Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) magickonfig


magickonfig
tag

Most kaptam meg a mall.hu -tól pár Akciós HP Roxfort nagytermet.
Mindegyik dobzon apró sérülés több helyen is.
Nem csoda , mert a papírvékony doboz amibe rakták őket már szakadt volt,végéig a sarkánál. Lehet át se kellett volna vennem ezt a szemetet.

Jöhet a jó kis reklamálás :W persze tel. szám nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#37002) maross válasza magickonfig (#37001) üzenetére


maross
veterán

Es erdemes? Mondjuk nalam emag erdekes, egyreszt hogy ingyen van a visszakuldes vagy sem, es hogy mennyire tesznek az ember fejere egy karcos esetleg sarokserult doboznal...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37003) czanga válasza magickonfig (#37001) üzenetére


czanga
őstag

Sokáig azt hittem hülye voltam, hogy bekocsikáztam az átvételi pontba mikor tőlük a UCS Falcont rendeltem, de sok ilyen HSZ utén már látom, hogy szerencsére jobban tettem. :(
Én Facebook-on írtam nekik azthiszem pont a rendelés tartásának kitalása ügyében, és hamar válaszoltak. Próbáld meg ott, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#37004) Sub-ZeRo válasza balint82 (#36994) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pénztárcás? :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37005) balint82 válasza Sub-ZeRo (#37004) üzenetére


balint82
senior tag

5006655: https://brickset.com/sets/5006655-1/Porsche-Welcome-Pack

Elvileg ha elég korán rendelted, akkor megkaptad ezt, bocsi nem pénztárca, hanem card wallet, és egyéb repi ajándékok, szép dobozban.

Google Pixel 4a

(#37006) adalbert1


adalbert1
veterán

[kép] - LEGO City - Síüdülő (60203) akciós a regio játékban - mivel a honlapon nem találtam, így azt gyanítom, hogy egyedi akció lehet, csak ott, ahol maradt még készleten. Árukereső szerint jó áron van, egy darabig elgondolkoztam rajta, de nekem kicsit olyan semmilyen ez a készlet, nagyobb épülettel kellene (figura viszont ha jól láttam, egész sok van benne).

(#37007) balint82 válasza adalbert1 (#37006) üzenetére


balint82
senior tag

Nem tudom hol láttad, de Budakalászon is ugyanezen az áron volt.

42092 is akciós volt 56e.

Google Pixel 4a

(#37008) vesir válasza maross (#37002) üzenetére


vesir
tag

14 napig elállási jogod van. [link]

(#37009) Sub-ZeRo válasza balint82 (#37005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, nincs hozzá ilyen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37010) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

azok a fránya dobozok :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#37011) HellGreg válasza adalbert1 (#37006) üzenetére


HellGreg
őstag

Bakker, holnap elmegyek megnézni a soroksáriba, nekem ez nagyon kéne.

Amúgy a Nintendo (71374) megvan valakinek? Engem különösebben nem hoz lázba, de a 7 éves fiam minden vágya az, áprilisban szülinapja lesz, és gondoltam 61 ezerért most kéne megvenni az emagon, annál csak drágább mindenütt.

(#37012) adalbert1 válasza balint82 (#37007) üzenetére


adalbert1
veterán

A váci útiban láttam, a volt Reno udvarban található Régióban.
Láttam még valami nagyobb technic készletet, de azok annyira nem mozgatnak, így nem írtam fel a számát.
Amúgy az eredeti áraik a rablás kategória, talán annyi előnyük van, hogy így még lehet néha kifutott cuccokat találni náluk, amit senki nem vett meg (legalábbis playmobillal már jártunk így, lehet, hogy a lego kelendőbb).

LÁZ: kalózhajóból összerakod mind a három modellt, vagy eladásra spájzoltál be? :) Hozzánk várhatóan a héten jön, elsőre a hajót rakjuk majd össze belőle.

HellGreg: innen a topicból úgy rémlik, hogy megvan valakinek. Szeretem a Nintendo cuccokat, a megvalósítása ennek is tetszett, de inkább elengedtem, és olyan készleteket veszek az árából, amiknek nagyobb számunkra a play valueja.

