Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) chros válasza FollowTheORI (#25430) üzenetére


chros
őstag

Koszi sracok ezek megvannak. A gpu beallitasrol: idaig el sem jutok! :D Igy Windows ujratelepites lesz, ha ravisz a lelek / lesz idom. Majd jelzem hogy sikerult.
Addig is 1080p-vel hajtom a TV-t :D es SDR uzemmodban (kimelem meg egy kicsit, amig a sikerul a 4k-t beuzemelni).

Egyebkent brutal szep kepe van a 65B8-nak, meg 3dlut nelkul is (van igazi fekete szin! :) ), mint emlitettem a fekete es feher kozeli visszaadasa majdnem hibatlan alapbol (ISF dark room, majd minden beallitas kikapcsolva/alaperteken, oled light 33 -> ~120 nits), a piros es kek szin kisse tol van tolva, de nem veszes az sem.
Ennek koszonhetoen sotet tartalmak (pl. Arrival 4kHDR -> SDR-ben) remekul neznek ki.
Az emlitett vertical banding-et en is eszrevettem 1x-2x az elmult 3 napban, majdnem fekete szinnel, de az esetek 99.99%-ban nem latszik.
5% szurke hatteren meg lehet latni halvanyan a vertical banging-et, de pl mar 40%-on nem.

A fekete kozeli makroblokkokat meg nem lattam, igy ez jo hir.

23p tartalommal + Real Cinema On (TrueMotion Off): az eremeny smooth, talan tulsagosan is (az elozo 1080p-s LG LCD TV-hez kepest). Mi az allaspontotok errol? (23p + RealCinema)

(#25452) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Netflixnél ha megnyomom az info gombot, akkor felül kiírja az sebesség adatait, hagsavot, stb. C8 oled távirányítóján nincs info gomb. Akkor ezt így el is lehet felejteni, vagy én vagyok a béna? Ha van valakinek netflix, vilagositson fel legyen kedves. Köszönöm!

(#25453) janos666 válasza Lovro Joe (#25447) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a BACK-el léptél volna ki, akkor nem törölte volna az üzemórát, de most már mindegy. Esetleg ha volt már 500+ órád, amit töröltél, akkor futtasd le egyszer a hagyományos felhasználói menüből a "Pixel Frissítés"-t, mert az időzített futtatás az üzemóra számlálót nézi, így most későbbre esne majd az első (de az a féle 2000 óránként futna, úgyhogy ha pl. csak 20 órát töröltél, akkor ne foglalkozz vele).

(#25452) Grande Ale - Passz, de engem is érdekelne hogy jön elő LG távirányítóval valami debug OSD féle.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25454) Grande Ale válasza janos666 (#25453) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hagyományos távirányító van másik lg tévéhez, azzal szoktam megnézni. Gáz, hogy a magic-el nem lehet...

(#25455) daneel_hu válasza bava (#25441) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A youtube is ugyanazzal a visszavett beállítással ment, minden bemenet és app egységes beállítással fut, persze kivéve a HDR-Dolby Vision, de a youtube menü képe hiába változik, az a logó még az ennél is lejjebb húzott oled fénynél is úgy világit, mintha az egekbe fel lenne húzva a fény és a kontraszt."

Akkor még szomorúbb ezt olvasni. :(
Elméletileg a 2017-es panelek ugyanolyanok mint a 2016-os társaik, talán csak szoftveresen volt némi védelem a készülékekben. De ez nem biztos.
YouTube-on van egy video erről a problémáról, és a hozzászólók között többen vannak akik ebben a cipőben járnak.

Kérdés kinek milyen beállításokkal ment a tévéje.

(#25456) daneel_hu válasza Celtis (#25444) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért beégés és beégés között is van különbség.
A RTINGS 200 nites CNN-tesztjén nemhogy beégett a panel, hanem kvázi a red suboknak már fényerejük sincsen.

