Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-12-24 01:52:51

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25801) junior19 válasza Balika911 (#25781) üzenetére

junior19
(aktív tag)

Ha ennyi forrást használsz, akkor nagyon megfogja érni a műszer, ha van türelmed a kalibráláshoz.
Egy műszeres kalibrálás látható változásokat okozz, ha valaki el tudja fogadni a látottakat, akkor érdemes vele foglalkozni. Pláne ennyi bemenetet használva, biztos, hogy kalibrálással minden forrás képe közelebb kerül egymáshoz is, mint most.

codec project

(#25802) Balika911 válasza junior19 (#25801) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A belső lejátszóról és két eszközről van szó egyelőre, de különböző SDR módokról, illetve ott van mindegyik mellé a HDR, belső lejátszón a DV is. A hozzászólás írásakor vettem sorra őket, meg is lepődtem, hogy mennyi féle-fajta összejött egyelőre PC nélkül is.

Köszi a megerősítést, év vége felé megjelenek majd szerintem a kalibrálós topikban. :)

(#25803) OPiiPO válasza so_ha (#25785) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

a topic témájához abszolúte nem illő hsz-t legközelebb rakd off-ba légyszives :R

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#25804) FollowTheORI válasza Joshi (#25774) üzenetére

FollowTheORI
(nagyúr)

Nem kell egyezzen a véleményünk persze... megmondom őszintén én ezeket nem néztem és nem is tudtam róluk amíg nem olvastam róluk fórumokban, vagy néztem utána jobban. :)

Valószínűleg simán leéltem volna az életem ha nem hívják fel a figyelmem rá... és szerintem ezzel a többség így lenne. :)

Én a saját tévém amúgy nem tesztelgettem, használom boldogan. Biztos vagyok benne HA akanám találnék benne tökéletlenséget és máshogy néznék rá onnantól... ezért inkább használom boldogan ahogy van.

Ez ugyan olyan, mint a beégés... látható hogy mekkora parát tud okozni, ha valaki csak megemlíti. :)

Tehát nem a valós kisebb nagyobb problémák tagadása ez, az a baj hogy valaki bedobja mindenki elkezdi nézegetni és a végén még azis elégedetlen lesz akit amúgy lehet sose zavart volna.

Mint ahogy ráparáznak a kelleténél jobban a beégésre...

Én úgy gondolom az emberek többsége nem Vincent szintű "videofil" ember, akit már az zavar ha a tone görbe nem követi a szabványt/referenciát. (lást Q90R tesztvideó vége legutóbb :D)
Közben meg az emberek kb 99%-a tök boldog lenne ugyanazzal a tévével ha nem tudna ilyesmiről.
Saját maga is poénkodott ezzel amikor a HDR világos villogás problémát mutatta be az LG tévéken (amit azóta pl lehet neki köszönhetően is, javítottak)... de valami 10 percig szórakozott előtte ugye, és 10x elmondta ne nézze meg aki nem látja a hibát, mert utána látni fogja mindig. :DDD

Szóval ez a tesztelgetés kétélű kard a szememben... sajnos szülhet olyan örök elégedetlenkedőket, akit hajlamosak emiatt 3-4-5 tévét is visszaküldeni. Ami szerintem gáz... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25805) chros válasza Balika911 (#25781) üzenetére

chros
(őstag)

Szia, van 2 db i1d3pro-m, az egyiket olcsobban tudom adni. Ha erdekel irj privit.

(#25806) Joshi válasza FollowTheORI (#25804) üzenetére

Joshi
(félisten)

Nem tudom miért írod ezt nekem, hiszen én kerek perec leírtam, hogy én nem is tudtam ezekről a dolgokról mégis észrevettem már a kezdetekkor is. Én se tesztelgetek állandóan, jól is néznénk ki. A kalibrálással is örültem hogy végeztem, a hátam közepe se kívánja rendszeresen újracsinálni. A monitornak használt tévém annyival könnyebb kalibrálás szempontból, hogy ott automatikus az egész, mert a DisplayCal automatikusan elvégez mindent helyettem, nem kell a tévé menüjében bohóckodni. Amúgy meg elégedett vagyok az OLED tévémmel, részemről csak azért hoztam fel a témát, mert chros fórumtárs panaszkodott.

