Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) BenFe válasza dgyuri0123 (#25397) üzenetére


BenFe
tag

Akkor nekem tuti baj van a szememmel, mert este mondjuk oké a 25-ős Oled fény, de nappal nekem sötét, a gyári "eredeti" beállítás tetszik, de ott az Oled fény 90...
Amúgy nyilván nem az lenne a cél, hogy tönkre tegyem!

Joshi: csak az Lg-nél van ezzel baj amúgy? A többi gyártóra nem jellemző, nekik más panelt ad az Lg?

(#25402) Celtis válasza dgyuri0123 (#25400) üzenetére


Celtis
veterán

Rendben, ennyi esélyt kap majd.
BTW tavaly egy ismerősöm pont a tanácsomra vett LG OLED-et, ráadásul még az előző évjáratból. Azon néztünk meccset és hibátlan volt.

(#25403) dgyuri0123 válasza BenFe (#25401) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem mondtam mást: este 20-25, de nappal is lehet olyan fényviszonyokat teremteni, hogy ne kelljen extrém módon 90-es oled fényerőt használni... De ha kerti (szabadtéri) használatra vetted, az más... ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25404) daneel_hu válasza bava (#25374) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az összeadódó statikus tartalomra érdemes odafigyelni, nekem 55B7V-m van, 2017 novemberi vásárlás. Két dolog "égett be", az egyik a youtube app bal felső sarkában lévő teli piros és a jobb alsó sarkában lévő kis teli sárga "logó", pedig kíméletes képbeállítást használok (pl. oled fény 24) és ami még furcsább, hogy ezek a logók maximum 1percig látszanak belépéskor az applikáció főképernyőjén és soha nem maradt hosszabb ideig kint (ha akarnám sem tudna, mert gyorsan elindul a képernyőkímélő), ugyanakkor tény, hogy heti 7 nap alatt 7 alkalommal biztosan bekapcsoltam és ez elég is volt, hogy másfél év alatt összeadódva ott maradjon.
Viszont az LG nagyon korrekt, szó nélkül cserélte a panelt úgy, hogy a panelre újraindult a garancia."

Mondjuk ez a sztori szigorú, mert itt már nem lehet azt állítani, hogy túlságosan magasra lett volna állítva az oled-fény.
Ami még lehetséges, hogy a youtube menüre külön profil tartozik, és az nem volt alacsonyan tartva... nekem az e6v-n így volt és az euro logó mellett a youtube-pöcök is beégett, de anno úgy láttam, nekem sajnos véletlenül a menüre magas oled-fény volt meghatározva.
Persze van aki beállítja "mindenre alkalmaz" cuccost, és akkor nincs gond.

Viszont ha 24-es oled-fénnyel beégtek a pöckök az több mint durva, ráadásul 2017-es masina. :(

A yutúb is elmehet a pi***ba amúgy, igazán megoldhatná, hogy ne legyenek ilyen színes szarok a menüben.

(#25405) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#25404) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ami még lehetséges, hogy a youtube menüre külön profil tartozik"

Ez pontosan így van. Minden forráshoz külön-külön be kell lőni az egyéni preferenciákat. Még akár egy csatorna hangoláshoz is lehet egyéni értékeket beállítani. De amúgy elmehetnének a pi...ba YT-nál... is.:)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25406) daneel_hu válasza BenFe (#25376) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az ÜSZ-on nem tudják, hogy mi volt a gond a készülékekkel, csak ha direkt rákérdeznek, és valaki épp el is árulja. Nálam a samus csávó megkérdezte kíváncsiságból, hízott is a mája a választól...

Ettől függetlenül egy cserekészüléknél vagy pénzvisszánál'... az MM-esek nem fognak agyalni azon, hogy mi volt a gond. Nem is érdekli őket.
Eleve a problémádat a gáyri szerviz kezeli, ők maximum csereigazolást állítanak ki, amennyiben vissza kell menni a kiskerbe.

Magyarán szerintem egy MM-ben halvány lila gőze sincs az eladónak, hogy az oledekkel vajon mi történhet később.