Míg mondjuk anno az e6v készülékemnél az euro live logo és a youtube pöcök red sub-jai nagyjából 1-2%-os fényerőveszteséget könyvelhettek el. Ez csak tesztábrán látszódott, de ott igen.
Szerintem a RTINGS CNN-tesztjénél legalább 60-80%-os a fényerőveszteség, azon a tévén már normál tartalmat sem lehet nézni, ez biztos.

Persze nem tudom a hozzászólásod mire akar kilyukadni, de ha arra, hogy a 200 nit már "éget", akkor az biztos nem állja meg a helyét. Mert hosszútávon ennél kevesebb is bőven elég. ;)

Kimerítettem az 1 hét/ 1 beégéses hozzászólás limitet. :P

(#25457) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Létezhet, hogy a reset után más a tv adás minősége?
Sokkal darabosabbak a HD adások.
Pedig mindent ugyanúgy állítottam be!

(#25458) alaves válasza Lovro Joe (#25457) üzenetére


alaves
addikt

Lehet, hogy kábel probléma. Nálam koaxon jön a digitális jel a városi kábeltv-től és pl. az egyik frekvenciát meg sem találta, a fali aljazat és a TV között új kábel kellett.

Minap MM-be rápillantottam egy 82-es QLED-re méret érzékelés miatt (77-es OLED nem volt), hát megértem daneel_hu kolléga 77C utáni vágyát :K ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25459) Gigi01 válasza Joshi (#25439) üzenetére


Gigi01
őstag

És akkor ez egy B8-on jobban látszódik?

(#25460) daneel_hu válasza alaves (#25458) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igazából a 77W8PLA kellene nagyon, de a szegényemberhetvenhetese a 77C8PLA. :P
Jó lenne az is. :R

(#25461) Joshi válasza Gigi01 (#25459) üzenetére


Joshi
titán

Partz azt állította, hogy a vertical banding nem látszik filmeknél, én ezt cáfoltam meg. Persze ehhez kell egy kis vertical banding is, de szerintem nagyon kevés OLED panel van amelyiknél egyáltalán nem fellelhető a jelenség.

(#25462) daneel_hu válasza Joshi (#25461) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olyan film amit linkeltél azért még elég ritka, bár egyre több sötét hangulatú és sötéten filmezett cucc van. :)

(#25463) Joshi válasza daneel_hu (#25462) üzenetére


Joshi
titán

Azért van szép számmal, főleg egyes thriller és horror filmek. :K

(#25464) Celtis


Celtis
veterán

Milyen hosszú M6-os csavar kell B8 falitartóhoz?

(#25465) Gigi01 válasza Joshi (#25463) üzenetére


Gigi01
őstag

Jelenleg is sötétebb filmeknél van bajom.Lehet inkább a nagy képet választom,visszatérek vetíteni,ha bedöglik a plazma,az utód oled lesz,nem vitás.

(#25466) alaves válasza daneel_hu (#25462) üzenetére


alaves
addikt

Na ja, The Beguiled (2017) beltéri jeleneteknél kastélyban csak a függönyön átszűrődő fény, éjszaka pedig natúr gyertyafény, szerintem fényszórós rásegítés nélkül készült. Még LCD-n láttam, ill. sokszor nem láttam szinte semmit (lehet ez volt a rendező célja). OLED-en majd megnézem még egyszer, hátha látszik is valami.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25467) daneel_hu válasza alaves (#25466) üzenetére


daneel_hu
addikt

HDR-ben van még nagyon sok, hátborzongató mit ki lehet hozni belőle amennyiben sötét színvilágú anyagot vesznek fel.

(#25468) Skipper válasza Joshi (#24592) üzenetére


Skipper
tag

Oppon-n kívül még mivel lehet lejátszani Dolby Visiont ISO-ból?

(#25469) #72042496 válasza Skipper (#25468) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jelenleg tudtommal semmi mással.

(#25470) Joshi válasza Skipper (#25468) üzenetére


Joshi
titán

Létezik néhány MP4-es DV release, azt viszi az LG belső lejátszója. ISO-t és BD Mappát csak az Oppo tud, de az is csak CFW-vel.

