Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Freddy76 válasza Djuree (#13999) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem akartam leírni ezt a szót, de tényleg gyönyörű. Nem akarok nagyon áradozni, de talán a legszebb lego szett a piacon. Nem a téma érdekel, de ennek elképesztően jó japános hangulata van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14002) Jimmy66 válasza balint82 (#13935) üzenetére


Jimmy66
senior tag

(#14003) bobafett válasza Freddy76 (#13995) üzenetére


bobafett
tag

Én is gondolkodom rajta, akár úgy is, hogy a figurákat eladom belőle egy figuragyűjtőnek, s akkor már valami visszajönne az árából. :)

(#14004) r.levente75 válasza Ereshkigal (#13997) üzenetére


r.levente75
addikt

Gyerekeknek való, akik már tudnak olvasni. Elég sok a képregény benne.

(#14005) Freddy76 válasza Jimmy66 (#14002) üzenetére


Freddy76
addikt

Rend van, látom...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14006) balint82 válasza LÁZ (#14000) üzenetére


balint82
senior tag

Még csak ismerős sem kell hozzá, még kapható a SAHban, 3xVIP ponttal pont kijön 60 alá az egész :)

Google Pixel 4a

(#14007) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Djuree, r.levente75: köszi, meggyőztetek. Inkább veszek az árából Lego-t. :)

Témaváltás. Matricák.
Ezek hány évet bírnak ki átlagosan? Azt olvastam, hogy idővel elkezdenek lejönni (felkunkorodik a szélük?), talán 5+ évet írt valaki legutóbb. Ez reális? Úgy látom, sok matrica kapható külön is, de a kifutott készletekkel a matricáik is kifutnak. Ki hogy pótolja ezeket, esetleg van valami jó házi módszer ezek legyártására? Mondjuk lehet, hogy csak én aggódom túl ezt a kérdést.

(#14008) Djuree válasza Ereshkigal (#14007) üzenetére


Djuree
félisten

sztem sokkal többet bírnak. nekem még 20 éves elemen is van hibátlan matrica, oké kifakult kissé de nem kunkorodott fel. viszont van ami megrepedezett kb. 10 éves nagy matrica. sztem több gyártási megoldású/anyagú matrica van, melyik meddig bírja változó.
én ebayről egy ausztrál sráctól szoktam régi szettekhez matricát venni. oké nem olyan minőség, de nem is rossz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14009) bobafett válasza balint82 (#14006) üzenetére


bobafett
tag

Magyar webshopban meg 53.5. :)

(#14010) LÁZ válasza bobafett (#14009) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ezt néztem én is

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14011) Djuree válasza Djuree (#14008) üzenetére


Djuree
félisten

még a matricához: baromi sokat számít hogy éri-e a nap. sztem simán felezi az élettartamot.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14012) Freddy76 válasza bobafett (#14009) üzenetére


Freddy76
addikt

És ennyiért már itt is van, kissé gyorsan ment...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14013) balint82 válasza Freddy76 (#14012) üzenetére


balint82
senior tag

Azigen :C

Google Pixel 4a

(#14014) R3ĐßuŁŁ válasza Freddy76 (#14012) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

:C :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#14015) Fr0z3n válasza Freddy76 (#14012) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem vesztegeted az időt :D

(#14016) Ereshkigal válasza Djuree (#14008) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!

Nos, nálam két déli fekvésű szobában vannak/lesznek a készletek, és egyelőre takarásban sem nagyon vannak, de akkor azért jobban bírják, mint gondoltam. 10 év múlva ráérek valami megoldást találni.

Freddy76: grat! :C Párod mit szólt a váratlan vendéghez? :)

[ Szerkesztve ]

(#14017) Djuree válasza Freddy76 (#14012) üzenetére


Djuree
félisten

Te aztán nem szarakodsz! :) Élvezet építeni is majd meglátod.
Bár nekem is lenne pénzem csak így hipp hopp ilyen árú legót venni. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14018) Freddy76


Freddy76
addikt

Köszi, srácok. Megtetszett, elkezdtem keresni, és benéztem az Allee-ba, kiváncsiságból. Ott mondták, hogy ez visszavont készlet, és ezt webáruházak is megerősítették. Éppen útba esett az egyik, ahol jó áron volt, szóval bementem, megvettem, még egy van nekik.

