Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) FollowTheORI válasza Celtis (#25750) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert ezek változnak a használattal.
Nem azt mondom tökéletes lesz... de "bejáratódás" után javulhat.

Kicsit olyan mint mikor kifested a lakást és pár hónap múlva veszi fel igazán a végleges színét. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25752) Celtis válasza FollowTheORI (#25751) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a te vélekedésed vagy bármivel alá tudod támasztani? Mert nem hiszem, hogy a falfestékmek bármi köze van egy OLED panelhez, azon kívül, hogy színes.

(#25753) Joshi válasza Celtis (#25749) üzenetére


Joshi
titán

Gyakorlatilag 3 bosszantó jelenség van WRGB OLED-nél. A Vertical Banding, Color Tinting, Kiégés/Beégés. Ezeket kellene megoldani és hibátlan panel lehetne az OLED-ből. Persze még sok másba is be lehetne kötni, de nagyjából ez a három a legbosszantóbb.

(#25754) Joshi válasza FollowTheORI (#25751) üzenetére


Joshi
titán

A Color Tinting sajnos nem változik a használat során, szerintem amire te gondolsz az a Vertical Banding. Na az sokat tud javulni az üzemórák során. Az én Sony A1 tévémen is jelen van a Color Tinting kezdetek óta(2017.11.), de nem nagyon lett jobb, általában az egyik oldal ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#25755) #72042496 válasza FollowTheORI (#25751) üzenetére


#72042496
törölt tag

"kifested a lakást és pár hónap múlva veszi fel igazán a végleges színét"

Akkor vagy a fal nincs előkészítve, vagy jó szar festékről van szó. Normális esetben egy nap száradás után végleges a szín, max. a besütő nap fakítja majd idővel. :)

[ Szerkesztve ]

(#25756) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#25740) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát talán annyi, hogy LG-nél van ez a probléma. Akkor lehet számít a panel vezérlése is, nem csak a panel... :F

[ Szerkesztve ]

(#25757) torma1981 válasza Joshi (#25754) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam nincs Color Tinting szinte teljesen homogén a szín. Pedig néztem sokfélével. Vertical Banding minimális. A beégés szerintem a legbosszantóbb. De az is sokban függ a panel minőségétől.

(#25758) Celtis válasza torma1981 (#25757) üzenetére


Celtis
veterán

Mázlista. Szomorú, hogy ezen az árszinten is panellottózik a vevő.

Megint nem értem, hogy ha ez egy alapvető probléma miért nem tudják tök egyszerűen megoldani. Simán lehetne kompenzálni a színhőmérséklet eltérést a képernyő különböző felületein. Ilyeneket kéne fejleszteni, nem okos TV-t hülyeségeket. Amikor a MM-ban voltam a Sony ügynök úgy beszélt ár egy középkorú párt a Sony OLED-re, hogy a TV azt is megmondja, hogy hol van a közelben jó étterem :W :W

(#25759) Joshi válasza torma1981 (#25757) üzenetére


Joshi
titán

Szinte biztos hogy jelen van nálad is, csak kevésbé feltűnő. Ezek OLED sajátosságok. Nekem pl a vertical banding is fel-feltűnik egyes jeleneteknél ahogy a color tinting is, de még nem égett be a készülékem. Szóval nálam az első kettő a bosszantóbb, ha be fog égni a kijelző akkor már a harmadik is az lesz. :DDD

(#25761) Joshi válasza so_ha (#25760) üzenetére


Joshi
titán

És ez hogy jön az OLED topikba? :F Kit érdekel? :(

[ Szerkesztve ]

(#25762) OPiiPO válasza bigmasterg (#25747) üzenetére


OPiiPO
addikt

pöpec, nem is néztem eddig, szóval köszi az ötletért - mondjuk az árukereső alapján jóval drágább is mint egy belépő LG OLED :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25763) Edgar2621 válasza bigmasterg (#25729) üzenetére


Edgar2621
őstag

Köszönöm Neked és a többieknek is a segítséget, alaposan átgondolom hogy mit érdemes venni és mit szeretnénk aztán lehet hogy újra jövök hozzátok már konkrét elképzelésekkel.

