Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) R3ĐßuŁŁ válasza Pötyi (#1649) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Eddig Castle és Pirates készleteket gyűjtöttem. Mivel a nagy része megvan ezért most az SW következik. Az újat is beszereztem már, de egy régi készlethez nincs hozzáfogható :P

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1652) LÁZ válasza Fr0z3n (#1650) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kb sehogy, a minime-t már összedobtam, az Echo-1 felénél járok, jövő7en sztem már lesz belőle iromány ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1653) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1652) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A mini-t a hónapba rendeltem be én is, szerintem kötelező darab. Az előrendelésnél azt hittem csak az előrendelők kapják meg a polybag minit,de így hogy a hónapban minden rendeléshez adják már nem is annyira exkluzív :D. A camper van-en gondolkodtam el a héten nagyon. Szerintetek érdemes megvenni? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1654) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1653) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az esélyt meg kell adni mindenkinek, igy kb elég 17k-t költeni, ha valakinek csak arra fáj a foga, nem sokáig lesz ez az akció sem, a Camper Van szintén must have, jó cucc, azt még itthon vettem 25ért vmelyik boltban.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1655) Napfénysüti válasza R3ĐßuŁŁ (#1653) üzenetére

Camper Vant megvettem a páromnak anno, szerintem szeniális egy készlet ha elgondolkodtál rajta én ki nem hagynám a helyedben. :N

Més que un club!

(#1656) R3ĐßuŁŁ válasza Napfénysüti (#1655) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Most az egyik online boltban van relatív alacsonyabb áron. Lehet beszerzek egyet köszönöm !

LÁZ: Persze ez igaz, csak így már nem nagy exkluzív a cucc. Sajnos nemrég volt a spaceman-es akció. Azt sikerült sikeresen kihagynom sajnos, pedig az elég ütős kis készlet :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1657) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szerintetek, hogy éri meg. Vadászni használtan neten, ömlesztettet venni, vagy újra beruházni?

(#1658) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1657) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szerintem vadászni a legjobb. Bár attól függ mi a célod. Csak úgy építgetni vagy konkrét készletre vadászni stb. Ha sok pénzed van akkor természetesen újonnan megvenni. Én csak újonnan veszek vagy vadászok közel új állapotú régi készletekre ( ezek kb fény évente vannak aukciók oldalakon ), de ritkán lehet találni :) Most pl találtam régi SW-ből rengeteg készletet közel új állapotba ( cantina, tie fighter, droid escape, b-wing, desert skiff, AT-ST, ewok attack, ) Sajnos a slave I-ről lemaradtam pedig az az egyik kedvencem :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1659) LÁZ válasza Fr0z3n (#1657) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ha számit a kölök is, van-lesz, akkor ömlesztett, ha magadnak, akkor én a használtra esküszöm, 1x összerakottak, igaz, hogy az enyéim mind régebbi készletek, boltban már nem gyártják, újat én akkor veszek boltban, ha jó árban van, igaz már csak a legótól, a vip miatt, jelen állapot szerint egy 10essel lesz majd kevesebb a batmobil ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1660) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1659) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

10essel kevesebb? Hogy hogy? :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1661) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1660) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

már összegyűlt annyi a vip pontokból ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1662) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1661) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Azt hittem van extra kedvezményed valahogy :P :D Nekem most sajnos 1500 Ft-nyi pont van csak :( :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1663) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1662) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

vip pontért cserébe bárkinek rendelek az oldalról :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1664) Fr0z3n válasza LÁZ (#1659) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Annyira kedvet kaptam, hogy gyors mentem egy kört 3 boltban, se semmi fogamra valót nem láttam. Van egy kifejezetten használt legoval foglalkozó bolt is, de azt majd holnap. Nekem a lényeg, hogy tetszen meg, hogy jó áron. Néztem ilyen ömlesztett készletek a neten, de ami tetszene az messze van. Én meg szeretem megtapogatni amit veszek. Szintén holnap megyek, megnézek egy kis készletet. Leginkább dínók meg állatok vannak benne, ránézésre jónak tűnik. Jelentek ha siker van :D

(#1665) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1664) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha újat veszel akkor webboltokból érdemes rendelni ugyanis sokkal olcsóbb mint egy boltból vásárolt új termék :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1666) dime27


dime27
őstag

Hétvégi elfoglaltságom :))

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1667) Fr0z3n válasza dime27 (#1666) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Like! :D Ezt néztem én is. Mennyiért sikerült hozzájutni?

(#1668) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1665) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Igen, azt néztem. 3-5e ft difi van minimum. Meg azért neten egész jó leárazásokat lehet kifogni.
A Müllerbe is voltam most. Van egy technic teherautó pneumatikus emelővel. 1 éve is ott láttam ugyan annyiért mint most, 42k. Az istenért se akarják leárazni.

