Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) Victor Súgó válasza Keef_Lee (#63899) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Az egyenlőség itt szerintem eleve rossz ötlet.
Nézd meg ezt: https://stackoverflow.com/questions/32019432/if-file-modification-date-is-older-than-n-days

Én valami ilyesmit csinálnék:
#!/bin/bash

FILE="file_elérési_útja"

today=$(date +%F)

if [ -e "$FILE" ]
then
mod_time=$(stat -c '%y' $FILE)
mod_date=${mod_time:0:10}
if [[ "$mod_date" < "$today" ]]
then
echo "Kisebb, újat gyártok"
else
echo "Nagyobb vagy egyenlő, nincs mit tenni"
fi
else
echo "Nincs meg a $FILE file, talán újat kell csinálni"
fi

Persze ez csak mint kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

(#63902) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Megnézem majd a tiédet is, mert igéretes, de
Igy megy most:
Adtam neki jogot, bemásoltam a usr/bin-be
Berakom crontabba így, aztán holnap meglátjuk.
0 * * * * script.sh

#!/bin/bash
NAP1=$(date +%d)
w=$(stat -c '%y' /home/user/valami.gz)
NAP2=${w:8:2}
if [ $NAP1=$NAP2 ]
then
echo "semmi"
else
#general valami.gz
cp valami.gz /mnt/nas_public/valami.gz
fi

[ Szerkesztve ]

(#63903) drup válasza CPT.Pirk (#63879) üzenetére


drup
junior tag

A kerdeseimre nagyjabol valaszt kaptam, - kiveve a tuzfalat es diagnosztikai programokat, mert arra csak ertetlenkedes jott a mintes forumon is, - amiket meg beirtam informaciokent, nem erdekelt senkit, csak par huledezes volt.
Amugy hetfo ota ugy tunik, mindenki at akar verni vagy levegonek nez, hazudnak ahatam mogott, vagy ures boritekot kapok es bizonyitsam, hogy nem kaptam meg a hivatalos indoklast - inkabb megyek pihenni, sok minden van most a levegoben, es a jol megerdemelt meggyes piteim is csak foglaljak a helyet a hutoben.

Amugy kozbe megjott az eszem, ha leiratkozok, es megis vissza kell jonnom, megint par hetes szenvedes varna ram, inkabb hagyom a talonban a regisztraciot, elfer, plane, hogy nem az en gepemen foglalja a helyet. :P

[ Szerkesztve ]

(#63904) Keef_Lee válasza Keef_Lee (#63902) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mostmár nagyon kezd felidegesíteni :)
Nem futtatja le a crontab.
Eleve a crontab leírásában, példáiban sehol sincs usernév oszlop, de az én crontabomban van. Se azt beírva, se anélkül nem működik.
Viszont hivatkozik egy cron.d-re számomra homályosan.
Unlike any other crontab you don't have to run the `crontab'
# command to install the new version when you edit this file
# and files in /etc/cron.d. These files also have username fields,
# that none of the other crontabs do.

cron.d könyvtáram van az /etc/cron.d/

(#63905) Victor Súgó válasza Keef_Lee (#63904) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Jé, ez eddig nem is tűnt fel. Ez valóban nem a "szabványos" crontab(??). Vagy csak szimplán egy új verzió.
Na mindegy, a szkripted lehet, hogy azért nem fut le, mert bash specifikus dolgok vannak benne, a cron meg lehet, hogy valami egyéb shellt futtat, esetleg a környezeti változók hiányoznak stb.
A cron-ban futó program környezete nem azonos azzal, amit interaktívan futtatsz.
Próbáld legalább a stderr-t fájlba irányítani és megnézni, milyen hibákat dobál, amikor futni próbál!
Nem tudom, hogy vetted fel, de gyanítom, hogy a /etc/crontab-ot próbáltad szerkeszteni.
Azt felejtsd el, ha így van és egy "crontab -e" paranccsal szerkeszd a saját crontab-odat és írj bele valami ilyesmit:

@hourly $HOME/bin/szkript.sh >>$HOME/log/szkript.log 2>&1

Persze előtte létre kell hozni a ~/log és a ~/bin könyvtárakat és a szkript.sh-t a bin-be tenni, a szkript.sh első sorába beírni a szokásos:
#!/bin/bash-t.
Ja, és nem árt egy chmod +x ~/bin/szkript.sh sem.

