Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) thomeef válasza LÁZ (#2999) üzenetére


thomeef
őstag

A másik már 46k-n van és még 2 nap hátra van :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3002) boost válasza Pötyi (#3000) üzenetére


boost
addikt

Legalább LEGO-ból raktad volna ki a 3000-t, és fotóztad volna le :D

(#3003) Gondwana válasza boost (#3002) üzenetére


Gondwana
addikt

Vagy egy mezei link is megtette volna. :B
(Viszont 4000-nél nem működik ugyanez a módszer)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3004) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

To All: akkor játszuk azt, hogy pl 100 kommentenként mindig linkeli vki az adott sorszámú készlet képét ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3005) boost válasza LÁZ (#3004) üzenetére


boost
addikt

Minek addig várni..

(#3006) Mcray


Mcray
senior tag

Srácok vigyázzatok!!!

OLX

16-ért ad unimogot és hasonlókat...Nekem túl olcsó. Nem mintha az baj lenne de meh...Engem már vertek át és paranoid vagyok.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#3007) LÁZ válasza Mcray (#3006) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lehet, de rábapaty, kb olyan hely, mint palmdorf, persze nem akkora, de vmi hasonló..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3008) Gondwana válasza Mcray (#3006) üzenetére


Gondwana
addikt

jòl làttam, hogy fél òra hirdetésorgia alatt nem tudott két ugyanolyan hàtterű képet levadàszni a brickshelfről?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#3009) thomeef válasza Mcray (#3006) üzenetére


thomeef
őstag

Eza legjobb! :C Az egyik legjobb technic készlet evör :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3011) LÁZ válasza mark! (#3010) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, ntom, engem nem győzött meg, kicsit olyan kinai lego feelingje van, nem biztos, hogy legoéknál tudnak róla :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3012) DrojDtroll válasza boost (#3005) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pontosan, minek addig várni...

(#3013) boost válasza mark! (#3010) üzenetére


boost
addikt

ezek rajongói koncepciók

(#3014) mark! válasza boost (#3013) üzenetére


mark!
őstag

Ja oké.

>

(#3015) mark!


mark!
őstag

Na akkor én se várok addig. http://img.rebrickable.com/img/sets-b/3015-1.jpg
Szerk: bocsi, telórol vagyok.

[ Szerkesztve ]

>

(#3016) mark!


mark!
őstag

(#3017) R3ĐßuŁŁ válasza mark! (#3016) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nekem anno megvolt, de eladtam. Annak idején szerintem menő volt, de most a monster fighters téma után már elég gyengécske :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3018) mark! válasza R3ĐßuŁŁ (#3017) üzenetére


mark!
őstag

Váá te, ezt vadászom Halloween óta, csak akkor nem nagyon PH!-tem.

>

(#3019) R3ĐßuŁŁ válasza mark! (#3018) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Vaterán van egy. Szerintem nézd meg, ha mindenképp meg szeretnéd venni :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3020) mark! válasza R3ĐßuŁŁ (#3019) üzenetére


mark!
őstag

Köszi :D de az szerintem kamu, mert azt a képet láttam róla először. Úgy kábé szeptemberben xD

>

(#3021) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Tegnap voltam a metroban és természetesen meglestem a Legos osztályt :) Sajnos éppen akkor pakolt ki egy kedves nepper körülbelül nem viccelek 500-600 készletet. Nagyon kedves volt, mert természetesen 1 darabot nem hagyott volna a polcon esetleg a gyerekeknek az akcióból. Sajnos ezek után az üres polcokon én sem találtam semmit. Kedves nepperek...

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3022) mark! válasza R3ĐßuŁŁ (#3021) üzenetére


mark!
őstag

Wat? XD melyikben voltál??

>

(#3023) R3ĐßuŁŁ válasza mark! (#3022) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Budaörs :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3024) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Techniceseket kérdezem, hogy mit vennének? Egy 42008-at + 42028-at, vagy önmagában egy 42009-et? Szemeztem még a kombájnnal is, de nem tudom. Kicsit bizonytalan vagyok :D

(#3025) thomeef válasza Fr0z3n (#3024) üzenetére


thomeef
őstag

Szerintem a 42028-as készlet az egyik legjobb ár/érték/minőség-ű technic amit most kapni :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3026) Fr0z3n válasza thomeef (#3025) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jaja, per pill 20k a tacskóba. A szervízautó 28k a müllerbe. Meg tudom venni mindkettő. A daru viszont régóta csábít, ahogy a kombájn is, mióta láttam itt a fórumon.

