Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Parson válasza tPedro_ (#32000) üzenetére


Parson
addikt

Olyan egyszerüen, hogy a 27-e biztonsági szempontból van megadva, jobb igy, mintha naponta kéne frissitgetniük, hogy nem holnap hanem csak holnapután kapod meg... ez igy kevésbé bosszantó a vevök számára sem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32002) Pötyi válasza Parson (#32001) üzenetére


Pötyi
őstag

Dehogynem bosszantó! Amikor életem legelső shop.lego.com rendelésének leadása után megláttam, hogy HÁROM HÉT a szállítás, ott, ültő helyemben agyfaszt kaptam! Most már persze tudom, hogy biztonsági szempontból van megadva ilyen tág időintervallum és biztos, hogy jóval hamarabb megkapod - csak ezt elfelejtették elmondani!

:DDD

QNX is cool!

(#32003) Freddy76 válasza h3lios (#31994) üzenetére


Freddy76
addikt

Pont ezen puffogtam én is... Ez a szett egyrészt kint lesz a nappaliban, másrészt nyilván játszik vele a gyermek. Tény, hogy kiállítva feltekerve mutatnak jól a vitorlák, de ha a hajóval játszik, ott kiengedve. Az, hogy gyűrődik, hagyján, de szerintem tönkre is megy...

Gondolom, eredeti Lego vitorlákat csak horror áron lehet szerezni. Egyszer régen írta valaki, hogy lehet venni olcsón jó minőségű utángyártottat, illetve lehet nyomtatni. Ebben valaki esetleg tudna támpontot adni?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32004) Warton válasza tPedro_ (#32000) üzenetére


Warton
őstag

Nekem is megérkezett, ez sokkal nagyobb doboz mint, amire számítottam. :Y

(#32005) zsuha


zsuha
aktív tag

Elhoztam otthonról a régi legoimat. Főképp, mert a nagyobbik kisfiúnk (aki 2 éves), folyton tönkreteszi a nagy szetteket, így most, egy mosás után, ezekkel fogunk játszani :D

Akkoriban sóvárogva nézegettem az éves katalógusokat, a hatalmas kalózhajók és a várak elképzelhetetlenül nagynak tűntek, és természetesen elérhetetlenül drágák voltak (a zsebpénzem számára).
Egyébként úgy emlékeztem hogy rengeteg kalózos, űrhajós, váras- sárkányos szettem volt, és most jöttem rá, hogy az a 3 + 5 + 2 db tűnt annyi rengetegnek. Ezek voltak a kedvenceim.
Visszaemlékezve, a 3 kis kalóz szett akkorának tűnt és akkor élményt adott, mint most mondjuk egy barracuda bay :)
Említésre méltóak a sima szettek, amiket szintén imádtam, valamint a kisebb technikek, amiket nagy öröm volt egyedül működőképesre kirakni, sok-sok próbálkozás után.

A Crystal Explorer Sub (1995) volt az utolsó szettem (akkor voltam 9 éves), szerintem ~11 évesen kaptam, de az már nem igazán érdekelt, és már akkoriban a lego sem.
Vicces, hogy a Whirlwind Rescue-t (bal felső technic) kb. 8 évesen kaptam, de azt sosem tudtam egyedül kirakni.
Szóval a nagy legozás ~5-9 éves kor között ment. Meg most, 30 után :D

[ Szerkesztve ]

(#32006) Parson válasza Pötyi (#32002) üzenetére


Parson
addikt

No persze, értem én, hogy az is bosszantó, de az csak 1x bosszant fel, aztan elkönyveled... viszont ha naponta kapnád az infót, hogy nem ma, hanem csak holnap, meg utána megint ugyanez következönap... az hidd el, hamarabb kicsapná a biztositékot többeknél.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32007) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok!

LEGOból főleg a NASA szetteket gyűjtöm, de sajnos amikor megjelent a Hayabusa 21101 és a Curiosity 21104, akkor nem volt épp rájuk keret. Ma már beszerezhetetlenek kb, vagy aranynál is durvább áron maximum.
Nem lehet valahol hozzájuk BOMot találni? Lehet én vagyok a béna, de google nem segített, cserébe ide vezetett :D

Előre is köszi!

