Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) chros válasza daneel_hu (#25083) üzenetére


chros
őstag

Koszi, a pixel kulonbsegrol epp tegnap lattam videot.
Az esetleges mozgasproblemarol: 24Hz-ben Real Cinema On-al es TrueMotion Off-al is jelen van?

Hivatalos boltokban kozeli aron van a B8xxx es a B7V. Azt lattam, hogy a B8-ban mas chip van mint a tobbi 8-as ban (mig 7-s szerianal ugyanaz). Gyakorlatban ez mit jelent?

Egyebkent UK-ban lenne veve, es a jo aras B7 sufnibol lenne, ha emellett dontok. De most mar nezem a tobbit is :)

(#25102) daneel_hu válasza chros (#25101) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem.
TruMotion OFF és RealCinema ON állásban elméletben nincs különbség.
Az interpoláció jobb a 8-asokban, de ha kikapcsolva tartod akkor nem oszt, nem szoroz.

Nem tudom mit jelent ez a "jóárasított" tévé, vagy "sufni", de oledből biztos nem vennék ilyet.
Csakis hivatalos forrásból, 2 év gyári garival.
Ha bármilyen probléma van a tévével, akkor megszívod enélkül.

És mit írnak, miért van "jóárasítva" a B7? ;]

(#25103) polonic válasza labeda (#25099) üzenetére


polonic
félisten

4.10.20 van nekem és nem talál frissítést.

Vagy ez lenne az utolsó és észre sem vettem, hogy feltelepült?

(#25104) chros válasza daneel_hu (#25102) üzenetére


chros
őstag

"TruMotion OFF és RealCinema ON állásban elméletben nincs különbség."

Koszi, ez jo hir, a tobbi nem erdekel, ha lehetne kikapcsolnek mindent a francba :)

"Csakis hivatalos forrásból, 2 év gyári garival."
2 ev hivatalos nemzetkozi garival hirdettek, szamlaval. De zavaros a dolog, meg nekem is :)

"És mit írnak, miért van "jóárasítva" a B7?"
Nem irnak semmit, de egy 450 penzzel (150e Ft) olcsobb a 65" c7 naluk, mint a 65" b7 mashol.

De meg nem "jottek vissza" valasszal. Delelott megprobalok felhivni 1-2 boltot jobb arert, s meglatjuk (de megy a bullshit az officeban, ugyhogy nem 1xu :) )

[ Szerkesztve ]

(#25105) demmer123 válasza chros (#25104) üzenetére


demmer123
őstag

C7 bőven jó ha ekkora árkülönbség van én nem nézném azt a minimális különbséget.

(#25106) chros válasza demmer123 (#25105) üzenetére


chros
őstag

Igen, koszi, de ez a "sufni" bolt, szoval nem tudom, hogy ossze-jon-e / bele-merek-e-vagni.

(#25107) Ano válasza Athos8 (#25027) üzenetére


Ano
őstag

Nálam 5GHz-es AC wifiről megy a NAS által szolgáltatott anyag ... a NAS kábelen csatlakozik a routerre ...

Nagy ritkán, amikor valami jelzavarás bejön, akkor van, hogy "tölt a TV" (sajna nem tesz jót az 5GHz-nek a födém + az a 2-3 fal ami útban van, így a stabil sávszélesség valahol csak 80+ Mbit/sec ... maxon is csak 150-et mértem ...)

Néztem már youtube-on is 4K HDR tartalmat és nem igazán láttam akadozást, de pl 60-70GB-os 4K HDR videók is jól mennek, nagyon ritkán akadozással ...

Ui.: Falu végén vagyunk és 5GHz-es wifit a közelünkben senki más nem használ ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#25108) labeda válasza polonic (#25103) üzenetére


labeda
aktív tag

Nem tudom most megnézni a számot, munkában vagyok. C8 tv-m van.

(#25109) berbatov2


berbatov2
senior tag

Nekem B7-em van november ota, elotte egy 2013-as kozepkategorias lg la691-es volt. Eg es fold a ket tv. Nekem foleg sportkozvetitesnel jott ki mennyival jobb a mozgas megjelenites az olednel.
Viszont nasra van kotve es valamiert a friss letoltesek nem akarnak megjelenni a megosztott mappaban csak par ora mulva, mig a regi tv-n azonnal lathato a tartalom.

(#25110) BenFe


BenFe
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Philips oled803-al? És ha igen, írna egy rövid véleményt?

