Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) Throme válasza ribizly (#68749) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem pozitív dolog, hogy van ANSI HU kiosztás.
Sőt lehetne csak ANSI kiosztás és akkor mindössze 2 gombot kéne variálni.
Ha meg azt is egységesítenék, akkor arra a +1 gombra még ki is találhatnak valamit.
A kupakkészletek is olcsóbbá válhatnának....

Visszaemlékezve én is fekvő, hosszúkás enter gombbal kezdtem csapkodni a billentyűzetet, csak azt Return-nek hívták és mögötte egy számítógép is helyett kapott :DDD

(#68752) Molydeus válasza ribizly (#68749) üzenetére


Molydeus
senior tag

A 60%-os rapoom (9000M) ilyen, de vagy 15 évvel ezelőtt volt valami membránosom is. Engem nem zavar, teljes méretben játékhoz meg kifejezetten szerettem, mert az eltolt WASD sorok fárasztottak, így a kurzorblokkot használtam, ott pedig jól jött, hogy elérhető közelségben volt még egy billentyű az Enter felett.

M.

[ Szerkesztve ]

(#68753) nuke7 válasza copass (#68744) üzenetére


nuke7
veterán

ISO

https://youtube.com/user/nuke7

(#68754) Aethel


Aethel
aktív tag

Hali!
Kezd az idegeimre menni a mostani Logitech G910, random duplázza a betűket, van egyik nap az 1-es gombot meg az entert nem hajlandó bevenni csak minden 5. leütésre. Most épp az L betűket duplázza poénból. Kivágom a francba. Viszont nem nagyon találok a piacon utódot :/ Megpróbálom körbellőlni mire gondollok:
1. Ár: max 30-35
2. Használt: nem
3. LLLogitechh G910
4. Játék elsősorban, illletve programozóként dolgozom
5. Mechanikusat keresek, bár ez a Logitech saját kapcsolója annyira nem jött be. A gumistól a hideg kiráz :/
6. Nincs, nyitott vagyok bármire
7. Mindegy, ISO legyen.
8. 100%
9. Fontos hhogy világítson, az se baj ha RGB. Imádtam a LLogitech 9 darab extra G billlentyűjét ami programozhható volt bármire. Ezt szeretném valahogy megkapni bár ellég lenne 4 extra gomb is, illletve a hangerő görgő illetve dedikát pllay/stop mulltimédia gomb is gyakran használt. Ezek nem llétszükséglet, de szempont volt keresésnél.

Tudtok segíteni? :/

[ Szerkesztve ]

(#68755) Alan[HUN] válasza ribizly (#68749) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Igen, az MSI-men ilyen van, ráadásul valami agyongondolt alsó sorral, 6u spacebar és 4x1u mod jobb oldalt, részemről kifejezetten rühellem, amúgy standard alsó sorral és normál kupakokkal szerintem ellennék vele, legalábbis ISO-n egyáltalán nem zavarnak a UK kupakok. (De ez persze teljesen személyfüggő, rettenetes technikával, de legalább félvakon tudok gépelni :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#68756) copass válasza copass (#68744) üzenetére


copass
veterán

B keycap meg hol van?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68757) monchichi20 válasza Aethel (#68754) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Szervusz én is ebben a cipőben járok de már 18 december óta :DD , azóta már a bal shift nem is müködik igy azt át raktam a g5-re, (szerencse hogy vannak ezek a G gombbok a hangerő szabbályz is megdöglött, num 7,8 random müködik és random vándorol a zöld színű világitás. Most az új hepje hogy a legtöbb betű és num rész már nem igen müködik csak ha szét csapkodom akkor meg gondolja magátt. Azota se találtam meg a tökéletes utdot. Nézem youtuben hogy ha kicserélném a gombokat meg javulna, de ott is az emerke aki csinált ilyet írta hogy átmeneti volt és minden kezdödöt elöröl. Néha szétszedem és kitakaritom akkor pár napot azért megy rendesen, de kezdödik elöröl.
Mivel én már sokat nem játszok igy inkább írásnál zavar az egész, de volt hogy játék közben magátl oldalra ment a karakterem.(bf5 repülönél volt a j). :C

Remélem amit neked ajánlanak az az én tetszésemet is elfogja végre nyerni.

(#68758) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

ti honnan szoktatok, vagy ezelőtt hol vettetek switcheket?

