Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) lala666 válasza Joshi (#25848) üzenetére


lala666
senior tag

Nos, nálam nincs ilyen homogén teljesen, egy kis banding van a szürkénél. Se beégés, se ez a color bizbasz.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#25852) Joshi válasza lala666 (#25851) üzenetére


Joshi
titán

"Nos, nálam nincs ilyen homogén teljesen..."
What? Akarni magyarul beszélni, kifejezni magyar? ;] Amúgy gondolom mit akarsz mondani, mert nekem különös képességeim is vannak nem úgy mint a mostanában divatos Ai-nek. Remélem nem én leszek az Nvidia Ai tesztalanya. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25853) lala666 válasza Joshi (#25852) üzenetére


lala666
senior tag

Hát ha gondolod akkor minek kérdezed. Csak nehezen fogalmazok, egy nap ébrenlét után néha.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#25859) dh66e válasza Robi BALBOA (#25836) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,egy egyhetes készüléket 420-ért.Otthoni körülmények között meglesve.Sajnos ez a szín mizzéria valós dolog engem is meglepett mennyire látszik.

[ Szerkesztve ]

(#25863) alaves válasza Joshi (#25845) üzenetére


alaves
addikt

Átfogalmazom: úgy értettem, hogy B széria annak való, aki nem nézeget tesztábrákat, rtings teszteket, nem keresi és nem is veszi észre az OLED problémákat, vagy ha igen, akkor nem törődik vele.
A B7V-m eredeti panelján is jóval erősebben jelentkeztek a bajok. A szervízpanelen már minden OLED negatívum minimálisan látható csak.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25864) ribarszki válasza alaves (#25863) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a B széria félmillió forint. Ha ezért azt kapom, hogy balról és középről nézve teljesen más színű a kép 20%-a mint a többi, akkor ott nagyon komoly bajok vannak. (Jobbról nézve rendben van) Én megértem, hogy van gyártási szórás, van inhomogenitás. De ha szerinted ez az eltérés normális és csak a vájtszeműek veszik észre, tényleg velem van a probléma..

[ Szerkesztve ]

(#25865) Pro Koryak válasza ribarszki (#25864) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez tényleg durva.
Most megnéztem, nálam(Pana) az van amit Joshi tett fel képet, ahogyan mozogsz előtte úgy változik a panel.

[ Szerkesztve ]

(#25866) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Kicsit úgy érzem mintha a topikban csak grafikusok vagy videovágók lennének. :R
Minden egyes pixelnek kalibráltnak kell lennie, különben lehetetlen elvégezni 10000 niten a hdr-nyersanyag színkorrekcióját és vágását. ;)

(#25867) daneel_hu válasza Joshi (#25848) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez normál tartalomnál sehogysem látszik.
Szerintem.

(#25868) Celtis válasza alaves (#25863) üzenetére


Celtis
veterán

A C8 a MM-ban pont ugyanilyen. Ez nem a B széria problémája.

(#25869) Celtis válasza daneel_hu (#25867) üzenetére


Celtis
veterán

A 25864-ben lévő kép nem normál tartalom?

(#25870) OPiiPO válasza ribarszki (#25864) üzenetére


OPiiPO
addikt

Van valami speciális oka hogy nem szemből nézed a TV-t? Vagy csak ennyire erősen oldalról fényképezve jön elő a hiba amit be akartál mutatni? Ha igen, akkor mutatnál egy szembeni fényképet légyszives? :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25871) daneel_hu válasza Celtis (#25869) üzenetére


daneel_hu
addikt

A hozzászólásom az A1-re vonatkozott. Joshi készülékére...
A B8-nál nem tudom mi van, lehet ez egy hibás készülék.

