Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) FollowTheORI válasza dh66e (#25545) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem azt benézte valaki vagy extra alkalmi volt. :D

Ettől független a kifutó utolsó darabok lesznek még annyiért valamikor idén... de hogy mikor passz. :)

Ettől független a 350 nagyon jó ár. Én tavaly ilyenkor 450-ért vettem még a hasonló akcióban.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25552) Pro Koryak válasza daneel_hu (#25547) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Biztos azért mert az LG xar."

Nem lenne xar, csak szerintem eléggé hanyag a kalicijük. Akinek itt LG van, talán már mindenki írt valami neki nem tetszőt, hibát, cseréltette, javíttatta...stb.

Többünknek van Pana/Sony, eddig ha jól rémlik senki nem írt zavaró bandingról, blokkosodásról, rózsás fehérről vagy más hibáról, javításról.

(#25553) krx21 válasza csenzi2 (#25543) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok az már igen komoly méret… Azért örülök hogy a 77”-sora egyszerűen nincsen helyem. :DDD

(#25554) demmer123 válasza FollowTheORI (#25551) üzenetére


demmer123
őstag

Én pár hete 315k-ért vettem MM webshopból.

Szerintem 350k sok érte.

(#25555) Lovro Joe válasza alaves (#25546) üzenetére


Lovro Joe
tag

Köszi!

Most néztem meg Planet Earth II.ből 1 részt 90es oled fénynél,full sötét szobába.
Hát tényleg más mint 25ös értéken :)
Viszont nagyon fényes ez az érték! Megnéztem 60as fénynél , úgy már tűrhetőbb.

Hát még sokat kell nézelődnöm hogy milyen tartalomhoz mi lesz jó!

(#25556) so_ha


so_ha
senior tag

Jövőre indul a nyomtatott OLED panelek sorozatgyártása a JOLED-nél
"Az új gyártósoroknak köszönhetően havi szinten mintegy 220 000 új nyomtatott OLED panel készülhet 2020 folyamán, amelyek közepes képátlóval rendelkeznek, vagyis a 10 hüvelyktől 32 hüvelykig terjedő tartományt fedik le. Ezek a panelek elsősorban autós fedélzeti rendszerek kijelzőjeként, valamint felsőkategóriás monitorként kerülhetnek forgalomba, de egyéb felhasználási módokat is megcélozhatnak."

(#25557) krx21


krx21
nagyúr

A történelem ismétli önmagát. ;) .. Csak más léptékekkel persze. Kicsit hasonlít a mai SDR vs HDR-re.
Én még emlékszem azokra a másolt VHS videó kazettákra, melyek ilyen lézer lemezről voltak másolva..
Azok voltak a legjobb minőségű VHS filmek... Érdemes bele nézni...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25558) Partz válasza daneel_hu (#25547) üzenetére


Partz
senior tag

Pont ma hoztak ki egy statisztikát erről. Gyakorlatilag a legyártott panelek kicsit több mint negyedét japánok adják el.

1. LG 62,2%
2. Sony 18,9%
3. Panasonic 7,7%
4. Philips (TP-Vision/AOC) 5,7%
*5. Skyworth 2,4%

(#25559) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Érdemes oldet venni csak azért hogy hétvégén megnézek rajta 1-3 filmet? :F
55-ös B8-at néztem.

(#25560) krx21 válasza monchichi20 (#25559) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt neked kell tudni. Szerintem igen. :K Én sem mozizok többet...
Napközben LCD-n a háttér TV... Hétvége mozi, OLED. ;)

(#25561) monchichi20 válasza krx21 (#25560) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Hát csak kb heti 4-6 órát menne a tv az is hétvége este. :D

(#25562) OPiiPO válasza Pro Koryak (#25552) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mivel a magyar vásárló elsősorban árérzékeny, ezért a Pana/Sony készülékek száma nagyon elenyésző lehet szerintem az LG készülékekhez képest, ezért lehetséges szerintem hogy nem jelentkeznek hibákkal - ennyire kevés eladott készüléknél statisztikailag az is lehetséges hogy a vásárló egész egyszerűen nem rendelkezik a PH-ra regisztrált nick-el (vagy eddig csak gyárilag közel tökéletes Pana/Sony készülékek kerültek forgalomba)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25563) AkosKJ válasza OPiiPO (#25562) üzenetére


AkosKJ
tag

Ez az egyik amit te is írsz ,(de szerintem azért ekkora összegnél szervíz is garancia is bejátszik már) elég kevés a felhasználó és ha hiba lenne nem valószínű hogy eljutnának cseréig, talán Sony de panába nem bíznék, szerintem ha 1000 tv ből olyan 900 LG a többi a maradék de inkább az is Sony.
LG nem nagyon figyel a minőség ellenőrzésre Max cseréli a panelt ha valakinek nem tetszik még így is jól jár ő gyártja 😁

