Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) Norbi887 válasza CPT.Pirk (#63049) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Szia! :K
Igen ezen az EDID Chip-es dolgom filóztam énis, hogy az lehet, mert ha pedig a Main monitoromat kötöm be, ami mellesleg HDMI-ről megy, (Egy FullHD Phillips monitor), ott gond nélkül felismeri név szerint, és natív felbontással dolgozik is szépen.
DVI-al sajna nem tudom megoldani, úgyhogy ki kelett kötnöm! Köszi a választ! :K

Mostmárcsak az utóbbi dolog volna amire kiváncsi volnék, meg lehetne e oldani valahogy, az pedig ugye - mint írtam is, a plymouth-nak az alacsony felbontása boot során. Van erre egyáltalán megoldás, vagy egyszerűen felejtsem el inkább? Annyit tudok hogy azért alacsony még boot alatt mert ott még nem töltődik be a driver telejesen. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#63052) Shyciii válasza Frawly (#63050) üzenetére


Shyciii
veterán

Pont az Arch wikit olvasva (power management) láttam, hogy kell acpi daemon. Meg leírják, hogy milyen állapotok vannak, és ott írják, hogy lock-ot kell választani a logind.confban. Csak arról egy szó sem esik, hogy mi van, ha így sem működik, és csak a lock nem műküdik. Az ok, hogy bill kombót beállítottam hozzá, így most azzal operálok, csak így az nem az igazi. Majd megnzem, hogy udev-el megoldható-e. Ha igen, akkor a logind.conf-ban ignore-ra rakom, hogy a default érték alapján se csináljon semmit.Megnéztem az acpid daemon script fileját, de abban csak azt láttam, hogy milyen állapotokat monitorozik, amire reagálnia kell. Abban pedig szerepel a lid open, lid down, szal az jónak tűnik.

(#63053) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Sziasztok !

Kérdés : 0 perces Manjaro Gnome telepítés , 382 updatet dob fel , de mikor rámegyek í hogy mehet , ezt kapom : "conflicting dependencies:
manjaro-gnome-settings-18.0 and manjaro-gnome-settings-17.0 are in conflict
"

Ez pontosan mit akarna jelenteni ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#63054) Dave™ válasza -Skylake- (#63053) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ritkán előfordulhat olyan, hogy valami ütközés van, többféle oka is lehet. A pamac (szoftverek) segítségével távolítsd el a már telepített manjaro gnome settings csomagot, aztán le fog futni ahogy kell.

szerk: emlékeim szerint Manjaro KDE alatt nem volt ilyenem, Gnome alatt többször is. Komoly galibát még nem csinált :)

[ Szerkesztve ]

(#63055) -Skylake- válasza Dave™ (#63054) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen végülis már eltávolitottam és azóta szépen le is futott ahogy kell , csak furcsálom. Hisz épp azért frissités , mert a 17 helyére a 18 megy.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#63056) CPT.Pirk válasza Norbi887 (#63051) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kérdés. Talán a modsetting környékén van a megoldás, de már sok éve nem volt nVidia cuccom, a többi meg nem rak ki képet a boot közben. :)

-Skylake-: a Manjaro rolling disztró mint az Arch, ahonnan a csomagjai jönnek. Emiatt könnyebben fordulhat elő ilyen jellegű elírásból vagy figyelmetlenségből adódó apróbb probléma a csomagok készítésénél. Ha ilyen van, jelentsd be a fórumukban és kijavítják hamar (ha már meg nem tették maguktól).

