Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) csixy válasza tordaitibi (#95962) üzenetére


csixy
addikt

Tibi mi ez a tökölés?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96002) CPT.Pirk válasza PCProfessor (#96000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Manjaronál a keyringek időről időre lejárása a probléma... Ahogy láttam 1-2 hírt a témában, továbbra is ezzel küzdenek.

Viszont az a 2 év alatt amíg használtam két gépen is, nem volt olyan gond, hogy ne tudott volna bebootolni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96003) ubyegon2 válasza csixy (#96001) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kiváncsivá tettél s mivel ébredés után még a kávégépet se voltam képes jó programon elindítani, gondoltam megnézem, mi ez a yt-dl dolog. Pendrive bedug, Ununtu Mate volt rajta, install lefut, mivel nem ismerem a Mate-t így terminalba beírtam a yt-dl-t, de rájöttem, nem ismerem a kezelését, ezért beírtam a youtube szót, dobott egy youtube downloader-t leszedtem, beraktam a normál YT linket, utána Download mappában rákattintottam és megy a Like a prayer. Kb 6-7 perc lehetett az egész, így hogy a pendrive a gép mellett volt. (nem kellett keresnem)

Mint látható, semmiféle webes keresgélés nem volt, tárolóból terminaloztam csak.

Kora reggel jól megtriggereljük Tibikomámat ezekkel, sorry! :B

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96004) growler válasza CPT.Pirk (#96002) üzenetére


growler
őstag

Telepitettem az "archlinux-tweak-tool-git"-et.
Inditasa utan -> Fixes -> fixkeys # lefut, frissiti a keyriget.
ArcoLinux alatt a "fixkey" parancs ugyanezt a frissitest megcsinalja.

(#96005) I02S3F válasza ubyegon2 (#96003) üzenetére


I02S3F
őstag

De ennek az alapja a 24.04, nem? Ott eddig is ment, men?

(#96006) ubyegon2 válasza I02S3F (#96005) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, igazad lehet...fene bírja már követni az eseményeket, ha Tibikomám varázsol! :D

22.04 alapon nyilván az van, hogy nem megy, de fogjuk rá a nyuszira! :D (előbbi Mate Ubi telepítésében is segített)

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96007) I02S3F válasza ubyegon2 (#96006) üzenetére


I02S3F
őstag

Kérlek Kapitány engedj meg egy erős offot.

A barátnőmmel összeköltözésen gondolkodunk és ő nagyon szeretne egy nyuszit. így ilyen albérletet is keresünk majd. Videón nézi a nyuszikat! Hát képzelheted mennyire oda van érte és úgy megérdemelné! :B

[ Szerkesztve ]

(#96008) csixy válasza ubyegon2 (#96003) üzenetére


csixy
addikt

Így -így , de hogy Téged is birizgáljalak ... A Bunsenlab Boron is vajsimán fut. Mint .. a .. Mint ! És milyen picike!! :) Megy a múzeumi daraboktól kezdve a modern vasakig mindenen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96009) tordaitibi válasza ubyegon2 (#96003) üzenetére


tordaitibi
veterán

UBY!!!!! elegem van.
Mi a letölthető legfrissebb Linux Mint?Itt van ni ez a fostalicska, a linken NINCS frissebb, nem, nincs érted????
[link]
NINCS más frissebb Linux Mint jelenleg, hagyd már picsába a Matet meg az archot meg többi tetves szar oprendszert amit példának felhoztatok.
LINUXMINT
21.3 VIRGINIA, EZT nézzed már basszaqurvaélet!!
Itt van tessék ez a rendszer fut nálam,
System:
  Kernel: 5.15.0-91-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 11.4.0 Desktop: Cinnamon 6.0.4
    tk: GTK 3.24.33 wm: muffin vt: 7 dm: LightDM 1.30.0 Distro: Linux Mint 21.3 Virginia
    base: Ubuntu 22.04 jammy

Itt a tetves GYÁRI szoftvetelepítő, youtube rákeresés,

Ott van a yt-dlp, igen és nézd meg ha rákkattintok,
DÁTUM.....????????
2022.04 mi a szaron vitatkozunk??? Tele már a faszom tényleg a többiekkel is akik körberöhögnek.
Ja és nézd meg az első képet, a Youtubedl-gui, amivel dicsekszel, csak nem ezen a rohadt Minten próbáltad, az CSAK FLATPKOS van a gyári szájbavert tárolóba!! NEM PPA meg nem terminálbaszakodás!! GYÁRI szoftvertelepítő, ennyit tud snitt. Miről vitatkozunk 1 hete, a semmin, nézd már meg basszus.
Meg az Smplayer is 2021-es a GYÁRI tárolóba meg még más is 2-3 éves.

