Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) helgi válasza bandi0000 (#26600) üzenetére


helgi
aktív tag

Ja jó, azt hittem hogy pár napon belül beég. És ha már ott maradnak tartósan, akkor az mennyire látszik? Szellemképre kell gondolni, amit néha kiszúrunk a szemünkkel?

(#26602) bandi0000 válasza helgi (#26601) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen, ott marad szellemképesen, asszem van 1-2 kép róla itt is

2 éven belül jelenleg cserélik a panelt ha beégne, de kár rágörcsölni ennyire, én se vigyázok a tv-re és 1 éves, ha beég akkor cseréltetem a panelt, nem leszek túl népszerű ezzel, de ez elsődlegesen TV amibe beletartoznak a tv adás nézéseik, amiknél színes logó is van, beletartozik a konzolozás ahol HUD-ok vannak, szóval lehet kikímélve adást nem nézve, vagy belenagyítani mindenbe de akkor elveszti a lényegét

Xbox One: bandymnc

(#26603) renatto válasza helgi (#26597) üzenetére


renatto
őstag

Jelen álláspont szerint nem folyamatosan számít, hanem összeadódik, tehát mind1, hogy egy nap 24 órát megy vagy egy hét alatt megy 24 órát, a végeredmény ugyanaz lesz.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26604) helgi


helgi
aktív tag

Nos, akkor teljesen mindegy hogy új vagy használt az oled tv. Jó persze a garancia idő miatt nem. De amúgy ha van egy 2 éves oled tv és nem látni rajta szellemképet, vagy éppenhogy egy kicsit, akkor azt is megérheti megvenni ezek szerint. Egy 2016-os modellt nézegetek, és még nem volt oledem. Mi bd50 filmeket nézünk majd rajta, tv műsort szinte nem.

[ Szerkesztve ]

(#26605) renatto válasza bandi0000 (#26602) üzenetére


renatto
őstag

Az Rtings teszt alapján a COD tévé képe közel tökéletes 64 hét után is (9000 óra, ami napi 4 óra átlaggal is 6 év), míg a LIVE NBC képén már középen kezd megjelenni egy "alak". Így szerintem ha valaki naponta megnézi a híradót (és ahol többnyire középen állnak > riporter, műsorvezető, fellépő..) lehet nagyobb veszélyben van, mint aki konzolozik, akár ugyanazzal a játékkal. Mondjuk egy sárga/piros szín a HUD-ban sokat ronthat a helyzeten.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26606) Akhilles01 válasza renatto (#26603) üzenetére


Akhilles01
junior tag

És ez ugyanarra a statikus elemre érvényes? Tehát ha kapcsolok egy másik játékot egy másféle statikus HUD-al, akkor az máshová adódik ?

(#26607) renatto válasza Akhilles01 (#26606) üzenetére


renatto
őstag

Úgy érted hogy a TV2 logót külön méri, az RTL klub logótól?! ;] Azok a pixelek amik fedve vannak, azok terhelődnek, így ott összeadódik az idő.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26608) bandi0000 válasza Akhilles01 (#26606) üzenetére


bandi0000
nagyúr

magára a pixelre kell gondolni, ha kiraknál egy teljesen fekete képet, aminek a közepén van 1 db piros pixel, akkor az az 1 pixel x idő múlva kimúlna, mert elhasználódott, értsd úgy, hogy hasra ütés szerűen (ez hülyeség) de ha bír 1 db pixel 5000h-t, akkor tök 8 hogy milyen statikus tartalommal, de ha eléri, akkor beég

Xbox One: bandymnc

(#26609) renatto válasza helgi (#26604) üzenetére


renatto
őstag

2016-ost már semmiképp nem vennék, annak sokkal nagyobb az esélye a beégésre. És az sem tisztázott hogy ven-e "törés" az életgörbében beégés téren, mert a 2016-os modellek is 2 év után kezdtek el rendre beégni, a 2017-esek meg csak most 2 évesek, szóval majd most kezd el kiderülni azok jobban bírják-e.... pláne hogy abból jóval többet adtak el, így a felhasználás jellege is jóval "hígabb", tehát a terhelés is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26610) UberMutant válasza Gaben360 (#26598) üzenetére


UberMutant
őstag

a bal felső sarokban lévő részre viszed a pointert és "kattintasz" egyet az OK gombbal.

