Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészültem Boba Fett tróntermével. Hogy mire jó és miért jó ez a szett azt nem tudnám megmondani. Egyetlen értelmes dolgot találok ebben a készletben azok pedig a minifigurák. Legalább jól néznek ki. Ettől függetlenül ez a készlet nem ér szerintem 40 ezret de még 30-at sem. Sem az építése, sem a végső kinézete szóval egyáltalán semmi nincs benne ami engem megmozgatna. Ennél még a diorámák, vagy a sisakok is jobbak és ötletesebbek. Esetleg akinek megvan a Cantina mellette kis kiegészítő épületként jól nézhet ki de kb ennyi. Tettek bele 2db kis billenő lépcsőt, meg behajtható a 2 oldala, kihúzható a trón a helyéről. Játéknak kevés, kiállítási darabnak nulla, szóval számomra ez az a készlet ami semmire sem volt jó csak pénzkidobásnak. Na mindegy kell ilyen is az ember csak ebből tanul.

[ Szerkesztve ]

(#66002) ripla válasza Throme (#65996) üzenetére


ripla
őstag

Azt nem is figyeltem, de lehet. :)

(#66003) Petya25


Petya25
addikt

Valaki tud egy jó MOC-ot a Verdákból Hudson Dokihoz és/vagy Joe Komposztorhoz?
Verdák Young Smokey és Dirt Track Hudson Hornet kisautó szett 1/55 - Mattel  vásárlás a Játékshopban
A motorháztető alatt, fókuszban: Joe Komposztor | Verdák | RSN - YouTube

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#66004) Djuree válasza RapaNui1 (#66001) üzenetére


Djuree
félisten

teljesen mindegy, te mindet szart is megveszel. :)) :DDD
előtte nem szoktál review vidiket nézni amúgy? abból sok kiderül.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66005) RapaNui1 válasza Djuree (#66004) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ezt miért vettem meg anno már nem tudom. Bemutató videókat néha szoktam nézni, de az nem ugyan az mint saját kézből megtapasztalni a dolgokat, egyébként első blind alapján tetssett ez a készlet. A sok készlet közül most akadt egy ami épp nem tetszik ettől eltekintve nagyon ritka az olyan alkalom amikor olyan készletet sikerül megvenni ami nem jön be. Azért azt nem mondanám hogy mindent megvennék, arról pedig nem tehetek hogy a nagyobb készletek szinte mind tetszenek ez már inkább a Lego érdeme mintsem az én gyengeségem.

(#66006) Angelina87 válasza RapaNui1 (#66001) üzenetére


Angelina87
tag

Szia, jó olvasni a negatív véleményt is Tőled, már kezdtem azt hinni a sok pozitív komment után, hogy nagyon sokszor becsukod a szemed :))
Nekem nincs meg ez a készlet, nem is tervezem, viszont videókból- képekből kimondottan tetszik, egyedi darabnak tűnik.
Várjuk a további építéseket Tőled, nem tudom lassan darabszámban nem hagyod-e le a Legos Zoli számait :))

" A világon vendég vagyok."

(#66007) Djuree válasza RapaNui1 (#66005) üzenetére


Djuree
félisten

az a baj nekem is tetszenek, csak helyem nincs, van egy csomó bontatlan is amit össze akarok rakni, de nincs hely egyenlőre. el kell adnom párat. :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66008) Tyler Durden válasza Djuree (#66007) üzenetére

Én most realizáltam igazán ezt a hely parát. Összeraktam a Barracuda Bay-t és nekiláttam a Bugatti Chironnak. Barracudát még elsuvasztottam a könyvesszekrény tetejére a batwing mellé, de a Chiron-t már csak valamelyik gyerek szobájába tudnám tenni. És akkor még dobozban figyel a lambo, az UCS Razor és Falcon, hogy csak a nagyobbakat említsem. Nálam is eladás fog jönni :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#66009) Djuree válasza Tyler Durden (#66008) üzenetére


