Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) cigam válasza lev258 (#62950) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a *-ot ismerem, de ez meghatározza a karakterek számosságát, vagyis csak a ?-ek számosságával megegyező hosszú fájlneveket listázza ki.

A fenti példa azért érdekes, mert az -a paraméterrel a rejtett fájlokat is listázza, és a ? számossága határozza meg, hogy csak a 4(a .-al együtt 5) karakter hosszú könyvtárneveket listázza.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62952) Rimuru válasza cigam (#62951) üzenetére


Rimuru
veterán

ls -da {.????,????} ? de lehet van ra szebb is. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#62953) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

egyik napról a másikra lehalt a laptopom, és se Windows, se Linux nem indul el (Manjaro KDE). Win10 topikban posztoltam az azt érintő hibákat, mikor Linux-ra bootolnék, ez a két verzió fogad minden indításkor (mostmár csak az utóbbi, először az első kép volt): [link] [link] Illetve villog a Caps Lock LED, ha ez jelent valamit.

Ez mit jelent, és hogy lehetne helyreállítani?

A vicc az, hogy Win10 SSD-re van téve, Manjaro KDE a Grub-al egyetemben pedig HDD-re. Tudtommal egyik nem nyírhatná ki a másikat.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62954) Rimuru válasza tonyrulez (#62953) üzenetére


Rimuru
veterán

Futass egy memtest-et.

Vigyázat, csalok!

(#62955) Frawly válasza cigam (#62944) üzenetére


Frawly
veterán

Lutri. De szerencsénk van, hogy ezek biztosan nem fontos fájlok, ha azok lennének, lenne róluk rendszeres mentés.

Egyébként igen, az I/O error (magyar lokalizációval ki/bemeneti hiba) a legrosszabb hibaüzenet, ami egy háttértárnál jelentkezhet.

(#62956) tonyrulez válasza Rimuru (#62954) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ejj, jelenleg 1,2 millió hibánál tart, másodpercenként olyan ötezerrel nő. Most egyenként tesztelem a 2 RAM sticket, meglátom van-e működő köztük :(

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#62957) cigam válasza ubyegon2 (#62946) üzenetére


cigam
félisten

Köszi ez picit megnyugtat. Egy külső merevlemezről van szó, tippem szerint azaz 5+ év eléggé megviselte. Most azon filózok, hogy csak a lemezt cseréljem ki vagy az egész egységet.(Mert ahogy írtad a tápegység is lehet a hunyó, de ha most nem is az 5 év folyamatos működés azt is megviselhette (kiszáradó kondik, stb...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62958) tonyrulez válasza tonyrulez (#62956) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez lesz a gond, egyik sticktől le is állt a gép memtest közben, másikkal rendben elindult a rendszer. :R

4 8 15 16 23 42

(#62959) cigam válasza ubyegon2 (#62946) üzenetére


cigam
félisten

hopsz, nemide

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#62960) ubyegon2 válasza cigam (#62957) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, hogy az én fejemben desktop táp és egyebek voltak, de ha ez külön saját tápos, még esélyesebb a kondik kiszáradása. Elméletileg a lemez strapabíróbb, így célszerűbb lenne nem csak azt cserélni. Én a rossz táp miatt majdnem kampeca meghajtókat ideiglenes/tartalék tárolónak meg tudtam menteni, sőt a WD Black640GB-os az 100/100-ra visszajavult, bár jobban melegszik, mint az átlag, az eset óta. A Seagate is jó, de azon maradtak bad sectorok.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy a meghajtók elromlása szerintem a legritkább esetben saját hibából történik, többnyire a környezet, amitől függ, az teszi gallyra. Ha a gyári optimális energiaellátást kapnák, ezer évig is elfutnának. ;)

(#62961) Frawly válasza ubyegon2 (#62960) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem szinte soha nem saját hibából történik. Legtöbbször még a környezet sem oka. Egyszerűen a háttértárak nem az örökkévalóságnak készülnek. Elfáradnak, kopnak. 5 évnél tovább nem is érdemes alapozni egy HDD-re. Persze ha olyan a környezet, az is betehet nekik, szar táp, nem jól szellőző ház, mechanikai behatás, stb..

(#62962) Shyciii


Shyciii
veterán

Valaki telepített/állított be Openboxot + bármely login managert pure Arch-ra?

(#62963) ubyegon2 válasza Frawly (#62961) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért ez nem ilyen fekete-fehér! :N
5 évnél tovább nem is érdemes alapozni egy HDD-re. - ez így marhaság, egyrészt ég és föld van HDD meg HDD között, másrészt 2011 előtt sokkal tartósabb minőségben készültek a jó HDD-k!

