Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) dgyuri0123 válasza dh66e (#26199) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ahogy gondolod.

"csak a zene van"

(#26202) dh66e válasza dgyuri0123 (#26201) üzenetére


dh66e
veterán

:R

(#26203) Joshi válasza alaves (#26192) üzenetére


Joshi
titán

Fogalmam sincs, eddig még hibátlan a készülékem. Ne aggódj, ha beszarik fröcsögni fogok én is. Még az is lehet hogy csak idő kérdése. :DD

(#26204) Joshi válasza ribarszki (#26195) üzenetére


Joshi
titán

Lehet észre se vetted hogy ugyan azt a panelt tették vissza amelyik volt. :DD ;]

(#26205) Lacielvtárs válasza krx21 (#26196) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez nagyon gonosz volt :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26206) renatto válasza Joshi (#26204) üzenetére


renatto
őstag

Annyi hibás LG van, hogy szerintem már a cserélteket viszik alapból. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26207) Chaser válasza dgyuri0123 (#26179) üzenetére


Chaser
titán

azok tényleg nincsenek, ahogy a beégés lehetősége sem, képminőségben jobb, egyébként meg visszalépés, de legalább drágán:) ettől független érdekel, tv-t nem nézek, még jó is lehet
arra nem válaszolt senki, 5 évig azért elkaristolhat-e komolyabb leamortizálódás nélkül mondjuk egy b8?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26208) daneel_hu válasza Chaser (#26207) üzenetére


daneel_hu
addikt

Senkinek nincsen a topikban 4-5 éve oled készüléke, így felelőtlenség lenne bármit is állítani.

(#26209) Chaser válasza daneel_hu (#26208) üzenetére


Chaser
titán

azt azért meglehetne osztani, ha van valakinek hosszabb távú használattal, mennyit változott a képminőség
egy 1080p-s modellnél láttam is, böngésztem itt sokat, de olyan rengeteg infot nem találtam, azt a 3-400k-t rászánom, de azért 4-5 évig jó lenne használni is
néztem a 65-ös b8-at 535e-ért osenben', üssekavics' lenne, de attól el is ment itt olvasgatva a kedvem gyorsan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26210) alaves válasza daneel_hu (#26208) üzenetére


alaves
addikt

Mintha lett volna valaki, akinek vagy 4 éve van 910V-je...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#26211) daneel_hu válasza Chaser (#26209) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért ezeket meg szoktuk osztani.. illetve ha valaki rendszeresen olvassa a topikot, nagyjából tudja kinek milyen készüléke van és mióta használja.

Nálam volt egy 55E6V, másfél évig -, ennél a tévénél keletkezett egy apró képvisszamaradás (2 helyen), csere.
Lett egy 65E8, jelenleg 1300 óra van benne.
Mindkét készülék esetében a banding nem változott a belepakolt üzemórák során. Sokan mondják, hogy ez idővel javul - lehet így van - de ezt nem tapasztaltam.
Igaz, rosszabb sem lett.
Kimutatható - érzésre - fényerőcsökkenést nem tapasztaltam egyiknél sem.

LCD-t nem fogok helyette használni, az biztos.
Inkább használom ezt a tévét, nem idegesítem magam tesztábrákkal. Tudom, hogy nem tökéletes... mint ahogy semmi sem az. Egy LCD főleg nem. ;]

(#26212) daneel_hu válasza alaves (#26210) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem Strezinek van itt a legrégebb óta oled készüléke.
(a topik szerint 2015 októberében vette, de szerintem az a tv már nincs meg neki, újabb modellek vannak nála is)

65B8-al pedig legfeljebb 1 éves tapasztalata lehet bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#26213) Joshi válasza Chaser (#26209) üzenetére


Joshi
titán

LG-ből használnak itt többen 6-os verziót, de többeknek van B7/C7 és nekem is 2017-ből Sony A1. Az tuti hogy én nem mostanában cserélem le a 2017-es A1-et, egyszerűen nincs értelme. Nincs akkora előrelépés LG WRGB fronton hogy érdemes lenne cserélni.

(#26214) chros válasza alaves (#26193) üzenetére


chros
őstag

A kozepso teglalap nem burn in!

(#26215) bigmasterg válasza daneel_hu (#26208) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez az egy ami miatt tartok az oledtől.
Hosszabb távon gondolkozok tv-ben. Legalább 5 évig nappaliba, mint fő tv, utána meg esetleg mehetne másik szobába, hálóba stb.
Ez egy lcd-vel simán működött korábban, de olednél nem tudom mire számítsak.

