Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) daneel_hu válasza Celtis (#25897) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szétszedtem RGB csatornákra PS-ben.

(#25902) ribarszki válasza daneel_hu (#25901) üzenetére


ribarszki
őstag

? Fekete fehér képen mit szeretnél látni?

(#25903) Celtis válasza daneel_hu (#25901) üzenetére


Celtis
veterán

És mi volt a célod vele? Így a világosság eltérést kéne látni ami sokkal nehezebb.

(#25904) blakey válasza daneel_hu (#25901) üzenetére


blakey
titán

Így senki nem fog érzékelni semmit, ami szemnek zavaró az úgy is marad, mindegy, hogy műszerrel vagy épp RGB csatornákra bontva mi tapasztalható.
Itt jól látható a színváltozás és nem csak a jelölt résznél, zöld csatorna kikapcsolva:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25905) daneel_hu válasza blakey (#25904) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt igen, de ezt oldalról fotózta.
Ugyanezt megtette szemből és máris nem látszik ekkora anomália.
A RED és a GREEN csatornákon világosodás kellene látszódjék, de nem látszik semmi, csak az oldalról fotózott verziónál.

De ha kikapcsolt zölddel szeretnéd, tessék. :)
Biztos van pár % eltérés, de nem akkora mint az oldalról fotózott verzión.

[ Szerkesztve ]

(#25906) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Az egészet komplett színes flekkel kellene letesztelni, nem focis képekkel.
Mondjuk 50% sárgával, 50% zölddel stb... az tényleg mutatná ha nagy a baj.
És pontosan lehetne méricskélni.

[ Szerkesztve ]

(#25907) alaves válasza ribarszki (#25902) üzenetére


alaves
addikt

Száz szónak is egy a vége: ha egyszínű képeknél, vagy pl. a Mehanik single colors videóknál egyértelműen látod a color tintinget, akkor cserélni fogják a panelt. Nálam pl. én sem és a szerelő sem tudta lefotózni a logó kifakulást, de mind a ketten egyértelműen láttuk a problémát, nem volt akadékoskodás, csere és kész.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25908) daneel_hu válasza alaves (#25907) üzenetére


daneel_hu
addikt

Be lehet azt fotózni, de mobillal esélytelen.
Legalábbis alapbeállításokkal egy iPhone 8-assal nekem nem sikerült.

(#25909) ribarszki válasza alaves (#25907) üzenetére


ribarszki
őstag

Így van, a végső választ úgyis az LG mondja ki. De nagyon köszönöm mindenki segítségét. :R Nem akartam lavinát indítani, de jó volt együtt gondolkodni.
Egyébként tényleg nagyon nehéz lefotózni egy olyan jelenséget ami nézés közben zavar, itt meg nem biztos, hogy fotón átjön.

Még annyit csináltam, hogy egy Olympus E-PL5 Milc géppel alulexponáltam egy teljes színű 75%-os sárgát 35-ös Oled fénynél, full szemmagasságban.
Ezzel már nem akarok újabb diskurzust nyitni, és a topicot ezzel a problémával teleszórni, csak beteszem, hogy "akkorislátszikottazapirosság" :))

Köszönöm még egyszer, majd jövök a fejleményekkel :K

[ Szerkesztve ]

(#25910) demmer123


demmer123
őstag

Ennek a quick start+-nak sok értelme van?

Mert kb ha ki offolom ugyan olyan gyorsan kapcsol be a tv :D

(#25911) tutitibi válasza Joshi (#25848) üzenetére


tutitibi
senior tag

Na, ez mitől van ? Pana is ilyen.

(#25912) Joshi válasza tutitibi (#25911) üzenetére


Joshi
titán

Valószínűleg gyártástechnológiából adódó hiba, ezt nevezik color tintingnek, de a vertical banding is ide sorolható. Aztán az is lehet hogy az OLED struktúra és kijelző rétegek együttes hatására lesz ez. Habár nem hinném, mert akkor minden OLED panelt azonos mértékben érintene kivétel nélkül.
Tengnap néztünk filmet (HDR), de egyáltalán nem láttam semmi nyomát se a vertical bandingnak, sem pedig a color tintingnek. Utóbbit amúgy is szinte csak teljes képernyős fehérnél venni észre. Amilyen ribarszki fórumtárs kijelzője az már szerintem garis téma, azt én se tolerálnám.