(#25471) chros


chros
őstag

2 ev LG gari:
lattam a fuzeteben, hogy alapbol az LG 1 ev garit ad a TV-re, de egy masik kulon papiron 1 ev ingyenes dolog van feltunteve. Tehat regisztralni kell a TV-t a megadott linken es igy lesz 2 ev a gari?
Koszi!

(#25472) mimic1979 válasza Joshi (#25470) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Abból azért sokkal többet is készíthetnének. Át formálnám én is a filmeket ha tudnám a menetét

(#25473) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

A következő probléma lépett fel:

LG C8 55PLA, 2018 november óta használom, de eddig ilyen probléma még nem jelentkezett. Szóval, látom, hogy kapcsolódik a routerre, látja is az 5GHz-es jelet is, de valamiért azt írja ki, hogy nincs net kapcsolat. Rákapcsolódtam a 2.4 GHZ is, de továbbra sem történt semmi. Azt írja nincs net kapcsolat.

Kérdésem, hogy mit lehetne tenni? Van-e valami trükk amivel újra éleszthetem a net kapcsolatot? A többi eszközön ment a wifi. Próbáltam amúgy mindent resetelni, áramtalanítottam, de ugyanúgy felcsatlakozott, de kapcsolat nem volt. Ez este 11-kor történt, úgyhogy feladatam a dolgot egyelőre. Majd most délután, ha kapok valami tippet. :U

Előre is köszi.

Másik dolog, jól olvastam, hogy az OLED fényt max. 30-on érdemes tartani? Mert akkor az én látásommal komoly bajok vannak, mert én gyárin hagytam, amit korábban is írtak itt párán, hogy ez a 60-90 közötti érték és néha még így is sötétnek látom. :W Ezek szerint november óta folyamatosan növelem az esélyét a beégésnek, hogy ilyen magas értéken hagytam? :Y Sürgősen vegyem lejjebb az itt ajánlott értékre?

[ Szerkesztve ]

(#25474) Strezi válasza Chris1983107 (#25473) üzenetére


Strezi
őstag

IP összeakadás? Routeren direktben kiosztott címet mmegkaphatja a tv is ha rosszak a beállítások...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#25475) Celtis


Celtis
veterán

Megjött a 65B8. Még fel kell szerelni a helyére, aztán este teszt focimeccsel. Egyelőre aggódom a lehetséges banding miatt.

(#25476) chros válasza Celtis (#25475) üzenetére


chros
őstag

:D Aggodnod nem kell, ha nincs kulonosebb baja, akkor meccs nezes kozben ez nem latszik.

(#25473) Chris1983107: "jól olvastam, hogy az OLED fényt max. 30-on érdemes tartani? Mert akkor az én látásommal komoly bajok vannak, mert én gyárin hagytam, amit korábban is írtak itt párán, hogy ez a 60-90 közötti érték és néha még így is sötétnek látom."

Ha sotet szobaban is igy hasznalod, akkor szerintem valami nem oke. Ha eros napsutesnel, akkor elfogadhatonak tunik a 60, de a 90 itt is soknak tunik (most SDR tartalomrol beszelek).
Amit nappali hasznalatnal tehetsz, hogy az OLED feny hlyett a gamma erteket allitod kisebbre, azaz pl. 2.4-rol -> 2.2 vagy 1.9-re.

(#25477) daneel_hu válasza chros (#25471) üzenetére


daneel_hu
addikt

2 év gyári garancia van rá, amennyiben a kisker(ed) az LG Magyarországtól vette a masinát.
Legalábbis a fenti esetben biztosan nem kell hozzá semmiféle regisztráció.
De érdemes amúgy regisztrálni, mert sokkal egyszerűbb a bejelentés menete is, ha baj van.

(#25478) daneel_hu válasza chros (#25476) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kérdés mennyin van neki a sima fényerő.
Mert vannak akik 50 vagy az alatt használják.

Nekem inkább az 53-55 volt az ami megfelelt. :)
Úgy tapasztaltam - persze ez tartalomfüggő is -, hogy 53-55-ös érték alatt kezdem bebukni az árnyékos részeket.
Plusz most javították a makroblokkosodást a 2018-asoknál, újrakalibrálás is lehet az egészből. ;]

(#25479) Lovro Joe válasza janos666 (#25453) üzenetére


Lovro Joe
tag

Elindítottam a pixel frissítőt.
Ez mennyi ideig tart?
KB 2 órája ki van kapcsolva!

