Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) ubyegon2 válasza herdsman12 (#62450) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez eszembe sem jutott, mondjuk nálam nincs is fenn alapból. Biztosan tudta a Mint telepítője, hogy nincs semmilyen CD, DVD lejátszó a gépben. :D

Ebből is látszik, hogy a Mint alapból mindent tud! ;)

Jók a bővítménycsomag elnevezések a képeden.

[ Szerkesztve ]

(#62452) jackal79


jackal79
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Működik!

(#62453) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#62369) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valaki?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62454) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Office csomagot lehet használni Linuxon?
Illetve látom az összefoglalóban, hogy Steames játékok mennek rajta, de nem Steamesek is futtathatók?

(#62455) Rimuru válasza IMIIKE1998 (#62454) üzenetére


Rimuru
veterán

igen, igen es nem, nem. :DDD Sok tenyezos kerdes, de ha windowst akarsz akkor erdemes windowst hasznalni (foleg office csomagra gondolok -ha kepes vagy valtani pl libreofficera akkor mar masabb a helyzet-, jatekok kerdese folytamatosan javulni latszik).

Johetnek a lehurrogo commentek ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62456) lev258 válasza Rimuru (#62455) üzenetére


lev258
veterán

Hurr-hurr
IMIIKE1998: A Microsoft Office csomag nem érhető el Linuxra, viszont van LibreOffice. Ha képes vagy átállni, akkor teljesen jól használható szoftver, viszont az átjárás a két szoftver között nem egészen tökéletes, inkább nem ajánlott.
Létezik Steam, amin keresztül Linuxra elérhető játékokat telepíthetsz. Újabban van egyfajta emulációs próbálkozás is, amivel Win-es játékokat is lehet futtatni, változó sikerrel.
Természetesen vannak nem Steam-es Linuxos játékok is, de a Win-esekre megint csak emulációs lehetőség van, változó sikerrel.
(Tudom, a Wine nem emulátor, de most ebbe ne kössön bele senki.)

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62457) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Van itt olyan aki tud segiteni beállitani a citrix recerievert a gépemen?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#62458) IMIIKE1998 válasza Rimuru (#62455) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

és lev258:
Nagyon köszönöm a segítséget, mindenképpen meg fogom venni így a Windowst, mert egyetemhez kellene és ott az office-t használja mindenki, így csak szívás lenne a küldés-fogadás. :R

CPT.Pirk: Elnézést és köszi. :B

[ Szerkesztve ]

(#62459) lev258 válasza Geripapa (#62457) üzenetére


lev258
veterán

Azt nem tudom, mi az, de a honlapjukon azt írják, hogy augusztusban lecserélték a szoftvert másra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62460) CPT.Pirk válasza IMIIKE1998 (#62454) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több kérdésedre is választ kapsz átfutva a téma-összefoglalót. Pl.Steam téma.

szerk: oktatási licenc véletlen nem jár ingyen a felsőoktatásban? Amúgy nálunk pont openoffice, később Libreoffice ment az egyetemen. A szakdogámat is abban írtam, a szakdoga példa anyag is openoffice-ra szólt. Egyedül info2 órán kellett MS office-t használni, mert a tanárnő csak az MS dolgait ismerte.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62461) lev258 válasza IMIIKE1998 (#62458) üzenetére


lev258
veterán

Ez már OFF kategória, de tudtommal az egyetemeken szokott lenni lehetőség ingyen igényelni Windows/Office licencet, az egyetemi tanulmányok idejére. Majd nézz utána.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62462) Rimuru válasza lev258 (#62459) üzenetére


Rimuru
veterán

Mondjuk hogy enterprise cucc, szerintem inkabb az IT-hoz kene fordulni. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#62463) Shyciii


Shyciii
veterán

Szerintetek mitől lehet az, hogy most már ott tartok, hogy a hidegindítás után az ArcoLinuxB XFCE már 1GB memóriát foglal, holott én azóta nem raktam rá új szoftvereket, max frissült a rendszer. Jah meg a swap partíciót megszüntettem, és swapfile-t hoztam létre. De mást nem változtattam.

