Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) LÁZ válasza Dilikutya (#69000) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a szívbajt hozod rám :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#69002) Throme válasza LÁZ (#69001) üzenetére


Throme
veterán

.. és akkor vársz dec 31-ig a vásárlással? Olcsóbb nem nagyon lesz szerintem.
Tavaly emelt általánosan a Lego, majd idén a tavalyinál rosszabb € árfolyammal még megdobta az árakat.

(#69003) GALARDO válasza legopingvin (#68995) üzenetére


GALARDO
addikt

Én 20 éve építettem utoljára legót, ezt is másnak vettem, de én raktam ki, és elképesztő. Nagyon érik, hogy kell még egy belőle saját részre is. :DDD

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#69004) LÁZ válasza Throme (#69002) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ofcourse not, csak erre a hónapra már bajos lett volna beiktatni :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#69005) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Tegnapp megjött egy old school készlet! Lego 5580! :C
Igaz mégg így van mert nincs rá időm, de majd össze lesz rakva. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69006) wolfcsibe84 válasza Throme (#68996) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

130 dodó lesz a viking falu! ;) Szerintem a LEGO -hoz képest korrekt lesz az ára.

(#69007) Mauzes válasza wolfcsibe84 (#69006) üzenetére


Mauzes
őstag

Egy 2100 db-os Ideas szett és 130 dolláros ár = 100% lehetetlen.

(#69008) Djuree válasza wolfcsibe84 (#69006) üzenetére


Djuree
félisten

az érdekes, nekem elég esélytelennek hangzik ez az ár. honnan az info?
szerintem inkább 200 körül lesz az. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#69009) Djuree


Djuree
félisten

ez valami rohadt jó lett, ilyet még csinálnom kell! :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#69010) UberMutant válasza Djuree (#69009) üzenetére


UberMutant
őstag

minden falra MJ tapétát :D

(#69011) wolfcsibe84 válasza Mauzes (#69007) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Kockamorzsa tette ki...

"Októberig kell várnunk arra, hogy ellátogassunk a Viking faluba!Az idei év egyik legjobban várt készlete kétségtelen, hogy a Viking falu lesz! A készlet hivatalos ára és a pontos elemszám is kiderült!A 21343: Viking Falu $130-ba kerül majd és 2.103 db. elemből építhetjük fel!"

[ Szerkesztve ]

(#69012) Djuree válasza wolfcsibe84 (#69011) üzenetére


Djuree
félisten

ha tényleg ennyi lesz akkor a bricklink boltok kedvence lesz, alkatrészenként a többszörösét ki lehet szedni...
UberMutant: :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#69013) HUN_Sector válasza UberMutant (#69010) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Mary Jane?
Michael Jackson?
MegaJoule?
:D

(#69014) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Na ez nem volt semmi. Az 5. zacskóból szinte csupa 4-es elemből kellett felépíteni a háttér nagy részét. Meg is fájdult a kezem, de mégis annyira tetszetős a végeredmény, hogy feledteti az emberrel a fáradalmakat. Most jön a 6-os zacskó maga a fekete keret és utána már csak a fák meg a többi 3d elem lesz vissza.

Djuree: Tényleg nagyon szép,bár én nem vállalnám be. :)

Apropó, valaki esetleg megépítette a Hókusz pókusz házat? Mintha nem menne annyira mint az Eldorádó erőd, vagy tévedek, azonban nekem tetszik mind a kinézete mind a hangulata, csak jelenleg még nagyon drága.?

Ha a wv szett 100 euro lesz,akkor miért ne lehetne a másik csak 130? Hátha a Lego is érzi hogy nem megy úgy a szekér, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

(#69015) Mauzes válasza RapaNui1 (#69014) üzenetére


Mauzes
őstag

Azt honnan tudod, hogy az Eldorado erőd mennyire megy?

(#69016) Djuree válasza RapaNui1 (#69014) üzenetére


Djuree
félisten

a hókuszpókusz nekem is tetszik, de az ára nekem már too much. :(
az eldoradot viszont be kell szereznem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#69017) LÁZ válasza GALARDO (#69003) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, ez valóban egy jól dizájnolt készlet, nálam is a sarokban pihen még dobozban.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#69018) RapaNui1 válasza Mauzes (#69015) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Igazad van, csak az itteni hozzászólásokból és az internetes találatok sűrűségéből vontam le következtetést, de biztosat nem.tudok :)

(#69019) Throme válasza Mauzes (#69007) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is ez a problémám, hogy valami Ideas - és most már van olyan, hogy - Icons , akkor kap egy spéci legós szorzót az ár....
Ezért is örültem anno, hogy pl a kis Fiat 500 , Creator vonalon jött ki, Ideas helyett.

Itt van pl a Camaro.
Icons!! szinte egy Mustang 2 (aminek az árát szépen hozzáigazították a Camaro-hoz természetesen).
De lehet említeni a Porsche 911-et is, az is Icons...

Olyan jól elvoltak ezek a szettek a Creator/Creator Expert sorozatban.
Dobozuk is szebb volt, mint ez a fekete Icons.
Tudom, nem muszáj megvenni.

