Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

6163/369.99€/június 1

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#67002) Mozaart válasza mancer7151 (#66996) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Erre gondoltatok? :) - Pirate Ship - Black Fortune -

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#67003) Djuree válasza Mozaart (#67002) üzenetére


Djuree
félisten

jaja ez az. lehet túl nagy készlet lenne azért nem tették be? mert abban biztos vagyok hogy a top3-ban benne volt.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#67004) LÁZ válasza petya86 (#66988) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem a minigolf pálya is bőven jó lett volna, ha vmi kisebbnek bekerül az első körbe, a nép már többször megszavazta azt is, aztán mégis kuka lett.....

....de majd 'nem ideas'-ba egyszercsak megcsinálják...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#67005) Llew válasza LÁZ (#67001) üzenetére


Llew
senior tag

Ez Ninjago vagy City? Mert a figurak nem túl extrak az előbbihez.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#67006) xcvbxcvb válasza Llew (#67005) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szerintem majomgyerek, nem?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#67007) LÁZ válasza Llew (#67005) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

city-nek sztem érdekes lenne :D , de már a legónál is fent van, ninjago városi piac 71799

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#67008) wolfcsibe84 válasza Djuree (#66992) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Én meg azt nem hiszem el, hogy a general store több szavazatott kapott a Sheriff's Office-nál... De legalább ugyanaz az alkotója

[inkábbeztkellettvolna]

(#67009) mancer7151 válasza Mozaart (#67002) üzenetére


mancer7151
tag

Volt pár hajó mostanában de ez tényleg jó.

(#67010) zsuha válasza wolfcsibe84 (#67008) üzenetére


zsuha
aktív tag

Azt írták, hogy a szavazatok száma csak egy dolog, bricklink board dönti el, hogy melyik nyer, mindenféle szempontok alapján.
This crowd vote weighs in alongside the BDP’s internal selection criteria and influences the designs chosen for crowdfunding.

Gyakorlatilag csak azért szavaztatnak, hogy lássák, melyik szett ne valósuljon meg.
Ezért meg nem fogok szavazni, ahogy nem is tettem.

@magickonfig-nak gratula hogy eltalált 2 szettet is a 14-es listáján itt a fórumon: [link] :)
Az amibiztosbekerül természetesen nem került be :D pedig az egy elég jó szett volt [link]

[ Szerkesztve ]

(#67011) Neurotoxin válasza ripla (#66984) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ez kicsit Bricklink szagú, aminél én sem értem, hogy van, hogy kiváncsiságból beteszek 1-2 dolgot a kosárba, hogy lássam, kb mennyi lehet itthonra a szállítás, erre valami Hajdú-Bihar megyei települést ad meg alapértelmezett "parcel"-nek.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#67012) Pötyi válasza wolfcsibe84 (#67008) üzenetére


Pötyi
őstag

Jobb temetkezési vállalkozóknak volt élő dögkeselyű a cégére. :DDD

QNX is cool!

(#67013) kbalage2 válasza zsuha (#67010) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A mostani eredményekben elég nagy súlya volt a közönségszavazatoknak. Ettől függetlenül volt olyan ami valamilyen okból nem valósulhatott meg (IP, téma, esetleges tervezett LEGO szettel való ütközés stb), persze azt soha nem tudjuk meg melyik :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#67014) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Mondjuk most már mindegyik designer készletből 20.000.db-ot gyártanak és 2db is vásárolható 1-1 szettből, így a befektetési vagy eladási faktor tuti hogy nem hatványozódik. Nem mondom, hogy nem lehet majd haszonnal eladni, de dupla vagy tripla áron szerintem már tuti nem, így még jobban meg kell gondolni, hogy melyiket vegye meg az ember.

(#67015) zbundy


zbundy
aktív tag

Gyűlnek gyűlnek. Hihetetlen, hogy már 4. éve fut ez a széria. Repül az idő. Az idei 3 sisakot kockashopról és kocka.hu-ról rendeltem. Mindkét helyről ajándékokkal, amik el is mentek azóta. Így kb 16-17ezerre jöttek ki a sisakok. Szerintem ez már teljesen jó àr.

(#67016) petya86 válasza kbalage2 (#67013) üzenetére


petya86
csendes tag

"Esetleges tervezett LEGO szettel való ütközés..."
Ugye mind erre gondolunk? ;)
https://www.bricklink.com/v3/designer-program/series-1/162/Imperial-Outpost

[ Szerkesztve ]

(#67017) balint82


balint82
senior tag

:C

Google Pixel 4a

(#67018) RapaNui1 válasza zbundy (#67015) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szép látni így egyben. Én anno 1db-ot raktam ki a Scout Trooper sisakot, aztán a többit el is adtam, de a Vörös Ötös sisak nekem is megvan még. Talán az tetszik nekem a legjobban a Tie vadász pilóta sisak után, de miután annak elszállt az ára nem volt szívem kibontani, inkább eladtam. Nagyszerű sorozat gratulálok hozzá.
Egyébként neked így megépítést követően vannak kedvenc darabok?

