Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) ArthurShelby válasza Cifu (#62485) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1. Köszi, ez a általad így megoldódott. :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62502) Cifu válasza ArthurShelby (#62500) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire én ebből ki tudom silabizálni, a következő eszközökről van szó:

Asus router No.1.: Samba smbv1
Asus router No.2.: Samba smbv2 (+v1 és +v3?)
Windows kliens (amin lejátssza)
Android kliens (amin lejátssza)
Linux kliens (amin nem játssza le a nagy fájlt)

No, én especiel azzal próbálkoznék, hogy simán csatolnám hálózati meghajtóként. Pl. ez alapján.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62503) ArthurShelby válasza Cifu (#62502) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jól látod.
Felcsatolni már felcsatoltam (bejelentkeztem, megnyitottam....) grafikusan anno az eredeti caja fájlkezelővel. Viszont most kipróbáltam krusaderrel is, és ott az smbv2-vel kapcsolatos problémák elmúltak (érdekes, ezek szerint a caja szär :F ), ott minden jó, smbv1-et viszont továbbra sem tudom csatlakoztatni (tudom nem biztonságos, de nincs más, és a belső háló itthon szerintem eléggé biztonságos). Gondolom azt valahol külön engedélyeztetni kéne.
Mikor csatlakoztatni szeretném, beírom az adatokat, és utána feldobja a felhasználónév+jelszó ablakot (ezen nem tudok tovább menni, hiába adok meg jó adatokat, olyan mintha rossz adatokat írnék be, és újra felugrik ugyanaz az ablak).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62504) Cifu válasza ArthurShelby (#62503) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem segítene, ha bemásolnád az smbv1-es SAMBA config fájlt.

De nekem így hirtelen két ötletem van:

1.: ha már így állítottad be a dolgokat, azzal próbálkoznék, hogy beállítom a guest lehetőségét a SAMBA-n, és akkor ugye nem lenne miért felhasználót/jelszót kérni.

2.: NFS használata, az adott meghajtót pedig nem SAMBA, hanem NFS módon csatlakoztatni. itt egy How-To erre.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62505) ArthurShelby válasza Cifu (#62504) üzenetére


ArthurShelby
addikt

/etc/samba helyen [link]

1. Bekapcsoltam a guest-et, érdekes, úgy minden ment. (és nem is akadtak a nagy fájlok caja fájlkezelővel sem)

2. Az NFS az jó, csak még hülye vagyok hozzá, a következő lépés majd ez lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62506) Rimuru válasza ArthurShelby (#62505) üzenetére


Rimuru
veterán

nem olvastam az elozmenyeket:
azzal szamolj hogy sok tekintetben visszalepes lehet az nfs a sambahoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62507) MurdR válasza CPT.Pirk (#62499) üzenetére


MurdR
veterán

Nna nálam aztán értesítheted, mert még az Elementaryt is donételtem letöltés előtt. :P

Telepítésre fel! :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62508) Shyciii válasza CPT.Pirk (#62475) üzenetére


Shyciii
veterán

No feltettem a Chakra-t. Hát...Gyakorlatilag egy lecsupaszított Manjaro-nak néz ki, ezért is kicsi a memória fogyasztása hideg indításkor, viszont nekem a reszponzivitása már lassúnak számít. Manjaro után akár jó is lehetne, de egy AcroLinuxD és Archlabs után már lassúnak tűnik. Viszont a fekete leves ezután jött. Ugye a GRUB-ot kicserélte a sajátjára. Valami színes-szagos változatra. Viszont ezzel már a belakott rendszerem képtelen volt bebootolni, elszáll, mint a győzelmi zászló, hogy egy live-os rendszerről állíthattam vissza a GRUB-ot. Ezekszerint Linux Linuxos rendszernek sem feltétlenül a barátja, bár mostanában sokat próbáltam ki, és nem cseszték el a Grub-ot, csak a Chakra ezzel a sajátos kinézetű Grub vagy mive :)

(#62509) CPT.Pirk válasza Shyciii (#62508) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, jellemzően 3-4 oprendszeres dualboot van itthon a gépen és legalább 2 rendszer van a laptopomon is de sose volt gondom a Chakra grubjával, nincs is benne semmi különleges a normális háttérképén kívül. :)

Manajroval korábban volt olyan gondom, hogy nem tesztelt csomagokat is kiadtak élesbe ami gondot okozott és szólni kellett a fejlesztőknek. Emiatt nem tartom feltétlen jónak az Arch nagyon gyors csomagcserélgetését.