(#68759) dqdb válasza elite.cs11 (#68758) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a konkrét kapcsolótól függ. Van, ami csak nyugati vendoroknál akad vagy ott olcsóbb, azt az EU-ból (MyKeyboard, Candykeys, Keygem, Oblotzky), UK-ből (Prototypist) vagy Szingapúrból (ILUMKB), van, ami csak Kínában akad vagy ott olcsóbb, azt onnan AliExpressről (KPrepublic, KBDfans, YMDK és még pár megbízhatóbb helyről), van, ami Kínán belül is csak egy-egy kereskedőnél akad, azt onnan, van, amit sehonnan, mert nem éri meg az árát, mire ideér, van, amit használt billentyűzetből bontva bárhonnan.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#68760) Aethel válasza monchichi20 (#68757) üzenetére


Aethel
aktív tag

Én kutatgattam fórumokon hogy mi lehet az oka annak hogy pár év után ezek a méregdrága szeméthalmazok tönkremennek és a legtöbb helyen a hibás design és gyártásra vezették vissza. Állítólag a forrasz anyagok szar minőségűek és pár év alatt oxidálódnak/repednek. Emiatt sokan szidták a logitech-t hogy egy ilyen árú cuccnál ezen spóroltak. Az egeremet imádom (G502), emiatt lett a G910 is, de soha többet nem veszek a logitól billentyűzetet :D
Most amit kinéztem a Corsair K95, ez tudja kb azt ami kellene viszont drágállom. Most akciósan 51 ezerért hozzá lehet jutni. Szerintetek megéri az árát?

(#68761) dugo_ válasza Aethel (#68760) üzenetére


dugo_
veterán

Nem a Logitech spórol és nem a forrasztás oxidálódik, hanem a közel két évtizede bevezetett RoHS irányelvek miatt (többek között) kivezették ólmozott forraszanyagokat az elektronikai iparból, aminek következtében a forrasztások kevésbé bírják a hőtágulást, mechanikai behatásokat.

(#68762) Aethel válasza dugo_ (#68761) üzenetére


Aethel
aktív tag

Akkor jóformán mindegy mit veszek, pár év alatt mindegyik megkecskül? Gondolok itt 4-5 évre. Valahogy az volt a fejemben hogy egy billentyűzet 8-10 évet kiszolgál a seggem alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#68763) dugo_ válasza Aethel (#68762) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, előfordulhat. De ilyenkor nem kell eldobni, mert forrasztással legalább javítható otthon is, ellentétben egy membránossal.

(#68764) vlevi válasza ribizly (#68749) üzenetére


vlevi
nagyúr

Geniusnak is volt (van) ilyen alakú gémer billencse. K10 néven.
2-3 napig próbálkoztam vele, aztán visszavittem.
YT videón látható, hogy ugyanolyan.
[link]
A bal shift rövid, mint az ISO kiosztáson, de az Enter az pedig Ansi.

Throme:
Én is azzal kezdtem még nagyon régen, de már kb 20 éve kell magyar nyelvű szöveget is írni a szoftverekbe, és átálltam magyar nyelvű billentyűzetre, és azóta a függőleges enter közepére nyomok rá.
Ezen a magyar - ansi kiosztáson ez az Ű és az Enter közé esik.
Rászokni azért nem érdemes, mert van több gép, amit párhuzamosan használok, akkor már legalább legyen egyforma mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#68765) pixta78 válasza Aethel (#68762) üzenetére


pixta78
senior tag

Akármit veszel ebbe fogsz ütközni. Vagy veszel egy szabályozható pákát és átforrasztod a nyák túloldalát és egy pár évig nem lesz gond megint vele.

Szerk: Közben látom megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#68766) copass válasza Aethel (#68760) üzenetére


copass
veterán

ólommentes forrasztás ridegebb kötést hoz létre és nem mérgező.
a legjobb minőség is elfogja engedni pár év után ha folyamatosan püfölöd a switchet.
meg lehet nézni hogy mik engednek el, W, szóköz,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68767) Jorus válasza Aethel (#68762) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért nem ez a jellemző, van egy mai napig használt Razer Blackwidow 2013-asom, amit több, mint 9 éve nyúzok, és a mai napig hibátlan minden kapcsolója - MX Blue.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68768) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Szval akkor ha x időnként át forasztgatom akor nem kell néznem újat kb? Mert akkár hogy nézem ezek a mostani billek nem igen éri meg azt amit elkérnek értük. Szerintem semmi olyat nem tudnak az újak hogy indokolják ezeket az árakat ott volt pl a Razer DeathStalker Ultimate numpad része az egy elég egyedi volt nekem, de hasonlót nem láttam azóta se. Jó most van 4000+hz, optical switch meg oled kijelző azt anyi. De ha tudok olyat mechanikusban akor megnézném.