Másik egy lg c8 lenne, nemtudom védelmi mechanizmusban melyik lehet jobb......philipsnél nem olvastam beégésről,de gondolom jóval kevesebb embernek van mint lg és azért.
Napi max. 4-6 órát menne de azt sem feltétlen egyben.

Árban nagyjából azonos a c8 és 803

Köszönöm..

(#25111) krx21 válasza BenFe (#25110) üzenetére


krx21
nagyúr

Én biztos, hogy az LG-t választanám... A kezelhetősége és a garancia miatt... Képminőség tekintetében, szerintem nincs szignifikáns különbség...

(#25112) sakal83 válasza BenFe (#25110) üzenetére


sakal83
addikt

Lg c8at vedd. Jobb a gari jobb a rendszer.

(#25113) demmer123 válasza BenFe (#25110) üzenetére


demmer123
őstag

LG B8 most már nagyon jó áron megy vagy C8 ha rááldozol +85k.

[ Szerkesztve ]

(#25114) polonic válasza labeda (#25108) üzenetére


polonic
félisten

Nekem B8. Akkor ezért. Azokra kicsit később jön a frissítés.

(#25115) daneel_hu válasza BenFe (#25110) üzenetére


daneel_hu
addikt

2017-ből van aki beégette. (avforums)
De annyival kevesebb ilyen eset van, amennyivel kevesebb a philips-user.

A 2018-as oledeknél olvasni a legkevesebb ilyen jellegű problémáról.

(#25116) BenFe válasza demmer123 (#25113) üzenetére


BenFe
tag

Köszi mindenkinek!

Mennyit bírhatnak ezek kb? Mostani tv-ben 7600 óra van, ezek is bírnak szerintetek annyit?

Régen a plazmáknál is mondták, hogy ahogy öregszik úgy csökken a fénye stb. de még a mai napig bírják sokaknál....nyilván nem mindegy az igénybevétel, de nem mai gyerekek már azok...

(#25117) BenFe válasza daneel_hu (#25115) üzenetére


BenFe
tag

Jó lenne ha bírná, mert általában azért 6-8 évig meg szokott lenni egy tv-m...

A c8 az alpha prociban, meg hangban jobb csak a b8-tól?

(#25118) demmer123 válasza BenFe (#25117) üzenetére


demmer123
őstag

Igen minimális különbség van képminőség terén alig észrevehető tesztek és vélemények alapján.

[ Szerkesztve ]

(#25119) sakal83 válasza BenFe (#25117) üzenetére


sakal83
addikt

Igen. De felskalazasban es hangban jelentos a kulonbseg

(#25120) BenFe válasza sakal83 (#25119) üzenetére


BenFe
tag

Akkor érdemesebb a c8-at......a plusz garancia beégésre is él vajon?

(#25121) daneel_hu válasza BenFe (#25120) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mire gondolsz?

5 év a telekomos forrás miatt (LG), vagy pl MM GOLD biztosítás?
Utóbbinál nincs gari a beégésre, én pl csak a törés miatt kötöttem meg, kisgyermekeim vannak. :R

(#25122) BenFe válasza daneel_hu (#25121) üzenetére


BenFe
tag

Igen a MM és euronics 5 év es gari kiterjesztésére gondoltam!

Közben átszaladtam gyors a MM-ba és azt mondta az eladó, hogy beégésre is él a plusz gari....na most akkor? :F

Más: írnak olyanokat a véleményeknél, hogy a többszöri pixelfrissítés esetén fakulnak a színek....ez nem igaz, nem? A tv-be épített védelem is ezt csinálja ha jól tudom......

(#25123) sakal83 válasza BenFe (#25120) üzenetére


sakal83
addikt

Attol fugg mennyi a kulonbseg es Neked mit er. Nekem 50k felett mar nem erne meg. A beegest a biztositasi feltetelekben kell megnezni. Csodalkoznek ha ervenyes lenne...

(#25124) BenFe válasza sakal83 (#25123) üzenetére


BenFe
tag

Az jó, 5-en álltak ott, egyik se szólt hogy rosszul mondja, nem érvényes rá..... :D

Lehet, hogy nem lesz olyan nagy különbség, most lesznek akciók....hátha...