[ Szerkesztve ]

(#63906) Keef_Lee válasza Victor Súgó (#63905) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Környezeti változók rendben. Futási joga rendben és a path-on is rajta van az /usr/lib, amiben benne van. A scrpit első sorában, ahogy tegnap bemásoltam ott van a bin/bash.
Egyébként ez egy sima Lubuntu 16.04.5 LTS, nem kellene egzotikusan viselkednie :)
Először sima crontab -e saját crontab szerkesztése volt, aztán ivel nem emnt most az /etc/crontab szerkesztése nem emgy éppen.
Na megpróbálok valami logot gyártatni vele.

(#63907) Victor Súgó válasza Keef_Lee (#63906) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

A környezeti változók a cron-ból való futáskor változnak, nem tudom, ez átment-e.
Azonos verzión nekem a környezeti változókból mindössze a proxy definíciók, a PATH, PWD, HOME, LANG, LOGNAME és SHLVL marad meg, a path-ból mindössze a /bin:/usr/bin marad.

(#63908) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A Topikgazda talán küzdelmet folytat a dohányzók ellen ;] , így ha már én írtam anno bele a Téma tudnivalókba......

Script, server téma nem Kezdő topik témája!

il conclusivo......andare lì

Az egy dolog, hogy itt kutya nem érti ezt az egészet, de az említett topik(ok)ban még help is valószínűbb lenne!

[ Szerkesztve ]

(#63909) Victor Súgó válasza ubyegon2 (#63908) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Csak ennek a nagyja szerintem nem különíthető el ennyire élesen.
Az ő problémája most inkább a cron használatára vonatkozik, a bash csak mellékszál.

(#63910) Cifu válasza ubyegon2 (#63908) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Topikgazda talán küzdelmet folytat a dohányzók ellen...

Én a Tholian-okra tippeltem, de végül is lehet ők is dohányoznak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63911) CPT.Pirk válasza Cifu (#63910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Le kell bombázni mindet orbitális pályáról, csak így mehetsz biztosra. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63912) ubyegon2 válasza Victor Súgó (#63909) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, én csak nem bírtam megállni, biztosan régi szakmai ártány! :D

Amúgy olvasva a thread-et laikuisként azt látom, hogy a viszonylag egyszerű cron-tól csak úgy spirálozódik egyre mélyebbre a téma......

(#63910) Cifu

Ez amit említesz valami szovjet űrhajós lenne? :D Végül is a Kapitány is zűrhajós eléggé......

(#63911) CPT.Pirk

Nem csak zűrhajós vagy, hanem eléggé erőszakos is, már ami az Orbit rágót illeti..........

Le kell bombázni mindet orbitális pályáról

Másik olvasata ennek-----épp ezt csinálja a csutitörp mondialrat is! :(

[ Szerkesztve ]

(#63913) Victor Súgó válasza ubyegon2 (#63912) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Sajnos a linux ilyen. Ha valamit piszkálni kezdesz, egyre mélyebbre kell jutni, hogy megoldd.

