Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) czanga válasza tocsek18 (#58979) üzenetére


czanga
őstag

Nagy köszi! Hátha lesz pont az amit szeretnék rendelni, mert akkor elsütöm az ajándék utalványom amit kaptam. :)

(#59002) edgR válasza Throme (#59000) üzenetére


edgR
őstag

Létezett, ez volt a régebbi modell - amint látható, pont a tile-ok leszedésére volt alkalmatlan :DDD , azért lett az utódnak laposabb a vége.

Nézzétek meg a piros árát :))

[ Szerkesztve ]

(#59003) Ciccuka válasza Pötyi (#58995) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én körömmel szoktam szétszedni. Ezeken az új Lego-kon eléggé meglátszik ennek a nyoma. :((
Régen nem emlékszek ilyenre. Valahogy mások voltak az akkori Lego-k.

Lego Brick Separators - New vs. Old szétszedő

Ez is jó:

LEGO Brick Separators, Tile Remover Tools & More!

Érdekes ez is rossz összeillesztési technikák

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59004) Ciccuka válasza Dilikutya (#58999) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én kacsacsőrként is láttam már. ;]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59005) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Belekezdtem a Razorba. Első 2 zacskó kész. Eddig semmi extra azon kívül, hogy elég jó az építési élmény. Múltkor beszéltünk a színes elemek beillesztéséről itt is vannak és nagyon jó hogy így csináltak meg, sokkal változatosabbá és élvezetesebbé teszi az egész építés folyamatát. Kiváncsi leszek majd ahogy kialakul az egész eddig még SW UCS szettet soha nem építettem.

(#59006) joe-ker válasza RapaNui1 (#58987) üzenetére


joe-ker
senior tag

Reggel ránéztem az egyik rendelésre,azt írták hívjam az ügyfélszolgálatot adat egyeztetés miatt (falconokról van szó). Délben felhívtam őket de sajna nem kapcsoltak be 5 perc után sem. Majd fél 3 fele csörög a telóm,hát a kishölgy a Lego úgyfélszolgálatról. Azt ajánlotta hogy töröltessem a rendelést mert ebből nem lesz már semmi.Rendeljem meg újra,persze torso ismét nincs raktáron.
Szerk.: szeptember 29-i rendelés

[ Szerkesztve ]

(#59007) Ðávid válasza joe-ker (#59006) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!
Én november 8-án adtam le egy Pick a Brick rendelést (benne Black Falcon torzóval és lábbal). Azóta azt látom a rendelés állapotánál, hogy raktárban. Nekem nem írtak (még), hogy egyeztessek adatot az ügyfélszolgálattal. Nem tudom, akkor az én rendelésem is esélytelen lehet? Mondjuk az összes elem amit rendeltem a standard besorolást kapta és eleve azt írták, hogy egy hónap a szállítás, de azért ennyi idő után már vártam volna, hogy valami megmozdul.

(#59008) #75376384 válasza edgR (#59002) üzenetére


#75376384
törölt tag

Az úgy érdekes, mivel a készletek szerinti listázásnál meg se jeleníti, hogy miben volt. Csak zöld és szürke van ott.

(#59009) tzs01 válasza HUN_Sector (#58954) üzenetére


tzs01
csendes tag

Az szép, tavaly még csak 7.990 volt az Alzánál.

(#59010) maross válasza tzs01 (#59009) üzenetére


maross
veterán

igen, az ev legerosebb akciojaban, nem tul fair osszehasonlitani normal arakkal, arra ott az arukeresos grafikon

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#59011) Throme válasza edgR (#59002) üzenetére


Throme
veterán

.. ez ismerős... most már tudom honnan, ezzel támasztottuk ki a szobaajtót...
;]

(#59012) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, 7 éves fiamnak gondolkodunk egy boost szett (17101) vásárlásán karácsonyra, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni:

Akinek van / találkozott vele, mi a benyomása, mennyire éri meg a (számunkra borsos) árát?

Az alap funkciókat ismerem a videók alapján, látványos, de semmi extra, a vezérléssel megtanult programozás egy sima code.org-os tanfolyammal pótolható, de fogni még nem fogtam, a rendszert nem ismerem.

Mennyire verzatilis, mennyire lehet túllépni az előre gyártott modelleken? Mennyire lehet teljesen custom módon szabályozni a motorok működését, hogy egy teljesen saját gyártású bármit bárhogyan működtessen? Mennyire működik jól az okoseszközös vezérlés? Tablet nincs, telefonról jól vezérelhető?