[ Szerkesztve ]

(#1669) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1668) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Boltokba nézegetni sem érdemes. Néha néha vannak akciók, de pl amikor bejelentettek az allee-ba egy 50%os akciót akkor nyitás előtt már sorban álltak az emberek. Boltoknál kb sosincs semmi akció bár neten sincs sok. Én bocsánat a reklámért, de a kocka.hu-ról és a kockarakoról rendelek mindig illetve a legoshopból, de onnan csak az ajándékok miatt :P Ezek a legjobb webboltok most szerintem, de javítson ki valaki, ha tévedek. Te is innen mazsolázz szerintem :) sok pénzt takaríthatsz meg.

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1670) dime27 válasza Fr0z3n (#1667) üzenetére


dime27
őstag

23k ;) :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1671) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1669) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A kocka.hut néztem már én is. Annyi az egy bajom van vele, hogy úgy érzem magam mint kisgyerek a cukorka boltban. Csak épp muternál van a pénztárca :((( :DDD

Dime: egész baráti a méretét tekintve. :)

[ Szerkesztve ]

(#1672) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1671) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Rám is rám szól az asszony néha :DDD

Miket gyűjtesz ? :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1673) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1672) üzenetére


Brumi
senior tag

a kocka.hu tényleg olcsó, megéri ott vásárolni, bár néha az újdonságok kicsit csúszva jelennek meg. Mondjuk most érdekes volt, mert a Volvora rögtön az volt kiírva, hogy elfogyott.

Nálunk jó a helyzet, mert mi párommal közösen gyűjtjük a legot, így vita sosincs belőle :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1674) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1673) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Párom is szereti szerencsére, de néha kicsit megszalad a vásárlási lista 1-2 + készlettel,persze vita nincs soha belőle :DDD Igen sokszor csúszva jelennek meg, bár ez nem probléma. Sajnos akciót még soha nem láttam az oldalon, de reméljük ami késik nem múlik. :) A héten rendeltem tőlük a 2 új ideas készletet. Szerintem mind a két készlet kötelező :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1675) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1672) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Gyűjteni nem gyűjtök semmit. Régebben vettem pár technic járművet, aztán átálltam a fém építő készletekre. Van 5 nagy doboznyi, majd lefotózom. Most festünk és ideiglenes leköltözött a pincébe. Unimogra gyűjtögetek vagy 2 hónapja, de használtan is 40 körül van. Aztán ha nyerek a lottón, egy mindstorm robotot szeretnék.
Neten szoktam nézni a terepversenyeket. Eszméletlen milyen hajtásláncokat hoznak ki a legokból.

(#1676) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1675) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én sajnos pont a techniceket nem csípem annyira :D

Apropó van itt castle fan a fórumon? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1677) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1674) üzenetére


Brumi
senior tag

Akciók valóban nincsenek, de amíg jók az árak, addig ezzel nincs gond (máshol ha akció van, akkor sem olcsóbb náluk). Az egyetlen gondom, hogy pick-pack pontra nem szállítanak, a melóhelyen meg mindig látják a nagy LEGO feliratot a dobozon és kíváncsiskodnak.

Mostanában mi nagyon sok holmit vettünk, és hamarosan jön a mini is, meg szerintem megveszem az exo-suit-ot is, de aztán csönd lesz egy darabig...

Jut eszembe: nincs brickset lista a meglévő készletekről? Kíváncsi lennék a gyűjteményekre itt a fórumon! :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1678) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1677) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én házhoz szállítással szoktam rendelni szerencsére a családból van aki át tudja venni kora délután is.

Fú majd egyszer én szívesen csinálok listát csak rengeteg ideig tartana :)

Majdnem minden Castle,Pirates. Minden lotr és hobbit. Modularokból is majdnem mind. Sw is gyarapszik szépen lassan. Winter készletekből sajnos csak 2 egyenlőre. Exkluziv készleteket is gyűjtöm. De én is kíváncsi lennék másokéra :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1679) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1676) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ha már boltban voltam, hoztam újságot. A 70403-as castle készletben jól néz ki a sárkány. Meg a Lego movie-s cuccok is jók, főleg a 70814-es robot. Elfogadnám.
Azt nem tudja valaki, hogy lehet a Legotól külön figurákat venni? Kell egy Emmet és a sárkány :D

[ Szerkesztve ]