(#25480) BenFe válasza Chris1983107 (#25473) üzenetére


BenFe
tag

Szia!

Esetleg egy router újraindítást is megpróbálhatsz, az is segíthet.....

(#25481) chros válasza daneel_hu (#25478) üzenetére


chros
őstag

"Kérdés mennyin van neki a sima fényerő."

Nalam alapon (50), mint minden mas is, az mas kerdes hogy 3dlut-ot fogok hasznalni vele (es ezert erintetlen minden kapcsolo). Este (max) halvany hattervilagitasnal 33 az oled fenyero 2.4 gamma-val, es hetvegen is ezen ment nappal 2.2 gamma-val (de nem tuzott a nap itt) :) (Ismet csak SDR tartalomrol beszelek.)
Koszi a gari infot is, reggelem majd valamelyik nap.

Mas: a problemam tesztjere az jutott eszembe (mielott ujrainstallalom a Win10-et), hogy Rufus-al csinalok WinToGo USB-t es csak a drivert rakom fel, s majd kiderul igy megy e.

(#25482) Celtis válasza Celtis (#25475) üzenetére


Celtis
veterán

Üzembe helyeztem és máris van egy csomó kérdésem
- Szinte minden eredetinek tűnik, de a távirányító csomagolása már bontott volt, illetve a YT appba belépve a keresőben volt egy jópár keresési javaslat (pl győzike) nem tudom ez default-e vagy már valaki kipróbálta ezt a TV-t. Meg tudom valahol nézni az üzemidőt?
- Kicsomagolva a képernyő közepén volt egy tenyérlenyomat, de aztán rájöttünk, hogy az eglsz képernyőn van egy védőfólia.
- Bandinget nem látok, de a fehér színtisztasága nem tökéletes. mintha a két szélén rózsaszínbe hajlana a kép.
- 5GHz wifit nem tud ez a TV?
- Szoftver frissítést hol lehet indítani vagy ellenőrizni az aktuális verziót?
- Valahol olvastam, hogy a YT kívánt felbontás állítható. Hol?

(#25483) Joshi válasza Celtis (#25482) üzenetére


Joshi
titán

"Bandinget nem látok, de a fehér színtisztasága nem tökéletes. mintha a két szélén rózsaszínbe hajlana a kép."
Igen OLED-nél ez a két negatívum van amit fel tudok hozni, a rózsaszínes fehérnek is van egy elnevezése ami most nem jut eszembe.

(#25484) Celtis válasza Joshi (#25483) üzenetére


Celtis
veterán

Érdekes. Eddig nem hallottam róla, pedig elég szembeötlő sajnos.

(#25485) Chris1983107


Chris1983107
tag

Köszönöm, a wi-fi probléma megoldódott. A DNS szervert átírtam 8.8.8.8-ra. Azonnal helyreállt a kapcsolat.
Az OLED fényerővel pedig akkor elkezdek játszani. 30-ról indulok aztán meglátjuk. Köszi a tippeket.

(#25486) BenFe válasza Celtis (#25482) üzenetére


BenFe
tag

Szia!

Külön app-al vagy service távval lehet csak megnézni az üzemidőt!

Nem normális az sem hogy van beírva a youtuba bármi is, nekem semmi nem volt, a távról is én szedtem le a fóliát, és ha alul nincs a tv-n az a kis piktogram észre se veszem hogy fólia van a kijelzőn, olyan tisztának kéne lennie....

(#25487) yodamastah válasza Celtis (#25484) üzenetére


yodamastah
őstag

Várd meg az első kompenzációs ciklust. Addig semmi teszt ábrát ne nézz meg. Nekem a 65b7 2. panelje katasztrófa volt kicsomagolva. Rettenet 5% banding, 0% black 50 brightness helyett 60-nál volt. Teljesen el voltak mászva a kalibrált végpontok. Óriási inhomogén foltok sötét árnyalatos tesztábrákon. Első ciklus teljesen kitakarította, egy kis near black bandig maradt csak (szerencsére mert az első panelt a ronda banding miatt cseréltettem)

Pár ciklus lefutott akkor nézd meg, és ha továbbra is komolyabb homogenitás probléma van akkor panel csere.