MurdR: nyomassad. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62510) #68216320


#68216320
törölt tag

Az Ubuntu 16.04-ben ugyanaz volt az alapértelmezett fájlkezelő, mint ami a 18.04-ben van? Mert ugye kinézetre nagyon más és kicsit működésre is. Van arra lehetőség, hogy 18.04 alatt a 16.04-es fájlkezelőt használjam?

(#62511) MurdR válasza CPT.Pirk (#62509) üzenetére


MurdR
veterán

Na, felment a Mint, azt hiszem ezt felpuszilom az asztali gépemre is.:B

Abban egy 250-es SSD van.

Nagyvonalakban: abban egy 250-es SSD van. Elindítom a Mint telepítőt, kiválasztom, hogy kapjon mondjuk 50 gigát, és az utána ugyan úgy csinál mindent, ugye?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62512) ubyegon2 válasza #68216320 (#62510) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Nautilus volt a 16.04-ben is, de a Gnome-mal együtt azon is butítottak a 18.04-ben.
Innen megpróbálhatod felrakni a xenial-update verziót, de nem tartom valószinűnek, hogy jól fog működni. Egy próbát azért megér..... :)

(#62511) MurdR

50 gigán elfér kétszer is, ha nem töltesz le az SSD-re, elég a fele is. Én 20GB-ra szoktam tenni a fő disztrómat, a letöltés külön meghajtóra megy.

és az utána ugyan úgy csinál mindent, ugye?

Tuti, hogy nem! :D Inkább neked kéne ugyanúgy csinálni mindent. (amúgy meg miért ne csinálna úgy mindent?)

[ Szerkesztve ]

(#62513) MurdR válasza ubyegon2 (#62512) üzenetére


MurdR
veterán

A telepítésre gondoltam, hogy utána u.úgy csinál mindent, mint a friss telepítés.. :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62514) Cifu válasza ArthurShelby (#62505) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor vagy hagyd guest-en, vagy állíts be egy másik user-t, pluszba, hátha...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62515) ubyegon2 válasza MurdR (#62513) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon esélyes, nálam laptopon és asztali gépen is elég hasonlóan viselkedik a telepítő és a rendszer is install után, ilyen szempontból tök mindegy neki, mire telepíted. :)
(meglepetést csak a Win jelenléte okozhat)

Ezt ne felejtsd el most sem!

[ Szerkesztve ]

(#62516) MurdR válasza ubyegon2 (#62515) üzenetére


MurdR
veterán

Már nyomom is a frissítést, ki is ment a fejemből.

No, az miért van, hogy amikor be akarok jelentkezni a Chromiumon belül a google fiókomba, akkor teker egy másodpercet kb az állapotjelző, és fullra beáll a böngésző? Csak az erőltetett kilépés működik. (Ez lenne a Force close, vagyis az FC, mint ahogybdroid alatt is?)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62517) CPT.Pirk válasza MurdR (#62516) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megvártad a frissítés végét a böngészős belépés előtt? Ha volt kernel, mesa meg egyéb frissítés is, akkor célszerű újraindítani a gépet. Egyébként meg Firefox... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62518) MurdR válasza CPT.Pirk (#62517) üzenetére


MurdR
veterán

Basszus, az újraindítás kimaradt, működik is :W :DDD

Ekkora jelentősége van ennek a frissítésnek? :Y

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62519) CPT.Pirk válasza MurdR (#62518) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyanítom a memóriából futott a Chrome korábbi verziója, miközben a csomag maga már lecserélődött. Ilyesmi okozhatta a problémádat. De az is lehet, hogy éppen csak nem ment valami a google szerverein...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62520) MurdR válasza CPT.Pirk (#62519) üzenetére


MurdR
veterán

A lényeg, hogy műkszik!