(#26611) helgi


helgi
aktív tag

Ezen elgondolás alapján, akkor jelenleg (+-2 év), tök mindegy milyen oled, 2 év után újat kell venni...

(#26612) daneel_hu válasza helgi (#26604) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem mindegy.
Egy 2018-as jóval ellenállóbb ennek mint egy 2016-os - a jelenlegi tapasztalatok alapján, még úgy is, hogy a 2018-as panelek nagyjából 1 évesek lehetnek átlagban, vagy valamivel kevesebb ideig működtek eddig.

+ a 2018-asokban van pixeleltolás és statikus elemek fényerejének csökkentése szoftveresen.
A subpixelek méretét is megnövelték, valószínűleg többet bírnak mint egy 2016-os.

Cserébe kapsz tint-et és banding-ot. ;]

(#26613) renatto válasza helgi (#26611) üzenetére


renatto
őstag

Így is nézheted. De ha vétel után fél évvel elkezd beégni, pisloghatsz nagyokat... a használt biznisz ilyen, de egy 2017-es valószínűleg sokkal jobban bírja és abból bőven van "5 év gondoskodásos" garanciával...

(#26612) daneel_hu: pixeleltolás már a 2017-esben is van.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26614) helgi


helgi
aktív tag

:) értem. Amit kinéztem az egy LG65E6V, a 3D végett.

UI: Akkor hosszabb távra led?
Mondjuk egy LG65UH950V?

[ Szerkesztve ]

(#26615) bandi0000 válasza helgi (#26614) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hosszabb távra engedd el a 3D-t :D

Xbox One: bandymnc

(#26616) helgi válasza bandi0000 (#26615) üzenetére


helgi
aktív tag

A kompromisszum :)

Nem, az marad. Talán még nincs itt az ideje az olednek. Ennyi hiba forrással elég gyermeteg még. Plussz sajnos a fejlesztők se azt nézik, csak a zsebüket..

[ Szerkesztve ]

(#26617) daneel_hu válasza helgi (#26614) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem volt E6V, jó tévé de mozgásmegjelenítésben elmarad nagyon a 2018-asokhoz képest.
A 3d - számomra - nem érne annyit, hogy mindenképp 2016-ost vegyek.
A 3d miatt választottam ezt anno, ráadásul ez volt az egyetlen modell 2016-ban (talán a G6V mellett) amelyik 3d-s volt és nem volt GÖRBE (!!!) panellel szerelve!
De később rájöttem, hogy az általunk nézett tartalom 99,5%-a nem 3d-s, így felesleges 0,5%-nyi tartalom végett ragaszkodni ehhez.

A döntést neked kell meghoznod, a te felelősséged.

Olvasd a topikot, és vond le a következtetéseket.
Van egy összefoglaló is a téma elején (fent), abban nagyjából minden benne van.

(#26618) bandi0000 válasza helgi (#26616) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert szerinted a fejlesztőknek megéri évente több 100? panelt kicserélni saját kontón? Ezt tudja a technika, valszeg nem is lesz jobb Olednél ez soha, majd jön a micro Led vagy más csoda ami leváltja

Xbox One: bandymnc

(#26619) daneel_hu válasza bandi0000 (#26618) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így van.
Ezt úgy kell és lehet használni, hogy picit figyelni kell rá.

Tökéletes tévé sosem lesz, gyanítom a microLED sem lesz az, ráadásul hol van az még.
Na nem baj, amíg nem lesz tökéletes tévé, addig majd inkább használunk LCD-t, hiszen az legalább nem ég be. ;]

Van olyan eszköz amit lehet kompromisszummentesen használni?