Aláírás

(#32008) edgR válasza montyx (#32007) üzenetére


edgR
őstag

(#32009) montyx válasza edgR (#32008) üzenetére


montyx
aktív tag

De jó, köszi! :R
Erre őszintén nem is gondoltam :)

Aláírás

(#32010) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!

Van aki alzan rendel legot? Múltkor rendeltem tőlük egy csomagot volt benne egy kis lego, de minden szet volt törve benne. Tavaly volt ez, mennyire vigyáznak a dobozra? Remélem csak egyszeri eset volt jogy megsérült a doboz. Akinek jó tapasztalatai vannak megírhatná, bátrabban rendelnék tőlük

(#32011) Pötyi


Pötyi
őstag

Vakon vezessenek a népkonyhára, újpest drukker legyek, anyám basszam meg a ravatalon, több mint negyven éve legózok, de eddig azt hittem, hogy a bum az a vitorlásokon a vitorlarúd. Halvány lila fingom sincs arról, hogy mi a rákot jelent az, hogy "BOM"! Komolyan!

QNX is cool!

(#32012) thesound válasza Pötyi (#32011) üzenetére


thesound
őstag

Bill Of Materials, összeszerelési jegyzék

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#32013) Pötyi válasza thesound (#32012) üzenetére


Pötyi
őstag

Alaktrészjegyzék? Vagy összerakási útmutató?

Teljesen meg vagyok zavarodva, mint Ádám anyák napján. Mert hát akkor most a srác "BOM" -ot kér (ami alkatrészjegyzék), erre belinkelnek neki egy összerakási útmutatót. Mondjuk újabban az összerakási utolsó oldalán néha előfordul alkatrészjegyzék...

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#32014) thesound


thesound
őstag

Igen, úgy is fordítható. ERP rendszereknél összeszerelési útmutatót is tartalmazhat a db számok mellet.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#32015) Pötyi válasza Bencus88 (#32010) üzenetére


Pötyi
őstag

Sokan panaszkodtak, akik az Alzánál vásároltak törött, sérült dobozokra. Néhányan ugyan ép dobozt kaptak, de rá volt nyomva a doboz oldalára egy másfél négyzetméteres AKCIÓ! feliratú matrica, amit sehogy nem lehetett lekaparni, csak sérüléssel, pedig a tulaj áhította volna a szép dobozt is. Egy páran azért kaptak teljesen ép dobozt is, tehát a tapasztalatok megoszlanak. Sokan úgy vélik, hogy külföldön szállításhibás/szépséghibás készleteket árul az Alza és pont emiatt tudja kedvezménnyel adni. Az is benne van a pakliban, hogy külföldi raktárbázisról hozzák a dobozokat, ki tudja, mennyire törik meg, mennyire vigyáznak rá a rohamtempóban végzett szállítmányozás közben. Egyszóval lutri. Ha ezer százalékig fontos neked a szép doboz, akkor ne ott vedd.

QNX is cool!

(#32016) Pötyi válasza montyx (#32007) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezeket ismered?

QNX is cool!

(#32017) woros válasza Freddy76 (#32003) üzenetére


woros
őstag

Beszéltem a lego-val, nem kell túlaggódni. Majd, ha újra lesz pick-a-brick akkor venni kell 3 olyan vitorlát és kész, állítólag pár száz ft. Ha nem hozná fel a rendszer, akkor meg majd telefonon kell megrendelni és úgy is kell fizetni... igen.. telefonon keresztül. :K Vagy... venni kell még egy szettet és hajónak összerakni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32018) Parson válasza Pötyi (#32013) üzenetére


Parson
addikt

A BOM csak az alkatrészjegyzéket jelenti. Az összerakási útmutatót semmiképp, hiszen az a Buildung Instruction / Manual, etc.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32019) Pötyi válasza Parson (#32018) üzenetére


Pötyi
őstag

Ezt ne nekem mondd, nem én linkeltem alkatrészjegyzék-kérésre összerakásit...

:DDD

QNX is cool!

(#32020) Bencus88 válasza Pötyi (#32015) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nem erősítettél meg a rendelésben😂 majd max oda írom nekik megjegyzésben hogy vigyázzanak a dobozokra

Találtam egy másik jó oldalt. Kockavaros. Erről tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#32021) Parson válasza Pötyi (#32019) üzenetére


Parson
addikt

Sorry, ez igaz. Mindenesetre nem kell zavarba jönnöd, nem keverted össze a BOM jelentését. A BOM csak egy alkatrészlista.