(#63914) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Mindenki megnyugodhat :DD
fitten fut a cronban a scriptem.
Köszönöm a segítséget!
Majd próbálom még finomítani és ígérem, hogy ahhoz a Haladóban kérek, ha kell segítséget. Csak nehogy ott meg azt mondjátok, hogy "nóóórmális?! hát ilyen alsós kérdéssel miért itt próbálkozik?"
Egyébként fogalmam sincs mi volt a probléma. Egy gyanús, hogy azóta megy mióta a crontab utolsó sorából felraktam a "gyári" commentek elé a sort. Pedig előtte is biggyesztettem entert a parancssor végére.
:R

(#63915) ubyegon2 válasza Keef_Lee (#63914) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd próbálom még finomítani és ígérem, hogy ahhoz a Haladóban kérek, ha kell segítséget. Csak nehogy ott meg azt mondjátok, hogy "nóóórmális?! hát ilyen alsós kérdéssel miért itt próbálkozik?"

Ilyen is elő szokott fordulni! :D

Nyugodtan kérdezhetsz itt is, csak van akiről tudom, hogy ide soha nem néz be, így tuti nem fog válaszolni. Igaz, ha eléggé nokedlinak ítéli a kérdést/kérdezőt, akkor meg válaszol, de inkább ne tette volna.......... ;]

Lényegében én nem letolásnak, inkább segítő szándékúnak szántam az előbbi hsz-t!

(#63913) Victor Súgó

Én már el is jutottam a megbékélt home user szintre, nem piszkálok semmit! :N

Nem mellesleg azt is megtudtuk, hogy űrszakértőink is itt vannak valamelyik közeli naprendszerben.........

Cifu és a Kapitány - ha valakinek nem lenne tiszta!

[ Szerkesztve ]

(#63916) Victor Súgó válasza ubyegon2 (#63915) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Az nem jó. Akkor van benne izgalom, ha hobbiból piszkálod. Azzal tanulsz is.
Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy a linux már nem tart sokáig. Adok neki úgy tíz évet, mire teljesen kihal.

(#63917) ubyegon2 válasza Victor Súgó (#63916) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az nem jó. Akkor van benne izgalom, ha hobbiból piszkálod. Azzal tanulsz is.

Izgalom megvolt 5 év alatt. Tanulni annyit tanultam, hogy home userként, amit meg lehetett oldani, azt addig nyúztam, amíg nem sikerült dűlőre jutnom valahogyan. Ezt viszont a Windowsnak köszönhetem. ;]

10 év is elég sok idő, valami csak lesz, ha Linux nem, az ezelőtti formájában tuti nem lesz már 10 év múlva.....

(#63918) kovy79


kovy79
őstag

Tudna valaki az alábbiakra segítséget nyújtani?
Adott a gépem, amin Win7 volt (meg elvileg még van is) és mellé egy másik ssd-re anno feltettem a Linux Mint 18.4 Cinnamon-t.
A dual boot tökéletes volt, amíg a Mint ssd meg nem adta magát.
Most bekapcsolásnál a:
"error: no such device: ...
Entering rescue mode...
grub rescue>"
kép fogad.
A win7-et nem telepíteném újra (javítással sem igazán, nincs kedvem most mindent újrakonfigolni).
Mi a megoldás?
:R
mod: a win cmd "bootrec /scanos" parancs látja a win7 rendszert.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#63919) CPT.Pirk válasza kovy79 (#63918) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyiken volt a grub? A hibás SSD-t kivetted a gépből? Kerül helyére új?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63920) kovy79 válasza CPT.Pirk (#63919) üzenetére


kovy79
őstag

Ne nézz hülének, ha azt mondom nem tudom...
Talán a hibás ssd-n.
Igen, az kikerült és tettem be egy újat.
Ez a leírás lehet a segítségemre?

mod: sata módban bootoltam a telepítőről (nem uefi) és így felajánlja a Mint telepítője a win7 mellé telepítést...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#63921) kovy79 válasza CPT.Pirk (#63919) üzenetére


kovy79
őstag

Siker, de köszi a segítséget.
Most jól lejegyzeteltem magamnak mindent, hogy mit ne felejtsek el legközelebb. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#63922) -Ben- válasza Victor Súgó (#63916) üzenetére