Az asztali gépen viszont nincs öröm és boldogság, mert telepítéskor nem ajánlotta fel az SSD-t, csak a HDD-t, így most arra telepítek.

Szerk: jeszusuriste' nincs internet :Y
Érdekes, elszállt a rendszer alól a vezetékes internet..

Szerk2: Most egy wifi stickkel megcsináltam a rendszerfrissítést, de sajnos így sincs vezetékes internet. :(

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62521) ubyegon2 válasza MurdR (#62520) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

telepítéskor nem ajánlotta fel az SSD-t, csak a HDD-t

Sajnos a tipp, hogy a Win okozhat galibát, bejött. WinX van fenn?
Ez az internet nincs dolog viszont elég érdekes. :U

Most jöhetne valami infó a gépről, az inxi -Fxxx parancs kimenete is jó lesz kezdetnek. Milyen net van?

(#62522) #68216320 válasza ubyegon2 (#62512) üzenetére


#68216320
törölt tag

Felrakni sem sikerült, folyton függőségi hibákba fut, azokat feloldva pedig a bionic verzió megy fel. Szóval feladtam. Bosszant, de ez van.

Mondjuk leginkább az a bosszantó, hogy semmi nem indokolná részemről a 18.04-et, jól elvolnék 16.04-el. Unity-t szerettem, Nautilus is jobban bejött ott, stb. Viszont a laptopomba HD530+GTX960M van szerelve és Xenial alatt az istenért nem tudom az Intel-t használni. Ha az nvidia-settings-ben átváltok Intel-re, akkor reboot után be sem tölt a GUI, úgy kell recovery módban egy prime-select nvidia-al visszaváltanom dGPU-ra.
Ha ez valahogy megoldódna én tuti dobnám az egész 18.04-et és amíg támogatott 16.04-et használnék.

Mert bár még kimondani is fúrcsa, de jelenleg ez Ubuntu megszivatott felhasználójának érzem magam és már-már gondolkodom azon, hogy hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#62523) ubyegon2 válasza #68216320 (#62522) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sajnos jól gyanítottam, hogy az már nem fog felmenni. Nemo-t nem próbáltad még felrakni, régebben sokan írták, hogy arra cserélték a Nautilust, azt nem tudom, fel lehet-e rakni 18.04-re.....

Ahogy látom a laptop VGA kombó problémát, valóban nem lenne egyszerű visszatérned a 16.04-re, ezek a plusz nVidia VGA-s laptopok tudnak fejfájást okozni. :(

[ Szerkesztve ]

(#62524) #68216320 válasza ubyegon2 (#62523) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a tippet, nemo-t felraktam, működik, próbálgatom még egy darabig :)

... ezek a plusz nVidia VGA-s laptopok tudnak fejfájást okozni.

De mennyit. Amikor megvettem csábított a játék lehetősége, de amennyit Te játszottál vele, én is annyit használtam ilyenre. A következő laptopom kizárólag iGPU-t fog tartalmazni, az biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#62525) ubyegon2 válasza #68216320 (#62524) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hú ez gyors volt! :) Örülök, hogy felment, szerintem ha megszokod, simán tudod használni, elég funkciógazdag. Érdemes a kiegészítőit is kipróbálnod. Nehéz elhinni, hogy a Nautilus az alapja......

Itt egy friss leírás, hogy tudod default fájlkezelővé tenni:

How to Install and Make Nemo the Default File Manager in Ubuntu

Amikor megvettem csábított a játék lehetősége, de amennyit Te játszottál vele, én is annyit használtam ilyenre. A következő laptopom kizárólag iGPU-t fog tartalmazni, az biztos

Én kifejezetten így kerestem a HP-t. Nemrég volt nálam egy hétig egy nVidia Quadro 1000 VGA-s HP8560w, mondjuk nem volt gond vele, de a Mint 19 Cinnamon alatt is jó pár beállítás/finomítás kellett volna még, hogy használja az Intel kártyát is. Sajna a tesztelés közepén hamarabb elvitték, igaz nem akkuról fogják használni, így nem gond annyira, hogy nem takarékoskodik.