Árukeresőn olvastam értékeléseket, viszonylag sokat, amik a bonyolult üzembehelyezésre panaszkodnak, mert a rendszer FW frissítést kér az eszközön, amit egy 3rd party programmal lehet csak elvégezni hosszas utánajárás után. Ezzel van esetleg tapasztalat?

Hogy kell elképzelni ezt a szettet, mik a fő előnyei és hol vannak benne bosszantó limitációk? Van eseteg valami hasznos online teszt amit vásárlás előtt érdemes megnézni tájékozódási célból?

[ Szerkesztve ]

(#59013) Pötyi válasza #75376384 (#59008) üzenetére


Pötyi
őstag

A piros színt tesztelésre használják. Időnként "véletlenül" kikerül egy-két ilyen darab, pld. piros Darth Vader fej.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#59014) gaga33 válasza Dilikutya (#58999) üzenetére


gaga33
tag

Összeszedtem vagy 20db-ot tudom nem sok de tök jó, és még háztetőnek sem utolsó....
Más, ez végleg eltűnt, már 50-ért is vitték, a Kockán nemrég még 23 alatt volt akcióba. Ezt jósoltam tutinak, de erre azért nem számítottam. 4 helyen is volt még pár órája.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#59015) kbalage2 válasza DeFranco (#59012) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A Boost lassan kifutó szett lesz, app támogatás 2024-ig várható. Utána (és addig is) a Powered Up appal vezérelhető, ez az amivel a FW frissitést lehet egyébként elvégezni. Ez is vizuálisan kódólós LEGO app, viszont hiányzik belőle az összes Boost-specifikus instrukció illetve hang, összetett vezérlőelem stb, cserébe a jelenleg kapható motorok és szenzorok egy része használható vele.

A szettben jók az alkatrészek, szerintem jópofák az építmények is, de azért nagy fokú programozási mágiára és lehetőségekre ne számíts. Cserébe ha a gyerek már túllép a blokk-alapú programozáson akkor python is fut rajta :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#59016) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#58968) üzenetére

Nahh ennek az építési élményére is kíváncsi leszek. Nekem tetszik a hajó, méretben is jó, kellően részletes is, kiv vagyok mit mondasz összerakás után..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#59017) RapaNui1 válasza gaga33 (#59014) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Mondjuk én még a 23k-t is sokalltam érte, egyáltalán nem tetszik és nem jön be, de igazából bármi eladható amire a SW logo rá van rakva. Nem tudom mennyibe kerül a logo és a licensz használata de lehet megérné a vidéki levegőt is Hoth levegőként árulni, lehet milliárdos lennék belőle.

(#59018) gaga33 válasza RapaNui1 (#59017) üzenetére


gaga33
tag

Én kiraktam, nem egy nagy élmény, bár a videókon rosszabbul néz ki mint élőben, de a figura nagyon jó ill az első "dioráma" ebbe a témakörbe, ill ennyire rövid ideig nem igazán forgalmaznak ebbe a témakörbe. Valószínű ez az oka, de Németországba is volt egy nagy árugrás a másodpiacon .

[ Szerkesztve ]

(#59019) balint82 válasza gaga33 (#59018) üzenetére


balint82
senior tag

Egy pillanat alatt bekorrigált a jófogás is :Y

Google Pixel 4a

(#59020) RapaNui1 válasza balint82 (#59019) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igen, de mint mindennél ennél is igaz a mondás, hogy ember is kell hozzá, kerülhet az bármennyibe ha nincs rá megfelelő érdeklődés. Szerintem a Lego sem véletlenül vezette ki. Persze pár darabot el lehet még adni ezen az áron is, mindig lesznek páran akik lemaradnak egy-egy készletről, aztán jön a kapkodás, vagy újonnan érkező arcok mint pl én 2021 húsvét alkalmából, de bespájzolni azért nem mertem volna belőle.

(#59021) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kevert minifigura széria jön. Kiemelném a fantasy orkot és a black falcon női íjászt, továbbá a BARNA SPACEMANT!