(#3027) thomeef válasza Fr0z3n (#3026) üzenetére


thomeef
őstag

20k? Az nem sok egy kicsit? Mindenhol 10-11k szokott lenni. Minap láttam az intersparban pl. 10990.-ért

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3028) Fr0z3n válasza thomeef (#3027) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sorry, elírtam. 42029.

(#3029) thomeef válasza Fr0z3n (#3028) üzenetére


thomeef
őstag

Jaaah, az más, az megint egy nagyon ár/értékű készlet, az is megéri :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3030) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#3021) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

és mi volt az akció, hogy ennyire rábukott?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3031) thomeef válasza thomeef (#3029) üzenetére


thomeef
őstag

Kimaradt hogy jó :DDD Egyébként lehet be kell néznem a tescoba ha ilyen akciók vannak, pedig már jó ideje nem jártam arrafele. :P

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#3032) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#3030) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Semmi extra csak 20-30%osokat láttam :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3033) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani olyan weboldalt, ahonnan tényleg jó áron lehet LEGO-kat rendelni? A múltkor nagyon ráfaragtam, a gyereknek vett karácsonyi duplóval a premier outletben. Volt ott egy vonat sínekkel és kis házikóval, 19 ezer helyett 14 ezerért. Megvettem, aztán betévedtem az auchanba, ahol ugyanaz a példány nem akciósan volt 11 ezer...
Nézegetem itt az "akciós" webshopokat, ugyanaz, odaírnak valami horribilis fantáziaárat, áthúzzák és 30%-kal olcsóbban kínálják, ami még mindig az átlag LEGO-szaküzlet árainál is jóval magasabb.

GUSZTUSTALAN.

(#3034) LÁZ válasza HellGreg (#3033) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hosszútávon sztem a hivatalos lego shop-ról való rendelés kifizetődő, a folyamatos akciók, gratis mini készletek és a pontgyűjtés miatt, ad hoc jelleggel, meg túrni kell az itthoni viszonteladó webshopokat-akciókat

kockaaruhaz.hu, kocka.hu,kockarako.hu, illetve malug.hu ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3035) HellGreg válasza LÁZ (#3034) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát igen, bár úgy látom, teljesen random árak vannak. Most még elmegy, a duplo nem olyan vészes árú, de amikor kicsit nagyobb lesz a gyerek, és jönnek a "komoly" legók, ott már nem mindegy, hogy valami 26 ezer vagy 34...
Köszi a tippeket, majd figyelem őket.

Egyébként a kockashop számít a hivatalosnak?

[ Szerkesztve ]

(#3036) Pötyi válasza HellGreg (#3035) üzenetére


Pötyi
őstag

What do you mean "hivatalos" ? Ezek a boltok mind a Lego Hungaria viszonteladoi, mindegyik onnan hozza az arujat.

QNX is cool!

(#3037) boost válasza HellGreg (#3035) üzenetére


boost
addikt

A hivatalos a http://shop.lego.com/en-HU/?_requestid=1932782 oldal. Az oldal nyelve angol, de az árak forintban vannak.

(#3038) HellGreg válasza Pötyi (#3036) üzenetére


HellGreg
őstag

I meant this: "hosszútávon sztem a hivatalos lego shop-ról való rendelés kifizetődő" by LÁZ :)

(#3039) Grillo


Grillo
senior tag

Tud valaki valahol 70403-as szettet? Ezt sem lelem sehol, gyereknek meg kéne karácsonyra...

(#3040) LÁZ válasza HellGreg (#3038) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, arra gondoltam amit szgergely linkelt, az a hivatalos oldal, itthon mindenki csak viszonteladó, hiába van kint a lego felirat, ha odamennék a vip kártyámmal, vagy elhajtanának, hogy nem tudom levásárolni a 10-15k-t ami rajta van, vagy azt sem tudnák, hogy miről beszélek ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3041) HellGreg válasza Grillo (#3039) üzenetére


HellGreg
őstag

(#3042) HellGreg válasza LÁZ (#3040) üzenetére


HellGreg
őstag

Nézegetem, hát eléggé drága...
ezt vettem 14-ért másutt:
http://shop.lego.com/en-HU/My-First-Train-Set-10507
, az Auchanban 11 volt. Van valami bónuszrendszerük, ami miatt megéri itt vásárolni?