(#25125) Joshi válasza BenFe (#25122) üzenetére


Joshi
titán

"Más: írnak olyanokat a véleményeknél, hogy a többszöri pixelfrissítés esetén fakulnak a színek....ez nem igaz, nem? A tv-be épített védelem is ezt csinálja ha jól tudom......"
Valamilyen szinten igaz, ugyanis a szerves(organikus) anyag bizony elhasználódik (lebomlik, átalakul stb). De nem kell aggódni, mert normális körülmények között min 10 évig biztosan kiváló tévé lesz az OLED. Ami a lényeg, hogy lehetőleg kerülni kell az extrém fényerőt, de azt is csak SDR anyagnál, HDR-nél nem gond. Illetve lehetőleg ne nézzetek hosszú órákig egy azon csatornát. KB ennyi. Cserébe viszont brutális képet kapsz. Pont ma hívtam el anyukámat és megnézettem vele az Aquament és a Legendás állatok: Grindelwald bűntetteit.

(#25126) sakal83 válasza BenFe (#25122) üzenetére


sakal83
addikt

En biztos irnek a biztosito ugyfelszolgalatara es kerdeskent feltennem. Ha ott leirjak elraknam a valaszt es ennyi.

(#25127) BenFe válasza Joshi (#25125) üzenetére


BenFe
tag

Nem egy nagyon napfényes szobába kerülne, talán nem lenne kitéve annak, hogy extrém fényerőre volna szükség....bár mi számít extrémnek.... sima tv csatorna hd-be biztos sokat menne rajta azért, olyan max 4-6 órát, de azt sem mindig.

(#25128) Joshi válasza BenFe (#25127) üzenetére


Joshi
titán

Ugyan az a csatorna ne menjen hosszú órákig, néha át kell kapcsolni és kerülni a színes logós csatornákat. Én erre gondoltam.

(#25129) Gigi01 válasza Joshi (#25125) üzenetére


Gigi01
őstag

Te vagy (ti) 4k-ban nézitek a filmeket,vagy fhd?Én szerintem fhd-videónál maradok egy ideig.
Bár a 270cm-es távolságomhoz a 65col azon a felbontáson ajánlott.Ha pc-re is innen használnám,lentebb kéne venni a felbontást,hogy elolvassam a szöveget vajon netezéskor?
Aquament ma néztem,szép képi világ,nálam a sötétnél még azért hiányérzetem volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25130) Joshi válasza Gigi01 (#25129) üzenetére


Joshi
titán

Amiből van 4K akkor azt. Sőt az Aquament Dolby Visionban néztük, de ami elérhető ISO vagy Mappa struktúrából azok a releasek ma már általában Dolby Vision-ek. És nem azért nézem 4K-ban a filmeket mert mennyire kiveszem a részleteket, hanem a HDR és BT.2020 miatt.

ui.: anyukám már 69 éves és kérdeztem tőle hogy milyen volt az Aquamen, de nagyon tetszett neki pedig 2h 20min a film hossza. Mama kiülte ezt az időt is. Szeret mozizni ezért rendszeresen elhívom.

[ Szerkesztve ]

(#25131) #72042496 válasza Gigi01 (#25129) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ha pc-re is innen használnám,lentebb kéne venni a felbontást,hogy elolvassam a szöveget vajon netezéskor?"

A felbontást? Nem 1990-ben vagyunk. :D
Az oprendszerekben PPI scalinget használnak ilyenre, de böngészőkben az is elég, ha az ember belezoomol az ablakba.

[ Szerkesztve ]

(#25132) Gigi01 válasza Joshi (#25130) üzenetére


Gigi01
őstag

Értem,én még remux, hd eredeti hangnál vagyok,alá nem adom.

(#25131) Balika911 Ja,az is lehetőség igazad van. :B

[ Szerkesztve ]

(#25133) Joshi válasza Gigi01 (#25132) üzenetére


Joshi
titán

A 4K filmekben is van eredeti hang :DD , egyébként én az Aquament abban néztem, mert moziban magyar szinkronnal néztük.

(#25134) Gigi01 válasza Joshi (#25133) üzenetére


Gigi01
őstag

Fater is beszokott ülni hozzám(73),ő is élvezi,bár amikor vetítettem,többet filmeztünk.
Vetítőnél próbálgattam 4k-t,mert nagyot néztem közelről,mostani felállásomhoz felesleges.
Meg remuxra is akkor álltam át,feliratszínezés(szürke) végett.(dlp,plazma)

(#25135) krx21 válasza Joshi (#25130) üzenetére


krx21
nagyúr

Ápold és szeresd Anyukádat amíg csak lehet... 😁
Én is tervezem áthívni egy jó mozira az enyémet... (73)

[ Szerkesztve ]

(#25136) BenFe válasza sakal83 (#25126) üzenetére


BenFe
tag

Nem rossz ötlet! 😉

Joshi: megmondom őszintén, sosem figyeltem, hogy mennyi ideig van egy csatornán a tv, LCD-nél ugye nem kellett ilyennel foglalkozni....meg a párom csak úgy tud elaludni, hogy még egy órát megy a tv mire kikapcsol magától...