Persze ha olyan a környezet, az is betehet nekik, szar táp, nem jól szellőző ház, mechanikai behatás, stb..

Ez maximálisan betehet neki, persze én a minőségi HDD-ről beszélek, mint ahogy az SSD topikban is csak egy bizonyos szint feletti SSD-t tartjátok megveendőnek!
Nekm több mint 8 éves a WD Black 640GB-os, azt nem is tudta kinyírni a rossz táp és 4-5 éve is WD Black-et vettem, ami most is az egyik legdrágább az 1 terások között! De ezt megérte megvenni, az tuti! Ahogy nézem, már 11+-éert is kapni 1TB-os merevlemezt, ez meg 23eft! Nem véletlen! ;)

(#62964) Rimuru válasza Shyciii (#62962) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, ~7 éve. (De amúgy mi a kérdés? ;))

nem openboxal ~1 hónapja ;]

Vigyázat, csalok!

(#62965) Shyciii válasza Rimuru (#62964) üzenetére


Shyciii
veterán

Ugye pure arch + kde-t használok most. Ehhez találtam rendes tutorialt nuku scriptel. Működik is faccán. Ugye kb 2 hete terveztem, hogy openboxra váltok. Csináltam megint egy pure archot (meg image-t is róla, ha elcseszem az openboxot, akkor csak visszatöltöm), viszont ahány videót néztem kb annyiféleképpen mutatják, hogy hogyan kell feltenni, és kézzel beállítani, de egyik sem működik rendesen. Legtöbbször az a baj, hogy a login screenen a felhasználót kiválasztva nem bejelentkezik, hanem visszaugrik a loginscreenre. Slim, lightdm ugyanezt csinálja. Fura, hogy míg kde + sddm esetén kvázi mindenki ugyanúgy mutatta, openbox esetén meg rengeteg verzió van. Kvázi nem találok egy rendes, kifejtős leírást, ami tényleg működik. Tehát el sem jutok, hogy már az obenboxot mutassa, és konfigurálhassam a panelt, launchert stb :)

[ Szerkesztve ]

(#62966) Rimuru válasza Shyciii (#62965) üzenetére


Rimuru
veterán

Gyors ideiglenes megoldás pacman -S xorg-xinit
Kapcsold ki a DM-et, lépj be tty-re majd startx /bin/openbox-session

Majd később összeszedem mi kellhozzá ha addig más nem segít, csak pingelj hétvégén

Vigyázat, csalok!

(#62967) sh4d0w válasza Shyciii (#62965) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem indítottál sudo-val grafikus felületű programot?

https://www.coreinfinity.tech

(#62968) Shyciii válasza sh4d0w (#62967) üzenetére


Shyciii
veterán

sh4d0w

Áááá. Egyszer rámszóltál, hogy az helytelen, azóta nem. Meg amúgyis ez egy teljesen szűz Arch. A mostan használatos KDE-s Arch egy másik partíción van. Csak akkor cserélem le, mikor az Openbox változat már tüchtig :)

colomb2

Köszi. A Xorg-xinit-et amúgyis fel szoktam rakni a xorg-server-el és xorg-apps-al együtt az Arch telepítésekor.
Visszatöltöm a szűz Archot, és akkor kipróbálom amit írtál. Meg persze openbox, obmenu, rofi és térsait felrakom.

(#62969) Frawly válasza Shyciii (#62962) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, én használtam elég sokáig pure Archon Openboxot LXDM-mel meg LightDM-mel is. Az Arch Wiki alapján állítottam be. Az LXDM-et ajánlom inkább. Ha elakadtál, írd meg mit csináltál, és segítünk.

(#62970) Shyciii válasza Frawly (#62969) üzenetére


Shyciii
veterán

Az Arch Wiki-vel az a gondom, hogy maga az Openbox telepítése (egy parancs), és annak beállításait tartalmazza. Ez rendben is van, csak nálam az a gond, hogy a grafikus bejelentkezőn nem jutok túl. Ha kihagyom a grafikus bejelentkezőt, akkor ahogy colomb2 is írta el tudom indítani kézzel, illetőleg még az elején beraktam a xinitrc-be automatizálni. Ez rendben is volt már kvázi az elején is, csak gondoltam legyen valami grafikus login is. Ha már minimalista az Openbox, akkor az LighDM-et és Slim-et ajánlották, csakhát nem akarják elindítani az Openboxot. Most beállítottam grafikus login nélkül az openbox elindítását, de még nem konfigolom fel, mert már nincs helyem erről újra image-t készíteni, hogy ha elbaromlódik. LXDE-t még megnézem, hátha van tutorial video. Gondolom nem magától állítja be, mint mondjuk KDE + SDDM esetén.

