Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#171601) beci válasza beci (#171599) üzenetére


beci
őstag

Annyi még, hogy Windows nem feltétlenül kell, ha anélkül jobb gépet ki lehet hozni ennyi pénzért.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#171602) SeniorTilla válasza Graphics (#171600) üzenetére


SeniorTilla
veterán

És akkor mi van? Azért mert a tulaj egy jó cég, a gép még lehet sz*r. Nézd meg: Renault, vagy mittudomén most hogy hívják a konszernt, és Dácsia.

Vagy saját példámnál maradva: BMW. A BMW-é a Rolls-Royce, de ettől még nem Rolls-Royce egyik BMW sem. :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171603) Graphics válasza SeniorTilla (#171602) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez csak random kínai márka Medionra szitázása? :)

Mi a tapasztalat velük?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171604) SeniorTilla válasza Graphics (#171603) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezeknek általában a minősége nem összevethető egy rendes márkáéval, pl. HP, Lenovo. Sem a gépek technikai szintjén, sem a support szintjén. Én már régen nem foglalkozok ilyenekkel, csak HP-val, de sok-sok éve volt velük tapasztalatom, láttam, hogyan épül fel a kereskedelmi lánv és a garancia kérdése.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171605) Opa válasza Kbali (#171589) üzenetére


Opa
tag

Ágyban filmnézés szerintem a fő indok.
Szóval otthoni használat lesz, de nem csak egy helyen.

És új lehetőségként a fehér szín is játszik a fekete mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#171606) FattyDove válasza tomic (#171593) üzenetére


FattyDove
őstag

Én úgy 8 éve egy Medion Akoya (a típusra pontosan nem emlékszem már) gépet használtam úgy 3 évet. Szerintem pöpec kis cucc volt plusz nemzetközi gari járt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#171607) SeniorTilla válasza FattyDove (#171606) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hogy működött ez a garancia?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171608) McJoker válasza SeniorTilla (#171607) üzenetére


McJoker
tag

Elvileg amit itthon veszel Lidl-ben, Aldi-ban azt visszaviheted bármelyik ország Lidl-jébe, Aldi-jába és legarizzák (csere vagy pénz vissza), legalábbis a saját márkás műszaki cikkekre ezt mondták az ott dolgozók, lehet a többi ilyen forgalmazott termékre is érvényes.
Egyébként faterom is medion gépeket használ jó ideje munkára (asztali gép, laptop), semmi gondja velük, i3-al is bőven kiszolgálja.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#171609) Kbali válasza McJoker (#171608) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az első 60-90 napon belül, egyébként központtal kell egyeztetni. Nemigen javítanak, inkább csere vagy pénzvissza. De sokat nem érsz a pénzvisszával gép nélkül.

(#171610) SeniorTilla válasza Kbali (#171609) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen. Ez nem support, hanem a bolt termékcseréje. Erről (is) beszéltem.

Hát nem tudom, aki szeretne ilyen gépet, vegye nyugodtan, de ajánlani nem hiszem, hogy szabad ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171611) Kbali válasza Opa (#171605) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor nincs ötletem.

(#171612) FattyDove válasza SeniorTilla (#171607) üzenetére


FattyDove
őstag

Vannak kijelölt szervizek egy rakás országban és azokhoz kell eljuttatni a gépet. Annyi, hogy kell a nemzetközi garancia papír, amit lepecsételten, dátumozottan sorszámozottan kapsz meg, megjelölve azt is, hogy melyik országban vetted.

(#171613) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, nem az összefoglalót hozom, mert kérdésem "speciális". :B

200-220 magasságában nézelődök ph-n használt-jót, meg is volnék egy választással, egy Dell. Tetszik benne, hogy masszív, dupla zsanér rögzítés, bivaly Ryzen, bőséges RAM, stb.

Egyetlen nyűgöm a kijelző: hát ebben nem túl erősek. IPS, de nem találok adatokat, mit tud sRGB-ben, de a fényereje is a piacon lévőkhöz képest inkább az alsó 1/3-ra esik, ha egy progress bar-on kéne ábrázolni.

Ha "digitális nomád" életet kezdenék és a fotózás is a portfolio-mba kerül, mit ajánlanátok döntési stratégiában ?