(#25807) Joshi válasza dgyuri0123 (#25799) üzenetére

Joshi
(félisten)

"20 pontos fehéregyensúly beállításához valóban műszer és "szakember" kell, nem csak "mondvacsinált hősök", ha már itt tartunk."
Ezt nem tudom értelmezni, de mindegy is. Véleményem még mindig tartom, hogy részletes fehéregyensúly beállítását műszerrel kell elvégezni. Ahhoz nem érdemes műszer nélkül hozzányúlni. Az átlag usernek bőven vannak jó gyári profilok minden márkánál.

(#25808) Bakus válasza Balika911 (#25781) üzenetére

Bakus
(tag)

Én egy ColorMunkit vettem rögtön a TV vásárlás után főleg mivel olcsóbb de csak abban különbözik az I1-től, hogy lassabb. És szemmel látható lett a végeredmény. Gyárilag minden szürke árnyalat nagyon a pirosba huzott. A színek kalibrálása már sokkal nehezebb volt, de ott is jó végeredményt sikerült elérnem.
Az RTINGS beállításokkal kapcsolatban egyet értek Joshi kollegával, hogy szürkeskálát és színeket semmilyen formában nem állítunk be műszer nélkül, mivel lehet az ott látott beállítások nem hogy javítanak hanem inkább tovább rontanak a képen.

"A víz örök, de a gép változik"

(#25809) chros válasza Joshi (#25806) üzenetére

chros
(őstag)

:) Az messze volt a panaszkodastol, csak megemlitettem. De ha mar itt tartunk: azert ez eleg nagy malor egy 500+ ezres eszkoztol, abszolute elfogadhatatlan. Kivancsi vagyok, tudnak e valamit tenni ellene.

Mas: kiprobaltam a HDR passthrough-t madvr-rel PC-rol PC modeban (videokkal, nem jatekkal) , dynamic hdr bekapcsolva a TV-n Cinema presetben B8-on (minden alapon, sharpness 20-on):
- a hatas brutalis!
- egy gondja van a B8-nak: hatalmas banding-et produkal mind 8 es 10bit input mellett is; valos tartalommal normal nezotavolsagbol is zavaro lehet (mint emlitettem SDR-nel nem latszik)
-- mivel az esetek "csak" ~10%-aban latszik, talan nem olyan nagy gond, plane, hogy chroma 4:4:4 is van, es ettol brutal eles a kep, de majd hosszabb hasznalat soran kiderul
- kiderult, hogy passthrough mellett 3dlut nem hasznalhato, te hogyan kalibraltad a HDR-t @Janos?

[ Szerkesztve ]

(#25810) Balika911 válasza chros (#25809) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Én akkor láttam durva bandinget (nem a vertical bandingre gondolok, hanem a sima gradiensátmenet helyett látható sávosodásra), amikor a Shield TV kimenetét BT.709 8 bitben rögzítettem, és a HDR videókat ebbe konvertálta.

Előfordulhat, hogy nálad a PC beállításai, és/vagy a tévé PC módja miatt hasonló történik? Gyanús, hogy nálad is HDR-ben jelentkezik.

Köszi mindenkinek a kalibrálóeszközökkel kapcsolatos hozzászólásokat. Nekem majd hónapok múlva lesz ez aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#25811) torma1981 válasza chros (#25809) üzenetére

torma1981
(addikt)

Szia.

A madvr-t hogy lehet a legjobban beállítani? Hogy a legjobb kepminoseget adja. Rtx 2080 kártyám van, úgy hogy elég komoly a teljesítmény.

(#25812) PuMbA válasza torma1981 (#25811) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Nincs ilyen, hogy legjobb képminőség, mert tele van a madVR szubjektív "képjavítókkal" is, amivel szénné lehet élesíteni a képet vagy éppen zajszűrni és 4K-ból 720p minőséget csinálni és ezeknek van 20 féle különböző beállítása.

