Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Grillo válasza #72042496 (#1350) üzenetére


Grillo
senior tag

Több időd lesz inni.

(#1352) #72042496 válasza Grillo (#1351) üzenetére


#72042496
törölt tag

:) Bárcsak... de sajnos nemcsak az Unimoggal, hanem egy erős gyomorfájdalommal is futom a köröket. Mostanában nem lesz ivászat.

(#1353) FatalEror válasza lapa (#1347) üzenetére


FatalEror
addikt

enermous (remélem jól írom a nevét) kolléga foglalkozik matrinca nyomtatással,ő biztos neked gyártani.

HardCore is my LifeStyle

(#1354) lapa válasza FatalEror (#1353) üzenetére


lapa
veterán

hát, ha már idáig végiszenvedtem az építést anélkül, hogy pár nem létező elemet fűrészeljek magamnak (pedig itt-ott erősen elgondolkodtam), akkor a csillag az már legyen valami rendes. emellett b terveken is melózok közben...

(#1355) dime27


dime27
őstag

Eljött hát az év utolsó napja és nálam nem múlhatott el építés nélkül! :))

Ezzel a modellel szeretnék minden kedves logofórumosnak kívánni Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet! :K :R

Az építésről készült többi kép megtalálható ezen a linken:

[link]

Ahogy időm engedi majd igyekszem újra szétszedni és szépen full rc-ni ehhez azonban valószínűleg több időre lesz majd szükségem... :K

Akkor jövőre ugyanitt remélhetőleg sok-sok új Legóval! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1356) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, tanacsot szeretnek kerni: szeretnek venni magamnak valami komolyabb technic keszletet, de nem nagyon tudok valasztani. A 2012-es csucsmodell nagyon tetszik a sok power function alkatresz miatt, maga a kocsi viszont nem nagyon :-) ami nagyon tetszene az a szervizkocsi, de ahhoz meg venni kene pluszban egy csomo mindent, hogy taviranyitos legyen...

Illetve amit vegkepnem tudok ajandekba vennek star wars keszletet max 10e ft-ig amivel el lehet azert jatszani, van esetleg valakinek jo tapasztalata valamivel? Nezegettem, de ezek az ujabbak nagyon nem tetszenek. Clone Wars? Vagy mirol mintazzak ezeket?

MZ/X

(#1357) FLx válasza DopeBob (#1356) üzenetére


FLx
addikt

Távirányítósból gyakorlatilag nincsen választék, csak a 9398 kapható már. Pár hónapja még 8043-at lehetett kapni, az az egyik legjobb Technic modell.

(#1358) DopeBob válasza FLx (#1357) üzenetére


DopeBob
addikt

Wow, ez nagyon jol nez ki. Kockaaruhaz honlapja szerint van nekik raktaron, crawlerrel van egy arban, akkor inkabb ez! O:-)

MZ/X

(#1359) FLx válasza DopeBob (#1358) üzenetére


FLx
addikt

Ne google cache-ből nézd. Sajnos 8043 már sehol nincsen. Vatera-n szokott feltűnni bontatlan, de nem olcsó.

(#1360) dime27


dime27
őstag

A Sariel gyerek ismét alkotott nem semmi a csávó számomra egy isten! :))

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1361) lapa


lapa
veterán

találkozott már valaki ilyennel bárhol? mert láthatóan legalább 1 db zöld van a világon.

(#1362) LÁZ válasza lapa (#1361) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

szin fontos? lehet van az ömlesztettben otthon, csak más szinben

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1363) lapa válasza LÁZ (#1362) üzenetére


lapa
veterán

ahogy én látom ebből ződ meg fehír van csak. de nem keverendő a szintén ritka ehhez hasonlóval, aminek a végein lik van és nem kereszt. olyanom van 1, az sincs nagyon emlegetve egyik parts katalógusban se.

