Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) balint82 válasza Djuree (#26000) üzenetére


balint82
senior tag

Abszolút nem érzem gagyinak 3100 Ft-ért, 4 figurával meg pláne.

Mondjuk lehet, hogy benne van a space iránti nosztalgia érzés is. :)

Google Pixel 4a

(#26002) Throme válasza lazioforever (#25995) üzenetére


Throme
veterán

Az SC évről évre jobb. Nekem úgy tűnik látnak benne fantáziát legoéknál és kicsit többet agyalnak a verdákon. 2019 is jó év lesz ebből a szempontból, de csatlakozom az előttem szólóhoz. Évjáratok szerint nézd, és kezd a régiekkel az ismerjedést. Ha kifutnak megugrik az áruk.

Itt nics olyan, hogy melyiket érdemes. Szubjektív a buli. Az biztos, hogy nagyobb részüknek az alapja ugyanaz. Nézz róluk videókat. Van amelyiknek van műszerfala is, van amelyiken rohad sok a matrica a többihez képest, van amelyiknek van alternatív orrkúpja....stb.

Jó szórakozást! 😃

(#26003) xedos válasza lazioforever (#25995) üzenetére


xedos
addikt

Hát itt is van ego pár... :-)

A Fiesta WRC és a Mustang még nincs összerakva...

[ Szerkesztve ]

(#26004) csubi82 válasza balint82 (#26001) üzenetére


csubi82
kezdő

Bizony, nemhiába tartok már most 3 doboznál belőle :) Űrhajót meg lehet hozzájuk építeni ;)

(#26005) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szóval ezek a kis versenyautók ennyire keresettek? Van pár ami nagyon tetszik... Mustang, Dodge. Ajjaj... :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26006) pweaver


pweaver
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég sikerült beszereznem egy 8880-at, kicsit sárgult elemekkel, de hiánytalan. Régi vágyam volt hozzájutni, 7 éves voltam, amikor megjelent. A kérdésem az lenne, hogy emlékszik valaki, hogy 1994-1995 tájékán mennyibe került ez a szett? Játékboltban csak az rémlik, hogy a legfelső polcon volt és iskolai osztálytársak közül is csak egy gyerek kapta meg karácsonyra. :)

(#26007) tocsek18 válasza pweaver (#26006) üzenetére


tocsek18
senior tag

130 dollár volt kezdő ára 94ben
94ben 1 dollár 100 és 112 Ft között ment
kb fél havi fizetés volt akkor

[ Szerkesztve ]

(#26008) Djuree válasza balint82 (#26001) üzenetére


Djuree
félisten

ha megnezed a figek se nagy szamok, mind ugyanaz csak mas szinben. lehettek volna kreativabbak sztem.
nyilvan aki nosztalgiazni akar annak oke, de akkor mar adhattak volna ki nagyobb szettet is, pl. a bazist meg en is megvennem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26009) lazioforever


lazioforever
tag

Köszi a válaszokat.

Most kicsit megnyugodtam, hogy nem csak engem fogtak meg ezekkel a készletekkel. Végignéztem, mi jelent meg eddig a sorozatban, a Mustang és a Fiesta mellé talán 3-4 készlet van jelenleg, ami érdekelni fog. Mindet nem akarom összeszedni, azt már túlzásnak érezném.
Ellenben már azon agyalok, hogy lehetne őket egy mini Lego-s jelenetbe beilleszteni. Egy versenypálya kanyarra gondolok, vagy ilyesmi, lelátóval, és jó pár figurával. Milyen jól is mutatna egy ilyen a szoba egyik sarkában, külön kis asztalon, vagy polcon. Azt hiszem, bajban vagyok, sok év után megint elkapott a dolog. :DD

(#26010) Sub-ZeRo válasza lazioforever (#26009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem csak a Ford kocsik vannak meg. 😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26011) Saccco válasza tocsek18 (#26007) üzenetére