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63057) Shyciii válasza CPT.Pirk (#63056) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekemaz Intel HD620-as is rak ki "képet" boot közben, persze a kernel paraméterek közül ki kell venni a quiet-et :) amúgy most Openboxos archnál nekem is nagyban mutatja, majd normális méretben, a kde-s archnál végig normális méretben, de engem nem zavar. Főleg, hogy olyan gyorsan pörög át rajta, hogy feleszmélni sincs ideje az embernek :)

[ Szerkesztve ]

(#63058) Shyciii


Shyciii
veterán

Kukucs :)

Megoldottam, hogy a notebook fedelének lecsukásakor zárolja a gépet (és semmi mást). Sajnos az Arch Wiki nem adott ehhez elégséges infót, úgyhogy kb a 18-dik fórumban találtam erre vonatkozóan egy hasznops infót, miután kinéztem journalctl -f -el, hogy a fedél lecsukásakor mi történik. Kiderült, hogy lightdm esetén a dm-lock nem kerül be automatikusan az XDG_SEAT_PATH környezetbe, mármint bejegyzés (egy antergos-os fórumban láttam meg). Úgyhogy ezt manuális kell felvenni, vagy az acpid scriptjébe betenni a lid closed eseményhez, és akkor jó lesz. Persze a logind.confban a lid esemény elől a kommentet is ki kell venni, és ignore értéket adni, mert a default esemény a suspend, ami nekem nem jó, hisz én akartam hogy dolgozzon a gép a háttérben (ezt saját kútfőből tettem hozzá).
Szal nem tom, hogy ennek a fórumnak van-e tudásbázisa vagy ilyesmi, de ha van, akkor szívesen leírom oda pontosan, hogy mit kell csinálni, hogy ha valaki még ebbe belefutna Arch esetén.

(#63059) ubyegon2 válasza Shyciii (#63058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon kitartó vagy! :D Van Tudástár is a fórumon, de szerintem egy kerekített fomában leírt Bemutató lenne az igazi, Arch-ról viszonylag ritka az ilyen írás amúgy is, kéklufié ugrik be hirtelen.....az se mai termés már.

Arch Linux ahogy én telepítem

Ezt úgy hegyeznéd ki, ahogy jónak látod, leírhatod csak az Openboxos téged érdeklő megoldásokat, nem kell a blognak egy totál végigvitt telepítést átfognia feltétlenül. ;)

erre is találni példát:

Bootsplash telepítése Arch Linuxra

Én tuti el fogom olvasni az írásodat, legfeljebb nem nagyon fogok érteni belőle egy kukkot sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#63060) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
A routerra dugott hdd-t szeretném leformázni ext-re ssh-n keresztül (ugyanúgy kell mint linuxon terminálból), de eddig sosem sikerült. (mindig raw lett belőle)
El tudnátok mondani/magyarázni lépésenként? :R

Eddig ezekkel a parancsokkal szerencsétlenkedtem:
fdisk -l
fdisk /dev/sda
mkfs.ext3 /dev/sda

A mkfs.ext3 /dev/sda lefut, de aztán nem látom eredményét.

Ezt próbáltam használni támpontként.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63061) BoB válasza ArthurShelby (#63060) üzenetére


BoB
veterán

Te nem a partíciókat formázod hanem magát az eszközt. Ext4 nincsen?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63062) ArthurShelby válasza BoB (#63061) üzenetére


ArthurShelby
addikt

mkfs.ext4 /dev/sda -t nem tudja értelmezni (a cikkben ext2 van, viszont ext3-mal is már megy). Egyébként az ext4-et is kezeli, csak nem tudom miért (régi a kernel :F ) arra nem tud formázni.
Mi az hogy az eszközt formázom?
1 partíció az egész (de ha több is lenne, az egészet szeretném formázni). Az sda helyett sda1-et kéne használni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63063) BoB válasza ArthurShelby (#63062) üzenetére