(#68769) vlevi válasza vlevi (#68764) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rögtön idepofátlankodott a hírek közé ennek az ellenkezője.
Ansi Shift (azaz a bal shift hosszú, de az enter pedig ISO, azaz függőleges).
Cserélhető kapcsolókat kaptak a Genesis új billentyűzetei
[link]

Az csak az én személyes véleményem, hogy dícséretes, hogy fehérrel is próbálkoznak, de a fehérhez marhára nem illik az RGB LED. Oda semmilyen LED NEM KELL, csak rendesen feketén ráírni a feliratot, és kész.
Így, fehéren, de kivilágítva, nagyon bazári kinézete van.

(#68770) syIex válasza vlevi (#68769) üzenetére


syIex
veterán

Nem feltétlenül értek egyet! :U
Szerintem nagyon sokat dob a fehér szín rajta. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#68771) HardRic válasza vlevi (#68769) üzenetére


HardRic
addikt

De amúgy a ledeket ki lehet ám kapcsolni.

(#68772) Throme válasza vlevi (#68769) üzenetére


Throme
veterán

Ez a megoldás nem tűnik túl jónak. Erre milyen kupakkészletet vennél, ha le akarnád cserélni az eredetit?
Csak olyat tudsz, amiben benne van mindkét kiosztáshoz a kupak, igaz?

#68764vlevi
Ebben a formában nem érdemes rászokni, de ha végre egységesítenék a két megoldást, közös nevezőn, akkor nem kéne variálni a kupakkészletekkel olyan sokat. Maradna a méret differencia (éppen elég az is). Nem kéne x db + gombot bepakolni az ANSI + ISO kitekbe és olcsóbb lehetne...
Nekem ezért szimpatikus az elv, amit azon a képen láthatunk.

szvsz

(#68773) Throme válasza HardRic (#68771) üzenetére


Throme
veterán

Úgy sokkal nehezebben látod melyik gomb is az, vagy hol az akármelyik betű.
Világítós bill-t használok és kikapcsolva nagyon nem jó :N
Ha nincs háttérvilágítás, akkor - szvsz - sokkal jobb a nyomtatott feliratú kupak.

(#68774) vlevi válasza HardRic (#68771) üzenetére


vlevi
nagyúr

"De amúgy a ledeket ki lehet ám kapcsolni."
Igazából kifizetni nincs kedvem, akkor, ha úgyis kikapcsolva használnám.
A háttérvilágítás egy felesleges ár felhajtó tényező, ezen már vagy ezer éve vitatkozunk.
Egy fekete billentyűzettel kell valamit csinálni, hogy félhomályban is láthatóak legyenek a ráírt feliratok.
Mert a matricával ráragaszttott szöveg sem látszik mindíg.
pl. nappal, irodában, ha féloldalról rá tükrögződik a lámpa fénye, akkor az egész billentyű kupak, különösen a rajta lévő matrica, ezüstösen becsillog, nem látod, mi van ráírva fehérrel.
Ha pedig kicsit sötét van már az irodában, akkor azért nem látszik, mert nem elég világos.

Egy ezeréves fehér billenyűzet, amire feketével volt rá gravírozva a szöveg, az nappal is, és este is tökéletesen látható. Még este, lekapcsolt világításnál is, a monitor fénye ad elég világosságot ahhoz, hogy egy ilyen, fehér alapon fekete billencs minden karaktere látható és olvasható legyen.
Ezt a fekete bill. nem tudja. Ahhoz kellett valami, és ez lett a háttérvilágítás.

Ettől függetlenül, én is egy fekete mehcát használok otthon.
Annyi pénzt nem akarok rákölteni, hogy csináljak magamak egy magyar kupakos, fehér színű, barna kapcsolós billentyűzetet.
Mert kb ilyen nincsen.
Pár éve volt Tesoro Gram, ami volt fehér színben, magyar nyelven, de RGB világítással, ami, ahogy írtam, szerintem ronda, azt azért nem vettem.