1. maradjak egy ilyennél, elnyűhetetlen, RAW-nál úgyis mindegy, mit merre húzok, normális monitoron tudom korrigálni, crop-olgatni meg előnézetit generálni pedig tökéletes a DELL gyengébb IPS-e is.

2. nézzek valami "szétesőbb" csicsanotit, gyengébb proci, ugyanígy 16G vagy kevesebb RAM, cserébe 98% sRGB-s kijelző és mindent megoldok ezzel.

1-2 havonta költöznék arrébb, másik helyre. Végülis lenne hurcolva ilyen értelemben, de nem biztos, hogy hardcore golyóállóságra van szükségem. Nem is feltétlen szétesősre, de van középút is szerintem.

Melyik opciót / hozzáállást választanátok ?

Gondoltam arra is, hogy +1 ips hordozható kijelzőt nézni, ami színhelyes sRGB-re, egy "nagyobb" tabletnyi helyet elfoglal, de délután-este az apartmanban el tudok azon szöszmötölni az 1-es opcióval.

Minden konstruktív agyalós kommentet köszönök. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171614) SeniorTilla válasza FattyDove (#171612) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Magyarországon is van szerviz?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171615) SeniorTilla válasza Dißnäëß (#171613) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem mindig elsődleges volt a kijelző minősége, még most is, amikor 99%-ban külső 32-es monitoron dolgozok. Egy gyenge kijelzővel kínlódás az élet. Olyan, mint a 316i. Megy-megy, de minden előzéskor arra fogsz gondolni, hogy 320i-t kellett volna vennem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171616) Dißnäëß válasza SeniorTilla (#171615) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tökéletes hasonlat, köszönöm :C :R :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171617) Dißnäëß válasza SeniorTilla (#171615) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Annyira meggyőztél, hogy M5-ig meg sem állok úgy döntöttem. Kivárok 2-3 hónapot és növelem a keretet. Egy normális Photoshop-hoz, Lightroom-hoz CPU is kell, RAM is, tisztességes kijelző (ráadásul én fényes párti vagyok), ne is essen szét, ne legyen forrasztva a RAM-ja (ez mekkora kretén megoldás, hihetetlen).. USB-C-ről is töltsön (szolár panel, powerbank rulz) ..

Szóval ilyen még használtban sincs szvsz 220 körül, de 250-ért se nagyon.

Bővítem a pénztárcát. Köszi, hogy felnyitottad a szemem. :K (Ugyanis rájöttem, miért adtam el az eddigi laptopjaimat is rendre: undorodtam a kijelzőtől).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171618) Graphics válasza Dißnäëß (#171617) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Addigra az árak is repülnek majd lehet...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171619) SeniorTilla válasza Dißnäëß (#171617) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy M5 szintű laptop 1 milla felett van. Bőven. Szóval ne ez legyen a cél. 400-500k körül már lehet rendes kijelzős gépeket kapni, amik megfelelnek a céljaidnak. 300 nit már jó, és általában olyan minőség, aminél a színek is rendben vannak. A 250 nites Pavilionoknak sincs rossz képük, de a minőségi ugrás 300-tól van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171620) FattyDove válasza SeniorTilla (#171614) üzenetére


FattyDove
őstag

Amikor használtam volt vagy 4 akivel le voltak szerződve

(#171621) Dißnäëß válasza SeniorTilla (#171619) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Persze, csak képletesen írtam. 4-500 is elérhető most számomra, de tényleg, kell valami vállalható kijelzőjű. Nem nyomtatásra vagy egyéb komolyabbra termelnék képeket, csak online, így AdobeRGB vagy társai nem cél, de egy combos sRGB-t tudjon. Dedikált VGA sem szükséges, játék nincs.

Látom jövögetnek OLED-ek.. mindjárt körbenézek e téren kicsit. Azért a koromfekete nagy érték.

Graphics: lehet.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171622) SeniorTilla válasza Dißnäëß (#171621) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az OLED tényleg nagyon jó. De 4k-t vegyél belőle, ne FullHD-t. A FullHD-val volt már probléma, ha kicsit visszaolvasol láthatod, hogy még gépvisszaküldés is volt miatta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171623) Dißnäëß válasza SeniorTilla (#171622) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hmmm. :R
Érdekes..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171624) beci


beci
őstag

Erre valaki esetleg?
[link]
Win nem fontos.
Köszönöm

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#171625) adam533 válasza adam533 (#171583) üzenetére


adam533
csendes tag

Sziasztok
Valakinek van ötlete esetleg a fenti leírás alapján 150k környékén mit lenne érdemes vásárolni?