(#25407) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#25403) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekünk 45 m2-es a nappali, három falon nagy ablakméretekkel, nagyon világos szoba.
Szerintem a 20-30-as oled fény bőven megteszi ilyen körülmények között is, oké igaz nem égeti ki a szemem, de ez már csak nem gond. :)

(#25408) BenFe válasza dgyuri0123 (#25403) üzenetére


BenFe
tag

Nem szabad térre vettem 😂

Lehet az ips lcd után még szoknom kell, de nekem sötét!
A szakértői sötétnél is 60-as az Oled, miért ad meg gyárilag ilyen paramétereket az Lg ha nem bírja a kijelző?

HDR-nél is leveszed 25-re?

(#25409) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#25407) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez semennyire nem gond szerintem. 3D-nél (vagy nappali fényhez) nálam is 38-as oled fény van beállítva.

Nappali fényviszonyok között a 30 is bőven elég, pedig az enyém jóval kisebb fényerejű elvileg, mint az összes utána lévő oled.

(#25408) BenFe : LCD-hez vagy szokva, ami nem jó (nem etalon).

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25410) PuMbA válasza BenFe (#25408) üzenetére


PuMbA
titán

"Lehet az ips lcd után még szoknom kell, de nekem sötét!"

Mindegy, hogy milyen kijelző, a lényeg, hogy milyen fényerőn használtad. Valószínűleg jó nagyon. LCD-t is érdemes negyed és fél fényerő között használni, mert sokkal kevesebbet fogyaszt és még úgy is látod rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#25411) BenFe válasza dgyuri0123 (#25409) üzenetére


BenFe
tag

Igen, valószínű ezzel lehet a gond, hogy az lcd ips-hez vagyok szokva, mondjuk a feketét kivéve brutál jó képe volt!

Most állitgattam, eredeti mód és automatikusra tettem az energiatakarékos módot, akkor is láthatóan vett vissza, de így ugye nem látom hova állítja az Oled fényt, de így nagyon tetszik amit látok! Csak kérdés hogy ez így mennyire jó a kijelzőnek

Szakértői sötét módnál levettem az Oled fényt 30-ra és ha ott bekapcsoltam az energiatakarékos módot automatikusra akkor úgy már tényleg nagyon sötét volt!

(#25412) dgyuri0123 válasza PuMbA (#25410) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azoknál az LCD-knél, ahol lehet állítani külön a panel megvilágítást, ott olvastam olyanokat, hogy 15-20 körüli értékre javasolt beállítani. Ha nem igaz, nem igaz, én csak így olvastam.. Ez ugye független a fényerőtől és a kontraszttól, olyasmi, mint oleden az oled fényerő. Bár Te LCD-t birtokolsz, szóval gondolom tudod, miről beszélek.

(#25411) BenFe: LCD-n a nagyon alacsony kontrasztot szokták az irgalmatlan fényerővel kompenzálni, mert úgy lesz meg az átlag 1000-3000:1-es kontrasztarány. Ha leveszed a háttér fényerejét, már az 1000:1 kontraszt arány sincs meg. Ezért is "szorgalmazzák" a "gyártók" a magas fényerőket LCD esetében. 1000 nit ...hű de klassz, közben meg szénné ér a retinád... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25413) PuMbA válasza BenFe (#25411) üzenetére


PuMbA
titán

Energiatakarékos módot általában érdemes kikapcsolni mindent TV-n, mert film közben állítja a fényerőt és az nem valami jó, hogy egyszer világosabb, másszor sötétebb a kép :) Nézz utána, hogy hogy működik a te TV-dnél.

" Ez ugye független a fényerőtől és a kontraszttól, olyasmi, mint oleden az oled fényerő"

Igen, teljesen ugyanaz. LCD-n az OLED fény megfelelője a Háttérvilágítás beállítás :)

[ Szerkesztve ]

(#25414) BenFe válasza PuMbA (#25410) üzenetére


BenFe
tag

Azt gyári beállítással használtam természetes módban, annyi hogy be volt kapcsolva rajta hogy fényviszonyok hoz alkalmazkodjon! Így tök sötétben levett a fényből....az ambilightal valamelyest lehetett ellensúlyozni a rossz feketét!

