Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) Shyciii válasza Shyciii (#62800) üzenetére


Shyciii
veterán

A kábeles problémára megvan a megoldás (remélem ideiglenes).
Gyakorlatilag az összes Arch alapú KDE-s disztrót érintheti ez a bug: Link

Természetesen bár több mint fél éves bug, ennek ellenére nem javították(grrr!!!). Viszont a 20-25 commentnél rájöttek a megoldásra. Ez pedig a következő:
/usr/lib/udev/rules.d alatt a 69-libmtp.rules-t kell megnyitni szerkesztésre, és módosítani kell az alábbi sort:
ACTION!="add" GOTO="libmtp_rules_end"
Erre kell módosítani: ACTION!="bind", ACTION!="add" GOTO="libmtp_rules_end"

Természetesen Dolphin sikít, hogy nincs olvasási jog, és nem neged másolni, viszont a Double Commander működik.
Azért hihetetlen, hogy ilyen alapvető hiba még létezhet a KDE-ben, Dolphinban...Még az az ftp-s probléma is megvan a Dolphinban, amit még Manjaro-s korszakomban adtam le...

Már csak az ftp-s problémára kellene megoldás.

Viszont kezdek kicsit elszomorodni. Oké, kvázi majdnem mindenre lehet megoldást találni a linux esetén, míg windowsnál nem, de hogy ilyen hibák előfordulnak, és gyakorlatilag nem létezik ténylegesen jól működő disztro+de , azért az elszomorító. Legalábbis nálam így van. Igaz nálam nehezíti a dolgot, hogy notebookot használok, így kellenek extra feature-ök.

[ Szerkesztve ]

(#62802) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Ez a leírás alapján próbáltam Debian-t telepíteni pendrive-ról a laptopomra. (ssd-ről leválasztva 15GB tárhelyre)
Valamiért a laptop a telepítés után el sem indul, csak ha a win10-et választom.
Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#62803) vgergo


vgergo
aktív tag

Sziasztok

Egy hete Ubuntu 16.04-es rendszeremet 18.04-esre frissítettem. Frissítés után egy apró hiba került a rendszerbe.
VLC és QBittorent esetén a gombok és szövegdobozok óriásiakká váltak.
Íme két példa:[kép] [kép]
Hol lehet beállítani ezek méretét?

Előre is köszi a segítséget!

vgergo

[ Szerkesztve ]

(#62804) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok! Feltettem ma egy Ubi MATE 18.04-et, de már kezdem megbánni. Több hiba is előjött. Eddig egy szintén 18.04 volt rajta i3wm-el, ezt újrahúztam. Az első: a laptop bekapcsoláskor valamiért mindig felnyomja maximumra a billzet világítást. Próbáltam meghackelni, de nem hatott rá semmi amit találtam. A másik: FF és Chrome alatt is tearing van tekerés közben az oldalakon. Próbáltam a hardveres gyorsítást kikapcsolni, nem segített. Most a legújabb meg, hogy ezt a hsz-t teljesen vakon írom meg, mert FF-ben a betűk kb fehérek (bocsi ha sok lesz benne a hiba)

Tudnátok segíteni? Mert lassan ott tartok hogy inkább törlöm a francba az egészet. A gép egy ThinkPad x230

[ Szerkesztve ]

(#62805) sh4d0w válasza odrif (#62802) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a leírás a legacy bootot írja le, de szerintem neked UEFI-s kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#62806) Frawly válasza kutga (#62784) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami probléma van boot során, mert egy Xfce-s bootnak még egy P4-en sem kéne 10 percig tartania. Próbálj boot közben Esc-et nyomni, hátha látszanak a kernel kiírásai, ha nem, akkor a Grub az adott sor indításánál ki kell szerkeszteni a quiet és splash paramétereket. Így meg lehet nézni, hogy hol ragad le a bootfolyamat.

Ha az Xfce is túl sok lenne annak a gépre, próbáld LXDE-s, Openbox vagy IceWM felületű disztrót. Ezek egyre fapadosabbak, de kevesebb a hardverigényük.