Hagyjuk már fenébe az egészet és akadjatok le rólam.

[ Szerkesztve ]

(#96010) Warton válasza CPT.Pirk (#96002) üzenetére


Warton
őstag

Az utóbbi időben nem tapasztaltam keyring hibát a Manjaronál, pedig a napokban is volt ilyen frissítés. A 2-3 év alatt a múltkori plazma 6 wayland stb. frissítés térdeltette le először a rendszeremet úgy isten igazából. De még így is be tudott bootolni viszont csak a tty működött, ahonnan aztán valahogy sikerült visszahoznom a rendszeremet az elők közé, azóta is az megy. Szerencsére azok a horror történetek, amivel az árnyékból riogatnak az arch rendszerekkel kapcsolatosan elkerültek ... eddig... ;]

Jah még valami a yt-dlp-hez visszaírt a Unit 193, hogy olvassam a debian manualt világosan le van írva, hogy régi szoftverek is lehetnek a repoban, amúgy meg a yt-dlp nem csak a youtube letöltésére alkalmas, a többi oldalon működik a régi verzió, ja meg, hogy csekkoljam a backportokat, mert, hogy ott a legfrissebb van. Jár a piros pont, hogy válaszoltak. :))

(#96011) growler válasza tordaitibi (#96009) üzenetére


growler
őstag

Junius vegen, julius elejen fogjak kiadni a Mint 22-ot.
Azon majd mukodni fog a yt-dlp / yt-dlg ... egy darabig!! :(

(#96012) ubyegon2 válasza I02S3F (#96007) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eszméletlen aranyosak a törpenyuszik, érdemes olyat venni, ami a képen van, az Holland Rex Dwarf(Dutch Mini Rex)nyuszi. tényleg pici marad felnőtt korára is, 1,2 kg az átlagsúlyuk. Viszont nagyon rosszcsont. :D Ja és kb az van, mint a rajzfilmekben, simán próbál túljárni az ember eszén, plusz érzelmileg manipulál. Igazi kedvenc kisállat!

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96013) ubyegon2 válasza csixy (#96008) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nemrég megnéztem a Boron-t még a régi notin, tetszik amúgy, de az Openbox megszokásához kéne kis idő. :K Most hogy már annyi RAM van ebben a Dell-ben is, mint a Te 5520-asodban, nincs olyan rendszer, ami nem simán fut! :N

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96014) ubyegon2 válasza tordaitibi (#96009) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Már mondtuk páran, hogy várd meg a 24.04 alapú Linux Mint-et, mivel ezek point release disztrók, a 22.04 alapúban azok a csomagok vannak, amik, ez nálam nem okoz problémát, de nálad meg igen. De jó pár alternatív megoldást linkeltek fórumtársak, ami akár sokkal jobb is lehetne, mint amihez ragaszkodsz, legalább amíg nem jön ki az új Mint 22, addig nézegesd az utóbbi napokban ajánlottakat.

Láttam én is a verziót, mikor próbáltam működésre bírni:

ubyegon@Latitude-5520:~$ yt-dlp --version
2022.04.08

Feleslegesen idegesíted magad, egyszerűen értsd már meg, hogy a kiadás alapú disztrók ilyenek! Elmondjuk ezerszer, de csak tolod tovább és szidod a rendszert! Olyan, mint ha nekem hiába mondanák, hogy az öreg Suzuki Ignis nem fog soha 220 km/h-val repeszteni, de én mégis mindig kimennék az autópályára és utána mérgesen szidnám az autós topikban, hogy ez az Ignis még erre se képes. Szerinted kiröhögnének? :P Ki hát.