Nekem nem tűnik az sem durvának, de élőben kellene megnézni, mert egy telefonos fotóból sok mindent nem állapítnék meg.
A banding-et is agyonerősíti egy mobilos kép, élőben az sem ilyen durva.
Szerintem pl. az 5%-os szörke tesztábránál rendszerint 1-2% eltérés van színben, ehhez képest a mobilos képek erről a jelenségről 50% eltérést mutatnak. :C (PS-el bemértem a sajátomat, tudom...)
A mobil automata képjavító rommászaturálja a fotókat.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az oled tökéletes, mert banding, tinting és beégés is létezik... de LCD-re menjen vissza az akinek két anyja van. Én nem fogok az tuti. Plazma meg már nincsen, - nekem az volt/van.
A jelenleg kapható tévék közül az oled mellett maximum a kúled amely még úgy-ahogy elfogadható, a többi egy ótvar. (szerintem)

Oled után nem alternatíva egy LCD.
Akármennyi hibája is van ennek a technológiának.

(#25872) yodamastah válasza ribarszki (#25864) üzenetére


yodamastah
őstag

65B7en én semmi ilyet nem látok. Se oldalról, se szemből. A panel homogenitás tinting szempontból kifejezetten jó még tesztábrákon is.

[ Szerkesztve ]

(#25873) sakal83 válasza ribarszki (#25864) üzenetére


sakal83
addikt

Ez garis baj lesz. Jelentsd be a es panelcsere

(#25874) ribarszki válasza OPiiPO (#25870) üzenetére


ribarszki
őstag

U alakú kanapénk van és szemléltetni akartam, hogy balról és középről a legdurvább. De természetesen itt van középről is.

(#25875) Celtis válasza ribarszki (#25874) üzenetére


Celtis
veterán

Detto, de nálam a jobb oldalon is van elszíneződés. Arra jöttem rá, hogy ha kissé jobbra ülök, akkor a focipálya sárgulása viszonylag eltűnik.

Mi a terved a tv-vel? Gariztatod, visszaviszed vagy együtt élsz vele? Nekem a tiédnél erősebben színeződő panelra azt mondta az LG Ügyfélszolgálat, hogy az még a jobbak közül való és ez technológiai sajátosság, azaz nem hiba. Lehet, hogy még egy focis képpel futok egy kört velük.

(#25876) PuMbA válasza Celtis (#25875) üzenetére


PuMbA
titán

Most kéne idézni azokat a hozzászólásokat, hogy az LCD inhomogén az OLED meg tökéletes és sosem fordul elő ilyen :D

[ Szerkesztve ]

(#25877) alaves válasza ribarszki (#25874) üzenetére


alaves
addikt

Megnéztem, az én B7V-men sem sárgul a fű. Panelcsere kéne hogy legyen nálatok.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#25878) tarti19 válasza Tutu7030 (#25636) üzenetére


tarti19
senior tag

Tavaly májusban vásároltam egy LG55C7-es készüléket s rengeteg yt videó, illetve hdr játék fut rajta. Van, hogy 10-12 óra is egyhuzamban. :)
Én még mindig lenyűgözőnek találom amikor rápillantok a képernyőre.
Eleddig még nyomát sem láttam beégésnek, állítólag ez inkább a statikus megjelenítés esetén valósul meg, ott viszont létező jelenség.
Természetesen 1 év s 1 tapasztalat még nem lesz elegendő egy statisztikai alap felállításához, de azért nálam pozitívum minden téren.
Most pedig már 65 colos!! kerül annyiba, mint tavaly az 55".

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#25879) KorLaci válasza KorLaci (#25829) üzenetére


KorLaci
tag

Erre a kérdésre tud valaki válaszolni ?
Köszi

(#25880) univerzita válasza KorLaci (#25879) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem nem. A TV nem tud ( be programozott)felvételt rögzíteni ha külső tároló van csatlakozva?

[ Szerkesztve ]

(#25881) Joshi válasza ribarszki (#25874) üzenetére


Joshi
titán

Ott a fű ki van száradva, nem tudom mi a bajod vele. ;]

(#25882) daneel_hu válasza ribarszki (#25874) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha a mikrofonos fószer hátterének homogénnek "kellene" lennie, akkor ez tuti garis gond.
Amennyiben élőben is ilyen, nem csak a fotón, az probléma.

Az E8 panel nagyjából olyan mint Joshi A1-esé, banding és tint is van, de alig észrevenni.
Ha ennél jobbat akar valaki akkor vegyen signature oledet. (G8 vagy W8)
Valószínű, hogy még az utóbbi két modellen is láthatóak a problémák.

