Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) CPT.Pirk válasza lukaszokni (#62850) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Huhh. Azzal a procival netezni kemény. Hasonló gépünk volt céges terepi használatra, csak abban még SSD se volt...

Mondjuk a Mint XFCE kiadását nézném meg. [link] Terminálhoz nem igen kell nyúlnod, de az nem ellenség, hanem barát. Ha érdekel miért, akkor a téma összefoglalóban megtalálsz mindent.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62852) Shyciii válasza ubyegon2 (#62836) üzenetére


Shyciii
veterán

ubyegon2

Én eleve úgy jöttem tavasszal Linuxra, mert megtetszett, hog van rolling-update-es rendszer, úgyhogy én másban nem is gondolkozom. Aztán gyorsan rájöttem, hogy a disztrikkel az a baj, hogy csomó felesleg felkerül, amit egyenként leszedegetve sem lehet elérni egy pure Arch rendszerétm úgyhogy egy ideje már nyár közepén is fontolgattam az áttérést. Azóta vagy 3-4-szer telepítettem Arch-ot, és mindannyiszor scriptek nélkül, kézzel mindent bepötyögve. Persze a programjaim telepepítésére legutóbb írtam scriptet már, meg a Trizen telepítésére (yaourt helyett jobban szeretem a trizen-t).

Frawly

Jah hogy az i3wm csak billel irányítható. Akkor így már értem, hogy miért nem reagált semmit. Akkor azt elengedem, mert én nem tudom elkpzelni egér nélkül a kezelést. Openbox-ot ma nézegettem, tint2-őt konfigolgattam a teszt notin, úgyhogy most íg egész emberesen néz ki a panel. Hálistennek én eleve nem zsúfolom tele, úgyhogy egyszerű megcsinálni ahogy nekem kell. Szerintem holnap csinálok egy image-et a mostani rendszerről, aztán holnap újrahúzom az Arch-ot, és Openbox-al helyezem üzembe. Hátha meg fog szűnni ez az érdekes hálózati képeket másolós elbaszós probléma. Szal az már tuti hogy panel-re a tint2 lesz, mert a polybar az nagyon gagyin néz ki, menüre meg tetszik a puritán rofi. Meg kitaláltam, hogyy az XFCE alap settings programját felrakom, hogy pár dolgot azért grafikus felületen be tudjak állítani. Pl hogy az ablakok megnyitáskor középen nyíljanak meg fixen, és ne össze-vissza, mert attól meg tudok őrülni :)

Apollyon

A dmenu ötletes, de rofi-t néztem ki erre a célra (is). Amúgy elhiszem, hogy az i3wm fasza, de nekem a gépezéshez az aktív egérhasználat is hozzátartozik, így az i3wm kiesett.

(#62853) Silεncε válasza Shyciii (#62852) üzenetére


Silεncε
őstag

Az i3wm előnye leginkább olyan feladatoknál jön ki, amikor nincs szükség egérre, mindent billzetről csinálsz (a programozás például tipikusan ilyen). Ott viszont verhetetlen, hogy mindenre van kombináció. Amikor már kicsit beleszoktam, már utáltam egér után nyúlni a böngészőben, sokkal egyszerűbb volt minden billentyűzetről. Most letöröltem, de később majd visszakerül, ha a MATE-et leteszteltem, de azt már szeretném, ha Arch-al együtt menne föl.

[ Szerkesztve ]

(#62854) Shyciii válasza Silεncε (#62853) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát nem tom. Olyan mennyiségű bill kombó kellene, ami már inkább zavaró. Még programozó függő. Nálunk delphi, c#, php programozók vannak, de egér kell nekik :) mondjuk az ablakok helyezgetése a 3 monitoros rendszeren egér nélkül jóval körülményesebb lenne.

(#62855) Rimuru válasza Shyciii (#62854) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak 1 pelda:
super+ctrl+1 - kuldes 1-es monitorra (aktualis worksapcere)
super+ctrl+2 - kuldes 2-es monitorra (...)
super+ctrl+3 - kuldes 3-es monitorra (...)
nincs bennen semmi nehez, de varialhatod ugy ahogy akarod.
keybinging n/p - workpace bal/jobb oldali monitorra raksa
stb..
nem kell tobb keydinginget megtanulni mint pl egy IDE eseten.