Saccco
nagyúr

105 forinttal számolva az 13650ft ('94), mai értékén nézve ×5,116, vagyis 69833ft. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26012) dime27 válasza pweaver (#26006) üzenetére


dime27
őstag

Egy két éve vettem egy majdhogynem bontatlan állapotút egy magyarországi gyűjtőtől! Még az eredeti matricaív is érintetlenül áll a dobozában ami szintén marhajó állapotban van.Gyűrődésmentes nem szakadt és foltos összerakási útmutatóval hófehér nem sárgult kerekekkel illetve belső elemekkel! Még a sárga műanyag tálca is benne volt a dobozában! Ha jól emlékszem 42-45e körül vásároltam meg azóta várja az összerakást amire ha minden jól megy jövő év elején sort is kerítek majd! :K ;)
Azt tudtam már akkor is amikor a sajátomat vettem h a kicsit sárga elemekkel hiánytalan összerakottak mentek 25-30e környékén összerakási útmutató nélkül! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26013) #75376384 válasza Djuree (#26008) üzenetére


#75376384
törölt tag

Az már nyilvánvaló, hogy nem te vagy a célközönség. Itt a classic space kedvelőinek akartak kedveskedni. Ha kiad egy bazi nagy készletet, akkor is csak a figura lett volna a lényeg, mert minden más elem kapható, míg az a négy emberke nem és így moc-hoz ez is tökéletes lehet. Sokkal jobban kihozták mintha visszahoztak volna egy olyan témát, amit nem sokan szerettek volna. Nem igazán értem miért nem lehet ezt megérteni és elfogadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26014) balint82 válasza Djuree (#26008) üzenetére


balint82
senior tag

Tervben van amúgy a 70816 szett, már ha lesz kedvem kifizetni az árát :D

Nah az egy nagy és remek space szett, noha lego movie.

Sajnos amúgy nem a space-t hozták vissza, hanem a Lego movie 2-ben van Benny, és hozzá kapcsolódóan adnak ki pár spaceszerű szettet.

Google Pixel 4a

(#26015) HummeRC válasza balint82 (#26014) üzenetére


HummeRC
senior tag

Pedig a Classic/Futuron Space szériáért komolyan zsebbe nyúlnék, ha folytatnák. :K

(#26016) pweaver válasza tocsek18 (#26007) üzenetére


pweaver
csendes tag

Köszi! :)

#26012 dime27: Nálunk holnap lesz építős délután. Ebayen sikerült licitálva kifogni 28-ért dobozzal, de összeszerelési nélkül. A sárgult elemeken beáztatás segített kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#26017) dime27 válasza pweaver (#26016) üzenetére


dime27
őstag

Ebben a videoban elég jol elmagyarázzák a kockaelemek kifehérítésének módját :

[link]

Én ma fejeztem be a 10220-at ill nekikezdtem a 10252-nek.

Újév első napján ha kisüt a napocska majd körbefotózom mindkettőt ha már VW modellek! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26018) balint82 válasza dime27 (#26017) üzenetére


balint82
senior tag

Egy kék autót minek kifehéríteni? :DD

Bocsi, magas labda volt.

Google Pixel 4a

(#26019) Teszla_


Teszla_
senior tag

Én az évet lezártam egy Saturn V-tel és egy London busszal, a többi építgetést áttolom 2019-re :)

(#26020) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Aki közelében van müller, a téli vasútállomás 17ért pótolható ha esetleg nincs meg.

(#26021) balint82


balint82
senior tag

BÚÉK mindenkinek, vigyázzatok a bulikával. :)