Djuree
félisten

nálunk is már minden szobában tele van a szekrény teteje is, mondjuk azok asszony legói, de a gyerekek legói is a szobájukban össze vissza vannak már a ruhásszekrényben is, párom ki van akadva hogy nincs hely a ruháikat hova tenni mert kinyitja a szekrényt és esik ki a lego onnan is. :DDD
akarok csinálni polcokat nekik is, az én szobámban már minden szabad falon polc van. :D
az a baj ha nagyon összezsúfolom a legokat akkor meg nem mutatnak jól. meg engem is idegesít, pedig már most is zsúfoltak a vitrinek is.
pici a szobám, de ez van...
ucs razor nekem is tetszik de esélytelen, nagyon nagy. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66010) balint82 válasza Dilikutya (#65976) üzenetére


balint82
senior tag

:R.

Azt hiszem ma elmegyek bótba.

Valakinek vegyek újságot?

Google Pixel 4a

(#66011) Tyler Durden válasza Djuree (#66009) üzenetére

Nálam is ugyanez van, annyi, hogy nekem nincs saját szobám, a 3 gyerekhez pakolgatok, mikor mit :D
Sajnos radikális változtatás fog következni, első kanyarban már csak olyat akarok megvenni, ami tutti marad hosszútávon /ami így eszembe jut hirtelen, Ecto-1, Back to the Future, UCS SW készletekből Slave1, Tie Fighter meg az új X-Wing, illetve a 31120ból 3x majd újraalkotva 5x MOC, Saturn rakéta illetve Discovery sikló/ Tudom ez is baromi sok, de ezek nagyon tetszenek, cserébe pl az 1:8-as kocsik mennek eladásra pár kisebb készlettel együtt.
Polcokat már én is ácsoltam nappaliba pl, de ilyen vitrineket nincs hova letenni, illetve lerakhatnék csak akkor asszony meg kirakna :D

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#66012) Mozaart válasza Djuree (#66009) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nálam "kicsiben" az Ágynemu tarto felem eso resze teljesen dugig bontatlan sw szettekkel.. :D De szerintem altalaban ez az elso lepes a lavina fele.

Tovabba a bontott dobozaim a regi gyerekszobamban vannak elkartonozva de ott is fogy a hely. Tovabba itt van sajnos az UCS Falcon es Landspeeder. :D

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#66013) balint82 válasza Mozaart (#66012) üzenetére


balint82
senior tag

Nálunk talán az étkezőben nincs Lego :)

Google Pixel 4a

(#66014) Djuree válasza Tyler Durden (#66011) üzenetére


Djuree
félisten

ja nekem ennyiből jobb hogy a saját szobámba lehet bármi, azt mondta az asszony ott lehet kupi de máshol rend legyen. így az én szobámba van minden bezsúfolva, 2 vitrin van de alig férek el egy kis sávban. :DD
emeleti helység, második fürdő+wc volt de nem kellett 2 ezekből így el lett bontva és ebből lett a szobám. :DDD van vagy kemény 8m2 de az enyém csak. :C
bár jobban belegondolva a wc mégis jó lenne.... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66015) Mozaart válasza balint82 (#66013) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nálunk, ha egyáltalán lesz lehetőségünk önálló kertes házra, egy sötét lego szobát tervezek, hogy az UV ne roncsolja. Mint ahogy egyik kollega is így tesz. Legalábbis nálam a hely melett ez is hozzátesz hogy ne bontsam ki a Falcont vagy a Speedert. Ezek már olyan értékkel bírnak, hogy nem szabad "játszani" velük. :D

Persze a valóság mindig mindent felülír. :R

#66014Djuree
Sokunknak szerintem az az egyik álomfaktora, hogy saját helyiség, középen egy lego városnyi terepasztallal. Szélen, hely szortirozónak / asztalnak építésre + egy tv amin mehet az aktuális favorizált movie / series. Illetve sok polc UCS szetteknek. Mindezt megfejelve portalanitó rendszerrel pl kp szellőzés. Mivel porolni egy egész városnyi diorámát. rémálom. :D