Silenc3Hun Mate alatt is hasznalhatsz masik WM-et, igy pl i3-at is, bongeszokhoz is vannak kiegeszitok, pl vimperator/vimium amivel az esetek tobbsegeben megoldahoak a feldatok eger nelkul is.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62856) Shyciii válasza Rimuru (#62855) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez csak azt adja meg hogy melyik monitorra tegye. De hogy a másik monitoron belül hova, mihez dokkolja, vagy éppen azt ne dokkolja időlegesen, azt billenyűvel elég nehéz. Egérrel ezek pikk-pakk.

[ Szerkesztve ]

(#62857) lukaszokni válasza CPT.Pirk (#62851) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Köszönöm!
Alapvetően ágyban filmezésre szoktam használni hálózatról, a netezés csak egy plusz luxusfunkció lenne, ha esetleg odaadnám szüleimnek, hogy használják.
Most win10 van rajta, mert legálisan felfrissíthettem anno, el tudod képzelni mennyire hasít. :D Bekapcsolás után fél óra jó esetben, mire a háttérben a karbantartó, az antimalware, a wsappx és egyéb processzek lefutnak kötelezően, ha a frissítés is terítéken van, akkor két óráig kb használhatatlan a masina.
Az ablakkezelő néha megeszik 15-20%-ot a processzorteljesítményből - nonsense.
Szóval ha ennek, amit linkeltél, csak a fele vagy kétharmada az erőforrásigénye, már sokkal jobb a helyzet.

Ezt a kört másodjára probálom futni, jó 5-6 éve már egyszer felheggesztettem rá egy linuxot, de pont azért szedtem le, mert egy driver problémát terminállal kellett volna megoldani és sok-sok óra próbálkozás árán sem ment nekem. :)

Akkor ránézek erre a Mint XFCE-re, egy VLC-t tennék fel rá, ha kész, és mehet a mozi remélem.

mAtx4ever!

(#62858) CPT.Pirk válasza lukaszokni (#62857) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha esetleg a vlc-vel akad valami gond, akkor nézd meg az SMPlayert. A VLC mostanában nem a régi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62859) Rimuru válasza Shyciii (#62856) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha vannak fix dolgok azokhoz ir szabaly az ember es elintezi magatol, olyan helyzet meg barhol elojohet amire nem tud/akar elore felkeszulni barmelyik rendszer eseten. Egy programozo tudja mit hogy akar, egyszer megcsinalja es tobbet hozza nem nyul a szabalyokhoz. En pl kb ugyan azt a semat hasznalom 2012 ota amikor awesomera valtottam es belottem, csak a kornyezet valtozott azota (stumpwm->i3wm es macos)

De amugy mindenki azt hasznal amit akar, csak itt van lehetoseg teljsen testreszabni, nem ugy mint mashol.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62860) sh4d0w válasza Shyciii (#62854) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sosem használtál Wordstart, igaz?:DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#62861) Shyciii válasza Rimuru (#62859) üzenetére


Shyciii
veterán

Testreszabhatóság az remek, azt én is szeretem, de nálunk a programozóknál nem úgy van, hogy mindennap betöltik a maguk 3-4 programját, aztán dolgoznak. Visual Studio, vagy Delphi az egyetlen fix kvázi. Semmi más. Mondjuk nem is normális a rendszereink felépítése. Teljesen kusza. Hol mssql, hol mysql, hol firebird, hol mongodb, Windows 2008 R2 - Windows 2016, Freebsd, Ubuntu...Igazából ésszerűtlenűl csinálunk dolgokat, de a felsővezetésnek jó így, hogy az átláthatóság lassan a nullához konvergál.

(#62862) BoB válasza CPT.Pirk (#62858) üzenetére


BoB
veterán

VLC-t a nulla akárhányas verzió óta használom, még sosem volt bajom vele, most sem. Neked mi?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62863) CPT.Pirk válasza BoB (#62862) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több Ubuntu alapú disztrón (nem tudom van-e köze hozzá, de ezeken figyeltem meg) találkoztam vele, hogy vagy nem ment a lejátszás, vagy szétesett a kép, stb. Ugyanott felrakva az SMPlayert minden videót jól játszott le a gép.
Utoljára éppen Uborka 16.04-en láttam ezt, de Mint 18.3 alatt is találkoztam ezzel a dologgal és kollégám is a saját otthoni gépén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62864) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#62863) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az inkább Ubuntu-baj lesz, Debianon nincs gond vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#62866) BoB válasza #20749568 (#62865) üzenetére