Google Pixel 4a

(#26022) lm83 válasza Fr0z3n (#26020) üzenetére


lm83
őstag

Én a müllerben tegnap csak üres polcokat láttam a lego résznél :((

(#26023) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Lego technic kerdes lenne.
5 es fel eves a fiam mar egy csomo 3in1 creator epit atepit nagy tuzoltohajot meg city policet epit teljesen egyedul. Foleg a kis 3in1 creatorokat szereti mert konnyu atepiteni es kombinalni ujat alkotni ugye ami a lego ertelme lenne. Gondoltam lepjunk feljebb es egy egyszeru lego technik jo otlet lenne. A 42073ast vettuk meg. Hat eleg kiabrandito volt. Azt hittem a pullback motort majd mi rakjuk ossze.kozben meg kesz motorblokk van benne, meg a crash dolog is valami komoly. Szinte semmi nem mozog benne egy tobb oras tulbonyolitott osszerakas utan lett egy tobb ezer forintos hatrahuzos muanyag autonk ami ha szembol utkozik egy flottyentyu leppattintja a motorhaztetot. Meg szerencse hogy jol nez ki.
Nezegettem regi technicet. Pl volt egy piros talan mentohelikopter talan nyolcvanas vagy kilencvenes evekbol. Eleg gagyin nezett ki ehhez kepest mert nem voltak rajta spec elemek de rotor dontheto volt botkormannyal, hatsorotorral egyutt forgott harom kereke behuzhato volt, csorlot ki be lehett huzni,stb
A kerdes hogy erre kell szamitani a technic sorozatnal?
Az biztos hogy nem szedjuk szet olyan macera osszerakni meg valahogy a fantazia se indult be ra. Meg az alajen elveztuk de mikor lattam egy egy csomo tok felesleges elembol pakoltat ossze egyszeru alvazat mar elment a kedvem. Vagy mi a velemenyetek merre erdemes menni?

Eladó: GTS450

(#26024) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#26025) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

csak tudnám mit építetté' :DDD :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#26026) Throme válasza qqzs (#26023) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem youtube-on előre meg tudod nézni egyes lego szettek funkcióit.

Technic fronton lehet a munkagépek környékén tudsz nézelődni. Funkciók számának növekedésével arányosan nő az elemszám és az ár.

Vagy esetleg nézd meg a 31070 creator "verseny" autót. Az ajtó mercis lepkeszárny szerűen nyílik és azt egy egyszerű mechanizmus mozgatja. Igaz a kerekei nem kanyarodnak, de nyílnak az ajtók.
A dobozon lévő további 2 verzión felül a neten van még vagy 10. Sajnos ezekből csak párnak lehet elérni az összerakási (megépítési, felépítési, kirakási...akármi... de jó hogy már nem kell nyelvészkedni...) útmutatóját.
Én vettem ebből a szettből 2-t. Egyik építmény az eredeti - nevezzük A modellnek - a másik most jelenleg egy Dodge Challenger MOC. Ez utóbbiban mondjuk nincs semmilyen mechanizmus, amihez fogaskerék kellene, de számomra jól néz ki. Előtte egy porsche-t építettem, ami szintén MOC.

Komolyabb szett a 42039, ami nem biztos, hogy kissrácoknak való, viszont ebből is lehet 2 gyári szettet építeni és további lehetőségek vannak a neten, pl fűnyíró :DDD .
A segítségeddel biztos élvezné a gyerkőc...

szerk: azt nem vettem figyelembe, hogy a 42039 már kifutott és nem biztos, hogy olcsón hozzájuthatsz

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#26027) qqzs válasza Throme (#26026) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi az auto tetszik de meretet nem talalom. Es most szallitassal 14500 akcioban valoban jo ar?

Szerintetek regi technicet erdemes venni szet es osszeszerelest birjak ha mondjuk 25 evet egy polcon allt osszeszerelve? Egy 8856 os doboz leiras nelkul osszerakva lenne 10eft. Arra gondolok hogy uv-tol nem lesz torekeny?

Eladó: GTS450

(#26028) dime27 válasza qqzs (#26023) üzenetére


dime27
őstag

Szia!

Vegyél használtan amíg még tudsz egy 8069-es markológépet az stabil nem esik szét rengeteg funkció van benne garantáltan fogja élvezni a gyerkőc az összerakást ill a későbbi játszást is vele! Olyan 11-16e használtan most kb!
Nézz róla videot youtubeon! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26029) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26030) koxx válasza Sirandrish (#26029) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Zsíír. Mi most tartunk a 330. lépésnél, de (a doboz bontást követő rendszerezéstől eltekintve) minden pillanata élvezetes.

(#26031) Sirandrish válasza koxx (#26030) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mi nem rendszereztük...nagy királyság volt :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26032) Throme válasza Sirandrish (#26029) üzenetére


Throme
veterán

Egyetlen hátrányt tapasztaltam ennél a szettnél, hogy a motortértető és az ajtók egyszerre történő nyitásánál ezek összeérnek.
Erre azért - szerintem - figyelhetnének a dizjánerek.

