Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) vfeco válasza FollowTheORI (#26050) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszi.Van esetleg ajánlott lejátszó komolyabb anyagokhoz?

(#26052) daneel_hu válasza vfeco (#26049) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8-ason kiírja a belső lejátszó a jobb felső sarokba - ha Dolby Atmos anyagot etetsz vele.
Azt nem tudom, hogy valóban megszólal-e így, mert nincs ilyen hangrendszerem. :)

(#26053) alaves válasza daneel_hu (#26046) üzenetére


alaves
addikt

Nem beégésnek tűnik, szerintem azok is kihűlési foltok (talán egy látszik a kép bal alsó részében, nem tudom jobban alulexponálni, élőben jobban látszanak).
Meg az egész rettenetesen inhomogén lett a 2000 órás hosszú pixel refresh után, előtte baromi jó volt, ha új panel lesz én biztos kikapcsolom azt a szart.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26054) daneel_hu válasza alaves (#26053) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tűnik rossznak, vagy tényleg nem sikerült befotózni. :)
Sajnos a jelenlegi oled technikából ennyi jön ki, ezt be kell látni.
Vagy elfogadjuk, hogy vannak hibák, vagy mehetünk vissza LCD-re - (én nem fogok)
Bár a Te esetedben a téglalap elfogadhatatlan, azt mindenképp javíttasd valahogy.

Engem sokkal jobban zavarnak a parasztvakítások.
Pl. Sony FDR-AX700 kamera esetében a HLG az = 8 bites HLG.
Pedig instant 4K HDR-nek hirdetik a cuccot. Ráadásul max 100 Mbit-en tudja ezt 4:2:0-val.
Ez bődületes hazugság ha belegondolsz. :(((

(#26055) alaves válasza alaves (#26053) üzenetére


alaves
addikt

Közben meg is rendelem a szervíztávot ami neked is van. Mi a f...-nak a hosszú pixel refresh, ha elb.....-a a panelt. Maradjon akkor a 7 perces oszt kész. Ha 100-szor jönnek, 100-szor jönnek, de jó legyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26056) daneel_hu válasza alaves (#26053) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam most is ugyanaz a banding, tinting mint a tévé beüzemelése után.
Nem lett jobb semmivel sem, igaz rosszabb sem.
1x elindítottam a manuális frissítést, nyilván eddig még nem futott volna le. (1200 óra van benne)

(#26057) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#26050) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Meg olyan erősítőt, ami szintén támogatja a HD hangokat.

"csak a zene van"

(#26058) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Pana oledesek:
kikapcs után kb.20-30perccel kattan egyet, ez mi?
Nincs hálóra kötve, talán frissítést keresne?

A 2000óra utáni pixelfröccsöt ki lehet itt is kapcsolni valahogyan?
Nem akarnék téglalapot a panel közepére. :U
Nem tudom a 2018-as szériát is érinti-e :F

(#26059) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Ma jött automatikusan a 4.10.55-ös fw az E8-ra.

(#26060) Locutus válasza daneel_hu (#26056) üzenetére


Locutus
veterán

Nálam sem változott semmit 5 hónap után se B8-on.
A színes tesztképek továbbra is full homogének, egyedül az 5-25% szürkén vannak foltosodások, ami viszont hétköznapi használatban szinte sosem látszik.
Gondolkodtam én is rajta, hogy a szürke miatt cseréltetem a panelt, de ahogy elnézem itt bőven súlyosabb képhibák is vannak egyeseknél, szóval erősen kérdőjeles, hogy jobbat kapnék-e...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26061) renatto válasza daneel_hu (#26052) üzenetére


renatto
őstag

Ha jobb felül kiírja, hogy Dolby Atmos, akkor az azt jelenti olyan a forrás és ennek megfelelően már a TV úgy is szól. ;)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26062) alaves válasza daneel_hu (#26056) üzenetére


alaves
addikt

Tehát a téglalapon felül a piros kép teljesen inhomogén, mondjuk a zöldhöz képest, elhalványított rácsos asztalterítőhöz tudnám hasonlítani az egészet. A pixel refresh előtt azonos volt a zölddel az inhomogenitás. Bejelentve, majd hívnak.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26063) rothfb válasza johnny23 (#26035) üzenetére


rothfb
veterán

Szia.
Van a családban egy 55FZ800 és egy 65FZ950. Mindkettő komoly használatban van január óta. Semmilyen beégés vagy egyéb probléma nincs velük. Ilyen formán nem tudhatom, hogy szervíz esetén mi történne. Szerencsére. :D

(#26064) rothfb válasza Pro Koryak (#26058) üzenetére


rothfb
veterán

Szia.

