Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) cigam válasza lev258 (#63350) üzenetére


cigam
félisten

Túlmisztifikálod a disztrók közötti diferenciát. A linux az linux. A mount az ls mindenhol ugyanazt csinálja. A grafikus felület (Gnome, KDE, XFCE) mindegyiken ugyanúgy néz ki, ugyanazokat a programokat használja. Nüansznyi eltérések vannak, amik elsősorban a pimpelésben nyilvánulnak meg, és 1-2 saját fejlesztésű programban. De a Firefox mindegyiken ugyanaz (na jó pár, verzió eltérés lehet az LTS/ESP kiadásokat használóknál), de a magyar nyelvű felület, az azon megnézett WEBoldalak, és a plugin-ek ugyanúgy működnek. A kezdő úgy is a disztubúció által biztosított áruházban keresi, és jó esetben szerzi be a programjait. Aztán vagy megelégszik ennyivel, vagy elkezdi jobban megismerni a rendszert. Nem kell (és nem is akar) mindenki mélyebbre ásni. Boldog, hogy megtalálja a böngészőt, és ott már mindent meg tud oldani.

Az meg más kérdés, hogy milyen a fejlesztési ciklusa, hogy 10 éven át a tavalyelőtti verziókat használja, vagy fé évente, netán hetente frissít új verzióra.

A Fedora-n mi működik annyira másképpen? Most tényleg az a baj, hogy nem Mint-et javasoltam, hoztam fel példának?

+ Ha elárulta volna a pontos konfigját, laptop/PC, mennyi/mekkora HDD/SSD, RAM, stb... Pontosabb segítséget is kapott volna.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#63352) lev258 válasza cigam (#63351) üzenetére


lev258
veterán

Nem erről van szó.
De én tudom magamról, hogy még azt sem tudnám megválaszolni senkinek, hol találja a Fájlkezelőt Fedora-n, vagy ami egy fokkal bonyolultabb, milyen menüben tud zárt drivereket telepíteni. Ezek nem nagy dolgok, de kell legalább egy ember, aki látott már ilyet (és akkor .deb-ről, ppa-król még nem beszéltünk-ami Fedora-n nem alap). Mi szeretjük a Terminált használni, de az újakat sokszor elrettenti, így lehetőleg grafikus felületben kell gondolkodni. Azoknak pedig megvannak a saját finomságai.
Mindössze abból indulok ki, hogy ezen a magyar fórumon mely rendszerekről beszélünk többet.
Egyébként én pár éve már nem vagyok Mint párti.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63353) cigam válasza lev258 (#63352) üzenetére


cigam
félisten

Ezért kellene a kérdező konfigja, és akkor látnánk, hogy kell-e hozzá zárt driver, jó a nyílt is, és merre induljon el zárt driver-t kereni.
Pl. Fedora-n már elég egyszerű zárt driver telepítése, és ha Gnome-ot (Workstation verziót) használ, amit ajánlottam, akkor a Szoftverek első indulásakor fel is ajánlja:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#63354) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hasonlítgatom a Win-Linux hangminőséget.
Lehet a Windows használ valami EQ-t (vagy valami effektet) ami tetszik a fülemnek nemtudom. Linux-on olyan tompa kicsit a hang. De el tudom képzelni, hogy ez a "legtisztább" (legközelebb áll a rögzített anyaghoz), legkevesebb konverziót, egyéb hozzáadott élményjavító hatást tartalmazó hangfolyam.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63355) ubyegon2 válasza cigam (#63351) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most tényleg az a baj, hogy nem Mint-et javasoltam, hoztam fel példának?

Igen ez elég nagy baj! :D
(meg ugye ezen van kalap, a másikon nincs)
[link]-ebben az összehasonlító linkben amúgy viccesen Fedora alapúnak említik a Fedora-t. :)

No de ha már.....nekem ebben az esetben nagyon nincs gondom, ha Fedora-t ajánlottál, mivel egyrészt találtál egy jó és igen részletes leírást és linkelted! ;) Azért ez nagyon más, mint ha valaki csak odavet egy disztró nevet!

[ Szerkesztve ]

(#63356) growler válasza zoltanz (#63354) üzenetére


growler
őstag

Az audio playertől is függ a lejátszott hang minősége.
Ha még nem próbáltad, hallgasd meg a DeadBeef-et.
(Nem véletlen hogy az Audiophile Linux is használja.)
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#63357) CPT.Pirk válasza zoltanz (#63354) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg ezt a cikkemet: https://logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/linux_alatt_bitmelyseg_es_mintavetelezesi_frekvenc.html

Windowsban meg kellene nézned, hogy be van-e kapcsolva valami gyári effekt dolog, meg hogy nincs-e hangszín kiemelés ráadva.