Asszony nem szól semmit, dolgozok, mint a barom, eredménye is van, nem a kosztpénzt vagy a nyaralást károsítom meg vele. Emellett 41 évesen talán elkezdhetem kompenzálni a csóró gyerekkort, és élvezni a tanulással töltött 14-26 és rohadt sok melóval töltött többi év gyümölcsét...

Ha pedig nagyon megunom, eladom az egészet (vagy a gyerek, ha örököl...) Minden készletem hiánytalan, a matricák vagy nincsenek felragasztva, vagy kifejezetten szépen vannak felragasztva, és minden dobozt is megőrzök.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14019) Djuree válasza Freddy76 (#14018) üzenetére


Djuree
félisten

ez a jó a legóban, nem kidobott pénz, csak drágábban fog elmenni. :C ezért nem sajnálom rá a pénzt...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14020) Freddy76 válasza Djuree (#14019) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja. Én is azért eszem meg nyugodtan minden este a sütit-csokit, mert holnaptól úgyis fogyókúrázok... :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14021) Janaboy


Janaboy
veterán

En ma vettem Minnies duplot.

Meg só és bors szorot :D

Ha kiszortam vele magam, majd jo áron eladom :DDD

Janaboy

(#14022) pyxis válasza Djuree (#14008) üzenetére


pyxis
csendes tag

Nem brick_ster-tôl véletlenül? :)

(#14023) Ereshkigal válasza Freddy76 (#14018) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R Remélem, nem beszólásnak vetted, csak egyelőre magamból indulok ki, nálunk még nem egészen "elfogadott" ez az új őrület. :B Egyébként teljesen egyetértek.

Más. Nem igazán tetszett korábban a 75140, valahogy nem fogott meg a forma. Aztán hála pár review-nak, meg igen jó áron kínálták többen is facebookon, végül beszereztem egyet, és nem bántam meg. Még nincs teljesen kész, de tetszik az építés, a hajón is egész sok részlet van (meg sok matrica :P). Ackbart is be akartam szerezni, mindig is tetszett a filmekből, olyan csúnya szegény pedig. :D

[ Szerkesztve ]

(#14024) Freddy76 válasza Ereshkigal (#14023) üzenetére


Freddy76
addikt

Abszolút nem vettem magamra, teljesen logikus kérdés. Nálunk ez nem gond, szerencsére.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14025) Jim-X válasza Freddy76 (#14018) üzenetére


Jim-X
őstag

Jaaa, akkor mar ertem a 76-ot :DDD

Tenyleg nagyon jo szett, biztos fasza lesz epiteni is. Amugy hova kell elem bele, van vilagitas? :F

A játék az nem játék!

(#14026) LÁZ válasza Jim-X (#14025) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lighting brick van, a képjátékhoz az alsó szinten....asszem

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14027) Pötyi válasza Jim-X (#14025) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem egy nagy kaland, én meg 75-ös vagyok, csak nincs beleírva a nevembe. Én 42 évesen töltöm a vitrint...

:DDD

QNX is cool!

(#14028) b12gege


b12gege
csendes tag

Ha valakit érdekelne a 41491-es Comic Con-os Brickheadz Batman és Joker pakk elemlistája, akkor jelentem: elkészítettem!! :D
1-2 módosítás kellett, mert van néhány darab, ami úgy néz ki, csak ehhez a szetthez készült. Természetesen a nyomtatott kockákat sem tartalmazza, azokhoz talán csinálok majd matricát... esetleg... valamikor... nem tudom... :))

Íme Batman:

és Joker:

Legjobb tudomásom szerint igyekeztem eltalálni a színeket, elvileg sikerült is. Joker igazi szemeit nem tartalmazta a program, ezért csak sima pöttyöket raktam be helyettük.