XO: Gollami26

(#25764) Strezi válasza Celtis (#25758) üzenetére


Strezi
őstag

Nem annyira panel, hanem széria lottó. 910-es fhd 55-ösökön kb mimdegyiken volt valamennyi ebből pirosba, lilásba fordulásból.
Sokáig a 3d-hez használt polár fóliával, ill annak illesztésével hozták összefüggésbe, aztán megoldódni látszott, később pedig ki is vezették a használatát. Utána a 6, 7 4K szériák egyértelmű javulás hoztak.
A mostani képed sajnos a három évvel ezelőtti időket idézi vissza :/

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#25765) FollowTheORI válasza #72042496 (#25755) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:N

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25766) FollowTheORI válasza Celtis (#25752) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gyakorlati tapasztalatokból, amit AV fórumos (pl itt pár hozzászólás nem túl régről - #1424 és amit idéz, 1425, 1426 stb) és egyéb netes helyeken lehet olvasni... kell adni jó időt arra hogy beálljon a panel és tévé.
Tud változni, általában jó irányban pár hét/hónap után szinte mindegyik OLED.
Színek, fényerő, homogenitás mind tud változni észrevehetően a beszámolók szerint + a pixel refresh is hosszútávon elmozdítja picit ezeket.
(csodát azért nem kell várni)

Ha utána sem tetszik akkor ez van. :) :(

Persze amit Strezi is írt igaz... évről évre minden széria picit más ezen a téren, nyilván ahogy egyre több panel készül egyre kevésbé felügyelt tömeges termelés alatt annál inkább nőhet a szórás is. Több a "hibás" panel is.
Vagy épp picit változik a gyártás technikája finomhangolása, bevonatok optimalizálása, stb adott évben picit jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25767) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Illetve ismételném magam jópárszor írtam már... sokan "betegesen" túlzásba viszik a panelek és hibák keresését tesztelését ahelyett hogy élveznék a vásárolt tévéjüket... szerintem. (ahogy nézem külföldön is)

Én nem igazán értem miért kell ezt... :)

Nincs tökéletes tévé, pont.
De könnyű elrontani a szájízt ilyesmivel azonnal, utána meg már ugysem fogja "nem látni" a hibát senki. :N

Miért nem lehet csak simán használni esetleg kalibráltatni és élvezni, és csak akkor foglalkozni ilyennel ha nagyon látványos vagy nagy hiba van, nem olyasmi ami valós tartalomnál nem látszik?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25768) alaves válasza ribarszki (#25742) üzenetére


alaves
addikt

Próbáld meg az összefoglalóban javasolt Mehanik tesztvideóval a 4 órás homogén színes bejáratást. Lehet hogy javulni fog.

Amúgy mindegy milyen TV-t vesz valaki, csak OLED legyen :)

pl. ha csak 380 eFt-ja van valakinek akkor: Grundig OLED 65GOS9899

(https://www.mydealz.de/deals/grundig-oled-65gos9899-las-vegas-165-cm-65-4k-uhd-smart-tv-fur-1179eur-inkl-versandkosten-1367277)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25769) #72042496 válasza alaves (#25768) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Amúgy mindegy milyen TV-t vesz valaki, csak OLED a céljainak leginkább megfelelő legyen"

Nem, nem kell OLED-nek lennie, jó ég, miért is kéne?

(#25770) labeda válasza FollowTheORI (#25766) üzenetére


labeda
aktív tag

A 25767 hozzászólásra + 1!

[ Szerkesztve ]

(#25771) ribarszki válasza alaves (#25768) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönöm. Le is töltöttem a .zip filet ami a testvideókat tartalmazza, de sajnos sehol nem találok 4órás homogén színbejáratást.. :(

(#25772) Celtis válasza FollowTheORI (#25767) üzenetére


Celtis
veterán

Én nem keresem a hibát, de ha egyszer feltűnt, akkor már látom. Hidd el én lennék a legboldogabb, ha nem látnám valós tartalomnál is, mondjuk focimeccsen gyakorlatilag folyamatosan.