[ Szerkesztve ]

(#67019) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Auchanban megvágták a pontos legok árát, meg van pár kevésbé feltűnő akció. A 10%-os végösszeg kuponnal a hajó 34000-3400ft. A forma 1-es 51000-5100. A goat hajó meg félárassá válik a listaárhoz képest




[ Szerkesztve ]

(#67020) balint82 válasza HUN_Sector (#67019) üzenetére


balint82
senior tag

Ráküldve a 10% kuponokat elég baráti árak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#67021) Dilikutya válasza balint82 (#67020) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyen kupon honnan van?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67022) HUN_Sector válasza Dilikutya (#67021) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

25000ft feletti vásárlás után adják. Bezzeg ma nem kaptam…

(#67023) zbundy válasza RapaNui1 (#67018) üzenetére


zbundy
aktív tag

Talán pont az általad is említett Tie pilóta a legkülönlegesebb, leginkább kidolgozott sisak.. De a Vörös Ötös is kirívó, teljesen más kialakítás mint a többi. A Mandalori sisak pedig a króm alkatrészek miatt különlegesebb számomra.
Ami a legkevésbé tetszik az a dark trooper. Olyan mint egy gorilla fej. Elsőre nem is akartam beszerezni, de milyen gyűjtemény lenne az amiből hiányzik egy? Egyébként összeépítés után valamivel pozitívabb lett az összkép. Dobozon szerintem rosszabbul néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#67024) Mozaart válasza zbundy (#67015) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Gyonyoru gyujtemeny. Vajon mikor lesz fénykard szett csomag. Ugye Luke Skywalker kardja már ki jott az AT-ATval. Akinek az megvan mindennappal varhatja az ujabbat. Lehet hiába. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#67025) Lajti válasza Mozaart (#67002) üzenetére


Lajti
tag

Hát ez a bricklink kör most nekem is olyan meh. A vár tetszik, de nem tudom, hogy havas elemek nélkül is ilyen jól nézne-e ki, én meg azt nem akarom rárakni.
A párizsi utca nem rossz, de félmodular...
A general store kiegészítőnek jó egy vadnyugati városba, de semmi különös.
Ellenben a sheriff irodát azonnal vinném, a Black Fortune-t pláne, a The Library is instant vétel.
Elvileg ezek útmutatói, készletezése ingyenesen elérhető kell, hogy legyen, nem? Valszeg még bricklink alkatrészrendeléssel is megérnék az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#67026) apholyon válasza HUN_Sector (#67019) üzenetére


apholyon
aktív tag

Vannak nagyon korrektek így már... mindig mérgelődöm, hogy a közelünkben nincs Auchan... :(((

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#67027) Joccc07 válasza Mozaart (#67024) üzenetére


Joccc07
addikt

Ne is jöjjön.:O Azokat bármi áron meg kell vennem akkor.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#67028) Mauzes


Mauzes
őstag

Csatlakozom azok táborához, akik szerint az új BDP sorozat "meh". Nekem ez egyértelműen a leggyengébb és legérdektelenebb felhozatal a korábbiakhoz képest.

(#67029) RapaNui1 válasza zbundy (#67023) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Nem véletlenül szállt ez az ára annyira. Akkor örülök, hogy kb ugyan úgy gondolkodunk és nem az én ízlésem téved.

(#67030) Throme


Throme
veterán

Ma láttam törökbálinti madaras tacskóban várat 31120 25k huf-ért. Annak nem jártam utána, hogy ez a kuponos/matricás ára, vagy ha annak már vége, akkor sima vásárlói ár...

(#67031) Throme


Throme
veterán

Utóbbi időben a kisebb készletek is látómezőbe kerültek.
Kicsi Technic és Creator 3in1.

A kis billencs teherautót 42147 és a motort 31135 építettem meg.
Már az is tetszett, hogy nem tartott sokáig :D de élvezetes volt az építgetés.
A Kis teherautó 2 funkciót is kapott, a motor meg úgy szép ahogy van.
A kipufogó cső nagyobb bedöntésnél leér, no de egy ilyen, chopperes motort talán nem döntögetnek túlzottan.
Az ülése is cool. A lámpája nálam telitalálat. Kitámasztót is kapott, amit be lehet hajtani. Színvilága is bejön.

Akik szeretik a kis szetteket szerintem ne hagyják ki. Az áruk se olyan vészes. Gyerekeknek játszós szettek.

(#67032) HUN_Sector válasza Throme (#67030) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az a rendes ár, amennyiért bárki megveheti. -10%-os kuponnal 4-5-öt is vennék annyiért

(#67033) Dilikutya válasza Throme (#67030) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kuponos szerintem több volt. De ennyiért akármi is, vegye akinek még nincs meg. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67034) balint82 válasza balint82 (#67017) üzenetére


balint82
senior tag

Szép cumi volt kiválogatni a két full sorozatot, de ahogy a NAV-os is mondja, nyugtával dicsérd a napot. :D

Google Pixel 4a

(#67035) beamen válasza HUN_Sector (#67019) üzenetére


beamen
tag

Melyik Auchan?
Tegnap Budaörsön nem ezek az árak voltak, így vagy ma változott, (ha mai a kép) vagy helyileg eltérő árak vannak.

