "új" TV-be (lassan 2 éves) új panelt cserélt/rakott és személyesen jött, nálam is az ágyon cserélte. Ma ez a trendi vagy mi? :D
Régen elvitték a TV-t a szervizbe és ott csinálták meg (persze az full kijelző csere volt) :DD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26486) ribarszki


ribarszki
őstag

Ha már panelcsere és LG központi szervíz hozzáállása.

1 hete van meg a 2. panelem. Már rögtön a csere alkalmával a helyszínen kiderült, hogy pontosan ugyan azt a hibát produkálja az új panel is mint a régi. (Sárga háttérnél erős pirosas elszíneződés bal oldalon 30cm-es sávban.) Nem baj, elhatároztam, hogy megszeretem. Az esetek 90%-ában tényleg nem látni semmi hibát a képen, gyönyörű. De a héten leültünk Eb elődöntőket nézni, és az U alakú kanapé közepéről és bal oldaláról sajnos nagyon zavaró volt a jelenség. /jobbról nézve semmi gond/

Másnap írtam mailt az ügyfélszolgálatnak, hogy nem tudom mit tegyek, mert volt egy panelcserém, de nem lett jobb a helyzet.. A központ emailes tanácsadás 20perc!! múlva válaszolt a levelemre. Nagyon részletes és hosszú választ írt a hölgy. Majd mikor kértem egy 2. mailben, hogy beszélhetek-e valakivel aki központi szervízes, /mert tényleg nem tudom, hogy én lihegem-e túl vagy valóban hiba a jeenség/ akkor 1óra múlva már hívott az LG-től az országos szervizelésért felelős személy. Elmondta, hogy nyugodtan jelentsem be újra javításra, mert ha tartalom közben zavar a színeltérés, akkor az nem normális jelenség. Mondtam, hogy ez már a 2. panel, de erre azt mondta, hogy semmi gond, tesznek bele 3. panelt is és ha az sem jó, akkor vagy csereutalványt választok, vagy 4. panelt. Nagyon normális és segítőkész volt, mert a vidéki szervíz hozzállásán azt éreztem, hogy "vett a burzsuj gyerek egy drága tévét és itt keresi a hibákat.."

Teljesen komolyan írom, hogy ilyen gyorsaságot ügyfélszoláglat részéről, ilyen rugalmasságot és ilyen segítőkészséget én még sehol nem tapasztalatam.

És akkor a képek. Ha elsőre ránéz az ember, talán nem is annyira zavaró. De folyamatosan nézni, hogy amikor a ladba bal oldalra kerül, és mozog utána a kamera, változik a gyep színe, az kellemetlen.. (Aztán lehet, hogy tényleg csak velem van a baj, és túlságosan szigorúan nézem a tévét, meg kukacoskodok..)

[ Szerkesztve ]

(#26487) Joshi válasza ribarszki (#26486) üzenetére


Joshi
titán

LG szerviznek egy piros pont. :C

Azért elég beteg volt ez a két BL elődöntő, komolyan hihetetlen volt. :Y :C

(#26488) Chaser válasza ribarszki (#26486) üzenetére


Chaser
titán

engem is zavarna, most már értem milyen az a sárga fű, hát ez minden csak nem prémium, nekem így biztos nem kellene - focit nem nézek, de másnál is szembetűnő lehet -
az viszont örvendetes, h legalább supportban prémium az lg, berendeltem egy tv-t, de vacillálok még, annyi nem jót olvastam már itt és máshol is, nem csak az lg oledekről, ez a sztori azért megnyugtató

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26489) Joshi válasza Chaser (#26488) üzenetére


Joshi
titán

"engem is zavarna, most már értem milyen az a sárga fű, hát ez minden csak nem prémium, nekem így biztos nem kellene"

Kimész egy megyei harmadosztályos meccsre, aztán ha látod hogy sárga a fű akkor hazamész? Attól még a bírót meg kell verni. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#26490) adamssss válasza Plebi (#26484) üzenetére


adamssss
veterán

Egyebkent ilyenkor ujra indul a gari, vagy csak a panelre, vagy semmire sem?

Tudtok adni egy szamot amin elerheto a szerviz?

Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26491) Chaser válasza Joshi (#26489) üzenetére


Chaser
titán

semmilyen meccsre nem megyek, valahogy nem vonz, h egy rakt fél őrült kerget egy labdát és én azt nézzem, bár, van az a pénz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26492) Joshi válasza Chaser (#26491) üzenetére


Joshi
titán

Csak vicceltem. :R Na jó, a bírót akkor is meg kell verni. ;]

(#26493) Chaser válasza Joshi (#26492) üzenetére


Chaser
titán

a bírót mindig meg kell verni ( : úgy van értelme a meccsnek ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26494) yodamastah válasza ribarszki (#26486) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem vagy túl szigorú. Ha a B7 ilyen lenne, kivágtam volna rég a francba.

(#26495) alaves válasza ribarszki (#26486) üzenetére


alaves
addikt

Egyértelmű, cseréltesd ki a panelt. Ezekben a hibákban az a borzasztó, hogy ha egyszer észreveszed akkor TV nézés közben folyamatosan csak arra figyelsz és csak idegeskedsz.

Nekem jövő héten lesz a 2. panelcserém 55B7V-n 25%-os téglalap elváltozás miatt (jelen idő szerint még van panel). A neten néhány helyen írják, hogy szoftveresen javítható. Ez butaság.
LG ügyf.szolg+szervíz: 5*

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26496) torma1981 válasza alaves (#26495) üzenetére


torma1981
veterán

Na fura hogy 2 év után is van panel még. Nekem szuper még a B7, de jövőre jó lenne ha cserélnek B8 akár B9-re ha gond van. De szerintem csere utalványt adnak.

(#26497) Tutu7030 válasza alaves (#26495) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mi az lg szerviz hozzáállása az un. bolti garanciás tv-hez? Vagy nem foglalkoznak a vásárlás helyével, és elég nekik csak a számla is?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#26498) adamssss válasza adamssss (#26490) üzenetére


adamssss
veterán

Nah. Megnéztem, hogy mi az ábra. Összesen 4 hibás pixelt azonosítottam. Viszont az az érdekes, hogy mindegyik máshol van attól függően, hogy milyen színű képet állítok be.

Ez is pixel hibának számít? Ilyenkor is lehet hívni a szervizt? (valaki aki már beszél velük adjon legyen kedves egy számot meg azt is mondja már el, hogy milyen adatok/papírok kellenek a gariztatáshoz,

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26499) Chaser válasza adamssss (#26498) üzenetére


Chaser
titán

lcd-nél ez alpixel hiba, olednél nem tudom mi hibásodik meg ha különböző hátterek függvénye a hiba, de az biztos h hiba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26500) tlala


tlala
addikt

Bocsánat a gyors kérdésért, még csak nagyjából futottam át a topikiokt.
Tönkrement a Panasonic plazmám, és a hétvégén tervezem megvenni az utódját.
Az eddig kiszemeltek (55-ös méretben):
LG B8, C8
Panasonic FZ800

Szóval a kérdésem (elnézést, hogy a gumicsontot érinti): mondhatjuk azt, hogy megfigyelés az, hogy a C8-asoknál ritkábban fordul elő a tinting, mint a B8-asoknál?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.