Szóval higgadalom! :R

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96015) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#96014) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amúgy miért nem csináljátok azt, amit a cucc git oldalán írnak? A point release vacakolás miatt van külön APT ppa repó, hogy magától tudjon frissülni a yt-dlp csomag együtt minden mással.

sudo add-apt-repository ppa:tomtomtom/yt-dlp

sudo apt update
sudo apt install yt-dlp

https://github.com/yt-dlp/yt-dlp/wiki/Installation

*Egyébként itt az alap probléma a Mint tárolóiban van, ugyanis az Ubuntu 22.04-hez tartozik backports tároló, amiben ott van a friss yt-dlp, de ez nincs meg Mint alatt...

Szóval a stílustól eltekintve szerintem Tibi kritikája sajnos jogos, mert ez amit itt leírtam ez nem olyasmi, amit egy Mint-en kézzel kellene megoldani a usernek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96016) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#96015) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ubyegon@Latitude-5520:~$ yt-dlp --version
2024.04.09

Én nem használom a programot, de most rászántam 10 másodpercet és frissült is. De szerintem ez is lett javasolva Tibikomámnak már párszor.

Az, hogy igaza van-e, hát annyiban talán, hogy ezt akarja és legyen ez! :D Viszont a Mint-nek semmi köze ahhoz a csomaghoz, plusz a Google erősen dolgozik azon, hogy bármilyen reklámelkerülő módszer működésképtelen legyen, szerintem egy külső program működése ilyen feltételek mellett nem az adott disztró fejlesztőinek a felelőssége. Vannak megoldások, azokat kell alkalmazni, de ez 5-10 perc lenne, egyszerűbb napokig donkihótézni és szidni az adott disztrót! :D

Ha Tibikomám szeret lenni a vadász, lelke rajta! ;] Ha igaza is van, mit ér el vele? Lesz működő programja? Nem.

A Google egyébként nemsoká bezár minden kerülő utat amúgy, most éppen a mobiloknál nyírja ki a custom ROM-okat. [link]

Annak is biztosan oka van, ha nem használ backport repot a Linux Mint, de ha bpo-ban fenn van, akár onnan is pár pillanat letölteni a .deb verziót.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96017) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#96016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Mint-nek annyi köze van hozzá, hogy használhatatlan csomagot tart a tárolóiban. Nézd meg az első kommentet a csomag alatt: https://community.linuxmint.com/software/view/yt-dlp

Te valamilyen módon lefrissítetted magadnál. De ez az amit nem kellene kézzel csinálni egy Mint jellegű könnyen kezelhető disztrón.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96018) urandom0 válasza CPT.Pirk (#96015) üzenetére


urandom0
senior tag

Itt a többség nem olvas. Vagy nem tud, vagy nem is akar, nem tudom, de hogy nem olvassák el azt, amit írunk, az biztos.

Én is írtam már, és mások írták, hogy van PPA a yt-dl-hez. Azt is írtam, hogy van letölthető bináris, aminek csak x jogot kell adni, és fut. Illetve én is ajánlottam két alternatívát (és írtam a Pythonos pip3-as verziót, ami viszont többeknek nem működött).

Egyébként szerintem is abszolút jogos Tibi felvetése, a világon semmi értelme annak, hogy egy 2022-as verzió van a repóban.

(#96019) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#96017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk van cc 30000 csomag, ezeket a disztró használati időtartama(5 év ?) alatt kéne folyamatosan ellenőrizni, hogy ne fusson bele senki nem működő csomagba?

Amúgy az, hogy könnyen kezelhető disztróról van szó, nem jelenti azt, hogy rollinggá válik, az ilyen félwarez megoldásokkal meg szerintem ne is foglalkozzanak, ne is rakjanak be ilyeneket a tárolókba, régen nem is voltak fenn ezek.

El kellene fogadnunk, hogy a kiadás alapú disztrótnál különböző forrásokból kell megoldani a külsős csomagok felrakását/frissítését vagy ott a rolling, ami jobban kezeli a külsős csomagokat AUR-on keresztül, cserébe több a meglepetés.