BoB
veterán

Úgy van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63064) Shyciii válasza ubyegon2 (#63059) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhh. Hát én nem tudok ilyen szépen érhetően írni, mint Dave™ vagy colomb2. Amúgy most hogy végigolvastam colomb2 telepítési metódusát, majdnem pont ugyanígy telepítem én is az Archot. Mondjuk ha tudom, hogy ő ilyen jól leírta, akkor nem keresgéltem, és raktam volna össze, hogy hogyan kell :D Mindegy, végülis meg lett magamtól is :)
Amúgy meg maga az Openbox telepítése ugye kézzel nem jött össze nekem, mert gondja volt, úgyhogy Zen installert használtam, így maga az Openbox + LightDM telepítése után, hogy milyen lépcső kell, hogy be tudjak loggolni, az nincs meg. Illetve megvan, de nem működött :D
Ez a notebookos fedéllecsukós szívás is csak LightDM login managerrel van. SDDM, GDM alatt ugye nincs ilyen gond, hisz azoknál jól működik, csakhát én azokat nem akartam, mert egy csomó "szemetet" is felraknak, és meg pont egy lightos, hipergyors Archot akartam. Már csak a bluetooth-ra kell rájönnöm, meg hogy a megnyílt ablakok mindig középen nyíljanak meg. Bluetooth egyelőre szintén fura eset, mert blueberry-t felraktam, és megtalálja az eszközt, de maga a csatlakozás nem megy. Majd meg lesz ez is ahogy időt szánok rá.

(#63065) lev258 válasza ArthurShelby (#63060) üzenetére


lev258
veterán

Az fdisk-kel tudsz partíciókat létrehozni, törölni, ...
Ezután a kész partíciót kell még megformázni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63066) ArthurShelby válasza lev258 (#63065) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ennél ezt dobja ki:
mkfs.ext3 /dev/sda
/tmp/home/root# mkfs.ext3 /dev/sda
mke2fs 1.42.13 (17-May-2015)
/dev/sda contains a ntfs file system labelled 'mi'
Proceed anyway? (y,n)

Ennél meg:
mkfs.ext3 /dev/sda
/tmp/home/root# mkfs.ext3 /dev/sda1
mke2fs 1.42.13 (17-May-2015)
The file /dev/sda1 does not exist and no size was specified.

Esetleg az a baj, hogy mount-olva van, és umount-olni kéne?

És az ext4-et nem ismeri:
mkfs.ext4 /dev/sda
-sh: mkfs.ext4: not found

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63067) Rimuru válasza ArthurShelby (#63066) üzenetére


Rimuru
veterán

huh, vannak bajok. :D
Ez alapjan neked nincs particionalva az eszkozod, csak rajta van egy ntfs volume.
opciok:
umount es formazas, amikor kerdez akkor pegid nyomd a yes-t
umount es particionalas es formazas (ezt ajanlom)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63068) BoB válasza ArthurShelby (#63066) üzenetére


BoB
veterán

Először létre kellene hoznod a partíciót...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63069) CPT.Pirk válasza ArthurShelby (#63066) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az e2fsprogs csomag tartalmazza ezeket az eszközöket. Nálad nincs benne az ext4, az azt jelenti, hogy régi a csomag. Ez router, nem tudod lefrissíteni rajta a csomagokat mielőtt továbbmész?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63070) ArthurShelby válasza Rimuru (#63067) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bajok vannak, kezdő vagyok. :)
A furcsa, hogy formázni lehet a router kezelő felületén (nem a legjobb a fordítás :DD ), és ott lett formázva, és működik is (csak ott ext-et nem lehet pont választani).

Közben itt azt olvastam, hogy az fdisk mbr-rel jó, a gtp-t nem szereti.
"fdisk (older, doesn't support GPT"
Azt tudom, hogy anno GTP-re formáztam.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63071) lev258 válasza ArthurShelby (#63070) üzenetére


lev258
veterán

Az MBR vagy GPT az a partíciós tábla típusa, annak semmi köze a formázáshoz.
Egyébként meg a GPT-s lemez kezeléséhez a parted program az fdisk megfelelője.
Ha fdisk -l mutatnál, mindjárt kiderülne, mi van azon a lemezen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63072) ArthurShelby válasza lev258 (#63071) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Közben sikerült, úgy, hogy a lemez mbr volt, szerintem ott volt a hiba. De még kutatok...
Semmi extrát nem csináltam, csak kiadtam a mkfs.ext3 /dev/sda1 parancsot, és nyomtam egy y-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63073) ArthurShelby válasza CPT.Pirk (#63069) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az a baj, hogy az én tudásom megáll az opkg update, opkg upgrade-nél, ennél többet még nem tudok. :(
Esetleg szólok Merlinnek/Hugónak, hogy a fw-be az újabb verziót tegyék be.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63074) Vladi


Vladi
nagyúr

Szasztok!