Viszont az is tény, hogy mindkét összeszerelési útmutatót tartalmazó füzet (PDF doksi) végén van BOM is - ezért nem linkelt rosszat edgR.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32022) montyx válasza Pötyi (#32013) üzenetére


montyx
aktív tag

Mindkét esetben a végén ott a BOM, azért linkelte be. Teljes lista cikkszámokkal. Csak valahol be kell őket szerezni, bár az egyedi darabokat gőzöm nincs mivel fogom tudni pótolni. Max 3D nyomtatok abroncsot :D

Amúgy én is vágom mi a bum. Vágott már jópárszor fejbe! :D

Aláírás

(#32023) montyx válasza Pötyi (#32016) üzenetére


montyx
aktív tag

Nem ismertem, köszi a linket. Új vagyok még ebben a témában, mindig vásárolt legokat raktam eddig csak össze.

Aláírás

(#32024) Pötyi válasza montyx (#32023) üzenetére


Pötyi
őstag

"vásárolt legokat" ? :F

Itt mindenki azt rak össze! :DDD

QNX is cool!

(#32025) montyx válasza Pötyi (#32024) üzenetére


montyx
aktív tag

OK, de nem terveztem még sajátot, és BOM alapján se raktam össze szettet. Itt azért látom van tapasztalat egyeseknél.

Aláírás

(#32026) Pötyi válasza montyx (#32025) üzenetére


Pötyi
őstag

:F :F :F

A linken, amit adtam, hivatalos gyári Lego készleteket látsz! Ott az azonosító számuk is.

QNX is cool!

(#32027) Freddy76 válasza woros (#32017) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszi. Ezt a pick-a-brick-et teljesen elfelejtettem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32028) Janaboy válasza Pötyi (#32026) üzenetére


Janaboy
veterán

Sztem MOCra gondol, illetve arra hogy osszevadaszna alkatrészeket. :)

@Montyx összefoglalót elolvastad?

Janaboy

(#32029) h3lios


h3lios
addikt

Ma átalakítottam még egyben lévő hajóvá és azt kell, hogy mondjam a legnagyobb meglepetésemre jobban tetszik az eredeti hajóroncs verzió.

[link]
[link]

A majom egyébként sajna már nincs gyártásban, de hálistennek 1 régi Pirates szettből még tökéletes állapotban megmaradt.

Összerakott állapotban:

[link]

Majd 1 kis méretarány a legutóbbi nagy Lego hajókhoz viszonyítva:

[link]
[link]
[link]

B-tag: H3lios#2825

(#32030) woros válasza h3lios (#32029) üzenetére


woros
őstag

A kaloz zaszlok forditva kell alljanak, mert hatulrol fuj a szel. :B

Nekem amugy hajoban is tetszik, csak az agyukat sajnalom, hogy nem fernek be a helyukre ebben a verzioban.

(#32031) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket!
Találtam egy szettet 75249 (bricklink)
13-14 között árulják a bontatlan készletet, itthon 18-19 a legolcsóbb. Hol látom, hogy mennyi lenne a postaköltség illetve kitől lenne érdemes megrendelni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32032) Pötyi válasza Bencus88 (#32031) üzenetére


Pötyi
őstag

A boltok általában le szokták írni a vásárlási/szállítási feltételeket a "Terms" fülön.

QNX is cool!

(#32033) Bencus88 válasza Pötyi (#32032) üzenetére


Bencus88
nagyúr

aha megvan köszi :) Új az oldal nagyon

(#32034) h3lios válasza woros (#32030) üzenetére


h3lios
addikt

Ja, félreértés ne essék az ép kalózhajó is baromira jól néz ki. :D

A zászlókat pedig benéztem, pedig még olvastam is róla korábban. Egyébként sajnos hajó formában már nem fér el a szobában sehol, mert a szigetet át kéne alakítani, hogy kikötőként szolgáljon hozzá.