(#1364) dime27


dime27
őstag

Kb 10-20 alkatrész segítségével motorizáltam (FULL RC-t későbbiekben tervezek ez csak egy lépés volt afelé) a 8416-ot képek lentebb:

[link]

:R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1365) lapa


lapa
veterán

feldobom megint keresztkérdéssel a topikot: van ez a szállítószalag, teherhajó, nagyrepcsi stb szetekben. az érdekelne konkrétan, hogy 1 vagy 2 mélyen lehet belenyomni a tengelyt, illetve, hogy mindkét oldalról be lehet-e nyomni 2 mélyen, ha egyátalán. köszi.

(#1366) LÁZ válasza lapa (#1365) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

fogós, ravasz kérdés :D ...kizárt dolog, mert nem tudom, személy szerint :)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1367) lapa válasza LÁZ (#1366) üzenetére


lapa
veterán

ez azért mutatja a kihívás és az elkeseredettség mértékét... amúgy haladgatok, majd valamikor lesz kép. az első tengely már többé-kevésbé színhelyes, most lesz az, hogy lemásolom hátsó tengelynek. azzal végülis a kasztnin kívül majdhogynem minden meglenne. persze ez így erős, mert az eleje is totál más lett megint, mint legutóbb. de látom a fényt, a hűtőrácsba már egész beleszerettem.

(#1368) jobbacsabba válasza lapa (#1365) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Megnéztem az LDD-ben, ott mindenhonnan csak 1 mélyen lehet belenyomni a tengelyt.
Csaba

(#1369) lapa válasza jobbacsabba (#1368) üzenetére


lapa
veterán

ahh, ez mondjuk leeshetett volna. köszi, akkor ennek is itt a vége.

bármi ötlet, mivel lehet két tengelyt erősebben (húzásnak jobban ellenállóan) összekötni, mint az akármelyik 1 + 1 connectorral? ilyesmivel szenvedek, 3-4 mindkét tengelyre és a másik likba a harmadik tengely. de erre itt nincs hely.

a másik kérdéses helyen neccesen elment a 16-os tengely, de ide 20-21 kéne... lassan előveszem a vasfűrészt, unom már az ilyen hiányzó elemek miatti harcot.

[ Szerkesztve ]

(#1370) jobbacsabba válasza lapa (#1369) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Mostanában nem volt rá szükségem, de régebben (pillanatragasztó helyett) a rögzítést ha kellett "tuningoltam" némi cérna hozzáadásával (vastagság, szálak száma). Hátha.

(#1371) lapa válasza jobbacsabba (#1370) üzenetére


lapa
veterán

hát igen, az is olyan b terv, mint a 32-es tengely vasfűrészelése, ha szigorú vagyok az már "csalás". én amúgy ráharapnék a tengelyre kicsit, de végeredményben ugyanaz (gondolom valamennyire a connector tágul azért cérnázásnál - persze nem azon a 40 forinton múlik, az elv a baj). már gumival összehúzáson meg ilyeneken filózok...

(#1372) jobbacsabba válasza lapa (#1371) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Ezt megértem. :R Nyilván nem itt akarod bukni a játék tisztaságát, különben már kész lehetnél. :)
Egyelőre nincs más ami eszembe jut.

(#1373) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

inkább linkbe, mert széthúzná az oldalt, SIMPSONS LAK ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1374) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1375) lapa válasza LÁZ (#1374) üzenetére


lapa
veterán

na végre. a nagyját összehordtam, erre legkisebb lapa nagyon erős marsi vihart kezdett vele játszani. végül egy fehér doboz meg egy lifegő fekete pöcs maradt belőle.

ha normális áron van fantasztikusan működő gép amúgy.

(mintha nem 100% az eredeti design lenne a felső keresztkar csatlakozása, de nem biztos)

upd: jól emlékeztem.

$29.90 lego shopban, nem csoda hogy out of stock.