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#66016) balint82 válasza Mozaart (#66015) üzenetére


balint82
senior tag

Tényleg a külön wcben sincs. A fürdőszobában meg ott vannak a kicsi úszós duploi :)

Google Pixel 4a

(#66017) Djuree válasza Mozaart (#66015) üzenetére


Djuree
félisten

nálunk a padlás nincs beépítve, ott lenne hely, de nagyon sok munka lenne vele így esélytelen. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#66018) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#66019) ripla


ripla
őstag

szerk.: Ja, hogy ezek ajándékok a rendelések mellé?

Ezek aztán árak!
~52.000 (!!!) forint egy ránézésre 100-120 darabos Halálcsillagért, meg ~14.000 (!!!) forint egy kb. 50 darabos X-Wing-ért? Nos, mindegyik kimarad. :D
Szerintem ha mindkettőből leveszek egy nullát, összeválogatva kijön belőle ha egyesével veszem meg az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#66020) LÁZ válasza ripla (#66019) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, viccesek ezek a limitek, ha maradnak, lassan messzire gurul az a bogyó :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#66021) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Az hogy lehet, hogy a 40588 virágcserép már jár a kocka.hu-s vásárlásokhoz 55e felett, a lego.hu-n meg nyoma sincs?

(#66022) hami85 válasza LÁZ (#66018) üzenetére


hami85
tag

x-wing polybag kb 1490 Ft mindenhol.... funny a 40 dolláros limit ehhez.

(#66023) LÁZ válasza wolfcsibe84 (#66021) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

már a store fészbukján is promózva volt tegnap v tnapelőtt, előrébb járnak az időben :DDD , de valószínűbb, hogy a legot különösebben nem érdekli a frencsájz üzletek ajándékos poliszije...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#66024) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ezt mondjuk inkább adom, mint a gwp-ket, vip május 5, 50 dolcsi

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#66025) geriand76 válasza LÁZ (#66024) üzenetére


geriand76
csendes tag

Ez nagyon bejövős és ötletes. Viszont elég apró lesz.
Ha jól láttam kis fénykép méretű, vagyis 9*16-osak lesznek. De mondjuk egy hasonló téma mögött is királyul mutatna.

(#66026) balint82 válasza LÁZ (#66024) üzenetére


balint82
senior tag

Ez nagyon tetszik, szépek a színek is, bár mintha ez is eléggé eltérne a nyertes pályaműtől, DE nagyon adja.
Köszi Kbalage2 a videót,ezt most nem láttam jönni:C

50 dodó - - > 21e Huf szép szép, de lassan Párkányba fogok járni Lego-ért (is). :D

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#66027) balint82 válasza Dilikutya (#65976) üzenetére


balint82
senior tag

Köszi a tippet, minden volt. Vicces volt az újságoktól külön a polybagek 1590-es áron a pénztáraknál.

Google Pixel 4a

(#66028) RapaNui1 válasza LÁZ (#66024) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Látom te ilyen művész lélek vagy, mert nekem meg pont ezek a készletek nem jönnek be.

(#66029) Throme válasza balint82 (#66026) üzenetére


Throme
veterán

Kb Technic motor kategória db szám és ár tekintetében.
A 2xx darabos speed champion is 10k
Én már nem csodálkozom ezen

#66024LÁZ
Nekem is tetszik :K

#66028RapaNui1
... viszont a falon van még hely :) vitrinben nincs

[ Szerkesztve ]

(#66030) balint82 válasza Throme (#66029) üzenetére


balint82
senior tag

Egyedül az árfolyammal van problémám ezzel a szettel kapcsolatban :)

Google Pixel 4a

(#66031) Throme válasza balint82 (#66030) üzenetére


Throme
veterán

Azt is vedd figyelembe, hogy IDEAS, ami további drágító tényező :K

Árfolyam meg 1 évre beragadt a Lego-nál 400-420 Ft-on. Ha véletlen 320-ra lemenne a dodo, akkor is drágán fogják váltani.
Amúgy is veszik, szóval nem történik változás szerintem...