Falnak megyek már. Fedora 29 mét deszktop. Beállítom a desktopon, hogy mi az alapértelmezett alkalmazás. Jóoké. Meg gnome-commanderben is, már amit lehet. Jóoké.

Csak arra nem bírom ezt a bugyuta gnome-commandert rávenni, hogy a pdf-et default ne libreofficeal nyissa meg. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#63075) Frawly válasza Vladi (#63074) üzenetére


Frawly
veterán

Double Commander?

Engem az ilyen automatikus megnyitós alkalmazásoknál az zavar Arch Gnome-on, hogy beállítok X alkalmazást, hogy Y formátumot azzal nyisson meg. Ez működik is, de ahogy frissül egy Z alkalmazás, ami szintén meg tudja nyitni azt az Y formátumot, akkor frissítéskor annak a post install scriptje őhozzá rendeli át az alapértelmezett megnyitást. Aztán állítgathatom át megint, hogy X alkalmazás nyissa meg.

(#63076) Vladi válasza Frawly (#63075) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy gnome-commander.

Hol állítod be? Írnak ezt-azt, de azok a fájlokat nem találom a rendszerben. Este megnézem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#63077) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! A múltkor valahol olvastam de nem találom az oldalt, hogy ssh-n milyen paranccsak tudok lementeni komplett andriod partíciót. ( majd visszaírni)
Azt hogy külön system-et data-t hogyan az megvan, de egyben nem tudom mi volt a megoldás. Tud ebben esetleg valaki segíteni? Ha jól emlékszem az üres helyeket is mentette , és tömörítve volt. Keresgélem ismét de nem tudom hogyan jutottam el oda.
( a kérdés így nem biztos hogy érthető teljesen)

(#63078) BoB válasza mexel (#63077) üzenetére


BoB
veterán

Nem Androidos topikban kellene megkérdezned?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63079) Rimuru válasza mexel (#63077) üzenetére


Rimuru
veterán

dd-t keresed szerintem.

Vigyázat, csalok!

(#63080) mexel válasza Rimuru (#63079) üzenetére


mexel
veterán

Azt kerestem, már az előzményeket túrom de van millió. Az biztos hogy Dd-vel volt kapcsolatos, de valami tömörítéssel is mert úgy nem foglalt el akkora helyet. Szépen le volt írva de valami érthetetlen oknál fogva nem mentettem el.

BoB: ha androidosba írok akkor meg ide küldenek...

Mindegy, köszönöm, keresgélek tovább, pár nap és biztos meglesz :) Gondoltam valaki csípőből vágja ezt :D

[ Szerkesztve ]

(#63081) Frawly válasza Vladi (#63076) üzenetére


Frawly
veterán

Gnome Files-ban (alapértelmezett fájlkezelő) rámegyek egy olyan fájlra, aminek az alapértelmezett megnyitását akarom átállítani, jobb klikk, Open with Other Application, és ott mentem, mint Default.

De a Gnome Settings - Details - Default Applications részben is tudsz néhányat közvetlenül állítgatni, igaz csak általános jelleggel, nem fájltípusok szerint.

Írtad neked Mate van, azon nem tudom. Rég használtam.

A Double Commanderben lehet állítani Commander szintjén is, hogy mit mivel nyisson meg, de ez csak arra vonatkozik, amit ebből indítasz.