[ Szerkesztve ]

(#25564) Partz válasza OPiiPO (#25562) üzenetére


Partz
senior tag

Nekem is Lg van, de nem azért mert az a legjobb. Amikor én vettem Sony még nem volt a piacon, Panának meg volt a CZ950 modellje, ami két-háromszoros áron volt az Lg-hez képest. Szép is lenne ha a japánok többet adnának el a koreai anyacégnél. Itt azért jó pár év fórban vannak és valamilyen szinten az oled összenőtt korai branddel a köztudatban. Mai kínálatban, árak mellett, valószínű már én is a japán tábort erősíteném. :)

(#25565) Joshi válasza Pro Koryak (#25552) üzenetére


Joshi
titán

"Többünknek van Pana/Sony, eddig ha jól rémlik senki nem írt zavaró bandingról, blokkosodásról, rózsás fehérről vagy más hibáról, javításról."
Én bizony mindkettőt tapasztalom A1-nél, de szerencsére kis mértékű a jelenség.

(#25566) Joshi válasza Joshi (#25565) üzenetére


Joshi
titán

A vertical bandingre és a rózsaszínes fehérre gondoltam, blokkosodást nem tapasztaltam.

(#25567) daneel_hu válasza Pro Koryak (#25552) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elenyésző itt a nem LG-tulaj, sokkal kevesebb mint nyugatabbra.
AVFORUMS-on sokkal több van, és a problémák is ennek megfelelően szaporodnak "odaát". :)

Alább valaki írta, hogy a magyar az árérzékeny, ez igaz de azért egy oled tévé mindenképpen drága, szerintem ez már nem az a szint ahol 20e forintért fillérb***nak a leendő tulajok. :)

Vehettem (cserélhettem) volna az E6V után Sonyt vagy bármi mást, de nekem nem kellett.
Nincs magic remote, a rendszer rosszabb mint a webos, a magyar szervizháttér kétes (nem tudjuk milyen), ergonómiailag magasan az LG tetszik a legjobban. (talán az af9 ami még vállalható)
Kizárólag azért mert a japó gyártóknak jobb a nevük, azért nem választanék tőlük oled-termékeket.

Pedig nekem is Pana plazmám volt...
De azóta felnőttem. :DD

(#25568) Joshi válasza daneel_hu (#25567) üzenetére


Joshi
titán

Mindig ezt mondod, mármint hogy jobb az LG pedig nem is volt Sony tévéd. Az új Oreo Androiddal sokkal jobb lett a helyzet, még azok is ezt mondják akiknek sok gondjuk volt az előző verzióval. Ha sokat youtubozol és böngészel a tévén akkor érthető hogy jó lehet a remote táv, de Andoidra bármilyen légegér használható. Viszont ha csak filmet nézel és a hagyományos távon a csatornaváltást és hangerő gombokat használod, akkor tökmind1 hogy milyen a táv. Mindent meg lehet magyarázni, a legvalószínűbb az, hogy olcsóbb a koreai mint a japó. :D

(#25569) daneel_hu válasza Joshi (#25568) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy bizonyos értékhatárig leszarom mennyibe kerül.
Amikor cseréltem e8-ra, akkor belefért volna af9-ig szinte minden más gyártó terméke is.
Talán az af9 mégse, arra lehet rá kellett volna dobni egy kilót. Af8 egy fröccsöntött borzalom, Pana és Philips külsőre nem tetszik, nem vettek meg. Az Af9 sem tetszett annyira külsőre de ott már legalább van anyaghasználat.

Saját magamból indulok ki, nem nagyon érdekel más milyen szempontok alapján vásárol.
Ugyanígy voltam az autókkal is, mindenki a németet ajnározza, óva intettek az olasztól.
Azóta is olasz van mindig, köszönik szépen jól vannak. :)

Ha semmilyen szinten nem számítana az ár, akkor 77W8PLA lenne a vásárolt modell, ez eléggé egyértelmű.
Egyetlen oled-tévé sem ér fel jelenleg azzal a termékkel. Semmiben.
Nincs gondom a SONY-val sem, csináljanak egy fasza terméket és akkor megveszem. Jobbat mint az LG. ;]

(#25570) Joshi válasza daneel_hu (#25569) üzenetére


Joshi
titán

"Saját magamból indulok ki, nem nagyon érdekel más milyen szempontok alapján vásárol."
Érthető, de nem kell minden nap leírnod ezt, szerintem mindenki tudja a véleményedet. Én is csak azért írom be a Sony vs LG csipkelődéseket hogy ne legyen annyira egyhangú a topik. ;] Habár janos666 rendszeresen törli a hszeimet. :DDD

(#25571) krx21 válasza daneel_hu (#25567) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont így gondolom én is. Ma is az LG-t venném. A leírt szempontok miatt. A japán cégek presztízse nálam eleve kiesik a LG-től vásárolt panel miatt... Pedig nekem volt jópár Sony és Panasonic TV-m. Egyszerűen változnak az idők, el kell fogadni...