BoB
veterán

Vagy a másik megoldás hogy csak ikonokat rak ki. Azt az alternatives menüpontban találod.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62868) Dave™ válasza BoB (#62866) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezután kénytelen leszel mindig ilyen gifes formában válaszolni ;]

(#62869) BoB válasza Dave™ (#62868) üzenetére


BoB
veterán

Nem baj, egyszerűbb mint irkálni :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62870) ubyegon2 válasza BoB (#62869) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Mobilról nem vettem le, hogy ez .gif volt, de tetszik!
Mivel csináltad?
(lehetőleg gif-ben válaszold meg ezt is)🤓

(#62871) Rimuru válasza ubyegon2 (#62870) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt hiszem torolhetem ezt a topicot a listamrol.. ;]

Vigyázat, csalok!

(#62872) ubyegon2 válasza Rimuru (#62871) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem gond, lassan már a listád nélkül is megtalálod!👵😸

(#62873) Shyciii válasza BoB (#62866) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát ez király megoldás volt! :) nekem mobilon is tökéletesen lejátszotta ezt a gif-et :)

(#62874) BoB válasza ubyegon2 (#62870) üzenetére


BoB
veterán

peek - pofonegyszerű használni.

Még a GUI-s nokedliknek is ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62875) MuldR


MuldR
tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni.
tl;dr: Virtualboxban szeretnék olyat futtatni mint a windows terminal services csak linux alapon.

Hosszabban: A vas egy Fujitsu Primergy TX150 S7. Xeon L3426 CPU 4C/8T 1.86/3.2 GHz, 16GB RAM, Matrox G200 alaplapi VGA, Win2012R2.
A virtuális gépnek van egy dedikált 1 GbE hálókártyája (a hostnak meg egy másik dedikált).
Azért virtualbox, mert a VMWare nem támogatja (elvileg igen, licenszem is van, de setupnál kiírja, hogy ezt a vasat nem szereti.)
Szóval virtualboxba szeretnék valami nem hardverigényes linux disztrot, ami tud olyat, hogy a 2 grafikus terminálon csatlakozó (windows 10) klienst kiszolgálja, de nem képernyőátvétellel.
Amilyen megoldásokat találtam ott mindenhol a konzol képernyőjét veszi át a kliens szoftver.

Szóval melyik az a disztro/kliens kombó ami erre képes?
Köszi szépen.

(#62876) CPT.Pirk válasza MuldR (#62875) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy!

Ha nem a konzol (ssh?) és nem is a grafikus felületre kellene belépni két kliensről, akkor mire? A kettő között az MC van, ami még be tud lépni távoli gépre. Igaz ma söröztem, de nem világos mit szeretnél. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62877) MuldR válasza CPT.Pirk (#62876) üzenetére


MuldR
tag

Mint a windows terminal server services.

A kliens egy rendes full HD grafikus felületet lát, de nem azért mert a konzolt átveszi, hanem mert a szerverről kapja a szolgáltatást.
Pl Windowsnál asszem 32 klienst tud így kiszolgálni. Nekem csak 2 kellene és Linux alapon. De ez gyorsan látható is, hogy 2 ember nem tud egyszerre egy kliensen dolgozni. Vagyis tud, csak nem túl hatékony.

(#62878) ubyegon2 válasza BoB (#62874) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pikk, köszi! Tényleg kifejezetten GUI-s nokedliknak való! :D
(ráadásul kéklufit is távol tartja a topiktól) :P

(#62879) CPT.Pirk válasza MuldR (#62877) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a kérdést én passzolom. Olyat még csináltam, hogy X-en keresztül futtattunk grafikus alkalmazást a távoli gépről, de teljes desktopot nem. Olyat csak TeamViewerrel csináltam. Lehet a normál Linuxos topicban kellene rákérdezned.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62880) MuldR válasza CPT.Pirk (#62879) üzenetére


MuldR
tag

Xming-re gondolsz? Probáltam, de irgalmatlanul lassú. Ha a konzolt átveszem kb 50x gyorsabb. :(

(#62881) BoB válasza MuldR (#62875) üzenetére


BoB
veterán

Ha csak terminál kell SSH, ha grafika is akkor VNC.