[ Szerkesztve ]

(#62526) #68216320 válasza ubyegon2 (#62525) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, elsőre jónak tűnik. Egy picit olyan macOS Finder érzésem is van vele. Főleg az "Ugrás" menüpont amit ott is megszoktam és itt is van. Szerintem jó lesz ez. Még 1x köszönöm :R
Gyorsabb a munka, ha az OS-el nem, csak a főnökkel kell megküzdenem :D

[ Szerkesztve ]

(#62527) ubyegon2 válasza #68216320 (#62526) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örülök, ha tudtad használni! :)

Gyorsabb a munka, ha az OS-el nem, csak a főnökkel kell megküzdenem

Óóóó....meg tudlak érteni....inkább 10 OS, mint egy fél főnök! ;]

(#62528) CPT.Pirk válasza MurdR (#62520) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen gép ez? Az összefoglalóban van pár link parancsokkal, aminek a kimenetére kíváncsiak lennénk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62529) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

valami teleírta az SSD-met, df-el ki is írja, hogy 91% foglalt hely, du-val próbáltam kideríteni, hogy mely mappák foglalnak sokat, viszont így nem találtam meg, mi foglal ennyit.

merre mennyek tovább szerintetek?

(#62530) Cifu válasza eastsider (#62529) üzenetére


Cifu
nagyúr

Esetleg Filelight app-al ránézni?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62531) growler válasza eastsider (#62529) üzenetére


growler
őstag

ncdu ?
Esetleg a /var/log mappa mérete?
Lemezhasználat-elemző ? (baobab)

(#62532) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Üdv,
Nagyon láma kérdést teszek fel, de mivel ez egy Linux kezdőknek fórum, így nyugodt szívvel teszem.
Általános kérdéseim lennének,amiket tuti ezerszer megválaszoltak már máshol,én full kezdő Linuxos vagyok (olyannyira hogy sosem volt és még most sincs Linuxom).

Adott egy laptop, amire Linuxot tennék. Mint-et ajánlottak, de most nem is ez a legfontosabb (bár ha van tipp,jöhet). A vas egy HP Probook 450 G5, jelenleg Windows 10 van rajta. Igazából nem akarok 2 oprendszert, szóval egy teljesen Linuxos rendszerben gondolkodom. Van a gépben egy 256-os SSD meg 1 terás vinyó, nyilván a Linux az SSD-re kerülne.

Namost. Felmerültek bennem kérdések.
1. A HP oldalán nemigazán találtam drivereket például Linuxhoz, csak Win támogatás van.
Hogyan lesz minden hardverem ellátva a megfelelő driverrel?
2. Használok olyan szoftvereket, amiknek legjobb tudomásom szerint csak Windows-os verziója létezik.Az egyik az a VirtualDJ8, a másik egy feliratkészítő program, EZTitles a neve. Tudom, hogy létezik windows emuláció Linux alá és akkor azon keresztül tudok bármilyen windows-os alkalmazást futtatni. De nincs valami natív módszer erre?Mert a wine-os megoldás esetén hallottam, hogy gondok lehetnek driverekkel, fel nem ismert hardverekkel, hogy pl. maga a szoftver fut,csak nem látja a hangkártyát,stbstb.
3. Melyik lenne az a disztribúció, ami nekem megfelelne? Laptopra, általános felhasználás mellett, full kezdőként.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#62533) CPT.Pirk válasza carrilboy (#62532) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1. a téma összefoglalót fusd át.

Aztán. Driverek általában minden megvan a disztróban, ami kell. Ritkán kell extra dolgot telepíteni, de azt sem a HP oldaláról. Pl. egy-két gyártói wifi driver ilyen.