(#62807) Frawly válasza Shyciii (#62801) üzenetére


Frawly
veterán

A KDE5 egyre bugosabb. Én azért is hagytam ott.

Az adott DE/WM fájlmenedzserét sem használom sose, mindig Double Commanderrel oldok meg mindent, kivéve terminál, mert ott parancsokkal végzem a fájlműveleteket, esetleg mc-t veszek elő.

(#62808) odrif válasza sh4d0w (#62805) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Végül sikerült, a win10 mellé feltenni de nem tetszik.
Szeretném az eredeti állapotot visszaállítani.
Hogy tudom azt megcsinálni hogy ne kelljen a linux és a win10 között választani, hanem automatikusan indljon a windows.?

20 éve a Prohardveren

(#62809) Shyciii válasza Frawly (#62807) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a baj, hogy notebook miatt nekem kell hogy működjön a zárolás funkció (itt az xfce meg is bukott). Aztán ezenfelül lehessen állítani, hogy a notebook fedelének lecsukására szintén hogy viselkedjen. Itt megint kiesik pár DE. Gnome zabál, KDE bugos.

(#62810) sh4d0w válasza odrif (#62808) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

UEFI-ben beállítod, hogy a Windows bootmanager legyen az elsődleges.

https://www.coreinfinity.tech

(#62811) ubyegon2 válasza Shyciii (#62809) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Cinnamon? Pár dolgot abban is lehet állítani lecsukásra, bár szerintem nem sokat.

(#62812) odrif
A Debian nem az a disztró, amit ha felrakunk Win mellé, egyből tetszeni fog. Azzal munkád lenne, hogy tessen! Erre a célra vannak csili-vili disztrók külön. Manjaro például. :)

[ Szerkesztve ]

(#62812) odrif válasza sh4d0w (#62810) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.
Mindent megpróbáltam sajnos nem sikerült.
Win újratelepítés lett a vége

20 éve a Prohardveren

(#62813) Shyciii válasza ubyegon2 (#62811) üzenetére


Shyciii
veterán

Kipróbálom, de elég időm már csak hétfőn lesz. Most azon gondolkodom, hogy a teszt notit gyaluljam le, vagy virtualboxozzam. Mert valamiért a pure Archot a másik noti nem szeresse. Másik disztro Cinnamonnal meg nem biztos, hogy jó teszt lenne, mert ott több minden kerülhet fel.

[ Szerkesztve ]

(#62814) kemotox válasza Shyciii (#62801) üzenetére


kemotox
addikt

Az nem hiba, hogy nem enged írásvédett fájlt átírni. Windowson is pont ugyanígy van. Rendszergizdaként kell megnyitni.
Törminálba: sudo dolphin /usr/lib/udev/rules.d alatt a 69-libmtp.rules

(#62815) CPT.Pirk válasza kemotox (#62814) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így egyrészt veszélyes, másrészt nem is biztos, hogy engedi a dolphin, mert az újabb verziók már úgy vannak írva, hogy így ne fussanak. Helyette sudoedit /usr/lib/udev/rules.d/69-libmtp.rules a használandó eljárás. Vele azonos a sudo -e is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62816) kemotox válasza CPT.Pirk (#62815) üzenetére


kemotox
addikt

Nem ismerem a dolphint, gondoltam megy azzal is így. Én sublimét, vagy nanot szoktam így tolni, vagy ha szopni akarok vimet :D

Sudoedites tippet köszi, nem ismertem. Utánanézek pontosan mi ez, miben más, kíváncsi lettem. :R

(#62817) ArthurShelby válasza odrif (#62808) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lett volna jó a grub customizer program?
Itt be tudod állítani mi legyen az elsődleges op, és az időt is, hogy mennyit számoljon vissza.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62818) odrif válasza ArthurShelby (#62817) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jó lett volna lehet, de nem tudtam hogy van ilyen.