(#37013) HellGreg válasza adalbert1 (#37012) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát nekem is ez a gondom vele, kitesszük valahova, a gyerekek eltekergetik egy darabig, aztán megunják. De ha így döntött, hát ezt kapja, az összerakását azt végül is várom :)

(#37014) balint82 válasza LÁZ (#37010) üzenetére


balint82
senior tag

Egy hajót küldhetsz szegény fórumlakónak beszerzési áron :D

Google Pixel 4a

(#37015) HUN_Sector válasza HellGreg (#37011) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha nem lelsz síüdülőt, nekem van egy ezen az áron, átpasszolhatom

[ Szerkesztve ]

(#37016) HellGreg válasza HUN_Sector (#37015) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszönöm, holnap írok, ha nem volt. :R :R

(#37017) elektrotank válasza LÁZ (#37010) üzenetére


elektrotank
tag

Szép! Befigyel a PS5 meg a CP is! ;]

Valahol nem rejlik egy felesleges családi vakáció lakókocsival (31108) doboz (bár lehet idősebb vagyok hozzá, mint kellene, de megmagyarázhatatlanul megtetszett ez a készlet)? :DDD Beltartalommal természetesen. Amikor volt az a tescos leárazás, én is bementem körbenézni a nagykanizsaiba, de semmi, de akciót se igen láttam. Mondjuk az is csoda, ha van ott valami, ezért is lepődtem meg, amikor megláttam a bonsai fát, meg a Jeep-et :K

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#37018) LÁZ válasza elektrotank (#37017) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

járulékos veszteségek :DDD

lakókocsim sajna nincs, pedig most már nekem is tetszik :DDD , a ladikokkal szerencsém volt, szülők pont shoppingoltak keszthelyen

@balint82: ennyi volt az összes a keszthelyi teszkóban, ha lett volna több, akkor bedobtam volna a 'kinekmikell' opciót, viszont ha vége a karanténnak, és megyek arra, majd benézek én is, hátha lesz még vmi :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#37019) Sundesz válasza LÁZ (#37010) üzenetére


Sundesz
őstag

Kizárólag háztartási mennyiség ugyanazon szettekből. ;]

Hörcsög Powa'

(#37020) LÁZ válasza Sundesz (#37019) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a háztartási mennyiségnek is már külön szoba kell itt is, de gondolni kell a nyugdíjra :D , mert ha máson múlik lfsz se lesz belőle :( ,

pl az at-st kifut, a csaje már most 7-10k, nebulonból se lesz több, csak kevesebb, de ha jön az armageddon, akkor bedobom a közösbe, hogy mindeki tudjon egy jót legózni a végére ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#37021) UberMutant válasza LÁZ (#37020) üzenetére


UberMutant
őstag

egy korosztály a porcelánt gyűjtötte, egy másik a bélyeget, itt a lego megy.
kb azonos értéket fog képviselni, mint az előbbi kettő :D

(#37022) maross válasza UberMutant (#37021) üzenetére


maross
veterán

meglepoen semmit nem etr a belyeggyujtemenyem kb 15-20 eve, es azota se hiszem hogy feljebb ment...drasztikusan csokkent az erdeklodes, tul sok mindent lehet mar gyujteni

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37023) czanga válasza LÁZ (#37020) üzenetére


czanga
őstag

AT-ST-t rendeltem meg 220volt-tól, úgy, hogy volt készleten központi raktárban és az egyik boltjukban. Borárosra kértem átvételt. Jön sms, hogy másnap 11-től átvehető, erre ma jön az email, hogy "beszerzés alatt".. Van egy sejtésem, hogy bukta a dolog, és kifogytak belőle. Kockashopnál berendeltem, mert kettőt szerettem volna, de erre bakker már ott is 19 valamennyiről felment az ára egy délután alatt 26-ra... Most reménykedek hátha 220voltból mégis megérkezik. Faxom a boltokba. :U

(#37024) ayo válasza maross (#37022) üzenetére


ayo
addikt

én szerettem nagyon a bélyegeket, sőt nagyon régen dolgoztam bélyegesnél egy rövid ideig az Andrássy-nál. egyik legnagyobb hely, folyamatosan mentek az aukciók ezerrel. na akkor jöttem rá, hogy ez egy teljesen más világ, mint amit elképzeltem a bélyeggyűjtéssel kapcsolatban. pedig már gyerekként is komolyan csipesszel toltam, meg filatélia tag is voltam vagy mi, mindig kaptam az extra cuccokat :) igazából semmi szív és lelkesedés nem volt, az egész csak a pénzről szólt. na szerintem ezért nem ér sokat a mi gyűjteményünk :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#37025) maross válasza czanga (#37023) üzenetére


maross
veterán

Én bo egy hete rendeltem edigitaltol, en is lepattantam, toroltek a rendelesem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37026) HellGreg


HellGreg
őstag

Megjöttek :) Persze a kartondoboz oldala be volt szakadva, de baj nem lett belőle szerencsére

:C

(#37027) maross válasza HellGreg (#37026) üzenetére


maross
veterán

Ide is befutottak, még nem mertem kicsomagolni oket..van par ami nem kartondobozban jott...majd delutan a gyerekkel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37028) Djuree válasza HellGreg (#37026) üzenetére


Djuree
félisten

hogy ez a haunted house mennyire nem hasonlít egy általam elképzelt haunted housra. a régebbi sztem jobban nézett ki, az hangulatos volt. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37029) HellGreg válasza Djuree (#37028) üzenetére


HellGreg
őstag

Ezért vettem meg én, és nem te :D
Nekem nagyon bejön, a régit nem tudom, hogy nézett ki, esetleg linkelnéd?