Wine: sok dolgot tud futtatni, de nem mindent. A driverekhez viszont egyáltalán nincs köze. Célszerű megkeresned az alkalmazásaid Linuxos megfelelőit.

Mint: a Cinnamon x64 kiadás teljesen megfelel kezdőknek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62534) Flowtation válasza carrilboy (#62532) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Én csak kevest használtam a VDJ-t, de van nativ mixer a linuxra, a neve mixxx (milyen meglepő :) ), teljesen jól használható, persze némi megszokást biztos igényel. Még talán annyit a Kapitány úr hozzászólásához, hogy ha nagyon nem megy, akkor még virtualboxban is futtathatsz wines progikat.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#62535) growler válasza carrilboy (#62532) üzenetére


growler
őstag

Szerintem kezd ott, hogy letöltöd pl. a Mint 18.3, vagy 19 Cinnamon 64bites ISO képfájlját.
Ezt valamelyik segédprogrammal kiírod egy pen.-re, a boot sorrend átállításával bebootolsz
erről az eszközről.
Ha ez sikerül, és megjelenik az asztal, akkor kipróbálhatod a rendszert telepítés nélkül.
Ha nem jutsz el eddig, akkor leírod hogy hol akadtál el / mi a hibajelenség.

(#62536) King Unique válasza carrilboy (#62532) üzenetére


King Unique
titán

Ha már ott van egynéhány Windows only program, vagy akár a nyomtatónál a gyártó részéről a támogatás, plusz a laptophoz vélhetően előtelepített / külön formában megvásárolt rendszer, akkor a vegyes használat, vagyis a Windows & Linux dual-boot sem anynira elvetendő. OK hogy azt írtad nem akarsz 2 rendszert, de ez esetben lehet talán célszerűbb lenne. Vagy másik megoldás a már említett virtuális gép, vagyis a Windows virtuális futtatása Linux alól. Működőképes lehet ez utóbbi is, de ugyanakkor kissé erőltetett, újból fel kell telepíteni a teljes rendszert + rá a programokat, nem csak szimplán a programot, aztán plusz erőforrás kell hozzá stb. Míg az előbbinél egyszerűbb lehet a Linux utólagos telepítése az SSD-re, amihez az összefoglalóban ott vannak a leírások. Példák: [link], [link]. De aztán te tudod, ha Linux only megoldás kell, akkor olyat csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#62537) ubyegon2 válasza carrilboy (#62532) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindenre választ kaptál, ahogy látom, én erre a 2000 euro-s :Y programra csodálkoztam rá. Ha már van egy ilyen drága programod, mindenképpen meg kéne tartani hozzá a WIndowst. ;]

Ha csak bérelted és nem tartod meg a WInt, akkor a Gnome subtitles vagy AegiSub, Subtitle Edit talán jó alternatíva lehet. Ráadásul a havi bérlése pont annyiba kerül, mint a teljes ára! ;)

€50/snow helyett €0/snow

€2000/snow helyett €0/snow

[ Szerkesztve ]

(#62538) Shyciii


Shyciii
veterán

No nekiálltam pure Arch-ot telepíteni, ha már múltkor meglepő módon még is ment a dhcp, és lőn most is bevált, szal pure Arch fent van. Felraktam KDE-t is, viszont login screen-nek nem a LightDM-et raktam fel, mert KDE-vel együtt gond van a conky-val (konkrétan a conky a LightDM felületen indul el, és nem azután miután a KDE betöltődött...nem is értem, mert XFCE alatt ilyen gond nem volt). Felraktam az SSDM-et helyette, de valami szörnyen puritán, csúnya. Milyen alternatíva van login screen-re ami korrektűl néz ki? Akár olyan is jó, ami hasonló a KDE lockscreen (Breezer) kinézetéhez, de bármi jó, ami jól néz ki.

(#62539) BoB válasza Shyciii (#62538) üzenetére


BoB
veterán

Az SDDM témázható, a KDE beállításai között megtalálod. A helyedben inkább ezzel próbálkoznék elsősorban (vagyis találni egy elfogadható témát ehez), ugyanis Plasma-val a legjobban ez működik.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62540) Shyciii válasza BoB (#62539) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor marad ez, köszi.