(#62464) Rodemkin válasza Shyciii (#62463) üzenetére


Rodemkin
újonc

Az archmerge-ben még volt háttérképcserélő program alapértelmezetten, ami kötelezően törlendő, de legalábbis blokkolandó, hogy ne induljon el automatikusan. Az elég sokat tud zabálni és a futási erőforrása mellett még a kép mérete is változó (4k-s képekre is emlékszem) amit betölt majd egyből a memóriába.

Ha nem ez szállt el, akkor meg nézd meg tételesen, hogy mi zabálja a memóriát, azok kellenek-e neked és automatikusan indulnak-e.

(#62465) Shyciii válasza Rodemkin (#62464) üzenetére


Shyciii
veterán

Variety volt képcserélőnek. Azt azonnal töröltem az elején. Htop sok mindent mutat, főként processzeket, de abból nem tudom kihámozni.

(#62466) Rodemkin válasza Shyciii (#62465) üzenetére


Rodemkin
újonc

Egy print screen-t javaslok miután a htop-ban erőforrásfelhasználás sorrendjére rendezted a processeket. Ha én feltétlenül nem is, a többiek talán tudnak neked ezalapján már válaszolni.

(#62467) Cifu


Cifu
nagyúr

Egy apró kérdés: hogy a fenébe lehet KDE / Kubuntu alatt GUI-s programot root joggal elindítani?
Nincs kdesu. Állítólag már a 17 idejében kiírtották, mert hát nem kell ilyen az egyorrú halandónak, lépjen be root-al, ha akar valamit (köszönjük, hogy 2 évesnek nézik a felhasználót).

A sudo apt-get install kdesudo szerint van ilyen, csak hát nem telepíthető, mert a kért csomag hiányzik vagy elavult.

Ugye az volt mondva, hogy sudo parancsal nem indítunk GUI-s programot, mert problémákat okozhat. Oké, szuper, akkor viszont mi a frászkarikát lehet tenni, ha én linux alatt GUI-s fájlkezelő programnak (double commander vagy gnome commander) szeretnék adni root jogot?!? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62468) ubyegon2 válasza Cifu (#62467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez GTK-s oldalon is gond lett, nincs gksu. Itt épp hasonlóról írtam, hátha KDE alatt is működik, mindenképpen jelezz vissza, mit csinál: [link]

Ez a két parancs a gksu xed /etc/fstab helyett van. Gtk alapú Cinnamonnal működik, de a második sor a linkből gondolom DE független lehet.

[ Szerkesztve ]

(#62469) CPT.Pirk válasza Cifu (#62467) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A probléma azzal van, hogy hozzászoktál valamihez, ami sosem volt biztonságos, csak kényelmes de most kivették.

Martin G. a KDE-s bolgjában szépen leírja az okokat: https://blog.martin-graesslin.com/blog/2017/02/editing-files-as-root/, konkrétan ki is iktatták kate és kwrite alatt a rootként futást. Azt írja, hogy helyette a sudoedit parancs van, ami nem root joggal futtatja a szerkesztőt, de engedi rootként menteni a szerkesztett fájlt.

Egyéb okod pedig nem igazán van rá, hogy rootként indíts egy fájlkezelőt vagy bármi mást, ha a könyvtáraid jogosultságai nincsenek összekutyulva.

Itt foglalkoznak az Ubuntus vonzattal: https://askubuntu.com/questions/1044354/kdesu-not-working
Jelen pillanatban a kdesudo már nem létezik, ne is próbáld telepíteni, a kdesu még elérhető, de kézzel kell a binárist meghívnod ha feltétlen így akarsz fájlkezelőzni, de pl. Dolphin ezt sem fogja engedni, ha jól olvastam.

Gyors megoldás a problémáidra: sudo mc, ha valamit hirtelen rootként kellene. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62470) Cifu


Cifu
nagyúr

@ubyegon2: Köszi, kipróbáltam, működik, legalábbis a pkexec env DISPLAY=$DISPLAY XAUTHORITY=$XAUTHORITY gnome-commander hatására elindult a Gnome Commander rendszergazdai jogosultságokkal.