(#171626) Graphics válasza adam533 (#171625) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Újan semmi.

MAx ha van lóvé, akkor egy Fujitsu Lifebook A3510-es az Alzán 159-ért.

Ez értékelhető, ami ez alatt van az tejfölösdoboz-rakatszar., esetleg a Huawei még, de annak fentebb ment az ára.

Esetleg még ez a HP[/L], de amúgy mást nem lenne pofám ajándékba adni :D

Bocs , ez is szar 4GB memóriával... :) Ajándékot akarsz adni, nem kellemetlenséget.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171627) SeniorTilla válasza adam533 (#171625) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Semmit sem érdemes ennyiért. Nézz használt üzleti gépet inkább. Ezerszer kitárgyaltuk már, hogy senki nem fog neked ennyiért új gépet ajánlani, mert nem ajánlott egyik sem.

Graphics: a ramot a legegyszerűbb bővíteni, gombokért kapsz +4GB ramot bele, ne ez legyen a szempont

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171628) Graphics válasza SeniorTilla (#171627) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szempont, ha bővíthető.

Azert javasoltam egy realis masinát inkabb. Amit otthon is könnyen bővít, bárki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171629) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp:

ideapad gaming 3 dilemma: [5600H+1650] 286k vs. [5800H+1650] 300k? a Ryzen 7 nem throttlingol terhelés alatt? mintha régebbi szériáknál olvastam volna ezt :F (a cél egy dedikált vga-s lapos 2-300k között.) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#171630) Dißnäëß válasza SeniorTilla (#171627) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még a COVID kitörésének idején vettünk (már exemmel) a kamasz lányának egy Latitude-öt innen, sima FHD, i5, 16G, semmi kül. Kitakarítva, újrapasztázva.. csodásan teszi a dolgát, a lány is becsüli, végigsulizta a bezártságot róla szépen (+Minecraft) :) és kutya baja azóta sem. Nagyon jó vétel volt, szuper akksi, friss BIOS, stb, works like a charm.

Egyszer lekólázta, be sem indult, lehet becsorgott vmi.. egy noti szervizbe elvittük, 4 napra otthagytuk, kitakarították, meg cseréltek forrasztással egy pici alkatrészt az alaplapon (valami műszerész srác volt..), 5k - ennyi. Gyári maku most is, hihetetlen, mit bírnak.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#171631) g0dl


g0dl
addikt

Az alábbi kettő közül melyik ajánlott?A paramétereik megfelelnek, és hasonlók, szóval inkább minőség, tartósság, támogatás ilyenek dönthetnek.

ACER Aspire A515-45-R2KP (Pure Silver)
ASUS VivoBook 15 M513UA-BQ409 (fekete)

(#171632) Pyttawrx válasza g0dl (#171631) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az acer :)

(#171633) g0dl válasza Pyttawrx (#171632) üzenetére


g0dl
addikt

És miért? Nem kötözködök, csak érdekel.

Egy dolog hiányzik, a webkamera takaró (szerintem az ma már kötelező kéne legyen), de az kb. 1000Ft -ért pótolható

(#171634) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Melyik budapesti boltnak van a legnagyobb valasztekban kiallitva gepe? Laptop.hu? Media Markt? Foleg Dell Latitude, Lenovo Thinkpad erdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#171635) Graphics válasza g0dl (#171633) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szigszalag, nem teszed fel a drivert .. stbstb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#171636) Silverboy válasza ad4m1337 (#171634) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Azokat nem igen fogod megtalálni kiállítva :U
#171633g0dl
Acer, jobban van megtervezve, és jobb egy negyed fokkal az anyaghasználata.

#171629Mr.Csizmás
Ha nem soros hűtésű c. két ventit egymás mellet, hanem két külön venti 4 hőcsővel, akkor nem fog. 2 venti 4 cső elbírja, ha jól néztem ezek a javított változatok.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#171637) ad4m1337 válasza Silverboy (#171636) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

ennek miert kellene olyan egyertelmunek lennie hogy nincsennek kiallitva?