Inkább marad ebben a hajóroncs formában, remekül be lehet rendezni a sok figurával különböző jeleneteket.
Amúgy maga a hajó kicsit túlságosan letisztult, ha össze van szerelme, semm harci sérülés vagy kokány megoldás, ami a kalózokra általában jellemző lenne... :)

B-tag: H3lios#2825

(#32035) wrrs válasza h3lios (#32029) üzenetére


wrrs
tag

Cöhhh, nem volt már otthon egy [70810] ? :DDD
Brutális a mérete, de rettenet puritán. Nem baj: kelleni fog!

[ Szerkesztve ]

(#32036) Freddy76 válasza h3lios (#32029) üzenetére


Freddy76
addikt

Qrva jól néz ki ez mindenhogy... De hogy ennyivel nagyobb, mint a Destiny's Bounty :Y . Én még csak az elején járok, de akkor ez is böszme nagy dög lesz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32037) h3lios


h3lios
addikt

Egyébként valóban csalóka a hajó mérete. A netes képeken és a dobozon sem jön át igazán, hogy mekkora. Akkor kezd leesni 1 kicsit, amikor építed a hajó tatot és orrot. Akkor már érzed, hogy bazze ez még magában is nagy, nemhogy akkor ha összetolod a 3 elemet... :)

Viszont ahogy fentebb is írják elég puritán a cucc. Ráfért volna még 1 pár részlet, mert ugyan nagyon letisztult, de már-már unalmas is kezd lenni.

Ellenpélda: A Queen Anne's Revenge hasonló méretű (magasságban kisebb hajó), de mégis sokkal részletesebb a sok kis apróság és a gyönyörű vitorlák miatt.

Viszont sziget formában a sok bozót és apróság miatt nagyon el lehet veszni a részletekben.

(#32035) wrrs

Nekem a Sea Cow nincs meg, csak a Destiny's Bounty és a Silent Mary, ami azt illeti nem is tetszik az a készlet.

A fentebb említett QAR-ért nagyon fáj a szívem, meg nyilván ott az Imperial Flagship is, de ezek elborult áron mennek.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#32038) Napfénysüti

Tényleg nagyon jópofa a Duplo vonat, tetszik a kisasszonynak. :K

Més que un club!

(#32039) tPedro_


tPedro_
őstag

Ha már a hajóknál járunk.

Van esetleg köztetek valaki, aki megépítette a La Grenouille-t?

Nézegettem pár MOC-ot és a fentin kívül még az alábbi ragadta meg a figyelmemet:
Scorpion's Soul Pirate Ship

(#32040) Djuree válasza h3lios (#32037) üzenetére


Djuree
félisten

imperial flagshipet össze kell bricklinkezni, fele árból megvan. :K
annyi hogy a hajótest nem reddish brown hanem sima brown (vagy fordítva), de fel se tűnik...

tPedro_: a skorpio soul-lal szemeztem, leveleztem is a kreálóval, de túl nagy lett volna, nincs helyem ennyi. :(

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32041) h3lios válasza tPedro_ (#32039) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem a MOC verziók is nagyon tetszenek, de sem időm se pénzem nincs arra, hogy összevadásszam hozzájuk az alkatrészeket neten.

Amúgy nekem a Silent Mary jönne be, de nagyon.

Viszont valszeg egy kisebb vagyon lenne beszerezni az alkatrészeket. Egyébként ő az általad említett hajó tervezője is.

B-tag: H3lios#2825

(#32042) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Lego Ideas-ra töltött már fel bárki valamit?
Én ha megfeszülök, se tudod túljutni az ellenőrzésen, mert mindig visszadobják ezzel:

Your title and description need to be properly capitalized. Your project title and description text should be clearly understood and in proper case. You may not use ALL CAPS, all lowercase, MiXEd cAsE, txtspeak, ch4tsp34k, heavy punctuation!!!!!!!, etc.

Már átírtam többször a címet, a szöveget is rendeztem, formáztam.
Ha valaki tud segíteni, akár privátban is, akkor ott megosztom, miről lenne szó.