@CPT.Pirk: A probléma azzal van, hogy hozzászoktál valamihez, ami sosem volt biztonságos, csak kényelmes de most kivették.
...
Egyéb okod pedig nem igazán van rá, hogy rootként indíts egy fájlkezelőt vagy bármi mást, ha a könyvtáraid jogosultságai nincsenek összekutyulva.

Köszi, akkor viszont oldják meg, hogy egy Kubuntu alatt az Ark képes legyen alapértelmezésben megnyitni egy átkozott RAR fájlt. Mert valami fájl hiányzott a boldogulásához (gondolom third-party probléma), én meg ott állok a csodás szituációban, hogy egy RAR fájl megnyitása problémát okoz. Apt-get remove Ark -> apt-get install Ark, ugyan az. Sebaj, google skill, meg is találtam egy fórumbejegyzést az Ubuntu fórumán, hogy hát ja, van ilyen, szerencsére a rarlab honlapjáról letölthető a tömörített mappa, amiben minden szükséges fájl benne van - és másoljuk ezt a /usr/bin mappába.

Aha. Ja, azt nem lehet, mert ugye az /usr/bin szigorúan root:root.

Megoldottam, sudo gnome-commander, 'oszt csupasz fenékkel és lengő tekével rohanunk előre, mert a Linux miközben egyorrú user-friendly, közben egy aknamező ilyen problémák miatt. Egy hétköznapi user egy ilyen problémát vajon hogy oldana meg? Nem arrafelé kéne menni, hogy a felhasználónak meg se kelljen nyitnia a konzolt? Mert itt konkrétan így hirtelen ötletem sincs, mihez kezdjek, találtam parancsoros p7zip-et, de az se ment volna egyszerűen. Már az is átfutott az agyamon, hogy feltelepítek a KVM-en egy virtuális gépre egy Windows-t, és 7-Zippel szépen kitömörítem a fájlt... :DDD

Szóval szépen hangzik, hogy nincs okod rá, de, sajnos folyton lesz okod... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62471) BoB válasza Cifu (#62470) üzenetére


BoB
veterán

Gyanítom hogy az Ark-nak ez az opcionális függősége nincs telepítve: [link]

Azt nem ajánlom hogy csak úgy manuál töltögess le bináris fájlokat és helyezz el a /usr-ben.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62472) ubyegon2 válasza Cifu (#62470) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super, köszi a visszajelzést! Megmentettél egy plusz telepítéstől. ;]

Sajnos szerintem is szükség van néha, hogy még a GUI-t (DE-t) használók is belebarmoljanak olyan konfigokba, ahová nem kéne.....de muszáj!

(#62473) CPT.Pirk válasza Cifu (#62470) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából a google első találata a "linux rar" szavakra elmagyarázza mi van: [link], egyszerűen a rar-hoz kellő unrar csomag nem kerül alapból telepítésre Linux, Unix és Freebsd rendszereken. Gondolom valami jogi oka van ennek.

Szóval amit beerőltettél a /usr/bin alá, azt el kellene onnan távolítani maradéktalanul. Ha nem fut a fájlkezelő rootként, akkor megvéd az ilyen dolgoktól. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62474) Shyciii válasza CPT.Pirk (#62473) üzenetére


Shyciii
veterán

Valami csoda folytán az ArcoLinuxD bootolsa után most lett netem, úgyhogy kaptam a lehetőségen és felraktam a KDE-t, meg pár programot. Persze a KDE-apps-okat kihagytam, mert ahogy néztem a csomag tartalmát, valami mérhetetlen mennyiségű "szemét" van benne. Ezek nélkül, de még nem teljesen belakva most tiszta indítás után 546MB-ot foglal a ArcoLinuxD (majdnem pure Arch) KDE-vel. Ez így már majdnem olyan, mint amit írtál. Szerintem miután belaktam csinálok egy image-t róla, hogy ha bármiért kell egy tiszta teleptés ebből a disztróból, akkor legyen, aztán a zabálós XFCE partícióra meg elkezdem felrakni az ArchLabs -ot, hátha ott is lesz install után netem. Maga lenne a mámor :)

(#62475) CPT.Pirk válasza Shyciii (#62474) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Archlabs előtt ha van egy kis időd, tegyél egy próbát a ChakraOS-el, kíváncsi vagyok mit szólsz hozzá. Az Arch leszármazott és csak KDE van rajta. Az önmagában boot után sose fogyasztott sok ramot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62476) Cifu válasza CPT.Pirk (#62473) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam ez az oldalt, amit linkeltél, valamiért csak a negyedik volt a 'linux rar' keresőszavakra, de ugye én az Ark és Rar szavakra kerestem rá, ezért nem találtam meg.