(#26620) bandi0000 válasza daneel_hu (#26619) üzenetére


bandi0000
nagyúr

bármelyik tv, csak ne kapcsold be :D

Nekünk egy alsó kat Led Lg-nek ment ki most a háttér világítása 3 éven belül, én azt hittem ezek sose mennek tönkre,pedig de, és a régi mondás még mindig tartja magát, hogy a régi mindig jobb, első led lcd lg-m az most közel 7 éves, és azon kívül hogy ocsmány a képe mai viszonylatban nagy baja nincs

helgi: Csináld azt amit én, ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, ugyan így fostam és kikészítettem a társaságot, aztán megvettem egyet promócióba 5 év garival, és még 2 napig őrlődtem, mert fostam hogy beég, és nem javítják, aztán utánajártam olvasgattam, és összecsomagoltam, hogy vissza viszem, mire találtam valakit aki eljönne velem dél után, addig addig nézegettem a dobozt, hogy beleszartam, mert annyira tetszett a kép, hogy nem volt szívem vissza adni :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#26621) helgi válasza bandi0000 (#26618) üzenetére


helgi
aktív tag

Bandi, nem, nem éri meg, persze hogy nem Én szeretnék oled tv-t venni, hosszabb távra gondolkozom. Ha netán Led tv-t vennék, az sem feltétlen bírja tovább... Panel, stb kimehet.

(#26622) helgi


helgi
aktív tag

Nekünk egy 5 éves lg led tv-nek van baja a leddel. 4 sorban vízszintes és függőleges irányban látom a ledet ahogy világít. Az 16 led. A képernyő közepén.

[ Szerkesztve ]

(#26623) daneel_hu válasza helgi (#26622) üzenetére


daneel_hu
addikt

Havernak valami Samu LCD-je van, 55 colos, középen függőlegesen "égnek" a ledek kéken egy sávban. (FHD tévé). Ha jól rémlik nincsen 5 éves sem.
És nem az olcsósított LED-kategória.

[ Szerkesztve ]

(#26624) renatto válasza daneel_hu (#26623) üzenetére


renatto
őstag

Nekem Plazmán szaladt végig a pixelcsík, de LCD-n szállt már el HDMI port, illetve LED-en tv tuner, bár az utóbbi még garncia időn belül. És "sima" pixelhiba is volt már LED-en ami egyre gyakoribb. Az OLED beégés annyiban másabb, hogy tudható mitől jöhet elő, míg a többi csak hirtelen a semmiből "lesz"... aki egy picit sem képes figyelni rá, az vegye a gyengébb LED-et.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26625) daneel_hu válasza bandi0000 (#26620) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a probléma a rossz megközelítésben van.

Adott egy műszaki cikk - lévén nagyon drága -, a leendő vásárló azt gondolja, hogy majd megveszi és vásárolt(!) egy olyan "értéket" amely majd 1-2-3 év múlva arányosan de még némi "értéket" fog képviselni.
Előre gondolkozunk, mert ha majd eladjuk akkor a leendő vevőnek azt akarjuk mondani, hogy "pátent állapot."

De.
Mire eladjuk a vásárolt értékének a töredékét fogja érni, akkor is ha "pátent állapotú" a czucc.
Most veszünk valamit 1 millió bruttóért, 2 hónap múlva már 800 ropiért' árazza majd az Euronincs vagy az MM, 2 év múlva jó ha ér majd 2 kilót. Jah ha nem patent állapot akkor meg 150-160-at.

Hát ezért én biztosan nem fogok berosálni, aggód(gat)ni. :)
2 évig védve van mindenki mert a gyári gari alapján javítás vagy csere van probléma esetén.

Hosszú távra tervezek.
Ez mit jelent?
Az előző plazmámat 2007-ben vettem és 2016-ban cseréltem le egy E6V-re.
Sokáig ment?
Igen.
És pont ugyanennyi ideig laktunk abban a lakásban ahová(!) vettük.
Közben jött két gyerek, kellett egy nagyobb kecó, cseréltük a tévét is.
Szerintem életemben nem lesz mégegyszer olyan hosszú időszak amikor 10 évig meglesz egy tévékészülékem... vagy de lehet amikor 70 leszek. :P

(a 10 éves plazmánkat elajándékoztuk)

Egy OLED az ugyanúgy bukó anyagilag mint egy autó vagy egy LCD-tévé.
Amíg működik addig kell kiélvezni azt amit nyújt.
Ha valaki értéket akar venni, akkor vegyen ingatlant vagy részvényt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26626) helgi válasza bandi0000 (#26620) üzenetére


helgi
aktív tag

2 hónapja ezen vacilálok hogy vegyek egy értelmes tv-t.