(#96018) urandom0

Ki mazsolázza ki szerinted a cc 30000 csomagból a nem működőket? Szerintem az a pár fejlesztő fejlessze csak a saját csomagjaikat. Ugyanez lesz a 24.04-gyel is 2026-ban, ez ilyen, de nincs már ezen mit kitárgyalni, mindenki meg tudja oldani könnyedén. Ha akarja.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96020) urandom0 válasza ubyegon2 (#96016) üzenetére


urandom0
senior tag

a Mint-nek semmi köze ahhoz a csomaghoz

Hát, szerintem meg van. A maintainer felelőssége lenne az, hogy frissen tartsa a csomagját.

Az megint más kérdés, hogy elképzelhető olyan eset, hogy a maintainer nem tudja frissen tartani a csomagot. Miért? Mert pl. az frisebb verziójú yt-dlg olyan Python igényel, ami nincs a Mint repóiban.

(#96021) csixy válasza tordaitibi (#96009) üzenetére


csixy
addikt

Egyszerűen synaptic, ... yt-dlp és youtube-dl-gui telepít. Ennyi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96022) ubyegon2 válasza urandom0 (#96020) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad lehet, de egyébként is más utat választanak, lehet ezért nem alkalmazzák az Ubunut bpo repot sem. Saját repokban meg nem túl sok külsős csomag van. http://packages.linuxmint.com/

LMDE6 használ Debian bpo repo-t, de nem cserélgetik azt sem frissebbre.

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96023) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#96019) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy jön ide a warez?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96024) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Engem csak az érdekel mivel jobb/más ez a yt-dlp mint ez?
Mikor fog menni a billentyűzet világítás a régi laposomon?
Ubuntu kezeli már penről indítva a T3U Plus wifi adaptert, Mint meg nem. Net nélkül nem lesz net.
Boron meg Antix versenyzik nálam még virtuális gépeken, HW igényük nagyon tetszik,(1 mag 3,8ghz max 50%, 1gb ram, 10gb. youtube tálcán épphogy hallgatható) melyiket próbálom majd ki élesben (kukázott hw-en először), de tudás a minthez is kevés :D

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#96025) csixy válasza ubyegon2 (#96013) üzenetére


csixy
addikt

Jó-jó. Csak én a lehető legkisebb összecsiszolt lightweight debiánt keresem , hogy abból csinálhassak egy belakott Tomas Mateicek féle linux-live squasfs konzervet (amit már meg is csináltam) amiből gyakorlatilag 3 állomány kell: az initramfs, a vmlinuz és a squashfs.sb modul és egy ventoy pendrájv és lehet tolni fel az egészet a RAM-ba. Kiváló swájci bicskát lehet belőle csinálni akár mentő pendrájvnak, akár a netre szörfözni, satöbbi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96026) Warton válasza ubyegon2 (#96019) üzenetére


Warton
őstag

Néhány gondolat:
"félwarez" mi az hogy fél? A windowsra wingettel telepíthető, sőt a GUI-ért pénzt kérnek a windows store-ban.

Rollingban nem AUR-ban van a yt-dlp, hanem a repoban.

Ki mazsolázza...? Mondjuk a Unit 193. Vagy akkor ők mit csinálnak?

(#96027) #02705152


#02705152
törölt tag

A kedves disztribútorokról azért nekem is megvan a véleményem, a Gnome Commanderből már jó ideje olyan verzió van a tárolókban, ami a beállítások panelre kattintáskor elszáll mint a győzelmi zászló. Ez van a Fedoratól a PokemonRajongókSzupcsiDisztrójáig mindenben, és kb. tucatnyi jelzést láttam, hogy gyerekek sz@r van a palacsintában, szerintetek valaki is kiszedte a repóból a hibás verziót?! :W

(#96028) tordaitibi válasza ubyegon2 (#96014) üzenetére


tordaitibi
veterán

De Uby, jön a hülyegyerek, mint pl.én, Winen ott a Store, beírta, kattintott, tlepül, működik.
A hülyegyereket nem fogja érdekelni hogy most lesz verzióváltás, mindjár jó lesz majd júliusba, a hülyegyerek olvasta hogy a Mint a legemberbarátabb disztró és nem fogja érdekelni miért nem működnek programok. Hogy ki tarja karban, ki nem, hány 1000 csomagot kell maprakészen tartani szegény maintereknek, stb.
Kinyitja a Szoftvertelepítő GUI-t (!!!!) kattingat és szar az egész.
És nem, nem fog ppa-zni mert nem tudja mi az, nem fog terminálozni, nem fog Githubon bogarászni, nem fog makeszarokkal szórakozni meg guglizni, forráskódozni, guberálni.
Enélkül meg a gyári tároló perpill. 2024 Május 23-án semmit nem ér ,elavultabb mint Nagymamám kenyérpirítója mert Ő meghalt 23 éve.

