Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) ZsZso válasza Sundesz (#40996) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nagyon OFF:
És ki a nagyobb hülye, aki smiley -t írja, vagy aki egy hülyén felmérgeli magát? Nagy dilemma, mondom ezt úgy, hogy én is a második csoportot erősítem. Meg kellene tanulni az ilyeneket elengedni, mert full mindegy mit csinálsz, akkor is beléd fognak kötni. Múltkor ingyen akartam valamit odaadni és azért is kikaptam, hogy nem viszem házhoz, vagy hogy épp nem jó nekem az időpont. Legjobb az volt, amikor valaki megírta PM-ben hogy "én" és akkor szerinte az már onnantól neki is jár, hisz bizonyára Ő volt az első. Ebből is érdekes beszélgetés kerekedett ki, képzelhetitek. Ő is kioktatott. Köszönni meg már senki sem tud, de aki elviszi a cuccot az is aztán elfelejt elindulni, holott neki élet-halál kérdése és így tovább. Áááááhhhhh ... lassan inkább kidobok mindent minthogy ismeretleneknek próbáljam oda vagy eladni. Nincs nekem ehhez idegrendszerem. Én barom mindig felcseszem magam rajtuk. Ha rájössz, hogyan kell magasról tenni rá, akkor azért értesíts! :D

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#41002) Throme válasza ZsZso (#41001) üzenetére


Throme
veterán

Úgy hívják "leszarom tabletta" :D
Csak be kell venni és nyugi van.

Vagy keress itt egy harcos fórumot (Lego nem az :N , ez egy kimondottan békés hangvételű hely) és edződj... utána simán pattintod a f@szokat.

szvsz

(#41003) balint82 válasza Sundesz (#40999) üzenetére


balint82
senior tag

A technic Porsche az? Engedd el, sok az idióta a fb-n. ;)

Google Pixel 4a

(#41004) RapaNui1 válasza HUN_Sector (#40998) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Szükségem olyan dolgokra van amik elengedhetetlenek az életfunkcióim fenntartásához, levegő, víz, élelem, télen meleg, fedél a fejem fölé és minimálais ruházkodás, minden egyéb más csak kiváncsiság és az életminőségem javítását, luxust, és a saját örömömet és elégedettségemet szolgálja, ahogy a lego is. Ahogy korábban is írtam az építés öröme vezérel és hogy épp mi tetszik. Ami nem tetszik nem veszem meg de sajna nagyon sok olyan is van ami tetszik csak épp nagyon drága így valóban mérlegelnem kell, hogy melyikről mondjak le, de nem azért mert bármelyikre is szükségem lenne csupán anyagi megfontolásból :)

(#41005) Sundesz válasza ZsZso (#41001) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem lett 200-as vérnyomasom tőle azért. :)) De ugyanezt csinálták egy videokártyánál is a facen (az is bolti ár alatt volt és a legolcsóbb még a PH-n is). Na mindegy.

balint82 a Porsche az igen.

Hörcsög Powa'

(#41006) stickermajom válasza balint82 (#41003) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt is simán belöknek 40-50%-os "alkukat". Volt olyan fejhallgatóm amit nem lehetett kapni éppen akkor, ezt nyilván az aprós ára is tükrözte, és még én voltam a hiéna, mert nem adtam oda a feléért. Sok türelem kell az eladáshoz.

(#41007) axod válasza Sundesz (#40996) üzenetére


axod
tag

Bricklink elmúlt hónapok megvalósult eladási átlagára mennyire mérvadó? Pár hónapja felraktam néhány Star Wars készletet átlagár alatt, zéró megkeresés. Van erre valamilyen bevált recept az ár belövéséhez? Vagy inkább jofogas-t érdemes?

(#41008) Sundesz válasza axod (#41007) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez lutri, most adtam el 2 kifutott Star Wars készletet bricklink altuális legolcsóbb árához igazítva (vagy wordwide, vagy eu-s árat nezek), bár 1 hétig nem is kerestek előtte.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#41009) Djuree válasza bobafett (#40951) üzenetére


Djuree
félisten

gusztustalan egy gyenge ez az ucs gunship. alig komolyabb mint a kettővel ezelőtti sima gunship. szánalmasak… :o vagy ugy gondolják arra már úgysem emlékszik senki? :F

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41010) Sundesz válasza Djuree (#41009) üzenetére


Sundesz
őstag

Szerintem jó lett, elég meggyőző a review róla és össze is hasonlítják a palysettel. [link]

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#41011) bobafett válasza Djuree (#41009) üzenetére


bobafett
tag

Alig komolyabb. : )

(#41012) h.balint válasza bobafett (#41011) üzenetére


h.balint
csendes tag

Szerintetek minimálisan lejjeb megy az ára az elõzõ verziónak? Nekem nagyon tetszik az új UCS verzió, de nem igazán tudnám sehova sem tenni. Ugyanígy voltam a Falconnal, kiállítani nekem a kisebb verzió megfelelt.