Anno a Creative X-Fi kártyám gyári wines drivere volt olyan, hogyha benyomtad a Crystalyzer funkciót akkor szebben szólt, de cserébe bele is nyúlt a hangba, nem azt kaptad, amit felvettek. Később lett hozzá moddolt driver, ami mentes volt ezektől a fasságoktól és az alapból is jó volt...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63358) Pano válasza snpetit (#63341) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Köszi, ez hozott némi javulást az erősen microsoft font függő oldalakon. Bár olyan egetverő különbséget nem látok, de azért hozzá kell tenni, hogy Infinality-val már kellően belőttem a font renderinget.

(#63359) zoltanz válasza CPT.Pirk (#63357) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Átolvasom köszi!

Elvileg a Windows-ban minden kikapcsoltam, amit a gyári szoftveren engedett.

growler
Köszi! Megnézem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63360) csixy válasza ubyegon2 (#63318) üzenetére


csixy
addikt

Most épp egy ócska technika tyilivízort használok 1360x768-as (tudna még 1920x1080-at, de úgy túl aprók a betűk) felbontással HDMI átalakítóval a 10 éves flexelt keskeny kliensem DysplayPortjáról. Tökjó, csak a talpát alá kell támasztani egy csomag papírzsepivel ,mivel nem dönthető. Ez így jobb mint a DVI-VGA átalakító, mert így nincs tudathasadása a linuxnak és így nem nyitja ki folyton az ablakaimat a "másik" nem látható DVI képernyőre. ... A szemüvegem műxik, de nekem a minták egyformák. Jól olvashatók.

:) szórakozottságomban meg akartam dönteni és eltört a nyele , de a zselés cyanakrilát megfogta rendesen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63361) csixy válasza Shyciii (#63328) üzenetére


csixy
addikt

"csak azért, mert az tényleg semmi koszt nem rak bele, mint más script."

Nem a frászt ! Berakja a saját felesleges tárolóját.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63362) Shyciii válasza csixy (#63361) üzenetére


Shyciii
veterán

A mirrorlist-be? Mert én ott nem látom.

(#63363) csixy válasza cigam (#63348) üzenetére


csixy
addikt

MBR esetén jó megoldás, ha bedugsz egy pendrájvot is és a linux bootladerét telepítéskor oda irányítod /dev/sdb például, ha a pendrájv az sdb, így szűzen megmarad a windowsod, ha az SSD-ről bootolsz. Ha pedig a pendrájvról bootolsz akkor meg a GRUB fog indulni és választhatsz az indítható oprendszerek közül.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63364) csixy válasza Shyciii (#63362) üzenetére


csixy
addikt

add ki a sudo pacman -Syu parancsot és látni fogod , hogy van még egy tároló, amire rákeres és arra nincs szükséged, de azt egy #-tel ki lehet iktatni , vagy inkább kettővel ,majd a többiek megmondják, hogy melyik fájlban kell kilőni.

asszem a mirrorlist végén van a bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63365) csixy válasza Aksomatic (#63345) üzenetére


csixy
addikt

Ja bocs , ezt:https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_63363-63363.html neked akartam írni.

Biztonságos és egy virtuális telepítgetéstől jóval többet ér, mert valós rendszered lesz.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63366) csixy válasza Shyciii (#63362) üzenetére


csixy
addikt

/etc/pacman.conf

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63367) Shyciii válasza csixy (#63366) üzenetére


Shyciii
veterán

Semmi plusz nincsen. Csak a szokásos core, extra, community.

(#63368) csixy válasza Shyciii (#63367) üzenetére


csixy
addikt

Akkor, faxa minden. Én tehettem telepítéskor egy felesleges pipát be és azért lett nekem az az ajándék, de azt meg kiirtottam a pacman.conf -ból.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63369) Frawly


Frawly
veterán

Szerintem nem kezdő téma, de hátha mégis, és csak én nézek el valamit.

A Gnome3 application menüjéhez szeretnék kézzel alkalmazást .desktop fájlként hozzáadni.

Ez már régen is nehezen működött, a kész .desktop fájlt először a Gnome-fájlkezelőben futtatnom kellett, ott rákérdezett, hogy futtathatóvá-akarom-e tenni (akkor is ha futtathatónak volt jelölve már). Utána berakta a menübe.