[ Szerkesztve ]

(#25488) wwhy


wwhy
veterán

Oled fényerőt hol kell keresni/állítgatni B7V-nél :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25489) krx21 válasza wwhy (#25488) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez most komoly, hogy nem találod?

(#25493) alaves


alaves
addikt

Képesek voltak az Aquaman-t Arri Alexa kamerával rögzíteni és ezért a 4k blu-ray csak: Upscaled 4K (és nem native 4k). Számos ilyen film van az újak között, pedig ez a 65-ös és 77-es OLED-en tud látszani (én még az 55-ösön is látok különbséget).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25494) wwhy válasza krx21 (#25489) üzenetére


wwhy
veterán

Megvan, csak nem tudtam az auto mód miatt állítani. De megoldottam.

UberMutant:: nem is tudom ... kell valami porfogó a cipősszekrény mellé.

Joshi: OK. 250e Ft és a tied. Egy hetes készülék.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25495) Partizan182 válasza Celtis (#25484) üzenetére


Partizan182
senior tag

Color tinting, igen, létező dolog, kb a panelek felét érinti AVForums szavazás alapján. Enyémen kék csík van fent, előző eg910-esemnek egyik fele rózsaszín másik fele zöld volt.

Ha nem szuper zavaró akkor hagyd, mert simán lehet hogy a csere rosszabb lenne. Javulni magától nem fog mint a banding.

[ Szerkesztve ]

(#25496) Celtis válasza Partizan182 (#25495) üzenetére


Celtis
veterán

Fura, mert van, hogy szinte a teljes képernyő fehér, mégsem látom, máskor meg viszonylag erősnek tűnik. Még ki kell tapasztalnom a TV-t.
Ami jó hír, hogy a focimeccs teszt lement hiba nélkül. Semmi zavaró dolgot nem tapasztaltam, pedig a korábbi TV-k mind a focimeccsen véreztek el.
A másik, hogy ezen a TV-n értelmet nyer a HDR. Hiába nem 1000 nit, még így is le kellett vennem az OLED fényből, mert kiégeti a szemem a csúcs fehér. (mondjuk a TV beépített ikonjai is lehetnének szürkébbek, 100% fehér helyett)
Belenéztem egy HDR filmbe, és lenyűgöző a sötét bárban a füstbe élesen belehasító reflektorfény. Nincs az az ezer zónás FALD LCD, ami ezt így megjeleníti. Az Edge LED-es LCD-n megvolt a fényerő, de a szürke massza mögötte... Nem értettem mi a jó a HDR-ben, most már tudom.

(#25497) Celtis válasza BenFe (#25486) üzenetére


Celtis
veterán

Milyen app kell hozzá?

(#25498) Chris1983107 válasza wwhy (#25494) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Tudnál mondani akkor valami címet, ami igazán "eye candy" ? Azért is érdekelne, mert én eddig pont az Aquaman-től f****m le a bokám a legjobban otthon az OLED-en. Nekem ennél komolyabb látvány és színvilág még nem jött át filmből. Pedig, nem is lemezről, hanem csak mkv-ból néztem. (Bár úgy tudom, hogy a bitrate-en nem változtatnak amikor remux-olják?!) Sőt, nem vettem észre azt sem, hogy ez csak "upscale" :DDD Mit lenne érdemes megnézni akkor ami igazán adja? :C

(#25499) wwhy válasza Chris1983107 (#25498) üzenetére


wwhy
veterán

Szerintem nem én vagyok a címzett.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25500) #72042496 válasza Chris1983107 (#25498) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Aquaman nagyon látványos volt. Más kérdés, hogy a felétől fárasztott már a tömény giccs, de élveztem, és HDR-t mutogatni egyébként is marad a NAS-on. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.