(#26216) Joshi válasza bigmasterg (#26215) üzenetére


Joshi
titán

Normál használat mellett nincs dráma, nyugodtan veheted az OLED-et. :K

(#26217) adamka17


adamka17
csendes tag

Sziasztok! Adott egy 55B8. Altalaban HDMI-n keresztul van kihozva a hang, de tegnap lecsatlakoztam es azt tapasztaltam, hogy nincs hang. Otlet esetleg?

(#26218) FollowTheORI válasza ribarszki (#26195) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor nem lehet az elektronikával van valami?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#26219) Nandish

Sziasztok!
Mi a véleményetek még így látatlanba az új Lg c9 ről?

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#26220) ribarszki válasza FollowTheORI (#26218) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem simán ilyenek a B8-as panelek.

(#26221) polonic válasza ribarszki (#26220) üzenetére


polonic
félisten

De elvileg nem. Ugyanaz a panel mindegyik tv-ben. Csak a signature modellek kapnak válogatott paneleket.

(#26222) Chaser


Chaser
titán

köszönöm urak, ez már némi támpont, várok kedvezőbb árra, hátha sikerül nekem is 350e alatt megvennia b8-at

Nandish
látatlanban röviden én azt mondom nagyon jó a c9, kicsit bővebben: nem jó
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26223) ribarszki válasza polonic (#26221) üzenetére


ribarszki
őstag

Megkérdezetem a szervizest, hogy a B8, C8 ugyan azt a panelt használja? Pl mikor gariban cserélnek akkor B8/C8 paneleket hoznak? S határozott nem volt a válasza.

(#26224) #72042496 válasza polonic (#26221) üzenetére


#72042496
törölt tag

Honnét származik az információ, hogy a signature modellekbe válogatott panelt szerelnek? Nem először olvasom, de senki nem támasztotta alá.

(#26223) ribarszki: "Panelcserekor" nemcsak a panelt cserélik, van azon egy kokrét típushoz passzoló keret (?) is. Ezt jobban tudják akik láttak már ilyet, de szerintem ezért válaszolt nemmel a szervizes. Ő mást ért panel alatt.

[ Szerkesztve ]

(#26225) polonic válasza #72042496 (#26224) üzenetére


polonic
félisten

Én itt olvastam már jó párszor. Azért mertem leírni én is. :)

(#26227) Celtis válasza ribarszki (#26195) üzenetére


Celtis
veterán

Kezd el rágni a fülüket, hogy nem sikerült a javítás és válogatott panelt kérsz. Hátha kicserélik B9-re a TV-t. A helyedben én beleállnék. Kicsit irigyellek is. :)

(#26228) torma1981 válasza Nandish (#26219) üzenetére


torma1981
veterán

Az hogy 4k 120hz-t nem tudja az nagy csalódás. Pedig nagyon hirdette az Lg. Erre nem. Lehet jön majd rá FW.

(#26229) #72042496 válasza Nandish (#26219) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kíváncsi voltam rá, de nem hozta a várakozásaimat, mert a 2160p@120 nem ment HDMI 2.0-s forrásról, illetve a számítógép sztereó eszközként ismerte fel. Az eARC tetszene, de várom a felhasználók visszajelzéseit, hogy a gyakorlatban is működik-e.

Forrásoldalról még a VRR támogatás is hiányos sajna.

Egyébként meg egy fasza tévének látszik.

[ Szerkesztve ]

(#26230) Locutus válasza torma1981 (#26228) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt hol írták, hogy nem tudja?
rtings-en csak annyit irtak, hogy nincs mivel tesztelni, HDMI 2.1-es VGA hiányában.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26231) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Nem lennék meglepve, ha az LG idei 9-es szériájával is lenne majd valami gebasz.

Azon gondolkozom, miért LG-ben gondolkodik az ide betévedő/jelenlevő emberkék 99,9%-a? :F
Főleg az előzmények tudatában.

[ Szerkesztve ]

(#26232) renatto


renatto
őstag

A Sony 65AF9 - 708k az MM-ben. Az 55 is akciós illetve a Pana FZ széria, bár azok nem túl acélosak.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26233) dh66e válasza Pro Koryak (#26231) üzenetére


dh66e
veterán

Szerinted miért?
Talán az ára miatt? :D

(#26234) krx21 válasza Pro Koryak (#26231) üzenetére


krx21
nagyúr

Mert minden oled TV-ben LG panel van? Mert minden panel-lel kapcsolatos hibás darabot eddig cserélte az Lg?
Vagy mert jobb a kezelhetősége mint a konkurenciànak? És még olcsóbb is? A fene tudja... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26235) renatto válasza krx21 (#26234) üzenetére


renatto
őstag

Ezt lehet be kellene írni az összefoglalóba, a későbbi kérdések elkerülése végett! :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26236) Locutus válasza krx21 (#26234) üzenetére


Locutus
veterán

Vagy mert a szintetikusan kimutatható képhibák ellenére még mindig a cipőfűzőjét sem kötheti be egyetlen LCD sem :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26237) Strezi válasza krx21 (#26234) üzenetére


Strezi
őstag

+1
Mi a kérdés ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#26238) chros válasza renatto (#26186) üzenetére


chros
őstag

Nekem semmi ujat nem adna a 9-es szeria (nem jatszok), igy orulok, hogy beugrottam a 65B8-ba.
Ugy latom az LG biztosra ment, nincs "nagy" valtozas a HDMI 2.1-et kiveve.