-Ben-
veterán

Miért halna ki teljesen? Ennyire gyászos a helyzet? :(

(#63923) Cifu válasza Victor Súgó (#63916) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért is halna ki? :F

Szerverek terén nagyjából egyeduralkodó. A Linuxra épül a legtöbb 3rd party OS és alaprendszer (Android, különféle NAS és hálózati OS-ek, beágyazott rendszerek, virtualizációs rendszerek stb.). Hogy desktopon nem nagyon tud elmozdulni a 2-3%-ról? Az sacc per kábé mellékes e téren.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63924) Victor Súgó válasza Cifu (#63923) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Nem tudnám konkrétan megindokolni, csak egy megérzés.
Valahogy úgy érzem, hogy Linus előbb-utóbb kiszáll, utána lesz némi marakodás, majd szétesik a kernel fejlesztők közössége. Közben jönnek mindenféle AI rendszerek, amik egyre jobbak, lassan már valódi programokat is írnak, írnak maguknak új op.rendszert, amit ember már nem tud használni stb.
Ilyesmikre gondolok, de ez csak egy megérzés.

(#63925) lev258 válasza Victor Súgó (#63924) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, mennyire követted a dolgokat, de nem olyan régen Linus kissé a háttérbe vonult és más vette át a szerepét. Másrészt remélem tudod, hogy fejlesztési munkát ő maga már nem végez egy jó ideje (legalábbis nem tudok róla).
Azért a valódi mesterséges intelligenciára még várni kell. :U

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63926) Victor Súgó válasza lev258 (#63925) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Igen, pár hétre visszavonult, volt egy jó kis botrány, majd visszajött.
Hogy kódol-e vagy sem, azt nem tudom, de koordinál, ellenőriz és itt ez a lényeg.

(#63927) CPT.Pirk válasza Victor Súgó (#63924) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyira kihalás útján van, hogy az MS Azure felhőjében többségben vannak a Linuxos virtuális gépek, mint a sajátjaik. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63928) Victor Súgó válasza CPT.Pirk (#63927) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Egy szóval sem mondtam, hogy a windows-nak szebb jövőt jósolnék. ;)
Anno az OS/2-ről sem akarták elhinni, hogy vége.
És hát tíz év azért elég nagy idő.

[ Szerkesztve ]

(#63929) Frawly válasza lev258 (#63925) üzenetére


Frawly
veterán

Én úgy tudom, hogy kódol saját maga is, és nem csak mások által készített patch-eket rakosgat össze. Pl. a memóriamenedzsmentes dolgokat ő szokta írni a kernelben. A drivereket, fájlrendszereket, schedulereket, Meltdown/Spectre-sérülékenység elleni foltokat inkább mások készítik, de vannak még területek, amit Linus egymaga ír.

(#63928) Victor Súgó: az OS/2-nek olyannyira vége van, hogy egy csomó bank használja még, meg néha iparban is használják még, meg van egy retrós felhasználói bázisa is. Néha napján még 3rd party patchek is kijönnek hozzá. Szerintem az XP-nek is ez lesz a jövője.

[ Szerkesztve ]

(#63930) Shyciii


Shyciii
veterán

Linus még kódol. Nemrég láttam, hogy az androidos telóm custom kernelébe commitálták az egyik javítását :)

(#63931) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott egy Rpi3 melyen linux alapú rendszer fut(DietPI). Fstab-ba lehetséges felcsatolni olyan hálózati mappát, mely ékezetes és space is van benne?

Ékezetek nélkül tökéletesen megy:
//192.168.1.10/Torrent/Kepek/ /mnt/Pitures/ cifs username=felhasználónév password=jelszó 0 0

Cimborámnál az elérési útban az alábbi lenne benne:
//192.168.1.69/Torrent/Lementett képek/Szükséges/

Próbálkoztam vele, de nem jött össze, ugye Linux nem annyira szereti az ékezetes karaktereket és a space-t sem.