[ Szerkesztve ]

(#171638) dyrus


dyrus
csendes tag

Sziasztok!

1.) 1-2 héten belül.
2.) ~180.000 Ft.
3.) Tanulás szinten grafikai tervezéshez (Adobe Illustrator, Photoshop) és kódszerkesztéshez (Notepad++, Atom)
4.) Nem használnánk játékra.
5.) 13"-14", felbontása és a panel típusa igazából mindegy, annyi, hogy érintőkijelzős legyen.
6.) Elég sűrűn, igen, lenne használva útközben is.
7.) Windows 10/11
8.) Min. 512 GB SSD, memória legalább 8 GB.
9.) Nincs.
10.) Használt garanciás is jöhet.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#171639) SeniorTilla válasza ad4m1337 (#171637) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért mert ezek üzleti kategóriás gépek, és a boltokban általában konzumerek vannak kint demón. Ezekkel tele van az Auchan vagy MM, stb, de üzleti gépek nincsenek. Nézd meg magad ha nem hiszed, én ma voltam egy Auchanban, és ezt láttam.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171640) Dhampir válasza Mr.Csizmás (#171629) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha Lenovo IdeaPad Gaming 3, akkor már az RTX VGA-kal érdemes megnézni, jelenleg ezzel 309 900 Ft-tól kezdődik az ára:

Árukereső

Persze a Lenovo Legion 5 széria komolyabb ennél.

[ Szerkesztve ]

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#171641) Kbali válasza dyrus (#171638) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ebből a keretből biztosan csak használt lesz, nem is túl új, (az érintőkijelzőről miért is extra fontos?).
Ha grafikai tervezés a cél, akkor pláne nem mindegy a kijelző típusa.
Dell Latitude 7280, HP Elitebook x360, MS Surface, Thinkpad X1 yoga - kb. ezek vannak az érintősben ebben az árkategóriában. De ezek 4-5 éves gépek.

[ Szerkesztve ]

(#171642) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,valami könnyű, minőségi gépet keresek,Toshiba portege mennyire szabad megvenni?8.gen i5proci.

(#171643) tomic


tomic
addikt

Érdeklődni szeretnék, a rendelésem leadàsa előtt,hogy biztos legyek a döntésemben.
A laptopoknàl van előnye a duàl slott-os kialakítàsnak pl Intel rendszernél? Gondolok itt a dual channel meglétére mint az asztali verziónàl.
Egy egy slot-os pl 1x8gb rendszer itt is lassabb mint ugyan ez csak 2x4 gb verzióval?

[ Szerkesztve ]

(#171644) Kbali válasza tomic (#171643) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jól gondolod

(#171645) tomic válasza Kbali (#171644) üzenetére


tomic
addikt

Akkor az 1 slot-ost hanyagolom.
Még egy apróság. A Wifi 5 és 6 között van szàmottevő különbség?

(#171646) Kbali válasza tomic (#171645) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van - de notebookot összességében nézünk, nem alkotórészenként.
Szóval: összefoglaló - kérdések/válaszok. Ne kelljen már totózni.

(#171647) g0dl válasza Kbali (#171644) üzenetére


g0dl
addikt

És ez kb. mondjuk százalékban menyi a lassulást jelent? Tudom, hogy feladat függő, de 99%-ra, vagy 10%-ra esik a teljesítmény.

Sajnos a forrasztott ram nagyon divat, mert gondolom spórolnak három dollárt a foglalaton, de sajnos ez utólag 10 dollárért sem pótolható. Hogy a 4GB forrasztott ram milyen use case kapcsán merül fel azt elképzelni nem tudom.

(#171648) tomic válasza Kbali (#171646) üzenetére


tomic
addikt

Nem értem mire gondolsz.
Összefoglaló szerint leírtam korábban mit szeretnék mire használnám.

(#171649) SeniorTilla válasza g0dl (#171647) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem divat, csak az olcsó belépő szinten és az ultravékony ultrabookokban. Ott meg nem divat kérdése, hanem nincs hely. Sok gépen van 1 forrasztott ram, és 1 slot. Na ennek nincs semmi értelme.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171650) Kbali válasza tomic (#171648) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor linkeld már be a kérdésed, ahol kitöltötted.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.