Aztán egy idő után az is kellett, hogy én másoljam be kézzel a .desktop fájlt a ~/.local/share/applications mappába. De már ez sem működik, mióta frissült a 3.30-as verzióra. Hiába van beállítva a Gnome fájlkezelőben, hogy ezeket a futtatható szöveges fájlokat nyissa meg, ne szerkessze, sehogy nem tudom a menühöz adni, hiába másolom be a fenti mappába, hiába adok neki +x attribútumot (vagy 777-et), nem jelenik meg a menüben. Próbáltam ki-bejelentkezni, gépet újraindítani, hátha úgy látszani fog, de nem.

(#63370) BoB válasza Frawly (#63369) üzenetére


BoB
veterán

Nem tudom mit csinálsz, nekem elég egy .desktop fájlt betenni az általad is említett könyvtárba és kb egy másodperc múlva ott van a menüben.

Nem kell sem futtathatóvá tenni, se futtatnom, stb stb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63371) anorche1


anorche1
őstag

Manjaro gnome alatt alapbol fent van tweaks es a dash to dock kieg.
A gondom az lenne, hogy ha egy alkalmazas tobbszor van megnyitva, es rakattintok az ikonjara, akkor az osszes alkalamazas elonezetet feldobja, nem csak azet, amelyikre kattintottam.
Egyszerubb lenne mondjuk 2 firefox ablak kozul valasztani, mint 10+ futo kozul.
Van erre valami megoldas?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#63372) Frawly válasza BoB (#63370) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam az sose működött, ha csak simán odamásoltam, már a 3.28-as verzióban sem. Ebben a 3.30-ban meg sehogy sem működik, pedig próbáltam rendszergazdaként a gtk-update-icon-cahe és update-desktop-database parancsokat is futtatni, hátha úgy frissül. Ki-bejelentkezés, újraindítás se segít. Teljesen mindegy milyen jogokat adok az ikonnak, ki a tulajdonos, nem bukkan fel sehol az indítómenüben, se a dashben.

Elvileg a .desktop fájl is jó, az ikonját rendesen meg is jeleníti, de csak Double Commanderben, a Gnomes Files egyik ilyen .desktop fájl ikonját sem jelenti meg. Arra is ügyeltem, hogy az a progi, amire a .desktop fájl mutat, olyan mappában legyen, aminek a nevében nincs szóköz, meg a kis/nagybetűre is figyeltem :F

(#63373) BoB válasza Frawly (#63372) üzenetére


BoB
veterán

Mi a fájl tartalma?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63374) Frawly válasza BoB (#63373) üzenetére


Frawly
veterán

[Desktop Entry]
Name=Medal of Honor Allied Assault
Comment=Medal of Honor Allied Assault
Terminal=false
Icon=/home/Gmz/MOHAA/mohaa.png
Exec=mohaa_lnx
Type=Application
Path=/home/Gmz/MOHAA
GenericName=Medal of Honor Allied Assault

[ Szerkesztve ]

(#63375) BoB válasza Frawly (#63374) üzenetére


BoB
veterán

Ez wine alatt megy?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63376) lev258 válasza BoB (#63375) üzenetére


lev258
veterán

Nagyon úgy néz ki. Pontosabban menne.
Ja bocs, ez valami mod. Kérdés, mi kell hozzá, hogy fusson.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63377) BoB válasza lev258 (#63376) üzenetére


BoB
veterán

Ha valóban wine-al fut akkor én így próbálnám:

[Desktop Entry]
Type=Application
Name=Medal of Honor Allied Assault
Icon=/home/Gmz/MOHAA/mohaa.png
Exec=wine "/home/Gmz/MOHAA/mohaa_lnx"
Terminal=false

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63378) Frawly válasza BoB (#63375) üzenetére


Frawly
veterán

Nem Wine alatt megy. Ez egy natív, 32 bites linuxos játék, a MoH:AA Loki-Icculus-féle portja, LibGL-t, OpenAL-t, és OSS-t használ natívan.

De abban is biztos vagyok, hogy nem a futtatható állománnyal van a baj, mert kipróbáltam, és más .desktop fájlokat sem hajlandó hozzáadni a rendszer a menühöz.