[ Szerkesztve ]

(#25572) Joshi válasza krx21 (#25571) üzenetére


Joshi
titán

Nem csak a panel a lényeg, nagyon sok más is számít de ezt te is tudod. Arról nem is beszélve, hogy vannak is gondok az LG OLED tévékkel és most nem a panel sajátosságaira gondolok. Ez a blokkosodás is LG sajátosság volt amit talán javítottak valamelyest. Persze abban igazatok van, hogy sokat fejlődött az LG, de máskülönben ma már nem is lehetne piacon maradni.

[ Szerkesztve ]

(#25573) sakal83 válasza krx21 (#25571) üzenetére


sakal83
addikt

Mostanaban megneztem a pana fz800at es 950et. Ha en azt vennek ha csak a kepminoseg szamitana.

(#25574) daneel_hu válasza Joshi (#25570) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én is csak azért írom be a Sony vs LG csipkelődéseket hogy ne legyen annyira egyhangú a topik."

Ennyi kell persze, nincs is ezzel baj és át is érződik a hozzászólások zömén. :R
De azért vannak itt mások is, ahol nem ezt érzem hanem azt, hogy valamiért különlegességnek számít ha valaki nem lg-oledet vesz. ;]
Mindeközben... jelenleg nem hiszem, hogy 100 megvásárolt tévékészülékből több lenne 1 olednél idehaza.

Akárhányszor is néztem, kipróbáltam az oled-modelleket -, úgy éreztem többnyire csak ergonómiai különbségek vannak a készülékek között. Innentől kezdve ha valaki vesz valamit az kb csak hit kérdése. :)

Mindegyik jó. Szerintem.

(#25575) krx21 válasza Joshi (#25572) üzenetére


krx21
nagyúr

Én mindent összegezve gondolom így. Szerintem nagyon közel vannak az oled TV-k képminőségben. Valamint én nem látom bizonyítottnak, hogy LG Oled-eknek több gondjuk lenne. De ha még így is van, az LG jelenlegi szerviz ügyintézése itt is inkább a LG felé tolja nálam a mérleget.
Kinek mi szimpatikus... Ha például a Samsung kijönne egy Quatum dot Oled-el, biztosan megnézném azt is.
A régi nagy japán neveknek is kicsit jobban kellene nyomulni a TV piacon és nem csak a nevükből élni. Persze ez túlzás, de a koreai gyártok szerintem jobban "hajtanak" a vásárlókért...

[ Szerkesztve ]

(#25576) Joshi válasza sakal83 (#25573) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, én most is azt mondom hogy a tévé nem PC. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha TV csatornákat nézek illetve filmeket, arra minden tévé teljesen jó. Pl ha bekapcsolom a külső BD vagy médialejátszómat, akkor a tévén gyakorlatilag semmilyen módon nem nyúlok. Felőlem lehet a WebOS akármilyen jó, ha mondjuk én úgy se járnék a menüben. Ja, felhasználási szokásokon múlik minden.

(#25577) BenFe válasza daneel_hu (#25574) üzenetére


BenFe
tag

Ezt én is így gondolom!

Képben nagy különbséget nem láttam, de miért is lenne hisz ugyanaz az Oled kijelző van mindegyikben, nagy csodát nem tudnak tenni.....

A rendszer gyors és stabil, a táv sokkal felhasználó barátabb mint a többi és tudom mindenki külön erősítőről hajtja, de nekünk a hálóba van, sokat megy rajta tv adás is sőt zömében az megy és ahoz nem kapcsolom be az erősítőt, tehát nekem számított hogy milyen a tv saját hangja és az Lg szólt a legjobban, másik választás még a Philips lett volna, de párom kijelentette bármit csak azt ne....úgyhogy maradt az Lg, eddig nem bántam meg....

(#25578) daneel_hu válasza Joshi (#25576) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az eredeti vitát én generáltam még tegnap azzal, hogy azt találtam mondani 420e brutto (55 colos Pana vagy Sony? oled) helyett jobban megéri megvenni 460e bruttóért a 65 colos B8-ast.
Erre írta PK, hogy ok de azok mégsem LG modellek.