(#25415) FollowTheORI válasza dgyuri0123 (#25409) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem a B7 pont annyin van... 30 éjjel nappal... az pont bevált és jó, és nem kell állítgatni sem. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25416) PuMbA válasza FollowTheORI (#25415) üzenetére


PuMbA
titán

Én is ugyanazon az alacsonyabb fényerőn használom este és nappal is a TV-met :) Az energiatakarékos mód általában csak akkor jó, ha valaki valamiért nagyon nagy fényerőn használja nappal a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#25417) dgyuri0123 válasza FollowTheORI (#25415) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2 év után oda jutottam, hogy este 25 is bőven sok tud lenni, így egy ideje ismét 20-on áll az oled fényerő csúszka. A nagyon világos jelenetek így is bővel arcul vágnak, ha meg sötét van, akkor sötét van.. Miért kellene belenyúlnom mesterségesen, hogy több részletet lássak? Nem kell... Ehhez a "felismeréshez" kellett 2 év. Közben le-fel tologattam 20 és 25 között, végül ismét a 20 győzött. :) Nálam.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25418) Joshi válasza BenFe (#25401) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi: csak az Lg-nél van ezzel baj amúgy? A többi gyártóra nem jellemző, nekik más panelt ad az Lg?"
Valószínűleg nem, vagyis a vertical banding az minden kijelzőt érint, de a rossz kompenzációs algó szerintem csak az LG-t. Erre igazság szerint az egyes gyártók tudnának válaszolni hiszen ők tudják hogy milyen hibával szervizelték az egyes készülékeket.

(#25419) chros válasza janos666 (#25339) üzenetére


chros
őstag

"Nem tudom biztosra, de szerintem a v04.10.36 ugyan úgy hozta március végén a B8-ra, mint a v04.10.31 a C8-ra"

En nem hiszem, mert epp arra panaszkodtak, hogy eltunnek a fekete kozeli reszletek. Epp a hetvegen teszteltem kicsit SDR anyaggal, gyari alap beallitasokkal (majd minden kikapcsolva az IFS Dark room-nal), es nagyon jo a a fekete es feher kozeli visszaadasa is.
Changelog-ban biztos nem volt benne, az alpha9-esknel feltuntettek?

(#25415) FollowTheORI: "30 éjjel nappal... az pont bevált és jó"

Gyorsan megneztem, melyik oled feny beallitas felel meg 120 nits SDR-nak D65-el: 33-34 (117-122 nits). En ezt hasznalom este, s nappal tobbet (meg nem tudom mennyivel :) ).

(#25271) Celtis: ez azert nagyon brutal! :) Gratula a kitartasodhoz!

[ Szerkesztve ]

(#25420) Joshi válasza dgyuri0123 (#25405) üzenetére


Joshi
titán

Sony legújabb frissítése óta a Home menü(appok, youtube, netflix ikonok) iszonyatosan túlhúzott/túlszaturált színekkel és fényerővel megy. Nem lehet beállítani mert a képbeállítás menü nem jön be ebben a menüben. A kép a monitornak használt xf8505 tévém nem az OLED, OLED-nél nem is nagyon használok youtubot, csak nagyon ritkán.

(#25421) dgyuri0123 válasza Joshi (#25418) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Magam láttam, egy amerikai service manual szerint a V. banding mértéke korrigálható szoftveresen. Még az is le volt rajzolva ábrákkal igen pontosan, hogy melyik áramkör felelős a banding-ért és miket kell állítani a service menüben, hogy eltűnjön. Nem emlékszem a típusra de talán valamelyik 9xxx modell volt. Szóval igazad lehet abban hogy "gyárilag" ilyenek az LG oledek és a konkurencia ezt valahogy odafigyelősebben kezeli...

"csak a zene van"

(#25422) BenFe válasza dgyuri0123 (#25421) üzenetére


BenFe
tag

Az lehet hogy a legújabb szoftverben javíthattak ezen?
Nyomattam egy ilyen YouTube-os teszt videót, de szép homogén volt végig, vagy lehet még túl új a panel és idővel jelentkezni fog ez?

(#25423) dgyuri0123 válasza BenFe (#25422) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nincs vertical banding, akkor örülj.. Jellemzően "öregedéssel" csökken a mértéke, de ha nincs banding, akkor nincs minek csökkennie.

Szoftrevesen? Hm.. az lenne a fw frissítések lényege, hogy amit lehet javítani szoftveresen, az javítják. Néha mellé lőnek, de az ritka szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#25424) BenFe válasza dgyuri0123 (#25423) üzenetére


BenFe
tag

Akkor örülök! ☺

(#25425) chros


chros
őstag

Ez a kovetkezo problemam, 4k felbontas nem megy ki PC-rol csak 1080p, ilyet lattatok mar / hallottatok???
Koszi!