(#59022) maross válasza HUN_Sector (#59021) üzenetére


maross
veterán

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#59023) edgR válasza #75376384 (#59008) üzenetére


edgR
őstag

Igen, ahogy Pötyi is írta, ezek hivatalosan nem kerültek forgalomba, prototípusok, de attól még eredeti LEGO és eredeti szín ! :)

(#59024) edgR


edgR
őstag

eMAG Black Friday: 10,5 milliárd forintos forgalom

"a húsz legnépszerűbb termék mindegyike a LEGO-szettek közül került ki" - hát nem is a kenyér vagy a tej, hülyék ezek :DDD

(#59025) balint82 válasza edgR (#59024) üzenetére


balint82
senior tag

A kenyér vagy a tej tartozik a játék kategóriába? :D
A cikk idézett része a játék kategóriáról szól.

#59022 (maross) : :C

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#59026) edgR válasza balint82 (#59025) üzenetére


edgR
őstag

Ez (lett volna) a lényeg!
Illetve ez ad igazán értelmet a korábbi hozzászólásomnak :D

(#59027) Llew válasza HUN_Sector (#59021) üzenetére


Llew
senior tag

Ez jól hangzik. Az említett fiigurakért elégvnagy tapaerolás meg kereslet lesz.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#59028) Llew válasza Llew (#59027) üzenetére


Llew
senior tag

Illetve ez nepperezős lesz, mert ezek mar dobozban lesznek nem?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#59029) HUN_Sector válasza Llew (#59028) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Sok feltépett dobozt vizionálok, kb mint a mini disney fém verdás autók esetében

(#59030) #75376384 válasza HUN_Sector (#59029) üzenetére


#75376384
törölt tag

Azért várjuk meg, hogy lehet visszatér valamilyen másfajta azonosítási mod.

Bár pártolom hogy zöldüljön a Lego (rá is fér), azonosítás nélkül ez egy olyan lépés lenne tőlük, amivel remélem befürödnek. Ha más nem egy lootbox miatti kiadós bunti pl.

(#59031) gaga33


gaga33
tag

A 10308 készlettel mi lehetett a terve ennyi embernek? Több mint 20 hirdetést találtam 10 perc alatt, különböző hirdetőktől, van akinél 3 van... 30-36 között adják. Nem tudom mennyiért vették de annyival nem hiszem hogy olcsóbban hogy 30k-nál lenne valami értelmes "haszon" Azt hitték hiánycikk alakul ki belőle? Majd minimum 2 évig árulják még de simán lehet 3 is...... Tényleg veszik veszik aztán meg rájönnek hogy minek... Amúgy nem is valami mutatós, az egyik legrosszabb téli szett..... Ha már több helyen lesz kapható tuti webshop ár befigyel 30 alá....Főleg nyáron :DKb mint a papagáj virág, már 25 alatt is volt.... Arányok miatt a Legónál mindkettő 39990Ft

[ Szerkesztve ]

(#59032) DeFranco válasza kbalage2 (#59015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi!

Az mit jelent, hogy 2024-ig várható a támogatás? Az app nem frissül, vagy nem is lesz használható? Esetleg lekerül a play-ról is? Ha csak frissítés nem jön, de egyébként használható, akkor ez kevésbé nagy probléma talán.

Mi az a boost specifikus instrukció és az összetett vezérlőelem?

Tudott hogy lesz-e(, van-e) utódja és ha igen, mi az? Nyilván nem szeretném, ha egy-két év múlva már csak korlátozottan lehetne használni, de nem találtam ebben az árkategóriában más szettet, ami ennek alternatíva lenne (ajándékba adnánk, zárt dobozos készlet kell), van távirányítós autó ami nem tud ennyit, meg van a mindstorms ami meg már más kávéház. Én ezeket ismerem (bár nem vagyk benne).

Persze ha csak frissítés nem jön rá, az kevésbé érdekes.

(#59033) petya86 válasza HUN_Sector (#59021) üzenetére


petya86
csendes tag

Leírás alapján tetszik ez a 24. minifigura sorozat, de persze várjuk meg az igazi figurákat is.

Soha nem vettem még komplett kartont. Honnan lehet szerezni egyébként komplett, bontatlan karton minifigeket?
Brickset szokta promózni a https://www.minifiguremaddness.com/ oldalt, de soha nem rendeltem, illetve gondolom ez azért nem a legolcsóbb.
Nyíregyházai ismerős feltételezem itt is jó lenne, de sajnos olyan nincs.

Van itthon ember/üzlet akitől megbízhatoan lehetne vásárolni?