[ Szerkesztve ]

(#63082) Shyciii válasza mexel (#63077) üzenetére


Shyciii
veterán

Tudom, hogy nem kifejezetten ilyen megoldást keresel, de erre sokkal jobba lenne, ha az androidos telóra tennél TWRP recoveryt, és azzal csinálnál komplett mentést, vagy csak system, vagy csak data, vagy csak EFS stb. Én ezt ajánlom. Én is ezt csinálom az összes telómnál (főleg mert sokat romolok). Aztán ezen image-eket akár ssh-val, akár ftp-vel, vagy kábellel is le tudod húzni.

[ Szerkesztve ]

(#63083) mexel válasza Shyciii (#63082) üzenetére


mexel
veterán

Ezt akarom elkerülni, eddig ez volt de most más megoldás kell bizonyos okokból :)

(#63084) Shyciii válasza mexel (#63083) üzenetére


Shyciii
veterán

Ok, de szerintem ez a leggyorsabb, legegyszerűbb módja. Nem tom mi lehet a kizáró ok, de még az olyan spéci igényes, mint mobil bankolások sem befolyásolják ezt :)

(#63085) mexel válasza Shyciii (#63084) üzenetére


mexel
veterán

Nem, de egyben kellene a mentés, nem külön külön, és van egy apróság ami bezavar ennél, de ez már off. Ezért keresek más megoldást.
A lényeg és a kérdés nem ez lenne, hanem az hogy SSH-n dd-vel hogyan oldható meg a backup és a visszaállítás :)

[ Szerkesztve ]

(#63086) tonyrulez válasza mexel (#63080) üzenetére


tonyrulez
őstag

Esetleg itt?

4 8 15 16 23 42

(#63087) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Rendelkezem egy 500 Megabites nettel. A problematikám az, hogy valamiért a letöltésekből nem tudok kihúzni 20 megabyte/sec-nél többet (pl ha mondjuk linux iso-t mentek transmission-el), pedig 55-60-al mennie kell.
Arra következtetek, hogy valamiért az NTFS partícióra nem tud ennél gyorsabban írni a rendszer. Ez ügyben tudok tenni valamit? Valamit beírni fstab-ba?

Rendszer: Linux Mint 19 xfce
HDD: Western Digital Blue 1TB (WD10EZEX).

(#63088) lev258 válasza Pano (#63087) üzenetére


lev258
veterán

Azt nem tudom, ezért lassabb-e, de Linux alól az ntfs partícióra írás mindig lassabb lesz, mint pl. ext4-re. Ezen nem tudsz változtatni. Másrészt remélem van Windows is a közelben, mert néha töredezettség mentesíteni is kell azt a partíciót.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63089) CPT.Pirk válasza Pano (#63087) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tölts le valamit a /home-ra és nézd meg ott mi van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63090) Pano válasza lev258 (#63088) üzenetére


Pano
addikt

+(#63089) CPT.Pirk

Megpróbáltam qbittorrenttel, azzal minden okés.
Nem tudom mi nem tetszik a transmission-ek.

(#63091) Bici válasza Pano (#63090) üzenetére


Bici
félisten

Valoszinuleg ilyen sebesseggel csak akkor tud jonni, ha sok embertol toltod.
Lehet, hogy a transmission beallitasainal gyarilag van valami limit, amit ha magasabbra allitasz, akkor begyorsulna.
Nem biztos, csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63092) Pano válasza Bici (#63091) üzenetére


Pano
addikt

Ez volt nekem is az első gondolatom, de nem találtam olyan beállítást, ami erre utalna.