(#26033) Sirandrish válasza Throme (#26032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez nekem fel se tűnt, de gondolom hogy tényleg így van.
Eleinte engem/minket (asszonnyal) zavart hogy nincsenek számozva a prepackek, de hamar megtanultuk hogy mihez, hova kell nyúlni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26034) Throme válasza Sirandrish (#26033) üzenetére


Throme
veterán

próbáltam ugyanonnan fotózni:
Az ajtón látszik, hogy nincs teljesen nyitva, ha a motortértető is nyitva van...

Nem nagy dolog, csak ha egyszerre akarsz megmutatni minden funkciót, akkor összeakadnak....

Igen, egy kb 2300 darabos szettnél (hozzátéve, hogy évfordulós kiadás és eggyel a "zászlóshajó" alatti téma) jól jönne a zacsi számozás. Nehezen fértem az asztalon az elején....

Az építés és a végeredmény kárpótolt... :K

[ Szerkesztve ]

(#26035) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék nem tudtok e olyan vitrinrol vagy komodszerusegrol amibe vagy amire a roxfort kastély 71043 belefér/ráfér? Nem nagyon találunk a párommal, a Lego meg már karacsony óta felépült :D
Előre is köszönöm a segítséget.

(#26036) #75376384


#75376384
törölt tag

Itt a hivatalos lego movie cmf fotó. Eddigi legjobb széria lett szvsz. Nekem mind tetszik.

(#26037) velizare válasza Throme (#26034) üzenetére


velizare
nagyúr

lambóajtó, dzsízusz! m3as bimmer tükör nincs hozzá esetleg? :DD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26038) Fr0z3n válasza #75376384 (#26036) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az ózból a 4 fig, a swamp monster, Ab Lincoln szerű figura meg a punk cica tuti kell. Tényleg jól sikerült széria.

(#26039) thomeef válasza Baltincs (#26035) üzenetére


thomeef
őstag

Hasonló problémával küzdök :D . Egyenlőre én vágatni fogok rá víztiszta plexiből egy burkot, mert így hirtelen én sem találtam méretben vitrint. A duplaajtós ikea detolfba nem fér be.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#26040) Sirandrish válasza Throme (#26034) üzenetére


Sirandrish
legenda

És tényleg..érdekes :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26041) dime27


dime27
őstag

Örök barátok :))

Mindkettő összerakása maximális élvezetet nyújt legfőképp a Bogáré szóval azt nagyon tudom ajánlani masszív darab lesz belőle ha vki összerakja! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26042) unclefucka


unclefucka
senior tag

Benny űrosztaga készen áll, hogy kiszabadítsa Emett-éket a dobozok fogságából: :C :DDD

A LEGO boltokban (Allee, Westend, Árkád) mától 15k feletti Movie 2 szett vásárlása után LEGO Movie 2 gyerek esernyő, 10k felett pedig Szülinapi dekoráció jár. A kettő akció együtt nem megy!

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#26043) wrrs válasza unclefucka (#26042) üzenetére


wrrs
tag

A legkirályabb, hogy a két készlet, a 70827 és a 70829 összeépíthető!

Valaki esetleg talált erről valami videót, vagy jobb képet, hogy hogyan is néz ki?
Mert csak dobozképen láttam eddig.
Illetve hát akkor légyszi építsd már meg és várjuk a képeket! :D

[ Szerkesztve ]

(#26044) adalbert1


adalbert1
veterán

Most nézem csak, hogy a lego shop szerint a 41619 már retired product? A brickheadz szériánál tényleg ilyen rövid a termékciklus egy készletnél? :F
Ez nem egy fél éve kijött készlet?
Esetleg van valami tippetek, hogy itthon hol érdemes nézni? Mert az árukereső kb. 2 helyet hoz rá, az egyiknél 5 nap a beszerzés (ha egyáltalán tudnak szerezni), a másik hely meg valami totál ismeretlen webárúház.

(#26045) thesound


thesound
őstag

75192 Millenium Falcon

Kerülgettem, mint a macska azt a bizonyost, végül csak megvettem. A lego értelmezésében célcsoport vagyok, meg is találtak, vezérhangya elindult. A teljes árhoz képest azért jóval kedvezőbben meg lehet venni a készletet, viszont így is próbálja az ember magának (a párjának :D) megindokolni, hogy ennyi pénzt "hogyan" lehet elkölteni egyetlen szettre.
Egyébként darab/súly/ár arányban a teljesen átlagos SW szettek árát mutatja.

