Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Throme válasza R3ĐßuŁŁ (#29995) üzenetére


Throme
veterán

"Most komolyan valaki elhiszi, hogy egy céget zavar az, ha sikeresen fogy a terméke a másodlagos piacon is? "

Igen! És most itt a használtra lekorlátozva értem.
Példaként felhoznám a picipihát (M$).
Ahogy a legtöbb kiadót, őket is zavarja/zavarta a használt játék biznisz. Abból egy centet se látnak. Bevezették a legális játék letöltést, majd a home-olást (letöltött játékot egyszerre 2 felhasználó is játszhat egy időben, saját konzolra letöltve), majd legyártották az optikai meghajtó nélküli hardvert és olcsósították.
Közben előfizetési rendszert alakítottak ki.

(#29997) Freddy76
Annyi készletet vettél már a kirakatnak, hogy inkább a játszhatóságra menj rá, még a gyerkőc is jobban élvezné.

(#30002) [CsuCsu] válasza R3ĐßuŁŁ (#29995) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem csak az adat kell nekik. Mire keresnek ra a felhasznalok, mibol mennyit es hol vasarolnak. Ez sokkal tobbet er nekik a kozvetlen nyeresegnel, a Bricklink altal generalt profit szinte semmi a Lego-nak. Legtobb ceg olne egy ilyen adatbazisert.

@Throme
A Lego nem hulye, tudjak jol, hogy a MOC kozosseg sok elemhez csak a masodlagos piacon tud hozzaferni, es nem realis par elemert megvasarolni teljes keszleteket sem. A MOC kozossegnek szamukra eros marketing erteke van, az IDEAS is rajuk epul peldaul. Nem fogjak ezt kicsinalni, nincs benne penz. Ahogy azt is jol tudjak, hogy ha a teljes keszletek arusitasat betiltjak, az emberek mashonnan fogjak megvenni oket. Viszont igy, hogy az ovek a platform, ralatnak, milyen kifutott keszletek porognek, es ezt felhasznaljak a kesobbi termekeikhez.

[ Szerkesztve ]

(#30003) R3ĐßuŁŁ válasza Throme (#30001) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az oké hogy ebből nem látnak semmit, de hozzátesz rengeteget ahhoz, hogy megvásárolják eleve a terméket az emberek. Szerintem ez is sokat számít azért. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#30004) Throme válasza [CsuCsu] (#30002) üzenetére


Throme
veterán

Neked legyen igazad!
:K

---
más

Ti fennmaradtok éjfél utánig? :) Elméletileg 0 órától indul a buli...

(#30005) LÁZ válasza Throme (#30004) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

majd hnap a betmobil miatt :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30006) Throme válasza LÁZ (#30005) üzenetére


Throme
veterán

jaaa, hogy az 29-re van kiírva....
ajándék mini batmobil mellé a karifát is megkapjátok? :)

(#30007) balint82 válasza LÁZ (#29984) üzenetére


balint82
senior tag

Itt a válasz :

Megjöttek a pontok és Voltron is úton :D

@Láz: ha pontot váltok be rögtön megjelenik vagy inkább még ma indítsam el, hogy a Batmobile-ra tutti meglegyen? :F

@Throme: elvileg jár a karifa is, én két ajándékot kapok majd a múltheti 65+ rendelés mellé (karifa+2x4es piros építhető elem).

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#30008) Throme válasza balint82 (#30007) üzenetére


Throme
veterán

.. mondjuk ez a pont beváltás forintra engem is érdekel, hogy kb mennyi időbe telik?! :K

(#30009) b12gege válasza Throme (#30008) üzenetére


b12gege
csendes tag

Azonnal kapod a kupont.

Nálam csak egy kérdés van: vajon kaphatok-e még karifás készletet ajándékba, ha már egyszer kaptam!?

Mert ugye elvileg egy promócióban már csak egy készletet lehet kapni, viszont szerintem az elsőt a VIP hétvégén kaptam, ez meg Black Friday. Szóval szerintem kaphatok. :K

(#30010) Djuree


Djuree
félisten

en holnap koran megyek auchan, 40% lesz legokra.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#30011) Fr0z3n válasza Djuree (#30010) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Melyik újságban van? Nem találom.

(#30012) Tony21 válasza Djuree (#30010) üzenetére


Tony21
tag

De csak bizonyos készletekre, nem mindenre. Ha jól látom.

(#30013) tPedro_ válasza Fr0z3n (#30011) üzenetére


tPedro_
őstag

(#30014) Tony21 válasza tPedro_ (#30013) üzenetére


Tony21
tag

Azért felkelni sem érdemes :D

(#30015) Throme


Throme
veterán

A kívánság listámon lévő tételek ára is frissül, ha beleesnek a BF-be, vagy mindenképpen a BF linket kell majd követni, ha aktív lesz?