(#62541) MurdR válasza CPT.Pirk (#62528) üzenetére


MurdR
veterán

Áhh, nem jó ez így sehogysem, HDD-n csigalassú a betöltése az OS-nek, nem szenvedek tovább a Mint-tel. :(
Lehet megpróbálok valami másik disztrót rá. Csak most egy kicsit csalódott vagyok

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62542) CPT.Pirk válasza MurdR (#62541) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért néhány "debug" parancsot megnézhetnél előtte, mert olyannal még nem igazán találkoztam, hogy a sata kábelen lévő hdd-t nem ismerte fel egy disztró. Ezek közül szemezgess pár relevánsat: https://logout.hu/bejegyzes/cpt_pirk/gyakori_linuxos_terminal_parancsok_hibakereseshez.html

Referenciának meg mondjuk egy Chakra live-on nézd meg, hogy látja-e az ssd-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62543) MurdR válasza CPT.Pirk (#62542) üzenetére


MurdR
veterán

Ok, akkor fent hagyom még, és amint asztaligép elé jutok érdekességképp leírom Nektek.
Mondjuk holnap melóban bepróbálom a Dell 7577-en is. Bár az NVidiás, kiváncsi leszek mit fog hozzá szólni.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#62544) ubyegon2 válasza MurdR (#62541) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

csigalassú a betöltése az OS-nek, nem szenvedek tovább a HDD-vel. :(

Ezt is írhattad volna. Ha Mint betöltése csiga, miből gondolod, hogy másik disztró nem lesz az? Néhány sec különbség lehet a disztrók bootja között.....max. :P

Hw irányba kell nézelődni, ez nem sw hiba. szerintem

[ Szerkesztve ]

(#62545) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#62544) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Erre gondolok én is, mert nyilván a HDD is satás, miközben azon a satán lévő satás SSD-t meg nem is látta a telepítő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62546) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#62545) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mi derül ki majd a debug-olás során. Eddig több gépen jó pár disztrót próbáltam ki jó pár SSD-vel és ilyet nem tapasztaltam, hogy nem ismeri fel a telepítő.

(#62547) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Megint lenne két kérdésem:
1. Van esetleg valakinek tapasztalata ezekről az alaplapokon is előforduló Aquantia (2,5T, 5T, 10T) LAN chipekről? Problémásabb vagy sem / megéri-e vagy sem?

2. Tegnap anyám gépének meg akartam engedni, hogy frissüljön 18.04 alapú Neon-ra, de belefutottam egy olyan hibaüzenetbe, hogy a boot partíció túl kicsi. Miután particionáláskor mindent alapon hagytam, ezért jogosan feltételezem, hogy a 16.04 és 18.04 közt változott a boot partícióhoz való hozzáállás? Azaz, ha újratelepítem 0-ról anyámnak (ami gépfrissítés miatt úgyis esedékes), akkor már 1GB-os boot partíciót hoz majd létre és ideális esetben több upgrade során ezzel nem zaklat? :DDD Vagy következő frissítésnél nekem kell majd arra figyelni, hogy maradjon legalább 1GB hely?

Előre is köszi a segítséget. :R

(#62548) CPT.Pirk válasza leviske (#62547) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1: kérdezz rá a másik Linuxos topicban is, a nevét se hallottam még ennek a gyártónak.

2: mit csinálsz a külön /boot partícióval? A telepítő hozta létre magától?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62549) sh4d0w válasza leviske (#62547) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valószínűleg sok, már nem használt kerneled van ott. Hagyd meg az aktuálisat, meg az előzőt, a korábbiakat távolítsd el nyugodtan.

https://www.coreinfinity.tech

(#62550) leviske válasza CPT.Pirk (#62548) üzenetére


leviske
veterán

1. Okés. :DDD

2. Igen és most az upgrade során probléma.

(#62549) sh4d0w: Okés, meglesem. Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.