(#69020) Mauzes válasza Throme (#69019) üzenetére


Mauzes
őstag

Mondjuk szerintem semmilyen témában nem igazán reális, hogy 130 dollár / 2000+ db áron jöjjön ki manapság egy új "normál" (nem art/kép/stb) szett.
Még a kifejezetten korrekt árú A-Frame Cabin is 180 usd
Hocus Pocus 230
Vang Gogh is 170, pedig tavalyi és sok apró elem van benne
Fele ekkora The Office is 120
2/3 ekkora Camaro 170, stb.

(#69021) sb válasza wolfcsibe84 (#69006) üzenetére


sb
veterán

Most értem ide, hogy rákérdezzek az árra, hogy ez mennyire lehet valós, de látom másnak is feltűnt. Ennyiért ez több mint jónak tűnik.

@RapaNui1
A WV-t már én is említettem pár napja de ott hozzá is tettem, hogy szvsz szokásosan jó árban jön. Ott azt látom, hogy (talán az ünnepre tekintettel? biztos naív vagyok) valahogy kedvező mindig az ajánlat. 1200-1500db-osak jönnek 90-100 EUR-ért, még HUF-ban sem vészes árfolyamtól függetlenül sem, 37-42k között. De ha van még kedvezmény és általában jön 1, de inkább 2 karácsonyi gwp akkor még jobb.

A Hókusz pókusz jellege miatt bejön, de az ára... az Eldorado nálam is előrébb van de ott is egy jó nagy diszkonttal venném csak meg.
Ill. amiatt, hogy egy rakás szett áll nálam még bontatlanul, inkább azt nézem mi fut ki, ami most jött ki arra lesz még pár évem. Talán rosszabb áron, de akkor majd újragondolom ott helyben. A fizikai keretek már erősen kötnek.

(#69022) bordi10


bordi10
senior tag

Ahsoka Tano T-6 jedi shuttle :C

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#69023) Sundesz válasza Djuree (#69009) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez csak 1 Elvis?

Hörcsög Powa'

(#69024) Llew válasza bordi10 (#69022) üzenetére


Llew
senior tag

Szerintem az egyik legbénabb SW hajó. A visszahozása mögötti célt sem igazán értem.
Nem volt annyira ikonikus, nem egy praktikus csapatszállító, eddig nem tudom mennyire volt felfegyverezve, a neve - a Jedi shuttle - suggalhatná a remenyt, hogy a rend visszatert, de pont ez miatt nem gondolnám, hogy lett volna eselye túlélni a birodalmi időszakot. Ráadásul Ahsoka mindog hangsulyozza, hogy ő már nem jedi.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#69025) bordi10 válasza Llew (#69024) üzenetére


bordi10
senior tag

Kidobták gyorsan a sorozat végett, nem ennyiért, de én meg fogom venni, legalább nem "unalmas" szürke + ott a "nyomás" a kisfiam részéről :DDD

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#69026) Llew válasza bordi10 (#69025) üzenetére


Llew
senior tag

Persze, a sorozatba visszahozását nem értem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#69027) nexus6 válasza Sundesz (#69023) üzenetére


nexus6
aktív tag

ha jól emlékszem igen, az elvisből építhető még messi és ironman is, én is meg akarom építeni mind a 4-et

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#69028) legopingvin válasza Djuree (#69009) üzenetére


legopingvin
kezdő

huu ez parádé :C

(#69029) Djuree válasza Sundesz (#69023) üzenetére


Djuree
félisten

bezony. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#69030) Throme válasza Mauzes (#69020) üzenetére


Throme
veterán

Oké, ez igaz, hogy a 130 dodo nem jellemző ilyen darabszámok mellett.

Most, hogy ránéztem a Brickset-re, valóban nincs igazán differencia a nyitó árakban (arányaiban és alkatrész egységárban) Creator vs Icons,
Abból indultam ki, hogy webshopokban az Icons, Ideas kategóriák nem csökkennek árban olyan mértékben, mint a többi kategória (okát nem tudom). Ezért sírom vissza a Creatort / Creator Expertet.

(#69031) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Most néztem meg legós Zoli bemutatóját a Liebherr daruról. Hatalmas lett, ez már tényleg nem normális dolog a Lego részéről, ráadásul lehet hogy a mágneses ellensúlyok dobják meg annyira az árát, bár a motorok száma és a megalomán új alkatrészek sem javítanak rajta. Persze így összerakva tetszik, meg biztos jó az építési élmény is, a motorikus funkciókat is szívesen kipróbálnám de utána mi lesz vele, vagy ha az ember el akarja adni vajon mennyiért lehetne továbbadni. Ez már az a kategória ami mégha tetszene is akkor sem vagyok hajlandó ennyit kifizetni érte.

(#69032) Crus válasza RapaNui1 (#69031) üzenetére


Crus
őstag

Matricák. Nincs dedikált távirányítója. Értelmezhetetlen méret. Ár.

