Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) thesound válasza Ereshkigal (#22000) üzenetére


thesound
őstag

Nálam is nagy a kísértés (a lego store-os 219-en is agyaltam), de megállapodtam magammal, hogy várok. A baj, hogy nem tudnám jelenleg szépen kiállítani, kicsi a hely, nameg persze azért nagy lóvé egyben legora. Remélem sokáig lesz gyártásban még. A bizonytalanság miatt pörög az ember agya, mi lesz ha nem lesz, nem gyártják, felmegy a hivatalos ára (voltak ilyen pletykák)... :DDD
Egyébként meg elkapott a gépezet és a marvel-es cuccok érdekelnek most.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#22002) thesound


thesound
őstag

Hol van Budapesten, pick-a-brick? A kockajatek.hu-t tudom, de van nektek valami bevált vagy valami turkáló?

Van pár alkatrész egy moc végéből, amit már nem tudok értelmesen beszerezni bricklinkről. Értsd, külföldről irreálisan drága lenne, magyarországról meg kb. egyesével lehetne, de akkor meg a posta sokszorosa az alkatrészek árának.

Ezekről lenne szó, ha esetleg valaki foglalkozik ilyesmivel.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#22003) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


No, itt elég jól látszik, miért nem tudom összerakni a csapóajtót. Ez egyértelműen hibás, én az ilyet kidobnám a francba. Az egyik legfontosabb alkatrésze a hajónak, mert alatta van a lakótér, rajta meg a hátsó árboc, ami ezzel cakk-pakk nyitható.
Kíváncsi leszek, mit reagál a Kockafalu, jeleztem a problémát.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22004) velizare válasza Victoryus (#22003) üzenetére


velizare
nagyúr

ez két különböző elem.
[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22005) r.levente75 válasza velizare (#22004) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezek nem csak színben térnek el?

(#22006) velizare válasza r.levente75 (#22005) üzenetére


velizare
nagyúr

[link] és
[link]

nem. ha megnézed az belső peremeket az alsó részen, a fehéré nincsen a csukló csonkjáig vágva, és az nem sorja. valamint a csuklónyílás is eltérő alakú, a feketének egyenletes, a fehérnél pedig kiszélesedik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22007) Victoryus válasza velizare (#22006) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Aha. Köszönöm. Az biztos, hogy én 30041-et rendeltem. Nem az az 50ft a lényeg, hanem a +idő, +postaköltség, nagyjából kész lenne mind a 4 hajó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22008) r.levente75 válasza velizare (#22006) üzenetére


r.levente75
addikt

Valóban elsőre nem láttam. :R

(#22009) Saccco válasza Victoryus (#22003) üzenetére


Saccco
nagyúr

A hozzá való felsőrésszel:


█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22010) Djuree válasza r.levente75 (#22008) üzenetére


Djuree
félisten

Tapasztalt legosnak tűnik csak fel, én már elsőre látom az ilyet. Megakad már a szemem minden ilyesmin. Sokszor a boltok se veszik észre sajnos.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22011) Janaboy válasza unclefucka (#21967) üzenetére


Janaboy
veterán

Na nincs több titok, van Annánk is ;)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22012) NGA


NGA
addikt

Egy kérdésem lenne. Mennyit érhet egy 8868-as kompletten, doboz, leírás nélkül?
Pneumatika működik, hiánytalan.

(#22013) bobafett válasza NGA (#22012) üzenetére


bobafett
tag

Szerintem valahol 20e és 30e között az elemek állapota, a fehérek fehérségének, matricák meglétének függvényében. Meg kell találni rá a vevőt, az a nehezebb.