(#25426) Joshi válasza chros (#25425) üzenetére


Joshi
titán

Első körben kapcsold be a tévén a HDMI jelformátumot szabványosról Javított jelformátumra (Sonynál ez a neve). Aztán olvasd el ennek a topiknak az összefoglalóját.

Ja és Sonynál pl csak a HDMI 2 és 3 a teljes értékű bemenet, nem tudom LG-nél hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#25427) #72042496 válasza Joshi (#25426) üzenetére


#72042496
törölt tag

LG-nél mind az, illetve a kettes számú az ARC.

(#25428) chros válasza Joshi (#25426) üzenetére


chros
őstag

Ilyen beallitassal nem talakoztam, merre lehet a B8-ban?
Koszi az osszefoglalot, megnezem.

(#25429) chros válasza chros (#25428) üzenetére


chros
őstag

Elolvastam az osszefoglalot, de nem mondott ujat.

(#25430) FollowTheORI válasza chros (#25425) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos szerintem először is lődd be a TV-t az adott HDMI-n: PC neve legyen az inputnak és Deep Color engedélyezve legyen arra a portra.
A TV oldaláról ennyi kell/ennyit tehetsz ez a max... innentől a forrással kell babrálni.
Feltételezve hogy van jó minőségű HDMI kábeled és a VGA HDMI 2.0 kimenetű legalább.

Szerintem az NV control panelben kell elsősorban matatni a kimenő jel beállításainál.
4K, 60Hz, full RGB kimenet és ilyesmi.

Illetve ha windows10-et használsz akkor ott a display beállításoknál (pl ha akarsz HDR-t stb)

Itt (ez csak példa, én nem használom tévével a gépet):

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25431) Celtis válasza dgyuri0123 (#25423) üzenetére


Celtis
veterán

Azt nem értem, hogy a mai okos TV-k és telefonok idején miért nincs lehetőség automatikus kompenzálásra. Az LCD egyenetlen háttérvilágítása, az OLED banding és még szerintem a beégés is kompenzálható lenne. Egyszerűen a TV teszképeket jelenít meg, a telefon kamerája rögzíti és átviszi a TV-re, ami alapján a TV kiszámolja, hogy hol milyen mértékű kompenzálás kell. Nyilván nem kell pixelpontos leképezés, hogy a hibák jórésze csökkenthető legyen.

(#25432) PuMbA válasza chros (#25429) üzenetére


PuMbA
titán

4K HTPC egy nagy szenvedés, ez az igazság :) Egy külső lejátszó vagy Plex sokkal jobb, hiszen ott legalább biztosan megvan a 10bit 16-235 YCbCr HDR.

[ Szerkesztve ]

(#25433) daneel_hu válasza Celtis (#25431) üzenetére


daneel_hu
addikt

A beégés (kiégés) ellen ez nem nagyon működne, mert csak azt lehetne megcsinálni, hogy a legöregebb pixelhez igazítod a többit.
Nade ha teszemazt van egy logo amely a red subpixeleket adott környezetben mondjuk degradálta 30%-kal akkor mit csinálna ezzel egy elektronika(?) :)
A többit is le kellene húznia ennyivel, különben a színhelyességnek annyi.

Vagy a másik verzió, hogy az elkopott subpixeleknél megemeli a fényerőt. (méggyorsabb degradáció)

(#25434) Celtis válasza daneel_hu (#25433) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, pontosan ezt kéne csinálnia. Ha jól sejtem a TV maga is számolgatja a pixelek elhasználódását.

(#25435) krx21 válasza Celtis (#25431) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó ötlet... Csinálj egy céget rá, fejleszd ki és add el az LG-nek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25436) Joshi válasza Partz (#25394) üzenetére


Joshi
titán

"Én konkrétan filmes közegben használat közben nem találkoztam vele."
Akkor javaslom nézd meg sötét szobában lehetőleg kalibrált készülékkel a White Boy Rick című filmet. Ha egyáltalán nem látsz bandinget, akkor nincs is. Hozzáteszem, hogy telefonnal nem tudtam lefotózni hogy látsszon, de szabad szemmel látszik.

ui.: biztosan el tudnám tüntetni a bandinget, de akkor oda a kalibrálásnak.