A legnagyobb kérdés ez, hogy van-e valós értelme a dolognak. Először próbáld ki, hogy madVR Jinc chroma és image upsampling beállítást, illetve NGU-t, hogy látsz-e a különbséget az alapértelmezett madVR beállításhoz képest. A legtöbben már itt elbuknak és semmi különbséget nem látnak a kettő között. Ha pedig nem látsz semmit, akkor felesleges fűteni a VGA-ddal.

[ Szerkesztve ]

(#25813) torma1981 válasza PuMbA (#25812) üzenetére

torma1981
(addikt)

Ezektől van frankó leírás? Hogy mit hogyan állítson az ember?

(#25814) PuMbA válasza torma1981 (#25813) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Igen, van itt :)

(#25815) bigmasterg

bigmasterg
(addikt)

Olvasom itt a kalibrálós kommenteket és eszembe jutott, hogy van itthon egy spyder 3 elite (monitor) kalibráló. Ez saját pc-s szoftverén keresztül automatikusan beállítja a monitort.
TV kalibrációja ennél gondolom lényegesen bonyolultabb, ha egyáltalán ezzel lehetséges.

De az is felmerült bennem, hogy van-e valójában értelme tv-t kalibrálni, mivel úgysem végez grafikus / szín korrekciós munkát rajta az ember.

[ Szerkesztve ]

˙

(#25816) kalimist válasza chros (#25809) üzenetére

kalimist
(tag)

Nem a B8 a probléma hanem a pc mód, ami köztudottan bandingol hdr-ben.

(#25817) Sn00k

Sn00k
(veterán)

Lg oled tv re van ra mod hogy a horizon go (upc) alkalmazast feltudjam tenni?

3njoy the Lif3

(#25818) ImACeltic válasza kalimist (#25816) üzenetére

ImACeltic
(aktív tag)

Konkrétan a PC mód bandingol elvileg? Én PS4 Pro-t használok PC mode-ban, de eddig nem vettem észre bandinget.

Gamer on PS & PC and sport fan.

(#25819) Gaben360

Gaben360
(aktív tag)

Tervezem lecserélni az eg 910-t egy B8-ra,néztem az árakat,hát most nem túl barátságosak.
Kb mikor futtatják ki a tavalyi modelleket valami jó akció keretében?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#25820) bigmasterg válasza Gaben360 (#25819) üzenetére

bigmasterg
(addikt)

Volt pár hete 320ezer körül is B8, illetve glamour napokkor 350ért több nagy boltban.
Szerintem akkor fog csökkenni, ha már kapható lesz a 9es széria (május eleje?), illetve az utolsó készlet kiszórás majd black friday-n lehet.

˙

(#25821) ribarszki válasza Gaben360 (#25819) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Tudom, hogy ez picit sem vigasztal, de 1hete az Euronics 460-ért adta a 65B8as Oledet. Vagyis ez azt is jelenti, hogy valószínűleg lesznek még ilyen árak. De, hogy mikor.. hát ahhoz jósgömb kéne. Nézni kell az akciókat, beeshet 1-1 bármikor. (Amúgy érdekes, hogy a 460ezres B8at az árukereső nem is dobta fel. Pedig bőven 120k-val az ottani legolcsóbb ajánlat alatt volt. Teljesen véletlenül mentem rá az Euronics oldalára. Most meg 680-ért van fent.. te jó ég. Tényleg nem barátságosak.. :( )

[ Szerkesztve ]

(#25822) robroy7919

robroy7919
(csendes tag)

Sziasztok. Magam is beléptem a táborba egy B8 al. Nem igazán jó az angolom nézegettem ezt az rtingses leírást. Valaki nem tenné ki toppik bevezetőbe magyarul a fontosabb dolgokat értékekkel. Hálás köszönet.

(#25823) demmer123

demmer123
(őstag)

SDR Tartalomnál ti mit használtok?

Technicolor Expert / Vagy Dark Room?