Szerintem a képátló mindent felülír.

Ugyanez lenne a véleményem ha fordítva lenne, és a 65 colos SONY vagy PANA oled lenne "egy árban" az LG 55 colos modelljeivel.

(#25579) Joshi válasza daneel_hu (#25574) üzenetére


Joshi
titán

"Akárhányszor is néztem, kipróbáltam az oled-modelleket -, úgy éreztem többnyire csak ergonómiai különbségek vannak a készülékek között. Innentől kezdve ha valaki vesz valamit az kb csak hit kérdése."
Ha így lenne akkor a tesztek mindig az LG-t hoznák ki győztesnek. Persze egyértelmű hogy a panel a legfőbb meghatározó tényező, de azért a mozgókép nem csak arról szól. A Sony X1 Extreme(most már Ultimate) procija azért megelőzte a konkurenciát ezt kár vitatni. Ebben is az lesz a jobb aki hamarabb alkalmaz AI-t és célhardvert. Egyszer eljön ez az idő is.

ui.: egyébként meg mi értelme van egy W szériás LG OLED-nek, amikor képminőségben ugyan azt kapod mint egy C szériánál? Itt is látszik hogy nálad teljesen mások a szempontok, nagyjából semmi köze a képminőséghez. :N

[ Szerkesztve ]

(#25580) daneel_hu válasza Joshi (#25579) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért?
Kinézetre az LG-k jobbak mint a többi?
Szerintem igen, de nem hiszem, hogy ezt az állítást elfogadod. :)

(#25581) Joshi válasza daneel_hu (#25580) üzenetére


Joshi
titán

Kiegészítettem a mondandómat és jó a meglátásom. Ha mondjuk sötétben mozizok nekem teljesen mind1 hogy hogy néz ki a tévé kávája, abban a környezetben a W és C széria is ugyan olyan. :K Na jó éjszakát, most már fekszem mert este még meló. :R

(#25582) daneel_hu válasza Joshi (#25581) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez már erőltetett kicsit. :)
Ennyi erővel le****m hogyan néz ki az étkező vagy az étkezőhöz tartozó szék, hiszem amikor eszem és rajta ülök, nem azt nézem. :R

Vagy sötétbe szexelj egy bányarémmel, semmit nem fogsz látni de azért jól fogod érezni magad. ;]

(#25583) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Én azért vettem Panát, mert bíztam/bízok a gyártási minőségükben, hozzáállásban. Eddig nem tapasztaltam semmi oled sajátosságot. Na jó, plazma után szokni kellett.
LG c8-at akartam, de elkezdtek szállingózni a vele kapcsolatos beírások = LG féle hibák.

(#25584) chros válasza daneel_hu (#25578) üzenetére


chros
őstag

En is veled ertek egyet, de igy fogalmaznek: a penz ir felul mindent :)
Abban is igazad van, hogy nyugaton mas a helyzet, de nem kene annak lennie: mikor 350e-ert vesznek telot, plusz 350e-el tobbert masik TV-t, ugyanakkora atmerovel. Szerintem ez mind parasztvakitas a "fogyasztoi" tarsadalomban.
Egy biztos, nekem nem er meg >200e egy Sony KD65AF8 az LG 65B8-hoz kepest, barmit is tud es barki, barmire hasznalja.
Igy is tularazottak ezek a termekek, 10 ev mulva toredekert lehet majd venni oket. Arrol nem is beszelve, hogy a technologia kozben fejlodik, es gyakorlatilag ertektelen lesz egy mai tipus.
De mint minden, csak a penzrol szol: ha annyi van, hogy az ember nem tudja hova tenni, akkor miert ne?! :)

@Joshi: lattam, hogy A1-ed van. A Sony-rol azt hallottam (nem epp errol a modellrol), hogy PC modban (4:4:4 chroma mellett) kepes "24p judder free" megjelenitesre (az LG pl nem, hogy rohadjon meg a befottjuk :) ). Es pl nekem ez az egyik/egyetlen (?) szivfajdalmam az LG-vel (de 200e-t ez sem er(t) meg, plane, hogy nem is tudom biztosan).
Le tudnad tesztelni 4k-val?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#25585) Joshi válasza daneel_hu (#25582) üzenetére


Joshi
titán

Falon szinte teljesen mind1 hogy néz ki a tévé, minden esetbe egy óriási sík fekete felület. De ugye azt is kibeszéltük már, hogy mindenkinek más az ízlése. A csúnya nős hasonlatot viszont nem tudom hova tenni, nem értem a párhuzamot, habár biztos vannak tévére gerjedő fetisiszták. ;]