(#14029) LÁZ válasza b12gege (#14028) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

well done :C :C

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14030) Djuree válasza LÁZ (#14026) üzenetére


Djuree
félisten

úgy van. olyan diavetítés feelingje van, tök jó. majd a srácokkal nyomjuk a diavetítést ha nagyobbak lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14031) unclefucka válasza LÁZ (#13984) üzenetére


unclefucka
senior tag

LÁZ!

Úgy néz ki, hogy még ma elkészül a Simpson's faház LDD-ben. :))
(Sajnos nem tudtam olyan intenzíven foglalkozni vele, sok volt a meló.) :(

Azt vettem észre a virtuális építésnél, hogy a srác ténylegesen megépítette a cuccot és néha azt használta, ami épp a keze ügyébe került.
Bár sok kép van a modellről és viszonylag jók, így is vannak olyan részletek, amik rejtve vannak.

Kérdés(ek):
- Optimalizáljam strukturálisan a modellt, vagy, hagyjam?
- Nagy gáz, ha csak kb. 90%-ban egyezik majd meg a modellem az eredetivel?

Továbbá a Simpson's-specifikus alkatrészek és figurák -természetesen- nem szerepelnek LDD-ben, ezeket vagy helyettesítettem, vagy kihagytam. Ezekre neked kell odafigyelni a vásárlásnál, illetve ki kell találnod, hogy mivel pótolod őket.

Az elmentett LDD modellnél nem teszem fel a ház tetejét, így meg tudod nézni a belsejét is.
Emellett van néhány cucc, aminek az elhelyezése "túl macerás lett volna" ezeket letettem a ház mellé.
(távcső, gördeszka, walkie-talkie, plüssmaci, fűnyíró)

Néhol szándékosan vittem bele módosításokat. Ezek közül néhány elég szembetűnő, mások csak apróságok.
Ha kell kiszedem ezeket, vagy te is ki tudod majd venni. Gondolom, fel van telepítve az LDD nálad is, így ellenőrizheted a kreálmányomat.

Ha kész vagyok akkor feltöltöm, ide meg rakok linket hozzá. Egy LDD-s .lxf és egy .xlsx lista-file lesz majd a végeredmény.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#14032) unclefucka válasza unclefucka (#14031) üzenetére


unclefucka
senior tag

488 elem, maradhat? :D

Kész az első verzió.
Ehune egy Goggle Drive mappa, ahol fent vannak az állományok.
Végül is azért tettem fel két .lxf -et, mert iszonyú szívás tud lenni, ha a feltett a tetőt újra le akarod szedni és nem engedi a visszavonást. Így van egy tetős és tető nélküli változat.

Csekkold, aztán jelezd, ha kellene valamit módosítani. ;)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#14033) Brumi válasza Freddy76 (#14024) üzenetére


Brumi
senior tag

Én is hasonló korosztály vagyok, de ami az én gyűjtőszenvedélyemet megkönnyíti, hogy a párom legalább akkora hardcore gyűjtő, mint én. Ő a modularokat, a téli falu készletek, a Fabulandokat és a creator expert kocsikat gyűjti erőteljesen :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#14034) LÁZ válasza unclefucka (#14032) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:C :C :R :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14035) Freddy76 válasza Brumi (#14033) üzenetére


Freddy76
addikt

Az enyémnek más hobbija van, évente átlag kétszer összetöri 2-3 iPhone-t, aminek aztán fizetjük a képernyőcseréjét, mert biztosítást azt nem köt rájuk...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#14036) balint82 válasza Freddy76 (#14035) üzenetére


balint82
senior tag

Lenne inkább a Lego a hobbija, az kevésbé törik :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#14037) LÁZ válasza balint82 (#14036) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, átnevelőtábort neki :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14038) LÁZ válasza unclefucka (#14032) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

vajon bricklink-re lehet listát importálni, hogy kiköpje, hol van meg a legtöbb elem 1 helyen?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14039) batmanéhes válasza balint82 (#14036) üzenetére


batmanéhes
tag

nekem a duplo ágyúval ölte meg a thinkpad affs kijelzőjét, szóval minden relatív.