2 éve egy dobozos gyűjtőit adtam el 42e Ft-ért, most is van egy egyszer összerakott állapotúm, de az sem adnám olcsón. :)

(#22014) Victoryus válasza Victoryus (#22007) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Teljesen korrekt a Kockafalu, küldenek egy 30041-et :) Véégre kész lesz a hajó

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22015) unclefucka válasza Janaboy (#22011) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szuper! :C
Ha legközelebb hívnom kéne őket, akkor majd vele is szeretnék társalogni. :D

De remélem, inkább a motyó jön meg mihamarabb.
Amúgy készséges leányzók, öröm náluk panaszt tenni. :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#22016) NGA válasza bobafett (#22013) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, nem eladni akarom, csak a hétvégén vettem 30-ért egy doboznyi legot, amiben ez volt, meg egy 6080 vár, egy 6394 Shell szervíz, egy 8842 buggy, meg pár kalózos szett. Aztán nem tudtam jól vettem-e?

(#22017) bobafett válasza NGA (#22016) üzenetére


bobafett
tag

Komolyan azért dolgoztatsz, hogy fel tudj vágni egy jó bizniszeddel? :)

(#22018) velizare válasza NGA (#22016) üzenetére


velizare
nagyúr

showoff

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22019) Djuree válasza NGA (#22016) üzenetére


Djuree
félisten

akkor meg miért kérdezed? bricklinken ha nem lennél lusta magad is meg tudtad volna nézni és nem kéne várni a válaszra, a másikat meg nem túráztatnád feleslegesen, az meg pont senkit nem érdekel mit vettél és mennyiért. bár gondolom még volt benne 2 ucs falcon is. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22020) Janaboy válasza unclefucka (#22015) üzenetére


Janaboy
veterán

Azok, Krisztinaval beszéltünk is egy keveset :)

Janaboy

(#22021) R3ĐßuŁŁ válasza NGA (#22016) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Dobozos Castle vagy Pirates van benne? :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#22022) Jim-X válasza R3ĐßuŁŁ (#22021) üzenetére


Jim-X
őstag

Es jonnek a hienak... :D ;]

A játék az nem játék!

(#22023) R3ĐßuŁŁ válasza Jim-X (#22022) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Senki nem adja el a dobozosakat. :O

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#22024) NGA válasza Djuree (#22019) üzenetére


NGA
addikt

Két észrevétel. Nem voltam lusta megnézni, de a BL nagyon sokszor Mo-on nem mérvadó, ezért is kérdeztem a reális árát. A másik pedig, hogy leírtam, hogy dobozban vettem, így korántsem hiánytalanok a készletek, a vár esetében is lovak, figurák egy része hiányos (sok elemet pótolni kellett, de szerencsére volt egy hiányos 6074-em, abból lehetett), a shell kút kb 60%-a van meg, egyedül a technic van meg hiánytalanul.
Nem dicsekedni akartam, távol álljon tőlem.

Elnézést, ha valakiben rossz érzetet keltettem.

[ Szerkesztve ]

(#22025) Djuree válasza NGA (#22024) üzenetére


Djuree
félisten

szerintem ilyen régi legóknál nyugodtan hagyatkozhatsz a bl-re, ezt nem anyuka veszi a kisfiának hanem a gyűjtők, az anyukák leveszik a polcról a boltban. :) a gyűjtők első dolga meg úgyis a bl megnézése az árakért, az ebay nem mérvadó általában.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22026) velizare válasza NGA (#22024) üzenetére


velizare
nagyúr

csak irigykedünk, nincs gáz. ;)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22027) NGA válasza Djuree (#22025) üzenetére


NGA
addikt

A sima lego áraival tisztában vagyok, azt gyűjtöm már régóta. De a technic eddig teljesen kiesett, nem vettem, pedig sokszor futok bele ilyen készletekbe. De ezekszerint ezek is értékesek, csak sokkal kisebb a gyűjtői kör. Ezért is kérdeztem az árát, mert bem tudom ezek mennyire kultikusak

(#22028) Pötyi válasza NGA (#22024) üzenetére


Pötyi
őstag

A BrickLink teljesen mérvadó. Nem súlyozott átlagot számít, hanem számtanit, külön feltüntetve a legmagasabb és legalacsonyabb árat.