30 éve, egy CRT TV-t nem lehetett volna eladni ilyen színtisztasággal, azóta fejlődött a technika.

(#25773) Celtis válasza FollowTheORI (#25766) üzenetére


Celtis
veterán

Két ember szerint náluk idővel csökkent a hiba, a közvélekedés szerint viszont nem változik idővel. A fizikai magyarázata a jelenségnek nem ismert, így ez a két vélemény engem a legkevésébé sem győzött meg, sajnos.

(#25774) Joshi válasza FollowTheORI (#25767) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem látszana normál használat mellett mondjuk a vertical banding és a color tinting, akkor tényleg senkit nem érdekelne és nem mondanánk hogy pedig van. A mértéke különböző, szerencsére a többségnél teljesen vállalható. Egyébként az én tévém is kalibrált, szóval ehhez nem sok köze van. Ezek a panelhibák amúgy se jönnek ki kalibrálásnál, mert a képernyő közepe rendszerint jó ahova a mérőműszert helyezed.

Ja és a color tintingről nem is tudtam hogy létezik, de már az elején feltűnt hogy a fehér az kicsit pirosas árnyalatú itt-ott. Még meg is említettem itt a fórumba, csak akkor nem reagált rá senki.

[ Szerkesztve ]

(#25775) dgyuri0123 válasza ribarszki (#25742) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Javaslom a 2 pontos IRE fehéregyensúly beállítást.

Rtings B8-nál : alacsony képvezérlés és magas képvezérlés. mellett ezeket a beállításokat javasolja. Nem kis eltérés a gyári 0.0.0 beállításhoz képest. Én tuti kipróbálnám, mert szerintem ez is közrejátszik hogy elmászik a fehér. De vigyázz, a 20 pontos IRE-t ne babráld, mert az nagyon egyéni beállításokat igényel. Ha mégsem válna be, visszarakod 0.0.0-ra és ennyi. Nálam igen sokat javított a fehéregyensúlyon úgy, hogy nem a teljes kijelzőm volt "foltos", hanem csak a széleken, mint nálad. Ne hallgass senkire, csináld meg... nem több 5 percnél és utána lehet hogy dobsz egy hátast.. ;)

"csak a zene van"

(#25776) Joshi válasza dgyuri0123 (#25775) üzenetére


Joshi
titán

Ezeket nem ajánlott mérőműszer nélkül állítgatni. :(

(#25777) dgyuri0123 válasza Joshi (#25776) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És miért nem? Fel fog robbanni? Visszafordíthatatlan károkat okoz? Ugyan már. :N Gyárilag teljesen szar a fehéregyensúly beállítás az újabb oledeken, szóval csak jobb lehet. Nálam is jobb lett, nem kicsit... pedig 910V-nél a gyári kalibráció sokkal pontosabb, mint az újabbakon. De nem értem ezt a kételkedést, mert 5 perc alatt kiderül, hogy jobb lesz-e az összhatás, vagy még rosszabb.. 20 pontos IRE már más tészta, mert ott aztán tényleg el lehet babrálni a finomhangolással és el is lehet rontani teljesen.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25778) Joshi válasza dgyuri0123 (#25777) üzenetére


Joshi
titán

Akinek nem felel meg valamelyik gyári beállítás, az inkább kalibráltassa a készülékét mert így nem fogja tudni beállítani.