Jelenleg Ozone Strike Pro van otthon, és mostmár sokáig ez is marad.
Az elmúlt 2 év Home Office-t kibírta, akkor nagyon jól jött, hogy nem egy Logi K120-at kell használni :)

[ Szerkesztve ]

(#68775) Csandi válasza vlevi (#68774) üzenetére


Csandi
őstag

Na de miért kell látni mi van a gombokra írva? Szerintem már általános suliban is nagy pontossággal gépeltem vakon, azóta meg aztán pláne :)

(#68776) vlevi válasza Csandi (#68775) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én se nézem, hogy hol van a space, meg az enter :)
De némelyik speciális karaktert azért keresni kell. :)

(#68777) elite.cs11 válasza Csandi (#68775) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Persze ha gépelek én se nézem, hogy mit nyomok, de ha pl játszok és meg kell nyomni a 7est vagy az alt + j-t akkor nem fogom megtalálni hirtelen.
mivel ezekhez a gombokhoz el kell mozditani a kezem, nincsenek a megszokott pozícióban, nem fogják elsőre megtalálni ->egyszerűbb ránézni

(#68778) Csandi válasza elite.cs11 (#68777) üzenetére


Csandi
őstag

Ennyire meg pont elég amit egy fehér kupakos rgb-sen is látsz, már csak a pozíció is elég nem kell tényleg látni mi van ráírva.

(#68779) copass válasza vlevi (#68774) üzenetére


copass
veterán

a ledet nem tudod már megkerülni.
vakon megtanulsz gépelni és utána már csak a profil, minőség és kinézettel foglalkozol.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68780) plehoczky


plehoczky
tag

Szerintetek egy Keychron K2 Gateron G Pro Red switch-ekkel csendesebb lenne, mint pl. egy Redragon Kumara Brown, vagy ez eléggé egy kategória eltekintve a red és brown swithck-ek kicsit eltérő viselkedésétől? Ha jól látom, ehhez legalább van HUN ISO keycap.

Nézegettem még a Keychron K3 Ultra-slim ISO verziót, abból ugyan magyar nincs, de legalább ISO.
Itt sem volt egyértelű viszont, hogy ezek mennyire zajosak, a videók alapján az Optical csendesebb, mint a gateron, de az már nem egyértelmű, hogy a red halkabb lenne, mint a banana vagy a mint, a white-ról pedig nem is találtam videót náluk.

Találtam ugyan egy low profile tester nevű készletet náluk, ami csak 6usd, de szállítással együtt már 15, annyit meg nem biztos, hogy megér.
Nincs valahol egy magyar bolt, ahol ezeket meg lehet nyomkodni?

(#68781) HardRic válasza Throme (#68773) üzenetére


HardRic
addikt

Miért kell látni a billentyűzetet? Én tökéletesen elvagyok egy fekete blank keycapes, 40%-os BM40-nel.

De amúgy tökmindegy, arról volt szó, hogy van akinek bazárinak tűnik a fehér billentyűzet RGB-vel. Ami RGB-s azt lehet egy választott színnel is használni, nem muszáj hogy a szivárvány minden színében pompázzon.

(#68782) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Sokan itt összekeverik a preferenciát mással.
"miért kell látni a billentyűzetet?"

nem kell látni. vannak akik szeretik látni, az mindegy hogy miért.
kicsit olyan ez mintha odamennél valakihez és arról faggatnád hogy miért zöld a szine és miért nem fekete?

(#68783) micafighter


micafighter
nagyúr

Lehet én értettem félre valamit, de a PBT double-shot tűnik a legtartósabb kupaknak. Van bármilyen előnye ezzel szemben a PBT dye-sub-nak? Vagy csak simán olcsóbb/egyszerűbb gyártani?

[ Szerkesztve ]

(#68784) Throme válasza HardRic (#68781) üzenetére


Throme
veterán

Átfogalmazom. Nem te, hanem az átlagember, aki nem tud "vakon" gépelni, nem látja a gombokon a "feliratot" megfelelően.