[ Szerkesztve ]

(#1376) LÁZ válasza lapa (#1375) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

itt van, sztem be is húzok 1et a jövő7en ;]

szerk. ha nem vadászom le kevesebbért a netről ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1377) lapa válasza LÁZ (#1376) üzenetére


lapa
veterán

ez viszont azért elég húzós ár.

(#1378) LÁZ válasza lapa (#1377) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az a vicces, hogy ebay-en meg 80 dolcsinál kezdődik, ahhoz képest ez a 10k itthon macskajancsi, de amint avaible lesz a shopban, rendelek, sajnos csak 1et lehet személyenként, de akkor összedobok egy 30-40k-s pakkot

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1379) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

kicsit benéztem az ebay-t, igy erős a gyanúm, hogy lesz egy bontatlan 42006 eladó, anyagárban, se nyerészkedni, se bukni nem akarok rajta, ha valakit érdekel, dobjon egy privit

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1380) Napfénysüti válasza LÁZ (#1379) üzenetére

Már van. ;]

Més que un club!

(#1381) LÁZ válasza Napfénysüti (#1380) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

talán még sem kell elhozzam, mert fricc a gyerek, és ha nem erősködik, hogy elküldené, nem fogok oly nagyon ellenkezni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1382) Napfénysüti válasza LÁZ (#1381) üzenetére

De ravasz! ;] :D

Més que un club!

(#1383) vicces


vicces
addikt

Na nalám megérkezett a januári jézuska ;]

:)

(#1384) lapa válasza LÁZ (#1379) üzenetére


lapa
veterán

ennek kapcsán: jól látom, hogy ezek a nagy lánctalpak "ugrálva" mozognak? azaz hogy amikor megy előre, akkor minden szemnél van egy olyan pont, ahol kiemeli a kereket? remélném, hogy csak a kis kerék esetén ilyen, elég 0 pontos, hogy még abroszon is nehezen tudod tolni mert akad.

(#1385) lapa


lapa
veterán

így épül a g-wagen.

bocs, meg kellett osztanom.

(#1386) Napfénysüti válasza lapa (#1384) üzenetére

Most ugyan pont nincs összerakva de emlékeim szerint nem nehéz tolni ha van egy kis súly felette.

Més que un club!

(#1387) lapa válasza Napfénysüti (#1386) üzenetére


lapa
veterán

szerintem neked a lukacsos, nagyobb kerék lehet. úgy gondolom csak a kisebb kerékkel ilyen látványos.

(#1388) Napfénysüti válasza lapa (#1387) üzenetére

Az igaz, a lyukacsosra mint ami a 42006-osnál van szépen felfekszik a láncszem de egy kisebb keréknél tényleg előfordulhat hogy akad kissé.

Més que un club!

(#1389) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

Az miért van ha infrára bármelyik ágára egyszerre 2db m-es motort kötök akkor hiába nyomom fel le a távvezérlő megfelelő szarvát nem csinálnak semmit a motorok és tökmindegy h az infra melyik ágára kötöm rá őket mindegyiken ugyanezt csinálják! Néha meg-meg indulnak de ha elengedem a szarvat akkor utána már csak ritkán indulnak el mintha kihagyna az infra csak azért kérdem mert éppen olyan modellen dolgozom ahol az egyik ágra 2 mes motort kellene kötnöm ez a modell előr eés hátrafele haladásához kellene.Gyenge lenne a teljesen feltöltött Eneloop elem ami az akksiban van ez a nagy akksitároló lehet nem tölthető elemeket kéne beletennem és akkor nem csinálná?! Vki ki tudja próbálni ezt esetleg?! :F Előre is köszönöm a választ! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1390) lapa válasza dime27 (#1389) üzenetére


lapa
veterán

azt tudom, hogy a v2 rec-re kötött 4 m motor szimplán nemigen ment. a vasutas távval elkezdett 1-es fokozaton búgni, aztán feljebb tekerve a búgás erősödött csak, végül full fokozaton nagyon szenvedős hanggal elindultak (egy kimenetre rakva persze).