(#59034) RapaNui1 válasza gaga33 (#59031) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Először nekem sem jött be, de miután összeépítettem nagyon hozza a karácsonyi hangulatot, nekem bejön. Írtam korábban hogy nem falusi környezet az igaz és nincs telepakolva mikulással meg manókkal, de épp ezért áll közelebb az ember szívéhez ezzel az igazi télies külvárosi kis hangulattal. Az várható volt hogy a 40k induló ára le fog menni én is 25-30k környékére lőttem be, de ahogy mindegyiknek majd ennek is idővel felmegy az ára, hacsak össze nem omlik a világgazdaság.

[ Szerkesztve ]

(#59035) Llew válasza gaga33 (#59031) üzenetére


Llew
senior tag

A papagájviragot pont hétvégén raktam össze. Az árazàdával van, baj, mert kirakva remekül mutat. Igaz én is akcióban vetten kicsivel 20 fölött

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#59036) balint82 válasza gaga33 (#59031) üzenetére


balint82
senior tag

Gondolom megveszik 25-28 körül Nyíregyházáról, WV szett biztos kapós lesz...

Google Pixel 4a

(#59037) Llew válasza petya86 (#59033) üzenetére


Llew
senior tag

Szerintem hazai webshopból tuti rendelhető egesz karton, meg szerintem Tescobol is elhozhato ha találsz. Ha egész polclesöprést odadnak embereknek, akkor itt sem gondolom, hogy problémáznak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#59038) gaga33 válasza balint82 (#59036) üzenetére


gaga33
tag

Van kedvezmény, de limitáltan és azért nem olyan nagy... én 30-40%-ról tudok , évi pár készletre max.... Az is lehet hogy azokra amit ott gyártanak. Ha 40k készletre lövik el azt a pár db lehetőséget az nem lenne tul okos... Gondolom sokan dolgoznak, de szinte mindenki kihasználja családon belül, szóval nem hinném hogy átadják egymásnak csak úgy..... Inkább a meggondolatlanság, a hype, majd ha kellene a pénz másra, vagy nem ugy alakul muszáj olcsóbban próbálni adni, de az akciok, vip pontok miatt a 35k-ár nem menő, (nem is fogynak) hisz a szállítás se ingyen van magánembertől..... :) Na meg befektetési célra friss készletet venni abból a témából ami évekig van.... A nagy Vár-is 132-140 között..... Már lassan sima VIP pontnál sem éri meg GWP nélkül... Csoda ha csak hirdetik el meg nem kel? Kb 3 évig lesz minimum készleten....Egyszer sem volt hiány belőle.....Azt gondolták megveszik, mert majd pár honapig nem lesz és gyorsan megtérül.... Mint a Tallnec volt ilyen utoljára, megjelenés után elfogyott és 50 felett is minden webshopba elkelt. Azóta az is kuponnal 22 ugye az Emag :)

[ Szerkesztve ]

(#59039) Crus válasza gaga33 (#59031) üzenetére


Crus
őstag

Azért a FB csoportok alapján a Lego nepperek egy része a nem túl okos kategória.

Pár hónapja akartam egy karácsonyi készletet venni, meg egy autót. Mondom a srácnak, hogy alku nélkül elviszem a kettőt, előre is utalok, de akkor már legyen ingyen posta, mert külön a karácsonyi készlet 2-3k-val olcsóbb mástól. Erre visszaír, hogy inkább nem. Azóta is gőzerővel hirdeti, folyamatosan vannak árban alatta. Mi a terv? Megvárni míg elviszi a többieket a covid?

A másik ami röhej, hogy egy rakás ember hirdet bolti árakkal egyezően, vagy felette. Itt mire gondol a költő? Miért venne bárki is egy noname senkitől, jellemzően előreutalva valamit u.a., mint számlásan egy boltból, ahol xy összeghatár átlépése esetén még GWP is van? Úgy értem mi a f. bajuk van ezeknek? :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#59040) apholyon válasza gaga33 (#59031) üzenetére


apholyon
aktív tag

Azt nem tudom, mi volt a terv, de maga a készlet érdekes számomra. Elsőre nem tetszett, mondom akkor már inkább a Mikulás látogatása (pedig az sem húha de jó), aztán kezdett megtetszeni, most valahogy megint nem adja annyira. :F