(#68785) vlevi válasza HardRic (#68781) üzenetére


vlevi
nagyúr

A feher billencs akkor néz ki legjobban, ha feketével van rá írva a felirat. Amíg a fekete fényű LED-et nem találják fel, addig nem veszek fehér színű háttér világítós billentyűzetet ;]

(#68786) nyunyu válasza micafighter (#68783) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet én értettem félre valamit, de a PBT double-shot tűnik a legtartósabb kupaknak. Van bármilyen előnye ezzel szemben a PBT dye-sub-nak?

Talán kibír 30 évet.

Erről nem vagyok meggyőződve, hogy 5 év múlva bárki is használná.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#68787) copass válasza nyunyu (#68786) üzenetére


copass
veterán

ez is kibírta! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68788) dqdb válasza micafighter (#68783) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet én értettem félre valamit, de a PBT double-shot tűnik a legtartósabb kupaknak.
Elméleti szinten igen, gyakorlatilag nagyon nem.

A jelenleg kapható PBT doubleshot néven futó kupakkészletek a legritkább esetben nevezhetők ténylegesen PBT doubleshotnak (a kivétel a Leopold saját billentyűzeteire kerülő kupakkészletei). A világítós kupakkészleteknél a felirat nem PBT-ből van, hanem POM-ból az átlátszóság, mint feltétel miatt, és a kupak alapja is sokszor tiszta PBT helyett egy kevésbé tartós keverékből van, mert olcsóbb úgy gyártani.

Tisztán doubleshot PBT-t gyártani drága a PBT tulajdonságai miatt: hűléskor könnyen vetemedik, ha a felirat is PBT-ből van, akkor ez hatványozottan jelentkezik. Ha pedig már az alap sem tiszta PBT, hanem egy vetemedésre kevésbé hajlamos keverék, akkor még olcsóbb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#68789) nyunyu válasza copass (#68787) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszed innen azt a besárgult ABSedet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#68790) copass válasza nyunyu (#68789) üzenetére


copass
veterán

patina! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68791) micafighter válasza dqdb (#68788) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, köszi :R Akkor a Leopold-ot leszámítva nem is nagyon gyártanak valódi PBT double-shotot. :( PBT kupakgyártók tekintetében a minőségi sorrend hogy néz ki nagyjából? illetve a kupak-készlet group-buyokat hol érdemes most követni?

(#68792) dqdb válasza micafighter (#68791) üzenetére


dqdb
nagyúr

a kupak-készlet group-buyokat hol érdemes most követni?
KeycapLendar

PBT kupakgyártók tekintetében a minőségi sorrend hogy néz ki nagyjából?
Jelenleg úgy néz ki a képlet, hogy PBT group buy-ok terén van a CRP és van a többi gyártó, ahol az elmúlt 1 évben volt hangosabb QC probléma (Keyreative KAT/KAM, Infinikey, EnjoyPBT, Milkyway, Geekark). Ezenkívül van az SP, aminek nem volt az elmúlt időszakban leszállított PBT készlete, és van a MelGeek, aminek az MDA készletei nagyon jó minőségűek, de mindent megtesznek azért, hogy ne tudd/akard megvenni azokat.

PBT-ben a szubjektív rangsoromat az MDA vezeti magasan, utána jön leszakadva a KAT/KAM (amelyik készletnél nem kellett support ticketet nyitnom), aztán MT3, nagyobb szünet és EnjoyPBT, hatalmas lemaradásban Infinikey és végezetül ismét KAT (amelyik készletnél kellett support ticketet nyitnom). A hiányzók közül a CRP és Geekark még nem érkezett meg, Milkyway-re pedig most fogok befizetni. Ha ABS készleteket is felvenném a listára, akkor az SP SA kupakkészletei felmosnák a padlót a többiekkel minőségérzetben, ahol a többiekbe a GMK-t is beleértettem.

Szerintem PBT készletet jelenleg akkor érdemes group buy keretében venni, ha az óhajtott profilt nem kapod meg másban (KAT, KAM, MDA), vagy CRP-ről van szó, vagy egyszerűen nagyon tetszik a design (a reverse dyesub ekkor is kerülendő, mint sok QC probléma okozója).