(#41013) #75376384 válasza Llew (#40986) üzenetére


#75376384
törölt tag

Továbbra se értem, hogy pontosan mi az, amit mondani próbálsz, de azért leírom így utoljára, hátha megérted.
A problémám az volt, hogy bár ucs készlet, semmi se indokolja a gagyi minifigura választást. ahogy láthatod több helyen is lehet ezt az érvet olvasni, szóval nem vagyok vele egyedül. A fenti ellenpéldákkal alátámasztva, a mondanivalóm, hogy lehet úgy is, semmi se indokolja, hogy leird megint “ez csak egy ucs készlet a figura mellékes”, hiszen többször is bebizonyították már, tudják másként is csinálni.

Ezt a linket pedig csak úgy itt hagyom, nezegesd a képet:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41014) Sundesz válasza #75376384 (#41013) üzenetére


Sundesz
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy ahol több minifig járt, ott annak volt játszhatósági értéke, hiszen maga a készlet is minifig scale volt.

Hörcsög Powa'

(#41015) #75376384 válasza Sundesz (#41014) üzenetére


#75376384
törölt tag

De ez se igaz. Ott a Helicarrier. És az se állja meg a helyét ha ucs akkor a fig mellékes. Erre pedig jó példa az assault on hoth vagy az új falcon.

plusz ott a másik kérdés is. Miért Windu és egy random klón? Miért nem valami népszerűbb/regen kiadott figura lett kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

(#41016) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ez az UCS szerintem akkor lenne igazán kívánatos, ha felszerelik legénységgel úgy, mint a filmben. Tehát megkap egy speciális obi wan Kenobit, meg mondjuk 4 klónt és két klón pilótát. (Mos Eisley után méginkább)
Ez legoéknál filléres tétel.

(#41017) Sundesz válasza #75376384 (#41015) üzenetére


Sundesz
őstag

De az Assault on Hot inkább jatékszett, olyan mint az Ewok falu. A Helicarrier meg microfig scale és ott azt hiszem a tábla mellé 4 minifig járt. De ugye az nem hivatalosan UCS szett ha jól tudom, ahogy pl. A HP kastély sem. Az új Falcon minifigura arányos.

HUN_Sector: Bután nézne ki, hogy a pici minifigura elveszne a sokkal nagyobb hajóban. A régi palyset volt arányos.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#41018) Sundesz


Sundesz
őstag

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#41019) Throme


Throme
veterán

Urak!
A 10295 porsche szettnek mi volt az eddigi legalacsonyabb kereskedelmi ára, újonnan?
Most 37k árukereső alapján.
Úgy értem, nem jófogás, vatera, ebay, ali....stb, nem használt, nem FB csoport, meg ajándék beszámítással, levonással és egyéb utólagos, árcsökkentő bizniszekkel.
Természetesen megbízható helyről, nem ilyen 20$-os lenyúlós oldalakat nézve

thx

(#41020) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

35990-re emlékszem legalacsonyabbként webshopban (talán pont a kockánál, miután véget ért a lego store akció)

(#41021) timar88 válasza Throme (#41019) üzenetére


timar88
tag

Hátha segít!

Nem keveset esett az ára a megjelenés óta.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#41022) Djuree válasza bobafett (#41011) üzenetére


Djuree
félisten

nem a nagyságára gondoltam nyilván. :U :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41023) -FLY->


-FLY->
őstag

Sziasztok!

Tud valaki értelmes árban lego szetthez akril vitrint? Sajnos külföldről egy 20 euros keretnek 30 euro a szállítása.

(#41024) Djuree válasza -FLY-> (#41023) üzenetére


Djuree
félisten

csináltatni kell, gugli a barátod. üveges általában csinál.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41025) hami85 válasza -FLY-> (#41023) üzenetére


hami85
tag

Facebook csoportban (Lego adás vétel) szoktam látni egy srácot aki hirdet hogy csinálnak egyedit. Árak is szoktak kint lenni.

(#41026) bobafett válasza hami85 (#41025) üzenetére


bobafett
tag

Nem 20 euros árkategória, de hátha segít.