És ezt leírtam ezelőtt 4-5 évvel a kedvenc blogodba hogy nem,. nem az Ubuntu vonal csomagkezelésével van a baj,az tökéletes hanem magukkal az elhanyagolt, elárvult magára hagyott programokkal. Semmi nem változott.
Van a Vlc, Firefox, Libre csomag meg még pár übernépszerű app és snitt, a többi nagy része ******** ide trágár szavak jönnének.

Hol van az Opera, milliók használják, Mega, Viber (jaa a Viberék már belefáradtak a töménytelen mennyiségű csomag szarakodásba és linuxra nincs deb, se semmi, csak Flatpak vagy appimage, snitt) és még sorolhatnám.

Ja de. Hazudok.
Mert ha a hülyegyerek usr rákattint egy Flatpakos appra, akkor lejön a fél internet és onnan kezdve tényleg a legfrissebbek a csomagok. Meg Snap is ilyen.
DE!!! ezek ellen meg itt ágáltok berzenkedtek, szar, nembiztonságos, fúj.
Oké de akkor legyen naprakész a gyári szoftverpark! Kattintással telepíthetően mai napi friss appok.

Bocs Uby a kirohanásért de ebben most totál igazam van egy fullhülye kezdő szemszögéből nézve. Ne akard már őt belezavarni a makeinstall, a terminálos PPA meg az ilyn hülyeségek erdejébe.

Miért nincs a gyári Szoftvertelepítőbe pl. PPA lista?
Kiírná hogy figyelj színhülye, ez ugyan nincs de itt és itt megtalálható és 5 katintással felveheted a Zabszemhegyező app PPA-t és már települ és működik is.
Ja, néhányan itt a PPA ellen is berzenkedenek, akkor ppa nem, internetről tölthető deb nem, Snap nem, Flathub nem, appimage nem,akkor már a Github forráskód se mert úgy a fair, ... ésakkor mégis hogyan? Ja persze, ilyet nem kell használni itt a megoldás congratula.

Ez egy KEZDŐ Linux topik!!!!! Nem a forráskódforgatásról és a menet közbeni kernelcseréről stb. kéne itt hoszas eszmecseréket meg példákat leírogatni az esetleg idetévedő színhülyéknek.

[ Szerkesztve ]

(#96029) urandom0 válasza ubyegon2 (#96019) üzenetére


urandom0
senior tag

Ez úgy működik, legalábbis Debiannál, hogy ha valaki nem akarja karbantartani tovább a csomagját, akkor ír egy e-mailt a maintainer levlistára, amiben bejelenti, hogy nem kíván tovább foglalkozni a csomaggal. Ezután a csomag felkerül a WNPP (Work-Needing and Prospective Packages) listára, (itt vannak egyébként összegyűjtve az árva csomagok, az unmaintained csomagok, a segítséget igénylő csomagok, a jövőbeni csomagok), és onnan valaki más „adoptálhatja”, ha úgy gondolja, hogy tud vele foglalkozni.

De egyébként feleslegesen okoskodok itt, nem ez lesz a gond, mert ahogy nézem, Ubuntu 22.04.04-ben (ugye ez a legfrisebb Mint alapja) valóban csak a 2022.08.04-én kiadott yt-dlg van (lásd changelog), DE jammy-backportsban már a 2024.04.09-én kiadott yt-dlg van (lásd changelog), és ugyanúgy Unit 193 a karbantartója. Tehát a karbantartó itt szépen végzi a dolgát, a probléma annyi, hogy Mint-nél ugye nincs backports repó, ahonnan az új csomag bekerülhetne.