Raktárkészletről olcsón ott van Kínából a XMI/Xiami és a Shenpo, valamint drágábban, de EU-n belül is beszerezhetően ott vannak a Novelkeys and Cannon Keys sajátmárkás készletei.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#68793) [Prolixus] válasza vlevi (#68769) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Az alumíniumvázra épülő, dupla fröccsöntéssel készült kupakokkal megszórt billentyűzet"

Ez mire vonatkozna? hogy double-shot? Magyar nyelvű? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#68794) micafighter válasza dqdb (#68792) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm ismételten a részletes választ :R :R Mivel magyar legendes PBT kupakból kettőről tudunk ami készletről (tehát a Napoleon-t nem számolva) megvehető jelenleg (KBDfans és a Keychron féle) illetve valódi PBT doubleshot kupak nem kapható külön, nagyon elvetemült gondolat lenne ha az ember mondjuk egy PBT ISO magyar legendes kupakszetthez egy Varmilo-t venne, egy ANSI PBT valódi doubleshot kupakszetthez pedig egy Leopoldot? :DDD Például Leopold nem sokkal 100 USD felett már kapható úgy látom, és egy jobb féle kupakszett modokkal, PBT dyesub-ból meg simán kerül ennyibe.

#68793 [Prolixus] szerintem igen, gyártó honlapja: Keycap printing technology: Double injection. Illetve használják a Double shot kifejezést is. [link] Bár attól, hogy dobule shot, még lehet gyenge a kupak minősége, a felhasznált anyagtól függően, épp erről beszéltünk az előbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#68795) Molydeus


Molydeus
senior tag

Tudom, nem olyan kifinomult, mint a QK vagy az Ikki, de ha valakit érdekel a 65%-os GMMK preorder, a barebone szállítással együtt paypal-lal fizetve 33700Ft-ra jött ki egyelőre. Az ÁFA+vám a jövő zenéje (volt már szerencsés rendelésem a DHL Globallal Dropról, hátha most is...). A GMMK 8-20 napos szállítási intervallumot adott meg.

A switcheket is megálmodtam, milky top Gateron Red Pro-k mennek majd bele első körben, a tartalékból pedig kipróbálok pár silent stemes hibridet. A GMMK most megspórol nekem pár óra switch talp faragást azzal, hogy végre 5 pines a PCB...persze még mindig a rossz irányba néznek a LED-ek. :D

Keycap-ekkel vagyok bajban. Megfelelnek a dye-sub PBT klónok, 65%-os kompatibilitással persze. Szeretnék maradni emellett a sarkkörös téma mellett, de a spec legendeknek most nem lesz hely, az most nem fontos. Iceberg-ből és az Arctic animals-ből nem találtam ISO-t.
Ha esetleg van valakinek ötlete, ne fojtsa magába. :)

M.

(#68796) Jorus válasza copass (#68787) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem is van itthon mk1-es magnóval és mk2-es floppyval, mindkettő működőképes egyébként. Mivel érdemes takarítani, ápolni, karbantartani? Borításra, kupakokra gondolok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#68797) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Redragon K551 Mitra mechanikus Gamer billentyűzet, Piros háttérvilágítás, Brown switch, Magyar kiosztás
egész jó árban van most a Media Marktnál.
16230 Ft

Elfogadom a sütiket.

(#68798) copass válasza Jorus (#68796) üzenetére


copass
veterán

a műanyag sárgaságát kétféle módon lehet megszűntetni:
1 retrobright pepecs dolog, a folyadékba mártás veszélyes. krém meg foltos lehet. könnyen kukázhatod az egészet.
2 napoztatás tovább tart, csak napsütés kell neki.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68799) dqdb válasza copass (#68798) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindegyik csak átmeneti megoldás és roncsolja a műanyagot. Ha nem foltosra sárgult matrica vagy valami hasonló miatt, hanem homogén, akkor a sárgulással megbékélés szerintem a legjobb döntés (van PBT készletem megsárgult ABS space-szel).

micafighternagyon elvetemült gondolat lenne ha az ember mondjuk egy PBT ISO magyar legendes kupakszetthez egy Varmilo-t venne, egy ANSI PBT valódi doubleshot kupakszetthez pedig egy Leopoldot?
Nem elvetemült, csak nulla extra kompatibilitással járnak az így összeszedett kupakkészletek, kiosztás terén korlátozottak a lehetőségeid. És ugyebár az sem egyértelmű, hogy a másik billentyűzet minőségre jobb lesz, mint a kupakdonor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#68800) copass válasza dqdb (#68799) üzenetére


copass
veterán

nah igen. de pár évig fehér lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.