Ami viszont verlazito, hogy a tinting-rol egy reviewer sem emlekezik meg!!!!! :(
PC monitor reszre 8.6-ot adtak: tinting-el, komolyan?! :D

(#26195) ribarszki: "Kicserélte ma a szervíz a 65B8 panelemet egy újra. Nálam meglehetősen erős volt bal oldalt az elszíneződés. Sikerült pont ugyan olyat felrakni. Ugyan ott, ugyan akkorra területén, ugyan annyira inhomogén."

Szomoruan hallom. Mint emlitettem nalam nem volt az elejen, kb 2 het hasznalat utan jelentkezett es maradt is.
Ahogy mondtad, ez van, ne foglalkozz vele, nyar vegen mar nem is fogsz emlekezni, hogy ezen zsortolodtel. :)

(#26206) renatto: "Annyi hibás LG van, hogy szerintem már a cserélteket viszik alapból. :P"

Na, ezt viszont siman el tudom kepzelni!
Ugyanez igaz vasarlasra is: honnan tudjuk, hogy nem egy mas altal visszakuldott TV-t kapunk? :)

(#26209) Chaser: "azért 4-5 évig jó lenne használni is"
(#26215) bigmasterg: "Legalább 5 évig nappaliba, mint fő tv, utána meg esetleg mehetne másik szobába, hálóba stb."

En 8-10 ev fo hasznalatra vettem a 65B8-at! Majd irok evenkent, hogy mi a helyzet :)
Nagyon ugy nez ki, hogy 5 even belul nem lesz mit venni helyette (ha lesznek is ujak (Samu Oled, Samu microled, stb), azoknak is majd kell 2-3 ev legalabb, hogy kideruljon, mi a nyugjuk).

(#26223) ribarszki: "Megkérdezetem a szervizest, hogy a B8, C8 ugyan azt a panelt használja? ... S határozott nem volt a válasza."

Hat ez erdekes, mert mindenhol azt irjak, hogy ugyanaz. De nem mindegy, mikor C7 es C8-nal is van tinting? :)

(#26228) torma1981: "Az hogy 4k 120hz-t nem tudja az nagy csalódás."

Nem is ez a nagy csalodas a C9-nel, hanem hogy nem 240Hz-es a panel: BFI ugyanolyan hasznalhatatlan, mint a 8-as szerianal. Es lefogadom, hogy tinting is lesz, mert ugyanazzal a gyartastechnologoiaval dolgoznak meg. Az utobbi majd kiderul par honap mulva.

(#26239) torma1981 válasza Locutus (#26230) üzenetére


torma1981
veterán

Samu Q90-es miért tudja a 4k 120hz-t? Ott sincs 2.1 hdmi.

(#26240) ribarszki válasza chros (#26238) üzenetére


ribarszki
őstag

A szervízestől ezt is megkérdeztem. A garanciális javítás alatt csak zsír új, fóliás paneleket küld az LG. Viszont garin túl választhatsz, hogy újért fizetsz vagy felújítottért. Legalábbis ez a hivatalos anyag a vásárló felé.

(#26241) renatto válasza chros (#26238) üzenetére


renatto
őstag

7-es 8-as szériáról tényleg nem sok értelme van váltani, talán a HDMI 2.1, ami meg még odébb van ugye, pláne hogy a 4k@120Hz is csak azzal fog működni. És ugye ezek leginkább játékhoz kellenek majd.

Még ha a panel ugyanaz is, a vezérlés más, ami magyarázhatja a különbségeket a B/C model között. Lehet nem is a jobb paneleket kapják a magasabb modellek, hanem a gyengébbeket a B. De ez mind csak találgatás.