Amúgy nem próbálta valaki lehúzni Debian backportsból a yt-dlp-t, és azt feldobni Mintre?
wget http://de.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/y/yt-dlp/yt-dlp_2024.04.09-1~bpo22.04.1_all.deb
sudo apt install ./yt-dlp_2024.04.09-1~bpo22.04.1_all.deb

Én kipróbáltam, feltelepül.

(#96030) csixy válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


csixy
addikt

Jó-jó, de ha feltelepíted a nem működő yt-dlp -t és kiradírozod onnan ahova települt és a helyére bemásolod ezt: [link] , akkor működni fog. és ennyi. Csiribi-csiribá mukodj !!!! Hhhuh.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96031) urandom0 válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


urandom0
senior tag

nem,. nem az Ubuntu vonal csomagkezelésével van a baj,az tökéletes hanem magukkal az elhanyagolt, elárvult magára hagyott programokkal. Semmi nem változott.

De, azzal is elég nagy baj van, mert sokszor pont azért nem lehet frissíteni egy csomagot, mert a függőségei elavultak. Az összes ilyen függőségkezelésre építő szoftverterjesztés rossz. Windows-on nincs ilyen, MacOS-en nincs ilyen, Androidon nincs ilyen, csak Linuxon van ilyen, és elég nagy szívás.
Amúgy teljesen igazad van szerintem mindenben.

Ez egy KEZDŐ Linux topik!!!!! Nem a forráskódforgatásról és a menet közbeni kernelcseréről stb. kéne itt hoszas eszmecseréket meg példákat leírogatni az esetleg idetévedő színhülyéknek.

:U

(#96032) growler


growler
őstag

Azert en kivancsi lennek ra, hogy mi az amit a yt-dlp/dlg-vel le
lehet tolteni, de a "Video DownloadHelper" Ff kiegeszitovel ill. a
"4kvideodownloaderplus"-al nem?
Es ezek Ubuntu 22.04-en, Mint 21.3-on is vigan mukodnek!

(#96033) PCProfessor válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

urandom0: Az összes ilyen függőségkezelésre építő szoftverterjesztés rossz. Windows-on nincs ilyen, MacOS-en nincs ilyen, Androidon nincs ilyen, csak Linuxon van ilyen, és elég nagy szívás.
Ez 100000% így van.

Hiába sokszínű, testreszabható és gyorsabb egyes műveletek végzésénél a linux, kompatibilitás és egységesség a legnagyobb hiány. Ez eddig is gond volt, az is lesz.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#96034) PCProfessor válasza growler (#96032) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem csak a letöltésen van hangsúly. Pl. lehet rendezni, streamelni, kinyerni, változtatni metadata infot, beágyazni, földrajzi tiltást kikerülni és úgy leszedni valamit stb... Annyira sok dolgot tud, hogy nem igazán veszi fel a versenyt vele semmi. Nyilván ezeket a funkciókat ki is kell használni.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#96035) csixy válasza urandom0 (#96031) üzenetére


csixy
addikt

" Az összes ilyen függőségkezelésre építő szoftverterjesztés rossz." Bocsi, de nem értek egyet. Ettől linux a linux. Emiatt compakt, helytakarékos és pöpecz! Emiatt nem gyűlik a fájlrendszerében a szemét. Emiatt egyedi minden egyes telepített rendszer.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#96036) growler válasza PCProfessor (#96034) üzenetére


growler
őstag

A VDH ezeket tudja: [link] [link] + a mar letoltott fajlokat is
tudja konvertalni.

(#96037) tordaitibi válasza PCProfessor (#96033) üzenetére


tordaitibi
veterán

Utolsó bekezdésedet (is) én évekkel ezelőtt kijelentettem.
Leszedték a fejem miatta. Állítólag ez a szépsége és jó ez így mert nem sablonos hanem izgalmas, sokféle. ám legyen.

(#96038) Warton válasza growler (#96032) üzenetére


Warton
őstag

Lehet-e pl. egy youtube videó szegmentjeit külön-külön fájlba mentetni?
Lehet-e pl. egy videó bizonyos részét lementeni, mittomén 2:05-től 6:32-ig egy 10 perces videóból?
Lehet-e batch-ba egy paranccsal több videót letölteni?