[ Szerkesztve ]

(#25824) sakal83 válasza Gaben360 (#25819) üzenetére

sakal83
(addikt)

Aprili vegen majus elso feleben szoktak. Utana mar csak ritkasag lesz. Szerintem az fz800at se hagy fogyelmen kivul. Nekem jobban bejott mint a b8. Kivancsi vagyok mi lesz a velemenyed az eg910v utan.

(#25825) *Tata* válasza Gaben360 (#25819) üzenetére

*Tata*
(senior tag)

Pár darab 65B8 van fenn a hardveraprón is jó árban, bontatlanul is. :K

(#25826) renatto válasza Sn00k (#25817) üzenetére

renatto
(őstag)

Szerintem nincs. Én Sony android tévén használom és az LG-n csak külső Himedia (android) médialejátszóról tudom nézni a HorizonGO-t.

[ Szerkesztve ]

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - LG OLED65C9 - Xbox One X Project Scorpio Edition

(#25827) dgyuri0123 válasza sakal83 (#25824) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Mi lenne? Áradozni fog... ahogy szoktak. Bár akadt kivétel is...

"csak a zene van"

(#25828) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#25827) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Fényerőben és HDR-ben lesz különbség, utóbbi nincs is 910v-n.
Szerintem más szembetűnő dolog nem lesz. + az ívelt képernyő hiánya lesz még fura neki.
Esetleg a mozgásmegjelenítés fejlődése.

Tegnap vendégeskedtünk, volt egy samu lcd, ha valaki műanyag színvilágúnak nevezi az oledeket akkor még nem látott igazi LCD-t. :DD
Pedig valami 4k-s UHD cucc volt.

[ Szerkesztve ]

(#25829) KorLaci

KorLaci
(tag)

Üdv Mindenkinek !
Azt kérdezném, hogy B7-nél meg lehet valahogy oldani, hogy a netről lehessen távvezérelni ?
Pl. a telekről elindítani a felvételt.

(#25830) alaves válasza Gaben360 (#25819) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Esetleg az emag boxing day-en lesz újabb alacsony OLED ár 22-én.

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#25831) Joshi válasza dgyuri0123 (#25827) üzenetére

Joshi
(félisten)

Majd ha egyszer lecseréled a BT.709-es készülékedet egy BT.2020-ra, akkor meglátod te is hogy mit vesztettél az évek múlásával. ;] ;)

(#25832) alaves válasza daneel_hu (#25828) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Ne is mondd..., hetente szembesülök a volt UH7507-esemmel.

Továbbra is az a véleményem (volt Sony CRT-met és Panasonic plazmámat is figyelembe véve), hogy az OLED adja a legtermészetesebb színvilágot még így BT.709-el is. Különös tekintettel a csúcsminőségű negatívra felvett analóg filmszalagnál (nemcsak a szín csodás, hanem még a mögöttes 6k képrészletesség is érezhető még 1080p-s tömörítésben is).

LG OLED55B7V * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230 *

(#25833) ribarszki

ribarszki
(senior tag)

Srácok tudom, hogy kérdeztem már és volt téma, de kíváncsiságból a B8 tulajok felé. Többen is beszívtuk ezt a pirosas elszíneződést a panel szélén? Nekem olyan jó 20cm-es függőleges sávban van jelen. Focimeccs közben nagyon zavaró tud lenni. A pálya bal széle teljesen más mint a jobb. Képen nem annyira jön át, de élőben zavaró. Értem én, hogy gyártási szórás, de ha kiad az ember ennyi pénzt, nem ezt várná..

Egyébként érdemes emiatt felvenni a kapcsolatot az LG-vel? Panelcseréhez ragaszkodni? Köszönöm.

(#25834) Celtis válasza ribarszki (#25833) üzenetére

Celtis
(addikt)

Ez az én nagy dilemmám is. Még van 2 napom dönteni, hogy visszavigyem-e a tv-t. Fantasztikus a kép, de a focinál bukik ez a tv is.
Nálam a képernyő mindkét szélén sárgul a fű.