(#30016) tPedro_ válasza Throme (#30015) üzenetére


tPedro_
őstag

Én jelenleg egyáltalán nem látok BF árakat.

"Today's Daily Deals*" - az egyiknek már akciós ára van. Lehet valaki kézzel írja át.

[ Szerkesztve ]

(#30017) Throme válasza tPedro_ (#30016) üzenetére


Throme
veterán

kemény 4 tételt látok csak "mai napi akciók" címmel...

(#30018) tPedro_ válasza Throme (#30017) üzenetére


tPedro_
őstag

https://www.lego.com/en-hu/categories/black-friday-cyber-monday-sale-sets-eu

Ahhoz képest, hogy valami olyasmit írtak, hogy ez lesz az eddigi legnagyobb BF, ez bizony elég karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#30019) Throme válasza tPedro_ (#30018) üzenetére


Throme
veterán

Lehet csepegtetni fogják... egész nap kattingathatunk.
Ez is az átlag, dolgozó embernek van kitalálva....

(#30020) #75376384 válasza Throme (#30019) üzenetére


#75376384
törölt tag

ahogy nezem a magyar oldalon legalabb van par jo akcio (ami engem erdekelne). de a svajci egy hatalmas nagy...

osszesegeben ez eleg nagy csalodas. legalabb megmarad a penzem masra. :D

(#30021) atila4 válasza #75376384 (#30020) üzenetére


atila4
senior tag

Hát a német oldal akciótól se ájultam el...

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#30022) Szada85 válasza atila4 (#30021) üzenetére


Szada85
aktív tag

Fura, mert a német oldal szerint 11.28-12.02 között jár 120€ felett a karácsonyfa, mi 23-án voltunk a boltban, és simán hozzácsapták azt is, és a 2x4-es piros elemet is a csomaghoz. Bár lehet az online bolt és a store-ok külön szálon futnak, még csak koca VIP vagyok. :D

(#30023) #75376384 válasza atila4 (#30021) üzenetére


#75376384
törölt tag

Nekem van egy pár VIP pontom így a remény megvolt, de nincs semmi érdekes. Miért vennék bármit innen miközben még a pontokat felhasználva is drágább minden, mint egy random netes áruházban?

(#30024) Throme válasza #75376384 (#30020) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos számomra eddig csalódás.
Lassan csepegtetik, de ami igazán érdekelne, az nincs.
Persze mondhatjuk, hogy csak most indult, és dec 2-ig felfuttatják, de miért nem lehet egyszerre kirakni az egészet?!
Dec 2-re teljes lesz a kép, csak addigra - feltételezem - kifogynak az ajándék szettből...

Tele a hócipőm a legó hivatalos üzletekkel (offline, online egyaránt). Az egyiknek vannak értelmes akciói, de a kőkorszakban él, a másik meg a - számomra - fost akciózza, ami még ingyen se kéne, vagy már megvan (pl kari vonat).
Ahhoz képes, hogy ilyen nagyszabású akció meg BF még nem volt.....hááát lehet ott valaki szatyorban él.

Ráadásul néhány újdonság már a BF első percétől utánrendelős és nem is akciós....
Egy ekkora cégnél megint előfordul, hogy megjelenéskor kifogynak. Mi a f_sznak vezetnek be valamit, ha nem tudják kielégíteni az igényeket? Én pl most Karácsonyra akarnék egy legó mézeskalács házat, nem nyáron. Elméletileg dec 9-re lesz, meglátjuk...de 32k huf-ért máshol is megvehető, ehhez nem kell akciókat vadászni.

Persze még megvárom a holnapot is, mert lesz 1-2 webshopos akció, csak ott nincs ajándék szett.

#30023) vzarmo
A vip pont meg a másik történet. Beváltottam azta a minimális pontom FT-ra, ami csak 30 napig él. Nem tudom vissza lehet-e váltani pontokra, mert ha így folytatják, akkor megmarad, illetve 30 nap után az is elveszik....

[ Szerkesztve ]

(#30025) #75376384 válasza Throme (#30024) üzenetére


#75376384
törölt tag

Az idei Lego üzletpolitika szerintem is egy hatalmas csalódás. Ez az akció... az új VIP program és a normális működésre képtelen honlap. Megfejelve a jövő évi készletekkel úgy tűnik egy olyan év lesz hogy a régi kiszemeltek szerzem be továbbra is.
A kalózos ideas és a speed champions Ferrari, ennyi ami mindenképp kell. Meg talán a kínai cuccok. Semmi több. Tudom ez csak “gyerekjáték” de attól meg csalódás. :U
szerk.: ezt s folyamatos “adagolást” hol láttad? Itt reggel 6 óta semmi új nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30026) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Bár részleteket nem mondhatok, de annyit szerintem elárulhatok, hogy holnaptól lesz érdemes nézni az oldalt.