Pl hajó 39e volt, a Kecskés Thor hajó 19e.

[ Szerkesztve ]

(#67036) HUN_Sector válasza beamen (#67035) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Szfvár

(#67037) Dilikutya válasza HUN_Sector (#67036) üzenetére


Dilikutya
félisten

Láttam is fehérvári Thor hajót a marketplace-en 15-ért. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67038) Mauzes válasza Dilikutya (#67037) üzenetére


Mauzes
őstag

Vajon ki lehetett :)

(#67039) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Csak véletlen egybeesés. A city űrállomás is :U

[ Szerkesztve ]

(#67040) sb válasza LÁZ (#67001) üzenetére


sb
veterán

Kicsit lemaradtam a témákban, kezdeném a legfontosabbal: :U

Szokás szerint ez is monumentális és impresszív... de valahogy nem látom azt az újdonságot amit a korábbi készletekhez képest hozzáadna. Ha most választanom kellene akkor simán venném a City Gardent helyette. (darabárra sincs pedig annyira elszállva)

BLD:
Itt is hasonló, mint város/épület rajongó a 3db épület tetszik és abszolút értelemben is minőségi, de itt sincs meg az a wow faktor. A vár baromi jó, még havas is :)... de még másik 15db ami szintén nagyon jó. Az utca szintén szuper de vannak hasonlóan jók. A vasúti épület meg kevésbé illeszthető máshoz szvsz, önálló kiállítási darabként viszont talán azt választanám. Az utcánál valahogy kevésbé zavar, hogy nem modular kompatibilis technikailag, az megoldható.
A vadnyugati téma nem fog meg, de a linkelt sheriff office önállóan is erős és várós lett volna ehhez képest.

Ami azóta megjelent, Ninjago széria új készletei. Nálunk sose mozdultak rá a gyerekek, de volt 1-2 robot, sárkány ami érdekesnek tűnt, ilyesmiket szoktak amúgy is építeni ninják nélkül. :D Mintha most itt ütött volna be a juniorosítás.
City, Friends (pár Creatorral kiegészítve) városhoz, ill. városhoz kapcsolódó játszótér/park/vízparthoz viszont most erős lett szvsz. (meg az explorer vonal is, de az külön téma) A nagy City készlet is bőven a valaha volt legnagyobb lett, a modularitásukat most vettem csak észre a dobozokról. Nem újdonság, de itt értelme is van szvsz.

Friends esetében meg kezdenek jönni a cikkek, kommentek máshol is arról amit pedzegettem: komolyodik a vonal, nem véletlen, hogy Friends-en kívülállók ként is nézelődünk itt páran a témában.

(#67041) Djuree


Djuree
félisten

ugye 17k ft felett ingyenes szállítás van a legótól.
na de akkor mivan ha 20k összegű legót rendelek de mondjuk beváltok 10k vip pontot, így csak 10k-t fizetnék. ilyenkor is ingyenes a szállítás?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#67042) Llew válasza sb (#67040) üzenetére


Llew
senior tag

A lehúzhato budit én is néztem. Kurvajó. Bar siman a folyóba öblíteni kicsit középkori.

Mondjuk az egész épület rohadt jó egyben szerintem. Főleg ha megvolna az előző is mellé.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#67043) balint82 válasza Djuree (#67041) üzenetére


balint82
senior tag

Igen, ingyenes lesz a szállítás,a rendelés eredeti értékét nézi.

Google Pixel 4a

(#67044) Djuree válasza balint82 (#67043) üzenetére


Djuree
félisten

akkor az úgy zsír, köszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#67045) Vikthor válasza Llew (#67042) üzenetére


Vikthor
nagyúr

szerinted hova ömlik be a sok emberi ürülék? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#67046) Llew válasza Vikthor (#67045) üzenetére


Llew
senior tag

Azért írtam, hogy simán, mert manapság már nem így megy.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#67047) Melezor válasza Throme (#67030) üzenetére


Melezor
kezdő

A soroksáriban ák áron van

(#67048) Dilikutya válasza Throme (#67030) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolnokiban mintha 29990. McLaren F1 51, de pl. a Speed Champions Mercedes duo 15990. Tie Fighter 12990, kórház 26990. Kalózhajót nem figyeltem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67049) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Behalok ezeken a 42114 és 42030 videókon. Racing Balázs videója is nagyon jó lett. Ezek a távirányítós és applikációval irányítható Legok tényleg jobbak már mint a sima munkagépek melyeknél kézzel kell az adott funkciókat kapcsolgatni. Több bennük a játek faktor meg a játék potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#67050) Okumla


Okumla
újonc

https://leet.hu/2023/05/09/150000-lego-bol-epult-a-gyuruk-ura-legnagyobb-csataja/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.