Webshopokban lehet egy picit bízni, de ők se nagyon mennek lejjebb egy bizonyos százaléknál. Bár! Az IDEAS valahogy nem szokott sokkal olcsóbb lenni, mint a S@H árazás... ez is vicces...

(#66032) sb válasza balint82 (#66030) üzenetére


sb
veterán

Igen, kb. 700db, 21k. Még rossz(?) árfolyammal is 30Ft/db amivel az olcsó szettek között van.

@Throme
Lehet, hogy gyorsan itt lesz a 320-as USD. A 18% kamathoz méltóan erős a HUF. Az első szellőig... sajnos értelmezhető kamattal valahol ott lenne ahova a Lego árazta, vagy ott se. :( Közép-hosszú távon szerintem ezt nem kerüljük el, de akkor már nem a Lego vásárlás lesz a gond. Bár, igazából az árfolyammal, árakkal már most se az a baj.
Addig lehet tárazni.

(#66033) tocsek18


tocsek18
senior tag

gyüjtsétek a pénzt a fekete kishableányra 170 euro

[ Szerkesztve ]

(#66034) LÁZ válasza tocsek18 (#66033) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

és tényleg... :DDD , besz@rás

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#66035) sb válasza Throme (#66031) üzenetére


sb
veterán

Nekem a Disney Up House tetszik nagyon (még két sima ház mellett), és ott sem vészes az ár/db arány, sőt, az már bőven normál ár alatt is kapható volt. Aztán megláttam az alsó szint 3 pöttyös mélységét (oké, a másik oldal és az emelet mélyebb) és valahogy nem vette be a gyomrom. Szép is, cuki is, nem is drága szvsz, de valahogy mégis süt belőle, hogy lehetett volna jobb egész kis plusszal is. Ez nálam most elvette a varázsát.

(#66036) Melezor


Melezor
kezdő

A Tie elkészült, nekem ez a verzió jön be a legjobban, pont jó méret, egyszerű de letisztultan szép. ( ez nem a végleges helye, az sw-k meg a hajók külön vitrinben lesznek, már ami befér :) ). [kép]

(#66037) RapaNui1 válasza Throme (#66029) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Lehet erre rájött a Lego is, hogy sok embernek már nincs hely az asztalon vagy a vitrinben, mi lenne hát ha a falra terjeszkednénk. Nem is elveszett meglátás ez. :)

(#66038) RapaNui1 válasza tocsek18 (#66033) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Ez viszont tetszik, érdekesnek tűnik

(#66039) RapaNui1 válasza Melezor (#66036) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Tenyleg jól néz ki bár Boba Fett trónterme után kissé félve nyúlok ezekhez a készletekhez :)

(#66040) Dilikutya


Dilikutya
félisten

41730
Müllerben spontán vétel volt húsvétra ÁK ár alatt. Szép házikó apró, jópofa részletekkel:







És itt egy flashback, amiből kiderül, Autumn hogy vesztette el a bal karját:

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66041) ZsZso válasza Dilikutya (#66040) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Csinos tényleg. Egyre jobbak a Friendses szettek.
Azért a félkarú csajszi üt, nem tudtam, hogy már van ilyen is.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#66042) Dilikutya válasza ZsZso (#66041) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vak, és tolószékes volt már, idén jött a félkarú lány, meg Chorizo a Far Cry 6-ból. :)


Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66043) ZsZso válasza Dilikutya (#66042) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

(Rákerestem, mert azt hittem szívatsz...)
Jajj, de le vagyok maradva, köszi, hogy képbe tettél. Nekem ez is új.
És még a feje is lukas szegénynek. :DDD