Ha jól értem mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62882) MuldR válasza BoB (#62881) üzenetére


MuldR
tag

Nem, VNCvel csak a konzol képernyőjét veszem át. Az kell, hogy a háttérből serviceként szolgálja ki.

(#62883) Rimuru válasza MuldR (#62882) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapvetoen ketto fele lehetoseged van VNC-re, az egyik hogy a futo X-et adod at (kb: azt latod amit a videokartyan keresztul is), a masik pedig hogy egy teljsen masik X-et futtatsz (parallel is mehet).
Amugy te ilyet szeretnel szerintem: ArchWiki, TigerVNC - Multi-user mode

off: az hogy windowson mit muvelsz nekem nem jelent semmilyen tampontot. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62884) BoB válasza MuldR (#62882) üzenetére


BoB
veterán

Törölni :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62885) MuldR válasza Rimuru (#62883) üzenetére


MuldR
tag

Igen, valami ilyesmire gondoltam. Köszönöm, letesztelem mit tudok belőle kihozni. :)

Ha jól látom fedoran, susen és archon fut ezekből melyiknek kell a legkevesebb erőforrás? Esetleg van valami light disztro?

[ Szerkesztve ]

(#62886) leviske


leviske
veterán

Na most már összepakolódott a Ryzenes gépem és felreptettem rá egy Neon-t. Először Kubuntut akartam, de brutálisan el van cseszve benne az egér kezelés (vagyis hát a Zowie-m jobbra-balra repül 1mm mozgatásra, a görgővel meg tekerhetek 5x 1pixel haladásért .. totál használhatatlan számomra- anyám gépén a piaci egérrel semmi gondja).

Na mindenesetre a bajom az, hogy nem hajlandó működni a Realtek hangvezérlő. A Radeon hangátvitel megy a monitorra, de annak eléggé doboz hangja van. Alsa kill megvolt, pulseaudio purge és reinstall megvolt, egyelőre csak arra volt jó, hogy még a hangvezérlő ikon is eltűnjön.

Emellett kisebb bajom az, hogy a ethernet is alatta teljesít a Windows-os verziónak (elúbbi 200Mbps-ről mászik fel nagy nehezen 500-ig speedtesten, míg utóbbi 700Mbps-en kezd és ott is marad stabilan). Illetve az is újdonság számomra, hogy a dropbox annak ellenére indul rendszerindításkor, hogy beállítottam, hogy ne tegye.

(#62887) lev258 válasza leviske (#62886) üzenetére


lev258
veterán

Mindent leírtál, csak a hasznos infókat nem.
lspci a hangvezérlőről és az ethernet-ről.
Alsa-t és pulse-ot csak akkor piszkáld, ha már minden máson túl vagy.
Kernel verzió?
Nézd meg az Indítópultot. Lehet a Neon nem kezelte le a Dropbox-nak adott nemleges választ.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62888) leviske válasza lev258 (#62887) üzenetére


leviske
veterán

Az ethernet:
21:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 15)

A hangvezérlőt nem látja pontosan szerintem, mert a videokártya beépített vezérlőjét látja
26:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Ellesmere [Radeon RX 580]

illetve a processzoron keresztül lát valamit, amit fel sem ismer így ránézésre
28:00.3 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 17h (Models 00h-0fh) HD Audio Controller

A kernel 4.15.0-36, amivel a Neon alapból jön. Egyelőre azt külön frissíteni még nem is próbáltam/mertem.

(#62889) leviske válasza leviske (#62888) üzenetére


leviske
veterán

Ja és az autostartban én nem láttam semmit, amit a Dropbox indítására utalna.

Na mindegy, köszönöm az eddigi segítségeket és válaszokat. Szerintem most egy évre eltűnök megint a topikból. :DDD

(#62890) whited


whited
addikt

Sziasztok
Egy elementary OS és egy mintet szeretnék úgy rárakni egy pendrive-ra, hogy indításkor választhassak melyik indul el / melyiket szeretném telepíteni, úgy mint pl egy Win AIO .
Hogy tudnám ezt megoldani? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#62891) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Feltelepítettem magamnak egy OpenVPN szervert ezen install script-el, a server.conf-ba pedig bekerült a következő:

push "route 192.168.1.0 255.255.255.0"
push "dhcp-option DNS 192.168.1.105"

(teljes tartalom)
Ezután legeneráltam a szükséges .ovpn fájlokat. A gond annyi csak, hogy a helyi hálózatot elérem, de a külső internetet már nem. Ezt hogy tudnám elérni? :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62892) ubyegon2 válasza tonyrulez (#62891) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia! Szerintem ez a kérdés itt ülne jobban!