Először is nagy. NAGY. A neten láttam rengeteg videot, képet, cipeltem a lakásba, így azt gondoltam van fogalmam arról mekkora lesz. Amikor kibontottam, az összerakásitól majdnem sokkot kaptam méretben és súlyban is egyaránt. A sokkra bedobtam pár szaloncukrot, de tényleg böszme nagy az összerakási útmutató. Illetve a cockpit nyomtatott eleme ad némi előzetest a méretből.

Másfél órát biztos eltöltöttem avval, hogy kinyitottam a dobozokat, szétszortíroztam a számozott zacskókat (a 4 belső dobozban össze vissza vannak a zacskók, így kiborítottam mindet és visszadobozoltam emelkedő sorszámban őket, így nem kell kiborítani mindig mindent), elolvastam az UCS interjúkat és gyerekként bámultam a képeket.
Az építéshez csak a szönyeg jöhetet szóba, szóval párna a seggem alá, 1 tálca és 1 műnyagdoboz az éppen kibontott zacskóknak, az építési és maga az épülő Falcon.

Az első két zacskó semmi extra, a rutinos legosnak egyetlen arcizma sem rándul. Rakja az ember a vázat, talpakat és merevít, végül is valaminek meg kell tartani ezt az irdatlan mennyiségű legot.
A harmadik zacskónál kezdtem mosolyogni, hogy na ez faszagányos! (tm by Stephen King: A Fekete Ház (remek könyv, de a Talizmánt olvassátok el előtte, úgy üt igazán)). Előkerültek az első minifigek, akik innentől követték az építést.
Itt már vannak érdekesebb építési technikák is, amit pl. az UCS Milanoban láttam először. Négyzetes technik liftarmok, alul és felül is befedve lapos elemekkel, így marha stabil az épülő falcon váza.
Személy szerint az alulról kiugró kis fegyver toltóajtós megoldása is ötletes a gumi ellenállással.
Itt jönnek az első matricák is. Amúgy próbáltátok már ezt a hivatalos javaslatot a felragasztásnál? Én maradtam a hagyományos verziónál, viszont a hallway-es matricák szerintem nagyon jóra sikerültek, tetszik. Persze, persze lehetne nyomtatott a legnagyobb hivatalos lego készletnél... Maga a hallway-t körülvevő épített ívek és 180 fokos fordítás nagyon tetszik (milyen egyszerű az illegális technikákhoz képest), a matricával együtt nagyon adják a hangulatot. A negyedik zacskó újabb szoba, szerintem remek kis apró részletekkel.

Már amikor megvettem a szetett akkor nézegettem, hogy milyen stand is kellene a falconnak. Az efferman féle technic standra esett a választás, bricklinken összevadásztam. A megépítése 2 óra és egy iszonyat stabil cucc. A negyedik zacskó után fel is raktam rá a falcont. Így még egyedül tudtam ezt kivitelezni (a kész falcont állítólag két embernek érdemes felrakni).
Az állványra így nagyon könnyen fel tudtam rakni és rögzíteni. Az építésnél csak forgatni kellett az állványt, igaz picit az alsó részek befedésénél nyújtogatni kell a nyakunkat, hogy odalássunk ahova kell. Így félkészen is nagyon impresszíven mutat a sólyom az állványon.

Az ötödik zacskónál kezdődik a greebling avagy bizbasz ország. Én élveztem még ezt is, hogy milyen elemekből milyen minta fog kisülni a végén. A kész burkoló elemet felrakva meg lehet csodálni ismét az építményt. Érdekesség, hogy a 6 hajtómű csőből az egyik 1 cm-rel hosszabb volt, mint a többi. Ollóval megoldottam, beépítettem, perfekt.
Folytatódik a mandibles vázával és oldalsó greeblingjével. Így, hogy váltogatva van az építés én kifejezetten élvezettel rakosgatok és nincsenek olyan hosszú panel építési session-ök eddig, hogy megunjam. Kis panel-, kis váz-, kis greebling építés és felrakás után jó érzés hátradőlni és ránézni egészében.