Töröltem a bemásolt fájlokat, és jött az sudo apt-get install unrar, ami után az Ark is teljes értékű RAR pluginnel bírt.

Hmmm... így mondjuk a problémakör megoldható kulturáltan is, csak rossz felé indultam el. :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62477) lev258 válasza Cifu (#62467) üzenetére


lev258
veterán

Ha még nem írták, pkexec. Ez a szabvány egy ideje. Ez van minden más helyett.
sudo-val grafikus programot ne indíts semmiképp, mert kizárhatod magad a rendszerből. Régen és most is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62478) Shyciii válasza CPT.Pirk (#62475) üzenetére


Shyciii
veterán

Le is töltöttem az ISO-t. Ahogy nézem ez messzebb áll az Arch-tól, mint mondjuk az Acro, vagy Archlabs, mert ez "csak" semi-rolling. Holnap ha nem lesz túl sok melóm, akkor befejezen a konfigolást a mostani ArcoLinuxD.n, hogy ez legyen a fő rendszer, és akkor az XFCE-s változat mehet a lecsóba, és helyére felteszem a Chakra-t. Aztán elkezdem újra a Pure Arch-ot, mert ott is csak az volt a gond, hogy nincsen net. Hátha most ott sem lenne gond, bár még mindig nem értem, hogy egyszerre miért volt most jó. Pedig már kezdtem a gyári fórumra megfogalmazni a problémát, és összeírni a konfigot.

(#62479) CPT.Pirk válasza Shyciii (#62478) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Arch-hoz felrakható KDEmod-ként indultak anno, ma pedig már az Arch-tól független saját csomagbázisuk van, ahol a core csomagok nem full rolling rendszerben cserélődnek, de megmaradt a közeli rokonság az Arch-al.
Nekem ez a half rolling szimpatikusabb megközelítés, mint az Arch-é vagy az Ubuntu disztróké csomagfrissítések terén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62480) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Az Elementary OS-ről nem sok szó esik a topicban, pedig a DistroWatch szerint a 4. legtöbbször klikkelt OS.
Ennek mi az oka? :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62481) CPT.Pirk válasza MurdR (#62480) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az, hogy kb. nulla lehetőséged ad testreszabásra. Ha tetszik úgy ahogy van, akkor jó neked, ha nem, akkor valami mást nézz. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62482) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#62453) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Meg lett már válaszolva, csak én nem vettem észre, vagy túl nehezet kérdeztem? (esetleg büdös vagyok :D )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62483) MurdR válasza CPT.Pirk (#62481) üzenetére


MurdR
veterán

Ó, értem.
Mit ajánlasz (ajánlotok) helyette, erre a felhasználásra:

Gazdatest: HP 2170p i3 U-s proci, 4GB RAM, 60GB SSD, 11.6" kijelző
Felhasználás: Útközben kocsivalfélreállós e-mailezés, napi 50x fel-le hajtogatás(hibernálás-élesztés), excel-word-PDF.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62484) Bici válasza MurdR (#62483) üzenetére


Bici
félisten

Ha nem akarsz gondot a hibernalassal (es javitgatni sem akarsz sokat), akkor en ubuntut, vagy annak szarmazekait ajanlanam. LTS verziok elegge problemamentesek.
Ha nem szamit a csicsa, akkor mate vagy xfce kornyezettel.