(#41027) Djuree válasza bobafett (#41026) üzenetére


Djuree
félisten

lool. :Y :C
aranybúvanévagymiacsuda?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41028) bobafett válasza Djuree (#41027) üzenetére


bobafett
tag

[ Szerkesztve ]

(#41029) bobafett válasza Djuree (#41027) üzenetére


bobafett
tag

Nekem is drága, de nem értek hozzá, fogalmam sincs mibe kerül az anyag és a munka. Valahol van egy lélektani határ amit adnék érte, el tudom képzelni, hogy ha azon az áron is lenne rajta profit, a nagyobb vásárlókedv miatt megérné olcsóbban adni. De nem biztos, hogy ez így működik. :)

(#41030) Llew válasza Djuree (#41027) üzenetére


Llew
senior tag

Ilyen áron komplett vitrines szekrényeket lehet venni, amiben kicsit több elfér
Ikea Detolf 24990
Ikea Rudasta 34990
Ikea Rudasta 44990

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#41031) Ereshkigal válasza Llew (#41030) üzenetére


Ereshkigal
őstag

És ezekből legalább könnyen ki tudod venni, ha meg akarod fogni őket.

(#41032) Llew válasza Ereshkigal (#41031) üzenetére


Llew
senior tag

amennyiben egy üvegajtót kinyitni nem számít nehéznek akkor igen
legalábbis szerintem könnyebb, mint egy dobozt levenni a készletről

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#41033) Ereshkigal válasza Llew (#41032) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezt mondtam én is.
A maszek megoldásnál szerintem szét kell szedni, hogy hozzáférj.

(#41034) Llew válasza #75376384 (#41013) üzenetére


Llew
senior tag

Mondjuk ha értelmezni próbálnád a leírtakat, nagyképű arcoskodás helyett, akkor lehet sikerülne. Másnak elsőre ment, mint alattad látható.

És még mindig hülye példákkal jössz, mert nem modell UCS-kkel, vagy minifig scale UCS készletekkel példálózol, mikor ez egyik sem.

#41014 Sundesz Bingo, köszöntem.

#41033 Ereshkiga Bocs, valamiért kérdésnek néztem a hsz-ed.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#41035) -FLY-> válasza hami85 (#41025) üzenetére


-FLY->
őstag

Jófogáson találtam, mondjuk horror, de asztaldísznek kellene, minden más esetben sokkal olcsóbb arányaiban egy rendes vitrin.

(#41036) #75376384 válasza Llew (#41034) üzenetére


#75376384
törölt tag

tovabbra is, te nem ertetted az alapproblemat. jo par ucs keszlet van ( [link] ) es teljesen mindegy mi a temaja, a minifigura valasztek attol meg lehetett volna jobb es itt most teljesen irrelevans, hogy szerinted mi miert van.
a listaban van pelda, hogy nem a "minifig scale" es a "jatszhatosag" a definicioja annak, hogy valami jo figurakat kap. lasd mondjuk a 10221-et. nem jatszhato, kani nagy es valahogy tudtak beletenni egyedi figurakat.
ennel erthetobben nem tudom leirni es pls nehogy leirjatok mar megint ugyanazt. a fenti hsz-re is azert nem reagaltam, mert ugyanazt szajkozzatok es teljesen figyelmen kivul hagyjatok a korabbi keszleteket, illetve egy "hulye a peldad" mondattal lerendezitek az egeszet.

a minifigura darabszamot pedig ti hoztatok be, en sehol se irtam ilyet.

(#41037) Sundesz válasza #75376384 (#41036) üzenetére


Sundesz
őstag

Teljesen úgy jött le, hogy a figurák számát is kevesled, de ha egyedibbre gondoltál, akkor abban egyet értek, a mostanában kijött UCS szettekben nem sok értelmes figura volt, a Star Destroyer pl. vicc.

A Super Star Destroyer-nek amúgy van játék funkciója a beltérben, ott több figet is adtak.

Hörcsög Powa'

(#41038) magickonfig


magickonfig
tag

itt a hétfő itt az akció özön:
Lego 75292 Razor Crest: 39.990.-
Lego Mézeskalács házikó (10267) 22.990.-
Lego R2 D2: 59.990 .- /Lego Store Budapest személyes/

(#41039) Llew válasza #75376384 (#41036) üzenetére


Llew
senior tag

Innen indultunk:
#40941 HUN_Sector Szörnyű, hogy ennyi pénzért csak 2 fig van benne
#40945 vzarmo Dettó. Engem a figurák miatt vesztettek el. Pedig a hajó jól néz ki, de így... szokás szerint felmerül a kérdés, mit gondoltak, miért nem érte volna meg pár régi figura újra kiadása?

Ebből bazi nehéz nem az figurák darabszámára érteni. A figurák milyenségéről szó sem volt, de nyilván mi hoztuk be a darabszámot.
Az már más kérdés, hogy nekem érthetetlen, hogy egy 100 ezres, modell részletességű készlet valakinél a figurák hiánya, milyensége kapcsán bukik el. Szerintem ti, akik így gondolkodtok vagytok kisebbségben.