Az 55FZ800E és a 65FZ950E tv-kről tudok nyilatkozni.
Két eset van a kikapcsolás után. 4 óránként (összeadódva) pár perces panelkarbantartást végeznek a készülékek, ez idő alatt sárgán világít a készenléti led piros helyett. Ha végeztek, kattanás hallatszik és onnantól piros ledet láthatsz. Ekkor kapcsolnak ki valójában a tv-k.
A másik eset, hogy nem telik el a 4 óra, nem végez még karbantartást a tv, de mégis pár perc után hallhatsz kattanást. Ne foglalkozz vele! Nem hiba.

Az x óra utáni (talán 1500 óra utáni a 80 perces panelkarbantartás) karbantartás automatikusan lefut, ne is próbáld kikapcsolni (simán nem is lehet, talán szervízmenüben). Én az FZ800 esetében a vétel után, buta, tudatlan módon menüből lefutattam, alig volt használva még a tv. Lefutott, felesleges volt (mint utólag olvastam), de semmilyen téglalapot, formát, halványulást, elváltozást, anomáliát nem tapasztaltam. Azóta is tökéletesen működik. Mindkét tv.
Talán segítettem valamennyit...

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26065) chros válasza alaves (#26055) üzenetére


chros
őstag

"Közben meg is rendelem a szervíztávot ami neked is van."

Samsung mobilrol is be tudsz lepni, amin van infra (pl. S5) az Anymote remote app-val (valamiert Honor 9-val nem mukodott, valszeg mas az infra benne).

[ Szerkesztve ]

(#26066) ROLI22


ROLI22
csendes tag

Hali

A C9 kb mikor lesz kapható itthon?Vkinek van vmi infója?

(#26067) MrBazsi válasza daneel_hu (#26059) üzenetére


MrBazsi
senior tag

B8ra is jött frissítés, szintén ma reggel, eddig semmi különös változást nem tapasztaltam eddig.
úgy látom a panellottón én vagyok az egyike azoknak akinek teljesen szép homogén a kép, nekem semmi panaszom nincs. mivel a 65 ára durván lement, egy kósza gondolat erejéig elgondolkoztam a nagyobbra váltáson, de elég sokan panaszkodtok itt,ahogy látom...

(#26068) daneel_hu válasza MrBazsi (#26067) üzenetére


daneel_hu
addikt

40% különbség van az 55 és a 65 között.
És ez látszik is.
Magyarán szerintem megéri ha lenne neki hely. :)

(#26069) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#26057) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván, bár ha kiadja az adott kütyü esetleg a 6-8 csatornás analógit akkor sima többcsatornás erősítő is elég. :)

De ja az igazi az az. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26070) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#26069) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sztereóban mozizok ! :) Leszoktam a sokcsatornáról'.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26071) Joshi válasza dgyuri0123 (#26070) üzenetére


Joshi
titán

Akkor a mozi lényegéről is leszoktál. ;]

(#26072) so_ha válasza ROLI22 (#26066) üzenetére


so_ha
senior tag

(#26073) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#26070) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én meg fejhallgatóval mozizok... így nem zavar senkit... azis sztereo. :K
Bár meglepően jó "térhangzást" ad ígyis... és mintha az LG Atmos/Cinema effekje is dobna rajta plusszba kicsit. :)
De ez lehet csak placebo. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26074) torma1981 válasza FollowTheORI (#26073) üzenetére


torma1981
veterán

Nem placebo. Minél jobb a hangminőség simán hallható fejhallgatóval is.

(#26075) daneel_hu válasza vfeco (#26049) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pedig fel kéne ismernie.

(#26076) dgyuri0123 válasza Joshi (#26071) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A mozi lényege még mindig maga a történet... ;) A többi dolog utána kullog.