(#96039) ubyegon2 válasza csixy (#96025) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálad érthető a svájci bicskád miatt egy ilyen Boron tipusú disztró, de én már telepítésekkel nem molyolok 10 percnél többet, hurcolni se tudom mobil SSD-n melóhelyre, ha meg elutazom, viszem a notit meg pendrive-ot. Amúgy egy külső házas SSD-n lévő Ventoyos disztrókkal minap akartam bootolni, de semmi, eltűnt a bootolás, lehet Tibikomám módszerének esett áldozatul valamikor. De azért érdekes. ;]

Most a Latitude 5520-on inkább NVMe SSD-ket szeretnék nyúzni(frissíteni kéne már az SSD-s blogot), ha már végre PCIe 3.0 (lehet talán 4.0 is) csatolós a notebook! Közben van olyan SSD is, ami nullkilóméteres és van még ugyanilyen, így az Aprón kicsit visszajön a gép árának egy része. Ahogy nézem a Samsung 980-nak is kijött már az utódja, így az egyre drágább, szóval amibe került nekem, az visszajön. ;]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96040) urandom0 válasza csixy (#96035) üzenetére


urandom0
senior tag

Hát, én nem gondolnám, hogy ettől lenne Linux a Linux. Vállalati szinten az elmúlt években kezdett el terjedni az immutable OS + konténerizált appok. Ha ez a felállás átcsorog egyszer otthoni felhasználói szintre és az átlagoszerverekre, akkor is Linux marad a Linux.

Szemét gyűlik a Linux fájlrendszerében is. A saját config fájlaid, a log fájlok, stb.

Az egyediség meg tök jó dolog, én is szeretem, de azt be kell látni, hogy műszaki szempontból az egységesség sok szempontból előnyösebb.

(#96041) ubyegon2 válasza Warton (#96026) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& CPT.Pirk

A warez nem szerencsés kifejezés volt, de értitek azért a helyzetet. Egy profitorientált cég fizetős szolgáltatásának free megkerülésére gondoltam, ezek ellen nyilván folyamatosan kűzd is maga a cég, jelen esetben a Google.

Ki mazsolázza...? Mondjuk a Unit 193. Vagy akkor ők mit csinálnak?

Nem tudom, de az említett ember nem a Linux Mint fejlesztő csapatában van.

....sőt a GUI-ért pénzt kérnek a windows store-ban

Érdekes, de tök indiferens, mit csinál a Windows. ;)

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96042) PCProfessor válasza tordaitibi (#96037) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ha leszedik érte a fejem, ha nem ez így van.

Bruce Lee is így fogalmazott: "Nem attól tartok, aki 10 000 féle rúgást gyakorolt egyszer, hanem attól, aki egy félét 10 000x."

Legyen egyedi, meg testreszabott, de az alap az lehetne egyszerűbb és egységesebb.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#96043) Warton válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


Warton
őstag

Az az igazság, hogy minden rendszernek, OS-nek megvannak a maga szabályai. Meg kell tanulni vagy együtt kell élni a hülyeségekkel és kész, vagy tovább kell lépni. Ehhez az egész hobbihoz sokkal flexibilisebbnek kell lenni, nem lehet bemerevedni, mert attól csak frusztrált leszel. Meg aztán azért nem kéne ilyen véresen komolyan venni az itteni figurák csipkelődését. A zord külső mélyén érzékeny lelkek vannak: nézd csak meg ubi nyuszikat tart és fogadni mernék, hogy shadownak meg cicái vannak. :DDD

(#96044) ubyegon2 válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

idézném urandom0 fórumtársunkat:

Amúgy teljesen igazad van szerintem mindenben.

Az amúgy nélkül kicsit mást jelentene, de így mindenki azt gondol mögé, amit akar. :D

Ha olvasnád és érdekelne a sok működő megoldás, akkor nem donkihótéznél hetekig. ;) Nyilván nincs 100%-ig biztos módszer, ha kimégy a netre, de ha a PPA-k annyira durván veszélyesek lennének és történne is valami, azt tuti olvasnánk pár helyen. Ha valamit meg akarsz oldani, megoldod. De nem akarod megoldani, csak úgy, ahogy nem lehet! Mit sugall ez neked?