20 körül megvenném mindkettőt, de egyiknél sincs meg az érzés, mint a Manó klubháznál, hogy nah, ez kell. :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#59041) gaga33 válasza Crus (#59039) üzenetére


gaga33
tag

Igen pont erre irtam, hogy nem a legátgondoltabb. Finoman fogalmazva. Tele a Market bolti ár vagy az feletti hirdetésekkel...... De a csúcs nálam az idei karácsonyi készlet, villamos nélkül 33k..... :W :DD :DD Eleve bontott, már sokat levesz az értékből, pont a legjobb része a készletnek talán..... Vannak fura gondolatok a másodpiacon.
Igen, a Manó ház menő :) Idén ki is futott a mikulás látogatása szerintem jó csak a ház színe ami fura........ Olcsóbb is volt a manó klub ház, mindenki tudta idén kivezetik ... de nem, a fő utca kellett..... :D Januárba lesz vagy 100 hirdetve....

[ Szerkesztve ]

(#59042) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Sikerült beszélnem a Lego ügyfélszolgálattal. Jóváírták a vasárnapi rendelésem pontjait, így sikerült beváltanom a sárkánylovaglós készletet. Miért is érdekes ez számomra? Mert egy 4db-os készlet egyik darabja jó ha megvan mind a 4. Anno a VIP érméimet is csak egyben tartóval együtt tudtam eladni, szóval van ami csomagban könnyebben elmegy mint darabonként, és van amit meg csak egyesével lehet eladni, szóval nem baj ha meglesz mind a 4 db. Egyébként nem is tudta a diszpécser hogy újra elérhető, de aztán látta hogy rengeteg megmaradt belőle, így feltehetően ezért került vissza a kínálatba.

(#59043) gaga33 válasza RapaNui1 (#59042) üzenetére


gaga33
tag

Én is próbálom összeszedni, de sajnos nem a díszdobozos verzió, igy nálam elbukott.... Talán majd azokat valahogyan sikerül...De ha már vannak pontok jó rá beváltani.

(#59044) Szada85 válasza apholyon (#59040) üzenetére


Szada85
aktív tag

Pedig szerintem nagyon hangulatos a “Mikulás látogatása” szett, a vastagon hófedte ház jobban bejön mint az új főutca.
Ráadásul mivel szinte L alakú, így nekünk kiválóan passzol a VW vonat pályáján belülre a fa alá, és eltakarja a talpat is:


Még egy extra világítás lehet dobna a ház hangulatán.

(#59045) gaga33 válasza Llew (#59035) üzenetére


gaga33
tag

Az Emag dobozlottó nyertese lett nálam, ennél jobb állapotban nem is érkezhetett volna meg, és ingyenfutárral (MPL) volt 24990Ft. Baromi jól néz ki. Ez a sorozat nagyon bejön, pedig "csak" virágok. A kis fa + pozsgások 24.5k volt, az Emagot most dicséret illeti. :) Pedig tudnak borzasztók lenni.... sajnos elég gyakran :D

[ Szerkesztve ]

(#59046) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Minifigeknél elvben jövő szeptember a dobozolás, ezek a januáriak még zacsik leszn3k :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#59047) pn4hvq válasza gaga33 (#59045) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha már doboz: Alzás 82e-s LEGO® Ninjago® 71741 NINJAGO® Városi Lombház hibátlan állapotban, saját kartondobozában érkezett. :C

(#59048) gaga33 válasza pn4hvq (#59047) üzenetére


gaga33
tag

Most irigy vagyok :O Gratulálok hozzá :)

(#59049) Tyler Durden válasza Szada85 (#59044) üzenetére

Ez így nagyon királyul néz ki, talán még vmi fénnyel fel lehetne dobni (: Vonatot nekem is be kéne szerezni de pénztárcába nyúlós verzió..

gaga33: Tele a Market bolti ár vagy az feletti hirdetésekkel

Ezek árulni szeretnek és nem eladni. Nagyon sok olyan készlet van kint most, ami túlárazott, mondjuk látszik is, mert kb az adott áron még évek múlva is hírdetni fogja.

Idén ki is futott a mikulás látogatása szerintem jó csak a ház színe ami fura

Nekem pont, hogy bejön ez a világoskék, nem mondom, hogy a standard karácsonyi design, de mégis adja az összkép. :U

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#59050) balint82 válasza Tyler Durden (#59049) üzenetére


balint82
senior tag

Az a manó klubház, a Mikulás látogatása idén tutti nem fut ki.

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.