Köszi az UCS linket, magamtól nem találtam volna meg.
A 2007-es Falconhoz voltak először minifigek (nyilván mivel arányosak voltak). Azóta 14 hajó modell UCS készlet jelent meg. Ebből 2-nél egyáltalán nem volt minifig és az SSD-t leszámítva csak azoknál volt 2-nél több, amik arányosak méretben (2 Falcon, Slave I, Imerpial Shuttle). A többinél meg rendszerint egy névtelen tucat karakter vagy droid, meg egy nevesített. Ennek tökéletesen megfelel a mostani Clone Commander - Mace Windu páros.
Mindkettő a hajó első felbukkanása jelenet végén ott vannak, amikor Windu kiszáll a Gunshipből és a parancsokkal elindul csatát vezetni.
Ezek után több és jobb/szebb/ritkább figurát várni irreális elvárás.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#41040) HUN_Sector válasza bobafett (#41029) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha javasolhatom, maradj az üvegnél. Rengeteg hajszálat megspórolsz vele. (Az akril könnyen karcolódik, beopálosodik, vonzza a port... sok vele a baj. Nem véletlen, hogy a számítógépgyártók legjava is áttért a plexi oldallapról az edzett üvegre.)

(#41041) HUN_Sector válasza magickonfig (#41038) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mézi ház már nincs is :o

(#41042) magickonfig


magickonfig
tag

Aki Ikea Kallax polcredszeren gondolkozik vagy van már Lego gyűjteményéhez.
Szerintem nagyon dizájnos megoldás, kisebb porfogáshoz.
[weboldal]

(#41043) #75376384 válasza Llew (#41039) üzenetére


#75376384
törölt tag

lol

újfent bebizonyítottad, hogy szövegértési gondok vannak, de azért szépen megmagyaráztad a semmit szocializmust.
az, hogy valamit rosszul következtetsz ki egy olyan szövegkörnyezetből, ami amúgy nem is szol errol, az pont nem a hsz íróját minősíti. innentől pedig kímélj meg bármilyen választól. a legkevesbe se érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#41044) hulp01 válasza -FLY-> (#41023) üzenetére


hulp01
senior tag

Én is inkább az üvegvitrint javasolnám. Ha nem túl nagy a készlet (mondjuk fishing store), akkor elég a 3mm-es falvastagságú. Az viszonylag könnyű is. A Tower Bridge, meg a Big Ben már az a méret, ahol automatikusan 4mm-es üveggel csinálták a vitrint, és annak azért már elég komoly súlya van. Meg a Tower Bridge eleve egy méter hosszú. De talán a tömeg az egyetlen hátránya az üveg vitrinnek. Amúgy én kisállatkereskedésben csináltattam. Végül is ugyanaz, mint egy akvárium, csak fejjel lefelé. Csak megadtam a méreteket, aztán egy héten belül meg is volt.

(#41045) Llew válasza #75376384 (#41043) üzenetére


Llew
senior tag

csak 2 fig van benne -> Dettó

És én nekem vannak szövegértési problémáim. :C
De az írásod valóban téged minősít.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#41046) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

eDigin van 10-20 féle tavaly (?!) kifutott LEGO kifutás előtti áron ... rendelésre. Pl. Flintstones vagy Volkswagenek. Fene tudja, hogy technikai hiba vagy lehet is belőle valami. Én inkább az előbbire szavaznék, de ha valakinek kimaradt valami, akkor rápróbálhat.

Bocs, de ennél jobb listát nem tudok adni per pill ... így is hiányzik belőle pár dolog.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#41047) LÁZ válasza ZsZso (#41046) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pikkpakk elfogyott, vagy kevés db-ot találtak a sarokban, vagy tényleg zavar volt az erőben..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#41048) h.balint válasza ZsZso (#41046) üzenetére


h.balint
csendes tag

Köszi! Megrendeltem a Downtown Diner modulart. Már el is fogyott, remélem nem csak valami technikai zavar volt.
Az az oldal amit linkeltél és összeszedte az akciókat az micsoda pontosan?

(#41049) KaiotEch válasza ZsZso (#41046) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fenébe én csak a beetle-t láttam másik topicba, pedig Flintstone kellett volna igazán.

Upd: Most nézem neked valami nagyon speckó saját gyártású cuccod van, ami összeszed ilyeneket! :Y

[ Szerkesztve ]

(#41050) balint82 válasza ZsZso (#41046) üzenetére


balint82
senior tag

Erre kíváncsi leszek, bárki kap e bármit a törlés emailen kívül.

Én gyorsan bedobáltam 200+ értékben cuccot, mire véglegesítettem, volna kiürült a kosár.

A linkelt termékekre meg azt írja, hogy elfogyott 2021.07.23 a várható érkezés.

Mindenesetre drukkolok. :)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.