Mondanám, hogy Arch, vagy Gnome 3.30 bug, de akkor gyurmafiguráknál is elő kéne jönnie. Semmilyen ezzel kapcsolatos dolgot nem állítottam át a Gnome-ban, még a Tweaks-ben sem. Egyszerűen nem értem.

exec /home/Gmz/MOHAA/mohaa_lnx formában nem tudom futtatni, mert a játéknak fontos lenne, hogy a munkamappája /home/Gmz/MOHAA legyen, mert ebben kell megtalálnia bizonyos gyárilag mellékelt .so fájlokat. Ha csak simán teljes elérési úttal hívom meg, akkor nem fogja megtalálni ezeket és nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#63379) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

HP 6930p-hez (T9600, 4Gb RAm, Intel Gma4500MHD, SSD) ajánlatok Linuxot?
A Mint egy kicsit lassúnak tűnt.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#63380) ubyegon2 válasza Butcher82 (#63379) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

A Mint egy kicsit lassúnak tűnt.

Ennyire azért ne halmozz el információkkal bennünket! 98 darab aktuális verziója van jelenleg a Mint-nek![link]
Az se mindegy, hogyan próbáltad ki! Írd le ezeket egész nyugodtan, mert nincs látóasszony a topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#63381) Butcher82 válasza ubyegon2 (#63380) üzenetére


Butcher82
senior tag

Látóasszony még véletlenül sem kell. :)

19 "Tara" verziót telepítettem fel, tehát nem live-ként próbáltam ki. A menüben való "nézelődés" és a firefox indítása nekem a windows 7-hez képest lasabbnak tűnik pl. És nem trollkodni akarok, még valaki nekem támad, életben először próbáltam linuxot. Úgy telepítettem ahogy a mint weboldalán le van írva. Lettöttem az iso-t, csináltam egy pendrive telepítőt,először elindult live-ké t majd ráböktem a telepítésre. Lehet egy korábbi verzióval kellene próbálkozzak?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#63382) lev258 válasza Butcher82 (#63381) üzenetére


lev258
veterán

Inkább másik grafikus felülettel, pl. Mate. Vagy valamelyik Ubuntu variánssal, ami szintén "könnyebb".

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#63383) ubyegon2 válasza Butcher82 (#63381) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És nem trollkodni akarok, még valaki nekem támad, életben először próbáltam linuxot.

Fel sem merült bennem, hogy trollkodnál! A látóasszonyos poent is csak azért sütöttem el, mert valóban pont annyi verzió él, amennyit írtam!

19 "Tara" verziót telepítettem fel - már 6-ra szűkült a lista, de célszerű valóban lejjebb menned erőforrás használatban, ahogy lev258 szaki említi. ;) Most látom, hogy Core2-es a proci, akkor ez nem is lehet kérdéses, nem a Cinnamonnal kell próbálkoznod.

A menüben való "nézelődés" és a firefox indítása nekem a windows 7-hez képest lasabbnak tűnik

Ha ez Cinnamon alatt volt, annak is lehet egyébként több oka is, de előbb teszteld a Mate ill. XFCE változatot.

Úgy telepítettem ahogy a mint weboldalán le van írva.

Azért a rábökés után is van még pár részlet, amire figyelni érdemes. :Y

Ezen a YT csatornán érdemes szétnézned!

[ Szerkesztve ]

(#63384) zoltanz válasza growler (#63356) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Felraktam DeadBeef-et jónak tűnik, tesztelgetem aztán meglátjuk.
(igaz nincs Audiophile digitális rendszerem, inkább közepes Nad erölködőn lóg két Canton doboz, de azért hallani ezt azt. lehetne kicsit feszesebb a hankép a hangsugárzóknál, viszont a mélyei tetszenek :) )

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63385) Rodemkin


Rodemkin
újonc

Sziasztok!

Arch vonalon van már olyan distro, amiben alapértelmezetten van splash screen? Distrowatchon próbáltam a Plymouth alapján keresni, de még a mintnél sem írta ki, így nem jutottam előrébb.

Ha nincs ilyen, akkor mi a megoldás arra, hogy a kedves felhasználó ne lássa a grubot és a "kockahimnuszt" bootoláskor?

Kösz

(#63386) CPT.Pirk válasza Rodemkin (#63385) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy

A grub nem része a disztró bootolásának, ha a timeoutja nem 0, akkor látni fogja a user a grub választót. De lehet venni a timeoutját 0-ra és akkor egyből indítja a cuccot.