(#26627) UberMutant válasza helgi (#26626) üzenetére


UberMutant
őstag

és a végén veszel egy szart :P

(#26628) daneel_hu


daneel_hu
addikt

:C

(#26629) dh66e válasza UberMutant (#26627) üzenetére


dh66e
veterán

Mindegyik az, nem lő mellé. ;]

(#26630) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A 910-em egyre válogatósabb a filmeknél, hogy mit játszik le és mit nem.
Mindent .mkv-ban adok neki de van amit lejátszik és van amit nem. Ezt tök random módon csinálja. Most a John Wick-et akartam megnézni és ha elindítom elkezdi tölteni majd egy idő után kiírja, hogy unable to play.

Valami tipp, hogy mi lehet a baja?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26631) bandi0000 válasza adamssss (#26630) üzenetére


bandi0000
nagyúr

esetleg adathordozó?

Xbox One: bandymnc

(#26632) adamssss válasza bandi0000 (#26631) üzenetére


adamssss
veterán

Egy 2 terás vinyón vannak a filmek. Pl a Logan elindul de a Wick nem... Lehet, hogy a magas bitrátát nem eszi?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26633) helgi


helgi
aktív tag

:)

(#26634) bandi0000 válasza adamssss (#26632) üzenetére


bandi0000
nagyúr

enyémen ment már minden fajta mkv az 1 gigástól egészen a 80 gigásig, igaz nekem b7 van, de sztem annak is vinnie kéne mindent

tied fullHD nem? nem lehet hogy 4k filmeket szedtél le?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#26635) adamssss válasza bandi0000 (#26634) üzenetére


adamssss
veterán

Biztosan nem. Erre mindig figyelek meg elég látható is. És mondom ez már a sokadik aminél csinálja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26636) dgyuri0123 válasza adamssss (#26635) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem fut ezer szolgáltatás a háttérben? Merthogy az is megfogja a processzort/memóriát és simán akadhat.

Nézd meg, hogy nincs-e sok program a futó alkalmazások között és zárd be.

Ha ez nem válna be, cseréld ki a HDD kábelét másikra..hátha...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26637) FollowTheORI válasza renatto (#26624) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyik tévét sem az örökéletnek gyártják... családban is van egy 2012-es 55 colos 8000-es csúcs ES Samu modell és ott is kijött már egy ilyen csík függőlegesen a szélén. Vagy egy kisebb 40-es annak meg még semmi baja, igaz jóval kevesebbet megy. F8000-es is van 46 colos, semmi baja még.
És van egy B550-es is 40 colos is, szinte semmi baja. :)

Szóval függ sokmindentől hogy épp melyiken mikor mi döglik meg.

De az általános tanulság, hogy 5 évente kb cserélni kell majd és dobni a régit, ha intenzíven használva van. :)
Az meg szerintem vállalható egy ilyen "fogyasztói" piacon és termékeknél.

Én úgy vagyok vele ha 3-4 évet kibír majd az OLED már megérte, és a RTINGs teszt alapján erre minden esélyem megvan, hisz nálam azért ahhoz a folyamatos használathoz képest töredékén megy a tévé éves szinten és a tartalom is ezerszer változatosabb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26638) bigmasterg válasza adamssss (#26632) üzenetére


bigmasterg
addikt

Próbáld meg másik adathordozóról is lejátszani a problémás anyagot.
Így ki tudod szűrni, hogy a nagy hdd-vel, vagy a filmmel van-e baja.

(#26639) daneel_hu válasza FollowTheORI (#26637) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ennyi.

Ez nem egy tartós befektetés, hanem egy szórakozást kiszolgáló eszköz.
Hiába veszed meg, évek múlva semmit nem fog érni. (ha beégett ha nem...)
Azt kell előre mérlegelni, hogy megéri-e az a többletminőség amit kapunk tőle, és ha igen, akkor érdemes-e többszázezer forintot áldozni rá.