(#25586) Joshi válasza chros (#25584) üzenetére


Joshi
titán

Ha elárulod milyen beállítás vonatkozik a "24p judder free"-re, akkor persze hogy kipróbálom. :K

(#25587) chros válasza Joshi (#25586) üzenetére


chros
őstag

[link] Jo kerdes, az LG-n nem letezik, igy a Sony-n nem tudom.
- PC-t ratolod nativ felbontasban es 23Hz-en
- TV-t PC modra allitod es leteszteled egy keppel, hogy a chroma 4:4:4 -e
- PC-rol elinditasz egy 23p tartalmat (pl. 1080p remux) es nezed, hogy van e judder

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#25588) FollowTheORI válasza chros (#25584) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

PC modban (4:4:4 chroma mellett) kepes "24p judder free" megjelenitesre (az LG pl nem, hogy rohadjon meg a befottjuk :) )

Wat? :F

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25589) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Ha bemegyek a MM-ba és megrendelek egy TV-t, ami nincs nekik raktáron, és kiállítva sincs, az internetes vásárlásnak számít?? ( 14 napos elállási jog miatt érdekelne )

(#25590) daneel_hu válasza csenzi2 (#25589) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem.

(#25591) chros válasza FollowTheORI (#25588) üzenetére


chros
őstag

A Real Cinema opcio PC modban nem elerheto. A normal modban pedig 4:2:2 chroma-val dolgozik az LG (legalabb kb 10 eve).

(#25592) csenzi2 válasza daneel_hu (#25590) üzenetére


csenzi2
tag

Kösz!

(#25593) daneel_hu válasza csenzi2 (#25592) üzenetére


daneel_hu
addikt

De szerintem ha bemész egy MM-be és az okostelódról rendelsz egy tévét (tökmindegy van-e raktáron vagy nem...) + áruházi átvételt kérsz, az netes vásárlásnak számít. :)

(#25594) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy oled tv-t venni, igazából az LG-vel szimpatizálok, de akár más is jöhet.
Szóval most elég korrekt akciókat találtam rájuk, azonban a tv-re nagyjából 1,5-2 hónap múlva lenne valójában szükségem. Akkor fogok másik helyre költözni.
Mennyire sűrűn szokták őket akciózni? Van rá esély, hogy a következő 1-2 (akár 3) hónapban lesz jó akció, vagy érdemes most beruházni?

(#25595) krx21 válasza bigmasterg (#25594) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem lesz akció. ;)

(#25596) Celtis válasza bigmasterg (#25594) üzenetére


Celtis
veterán

Abban nem lennék biztos, hogy pont 1-2 hónap múlva lesz ez az árszint vagy már csak az új modellek lesznek.
Viszont egy év múlva tuti olcsóbb lesz. :) Szépen megy le az OLED ára. A QLED felkötheti a gatyáját.

(#25597) Gigi01 válasza bigmasterg (#25594) üzenetére


Gigi01
őstag

Most Euronics-ban akciós,jó áron van 500 alatt 65B8,én városomban nem sajna,de látom aprón már árulnak is ilyet,ilyenkor megy fel bennem a pumpa.Az itteniek 500-ra jósolták,hogy biztos lemegy,tehát bomba ár,ha ezt akar valaki.

Árukeresőn nincs,csak náluk weboldalon 464.

[ Szerkesztve ]

(#25598) BenFe válasza Benoe77 (#25520) üzenetére


BenFe
tag

Köszi szépen, az volt a megoldás, hogy 5 GHz-en a csatornát manuálisan 36-ra kellett tenni és így már a tv is 220mbps ír ki! Ha esetleg valakinek még gondja lesz ezzel, ez a megoldás... :K

(#25599) Joshi válasza chros (#25587) üzenetére


Joshi
titán

Sony tévén nincs olyan kép üzemmód (profil) hogy PC, olyan van hogy Játék. Ilyen videókkal lehet belőni a juddert, de Játék képprofil alatt nem élnek a mozgás funkciók. Csak Cinema Pro és Cinema Home alatt. Most neked az kellene hogy ne piszkáljon bele Játék módban a tévé elektronikája a 24p mozgásba? Magyarul szaggasson mint állat? Legyen ilyen módban is natív 23,976fps lejátszás? Vagy most nem értem.

(#25600) szoldzsor


szoldzsor
csendes tag

https://euronics.hu/termekek/lg-oled65e8pla-4k-ultra-hd-smart-oled-tv/p/221140
Szerintetek mehet még ennél lejjebb az ára októberig?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.