Hogy próbálkozzak?
Az megoldhatatlan, hogy átnevezze ismerősöm mert neki szinte 90%-ra ilyen fájlnevei vannak(magyar ékezetes és space-t is tartalmaz.)

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#63932) Cifu válasza stigma (#63931) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is az, hogy az fstab-al felcsatolandó könyvtárat átnevezed, még nem okozhat szerintem akkora törést.

Ezzel együtt működhet, csak ASCII kódokkal kell megadni a speciális karaktereket - lásd itt.

Space = \32
é = \130
ü = \129

És a többi...

Ezzel együtt szerintem egyszerűbb a könyvtárakat átnevezni ékezet nélkülire és space helyett _ karakterrel, mint ezzel szórakozni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63933) stigma válasza Cifu (#63932) üzenetére


stigma
addikt

Hi, sajnos így nem kivitelezhető, mert mondom akkor hogy áll össze a dolog.

Rapsberry Pi @ Dietpi rendszer: Itt fut egy linux, melyen egy Owncloud felhő.
A hálózati felcsatolást úgy szerettem volna a routeren lóg egy NAS , melynek egy adott mappáját akartam felcsatolni a Pi-n lévő /mnt/Pictures mappába.

Ha ezzel meglennék, akkor Owncloud alá fel lehet csatolni más mappát is, pl : /mnt/Pictures

Tehát a NAS-on lévő mappa, mely 90%-ban ékezetes nem szeretném átnevezni, vagyis cimborám.

Hát max akkor speckó karakterekkel kell az elérési utat megadni gondolom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#63934) Victor Súgó válasza stigma (#63933) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Csak tipp: mount options-ben iocharset nem segít?
Húú... de elfelejtettem a windows rigolyáit. :(
Olyan nem működik a windows-on, hogy

net share ektelen=c:\Árvíztűrő Tükörfúrógép

Ez nem jó? Igaz, így más néven fog hivatkozni rá a linux, de... hátha...

[ Szerkesztve ]

(#63935) Victor Súgó válasza Victor Súgó (#63934) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Bocs, kicsit kuszán fogalmaztam: lemaradt a lényeg, hogy ugyanarra a folderre, amit ékezetesen nem tudsz elérni, létrehozni egy másik megosztást is, az eredeti mellé.

(#63936) Cifu válasza stigma (#63933) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ownCloud-ot eddig nem említetted, csak hogy fstab-al akarsz felcsatolni egy hálózati meghajtót. :)

Azért nem értem a koncepciót, mert ha felcsatolsz egy nem ékezetes könyvtárat, ami a NAS-on lévő könyvtárakra mutat ( mondjuk \mnt\NAS ) és a NAS-on lévő ékezetes könyvtárak ez alatt lesznek (pl. \mnt\NAS\képek\ ) akkor annak működnie kellene, nem? Vagy lehet, hogy a dietpi nem tudja az ékezeteket lekezelni ilyen esetben sem? :F

Dietpi esetében tudod adott esetben a NAS-on lévő ékezetes könyvtárakat tallózni? Ha igen, akkor ez a megoldás működik.

Az ownCloud-ot nem ismerem, ezért nem is értem teljesen, hogy hol van a probléma.
Ott csak a felcsatolt könyvtárakat és meghajtókat látod? Ezért egyenként akarod a könyvtárakat felcsatolni?

@Victor Súgó: Nem írta sehol, hogy windows-os lenne a NAS.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63937) Victor Súgó válasza Cifu (#63936) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Jogos. Az ékezetek + linux nem éri el miatt tűnt úgy, hogy a szerver oldal windows lehet.

(#63938) Cifu válasza Victor Súgó (#63937) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól értelmezem, akkor egy routerre van rákötve a NAS és az rPi is, az rPi-n fut egy Linux (dietpi), és ezen fut az ownCloud. A NAS-t (fogalmam sincs, hogy épített vagy brand NAS) hálózati meghajtóként akarja felcsatolni a dietpi-n, hogy aztán az ownCloud-ra betallózva megossza a rajta lévő könyvtárakat.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63939) stigma válasza Cifu (#63938) üzenetére


stigma
addikt

#63938) Cifu : Igen így van.