Az Arch leszármazott ChakraOS esetén a grubot követő rész úgy néz ki, hogy olyan 1 másodperc alatt lefut amit kockahimnusznak hívsz és utána már rögtön a splash screen pörög, míg meg nem kapod az asztalt vagy a bejelentkező képernyőt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63387) Butcher82 válasza ubyegon2 (#63383) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm a gyors segítséget, megpróbálom a Mate-t. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#63388) sh4d0w válasza Rodemkin (#63385) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Neptune pl.

https://www.coreinfinity.tech

(#63389) Pano


Pano
addikt

Hali!

Egyre többször futok bele ebbe a jelenségbe. Eddig csak Chrome használatakor jött elő és a chrome ablakán belül, de most már más appban is (mondjuk itt épp futott háttérbe a chrome).

Találkoztatok már ilyennel? Van egy gyanúm, hogy a Chrome a ludas és annak a hardveres gyorsítása nem szereti az AMD nyílt drivert, vagy franc tudja.
(sajnos nem, chrome bezárás után is előjön).

[ Szerkesztve ]

(#63390) Frawly válasza Pano (#63389) üzenetére


Frawly
veterán

A chrome://flags oldalon Chrome-ban ki tudod kapcsolni a hardveres gyorsítást. Lehet, hogy a Chrome gyorsítása a kompozitor gyorsításával veszik össze, de lehet egyszerűen driverbug is.

(#63391) Frawly válasza ubyegon2 (#63383) üzenetére


Frawly
veterán

(#63381) Butcher82: Ez még mindig csak félinfomráció. Gondolom Cinnamon felülettel telepítetted fel. Mondjuk a Win7-nél annak is gyorsabban kellett volna fusson, ha belassulás van, az gyaníthatóan GPU driver gondja.

Szerk.: véletlenül a rossz hsz.-re nyomtam választ.

[ Szerkesztve ]

(#63392) Bici válasza Pano (#63389) üzenetére


Bici
félisten

Ha az adatlapodon lévő AMD Apuban lévő IGP-ről van szó, az a nemrég megjelent 4.19-es kernel óta stabil "teljesen".
Amíg az nem jön le Uborkára addig sajna nincs mit tenni az ilyenek ellen.
Ha a VGA-ról, akkor passz, mennie kellene hiba nélkül, de palarisszal nincs személyes tapasztalatom, csak OpenCL terén; az hasít. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63393) Pano válasza Frawly (#63390) üzenetére


Pano
addikt

Valószínű driver bug lesz. Kikapcsoltam a chrome hardveres gyorsítást, de így is, meg akkor is jelentkezik ha a chrome egyáltalá nem fut.
Ablakkezelőre én is gondoltam, de átváltva compizra, szintén előjön.

(#63392) Bici: Nem, nem IGP :) Radeon RX 460

Megpróbálom zárttal, azzal hátha nem csinálja.

csak OpenCL terén; az hasít

KDE és KWIN?

[ Szerkesztve ]

(#63394) Rimuru válasza Pano (#63393) üzenetére


Rimuru
veterán

A spotify is chromium alapokon van, azert johet ugyan olyan hiba mind a ketto termek eseten.

Linux alatt most nem tudom, de biztos megoldahto ott is, link

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63395) Bici válasza Pano (#63393) üzenetére


Bici
félisten

Neeem, a KDE-t en olyan messze kerulom el, amilyen messze csak tehetem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63396) Pano válasza Rimuru (#63394) üzenetére


Pano
addikt

Áháá! A kis piszok. (Ez mondjuk sok dolgot megmagyaráz, pl az undorító font renderinget) :DDD
Köszi az infót!

Hát, Linux alatt ki van véve minden erre vonatkozó beállítás (Windows alatt ugye itt van a hardveres gyorsítás beállításának lehetősége):

(#63395) Bici: Akkor majd utána nézek mire gondoltál pontosan :D

[ Szerkesztve ]

(#63397) Bici válasza Pano (#63396) üzenetére


Bici
félisten

Arra, hogy a Polaris chipes AMD VGA-kkal (pl. RX460) nincs tapasztalatom VGA uzemmodban, csak OpenCL (3D render) gyorsitasra hasznaltam eddig oket monitor nelkul - igy grafikai hibakkal nem is talalkozhattam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63398) Pano válasza Bici (#63397) üzenetére


Pano
addikt

Ó értem. Köszi a magyarázatot. :R

(#63399) CPT.Pirk válasza Bici (#63397) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyon prímán működik az RX460 Linux alatt. Főleg KDE-vel. KDE rulz. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#63400) Bici válasza CPT.Pirk (#63399) üzenetére


Bici
félisten

Az csak a véletlen műve lehet. ;]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.