Azt viszont tudnod kell, hogy az MS Office tamogatottsag linuxon nem teljeskoru.
Ha sokat kell speci formazott ms-office doksikat szerkeszteni, akkor lehetnek kompatibilitasi gondok.
Alap dolgoknal nem jellemzo. En meg soha nem futottam bele, de nem is vagyok nagy dokumentum guru. Akik nagyobb mennyisegben talalkoznak ilyen file-okkal, azok szoktak panaszkodni, hogy az OpenOffice / Libreoffice MS-Office kompatibilitasa nem szazas.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62485) Cifu válasza ArthurShelby (#62369) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Próbáld meg ezt:

2.1.: Milyen Windows-ról beszélünk? Win10-nél nemrég ugye lelőtték az SMB v1 támogatást, tehát újra fel kell telepíteni ([link])

2.2.: Nem akart lejátszani alatt mit értesz? El se kezdi lejátszani? Min nem játszotta le? Mert ugye azt írod, hogy Win alatt nem volt probléma.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62486) MurdR válasza Bici (#62484) üzenetére


MurdR
veterán

Bocsánat, elfelejtettem említeni: csak ne Ubuntu legyen... :D

Azt viszont tudnod kell, hogy az MS Office tamogatottsag linuxon nem teljeskoru.
Ha sokat kell speci formazott ms-office doksikat szerkeszteni, akkor lehetnek kompatibilitasi gondok.

Igen, sajnos már találkoztam ezzel a problémával én is, de útközben csak kisebb excel táblázatokat kell szerkesztgetnem, meg esetleg egy-két alap word documentumot.

Ha pedig valami nagyon speckó kell, akkor marad az online szerkesztés böngészőből.

Ha már itt tartunk, ezekre milyen megoldást ajánlanátok:
-Felhőben lévő mappa, és annak fájljainak szerkesztése
-Teamviever, vagy távoli elérés

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62487) CPT.Pirk válasza MurdR (#62486) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én merem ajánlani a ChakraOS-t amit lentebb írtam, de pl. az Uborka leszármazott Mint Cinnamon is kellemes csalódást okozott, kb mindenki azon dolgozott a korábbi cégünknél.

Felhő: dropbox?
TW: van Linuxra és működik is, csak nem visz át speckó vezérlő karaktereket, mint pl. alt+tab, egyszerűen nincs megvalósítva benne ez a rész ami néha szívás tud lenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62488) ubyegon2 válasza MurdR (#62486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi a gondod amúgy az Ubuntuval? :)

Ubuntu alapú jöhet? Linux Mint Mate vagy XFCE, bár én a 8470p-re is Linux Mint Cinnamont tettem, simán futna a kistesóján is.

Teamviever tökéletesen működött, egyszer Cinnamon alól operáltam egy másik Mint Cinnamonos gépet.

A hibernálás helyett az altatást erőltetném a helyedben.

Felhős kliensek is vannak bőven.

Best Free Cloud Services For Linux in 2018

[ Szerkesztve ]

(#62489) MurdR válasza CPT.Pirk (#62487) üzenetére


MurdR
veterán

Kipróbálom mindkettőt, köszi!

Dropbox akkor van, az jó, és TW is, nagyjából használható, az elég nekem (hangosangondolkodom)

Még valami, ami eszembe jutott:

Van bent a cégnél egy elég öregecske HP Scanjet 5590 adagolós lapolvasónk, ami nagyban megkönnyíti a melónkat, lévén, hogy 50-esével tudunk beolvasni viszonylag gyorsan vele. Na ennek van egy HP Lapolvasó nevű szoftvere, amivel konfigurálni lehet a beolvasási paramétereket.
Ezt szerinted wine alól tudnám használni?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62490) MurdR válasza ubyegon2 (#62488) üzenetére


MurdR
veterán

Mi a gondod amúgy az Ubuntuval? - ez egy teljesen egyedi elmagyarázhatatlan jelenség, nem az OS-sel van gondom, hanem csak simán rossz emlékek fűznek ahhoz az időszakhoz, amikor használtam Ubuntut. Elég gyökér felfogásom van sajnos. Ezen nem tudok változtatni. :)

Ubuntu alapú jöhet? Persze Cpt.pirk ajánlása alapján ma kipróbálom a Mint Cinnamont is. :K

A hibernálás helyett az altatást erőltetném a helyedben. - megfogadom.