A lenyíló rámpa "mechanikája" számomra elég valószerűen mozog. A 11. zacskó környékén felmerült, hogy lehet az a titka a falcon panel kirakásának, hogy napi 2-4 óránál többet ne rakjon az ember. A 15 zacskónál a légzsilip építése felüdülés. Valójában nem untam a burkolást sem, mert mindig "kéznél" volt a kész mű, nem éreztem, hogy nem egy űrhajót építek.

Természetesen vannak hibái is vagy nem olyan jól sikerült részei is, de így is azt gondolom, hogy írtó nagy teljesítmény egy ilyet megtervezni. Még akkor is, ha az előd ott volt mintának.
A cockpit belsején módosítani kell, hogy 4 minifig (az egyik Chewie) rendesen beférjen székkel együtt. Illetve a hajtómű körüli hajótestet kicsit meg lehet lapítani, hogy ne ívelt, hanem vízszintes legyen a panel alul és felül is.
A neten rengeteg mod van (felhajtható panelek, mandibles insert, cockpit mod, posable turret seat, vents rotation angle...stb.), amik közül egynémelyik elég ötletes, de az biztos, hogy a készítők az egyik szoba helyet direkt hagyták üresen, hogy oda lehessen kreatívkodni.
A portalanítés érdekes lesz, lehet nekem is valami vitrines megoldás után kellene néznem hamarosan.
A stand nagyon jól teszi a dolgát, pöpecül lehet reptetni (inkább súlyzózni) vele a Falcont.

Nettó építési idő: 32 óra + 2 óra az efferman stand, 7 napon keresztül. Ez ~5 óra/nap. Volt, hogy többet raktam, volt, hogy kevesebbet. Nem siettem az építéssel, volt, hogy közben Tango és Cash-t néztem, volt, hogy iszogattam...
A végeredmény nagyon tetszik, élményt volt számomra összerakni. Örültség volt megvenni, de ha újra lenne lehetőségem, újra megvenném.

A két kép minősége nem a legjobb, de ennyi szöveghez nélkülözhetetlen:


[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#26046) wrrs válasza thesound (#26045) üzenetére


wrrs
tag

Gratulálok! :)
Nekem nem volt merszem megvenni, mert NAGY. Az árából viszont vettem annyi készletet ami meg majd 3x annyi helyet foglal el. :D

(#26047) Djuree válasza wrrs (#26046) üzenetére


Djuree
félisten

en se vettem meg, tul nagy, semmi ertelme ekkora meret neki, raadasul nem is szep. de legalabb draga.
majd jon az ucs destroyer, annak mar lesz ertelme ekkoraban, az kisebben nem mutat.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26048) unclefucka válasza wrrs (#26043) üzenetére


unclefucka
senior tag

Pontosan ezért esett a választás erre a két szettre! :K

Holnap megpróbálom ráépíteni Katty-t a homokfutóra.
Azt már most megmondhatom, hogy a két hivatalos útmutató egyike sem tartalmazza az összeépítést.
Majd kutatok.

A homokfutó beszarás, hogy mennyire vagány (jobb szót nem tudok), Katty is csinoska. :))

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#26049) wrrs


wrrs
tag

Ezek már a 2019-es készletek? :DDD

(#26050) Throme válasza adalbert1 (#26044) üzenetére


Throme
veterán

Itt a fórumon írtak már olyat, hogy a lego végez a BH sorozattal. Aztán ezt cáfolta valaki más... nem tudom hol tart a dolog.
Engem csak az utóbbi fél évben kapott el a dolog, mert előtte egyáltalán nem foglalkoztatott ez az irány.
Gyorsan be is szereztem ami tetszett, mert sose lehet tudni meddig tartanak piacon egyes szetteket. Aztán megjelennek 2x-es 3x-os áron.
A szuperhősös vonal és a star warsos vonal ki is maradt, de a Karácsonyi Lidércnyomás, Ghostbusters, Harry Potter, Vissza a jövőbe, a mikulás dupla szett (Mr és Mrs mikulás.....) beszerezve.
Kíváncsian várom, hogy lesz még ilyen BH figura.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.