Köszi

(#32043) Victoryus válasza h3lios (#32029) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez akkora, mint a régi Barracuda nem? Vagy a Brickbeard's Bounty

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32044) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

differenciál mű melyik modellekben an? Minnél jobb fajta önzárós...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32045) #75376384 válasza h3lios (#32037) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem ez tobb okbol is ertheto. Lego vegre talalt valamit, amivel "befoghatja" a kalozert kialtok szajat. az alapotlet kozel se volt eleg kalozos es hianyzott belole par olyan elem, ami mar nagyon regota kellene a mostani generacionak. igy atalakitottak. lett belole egy kiallithato darab es egy olyan hajo, ami rendkivul jo alapot ad a kesobbi MOC gyartashoz. hiszen vegre nem kell harmadkezbol aranyaron vitorlat es egyeb (mara mar) ritka alkatreszt venni.

aztan persze ott az elemszam, ami mar most se keves. egy jol kidekoralt cucc siman tobb szaz plusz alkatreszt tartalmazott volna.

castle tema eseten inkabb a figurak, amik egyediek. szerintem ezert is latni tobb castle figurat a gyujtheto szeriakban mostansag.

[ Szerkesztve ]

(#32046) h3lios válasza Victoryus (#32043) üzenetére


h3lios
addikt

Hasonlók a méretek.

Itt van a két hajó egymás mellett:

[link]

[link]

(#32045) vzarmo

Ja persze, ezekkel tisztában vagyok, viszont a kontraszt akkor is éles.
Ha a sziget után összerakod a hajót, valahogy hiányérzeted támad, mert a sok kis apró részlet valahogy hiányzik a kész buildről.

De lehet csak én vagyok ezzel így. Szerencsére tényleg könnyű a 2 verzió közötti átalakítás.
Lényegében csak a susnyást kell leszedni a hajóról és 1-2 elemet felpattintani.

Talán a vitorlák felrakása az egyedüli feladat, ami macerás, hogy ne gyűrődjenek össze-vissza.

Hamár említetted az alkatrészeket!
Meglepően kevés hajó specifikus cucc van ebben a készletben, én sokkal többre számítottam. A hajótesten és a vitorlákon kívül semmi speciális elem nincs a készletben, ami eddig ne lett volna gyakori alkatrész. Ráadásul a hajótest elemei is relatíve olcsón beszerezhetőek, mert nem speciális színben készültek (mint a fekete a Black Pearl esetében).

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#32047) Pötyi válasza Soja (#32042) üzenetére


Pötyi
őstag

"A terved neve és leírása jó helyesírással kell történjen. A projekted nevének és leírásának szövege jól érthető és helyesírású kell legyen. Ne használj VÉGIG NAGYBETŰKET, vagy végig kisbetűket, VeGyEsEn kis- és nagybetűket, rövidítéseket, mint például a pld., vagy a pls, thnx, vicces kódírást, mint például a 3lm3gy3k 4ludni, vagy túlzott hangsúlyozást hatezer felkiáltójellel!!!!!négy!!!!!"

Azt, hogy "proper case" azt kábé úgy lehet magyarra fordítani, hogy a személyneveket, címet nagybetűvel kezded. Példa: Ez Egy Proper Case Módban Leírt Mondat
Azt kívánják, hogy a terved neve kábé így legyen leírva: Lego Technic Concord, vagy mondjuk Classic Space Lunar Outpost...

Kiegészítés:

Mondjuk a Pirates of Barracuda Bay névben az "of" csak rag... :DDD

Küldd el privátban, ránézek.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#32048) Pötyi válasza Dare2Live (#32044) üzenetére


Pötyi
őstag

Differenciálmű ebben a készletben volt először 1980-ban:

Valahogy így:

De hogy konkrétan difizárral? Az elvi lehetőség megvan rá, hogy az alkatrészekből megépítsd, de ha kést tesznek a torkomhoz, akkor se tudok most gyári készletet mondni ilyen megoldással. Hááát, talán a lengyel Sariel csinált ilyesmiket, amik vagy nyomaték, vagy fordulatszám vezérel, vagy kézzel tudod bekapcsolni.

Kiegészítés:

Azóta meg hatezer Technic készletben volt már. Többféle méretben létezik:

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#32050) Pötyi válasza Parson (#32049) üzenetére


Pötyi
őstag

Felvetődik a filozófikus kérdés, hogy MIÉRT törölhető? Azért, mert már felvette veled privátban a kapcsolatot és te foglalkozol vele? Vagy pedig azért, mert már láttad a tervét és annyira szar?

:DDD

QNX is cool!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.