(#25779) dgyuri0123 válasza Joshi (#25778) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A fenéket. Nézd már meg, a B8 6.9 pontot kapott (10-ből) kalibráció előtti fehéregyensúlyra, ami lesújtó. De magad is láthatod, hogy a piros és a kék az egekben tér el a normálistól gyárilag. Mocskos rossz a Delta érték is. Ahhoz nem kell még a "szakember", hogy eltüntesd ezeket a szörnyű alapbeállításokat. Persze, lehet finomhangolni a rendszert, de ne misztifikáld túl a dolgot.. Az alapbeállításnál csak jobb lehet, nem is kevéssel, ha az Rtings 2 pontos beállítását veszi alapul, eben egészen biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25780) Joshi válasza dgyuri0123 (#25779) üzenetére


Joshi
titán

A 120nit mekkora fényerő beállítások mellett van? Attól hogy a kétpontosat nagyjából szemre belövöd, még nem lesz jó az összkép. Márpedig a teljes szürkét be kell állítani különben nem sokat ér. Akkor inkább keressen magának egy aránylag jó gyári profilt és kész.

Kizártnak tartom, hogy ezt a gyári profilt két pontos szürke állítással be lehet lőni sokkal jobbra. Igen a 20% és 80%-nál lehet hogy jobb lesz.

Gyári Cinema Pro profil és a kalibrált. Sonynál elég jó a gyári Cinema Pro profil, csak a képen még magasan volt a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#25781) #72042496 válasza dgyuri0123 (#25779) üzenetére


#72042496
törölt tag

Műszerrel is rámértél a különbségekre? (Többiek is válaszolhatnak nyilván.)

Azért kérdezem, mert egy X-Rite i1-ben vagy hasonló készülékben gondolkodom, hogy az esetleges nagyobb pontatlanságokat kisimítsam. Illetve több kijelzőt is be-beállítanék, mert érdekel ez a terület. Az X-Rite 75 ezer forint, már ez is a határon van, többet az idén biztos nem szánok rá. Tehát ha OLED-nél nincs látványos haszna, akkor hagyom, egyelőre mindenképpen.

Szemre viszont nem piszkálom, mert a gyárival is elégedett vagyok, ugyanakkor a gyári értékek készülékről készülékre szórnak. Plusz a RTINGS az Expert (Dark Room) módot írja csak, ami mellett én pl. másik hármat (ha van Game + HDR, akkor négyet) is használok úgy, hogy PC-t még nem kötöttem a tévére. De a Shield TV színtérkonverziója miatt potenciálisan más lesz a megfelelő profilbeállítás az adott HDMI bemeneten, és más a tévé smart rendszerét használva.

[ Szerkesztve ]

(#25782) dgyuri0123 válasza Joshi (#25780) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt most nem értem. Mi köze a niteknek egy "gyárilag" ennyire rosszul beállított fehéregyensúlyhoz?

De nagyon rosszul állsz hozzá, mint általában... ;) Vettél egy kalibráló műszert és most azt hirdeted, hogy anélkül semennyire nem lehet közelíteni egy jobb beállítás felé, ami nem igaz. Profi módon természetesen nem lehet szemre beállítani, de nehogy már azt mondd nekem, hogy ha nekem tetszik szemre egy beállítás és szemmel láthatólag eltűnnek zavaró színeltolódások, az semennyire nem jó. Elárulom, lehet így is jobb. Az hogy nem lesz tökéletes, aláírom, de azt hogy műszer nélkül 0 az esélyem egy (gyárinál jobb) 2 pontos beállításra, az nem fedi a valóságot, hiszen az Rtings eddig olyan nagy baromságokat nem írt és ha csak őket követem, már akkor sokkal közelebb leszek egy "használható" beállításhoz, mint a gyárilag elbaltázotthoz.

(#25781) Balika911 : Nem mértem rá műszerrel.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25783) alaves válasza ribarszki (#25771) üzenetére


alaves
addikt

Mint ahogy azt janos666 kolléga is írta, a 10000nit single colors fájlokat (https://drive.google.com/drive/folders/16CZiOXIRHCZqLItcwYN0gpIlafZgcRd-) berakod egy külső háttértároló könyvtárába, beállítod a folyamatos lejátszást a belső médialejátszón, OLED fény 50-re, 5 órán keresztül hagyod folyamatosan lejátszani, majd kikapcs 10 percre (lefut az aut.komp). Kész.