(#62971) Shyciii


Shyciii
veterán

Hopp. Most nem megy a startx openbox-session megoldás sem, pedig most friss Arch-on vagyok. Rögtön bezárja a session-t hibával :( Xorg_log

(#62972) ubyegon2 válasza Shyciii (#62971) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó lesz ez majd valamikor, de nem lenne célszerűbb több okból is az Arch topikban levezetni ezt a thread-et? Kezdők nem használják az Arch-ot, viszont a saját topikjában még érdekes is lehet az egész Openboxos Arch beállítása! ;)

(#62973) infectedmann válasza lev258 (#62933) üzenetére


infectedmann
őstag

Sikerült megint egy kis szabadidőhöz jutnom.

Legújabb Hiren's Boot CD-vel ezt sikerült kihámoznom az Ethernet vezérlőről:

Broadcom BCM5751M NetXtreme Gigabit Ethernet PCI Express Controller

(#62974) Shyciii válasza ubyegon2 (#62972) üzenetére


Shyciii
veterán

ubyegon2, Frawly, colomb2

Mivel most kevesebb munka van, és már elkeseredtem, így használtam a Zen Installer-t. Ez felrak egy pure Arch-ot és a választott DM-et és WM-et. Szégyellem is magam érte, de most annyira akarooooom, hogy nem tudtam várni :) Ezt beállítgatom, aztán majd egyszer visszatérek a teljesen manuálisra.

[ Szerkesztve ]

(#62975) lev258 válasza infectedmann (#62973) üzenetére


lev258
veterán

Úgy látom, ez egy kernel bug jelenleg. Használhatsz régebbi rendszert, vagy próbálkozhatsz a kernel frissítésével, lecserélésével.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62976) ubyegon2 válasza Shyciii (#62974) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Anno én is így jártam, nagyon elvetemültnek kell lenni ahhoz, ha valaki nem használja ezeket az installereket! (így már jobb is, hogy nem az Arch topikban voltál):D Amit anno használtam, azzal így is másfél óra volt a felszenvedés. (3 éve január 01 kora reggel volt, tuti, hogy valami lassú tükörrel szenvedett az installer)

De a lényeg! Most így működik a választott WM?

[ Szerkesztve ]

(#62977) Shyciii válasza ubyegon2 (#62976) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem is az elvetemültséggel van a gond nálam. Én ugye tavasz végéig echte Windows-os voltam. Nem csoda, mert még Microsoft-nak (nem náluk, csak -nak) is dolgoztam vagy 8 évig. Aztán a google elém dobta Dave cikkét a Manjaro-ról. Tetszett a neve, így hát elolvastam annak ellenére, hogy linux. Meg is akadt a szemem a rolling update-en, így kifejezetten elkezdett érdekelni. Tartalék notira dobtam is fel a KDE-s manjaro-t. Olyannyira megtetszett, hogy az új notimra feltettem, és teljesen áttértem linuxra. Nincs dualboot windows-al vagy ilyesmi. Aztán a pure Arch kezdett el foglalkoztatni. Nem röhögni, de tetszik a jele neofetch alatt :D :D És persze Arch az alapja ezeknek a rolling update-es kiadásoknak, szal adott volt, hogy nekem az kell. Persze nagyon rövidke kitérő volt az Arco Linux, vagy Archlabs felé, ami már nagyon-nagyon közel van a pure Arch-hoz, de még nem az. Aztán jött a pure Arch. Utánanéztem, hogy magyarként (magyar bill, de angol nyelv) hogyan lehet feltenni kézzel. Rögtön azzal kezdtem, hogy minden szépen bepötyögtem. Ki is van nyomtatva papírra :D Ezt az Openbox-os megoldást is szívesen csináltam volna kézzel, manuálisan, hisz az Arch + KDE-t is úgy csináltam, de egyszerűen rohadt sok időt kellene erre áldozni. Az egy dolog, hogy felmenjen, de utána ugye a konfigurálás is full kézzel kell. Persze van 1-2 GUI-s állító, de 20-as annyit nem lehet benne, mint pl KDE alatt. Most azért gyorsan megcsináltam, hogy jobb klikkre a menű tükrözze a feltelepített progikat (konfig fileokat gyorsan rámásoltam kde-s beállítás alól, hogy tudjak dolgozni otthonról ha kell), meg bill kombóra gyorsan beraktam a Rofi launchert, így nem kell se dock, se semmi. Chromium megy, Remmina RDP dektopos progi megy, qbittorrent megy, grsync megy, double commander megy. Elég most ennyi. Aztán ahogy lesz időm úgy csinosítgatom (taskbar órával, hangerő, bluetooth ikonnal, automount stb, ami minden más alatt automatikusan van, és működik, itt meg hegeszteni kell) :)
Szal idő hiány miatt fordultam a Zen installerhez. Aztán majd ha otthon leszek pár napot egyedül (se asszony, se gyerek), akkor már lehet esélyem rendesen utánanézni a kézi openbox + lightdm (vagy más) telepítésének, beállításának, hogy rendben elinduljon. A mostani beállításokat, config fileokat meg elmentem, és elég csak visszamásolni :)