(#25913) qqzs


qqzs
őstag

Hasznalatba vettem egy 4k fire sticket aminek a menujeben is hdrt hasznal. Ilyenek a szinatmenetek. Ez a hdr miatt van? Chromecaston vagy lg smart feluleten nem vettem ezeket eszre.
[kép] [kép]

Eladó: GTS450

(#25914) qqzs válasza poli27 (#25900) üzenetére


qqzs
őstag

A beeges figyelmeztet arra hogy sokat nezte a gyerek :)
Regebben mintha olvastam volna hogy ilyenre nincs garancia

Eladó: GTS450

(#25915) Joshi válasza qqzs (#25913) üzenetére


Joshi
titán

Ez HDMI-re van kötve? Mire használod hiszen az OLED-ek Smart funkciósak.

[ Szerkesztve ]

(#25916) qqzs válasza Joshi (#25915) üzenetére


qqzs
őstag

Az erosito hdmire van dugva. Foleg amazon prime es netflix de sokkal tobb mint a chromecast. Olyan android tv es mediaplayer kevereke. Mindent tud pl atmos, meg dolby visiont is amit a tevem meg sajnos nem, 2015os oled.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#25917) Joshi válasza qqzs (#25916) üzenetére


Joshi
titán

Milyen erősítőd van? Tudja a 4K HDR-t? Nézd meg milyen felbontást ír a tévé azon a HDMI bemeneten ahol az erősítő csatlakozik a tévéhez. Mindenképpen próbáld meg úgy is, hogy direkt a tévé HDMI bemenetére dugod a sticket.

[ Szerkesztve ]

(#25918) blakey válasza qqzs (#25913) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor használj HDR-t amikor valóban az, GUI-t SDR-ben használd. Tudom, a TV érzékeli, hogy HDR képes eszköz de ez nem jelenti azt, hogy minden esetben HDR, elég ha olyan tartalomra vált, nem kell erőltetni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25919) qqzs válasza blakey (#25918) üzenetére


qqzs
őstag

Onkyo nr686 az erosito. Nem en hasznalom a hdrt hanem a fire tv stick amit nem ertek hogy a menuben is mi ertelme. A teve csak akkor valtott eddig mikor elindult hdr film, akar teve akar kulso egyseg jatszotta le. De az alapkerdes az volt hogy a fotokon lathato szinatmenet a hdr miatt latszik igy vagy csak eddig nem tunt fel mas menukben szinatmeneteknel

Eladó: GTS450

(#25920) Joshi válasza qqzs (#25919) üzenetére


Joshi
titán

Az alapkérdésre az a válasz hogy valami nem stimmel a felbontással. Nem véletlenül írtam, hogy nézd meg milyen felbontást ír a tévé infója. De azt is javasoltam hogy próbaként iktasd ki az erősítőt, mert ezen a téren be tudnak keverni az erősítők.

(#25921) blakey válasza qqzs (#25919) üzenetére


blakey
titán

A kérdésre az egyik válasz, hogy a GUI ne HDR legyen, utána ha nem változik akkor lehet tovább gondolkodni. Lehet, hogy HDR de 8 bites a GUI ami nem jó. Első lépés, hogy SDR-re állítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25922) poli27 válasza qqzs (#25914) üzenetére


poli27
veterán

napi 2x megy neki kb 2 órát de nem minden nap... csak ugye nagy sárga köcsög logó.... és nem is mindig nézi, csak a háttérzaj... amőgy meg ha nem cserélnék, akkor fogyvéd, mert ugye ez egy hiba.... Amikor megvettem még nem volt gyerek szval, aki ezzel akar jönni, hogy miért oledet vettem, nem a gyereknek vettem :D

(#25923) qqzs válasza poli27 (#25922) üzenetére


qqzs
őstag

Ha jol emlekszenm(de nem biztos) en a garanciafuzetben olvastam erdekeset a beegesrol. azert fusd at a biztonsag kedveert

Eladó: GTS450

(#25924) dgyuri0123 válasza poli27 (#25922) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mehetsz nyugodtan a fogyasztóvédelemhez! A kezelési könyvben felhívják a figyelmedet arra, hogy statikus ábrák beéghetnek és arra elvileg nincs is garancia. Az egy dolog, hogy (egyelőre) cseréli a szerviz a beégett paneleket, de ez bármelyik pillanatban megváltozhat. Kacsatévével már gyűlt meg baja itt másnak is...

Oda kell figyelni, vagy nem kell oledet venni... Mint anno a plazma korszakban. Plazmát sem az vett, akiknél háttérnek ment egész nap egy gyerekműsor szép színes csatornalogókkal...