Engem a linux valamiért nem igen szeret. Akárhányszor újra visszatérek, mindig csak jönnek a problémák és jönnek, jönnek :)
Úgy érzem magam mint a régi Windowsos időkben, amikor mindig kellett valamit elhárítani (ezért a kijelentésért/hasonlatért most biztos kapok a fejemre ;] )

[ Szerkesztve ]

(#63093) Bici válasza Pano (#63092) üzenetére


Bici
félisten

Haat, a linux mar csak ilyen kis gonosz. :D
Meg kell zabolazni, elfenekelni parancssorbol. ;]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63094) Vladi válasza Pano (#63090) üzenetére


Vladi
nagyúr

EGy idő után az ntfs-re torrentezés meg fogja enni a cpu-dat. Bármilyen az.

mod: Nem baj, ha jönnek a problémák. Megoldod. Utána a következőt, aztán az azt követőt, aztán.... egyszer csak azt veszed észre, hogy 1.5 éve nem volt probléma. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#63095) Pano válasza Vladi (#63094) üzenetére


Pano
addikt

Igen, azt észrevettem, hogy néha pl ha nézek filmet meg még mellé töltök is a meghajtóra, akkor jönnek megakadások.
Windowst csak játékra akarom meghagyni (Linuxon feladtam a harcot, hogy játsszak a cs:go-val, brutál szarul fut, még zárt AMD Pro driverrel is). Azt tervezem, hogy majd ha minden oké, áttolom ext4-re, így csak átmenetileg lesz NTFS.

"egyszer csak azt veszed észre, hogy 1.5 éve nem volt probléma."

Egyszer csak eljutok odáig is :D De eddig a Mint Xfce-el kellett a legkevesebb problémával küzdenem.
Kb egy tucat kisebb-nagyobb hiba jött elő, vezetek róla egy doksit, hogy hogyan kell őket megoldani :D

Egyedül a VPN problémámat nem sikerült eddig kiküszöbölnöm, ezeken felül. Ha VPN-en vagyok kapcsolódva, nincs netem. Ez megoldható persze a "A Kapcsolat használata csak a hálózaton lévő erőforrásokhoz" beállítással, csak akkor meg nem tudok remminával kapcsolódni a távoli asztalhoz. Ha az előbb említett opciót kiszedem, akkor meg igen, csak sajnos nem tudok mellette netezni, ha a távoli asztalon dolgozom.

(#63093) Bici: Adok én neki, csak működjön rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63096) ubyegon2 válasza Pano (#63092) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem a linux valamiért nem igen szeret.

Fog az, ha Linuxként fogod használni! :D (kb ennyi a titka)

Ahogy mondták többen is, a Linux megoldja neked Windowsos fájlrendszerre is a torrentezést, de ez jelentős plusz hardverterhelést okoz. Van bőven Linuxos fájlrendszer, értelemszerűen azokkal fog optimálisan futni a torrentezés is. ;)

(#63097) Pano válasza ubyegon2 (#63096) üzenetére


Pano
addikt

A bugok nem a használati módszerből erednek szerintem :D
Mondjuk nagyrészt alkalmazás bugokról van szó, de az engem nem vigasztal, ha olyan alkalmazások nem akarnak normálisan működni, amiknek elvileg normálisan kellene linuxon (firefox, skype, discord, stb), vagy kihatnak a rendszerre (pl hang erős recsegése, mire rájöttem, hogy a discord okozza... de arra nem sikerült rájönni miért, mert csak a szöveges chat részét használtam).

[ Szerkesztve ]

(#63098) lev258 válasza Pano (#63095) üzenetére


lev258
veterán

AMD-hez zártat eleve ne használj. Én nem lövöldözök, de tudtommal fut az normálisan, pár beállítás után.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63099) Pano válasza lev258 (#63098) üzenetére


Pano
addikt

Elcsesztem rá 3 napot, de sajnos nem sikerült megoldanom a játék problémáját. Elég masszív frame droppok vannak, teljesen mindegy, hogy nyílt vagy zárt driverrel használom. Egyik pillanatban van masszívan 150 FPS, aztán hirtelen leesik 40-re és elég sűrű és akkor is jelentkezik, ha mondjuk plusz effektek nem kerülnek be, csak állok egy helyben.
Lehet a kártyám nem az igazi linux alatt, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#63100) lev258 válasza Pano (#63099) üzenetére


lev258
veterán

Ha egyszer rászánod magad, hogy újra nekifuss, akkor érdemes itt érdeklődnöd, kérdezned.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.