(#25883) KorLaci


KorLaci
tag

Külső tároló van csatlakoztatva, igen. Csak az a gondom, hogy elfelejtettem beprogramozni az időzített felvételt. Az lett volna a kérdésem, hogy a telekről utólag be tudom-e állítani, hogy mikor indítsa el a felvételt.
Köszi a választ.

(#25884) UberMutant válasza KorLaci (#25883) üzenetére


UberMutant
őstag

nem

(#25885) Celtis


Celtis
veterán

Azt szeretném kérni, hogy akinek 65B8 vagy 65C8 TV-je van és úgy gondolja, hogy a panel elszíneződés mentes, az legyen olyan kedves és tegyen fel képernyő fotót homogén fehér vagy sárga képről olyan közepes OLED fénynél (mondjuk technikolor szakértői képmódban). Csak a referencia kedvéért kérem, hogy mi várható el egy ilyen OLED TV-től.

Előre is nagyon köszönöm!

(#25886) univerzita válasza KorLaci (#25883) üzenetére


univerzita
addikt

Ha iphone -od van esetleg a LG TV Plus- aplikációval de szerintem ugyanazon a hálózaton kellene lenni a két eszköznek.

(#25887) univerzita válasza KorLaci (#25883) üzenetére


univerzita
addikt

A TV csatornák müsorai utólag is elérhetők a csatorna archívumban.

(#25888) poli27


poli27
veterán

lg b7v-ben cserélik a kijelzőt beégés esetén? Ahogy nézem egy csatorna logó bizonyos képeknél látható benne...

(#25889) daneel_hu válasza poli27 (#25888) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szabad megkérdezni milyen logó égett be?

(#25890) ribarszki válasza daneel_hu (#25882) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, homogén sárga. itt a videó.

(#25891) daneel_hu válasza ribarszki (#25890) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez még a laptopomon sem teljesen homogén.
Nézd mesterséges sárga háttérrel, rgb test vagy ilyesmi... van belőle egy rakat a youtube-n.

Ebben pl mindenféle szín van, és azoknak az árnyalatai is.

https://www.youtube.com/watch?v=LNdt7TzJbhU

(#25892) Joshi válasza ribarszki (#25890) üzenetére


Joshi
titán

Ne ilyen képen nézd, hanem készíts Painttel különböző színeket.

(#25893) bigmasterg válasza ribarszki (#25890) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez még telefonon sem homogén.
Szélek felé sötétedik és ettől kap egy enyhe vöröses árnyalatot is.

(#25894) daneel_hu válasza bigmasterg (#25893) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet tök vaksi vagyok, de nekem még a focis képein sem tűnik fel extra anomália. :P
Ott kezdődik a dolog, hogy ezt normálisan be kéne fotózni, szemből, tükröződés mentesen, totál sötét szobában, dslr-cuccal.

(#25895) FollowTheORI válasza poli27 (#25888) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Topic tapasztalat alapján elvileg igen... ha a pixel refresh sem szedi ki már.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25896) Pro Koryak válasza daneel_hu (#25894) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor neked jó lenne egy ips 150e-ért. Olcsón megúsznád. ;]

(#25897) Celtis válasza daneel_hu (#25894) üzenetére


Celtis
veterán

Nem látod, hogy a kép bal szélén a játékosoktól balra milyen sárga a fű a kép közepéhez képest?

Véletlenül se vedd bántásnak, de úgy tűnik tényleg más az emberek érzékenysége a kép hibákra. Irigyellek érte.

(#25898) KorLaci válasza univerzita (#25887) üzenetére


KorLaci
tag

Spíler 2 hol érhető el ?

(#25899) univerzita válasza KorLaci (#25898) üzenetére


univerzita
addikt

Internet Spiler2 Online élő adás

(#25900) poli27 válasza daneel_hu (#25889) üzenetére


poli27
veterán

duck tv :D Amúgy nem tudom miért erőltetik a csatornák ezeket a logókat... kurvára semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.