volt, hogy azt következtettem ki, hogy az egyik konkrét mocit nem szereti, de aztán hagytam a francba. most 2-2 m motor van egy v2 meg egy v1 rec-en. a változatosság kedvéért legutóbb a szervó épp a v1 másik kimenetén nem akart elindulni, pedig hozzá se nyúltam és előtte ment. én is cseréltem friss elemes boxot meg ilyenek, aztán átraktam most a v2 rec-re a kormányzást és műx rendesen.

elég fura dolgokat művel.

mondjuk nem bánom, hogy végül két tök külön box-rec-motor kombó lett, mert mégis dupla áramot tud így kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#1391) FLx válasza dime27 (#1389) üzenetére


FLx
addikt

Ha jól rémlik akkor a v2 receiver 2 M motornál vagy felette, nem nagyon működik. v1 bírja őket.

(#1392) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy a legoknak tárolódobozt (szeretnénk szet szeparalni a dolgokat), hol lehet olcsón jot venni? Gondolom itt páran tapasztaltak mar ebben. :R

(#1393) FLx válasza sagesz93 (#1392) üzenetére


FLx
addikt

(#1394) sagesz93 válasza FLx (#1393) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem jo lenne, de gyerekeknek nem akarnak ilyet :D
Dimétől olvastam anno, hogy vett egy halom tárolódobozt, na engem olyasmi érdekelne.

(#1395) lapa válasza FLx (#1393) üzenetére


lapa
veterán

uhh ez elég durva áron van azért. én továbbra is azt mondom, érdemes megnézni a bauhausban a sysboxot, össz térfogatban szerintem van vagy 4-szerese ennek a linkeltnek, 11e pénz, erős fémkoffer, bárhogy pakolható, egyenként kivehető, biztonsági záras (44444444 biztonsági zár nélkül egyszer lett volna egy technic összes-újraszortírozás), fémcsat, stb...

lehet kapni szimpla magasban is, szerintem a dupla magas jobb.

amióta van azóta tudom, hogy a drágasága relatív, nem a más ládákhoz, hanem az általános hasznosságához képest. nekem már van itthon vagy 5-6 darab, és életem egyik legjobb befektetésének tartom, mert ezzel lehet rendet csinálni, nem 20 random kis műanyag dobozzal (nem csak lego, hanem a ház körül). nyilván durván hangzik, hogy 60 ezer forint ládikára, de egy bármilyen kisszekrény árában megoldani a ház körüli összes apróság rendszerezett elpakolását nekem ezt rendkívül relativizálja. hozzáteszem akinek nincs 35 kiló fémcsavarja meg ugyanennyi fa, annak nem kell 6 darab.... de igen, a 35 kiló csavart belepakolom, a fogantyúnál felemelem és működik, nem szakad, nem törik.

de ez személyes vélemény, én kicsit ilyen rendbuzi vagyok néha.

persze a sima lego nem fér bele ilyenbe (muhahaha), arra meg az ikeás műanyag doboz a jó szerintem, pusztán mer tudod, hogy 3 év múlva ugyanúgy beséltálsz és kapsz egy ugyanolyat. de (ikeás...) ágyneműtartókban van nálunk is a nagyja.

nem mutatok képet mert aztán itt zaklatna mindenki, hogy adoptáljam hehe.

[ Szerkesztve ]

(#1396) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Érdekelhet vkit, hiánytalan, doboz+útmutató, 35ért

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1397) dime27


dime27
őstag

8081 full RC mod finished ( 3M motor, 1V1IR) :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1398) Napfénysüti válasza LÁZ (#1396) üzenetére

Bakker ha most lenne fölös 35k-m legóra már egyeztetnék is veled. Imádom a Modell Team szetteket. :)

Més que un club!

(#1399) LÁZ válasza Napfénysüti (#1398) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

2 részlet :D ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1400) FatalEror válasza LÁZ (#1396) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem már van egy. :P

HardCore is my LifeStyle

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.