Üdv

Janaboy

(#30027) Throme


Throme
veterán

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Ha most egy olyan szettet rendelek meg, ami utánrendelős státuszban van, de nincs leakciózva, viszont a beérkezési időpontig bekerül a BF akcióba, akkor annak automatikusan csökkentik az árát, vagy a megrendelt (utánrendelős) tételre nem lesz érvényes az akció (már ha egyáltalán bekerül a BF listába....)?

Kösz!

(#30026) Janaboy:

Ez biztatóan hangzik, köszönjük az infót!

[ Szerkesztve ]

(#30028) tPedro_ válasza Janaboy (#30026) üzenetére


tPedro_
őstag

Vagyis éjféltől? :B

Más:
FB-on feltűnt egy ilyen [kép] , állítólag az idei karácsonyi dolgozói ajándék.
Forrást nem találtam, viszont hasonló mocokat igen.

(#30029) thesound válasza tPedro_ (#30028) üzenetére


thesound
őstag

Karácsonyi X-Wing :DDD Kizárt, hogy beszerezzem, de elég beteg ötlet.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30030) Janaboy válasza tPedro_ (#30028) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezt nem tudom sajnos.

Janaboy

(#30031) Parson válasza atila4 (#30021) üzenetére


Parson
addikt

Az hagyján, de a pl a MyToys-ban is inkább felfelé mennek az árak, mint mégjobban lefelé... :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30032) Freddy76


Freddy76
addikt

Én tegnap raktam össze a wv mézeskalács házat. Pro: a téma nagyon jó, figurák jópofák, szép az épület, részleteiben is (pl. színes ablakok). Biztos hogy dísze lesz a téli falunak.

Kontra: az építés nem túl izgalmas, sok a pepecselés, de ez persze a témából is következik.

Egyre nagyobb és szebb falu áll össze karácsonykor. Nekem csak a második Toy Shop hiányzik (99% ugyanaz, mint a korábbi), azon túl mind megvan, szerencsére időben beszereztem őket...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#30033) Throme válasza Freddy76 (#30032) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a külsőségeken túl az tetszik a Mézeskalács házban, hogy egy komplett életteret hoztak létre. Van benne hálószoba, fürdő és wc, konyha, nappali, kandalló, kívül meg kis pad.
Általában a kis modulárokban a helyhiány miatt csak egyik másik található meg.

Lányomnak jó lesz kicsi babaháznak :).
De tény, hogy bővül, szépül a téli legó téma.

Korábbi szettek, kisebb-nagyobb változtatásokkal kijöhetnének, mert van ami tetszik. Viszont a tűzoltóság valahogy nem mozgatott meg, de még lehet akciósan behúzom.

(#30034) LÁZ válasza tPedro_ (#30028) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Köll 😁

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30035) b12gege válasza b12gege (#30009) üzenetére


b12gege
csendes tag

Akkor meg is kaptam hivatalosan a választ a Lego-tól...

Kivették a karácsonyfás ajándék szettet, mert elértem a limitet. Tehát nem számít, hogy egy adott promócióban kaptam az elsőt, a második egy másik promónál már szentségtörés.

Csak tudnám, hogy 2019-ben miért nem képes az erre szakosodott brigád úgy fejleszteni a honlapot, ha valamit nem vehetsz/kaphatsz már meg, akkor azt ne rakja automatikusan a kosárba. Kicsit átverve is érzem magam, mert mikor kicsekkoltam, még volt ajándék, mikor visszaigazolták, még volt ajándék, aztán egyszer csak jön az email, hogy sorry, kivettük, nem kapsz. Persze azt nem kérdezik meg, hogy kell-e így is a rendelés!? Mert mi van, ha csak az ajándék miatt rendeltem? :F

(#30036) hami85 válasza b12gege (#30035) üzenetére


hami85
tag

Ez fura... online shopbol is megkaptam, meg a lego boltba is... akkor ezt is jól figyelik 😅

(#30037) tPedro_ válasza b12gege (#30035) üzenetére


tPedro_
őstag

Az akció leírásában mondjuk benne van egy ilyen:
"Háztartásonként egy készlet adható."

Más:
A BF promóció leírásában meg egy ilyen van:
"A kedvezmények korábbi vásárlásokra és más kedvezménnyel, ajánlattal vagy ingyenes ajándékkal együtt nem érvényesíthetők."
Nem tudom itt mire gondolnak, mert felette ott virít a karácsonyfa promó, amit ingyen ajándékként adnak.