[ Szerkesztve ]

(#25437) Joshi válasza chros (#25428) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy (#25430) FollowTheORI is írta, a Deep Color legyen engedélyezve arra a HDMI portra, ahova csatlakoztattad a PC-t. A többi meg ott van a linkelt UHD filmek lejátszása topikban. ;)

(#25438) PuMbA válasza Joshi (#25437) üzenetére


PuMbA
titán

"Ahogy (#25430) FollowTheORI is írta, a Deep Color legyen engedélyezve arra a HDMI portra, ahova csatlakoztattad a PC-t."

Ez is benne van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25439) Joshi válasza Joshi (#25436) üzenetére


Joshi
titán

Én a 4K HDR verziót néztem és a képen látható jelenetnél egyértelműen látszik némi banding (Sony A1), amit szerencsétlen telefonomnak esélye nem volt megörökíteni. :DD De igazság szerint végig kíséri az egész filmet, mert többnyire sötét a film képi világa és sok a 5-10%-os szürke. Amúgy jó film, egyszer érdemes megnézni.

(#25438) PuMbA arról nem is beszélve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25440) janos666 válasza demmer123 (#25383) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tippjeim vannak: CEC eszköz kapcsolgatja (lehet, hogy tévesen, "baragadva"), Automata software frissítés próbál lefutni (lehet, hogy sikertelenül, akár a rendszer firmware, akár valami Store app).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25441) bava válasza daneel_hu (#25404) üzenetére


bava
csendes tag

A youtube is ugyanazzal a visszavett beállítással ment, minden bemenet és app egységes beállítással fut, persze kivéve a HDR-Dolby Vision, de a youtube menü képe hiába változik, az a logó még az ennél is lejjebb húzott oled fénynél is úgy világit, mintha az egekbe fel lenne húzva a fény és a kontraszt.

(#25442) dh66e


dh66e
veterán

Emagnál drágább a 65B8 mint a C8. :D

(#25443) Celtis válasza dh66e (#25442) üzenetére


Celtis
veterán

A múlt héten még 530 volt, tegnap valami 680. most megint olcsóbb. Pont tegnap olvastam egy homár cikket az Emagról. Örülök, hogy nem náluk rendeltem meg. A tapasztalataim alapján fontos, hogy mire számíthatok egy reklamáció esetén.

(#25444) Celtis


Celtis
veterán

Nem tudom volt-e már az az érdekes OLED beégés mérés. Vajon a 200 nit milyen OLED fényerő beállításnak felel meg?

[ Szerkesztve ]

(#25445) FollowTheORI válasza Celtis (#25444) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jópárszor ki lett már tárgyalva. :D
Ez mutatja hogy csak akkor van ezzel gond ha sok és gyakori a statikus tartalom, logó, stb.

Átlagos nappalira 47-et írnak a tesztjükben 200 nitre (C7 tévé)... szóval gondolom azon/akkörül megy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25446) Partizan182 válasza Celtis (#25444) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kontraszt beállítástól is függ. B7, 100-as kontraszt, 55-ös fényerő nálam = 245 nit.

(#25447) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Szisztok!

Sikeresen reseteltem a c8ast a service menüben az instop gombal :D(azt hittem így kell kilépni)
Mind1.
Gondolom az UTT időt minden esetben törli a rendszerből!Vagy van valahol valami opció a tényleges
bekapcsolt idő mérésére ,vagy ez volt az és buktam? :D

Ha már service menü.

Érdemes valamit beállítani?

Köszönöm!

(#25448) PuMbA válasza Lovro Joe (#25447) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha már service menü.

Érdemes valamit beállítani?"

Nem, mert van aki úgy járt, hogy a service menüből kijött és többet nem működött a TV-je :) Aki nem tudja, hogy melyik opció pontosan mit csinál, az veszélyes és akár el is állíthatja a TV gyári kalibrációját, azaz a színek máshogy fognak kinézni, mint ahogy kéne vagy elállítja a beégés elleni védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#25449) Lovro Joe


Lovro Joe
tag

Ok! Törlöm is az appot!

Nem akartam én semmit állítani!
Remélem a resttel nem csináltam semmi komolyat?!

(#25450) PuMbA válasza Lovro Joe (#25449) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a TV-d ugyanúgy működik ahogy eddig és a kép is hasonló, akkor valószínűleg nem :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.