"csak a zene van"

(#25925) torma1981 válasza dgyuri0123 (#25924) üzenetére


torma1981
veterán

Cserélni fogják. Nem fognak szemetkedni. Szerintem mindig fogják cserélni a beegest. Hiába írjak bárhova, hogy nem garanciális. Fontosabb a vevő. Ezt hívják ügyfél központú hozzáállásnak.

(#25926) Celtis


Celtis
veterán

Nem tudtam megbarátkozni a tintinggel. Elküldtem a webshopnak az elállási nyilatkozatot :(
Nagyon sajnálom, mert egyébként baromi jó a TV. Biztos lesz még OLED-em, csak oldják meg ezt a problémát.

(#25927) Joshi válasza Celtis (#25926) üzenetére


Joshi
titán

Talán majd a Samsung QD-OLED jobb lesz, LG nem mostanában. Kíváncsi leszek a nyomtatott LG panelekre.

(#25928) Celtis válasza Celtis (#25885) üzenetére


Celtis
veterán

Van itt valakinek olyan 65B8 vagy 65C8 amelyiken nincs elszíneződés? Létezik ilyen egyáltalán?

(#25929) Joshi válasza Celtis (#25928) üzenetére


Joshi
titán

Hogyne lenne igaz B7. Az a gond hogy te csak panaszkodsz mint egy magyar, ahelyett hogy használnád az eszközeidet arra amire való. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25930) daneel_hu válasza Celtis (#25928) üzenetére


daneel_hu
addikt

Este megfotózhatom az E8-ast ha az megfelel.
(ez még nem signature)
Sajnos DSLR-el nem tudom ezt kivitelezni jelenleg mert beszart a Canon vázam. :U

(#25931) sticky35 válasza Celtis (#25928) üzenetére


sticky35
tag

Nekem B8-on bal oldalon van egy kis tinting, csak sárga tesztábrán látszik a vöröses árnyalat, többi színnel és szürkével minden rendben, normál tartalomnál nem veszem észre, focinál sem. Nekem ez belefér, pl LCD felhősödés sokkal zavaróbb, ez fel sem tűnik, nem bántam meg hogy a samsungos ember unszolása ellenére OLED válotta a plazmát a nappaliban.

[ Szerkesztve ]

(#25932) #72042496 válasza Celtis (#25928) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én eddig nem vettem észre rajta (65C8). (Tesztábrákat nem néztem, és a továbbiakban sem áll szándékomban.)

(#25933) dh66e válasza #72042496 (#25932) üzenetére


dh66e
veterán

Ne kezdjétek el keresgélni a hibákat mert észre fogjátok venni aztán meg rossz lesz a kedvetek. :N

(#25934) krx21 válasza sticky35 (#25931) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azt mondom, hogy az Oled összes fellelhető hibája, "kutya füle" az lcd-ken tapasztaltakhoz képest...

(#25935) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Én meg azt mondom, oleden kizárólag tesztábrákat nézni!
HD tévéadást, 4k/hdr filmeket pedig 19-32"-os monitoron, tableten, telefonon... :W

[ Szerkesztve ]

(#25936) Joshi válasza krx21 (#25934) üzenetére


Joshi
titán

Ez azért túlzás, most is egy IPS kalibrált tévé (monitor) előtt ülök. Az OLED egyértelmű előnye a kontraszt, kb ennyi. Az összes többi egyén függő, vagy van akit zavar vagy nem. Nem véletlenül él és virul az LCD.

(#25937) sticky35 válasza krx21 (#25934) üzenetére


sticky35
tag

Igen, én is így látom, még most is előfordul hogy rácsodálkozok milyen eszméletlen jó képe van ennek a TV-nek.:)

(#25938) krx21


krx21
nagyúr

Egy kis fekete szint különbség teszt. Qled vs Oled...
[link]
Kifejezetten érdemes megnézni...

[ Szerkesztve ]

(#25939) Celtis válasza dh66e (#25933) üzenetére


Celtis
veterán

Igazad van. Nem akartam senkivel kiszúrni. Csak azért tettem fel a kérdést, hogy van-e értelme ilyen készüléket vadásznom.

(#25940) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#25924) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezzel az az egy probléma van, hogy abban a bizonyos jótállási füzetkében, sőt a készülék leírásában sem figyelmeztetnek kumulatív beégésre, pedig - szerintem - az oledeknek ez a fő problémája.
A beégést egy kalap alá veszi LCD, OLED és PLAZMA tévé esetében is.