[ Szerkesztve ]

(#25835) dh66e válasza ribarszki (#25833) üzenetére

dh66e
(veterán)

A héten majdnem vettem egy 65 B8-at ,de focinál sajnos a nézett példánynál is ott volt a sáv.Nekem nagyon zavaró ez a dolog szóval nem hoztam el a tévét.

(#25836) Robi BALBOA válasza dh66e (#25835) üzenetére

Robi BALBOA
(őstag)

A nagyon akciósat nem hoztad el?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika-

(#25837) demmer123

demmer123
(őstag)

Épp előbb néztem egy filmet és hirtelen elment az áram az utcában is lehetséges károsult a panel?

[ Szerkesztve ]

(#25838) lala666 válasza Celtis (#25834) üzenetére

lala666
(tag)

C7 -nél nem látok ilyen problémát. Úgy látszik a 8 -asokkal vannak gondok.

(#25839) alaves válasza lala666 (#25838) üzenetére

alaves
(aktív tag)

Nem akarok okoskodni, de a 8-as panelekből már jóval több készült mint a 7-esekből és valószínűleg a leggyengébbre sikerülteket teszik a B szériába. A "vájtszeműeknek" C alatt talán nem kellene OLED-et venni.

Ez az inhomogenitás (tinting) nem javul a Mehanik tesztvideós "izzítás" után sem?

(#25840) Joshi válasza lala666 (#25838) üzenetére

Joshi
(félisten)

Dehogynem, a Sony A1 is ilyen amiben 2017-es LG panel van. Az a nem mind1 hogy milyen mértékű a Color Tinting.

(#25841) lala666 válasza Joshi (#25840) üzenetére

lala666
(tag)

Lehet hogy van, de nálam nem venni szerencsére észre. Elég jót fogtam ki lehet.

(#25842) ribarszki válasza alaves (#25839) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Ehhez nem kell vájt szem, mert csak az nem veszi észre aki vak. Amúgy a C8nál dettó erről olvasni. Csak lutri a mértéke..

(#25843) Gaben360 válasza lala666 (#25838) üzenetére

Gaben360
(aktív tag)

Lehet hogy hanyagolnom kéne a B8-at?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#25844) Joshi válasza lala666 (#25841) üzenetére

Joshi
(félisten)

Érdekes, mert nálam szinte csak fehérnél lehet látni, ekkor rózsaszínes a fehér. De olvastam itt olyat is, akinél más színnél feltűnő. Aztán az is lehet, hogy az se mind1, hogy az illető látása milyen színnél érzékeli jobban ezt a jelenséget. Nekem már az elején is feltűnt a fehér inhomogenitás, de azért focimeccsnél nem veszem észre.

(#25845) Joshi válasza alaves (#25839) üzenetére

Joshi
(félisten)

Inkább az lehet, hogy ami neked fel sem tűnik az másnak zavaró. Inkább valami ilyesmire kell gondolni.

(#25846) Pro Koryak válasza ribarszki (#25833) üzenetére

Pro Koryak
(őstag)

Homogén színnél melyiknél látható?

(#25847) ribarszki válasza Pro Koryak (#25846) üzenetére

ribarszki
(senior tag)

Sárgánál nagyon. A fehérnél kevésbé, de itt is észrevenni. Viszont mindenhol ahol sárgás, zöldes a háttér ott látszik.. És hát a gyep ilyen sárgás zöld. Ott nagyon előjön..

[ Szerkesztve ]

(#25848) Joshi

Joshi
(félisten)

Sony A1-nél ez a helyzet Color Tinting ügyben. A képeken is látszik, hogy változik a helye a nézési szög változására. Ez valami olyasmi lehet, mint ami az LCD IPS paneleknél az "IPS Glow" lilás árnyalata.

A kijelző 120nit-re van belőve, lehet hogy magasabb fényerőnél nem ennyire feltűnő a jelenség.

(#25849) dgyuri0123 válasza Joshi (#25831) üzenetére

dgyuri0123
(veterán)

Mit vesztettem? Semmit...és ezt őszintén mondom. Peace ...:)

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.