(#14040) Jim-X válasza Freddy76 (#14035) üzenetére


Jim-X
őstag

Basszus! Nalunk az asszony allandoan repteti az iPhone-jat, de meg sosem lett semmi baja, pedig volt olyan, hogy akkorat csattant a parkettan... De semmi baja.
Persze en egyszer at akartam szaladni az ut tuloldalara es a labammal beakadtam egy ilyen kis oszlopba...termeszetesen abban a zsebemben volt a telo, annak rendje modja szerint ripityara tort a kijelzo... :DDD :O

A gyerekek meg az iPad kijelzojet inteztek el, de igazabol orulok is neki, mert igy f@sza garazst epitgetunk a DUPLO-bol a kisautoknak, iPad-ezes helyett ;) :))

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#14041) edgR válasza LÁZ (#14038) üzenetére


edgR
őstag

igen: kiválasztod az adott wanted liste(ke)t/eleme(ke)t itt: https://www.bricklink.com/v2/wanted/shop.page , majd apply -> find stores

(#14042) LÁZ válasza edgR (#14041) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:R , akkor már csak a bricklink reg-emre kéne emlékezzek :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14043) balint82 válasza Jim-X (#14040) üzenetére


balint82
senior tag

Én csak attól félek, hogy egyszer megrepteti a kislányom a 2x2-es duplo elemet és a TV-n pattan :)

Google Pixel 4a

(#14044) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

szolgálati közlemény, ezek a készletek lesznek majd 40%-osak star wars ügyben

29. April LEGO Star Wars Resistance X-Wing (75149) statt 89,99 Euro dann nur 53,99 Euro
30. April LEGO Star Wars Buildable Figure Scarif Trooper (75523) statt 24,99 Euro dann nur 14,99 EUR
01. Mai LEGO Star Wars AT-ST (75153) statt 49,99 Euro dann nur 29,99 Euro
02. Mai LEGO Star Wars Rebel Trooper Battle Pack (75164) statt 14,99 Euro dann nur 8,99 Euro
03. Mai LEGO Star Wars Luke’s Landspeeder (75173) statt 29,99 Euro dann nur 17,99 Euro
04. Mai LEGO Star Wars Millenium Falke (75105) statt 149,99 Euro dann nur 89,99 Euro
05. Mai LEGO Star Wars Buildable Figure K-2SO (75120) statt 24,99 Euro dann nur 14,99 Euro
06. Mai LEGO Star Wars Battle on Scarif (75171) statt 59,99 Euro dann nur 35,99 Euro

ps. a falkon még biznisznek is jó lehet ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14045) balint82 válasza LÁZ (#14044) üzenetére


balint82
senior tag

Áprilisban már nem akartam vásárolni , még szerencse, hogy a Falcon átcsúszik májusra ;]

Google Pixel 4a

(#14046) EGOKA válasza Janaboy (#14021) üzenetére


EGOKA
tag

Azt a só- és bors szórót én is néztem anno, de most, hogy mondod, lehet beszerzek egyet az új lakásba. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#14047) Ereshkigal válasza balint82 (#14045) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Reméltem, hogy így lesz. :C Ráadásul szülinapomra esik, hátha nem én fizetem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14048) azka79 válasza LÁZ (#14044) üzenetére


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Hol kell nézni az akciót? még új vagyok....

(#14049) LÁZ válasza azka79 (#14048) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

üdv, a hivatalos webshop-on lesznek majd kibannerezve, mert ugye május 4 az erő napja, akkor is a starwars készletekre lesz alap 10% /máj4-7ig/, meg naponta 1-1 készletre 40% ápr28tól, meg ajándék minifig is.

sajnos, nem sajnos a készletek alapára általában drágább ott, de aki gyűjtögeti a pontjait, annak jó lehet, mert a starwars készletekre dupla pontok lesznek. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14050) azka79 válasza LÁZ (#14049) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszönöm! Figyelni fogom

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.