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#66044) Dilikutya válasza ZsZso (#66043) üzenetére


Dilikutya
félisten

Több készletben is láttam, valamelyik pár ezres csajos szobában, egy kutyamenhelyen, meg még valahol.
Kimondottan jók az utóbbi pár évben a Friends-ek, a rózsaszínt felváltották a tarka, élénk színek, és vannak pofás hajók, repülők is. A házak között akad persze egyszerűbb 4+ is, de pl. ez a lenti ház van olyan jó, mint pl. egy Creator 3in1 moduláris. De pl. a szelektív kukásautó is megüt egy jobb City szintet. Az űrakadémián az űrrepülő szintén.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66045) sb válasza Dilikutya (#66040) üzenetére


sb
veterán

Az új Creator házon kívül ez a másik ami tetszik. Általános City-város építkezésre.
Persze Friends, de ha a pár spec dolgot leszámítjuk akkor szvsz ritka egy "normális" ház a Lego felhozatalban.

De igazából az új városközpont szerű szett is nagyon jól sikerült szvsz.
Régiek közül meg ezt a pizzériát találtam még ami simán mehetne a City szettek mellé... vagy inkább a helyükre.

[ Szerkesztve ]

(#66046) Throme válasza sb (#66045) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon tetszik jónéhány Friends épület, csak nincs már hely nekik.
Egyedül ezek a doll-ok kialakításával van egy kis bibi. Mikor próbálom a stud-okra csatlakoztatni, akkor a lábszárukat kell fogni, mert a csípőjük könnyen hajlik.
Nyeklik nyaklik a doll. Egy figura - ha nem 30 éves - ebből a szempontból jobb.
szvsz

Az utánfutós miniházat már magamnak vettem :B . Azt még valahova besúvasztom.
Új Creator ház is megvan. Idénre kifújt a házas téma.
... ja nem , madárház... az még kell :K

(#66047) Throme válasza Dilikutya (#66040) üzenetére


Throme
veterán

Klassz lett !
Annak ellenére, hogy elég keskeny az épület. Úgy látszik ez az új módi (karácsonyi Fő utca ugye ;) ).
Megy az érzékenyítés, elfogadás ezek szerint és ennek a Friends - mi más - ad otthont.
Nincs ezzel gond. Gyerekkoromban volt ilyen srác a társaságunkban, akinek félig nőtt csak ki a karja.
Úgy emlékszem senki se bántotta ,sőt együtt játszott velünk.

(#66048) Dilikutya válasza Throme (#66047) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát én érzékenyen lenyesettem a karját Darth Sidious-al :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#66049) sb válasza Dilikutya (#66048) üzenetére


sb
veterán

Könnyű egy Friends lánnyal... de vajon mire ment a vérnyúllal!?

@Throme
Én még nem vettem Friends-et és asszem ez el is marad egy ideig. Most szabadulni kell pár doboztól... és még utána is kérdéses a magyarázat. :D
De várost építeni nagyon jónak tűnnek, ha lesz majd egyszer nálam akkor az volt a terv, hogy a doll-ok nélkül elég lesz, majd belakják a minifigek. :)
(Egyébként állatból van már pár Friends-es, mikor beszerzés ment akkor az is került be, azok jópofák nagyon a normál állatokhoz képest is.)

Nálunk épp a madárház lett meg húsvétkor de egyelőre még dobozban mert más projekt volt (motorizált, állítható felfüggesztésű Defender MOC). Mellé találtam még egy 31130 Creator polipos készletet... és a nyuszis gwp, azt összerakták azért. :)

[ Szerkesztve ]

(#66050) sb válasza Throme (#66047) üzenetére


sb
veterán

Szerintem sem rossz, emiatt talán hagyni is kell majd a minifig csere koncepciómat. A gyerekek amúgy is nyitottak de valahol tényleg gáz ha nem találkoznak bizonyos dolgokkal. Úgy elég nehéz...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.