[ Szerkesztve ]

(#37030) balint82 válasza maross (#37027) üzenetére


balint82
senior tag

Őszintén Remélem, hogy neked nem azok csomagolták, akik nekem a pirate bay-t. :(

Egészen döbbenetes...

Google Pixel 4a

(#37031) bobafett válasza czanga (#37023) üzenetére


bobafett
tag

Itt még "akciós".

(#37032) czanga


czanga
őstag

Kockashop es a rugalmassag: Sok sok eve vasaroluk naluk, es egyszer mar elfelejtettem a felgyulemlett pontjaim rendeleskor bekattintani, hogy felhasznaljam. Ezt atvetelkor a boltban megoldottak, csak az email cimem kellett. A lepegeto rendeleskor sajnos ujfent elfelejtettem.. nos hat az iment vettem at az AT-ST-t es "jajj uram ilyet nem lehet.." Jar a taps, gratulalok nekik. :(

@bobafett
Koszi, lerendetem pont ott egyet ma reggel, csak sajnos nekem nagyon kiesnek Buda eleg deli pontjarol. Meglatjuk 220voltos rendelessel mi lesz.

(#37033) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Bricklink-ről próbálok rendelni de miután összeszedtem amik kellenek és a fizetéshez érek csak tölt az oldal de nem jut sehova. Ez normális, másnak is eddig tart? Mit ronthattam el? :F

(#37034) t-bali3


t-bali3
senior tag

Szokta valaki úgy összerakni a nagyobb - számozott zacskós - szetteket, hogy egybeönti az összes alkatrészt?
Tervezem egy Technic Defender beszerzését, és elgondolkodtam rajta, hogy tovább tartson az építés.

Lehet belőle rossz alkatrész-felhasználás? :)

(#37035) Pötyi válasza t-bali3 (#37034) üzenetére


Pötyi
őstag

Én például többször kihúzom, mielőtt elmegyek - hogy tovább tartson.

:DDD

QNX is cool!

(#37036) bobafett válasza t-bali3 (#37034) üzenetére


bobafett
tag

Régebben ez pl a Technic-nél alap volt, mert nem voltak számozott zacskók. Semmi gond nem lesz belőle csak max tényleg tovább fog tartani.

(#37037) HellGreg válasza t-bali3 (#37034) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem rossz ötlet, ma tervezem elkezdeni a 3200 alkatrészből álló kísértetházat :DDD

(#37038) Throme válasza czanga (#37032) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem attól függ kit fogsz ki. Máshol is előfordult, hogy az egyik eladó vaskalapos, míg a másik gyakorlatias.
Régebben vettem náluk legó szetteket, mert árban jók voltak. Pontokat is adtak, amit beválthattam.
Aztán az áraik kezdek kedvezőtlenek lenni és a pontjaim meg lejártak... (biztos megtelt a digitális tárhelyük... ;] ).

(#37039) draco31 válasza bobafett (#37036) üzenetére


draco31
veterán

Most is van úgy, hogy nincs számozva, ha jól tudom a fehér technic porsche is számozatlan zacsis.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#37040) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#37041) adalbert1 válasza balint82 (#37030) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem is megérkeztek.
Érdekes, hogy 5 tételt 5 külön csomagban küldtek, és 2 külön postás hozta őket :)
Az is furcsa, hogy pl. a creator kalózhajó kartondobozban volt, a city passenger train pedig csak zacsiban (pedig a vonat drágább, de lehet, hogy súly vagy doboz méret alapján döntenek).
Ez a kettő gyakorlatilag érintetlenűl megúszta az ideutat, illetve egy kék baseplate is.
Amik sérültek, az a gyereknek rendelt "60284 Útépítő autó", ennek pár helyen benyomódott a doboza, illetve a "60238 Vasúti váltó" doboza kicsit be is szakadt.