Jah és tök örülök, hogy itt vagytok és nem vagyok egyedül a nyűgjeimmel :)

(#62978) CPT.Pirk válasza Shyciii (#62977) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pls tagold a mondandódat, hogy könnyebben lehessen olvasni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62979) ubyegon2 válasza Shyciii (#62977) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem röhögni, de tetszik a jele neofetch alatt

:DDD :DDD :DDD Pedig de! Ez tetszett! Valami meg kell, hogy fogja az embert egy oprendszerben!

Microsoft-nak (nem náluk, csak -nak) is dolgoztam vagy 8 évig

Emiatt neked nem is szabadna telepítősegédes telepítést alkalmazni! :P

Szerencsére elvetemült vagy, ez nálam pozitív Linux telepítés esetében! Én is az voltam anno, azzal a különbséggel, hogy nulla IT tudással rendelkezem.
Amúgy nyomon követem én az ilyen kűzdelmeket és nem azért, hogy ha majd valami miat hátha nem sikerül.... :D Aki így áll a dologhoz, annak mindig sikerül! Én szurkolók neked is, sajna az Arch még sötét ló...pedig érdekelne, de iszonyúan ellustultam utóbi időben!

(#62980) sh4d0w válasza ubyegon2 (#62979) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Előbb-utóbb mindenki eljut oda, hogy nem akarja faragni a rendszert, csak használni. Ez indokolja, hogy nem használok Slackware-t, pedig elképesztően jó rendszer.

https://www.coreinfinity.tech

(#62981) sh4d0w válasza Shyciii (#62977) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha hardcore akarsz lenni, akkor gentoo... Ha meg még keményebb, akkor LFS :)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#62982) ubyegon2 válasza sh4d0w (#62980) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Laikusoknál persze ez a lenyugvás hamar eljő. Ez a Slack meg az, amivel 'nokedlik' sosem fognak találkozni! 😁

(#62983) Dave™ válasza Shyciii (#62977) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anno én is eljátszottam a gondolattal, hogy Arch aztán mindent magamnak rakok össze, a telepítés még ment is (tutorial alapján), meg el is kezdtem ezt-azt feltenni, aztán rájöttem hogy semmivel sem leszek előrébb a végén, csak elcseszek egy csomó időt (bár igaz, hogy sokat lehet tanulni közben). A Manjaroban nagyon jól összeszedték mindazt, amitől kerek és jó egy OS, meg mivel nem ugyanazokat a tárolókat használja, mint az Arch, van is benne egy plusz "biztonság" a késleltetés miatt. Ez az új Ubuntu, igaz, nincs benne semmi elitizmus meg rendhagyó, de egyszerű és megbízható. Pont ezért szeretem :)

(#62984) Rimuru válasza sh4d0w (#62981) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem az Arch egy jo belepo amirol tovabbl ehet menni pl Gentoo-ra.
Elegge elhivatottnak kell lenni hogy elsore Gentoo/Slackware legyen.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#62985) csixy válasza ubyegon2 (#62982) üzenetére


csixy
addikt

Most, hogy a Win10 "megajándékozott" egy a fotóimból kreált albummal és még egy videót is csinált nekem belőle szintén kérés nélkül és még a téma nevét is helyesen találta el , végleg felforrt a gyomorsavam !!!! Már újra beizzítottam egy linux mintet, beleplántáltam a kedvenc Irfan View-mat (ezt engedjétek meg nekem pls !) és jól működik az Evolution levelezője is. A ma estét végig neteltem a L Minten és észre sem vettem , hogy nem az ablakok működnek épp nekem és már ideje lefeküdni aludni. Azért marad a pici puha op rendszere is ha már megvan,de csak igen válogatott esetekben fogom használni. Marad nekem a Mint , meg a Manjaro.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62986) ubyegon2 válasza csixy (#62985) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Milyen rendesek, átvették ezt a jó szokást a FB-tól! Szerinted csak neked küldözgeti a rólad csinált reportokat, albumokat? :D Most legalább neked is elküdte!