Mondjuk ha magyarországi eladókra szűrsz, akkor magyarországi átlagárat kapsz. De gondolkodj már, hiába adják drágábban itthon, mint mondjuk Németországban, te ITT vagy. Itthon meg minden drágább. Nem lesz érv alkunál az, ha azt mondod az itthoni eladónak, hogy "Dehát egy német eladónál láttam olcsóbban!", mert akkor az itthoni eladó vállat von és azt mondja, hogy akkor vedd meg a némettől. Ja, és fizess plusz szállítási költséget! Az, hogy máshol van olcsóbban, az a tény az itthoni eladót nem fogja semmire se kötelezni. Ha bejelented neki, hogy máshol láttad olcsóbban, akkor csak az esetek ezrelékében fogja az eladót arra motiválni, hogy megessen rajtad a szíve és árat csökkentsen.

QNX is cool!

(#22029) bobafett válasza NGA (#22027) üzenetére


bobafett
tag

Csak vicceltem, örülök, hogy ilyen jó áron sikerült megvenned a csomagot. Ha tudok, én szívesen segítek bármikor.

(#22030) Djuree válasza Pötyi (#22028) üzenetére


Djuree
félisten

ja, milyen jó lenne mindig arra hivatkozni hogy dehát usában olcsóbb és akkor annyiért ideadná. :D
amúgy tényleg fáj mindig a szívem hogy az usában minden régi lego mennyivel olcsóbb és van is szinte mindenből még bontatlan is. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22031) NGA válasza Pötyi (#22028) üzenetére


NGA
addikt

Én többször vettem ausztriából készleteket, mert itthon drágább. Még postaköltséggel is olcsóbb volt. A másik, hogy az itthoni készletek nagyon sok esetben karcosak, agyonhasználtak.

(#22032) Pötyi válasza NGA (#22031) üzenetére


Pötyi
őstag

Ne haragudj, de az, hogy karcos, vagy agyonhasznált, az a világ bármelyik országából vásárolt használtra igaz lehet. Én is kaptam már Hollandiából, Franciaországból olyan ablakot, hogy gyakorlatilag nem lehetett átlátni rajta, olyan homályos volt a sok karctól. Szóval az nem feltétlenül csak magyar tulajdonság a használtra.

QNX is cool!

(#22033) NGA válasza Pötyi (#22032) üzenetére


NGA
addikt

A következő miatt karcosabbak a magyarok: A világ szerencsésebbik felén nem volt probléma a gyermeknek Lego-t venni, itthon azonban ez hatalmas érvágás volt. 1976-ban egy 40-es Basic készlet 620 Ft volt, ami az akkori fizetés fele volt. Ezért ami kevés Lego volt, azt sokan használták, ment tovább a családokban. Általában a sok használattól meg is kopik, sok ilyennel találkoztam, ezért a piacon már nem veszek meg, csak olyan eladótól, aki németből/ausztriából hozza a készleteket. Én azokban még nem csalódtam. A mostani cucc is tükörfényes, szép volt, és a készletek 70-80%-a megvan egyben. Azért írtam, hogy a külföldi gazdagabb országból szebbet lehet venni, mert ott sok esetben egy gyermeknek annyi készlete volt, hogy szét sem szedte őket, hanem úgy kirakta a polcra. De ez csak az én meglátásom, tapasztalatom.

(#22034) Djuree válasza NGA (#22033) üzenetére


Djuree
félisten

ez így van. északról, svájc, dánia, norvégia, ezekből az országokból a használt is új állapotú, használtat már csak innen veszek. összes többi országból nem éri meg a használt, meg lehet szívni, főleg románia.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22035) Pötyi válasza NGA (#22033) üzenetére


Pötyi
őstag

Lehet, hogy rosszakat fogtál ki. Megismétlem: én már vettem nyugati országból is atomkarcosat és magyarországi forrástól is patikaállapotút. Persze aki nagy mennyiségben vásárol, az a nagy számok törvénye alapján nyilván többször futhat bele használt esetén karcosba, ezt nem vitatom. Én például a használtnál is válogatok és csak a jobb állapotúakra teszem rá a kezem.