NAS pontos típusa: Zyxel NSA542 (4 lemezes)

Erre is telepíthető Owncloud, de sajnos katasztrofálisan lassú, valószínűleg azért mert elég erőforrásigényes a régi Owncloud ami rajta van, illetve a NAS HW-je sem egy izomgép (dualcore Proci, 512MB ram)

Ehelyett egy PI-n próbálom csak magát a felhőt futtatni (Owncloud) ahova felcsatolom a NAS tartalmát, ahol a képek vannak. Valójában az Owncloudban is van egy felület melyben egy adott mappa tartalmat lehet csatolni, és ilyenkor csak a fstabban lévő /mnt/Pictures mappát adom meg.

(#63934) Victor Súgó : Ezt a fajta felcsatolási módot nem ismerem de google az én barátom . Köszi szépen.

Hogy miért is használnék PI-s megoldást?
PI-n lévő DietPi-ra kb 100 fajta alkalmazsé telepíthető, testre szabható és kb a legfrissebb verziókat tartalmazza.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#63940) Cifu válasza stigma (#63939) üzenetére


Cifu
nagyúr

Arra nem válaszoltál, hogy a dietpi amúgy látja-e az ékezetes könyvtárakat?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63941) stigma válasza Cifu (#63940) üzenetére


stigma
addikt

Re, bocs ezt kifelejtettem..

Ha jól emlékszem működik, mert az Owncloud-ba mountolt mappámban volt egy Balatonfüred nevű és rendesen megjelent. (Kipróbálni sajnos nem tudom mert már cimborámnál van a RPI, ahol ugye nem tudom felcsatolni, viszont próbálkozom egy olyasmivel szerintem hétvégén vagy ma csinálok benne egy ékezetes könyvtárat.)

Viszont akkor úgy álljak neki, hogy az ékezetes karakter + space helyett használjam mountoláskor a megfelelő ASCII karaktert?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#63942) Cifu válasza stigma (#63941) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy látja, az jó hír.

Ez alapján én a korábban felvázolt megoldást javasolnám, tehát az egész NAS-t felmountolod az fstab-ban (amennyiben a NAS egy gyökérkönyvtárként látszik kifelé, ami alatt akár ott lehet kismillió ékezetes alkönyvtár is), például \mnt\NAS\ helyre, és az ownCloud-ban már erről a meghajtóról tudsz könyvtárakat tallózni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63944) urandom0 válasza #20749568 (#63943) üzenetére


urandom0
aktív tag

Rendszerbeállítások -> Ablakkezelés -> A címsor műveletei

(#63946) drup válasza CPT.Pirk (#63927) üzenetére


drup
junior tag

Na, lefogadom, senki se fogja kitalalni, hogy ez micsoda. :K

Adok egy hetet, hatha lesz megis helyes megfejtes.

A kerdes:
Mi a kapcsolat a kepen lathatok kozott?

(#63947) Victor Súgó válasza drup (#63946) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Ha nem egy előadás egyik diáját látnánk, azt mondanám, hogy álláshirdetés, ahol olyan embert keresnek, aki ért mindegyikhez. :)

Esetleg az, hogy a zabbix ezeket képes felügyelni - de úgy tudom, ennél azért többet tud.
Szóval várom a megfejtést ;)

(#63948) kemotox válasza drup (#63946) üzenetére


kemotox
addikt

Ugyanazon a dián szerepelnek, ugyabban az időben.
Mit nyertem?

(#63949) I02S3F válasza kemotox (#63948) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy puszit

(#63950) kemotox válasza I02S3F (#63949) üzenetére


kemotox
addikt

De nem ám nőtől, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.