(sorry, ez mehetett volna egy hsz-be)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62491) Bici válasza MurdR (#62490) üzenetére


Bici
félisten

En az Ubuntu alatt Ubuntu szarmazakot ertettem, nyugodtan lehet mint, sot, nekem meg jobban is tetszik. :K
Ha netan gondok akadnak a Cinnamonnal, akkor batran valts at XFCE-re, vagy Mate-re.
Leginkabb Mate-re, mert az Mint-tel nagyon szepre es egysegesre van gyalulva a tobbi disztrohoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62492) ubyegon2 válasza MurdR (#62490) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam ezt az Ubuntus dolgot, valahogy mindig ez van, ha az emberek meghallják az Ubuntu szót! :D

A Mint Cinnamon 19 kipróbálása nem rossz ötlet. A hibernálással kapcsolatban olvastam gondokat, de amúgy sem javasolt SSD-nél, ami nem is mai gyerek a gépedben.

Néhány ellenőrző parancsot érdemes is lenne lefuttatnod a biztonság kedvéért, akár innen kimazsolázva:

Linux SSD-n - de hogyan? - Tippek nagyon kezdőknek is - Frissítve!

(a frissítés az FSTAB szerkesztését és a TRIM megoldást érinti 18.04-től)

Itt meg gyüjtjük a tapasztalatokat:

Melyik Linuxot Notebookra

(#62491) Bici

Az Ubuntu Mate is nagyon jól össze van rakva, nekem nagyon bejött, amikor kipróbáltam 16.04-en, ellentétben a Xubuntu-val, XFCE terén a Mint XFCE klasszisokkal jobb.
A Cinnamon meg hát.....az Cinnamon! Mi gond lehetne vele? 3.8.x-től már memóriát sem eszik olyan sokat. Ha már dobták a KDE verziót, legalább van eredménye, mert jobban ráfeküdtek a Cinnamon fejlesztésére. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62493) CPT.Pirk válasza MurdR (#62489) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HP cuccokhoz a HPLIP (hplip-gui) program van amit fel kell rakni és abban kell őket bekonfigolni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62494) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#62492) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha már Cinnamon, ne feledjük az 1. lépést!

Linux Mint Tara Cinnamon telepítés utáni 1. lépés

Frissítsük a rendszerünket!

(több lépés nincs még, meg különben is minek, használni kell már csak!) :D

[ Szerkesztve ]

(#62495) MurdR


MurdR
veterán

Midenkinek köszönöm a segítséget, feltettem a Win10-et, és minden frankón működik! :R

;] Na jó, nem, de most megyek aludni, mert éjszakás voltam. De Nektek hála meg van a délutáni program, megismerkedem a két említett disztróval :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62496) ubyegon2 válasza MurdR (#62495) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez igen rossz vicc volt! :D (azért még jó pihenést.....)

a két említett disztróval :U én háromra emlékszem!

(#62497) MurdR válasza ubyegon2 (#62496) üzenetére


MurdR
veterán

Cpt.pirk hsz-e: Én merem ajánlani a ChakraOS-t amit lentebb írtam, de pl. az Uborka leszármazott Mint Cinnamon is kellemes csalódást okozott, kb mindenki azon dolgozott a korábbi cégünknél.
Ezért írtam a kettőt :P

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62498) ubyegon2 válasza MurdR (#62497) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, így már stimmel, két külön vonal, Arch és Debian. ;)

(#62499) CPT.Pirk válasza MurdR (#62495) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmi gond, máris értesítjük a BSA-t. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62500) ArthurShelby válasza Cifu (#62485) üzenetére


ArthurShelby
addikt

2.1 Ezek asus routerek nas-ként használva. Az egyiken gyári fw van (smbv1) (az aimesh miatt), a másikon merlin/hgg (és ott van már smbv2).

2.2 Azt kéne tudnom valahogy elérni linux alól (smbv1), bár mint írtam az smbv2 sem működött tökéletesen. (igen, el sem kezdte lejátszani, de pl a sample-t megnyitotta). Androidon, windows-on nem volt gondom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.