Amúgy tőlem az néz háttérvilágítós kijelzőt aki akar, én biztos nem :B

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25784) Joshi válasza dgyuri0123 (#25782) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem te kevered a dolgokat. A színhőmérsékletnek semmi köze a 2 vagy 20 pontos szürkeskála beállításához. Én nem ismerem az LG menüjét, de Sony tévén a színhőmérsékletre külön menüpont van ami nálam profi1-en van. Ez 6500K ami az általános érték. A 2 vagy több pontos szürkeskála beállítását nem lehet szemre belőni, oda mindenképpen műszer kell. De a fényerőhöz is, nem tudod szemre megmondani hogy az 50-es OLED fény mellett a fényerő 30-as állásban az valójában hány nit.

ui.: egyébként Sonynál max 10 pontos mérés van, azaz 10%-os léptékek vannak szürkében, míg LG-nél 20 pontos vagyis 5%-os lépték van.

[ Szerkesztve ]

(#25786) #72042496 válasza Joshi (#25784) üzenetére


#72042496
törölt tag

Te a fehéregyensúlyt műszerrel könnyen belőtted? Emlékszem, hogy hosszú folyamat volt mire kalibráltad a tévéd, arra viszont nem, hogy már ezen a ponton bonyolódott a dolog, vagy csak a későbbi hangolás során.

[ Szerkesztve ]

(#25787) dgyuri0123 válasza Joshi (#25784) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sehol nem beszéltem színtelítettségről. Rossz a gyári fehéregyensúly beállítás, ez jól látszik az ábrán. A fehéregyensúly beállítása az IRE beállításoktól függ, nem a színtelítettségtől.

Már végképp elveszítem a fonalat, annyira bekavarsz az ide nem illő kérdéseiddel. Vagy pont ez a célod? ;]

"csak a zene van"

(#25788) Celtis válasza dgyuri0123 (#25775) üzenetére


Celtis
veterán

Az elszínződésen a fehéregyenesúly állítás nem segít. A különbségeket nem tudja eltüntetni.
Azért kipróbáltam. Természetesen semmit nem változtatott az elszínződésen.
A -7,-7,-7 alacsony szint beállítás nem igazán tűnik logikusnak. Ezt simán a fényerő csökkentésével kellene elérni.

(#25789) Joshi válasza dgyuri0123 (#25787) üzenetére


Joshi
titán

Elírtam, színhőmérsékletet akartam, de már javítottam. :D

(#25790) dgyuri0123 válasza Celtis (#25788) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És hol maradt a magas? Miért csak alacsony mellett állítottál be -7-7-7-et? Magasnál ott van hogy R-12, G4, B15 ..hmm?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25791) Joshi válasza so_ha (#25785) üzenetére


Joshi
titán

Ember minden tévés topikba bekérdezte ugyan azt, te meg még táplálod a tüzet fölösleges LCD-és tesztekkel egy OLED topikban. Erre van a Milyen tévét topik. Szóval nem tudom ki offol és elméleteket gyárt hogy engem miért tiltott ki janos666. Ő biztos tudja.

(#25792) Celtis válasza dgyuri0123 (#25790) üzenetére


Celtis
veterán

Természetesen beállítottam azt is. Arról meg az a véleményem, hogy az alap meleg2-t hidegebbé teszi egy kicsit. Egyébként az eredmény a Technicolor szakértőire hasonlít, ami nekem egyébként is a legjobbnak tűnt az előre definiáltak között.