Itt, Pöstön lehetett kapni 1970-es években is orrba-szájba Legot a Deák téri Triál boltban. :DDD

QNX is cool!

(#22036) NGA válasza Pötyi (#22035) üzenetére


NGA
addikt

Pécsett is lehetett kapni, de egy ilyen készlet akkor 630 Ft-ba került, ami most kb 80-100.000 Ft lenne.
Nagyon nem mindegy az sem, hogy mit gyűjt az ember. A 90-es évek készletei már sokkal jobb állapotban vannak, én meg csak az 50-80-as éveket gyűjtöm, és bizony itt sok a karcos, erősen játszott elem

(#22037) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

6081,6086 dobozosan van valakinek?

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#22038) Szabip válasza NGA (#22033) üzenetére


Szabip
csendes tag

Teljesen igazad van.
A Pirates gyüjteményem 70% Ausztriából jött, szinte mind patent fényes, nem sárgult olyan összerakási füzetekkel mintha most bontottam volna ki. Van szettem dobozos 6289-es hajóm az USA-ból. Egy magyar srác gyüjtés céljából hozatta be, az is olyan, mint a bontatlan.

Ausztriából jött a LOTR MISB szettjeim 100%-is, hibátlan dobozok és jobb árak, mint annál a kevés magyarnál akinek van.

Abba már bele se megyek, hogy a kinti eladók zöme amit hiánytalannak és színcsere mentesnek hirdet az úgy is van, az ithoniaknál meg mindig ért meglepetés... de van a másik véglet, tök lekiismeretes magyar eladó, hiánytalan szettek, de az elemek 20%-t cserélnem kellet mert annyira vállalhatatlan volt pár elem, vagy sárgult...

Van kivétel itthon is, teljesen jó BL-es áruházak, sőt Vaterás kapcsolat is, de sok az elszállt ár szettek kapcsán sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#22039) Djuree


Djuree
félisten

bontatlan spongya bob-os szetteket keresek.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22040) NGA


NGA
addikt

Nem semmi
[link]

(#22041) apezka válasza NGA (#22040) üzenetére


apezka
tag

Nekem sok meg van belőle, de azért bőven van olyan ami kis gyerekként rajta volt (és azóta is rajta van) a Jézuskának szánt listán! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#22042) Retekcloud


Retekcloud
tag

38000 ért lenne egy ucs snowspeeder, de bizonytalan vagyok. Természetesen 1 szer összerakott kiállítási darab dobozzal mindennel. 46-48 ért is láttam már bontatlanba. Szerintetek megérné igy? Köszi

(#22043) bobafett válasza Retekcloud (#22042) üzenetére


bobafett
tag

A kérdés mindig az, hogy neked megéri beszerezni ennyiért? (egyébként jó ár)

(#22044) Retekcloud válasza bobafett (#22043) üzenetére


Retekcloud
tag

35000 ért akartam de addig nem megy le. Várható glamouron valami akcio? Vagy lesznek star wars napok is nem? Akkor is akcióz a lego. E 2 dolog miatt hezitálok. Kb mennyiért mehettek legolcsóbban bontatlanul az ucs szettek?

(#22045) anulu


anulu
félisten

vannak olyan napok, amikor érzed, hogy sikerült teljesíteni egy régi vágyad. nekem a mai ilyen. megérkezett a bontatlan(!) 10221-es készletem Hollandiából! :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22046) Retekcloud válasza anulu (#22045) üzenetére


Retekcloud
tag

Nagy gratula. Megkérdezhetem a posta költség mennyire jött ki?

(#22047) velizare válasza anulu (#22045) üzenetére


velizare
nagyúr

pics or didn't happen! ;]

gratu!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22048) Djuree válasza Retekcloud (#22042) üzenetére


Djuree
félisten

Sztem megéri, én megvenném.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22049) anulu válasza Retekcloud (#22046) üzenetére


anulu
félisten

pk + biztosítás olyan 80 euro környéke volt

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22050) anulu válasza velizare (#22047) üzenetére


anulu
félisten

;]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.