(#26640) daneel_hu válasza Gaben360 (#26591) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Csak nem bírtam magammal.és a Joy-napok alkalmából megvettem az 55 b8-at szombaton.
Sok időm még nem volt kiélvezni,csak a beállításokra volt időm hétvégén,azért egy kis konzolozás belefért,némi youtube,és néhány 4k-s filmbe belenézni.
Ugye egy 910v-ről váltottam,tehát nem az első oled"élményem"és mégis.....
(I)A 4k és a hdr még rátesz 2 lapáttal a full hd oledre,pedig az sem szar,én szerettem nagyon,de ez azért més világ. (/I)Az Aquamant néztem kb a feléig,hát az döbbenet volt,konkrétan.A one X is sokkal jobban muzsikál vele.
Ami hiányzik kicsit,azaz ívelt kijelző,de hamar meg lehet szokni a síkot is.Gyorsabb a tv,nem is kicsit.A hangja sem rossz egy tv-het képest,ebben a 910v elmarad sajnos.A panel homogén,banding nincs,viszont a bal oldalán szürkénél látszik hogy sötétebb kb 20cm szélesen,de ez más tartalomnál nem látszik,így nem is foglalkozok vele,csak ha rosszabb lesz később.Már vagy 2x frissített mióta beüzemeltem.Nagyjából ezek az első benyomások 2 nap alatt,hogy milyen full hd-ról 4k-ra váltani."

:R

(#26641) adamssss válasza dgyuri0123 (#26636) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt hol tudom megnézni?

@bigmasterg:
Sajna csak egy 16-os pendrive-om van arra meg nem férnek fel ezek a nagy file-ok...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26642) Clay válasza adamssss (#26641) üzenetére


Clay
senior tag

Hálózatról lejátszva?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#26643) BenFe


BenFe
tag

Na meg az Oled fényerő se mindegy hol áll......világos helyen ahol kell a nagyobb fényerő, ott biztos nagyobb az igénybevétel, mint egy sötétebb helyen 30-as oled fénnyel....

(#26644) dgyuri0123 válasza adamssss (#26641) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Távon a "házikót" nyomd meg és feljön az alkalmazáslista. Balra a futó, jobbra a választható alkalmazások vannak. Ha sok mindent néztél eddig, pl Youtube, Netflix, HBO GO, stb és csak simán kiléptél belőlük, azok azért még futnak a háttérben. Ha nem zárod be őket egyenként, zabálják a tévé erőforrásait és nagyon lelassíthatják a menü sebességét és pl videolejátszást.

De lehet ok a lassú, vagy haldokló pendrive is...

"csak a zene van"

(#26645) Gaben360


Gaben360
senior tag

Tuti nem lesz baja a bejáratás alatt,ha tolom neki a hdr-t?
SDR alatt vissza van véve az oledfény.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#26646) renatto válasza Gaben360 (#26645) üzenetére


renatto
őstag

Tuti. Az első 2 hétben megnéztem szinte az összes akkor elérhető 4K HDR demót és csak 4k filmet néztem. És még az Xbox One X is ment néha...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26647) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

na jelentem én is berendeltem egy LG 55B8-at, az ed. 0% thm akciója volt az utolsó rúgás felé, főleg, hogy meglepő módon nem emelték a tv amúgy is akciós 350k-s árát :DD

egy két és fél éves samsung 50ku6100-ast fog váltani, hát kíváncsi leszek :C

(#26648) renatto válasza GeneraL_XTX (#26647) üzenetére


renatto
őstag

Grat! Ott bizony lesz különbség bőven. Abból állítgattam még korábban egy 65"-t (az OLED-em előtt és után) és azért voltak hibái, bár az áruk nagyon jó volt.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26649) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

Online rendelt már valaki TV-T? És ha igen, melyik a leg megbízhatóbb?

(#26650) Firebazsika válasza MaxxDamage (#26510) üzenetére


Firebazsika
újonc

Szia!

Igazad lett, valóban megoldotta a tápcsere a problémát. 4 napja van nálam újra a készülék, s néma csend honol a szobában.

Az LG szerviz megérdemel egy csillagos 5-öst (ötös skálán :))).

Üdv:

Bazsi

[ Szerkesztve ]

Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.