20 éve a Prohardveren

(#62819) CPT.Pirk válasza kemotox (#62816) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Működött, csak nem biztonságos se a userre nézve, se a rendszerre. Itt Martin kifejti, hogy miért iktatták ki ennek a lehetőségét: https://blog.martin-graesslin.com/blog/2017/02/editing-files-as-root/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62820) kemotox válasza CPT.Pirk (#62819) üzenetére


kemotox
addikt

Hú ez klassz, elolvasom, köszi :R

(#62821) Shyciii válasza kemotox (#62814) üzenetére


Shyciii
veterán

Rosszul értelmezted. Természetesen nem az udev rule-t akartam dolphinnal módosítani (hogyan is, hiszen az egy filekezelő), hanem a már látott android mtp-ről a fileokat átmásolni ssd-re. Arra sikított a dolphin, hogy nem megy. De mint kiderült a google-nak hála ez is KDE bug. Ez az egész KDE egy f.s...Hiába laktam be végre a pure Archot hosszas idő után, máris léphetek tovább. XFCE-vel szintén gond volt, nuku lockscreen, aztán KDE, itt meg agyrém hibák. Gnome lecsó, egy akadozó erőforrásigényes borzalom...

(#62822) Shyciii válasza Frawly (#62807) üzenetére


Shyciii
veterán

Amúgy agyfaxt kapok. Tegnap végre Double commanderrel lehetett tallózni az android eszközömet. Ma nem. Felmountolódik az eszköz, dolphin alatt meg is jelenik a "mappa" (csak persze nem tud másolni, mert egy bugos szar), Double Commander-nél meg most nem jelenik meg valamiért az eszköz, pedig tegnap este jó volt...kezdek besokalni. Persze feltehetném a nautilust, vagy thunart. de pont azért választottam a pure Arch-ot, hogy ne kerüljön fel felesleges szemét. Ezekkel meg felkerülnek gnome-os vagy gtk fölös libraryk :((

[ Szerkesztve ]

(#62823) CPT.Pirk válasza Shyciii (#62821) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval mtp-s telefonról nem tudtál átmásolni fájlokat magadnak Dolphin alatt? A partíció ahová másolni akartál, az hogyan van csatolva? Fstab-on keresztül, vagy a Dolphin mountolta be?

Azért kérdezem ezt, mert Mint KDE és Chakra alatt se okozott gondot Dolphinnal fájlokat másolnom androidos telefonokról.

kemotox: ha maga a KDE érdekel, érdemes követni Martin írásait.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62824) Shyciii válasza CPT.Pirk (#62823) üzenetére


Shyciii
veterán

Fstab mountolta be. Manjaro KDE alatt sem megy, pedig friss telepítés. Amúgy ez a probléma hivatalos bug-ként fel van véve, szal nem egyedi gond. Viszont...Egy idióta gondolattól vezérelve felraktam a gvfs-mtp -t. Mert bár ez gnome-osoknak van tehát Thunar, Nautilus, illetve inkább GTK-soknak, de mondom amilyen idiótaságok vannak most ki tudja. Hátha a Double Commander QT5-ös is szeretni fogja. És lőn bakker. Felrakva már látszik a Double COmmanderben újra az MTP-s kapcsolat, és szépen másolja is. Lassan sikítani fogok :D
Persze ettől még az FT-s képek másolása hogy elbassza a képeket még megvan, tehát mindenképp el kell hagynom a pure Arch + KDE kombót. Ha lesz sok időm (bár most lenne mert betegszabin vagyok, de ma is, meg holnap is kell távoliznom munka céljából), akkor egy Arch + Cinnamon-t megpróbálnék. Hátha tud mindent ami nekem kell, és nincsenek ilyen alapvető hibák.