(#25138) PuMbA válasza BenFe (#25136) üzenetére


PuMbA
titán

Arról érdemes leszokni. Nem jó TV-hez szoktatni magunkat lefekvés előtt, mert az csak zavarja az alvást :)

[ Szerkesztve ]

(#25139) UberMutant válasza PuMbA (#25138) üzenetére


UberMutant
őstag

nem zavarja, mert kikapcsol, viszont segíti az elalvást. :K

(#25140) BenFe válasza PuMbA (#25138) üzenetére


BenFe
tag

Hát engem zavar, mert amíg megy a tv én nem tudok elaludni, de ő meg kicsi kora óta ezt szokta meg, úgyhogy ahogy látom hogy elaludt, már kapcsolom is ki a tv-t, aztán tudok aludni én is 😂

(#25141) OPiiPO válasza PuMbA (#25138) üzenetére


OPiiPO
addikt

egyetértek - nálunk nincs TV/mobil/tablet elalvás előtt, sokat segít

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#25142) PuMbA válasza UberMutant (#25139) üzenetére


PuMbA
titán

"nem zavarja, mert kikapcsol, viszont segíti az elalvást. "

Értem, de kicsivel kevésbé nyugodt lesz az alvás, mint nélküle :) Ma már sajnos annyira zavartabb az alvásunk, mint régen, nem csoda, hogy sokan fáradtak, ingerlékenyebbek, mint régen. A baj sajnos a megszokás, hiszen senki sem úgy születik, hogy a TV nélkül nem tud elaludni.

(#25140) BenFe: Hát igen, ez nehéz ügy. A rászokást megelőzni könnyebb, mint utána visszaszokni a normálisra, de 2-3 nap nem alvás után szerintem úgy elfáradna, hogy elaludna tuti nélküle és utána már sínen lenne a dolog. Csak javaslat, de ha neki oké így és jól érzi magát, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#25143) BenFe válasza PuMbA (#25142) üzenetére


BenFe
tag

Hát igen! De csak bírja majd az Oled is....
Ma mondjuk sokat ment a tv, mert sok volt a motor sport....kb 11-től megy folyamat, de ez ritka!
Gondolom az Oled 12 óra alatt azért már kérte volna a kikapcsolást, nem?

(#25144) Joshi válasza OPiiPO (#25141) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ ezt hogy érted. Most akkor kikapcsoljátok a tévét és még egy félórát-órát beszélgettek vagy keresztrejtvény fejtetek, vagy a tévé kikapcsolása után egyből a falnak fordultok? Most a szexet hagyjuk, mert az úgy rendben van. ;]

(#25146) Joshi válasza OPiiPO (#25145) üzenetére


Joshi
titán

A fogmosást sokan jóval előbb elintézik mint hogy az alvásról legyen szó. Szerintem attól nem fog rosszabbul aludni valaki hogy tévét néz, persze az sem mindegy hogy milyen műsort vagy filmet néz az illető.

[ Szerkesztve ]

(#25147) demmer123


demmer123
őstag

Ti SDR,Illetve HDR módban a Fekete Szint beállítást min használjátok?

Illetve a dinamikus kontrasztot érdemes kikapcsolni sdr,hdr módban?

Teljesen sötét szoba.

(LG B8)

[ Szerkesztve ]

(#25148) Skipper válasza Joshi (#25144) üzenetére


Skipper
tag

Szerintem is "káros" TV-re elaludni.
Nálam a hálóban semmiféle elektronikai cucc nincs (kivéve egy 25 éves Philips CRT-t, aminek a főkapcsolója kb 3-4 éve nem volt benyomva :DD ).

(#25149) Skipper


Skipper
tag

LG OLED C8: Elvileg ugye 4 óra kumulált használat után lefut az automata pixelfrissítés - ilyenkor kéne látnom valamit a TV-n (stand by után)?

(#25150) junior19 válasza demmer123 (#25147) üzenetére


junior19
senior tag

A fekete szint beállításának csak a forrás videószint kimenetéhez van köze, teljesen mindegy, hogy sdr, hdr az anyag, sötétben nézed, világosban.
Ha rgb jelet küld akkor a tévén a magas módot kell választani, ez általában pc forráskor, vagy játékoknál használatos.
Ha YCbCr jelet küld a forrás, amilyet általában a videólejátszók (bd, médiaplayer), akkor az alacsony módot kell választani.
Sdr módban a dinamikus kontraszt nem kell.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.