[ Szerkesztve ]

(#30038) LÁZ válasza b12gege (#30035) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Egy emailes odamondást sztem megérne a dolog, hogy már utólag lett kivéve az ajándék, mert ez így valóban megtévesztő.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30039) b12gege válasza tPedro_ (#30037) üzenetére


b12gege
csendes tag

Igen, ott van.

Ahogy írtam is, én a VIP hétvégén kaptam ajándékba, ami 11/25-27-ig futott.

Ez egy tök másik akció, ott virít, hogy 11/28-12/02-ig. Tehát ebben az akcióban egyetlen egy darab ajándékot sem szereztem még. Ráadásul az összeghatár is más a két promóciónál.

Igazából értem is meg nem is, ez egy fura kis hiba a mátrixban. Fogalmazzák meg pontosan, hogy mit is akarnak és akkor elkerülhetők a félreértések.

Az meg már említésre sem méltó, hogy amikor megrendelem a szettet, akkor van készleten, aztán másnap jön az üzenet, hogy kéne pár hetet várni, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30040) csigay2k válasza LÁZ (#30038) üzenetére


csigay2k
csendes tag

Korábban is így volt, csak kiveszik, és email jön. Nekem is kivették, hát ez van. Az a ciki, hogy ajándék nélkül meg nem éri meg sahban vasarolni. Csak nagyon ritkán. Egyre ritkábban!

(#30041) Parson válasza b12gege (#30039) üzenetére


Parson
addikt

Ez nem hiba a mátrixban. Ez egy hatalmas blödsinn, amiért én is jól odamondanék nekik, hogy na álljon meg a menet, hé... Én nem hagynám annyiban, az tuti, teljesen jogos az érvrendszered.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30042) kbalage2 válasza hami85 (#30036) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Az online shopnak és a magyar LEGO boltoknak nagyjából semmi köze nincs egymáshoz. Ami ajándék/VIP pont/stb. van nálunk az nem egyezik a LEGO féle online megoldással illetve azzal amit más LEGO által üzemeltetett külföldi üzletben használhatsz.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30043) balint82 válasza b12gege (#30035) üzenetére


balint82
senior tag

Azért ez így hatalmas fekete pont a legonak.
Súlyos 10 ezreket hagyunk ott többször, minden szinten arra mennek, hogy folyamatosan ott vásároljanak a shopban és nem jár vásárlásonként ajándék, ha elérem az egyre nagyobb limitet.
Valahogy azért remélem átcsúszik holnap a karácsonyfa a batmobile-lal együtt :D

Az lehet, hogy már nem a posta / dhl kombóval szállít a s@h?
Tegnap ugyanis dpd-s levelet kaptam a visszaigazolás után. :F

Google Pixel 4a

(#30044) kbalage2 válasza balint82 (#30043) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Igen, egy ideje már DPD-re váltottak.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#30045) R3ĐßuŁŁ válasza tPedro_ (#30037) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lol ez mekkora szar, tavaly még mindenhez járt ajándék. A fél bolt akciós de a teljes áru cuccok mellé van csak a karácsonyfa? Még a végén kitalálják hogy VIP pont sem jár a vásárlás mellé.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#30046) tPedro_ válasza R3ĐßuŁŁ (#30045) üzenetére


tPedro_
őstag

Lemaradt, hogy tegnap rendeltem BF akciós szettet és járt mellé a karácsonyfa.
Hacsak nem törlik utólag nekem is. :DDD

(#30047) R3ĐßuŁŁ válasza tPedro_ (#30046) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jaaa félreértettem én a személyes vásárlásra gondoltam. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#30048) thesound válasza balint82 (#30043) üzenetére


thesound
őstag

Én is pályázom a fára, ha nem lesz a batmobil mellé, akkor nem kérem, megveszem máshol olcsóbban a batmobilt.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#30049) Throme válasza thesound (#30048) üzenetére


Throme
veterán

Én is így gondolkodom, csak nem batmobillal, de ez mindegy is...
Egyelőre úgy néz ki, hogy az ajándék köt engem is a weboldaluk böngészéséhez....

Amúgy nem értem mi a faxnak indul nov 28-tól a nagy BF, ha nincs kint minden akció????
Már hétfőtől elkezdték, de az se ér szart se, na de most 28-tól kurva nagy BF lesz.... aztán... hát majd inkább 29-től nézzük.
Legyen csak 1 nap, de akkor mindent bele Friday (jelenleg nov 29), azt' jónapotkívánok.
Gyökér marketingesek

[ Szerkesztve ]

(#30050) Djuree


Djuree
félisten

én maradok a mocoknál ebben az időszakban is, új beszerzés.
csinálok hozzá majd ldd fájlt és megy fel ebayre az építési.
ha lesz valami nagyon jó holnap a legonál akkor lehet elcsábulok én is, de igazán csak a betmen kocsi érdekel de az meg drága most nekem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.