(#62890) whited

Ilyet egy pendrive-ra nem tudsz csinálni. Vagy csak nagyon körülményes buherálással.

Vagy perzisztend módban van telepítve a Linux és akkor elméletileg lehet több is egymás mellett vagy telípítő módban van, itt is van valami AIO módszer, de soha nem próbáltam, mert nincs sok értelme, mindig rárakom azt az iso-t, ami éppen kell. Olyan sűrűn adnak ki friss változatokat a disztrókból, emiatt nem érdemes ezzel bajlódni.
szerintem

[ Szerkesztve ]

(#62893) szakmai


szakmai
újonc

Sziasztok.Adott egy ubuntu alapu Zorin OS 12.4.A windows 10 mellé installálva.Egyetlen problémám vele,hogy messengeren használva a mikrofonból nem megy át a hang a másik félnek.Video ok de nem hallanak.Próbáltam már az alsamixert de ott minden ok.Próbáltam usb-s hangkártyát is de alapból nem ismerte.Elakadtam.Nagyon kezdő vagyok tetszik a rendszer és emiatt nem szeretném feladni.A laptop típusa Lenovo B50.Köszi előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#62894) ubyegon2 válasza szakmai (#62893) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sose használok így mikrofont gépen, de a hangbeállító programban kéne először körülnézned, mert külön programonként lehet a hangerőt állítgatni a legtöbb asztali felület Hangkezelőjében, a Zorint nem ismerem, de gondolom a Gnome alap miatt itt is van valami ilyesmi!

(#62895) King Unique válasza whited (#62890) üzenetére


King Unique
titán

Ott van az ArchWiki, az részletezi a megvalósítását. De ha nem magad akarsz mindent manuálisan összetákolni, akkor az előbbi leírás végén említve van pár grafikus program, amelyek a nagyját automatikusan megcsinálják. Vagyis pl. a MultiSystem, a többplatformos MultiBootUSB stb.

[ Szerkesztve ]

(#62896) szakmai válasza ubyegon2 (#62894) üzenetére


szakmai
újonc

Próbáltam a belső hankezelőt is és látja a mikrofont,legalább is jelzi a hangot ha tesztelem de ennyi nem több.Nincs lenémítva sem.

(#62897) growler válasza whited (#62890) üzenetére


growler
őstag

Mindezt, milyen rendszer alól akarod megcsinálni ? (Win. ? Linux ?)
Win. alól a: YUMI
Linux alól: MultiBootUSB [link]

(#62898) szakmai válasza ubyegon2 (#62894) üzenetére


szakmai
újonc

Mindenesetre persze a notebook sajat mikrofonjat szeretnem hasznalni.Ez a cél,csak működne.

(#62899) ubyegon2 válasza szakmai (#62898) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy ez a gép saját mikrofonja! Lehet, hogy nem is ismeri fel a Linux, anno laptopvásárláskor azt olvastam a fórumokon, hogy raknak mindenbe mikrofont, de.....

Lehet, hogy valami egyszerű fülest kéne használni hozzá, ami mobilokhoz használatos.

Nézd meg még a pavucontrol-lal, ha nincs fenn telepítsd fel.

[ Szerkesztve ]

(#62900) KaZo


KaZo
csendes tag

Sziasztok! Újra telepíteném a gépem. Ubuntu Mate 64-et tennék fel de nem tudom, melyik lenne a jobb megoldás.
1, Ubuntu fel, aztán a mate feltelepítése
$ sudo apt install tasksel
$ sudo apt update
$ sudo tasksel install ubuntu-mate-desktop

2, Ubuntu-mate disztró telepítése innen:
[MATE LTS]

Az 1 esetén gondolom az ubuntus programok is megmaradnának a gépen, nem csak a Mate által előnyben részesítettek. Avagy ha csak a mate felületet telepítem auz ubuntura, a mate-s disztró programjai nem települnek?

Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.