Elleszel Mint-tel meg Manjaroval is. Azért decemberben nézz vissza Winx-re, bizosan készít rólad albumokat karira! ;]

[ Szerkesztve ]

(#62987) Dave™ válasza ubyegon2 (#62986) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért decemberben nézz vissza Winx-re, bizosan készít rólad albumokat karira! :DD

Ha ezt tudom akkor megcsináltatom vele a kislányomról az albumot, egy csomó időt megspórolnék vele!

[ Szerkesztve ]

(#62988) ubyegon2 válasza Dave™ (#62987) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

😁 Biztosan nem adtál neki engedélyt valamire, ezért nem küldte el a válogatást! Biztosan megvan nekik, a hsz-ed olvasva legközelebb már megkapjátok!

(#62989) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Nem tudom jó helyen járok-e ha nem akkor kérlek irányítsatok el a megfelelő topikba.
Van egy otthoni pc-m amin OpenMediaVault fut.
Rátettem egy Astrometa USB-s tunert, és szeretném használni TvHeadend progival, amit a docker-ben telepítettem.
Eddig jutottam, de a TvHeadend nem látja az eszközt.

Mit kell tennem hogy menjen a tuner?

20 éve a Prohardveren

(#62990) lev258 válasza odrif (#62989) üzenetére


lev258
veterán

Megnézni az lsub-t, valamint a dmesg-et, miután rádugtad a stick-et.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62991) odrif válasza lev258 (#62990) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem tudom ez így mond-e valamit, vagy elég-e.
[link]

Ja lsusb-ra azt írja hogy:

Bus 002 Device 002: ID 174c:55aa ASMedia Technology Inc. ASM1051E SATA 6Gb/s bridge, ASM1053E SATA 6Gb/s bridge, ASM1153 SATA 3Gb/s bridge
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 001 Device 005: ID 15f4:0131 HanfTek
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#62992) lev258 válasza odrif (#62991) üzenetére


lev258
veterán

Neked melyik van (a képeket nézd)?
[link]
Bocs, lsusb.
Másik szoftverrel nézted?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62993) odrif válasza lev258 (#62992) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem azt hiszem a 2013 revision van.
Melyik másik szoftverre gondolsz?

20 éve a Prohardveren

(#62994) Sonja válasza odrif (#62993) üzenetére


Sonja
veterán

A logokból kiolvasható, hogy neked egy TVR801 (a harmadik) van.

Realtek RTL2832P, Panasonic MN88473 és Rafael Micro R820T chip.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#62995) lev258 válasza odrif (#62993) üzenetére


lev258
veterán

Nem ismerem az OpenMediaVault-ot. Azt hittem, lehet arra mást is telepíteni. Olyat, ami kezel DVB-T cuccokat (gondolom arra kell).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#62996) odrif válasza Sonja (#62994) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem ez tökre nem hasonlít a harmadikra.
[kép]

Akkor nem is fogom tudni használni?

lev258:
Köszönöm a segítséget. :R
Igen arra kellene.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#62997) Sonja válasza odrif (#62996) üzenetére


Sonja
veterán

Kinézetre valóban, de a benne található tuner chip a log szerint Rafael Micro R820T ([332877.516836] r820t 7-003a: Rafael Micro r820t successfully identified), ami valóban nem támogat DVB-C-t (itt a pdf doksi a chipről). Ha szét tudod esetleg szedni, akkor megnézheted magad is. :B

Szerk.: Ha DVB-T-re kellene, arra elvileg jó kell legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#62998) odrif válasza Sonja (#62997) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor mit kellene még tenni hogy lássa a TvHeadend?
Telepítsem fel a debiant? és kukázzam az önálló omv-t? (sajnos minden eddigi beállításom elveszne.)
És a debianra tegyem fel ezt követően az omv-t?

20 éve a Prohardveren

(#62999) Sonja válasza odrif (#62998) üzenetére


Sonja
veterán

Ehhez nem igazán értek. :B Én csak egyilyen KODI topikot találtam ezzel kapcsolatban.

USB tuner sticks not seen in TVheadend

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#63000) odrif válasza Sonja (#62999) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm.

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.