A gyűjtés/érték témához: szerintem a legtöbb dolog annak érdekes/értékes, aki gyerekkorában találkozott az adott témával, és ott felkeltette az érdeklődését.
Pl. ha nyernék a lottón, tuti megvenném az összes korabeli castle/pirates készletet bontatlanul, de az annál korábbi készletek, amikkel gyerekként nem találkoztam, teljesen hidegen hagynának, ugyanúgy a későbbiek is (pl. bionicle).
Vagy pl. egy Michael Jordan relíkvia érdekelne, de egy Larry Bird már nem.
Apámnak is volt bélyeggyűjteménye, de mivel alig volt közte postatiszta, és amúgy is hiába régi, vaterán nézgelődve talán egy normálisabb legokészlet sem jönne ki az árából, így inkább megtartjuk családi mementónak :)
De ugyanez a más által már említett porcelán, csetres, festmények (itt amik az átlagnak elérhetőek voltak egyszerű magyar festők képei), stb - szóval ahogy kihal az a réteg, aki ebben értéket látott, máris csökken rá a kereslet.
Arra is kíváncsi lennék, hogy pl. a nagyon ritka, akár több millióba kerülő sneakereknél vajon eljön-e az a pont, hogy elvesztik az értéküket, ez itthon azért viszonylag frissebb mánia, mint a bélyeggyűjtés, meg talán nyugaton is nagyobb divatja/kultúrája van.

(#37042) Freddy76 válasza bobafett (#37036) üzenetére


Freddy76
addikt

És nem voltak több ezer darabos Technic szettek sem... Azért a Defendernél merész kihívás egybeszórni az egészet, én legalább a pin-eket külön szedném.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#37043) Wanderlust


Wanderlust
tag

Firefox-ból sikerült...

(#37044) maross válasza balint82 (#37030) üzenetére


maross
veterán

Hat....majd kesobb kuldok kepeket...kb fele serult. 5 nagy dobozra raragasztva a csomagolas. RARAGASZTVA. Termeszetesen totalisan eselytelen ugy eltavolitani, hogy a doboz teljes szelessegeben vagy epp hosszaban ne huzza le a felso reteget...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37045) ayo válasza maross (#37044) üzenetére


ayo
addikt

3600 forintot tudtam volna spórolni 2 szetten, ami olyan 38K körül van. ennyiért én nem mentem bele, de mint olvasom, jól tettem, 10-20K megtakarításnál már izgibb a dolog, de akkor az meg azt jelentené, hogy még drágább cuccot vettem, ahol még inkább fontos a doboz :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#37046) balint82 válasza maross (#37044) üzenetére


balint82
senior tag

Valószínűleg ugyanaz az ember csomagolta.

Legalábbis a leírásod alapján tutti:

A sosem lejövős futárcsomag lezáró.

Még jó, hogy összerakni vettem.

Google Pixel 4a

(#37047) maross válasza balint82 (#37046) üzenetére


maross
veterán

O lesz az, 50k feletti szettekre utazik. Bztos hogy megreklamalom , es visszakuldom ha nem tetszik amit irnak, ez van. Az se lenne gond ha te is irnal, orulnek ha erezne az illeto a torodest.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37048) magickonfig válasza maross (#37047) üzenetére


magickonfig
tag

WTF! tele van legó rajongókkal az Emag alkalmazottjai? Direkt csomagolják így, hogy visszaküldjék őket, majd csomagolás sérültként átveszik töredék áron az alkalmazottak :F

Én amikor személyesen átvettem egy csomagolássérült Bonsai fát az Emagnál, vissza is adtam abban a pillanatban. Utána érdekes...Soha nem került fel az emag honlapjára :D

[ Szerkesztve ]

(#37049) adalbert1 válasza balint82 (#37046) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet, hogy egy készlet méret felett már nincs megfelelő nagyságú zacskójuk? A vonat nekem is ilyen fehér zacskóban volt, viszont ott a zacskóra volt simítva a lezáró rész, nem a lego dobozára.

(#37050) czanga válasza balint82 (#37046) üzenetére


czanga
őstag

Ez nálam is kiverné a biztosítékot. :(

#37038Throme
Valahol igazad van, de többszempontból is vérzett a mai dolog. Egyrészt kötötte az ebet a karóhoz elég lekezelő hangsúllyal, hogy ilyen itt biztosan nem történhetett kedves uram, holott megtörtént mert én magam vettem ott át rendelést egy másik crew-tól gondolom.
(Sidenote: A pontok lejárnak ha 1 éven belül nem veszel ott semmit, akkor törlik a fel nem használt pontokat)
Szóval megértem ha nem tudja, szar napja van akármi, de ez nem mentség sajnos. Ilyen embert nem alkalmaznék aki nem tud felmérni egy ilyen helyzetet, félretenni a saját dolgait, és akár egy telefont megereszteni, hogy talán egy kicsit is érezze az ügyfél, hogy számíthat rájuk. Közel sem azt mondom, hogy a vevőnek mindig igaza van, meg a hasonló butaságok. Csupán ez alapján nekem csak az derült ki, hogy sajnos alkalmatlan a posztja betöltésére.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.