....de ebben most totál igazam van egy fullhülye kezdő szemszögéből nézve.

Csakhogy Te igen régóta nem vagy fullhülye kezdő, mégis ezt szimulálod. De miért? (de legalább mindig felpörgeted a topikot) :D

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96045) tordaitibi válasza ubyegon2 (#96039) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha valamikor a Ventoyosra bármit telepítettél az belebarmol a Ventoy efibe és onnantól nuku Ventoy.
Megoldása mint nálam a 2. EFI partíció. Van hátulütője lásd a kérdéseimet de használható.

Apropó akkor kikezdem a Guefit is ha már benne vagyunk, az se egy nagy durranás ha nem tud megbirkózni 2 efivel. A Mint installer meg néggyel, nahát...
pedig egy LINUXMINT telepítő az maga a tökély, nemdebár?

Csak a poénkodás kedvéért, tudod. Ahogyan te is írtad, egy kis "humor" elfér itt.
Nem kötözködés, nem savazás, nem gúnyolódás, nem irónia. Dehogy. Szándékomba se volt.Csak egy jó poén.
Csak tudod Uby, ami egyiknek jó poén, az a másiknak esetleg bántó is lehet.

(#96046) growler válasza Warton (#96038) üzenetére


growler
őstag

Mert Te ezeket meg tudod csinalni 22.04 (alapu) rendszeren
a yt-dlp-vel?

(#96047) tompa torma


tompa torma
kezdő

tordaitibinek tökéletesen igaza van...itt a témák 90 %-nak köze nincs a " linux kezdő " -höz...ami nem baj, mert lehet belőle tanulni, csak akkor ne hívjuk kezdőnek,...ha egy linuxra váltani akaró idetéved, elolvas pár hozzászólást, pánikszerűen menekül vissza win-re....

(#96048) sh4d0w válasza tordaitibi (#96028) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nézd, egy Linuxos topicban próbálod meggyőzni az embereket, hogy a Linux szar. Egy olyan rendszer esetében ágálsz a CLI ellen, ami eleve ennek az intenzív használatára épül. Azt kellene megértened és elfogadnod, hogy a GUI utólag ráillesztett felület a Linuxokon.

Attól, hogy az interface CLI, még lehet modern.

https://www.coreinfinity.tech

(#96049) ubyegon2 válasza urandom0 (#96029) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

...a probléma annyi, hogy Mint-nél ugye nincs backports repó, ahonnan az új csomag bekerülhetne

Igen, ahogy ezt 2-3 órával ezelőtt is megbeszéltük már.

Én az Ubuntus bpo verziót próbáltam, az is felmegy, majdnem ugyanaz a verzió, mint a PPA-s. Alapból ha nem lehet .deb verziót letölteni valamiből és PPA-t sem akar a user, akkor hagyja a fenébe, millió alternatíva van Linuxon. Szerencsére nem sokan ragaszkodnak a 2-3 évtizede megszokott programjaikhoz meg azokhoz, amit már ismernek. Egy videodownloader GUI-s app azért nem annyira veszedelmesen bonyolult...

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

(#96050) urandom0 válasza ubyegon2 (#96044) üzenetére


urandom0
senior tag

Az ilyen kötőszavakat, mint az "amúgy" és az "egyébként" csak azért használom, hogy írásban elválasszam egymástól a gondolataimat :)

Abban teljesen igaza van Tibinek, hogy ez a csomagkezeléses dolog problémás, és nem csak az elavult csomagok miatt. Most tényleg, jön a kezdő, feltelepíti a Mintet, és azt látja, hogy több éves szoftverek vannak benne... azért na.

Már eleve az is problémás, hogy nincsenek elkülönítve a rendszercsomagok a felhasználói alkalmazásoktól, így ha az egyiket frissíteni akarod, akkor kénytelen vagy a másikat is frissíteni.
És pont erre jöttek rá a nagy Linuxos cégek is az elmúlt években, és ezért kezdtek el gőzerővel ráállni az immutable OS-re, mert akármennyi hátránya is van, jelen pillanatban senki sem tud jobb megoldást.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.