Sem a leírásból, sem a jótállás füzetkéből nem derül ki, hogy egyáltalán nem jó ha statikus tartalmakat nézel, mert nemcsak akkor lehet gond ha hosszú ideig ilyet nézel, hanem akkor is ha sokszor rövid ideig. :(
Nincs részletesen taglalva benne: -----> mit jelent a "hosszú ideig"?

Sőt akkor is probléma adódik ha hírsávokat nézegetsz pirossal.... vagy - és ez a legszebb - bekapcsolod a FIREPLACE nevü csatornát.
Utóbbi esetben nem is a statikus tartalom fog beégni, hanem a mozgó tűz. :DDD

Aztán gyárilag szignózott APP-okban (webos) piros és foszöld gombocskákkal irányíthatod a dolgokat. (youtube app)... ezek szintén beégnek idővel.
Olyat is láttam ahol a webOS indítóképernyője égett be.

Szóval szumma szummárum lehet, hogy a Fogyasztóvédelem lepattintana, de per esetén nagyon nehezen bizonyítaná a gyártó az igazát. (szerintem)

Ha a kumulatív (ki)égésről tájékoztatást kapnál - szigorúan szerintem - az lenne a baj, hogy nagyon nehezen lehetne eladni ezeket a készülékeket.
De a jelenség nem jár egyedül, azért nagyon érdekelne, hogy sima LCD készülékeknél mennyi ideig és hány százalékon tudja a max fényerőt a tévé. Volt egy RTINGS teszt ahol egy LG LCD már 8000 óránál bebukott vagy 25-30%-ot a fényerőből, azért az nagyon-nagyon sok. Az oled pedig sehol nem volt, majdhogynem semmi veszteség nem érte. :)

(#25941) Celtis válasza Joshi (#25929) üzenetére


Celtis
veterán

Lesz@rom a tesztábrákat, de sajnos látom normál képtartalomnál is, hogy a szélén elszíneződik a kép. Pont focinál is látható sajnos.

(#25942) daneel_hu válasza Celtis (#25939) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van.

(#25943) Celtis válasza daneel_hu (#25942) üzenetére


Celtis
veterán

Ez nagyon jó hír, köszi!

(#25944) daneel_hu válasza Celtis (#25943) üzenetére


daneel_hu
addikt

Legalábbis ami nálam van jelenleg az nem ilyen. ;)
De szerintem sokunknál van olyan készülék amelynél nincs ekkora tint.
Biztos van mindegyiknál valamennyi, de ha normál tartalom mellett láthatóvá válik az már gáz szerintem is.
(és tuti cserélni fogják)

(#25945) Joshi válasza krx21 (#25938) üzenetére


Joshi
titán

Tök sötétben jön jól az OLED kontraszt előnye, de aki nem sokat mozizik annak tökmind1. Monitornak meg most sem értem minek használnak OLED-et, arra inkább egy méregdrága 144Hz-es LCD -20ms-es válaszidővel. ;]

(#25946) Joshi válasza Celtis (#25941) üzenetére


Joshi
titán

Akkor gariztasd, nem szabadna látni ekkora különbséget átlag képnél. Persze gariztatás után már nem tudsz elállni a vásárlástól.

(#25947) alaves válasza daneel_hu (#25940) üzenetére


alaves
addikt

Így igaz!

Csak azt nem értem miért nem hiszik el nekünk (akik már megtapasztalták), hogy cserélik a panel bármilyen beégési problémára. Én kerek perec megmondtam az ügyfélszolgálatos hölgynek és a szerelő manusnak is, hogy sokat nézte a gyerek a nickjr. csatornát. Ennyi, oszt kicserélték.

Na ez érdekes: 65E9 3000 EUR (https://www.allestechnik.de/details.php?artnr=284576#remove)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25948) Celtis válasza Joshi (#25946) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy korábban már leírtam, felvettem a kapcsolatot az LG ügyfélszolgálattal, küldtem nekik képet is és azt a választ kaptam, hogy ez nem hiba, az én panelem még a jobbak közül való. Ezért választottam inkább az elállást mint a vitatkozást.

(#25949) Joshi válasza Celtis (#25948) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem, ez elkerülte a figyelmem. Akkor kezdődik. ;]

(#25950) daneel_hu


daneel_hu
addikt

G8-as vagy W8-as panaszt még nem láttam avforums-on sem. :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.