Viszont azon kezdtem gondolkodni, hogy nekem van olyan vágyan, hogy le lehessen zárolni a gépet. Plusz lehessen a noti fedelét lehajtva is zárolni. XFCE alatt egyáltalán nem volt ilyen funkció. Viszont felvetődött bennem, hogy ez a zárolás funkció ez egyáltalán az ablakezelő dolga? Nem a DM dolga? Tehát a LightDM, GDM, SDDM dolga lenne? Mert ha igen, akkor lehet hogy mégiscsak XFCE jó nekem, csak nem LightDM-el, hanem GDM-el, vagy SDDM-el.

(#62825) sh4d0w válasza kemotox (#62816) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sudo-val nem indítunk grafikus felületű programot.

https://www.coreinfinity.tech

(#62826) Sinkapeter válasza Shyciii (#62824) üzenetére


Sinkapeter
tag

A KDE a KDE Connecten keresztül is csak részben másolja át a képeket?

(#62827) ubyegon2 válasza Shyciii (#62824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

xscreensaver ha jól gondolom a lock-olást ez is intézi. (a neve kicsit csalóka)

Nem másztam bele a Cinnamon lelkébe, hogy kiderítsem, ha egyáltalán sikerült volna.....(várom a pillanatot, hogy le tudjam állítani a gépet és becserkésszem az új Purple 2TB vinyót végre....)

[ Szerkesztve ]

(#62828) sh4d0w válasza ubyegon2 (#62827) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

sudo poweroff

https://www.coreinfinity.tech

(#62829) Frawly válasza Shyciii (#62809) üzenetére


Frawly
veterán

Igazából ezeket bármilyen DE-n vagy WM-en be lehet állítani, de terminálban kell hozzá .conf fájlokat hekkelni. Lásd Arch Wiki ACPI és Power Management és egyes DE/WM-kről írt összefoglaló cikkeit. Én ezeket sima Openbox, IceWM, i3wm alatt is be tudtam állítani, nem olyan nagy művészet.

(#62830) ubyegon2 válasza sh4d0w (#62828) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(várom a pillanatot, hogy le tudjam állítani a gépet és becserkésszem az új Purple 2TB vinyót végre....)

Bocsi, félreérthető voltam. Nem úgy várom a pillanatot, hanem úgy, hogy minden folyamat befejeződjön végre és eljussak odáig, hogy kikapcsolhassam a gépet.

(#62831) sh4d0w válasza ubyegon2 (#62830) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Poén volt, nem gondolnám, hogy ne ismernéd...

https://www.coreinfinity.tech

(#62832) ubyegon2 válasza sh4d0w (#62831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami rémlett, de még sosem használtam! (jelek szerint a poenszenzoromat se még így hajnalban) :D

(#62833) Shyciii válasza Frawly (#62829) üzenetére


Shyciii
veterán

Sinkapeter

Azt nem tudom. KDE-ből nekem csak az alap van feltéve, így KDE connect nincs is. De az FTP egyszerűbb lenne nekem. Már csak azárt is, mert melóhelyen is így férek a mobilhoz.

ubyegon2

Ezt próbáltam anno XFCE alatt, de nem akart működni még kézi lockoláskor sem.
Most hogy az Antergis live telepítőjével kipróbáltam 6 ablakkezelőt rájöttem, hogy nekem nincs tökéletes. Viszont az Openbox minimalista stílusa tetszene, de totálisan érthetetlen számomra, hogy hogyan lehet abban beállatni a panelt (tint2), hogy pl akármilyen színű legyen, és milyen értékeket (óra, hálózati kapcsolatok, hangerő, akksi) és mely részén mutassa a panelnek. Sajnos totális katyvasz nekem az Openbox, pedig az még bejövős lenne. Deepin is tetszett, de ott meg csak dock rendszert láttam, panelt nem...Budgie hagyjuk, mert az egy Gnome. Mate, Cinnamon-nál már nem is emlékszem hogy mi nem tetszett. TÁn a panelnél nem lehetett kikapcoslni, hogy ot ne mutassa a megnyitott alkalmazásokat, asszem. Nah mindegy. Egyelőre csak ez a fura ftp-s problémám van, amit max mellőzök, ha fotót kell másolni (bár van egy gyanúm, hogy a Digi-s router is lehet ludas, úgyhogy melóhelyen is leteszteletem ezt).