(#3043) Napfénysüti válasza HellGreg (#3042) üzenetére

Sajnos a legoshop árai sokszor elég húzósak.
LÁZ fórumtárs tud mesélni a bónuszrendszerükről. Annak megérheti aki sokszor vásárol legót és nagy összeget költ rá.
Ha csak hébe-hóba vennél szerintem jobban jársz egyéb webshopokkal.

Jól mondom Laci? :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#3044) HellGreg válasza Napfénysüti (#3043) üzenetére


HellGreg
őstag

Két fiam van... :) vagyis lesz ha a másik is megérkezik, úgyhogy szerintem sokat fogok LEGO-ra költeni, inkább, mint Xboxra :)

(#3045) R3ĐßuŁŁ válasza HellGreg (#3044) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szia. Én évek óta rendelek és szerintem a kocakarako.hu és a kocka.hu a két legjobb. Amit LÁZ mond a SAH-al is nagyon jó a sok promós ajándék illetve a viprendszer miatt, de ha nem lesz havi vagy két havi rendelgetés folyamatosan akkor a két előbbi a legjobb szvsz. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#3046) LÁZ válasza HellGreg (#3042) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

röviden annyi, hogy amik az ár mellé vannak irva VIP pontok, azokat lehet gyűjteni, a VIP fiókodba, amit bármilyen vásárlás után aktiválhatsz. 100 pontonként kapsz 1500ft kedvezményt, és valóban vannak olyan legók, amik drágábbak, de itt vannak a legkorrektebb akciók, promók, és megbecsülik a vásárlót, mert tudják, hogy akkor még többet fog költeni.

számtalanszor van 'dupla vip pontos' hónap, akkor értelemszerűen vagy minden készlet után dupla pontok járnak, vagy csak adott termékért után jár dupla pont, vagy 17k feletti vásárlás után ajándék készlet, illetve nagyobb készleteket először a vip-eknek árulnak, és csak utána kerül ki a shopba, vagy ha vmi évfordulós, akkor az ahhoz kapcsolódó szettek akciósak(pl star wars, 15% volt mindenre+ajándék figura) stb.

Szóval lehet, hogy drágább adott esetben, de én ha tehetem onnan vásárolok, mert máshol csak egy köszönömöt kapok (tisztelet a kivételnek-sajnos ez viszont kevés), és hajlandóság sincs arra, hogy visszacsábítsanak valamivel, itt meg egyből gyűlik a pont, ami 2 év után évül csak el, és ha van pl egy 20-30-40k-s vagy drágább készlet, akkor azt simán el lehet hozni elég jó kedvezménnyel. Értelem szerűen azokkal a készletekkel jár jobban az ember, amiért legalább 50 vagy több pont jár.

ps. igy volt nekem az UCS Tumbler 63 helyett 40be (vagyis 20ba, mert közösen vettük a párommal ;] )

Azt aláirom én is, hogy itthon is van pár hely, ahol olcsóbbak a készletek, és persze egyszerűbb onnan online vásárolni, vagy csak bemenni érte, mint Legoéktól, de személy szerint jobban szeretem, ha meg is becsülnek, mint vásárlót, nem csak a 'köszapénzedmehetszhaza' style megy. :K ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3047) Grillo válasza HellGreg (#3041) üzenetére


Grillo
senior tag

Kösz, fasz vagyok, pedig retrotoys-t néztem is korábban.

(#3048) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék SOS tanácsot kérni. Lego vonatot szeretnék venni. A szívem egy ilyen felé húz, de teljesen laikusként nem tudom, hogy mivel járnék jobban illetve nem tudom, hogy egy használt vonat esetén mikre kell odafigyelni. Mindenhol azt olvastam, hogy ezek a régi szállító vonatok jobbak mint az új darabok. Ránézésre tényleg jobban tetszenek, de profi tapasztalt véleményekre van szükségem. Holnap már fizetnem kell ezért kéne gyorsan minél több infó.