Ettől függetlenül ujjongva építeném össze, az csodás lehet, utána meg fogalmam sincs hová tenném, a cirka 50 másik készlet mellé.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#69033) Segal válasza RapaNui1 (#69031) üzenetére


Segal
veterán

Ezt a kérdést már a toronynál is feltehetted volna magadnak :C

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#69034) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Sziasztok. Gyors segítség kellene, nincs most időm minden hozzászólást visszanézni. Szóval melyik az a program vagy oldal ahova ha beütöm egy lego alkatrész számát akkor az kilistázza, hogy az melyik készletekben található meg. Egyáltalán van erre alkalmazás? Köszönöm a segítséget

(#69035) Dilikutya válasza RapaNui1 (#69034) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bricklink :)

Más: 60328 vizimentős szett a szolnoki Müllerben is 4200 Ft, szóval tekinthetjük általánosnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#69036) maross válasza RapaNui1 (#69034) üzenetére


maross
veterán

sima bricklink nem jo? pl ez, jobbfelsoben "item appears in 45 sets"

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#69037) Zotyipotyi


Zotyipotyi
csendes tag

3. Siófoki KockaShow-n voltunk ma a családdal. Lehetett távirányítós legokat is kipróbálni. Legozni is lehetett. Gyerekeknek is nagyon tetszett. 1 órát eltöltöttünk ott. Szerintem aki teheti, érdemes megnézni.
Pár kép kedvcsinálónak:

(#69038) Llew válasza RapaNui1 (#69034) üzenetére


Llew
senior tag

Bricklink, brickset com mindkettő

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#69039) balint82 válasza RapaNui1 (#69031) üzenetére


balint82
senior tag

Valamivel fel kell építeni az Eiffelt. :DD

Google Pixel 4a

(#69040) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

⅕Köszi mindenkinek a Bricklink segített 12 készletet sikerült eddig megtalálni 1-1 speckóbb alkatrész, vagy matrica alapján.

Segal: A toronyhoz járt 2 vagy 3 gwp pontok, majd eladtam 200 ért, így maga az élmény ingyen volt, de ez már túl drága

[ Szerkesztve ]

(#69041) joe-ker válasza RapaNui1 (#69034) üzenetére


joe-ker
senior tag

Van egy szett kereső excel táblázat ahova beírod 3-4 db alkatrész számát és szinét,majd kiadja melyik szettekben volt. Sajnos csak 2018-ig ismeri a szetteket.
Ha érdekel akkor írj rám átküldöm.

(#69042) balint82 válasza joe-ker (#69041) üzenetére


balint82
senior tag

Olyan nincs esetleg ,hogy beírom a szetteimet és kiadja,hogy milyen moc-okat tudok megcsinálni?

Google Pixel 4a

(#69043) joe-ker válasza balint82 (#69042) üzenetére


joe-ker
senior tag

(#69044) Dilikutya válasza Zotyipotyi (#69037) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tavaly nyaralás első napján a Balatonra menet beugrottunk ide. Asszony meg a gyerek a vonattal balesetet okoztak. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#69045) kbalage2 válasza RapaNui1 (#69031) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Bár nem néztem végig az egész videót, de remélem nem hangzott el az sehol hogy mágnesesek az ellensúlyok, mert nem azok, szimpla tömör műanyag. A szett árát meg elsősorban a mérete határozza meg, másodsorban pedig hogy ~5,5 kg. Ehhez képest pl. a Ferrari Daytona nem sokkal több mint 3 kg-nyi műanyag és cserébe $450 a listaár, úgy hogy semmi elektronika nincs benne.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#69046) balint82 válasza joe-ker (#69043) üzenetére


balint82
senior tag

Ez megvan, köszi. Arra gondoltam , hogy pl. egy 10300-ból meg egy 10305-ből milyen elvont moc-okat tudok alkotni. :DD

Google Pixel 4a

(#69047) RapaNui1 válasza kbalage2 (#69045) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

De igen elhangzott, hogy 0,9 kg az ellensúly melyek új alkatrészek és mágnesesek, ráadásul a videó alapján valóban az jön le hogy szinte összecuppannak mintha valóban mágnes alkotná a műanyag belsejét. Az is elhangzott, hogy feltehetően többek közt ez járult hozzá a készlet árához, na meg a motorok vagy 100k-val megdobták azt.

(#69048) kbalage2 válasza RapaNui1 (#69047) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Jaj... mivel szép nagy lapos felületük van ezért valóban úgy tűnhet hogy némileg "összecuppannak", de egyáltalán nem mágnesesek, és maximum nettó súlyban járulnak hozzá a készlet árához.
Az elektronika árára az Audi készlet alapján lehet következtetni, az listaáron 72k és fele ennyi hubot-motort tartalmaz, szóval én olyan 80-90k-ra saccolnám a Liebherr elektronikus részét.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#69049) mancer7151 válasza kbalage2 (#69048) üzenetére


mancer7151
tag

Hát az a 24db valami állítólag egy kiló. 41-42g per darab. Ez a panel 8.8g. [link] Lehet tömör, ja.

Nem kicsi az eredeti: https://www.liebherr.com/en/usa/products/mobile-and-crawler-cranes/crawler-cranes/lr-crawler-cranes/lr-13000.html

[ Szerkesztve ]

(#69050) mancer7151


mancer7151
tag

Egy darab liftarm :Y

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.