(#25794) dgyuri0123 válasza Celtis (#25792) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Akkor nem jött be... Ha nem tetszik, állítsd vissza alapra és annyi volt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25795) Joshi válasza dgyuri0123 (#25787) üzenetére


Joshi
titán

Szóval LG-nél 20 pontos mérés van azaz a szürkeskála 5%-os léptékre van osztva. A 2 pontos azt jelenti, hogy első körben a 20% és a 80%-os szürkét állítjuk be, gyakorlatilag ez a nagyolás és ezt állítjuk az erősítéssel. A további pontok állításához már az előerősítés értékeit kell állítani. Igen ez a részletes színhőmérséklet állítás, de ehhez mindenképpen műszer kell.
Amit szemre be tudsz állítani arra van egy külön menüpont Színhőmérséklet név alatt. Meleg, Semleges, Hideg stb. Gyakorlatilag ennek semmi köze a pontos értékekhez, ez a Tetszik vagy Nem tetszik kategória.

A #25784-ban valóban rosszul fogalmaztam: "A színhőmérsékletnek semmi köze a 2 vagy 20 pontos szürkeskála beállításához." Ez is fehéregyensúly, de ez a részletes beállítása amihez műszer kell. Szemre nem lehet ezt a részt beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#25796) dgyuri0123 válasza Joshi (#25795) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Amit szemre be tudsz állítani arra van egy külön menüpont Színhőmérséklet név alatt. Meleg, Semleges, Hideg stb."

Nem egyről beszélünk, de mindegy. Külön menüpont van arra is, meg a 2 pontos fehéregyensúlyra is.. Részemről lezártam a témát... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25797) Joshi válasza #72042496 (#25786) üzenetére


Joshi
titán

A több pontos beállítás a hosszadalmas, ez több órás melót jelent.

(#25796) dgyuri0123 nem ismerem az LG menüjét és működési elvét, én csak a Sony beállításaiból tudok kiindulni. A lényeg hogy a több pontos beállítást nem lehet jól szemre belőni.

(#25798) Joshi válasza #72042496 (#25786) üzenetére


Joshi
titán

Még annyi lehet sokaknak nem tiszta. A 2 pontos beállítás a 20 pontos beállítás első lépése. A 2 pontos beállítással állítod be a 20%-os szürkét és a 80%-os szürkét. Ezt befolyásolod a Vörös, Zöld, Kék erősítéssel. Ezután jön az összes szürke skála LG-nél 20 pontban azaz 5%-ként, de itt már az előerősítést állítjuk. És mindig végig kell zongorázni az egész szürkeskálát, mert minden beállítás kihatással van a mellette levőre. Azaz ha állítottam az 50%-os szürkén, akkor az megváltoztatja a mellette lévő 40% és 60%-ot is. De még van benne csavar, mint pl Sonynál nem biztos hogy a tévé menüjében az 10. pont (ez az 50% szürke) azt is állítja. Ki kell kísérletezni. Remélem az tiszta hogy az egyes pontok az adott szürke skála százaléknak felel meg. Vagyis ha az 1-es pont a 0% a 10-es az 50% és a 20-as a 100%, akkor már nem nehéz rájönni hogy a többi pont hány százalékos szürke. De hangsúlyozom, ezt csak visszajelzéssel lehet állítani, azaz mérőműszer szükséges.

(#25799) dgyuri0123 válasza Joshi (#25797) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Basszus... ki beszélt itt szemről belövésre? Rtings "alapján" lehet belőni szerintem 80-90%-osra a 2 pontos fehéregyensúlyt. Akkora eltérések nem lehetnek tv és tv között, hogy 10%-nál ne legyen nagyobb a hibahatár. Ez nem plazma, ahol tényleg elég nagy eltérések lehettek a panel és vezérlése között is.

De így is sokkal jobb lesz, mint a gyárilag beállított 0.0.0, ez is biztos. Viszont, ha nem ismered az LG menüjét, miért akarod jobban tudni, hol, melyik pontot kell állítani? Sonyhoz tök kuka vagyok, nem is mondok róla semmit. ;)

20 pontos fehéregyensúly beállításához valóban műszer és "szakember" kell, nem csak "mondvacsinált hősök", ha már itt tartunk. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25800) #72042496 válasza Joshi (#25798) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, köszi, ez nagyvonalakban ismerős folyamat/probléma. Ősszel alighanem bele is vágok. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.