Köszönöm!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#3049) LÁZ válasza Mcray (#3048) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

hát, vonatban nem igazán vagyok otthon, az tény, hogy a régebbiekben több anyag volt, igy masszivabbak, jobban össze voltak rakva, használtaknál elsősorban a vagonok csatlakozására, illetve mivel gondolom elemmel-akkuval mennek, azok állapotára kell odafigyelni, a műanyagon úgy is látod, hogy mennyire használt.

fontos, hogy minden eleme meglegyen, mert a régebbi vonatok már ritkák sztem, igy a hiányzó elemek is magasabb árban vannak már. ;)

ps. biztos jön majd vki, aki jobban benne van :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3050) Pötyi válasza Mcray (#3048) üzenetére


Pötyi
őstag

Bevezetőnek egy kis történelem:

Kétezer-valahányban kijött egy olyan Európai Uniós irányelv, hogy gyerekjátékban nem lehet nyílt áram. Vagy azt kell ráírni, hogy 18+ korsztály részére. Nem kifejezetten az áramütéstől féltek, mert maximum 12 Volt van, az élettanilag nem okoz semmit, hanem olyan félelmüknek adtak hangot az indokolásban, hogy mi van akkor, ha a gyerek ráejt valami fémtárgyat az áram alatt lévő sinekre és az rövidzárat csinál? A rövidzár meg esetleg tüzet okoz? Lépjünk túl azon, hogy az 1970-ben kiadott NDK gyártmányú Piko FZ1-es trafóban is volt már zárlatvédelem, de sajnos keresztülvitték az akaratukat. A nagyobb modellvasút-gyártók vállat vontak, őket ez annyira nem zavarta, egy ötven-százezer forintos TT-s nyomtávú mozdony fizetőképes vásárlói körét amúgy sem a gyerekek adták, hanem inkább a felnőtt terepasztalosok, ők simán ráírták, hogy 18+.

Viszont a Lego lefeküdt. Addig ugyanis a 9 Voltos, nyílt fémsines rendszerek mentek, amik trafóval üzemeltek. Ez addig megy, amíg áram van a konnektorban. Utána jöttek be a műanyag sines, ceruzaelemes készletek. Ezzel sajnos az a baj, hogy egy garnitúra elem pár óra folyamatos üzemet bír, ami <4 óra, aztán kuka. Használhatsz mondjuk ceruza akkukat, de akkor legalább három garnitúra kell, hogy kettő töltőn legyen, egy meg használva, hogy a kölöknek mindig legyen.

Itt van egy jó összefoglaló a Lego vonatok (sinek, motorok) különböző generációiról.

A motor az csereszabatos, tehát ha ad abszurdum egy 1980-as évekből származó régi készletet veszel meg, akkor is simán ki tudod cserélni a meghajtását egy újfajta motorra. Ugyanolyan az alakja, ugyanakkorák a méretei, ugyanaz a zsámoly felfogatási pontja, csak más a betáplálási módja - ebből adódóan ha régi vonatot építesz át, akkor az elemtartónak is helyet kell keresni. (Meg az irányítás infravevőjének.)

A kocsik csatlakoztatása az többé-kevésbé mágnesekkel működik, a legújabb mágnesek tartóházán már egy bütyök is van, hogy ha extrém hosszú és nehéz szerelvényt csinálnál, akkor egy keresztbe rakott 1x2-es lapossal pluszban meg tudod erősíteni szétszakadás ellen.

Amit kinéztél, az egy igen jó indulókészlet. Sok egyenes sin és váltó is van benne. A meghajtása annak még az egy generációval korábbi, úgynevezett RC rendszerű. Az elemtartó a mozdony alvázába/alvázára van beépítve, onnan adja a delejt a motornak. Az infravevő a mozdony oldalán. Ha motorikusan bármi baja lenne, minimális befektetéssel és minimális átépítéssel kicserélhető az újfajta Power Functions meghajtásra.

Itt találold a BrickLink, a legnagyobb nemhivatalos online Lego piac árindexét, ebből meg tudod állapítani, hogy ami árat neked mondtak, az mennyire helytálló a világpiaci árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.