"csak a zene van"

(#26077) Joshi válasza dgyuri0123 (#26076) üzenetére


Joshi
titán

Történet? :DDD Nekem pl nagyon bejött az Aquamen, pedig ott a történet nagyon gyermeteg volt. A mozi a látvány és hangról szól. Sőt, bizonyos tanulmány szerint a hang ~70%-ban járul hozzá a moziélményhez. Persze ha szar a film. :DD Szerintem öregszel, csak ez lehet a baj. ;]

(#26078) ROLI22 válasza so_ha (#26072) üzenetére


ROLI22
csendes tag

köszi... sokkal okosabb lettem :D

(#26079) daneel_hu válasza Joshi (#26077) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én sem bírok megnézni olyan filmet ahol maga a forgatókönyv vagy a sztori szar.
10, de 20 évvel ezelőtt sem ment, ma sem megy. :)
Hiába az Atmos, az 5.1 vagy az esetleges szuper látvány.

Ha már a paraméterek akkor inkább a nagyméretű kép ami a mozi velejárója.

(#26080) Joshi válasza daneel_hu (#26079) üzenetére


Joshi
titán

Általánosságban nem beszélünk. Konkrét filmet mondj, de minden ízlés kérdése is. Ami neked sz@r film az másnak tök jó, és fordítva. Nagyjából ennyi. ;]

(#26081) univerzita válasza Joshi (#26077) üzenetére


univerzita
addikt

A Aquaman -t moziba néztem. Nemtudom hogy részeg volt a kezelő de a hang az borzalmas volt. Előtte néztem a Bohém Rapszódia -t,ott rendben volt a hang. Otthon belenéztem a Aquaman - be és jó volt a hang.

(#26082) Joshi válasza univerzita (#26081) üzenetére


Joshi
titán

Ok. És ezt most mire írtad? Szar a film, vagy szar a hang? Vagy fordítva, esetleg vegyesen? :DDD

(#26083) renatto válasza daneel_hu (#26075) üzenetére


renatto
őstag

Mi ez a film és mióta tudja MKV-ból a belső lejátszó? Csak azért érdekel mert MKV-ból elvileg a DolbyTrueHD Atmos-t nem tudja kiolvasni a belső lejátszó. Miután látom 5.1 és netflix gondolom DolbyDigitalPlus, bár eddig azt nem is próbáltam.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26084) univerzita válasza Joshi (#26082) üzenetére


univerzita
addikt

A hang volt rossz. Egyébként a sztori sem nagy eset ( de ez szubjektív dolog,biztos soknak tetszett). Most amit otthon néztem a Zöld könyv, na ez nagyon tetszett.

(#26085) Joshi válasza univerzita (#26084) üzenetére


Joshi
titán

A Green book-ot nagyon vártam aztán szerintem... Nem fikázom, mert egyébként jó film volt, de sok helyen nagyon uncsi. Aztán a téma se a szívem csücske, már mint a Fehér-Fekete ellentétet minősíteni ilyen-olyan megközelítésben. Már az is furcsa aki nem akar(tud?) különbséget tenni ezen két szín között, holott ennél nagyobb kontraszt nincs a földkerekségen(minden téren). Nem könnyű eldönteni mi a jó és a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#26086) daneel_hu válasza renatto (#26083) üzenetére


daneel_hu
addikt

Halvány lila gőzöm sincs milyen Atmos-verziók vannak, de az biztos, hogy eddig nem sűrűn láttam ezt a kiírást a belső lejátszón sem.
Bár engem nem érdekel, hogy melyik filmben milyen hang van, ha 2.0 = az már elég. :C

Azt még megfigyeltem, hogy DTS-nél van egy ugrás minőségileg, de ezt is talán csak beleképzelem. :)
Természetesen a tévé alap hangrendszerével hallgatva.

(#26087) daneel_hu válasza Joshi (#26080) üzenetére


daneel_hu
addikt

De.
Pl. a Gyűrük Ura, a Hobbit filmek, aztán ott vannak a szuperhősös filmek, pókember, stb., Harry Potter filmek vagy úgy általánosságban (!) a hálivudi igénytelen, kulturálatlan vígjátékok (amiben fosnak, hánynak finganak és ez szerintük = poén)… nekem ezek szarok.

De nem vagyunk egyformák. :)
A fentiek közül jöhet bármi 4K HDR-ben, atmos hanngal… sajnos attól még szarok maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#26088) univerzita válasza Joshi (#26085) üzenetére


univerzita
addikt

Az igaz hogy kicsit vontatott volt. Nekem a Viggo Mortensen alakítása tetszett benne. De megértem ha többet vártál a filmtől. Még ami otthon láttam a Egy éjszaka a El Royale-ban, ez is tetszett. Szerdára meglesz a új Mel Gibson film-Dragged.Acros ( kíváncsi vagyok). A Apocalypto nagyon jó volt számomra ( rendezte).