(#1680) LÁZ válasza Brumi (#1677) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mindjárt összerántom a listát :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1681) R3ĐßuŁŁ válasza Fr0z3n (#1679) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sajnos szerintem ez az új castle vonal borzasztó lett. Meg sem üti a régi készletek szintjét. Visszasírom a régi castle vonal tervezőt, mert kezd kicsit nevetséges lenni ez a vonal. Egyedül a 70400-as készletet vettem meg ebből a témából. A 4 minifig+kutya+rengeted pénz és extra kieg kb 2400 Ft-ért ajándék :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1682) Brumi válasza LÁZ (#1680) üzenetére


Brumi
senior tag

Már várom a listákat! :)

A sort megnyitom a sajátommal. :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1683) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1682) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A toyshop és a bakery illetve a 6102,6251.eladó? :P

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1684) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1683) üzenetére


Brumi
senior tag

Kizárt :D Az nagy kedvenc itthon is, karácsonykor az a dekoráció :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1685) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1684) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

És a másik 2? :P

Idén ami kijön az nem semmi a winter kategóriából ! Must have kategória :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1686) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1685) üzenetére


Brumi
senior tag

A mikulás háza tényleg jópofa lesz! Régen volt egy karácsonyi vonat, ami nagyon kellene, de 90-100k körül mozog, ami irreális.

A teljes modular sorozat kellene, de a régiek nagyon drágák, talán az újabbakat még beszerezzük, és ami tetszene még az a Vestas szélkerék, de azt is horror áron mérik.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1687) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem találtam szabályzatot. Szabad itt említést tenni arról, ha megválnék pár készletemtől? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1688) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1687) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerintem nem fog senki tiltakozni ha 1-2 ilyen hozzászólás is bekerül a fórumba :) De majd mások kijavítanak, ha tévednék.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1689) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1688) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Van pár Castle-fantasy era témából való készletem amitől megválnék. Csak gyűjtőknek adom el, nem akarom aukciós oldalra rakni. Azért válok meg tőlük mert lassan hely szűkében leszek és csak a legritkább készleteket tartom meg ebből az altémából :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1690) Fr0z3n válasza R3ĐßuŁŁ (#1687) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Max ha erre téved egy modi akkor törli. Szerintem nyugodtan.

(#1691) LÁZ válasza Brumi (#1686) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az én kockahalmom, + kb 175 figura a falon, most dobozban, illetve a gyerekkori készleteket nem jelöltem be, abból is rengeteg volt, karácsonyra sztem a 3 maersk hajó lesz a missön ;)

ps. a Fairground Mixer szintén listás :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1692) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1691) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Fairground mixer nagyon szuper készlet ! Ott is azt hittem hogy az előrendelésnél a lufis árus csak ehhez a készlethez fog járni, aztán következő hónapban minden rendeléshez járt természetesen :( :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1693) Fr0z3n válasza LÁZ (#1691) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezek az advent calendarok mocsodák?

Ha unod a Batman autót (7784), jussak eszedbe :D

[ Szerkesztve ]

(#1694) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1692) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

jó, de a min. 17ezres rendelésekhez járt, nem dobálták azt sem mindenki után :D

@Frozen: mint általában az adventi kalendárok, karácsonyig nyitogatni kell, és mindegyik alatt van egy mini sw űrhajó, illetve 4-5 limitált figura. Van City-s is, nem csak ez a starwars-os

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1695) Fr0z3n válasza LÁZ (#1694) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Közben utána néztem, idén is lesz sw készlet. Egész jó. Inkább ezt nyitogatja az ember mint a hagyományos csokis verziót :)

(#1696) Brumi válasza LÁZ (#1691) üzenetére


Brumi
senior tag

Az a Boeing repülő nagyon szép darab! Ha lesz időd tedd be a régieket is, meg a figurákat.

A körhintát megjelenéskor rendeltük be, pedig eleinte nem is tetszett :) A lufiárust múlt héten szereztem be BL-ről 3810-ért.

Karácsonyra is már van ötletem :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1697) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1696) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Pedig ahhoz adták ajándékba a lufiárust. Legalábbis nekem volt hozzá :)

Vagy te Mo-ról rendelted?

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1698) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1697) üzenetére


Brumi
senior tag

Csak nem a lego shopból vettem, hanem a kockamániáról rendeltem, ott pedig nem járt hozzá sajnos :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1699) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1698) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Utólag eszembe jutott, hogy e miatt igen :D Mennyibe volt itthon? Nem is néztem :)

Van ám nekem is flickr ! :P https://www.flickr.com/photos/122786418@N03/

Sajnos nagyon keveset fotóztam le a készleteimből. Ide inkább a MOCos képeket tettem :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1700) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1699) üzenetére


Brumi
senior tag

Úgy emlékszem 41k volt, de most olcsóbban kapni.

Ejj, de szép diorámák! Ha saját, akkor gratulálok! Nekem is vannak LEGO-s képeim a flickr-en, de a legtöbb Legolandos, szettekről nincs sok.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.