Frawly

Ezt olvastam javarészt mikor az XFCE-nél szenvedtem, de itt én csak suspend, meg hibernation-ről szól. Azt nem írják, hogy kifejezetten mit kellene szerkeszteni, és mire.
Viszont az előbb próbáltam az Antergos-t i3wm-el. Volt egy panel, és bárhova kattintottam semmilyen beállításokat vagy telepített appokat nem tudtam előhozni. Szal nem hogy konfigolni nem tudtam az ablakkezelőt, de progit sem tudtam indtani. Pedig alapból több mindent mutatott, mint az Openbox, de fura hogy semmit sem lehetett csinálni. Gondolom az Antergis csapata kicsit rosszul konfigolta fel :)

[ Szerkesztve ]

(#62834) ubyegon2 válasza Shyciii (#62833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mate, Cinnamon-nál már nem is emlékszem hogy mi nem tetszett. TÁn a panelnél nem lehetett kikapcoslni, hogy ot ne mutassa a megnyitott alkalmazásokat, asszem.

Nem hiszem, hogy ezzel volt gondod! :N Ezeknél is a panel az csak panel, még a Menü-t sem látnád rajta, ha nem lenne felrakva egy-két panel applet, ezek mind pár kattintással eltüntethetők a panelről.

amit itt látsz és nem fekete csík, az mind külön applet:

Openbox konfigolást igényel, valóban nem egyszerű, de rakhatsz fel olyan disztrót, ahol jól be van lőve, azzal talán a konfigolást is könnyebb lenne elsajátítani.
Szerintem a Manjaro Openbox biztosan fel van turbózva.

[ Szerkesztve ]

(#62835) Shyciii válasza ubyegon2 (#62834) üzenetére


Shyciii
veterán

De én nem akarok már eljönni pure Arch-ról. Arch-ot akarok, Arch-ot akarok! :D
Most nézegetek egy csomó weboldalt az openboxról. Hát...Mire összeszedem hogy miket akarok megjelenÍteni...Igaz utána bármikor könnyű ugyanazt reprodukálni, mert csak egy text file-t kell visszamásolni a megfelelő helyre. De addig nem jövök el a KDE-ről, míg a teszt notin be nem állítom a kinézetét.

[ Szerkesztve ]

(#62836) ubyegon2 válasza Shyciii (#62835) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem az nagyArchosok kedvence vagy máris! :D

Amúgy meg ha elég kitartóan és sokat szívsz vele, akkor megéri. Nekem még nem sikerült ennyi kitartást összeszednem, kivéve vagy 4 éve, amikor jan elsején hajnalban telepítettem Arch-ot, igaz telepítősegéddel azt is, de 4 óra alatt volt meg így is. Azért sokáig nem tartott. :N

(#62837) Frawly válasza Shyciii (#62833) üzenetére


Frawly
veterán

Az i3wm egy billentyűzetes irányításra tervezett tiling WM. Abban aztán csak kész, elindított progik felületére tudsz kattintgatni. Valószínű még nem vagy olyan advanced power user szinten, hogy használni tudd, vagy csak szimplán sok doksit kéne olvasnod hozzá meg beletanulnod. Nem is azt írtam, hogy feltétlenül ezt ajánlom neked, hanem hogy még egy ilyen fapados ablakkezelőnél is megoldhatók azok a dolgok, amiket szeretnél.

Próbálkozz Openboxszal, az esélyesebb lesz neked. Igaz elsőre az is nagyon fapados, mert mindenről neked kell gondoskodnod, tálcáról, menüről vagy dokról, dbus, stb. támogatásáról, kompozitorról. Tehát igazából csak annyival leszel vele előrébb az i3wm/Sway-hez képest, hogy egérrel is tudsz kattintgatni, meg nem csempékbe rendezi az ablakokat, de majdnem ugyanolyan fapados.