(#26089) renatto válasza daneel_hu (#26086) üzenetére


renatto
őstag

Azért egy JóMagyar 2.0-nál vannak jobb hangok. :)

"Veszeséges" és "veszteségmentes" a két Atmos. A Netflix az elsővel dolgozik, míg az UHD lemezeken a másik van. Előbbi max 6Mbit (többnyire 448-768Kbit) utóbbi 18Mbit (többnyire 3-8Mbit). Így minőségben van különbség bőven. Ha netán lenne valami "Remux" Atmos filmed, azzal megnézhetnéd, hogy ott felismeri-e. Lehet valami frissítés megoldotta ezt, bár mivel pont erre panaszkodtak előtted, így lehet csak a "veszteséges" Atmost tudja lejátszani (de ezt lehet régen is tudta).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26090) Joshi válasza daneel_hu (#26087) üzenetére


Joshi
titán

Itt is látszik, hogy összemostad a Gyűrűk ura ás Hobbit filmeket a kommersz filmekkel. Persze a szuperhősös filmek világkorukat élik, mert van rá igény. De azt a legkevésbé lehet rájuk mondani(már mint a szuperhősös filmekre), hogy gagyik. A történet lehet hogy gyerekeknek való, de a kivitelezés profi minden téren. Kinek mi a jó.

(#26091) dgyuri0123 válasza Joshi (#26077) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem meg nagyon nem. Alsós elemis gyerekeknek való. Ezen nem javít semmilyen Atmos... ;) De szuperhősös filmek alatt sem hiányolom a HD hangokat. PCM sztereóban is lehet nagyon élvezetes a hang, ha olyan a rendszer........ mint pl az enyém . ;)

"csak a zene van"

(#26092) Joshi válasza dgyuri0123 (#26091) üzenetére


Joshi
titán

"Nekem meg nagyon nem. Alsós elemis gyerekeknek való. Ezen nem javít semmilyen Atmos..."
Most az Aquamenről beszélünk? Mert ez igaz az összes szuperhősös filmre is.
Akkor élvezed a filmet, ha azonosulni tudsz az egész atmoszférával. Ha ez nem megy, akkor nem lesz jó élmény az adott film. A hangzás az nagyon sokat dob az élményen, ha nem így lenne akkor a mozik némák lennének. Amúgy mikor voltál utoljára moziba? :U

(#26093) so_ha válasza ROLI22 (#26078) üzenetére


so_ha
senior tag

Ha úgy érzed, hogy nem lettél okosabb, akkor lefordítom ... már rendelhető. ;)

(#26094) BenFe


BenFe
tag

Valahol van róla infó, hogy az új softban mit fejlesztettek vagy esetleg mit vettek ki belőle?

(#26095) Pityu89


Pityu89
senior tag

Utolsó Trónok Harca rész elég komoly Oled tesztelő lett. :D

(#26096) FollowTheORI válasza Pityu89 (#26095) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jaja... elő is jönnek a gyengeségek itt-ott. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26097) daneel_hu válasza Joshi (#26090) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gagyi = rossz, kiszámítható történet, gyermeteg sztori, gyenge forgatókönyv, fos karakterek, rossz színészek stb.
Ezen nem javít semmiféle profi kivitelezés, atmos vagy 4K HDR.
(számomra)
Szerencsére elég jól meg lehet tippelni az előzetesek alapján, hogy milyen filmek lesznek ilyenek, ezért ezekbe bele sem kezdek. Ugyanez igaz a sorozatokra is. (pl. egy GoT-be bele sem kezdek mert nem jön be ez a világ nekem, időpocsékolás lenne akár 1 részt is megnézni - de vannak akik imádják)

De demokrácia van, büntetlenül lehet hülyének lenni, nekem is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26099) Celtis


Celtis
veterán

Tegnap megnéztem még egy 65B8-ast. Talán az eddig legjobb volt, de ezen is volt egy nagy sárga folt középen.
Ha ezt a TV-t kaptam volna eredetileg, lehet hogy most boldogan használnám, de így már nem mertem megvenni. A kolléga megmutatta a 65E7-esét is, amit beégve vett és most próbálja gyógyítani, de tinting és egyéb hiba is volt rajta látható.

Úgy tűnik tényleg nincs szemre homogén OLED ebben a méretben legalábbis, mert a MM-ban az 55-ös pl. korántsem volt ilyen.

De nem adom fel, előbb-utóbb OLED-em lesz. :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.