Tegnapi Rtings Live Q&A video: LG C9 vs Samsung Q90R vs Sony Z9F. Itt azért rávilágítanak melyiknek mik az előnyei, illetve a C9 ről is elhintenek pár dolgot pl hogy az ABL már némileg állítható, hogy fényesebb lehessen a kép (ha szükséges).

ui: azért egy gyári fóliás csomagolást nehéz visszakrakni egy tévére ugyanúgy és még be is kell raknod a dobozba és visszaragasztanod. Amit bontáskor elvágtál vagy feltéptél.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#26242) Celtis válasza chros (#26238) üzenetére


Celtis
veterán

Hat ez erdekes, mert mindenhol azt irjak, hogy ugyanaz. De nem mindegy, mikor C7 es C8-nal is van tinting?
A MM-ban megnéztem a kiállított C8-ast és pont ugyanolyan jellegű, színű, méretű és elhelyezkedésű tinting volt rajta, mint a B8-amon. Szerintem olyan baromi nagy különbség nem lehet a panelek között.

(#26243) Locutus válasza torma1981 (#26239) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem kevered a dolgokat. Az hogy a panel 4K 120Hz-en tud üzemelni, az nem azt jelenti, hogy inputtól is tudja ezt kezelni natívan.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26244) rothfb válasza renatto (#26232) üzenetére


rothfb
veterán

"Az 55 is akciós illetve a Pana FZ széria, bár azok nem túl acélosak."

Gondolom tesztelted őket és úgy jelentesz ki ilyet...

Akik tesztelték, az FZ800-at bármelyik LG elé helyezték.
[link]

Mert a családban van 55FZ800e és 65FZ950e és eléggé "acélosak", bármit is jelentsen ez a kifejezés.

(#26245) rothfb válasza krx21 (#26234) üzenetére


rothfb
veterán

Sokszor a hibák nem a panelek miatt vannak, hanem a gyenge vezérlés miatt. Nem a panel minőségével van a gond (bár simán el tudom képzelni, hogy pl a Pana bármilyen selejtes, teszten épp, hogy átesett panelt nem vesz át), hanem a gyenge minőségű vezérlés miatt. Mást sem olvasni, hogy ez nem működik, az nem működik, itt van folt, ott nem élesek a színek. Én is már elgondolkodtam, hogy a fenének kellene olyan márka, ahol egyfolytában hibákról olvasni. És nem csak itthon, külföldi fórumokon is.
Én konkrétan azért sem vettem LG oled tv-t (nem panelt), mert a közelmúltban volt gondom újonnan vett (nem oled) LG tv-vel, ugyancsak vezérlési hiba lehetett. A garanciális ügyintézés pedig enyhén szólva nem volt zökkenőmentes.
Amúgy még jó, hogy megvesz valaki egy több százezer forintos tv-t és pl a panel, vagy a vezérlés megadja magát, cserélik a panelt, komplett tv-t. Ez nem valami különleges, dícséretes eljárás, hanem alap. Elvileg.

A Panák meg működnek, nem kell vizslatni, hogy vajon kicserélgeti e a Pana Magyarország a fél tv-t.
Az LG-k olcsók és jó magyar szokás szerint az olcsót veszik meg. Ennyi. Az olcsó meg nem mindig jobb. Több százezres tv-knél meg pl nálam 50000 forint nem volt tétel. Az üzembiztosság sokkal fontosabb volt. Ezért az LG szóba sem jött, hiába olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#26246) ribarszki válasza rothfb (#26245) üzenetére


ribarszki
őstag

Az LG ügyfélszolgálatára és gyorsaságára egy szavam sem lehet..

(#26247) rothfb válasza ribarszki (#26246) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem jártam ilyen jól. Ezek helyi szervízek. Én arra mentem a Panák esetében, hogy ne kelljen szervízbe járkálni milliós tv-vel.
Egyébként is igen nagy butaságra vall (senkit sem akarok megbántani), hogy bárki azt ajánlja, hogy valaki azért vegyen egy márkát, mert simán cserélik a panelt. 😁
Én nem akarom, hogy akármilyen gyorsan panelt kelljen cserélni másfél milliónyi tv esetében.

[ Szerkesztve ]

(#26248) Locutus válasza rothfb (#26247) üzenetére


Locutus
veterán

Miért kéne járkálni? A szerviz jön, és javít helyszínen, vagy viszi el magával.
Az EU-s fogyasztóvédelmi jog is előírja, hogy 15kg felett nem neked kell visszavinni semmit sem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26249) kene84 válasza rothfb (#26244) üzenetére


kene84
senior tag

Szerintem a kollega az említett FZ seria akciózására gondolt, hogy nem túl acélos.
Mert az említett Sony valóban sokkal olcsóbb lett.

(#26250) rothfb válasza Locutus (#26248) üzenetére


rothfb
veterán

Az biztos. Viszi, aztán hónapokig nem hallasz róla. Meg, hogy az aki átvette, az most éppen elment nyaralni, ezért függőben az egész... Harcolsz, hogy valami történjen már, adják vissza a pénzt és többet LG-t a hátam közepén se lássak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.