[ Szerkesztve ]

(#62838) kemotox válasza Frawly (#62837) üzenetére


kemotox
addikt

Openboxot is leget ugy faszan, billentyuzettel iranyitani? Mintha az i3 es a hagyonanyos de-escalate kozott lenne. i3-ban az zavar, hogy aprobb beallitasokat picit macera elerni, pl BT, wifi. Legalabbis meg.

(#62839) Apollyon válasza Shyciii (#62833) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig az i3wm nagyon faxa, én azt használom már lassan 3 éve.

Ahhoz, hogy terminál nélkül programokat indíts, azt a dmenu -vel lehet, amit a modkey+D kombinációval lehet előhívni és be kell gépelni az indítandó program nevét, majd ha megvan, kiválasztod és enter.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62840) Silεncε válasza Apollyon (#62839) üzenetére


Silεncε
őstag

Én is i3WM-et használtam vagy fél évig, most cseréltem MATE-re egy darabig. Nagyon jól konfigurálható, Redditen van egy csomó kép, hogy milyen szuper asztalokat pakolnak össze egyesek. Fejlesztéskor meg rohadtul jól jön, hogy egér nélkül lehet ugrálni az ablakok között.

(#62841) leviske


leviske
veterán

Még azt szeretném megkérdezni, ha szabad. Nem akarok litániát írni (eredetileg abba kezdtem bele), így rövid leszek:
Korábban volt gondom az egér sebességgel Plasma-n, majd Neon-on nem, majd most Kubuntun (anyámnak készült live boot) megint gyors volt az egér.

Lehetséges, hogy az zavar be az egér sebességbe, hogy 1000Hz-es USB kapcsolaton üzemel és vagy a Kubuntu vagy a Neon ezt nem érzékelte megfelelően?

(#62842) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Milyen csomaggal tudnám megnézni hogy hány wattot fogyaszt a gépem használat közben?

Let the Zone take me if I am.

(#62843) ubyegon2 válasza kutga (#62842) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha jól értem, mit szeretnél, akkor a PowerTop, powerstat terminalos programokkal.
Telepíthetők saját tárolóból is amúgy. A PPA már régi, marad a saját tárolós telepítés.

sudo apt install powertop powerstat

[ Szerkesztve ]

(#62844) kutga válasza ubyegon2 (#62843) üzenetére


kutga
nagyúr

Tápot cserélnék, azt próbálom kideríteni mekkora kell.

Let the Zone take me if I am.

(#62845) ubyegon2 válasza kutga (#62844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ahhoz ezek nem jók, mást viszont nem tudok, olyat ami Win alatt volt, semmiképpen. Valami online oldalt használtam anno meg a főbb daraboknak utána olvastam, mekkora a max fogyasztásuk. Végül meg beírtam a Milyen tápot vegyek topikba...... ;]

(#62846) kutga válasza ubyegon2 (#62845) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is ott nézelődtem, de elég nagy a különbség a topikban ajánlott és a honlapon javasolt között. Mindegy, ismerősnél láttam múltkor egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt, kölcsönkérem egy napra. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#62847) Shyciii válasza kutga (#62846) üzenetére


Shyciii
veterán

És arra még számolj 100W-ot.

(#62848) kutga válasza Shyciii (#62847) üzenetére


kutga
nagyúr

Melyikre? ;]

Let the Zone take me if I am.

(#62849) Shyciii válasza kutga (#62848) üzenetére


Shyciii
veterán

Amit a fogyasztásmérő mutat nagy terhelés alatt. És itt most nem a tetris futtatására gondolok 😉

(#62850) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Van egy öregecske netbookom, intel Atom N280 procival (32bit), 2GB rammal, 1024x600-as felbontással, 60GB ssd-vel. Melyik disztrót ajánlanátok egy teljesen terminál-szűz juzernek, csakis netezésre és filmnézésre?
Ha feltelepítem, bekapcsolom és ez a két funkció működne, akkor már boldog lennék. :)

mAtx4ever!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.