Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Djuree válasza pyxis (#19993) üzenetére


Djuree
félisten

nem rossz az a 38, ha levonjuk a plusz 7 bolt postáját kb. ott van az. elég szar ez az új auto finder, de nincs jobb tudtommal. a régi sokkal jobb volt.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20002) Freddy76 válasza Teszla_ (#19996) üzenetére


Freddy76
addikt

Zemplén of Airjitzu must have. A modularok közül a detektív irodát ajánlanám.

De ha teheted, a Temple of Airjitzu-ra menj rá, szeretni fogod.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20003) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Srácok, hogy is kell kifehéríteni a besárgult fehér legot? Pár hete írtátok, de már nem emlékszek.
Valaki leírná nekem, és ha lehet az egész folyamatot :)
Ezer hála.

(#20004) R3ĐßuŁŁ válasza Dareiosss (#20003) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

[link] :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#20005) Teszla_


Teszla_
senior tag

Köszi srácok, a Temple of Airjitzu tetszik :) méretben is passzol a hajóhoz?
Modularok se rosszak, régebben nézegettem őket, csak az alapterületüket találtam kicsinek, de lehet egyet meg kéne nézni és megváltozna a véleményem.
Simpson házzal és a bolttal van esetleg valakinek tapasztalata? Azok is egész részletesnek tűnnek.

(#20006) Janaboy


Janaboy
veterán

LEGO vásárlásban gazdag Boldog új évet kívánok! :)

Estére meg jo bulizast!

Janaboy

(#20007) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Boldog Új Évet kívánok a Fórum Stábjának és Lakóinak!!!!

Janaboy köszönöm és viszont kívánom!!

(#20008) Throme


Throme
veterán

BÚÉK mindenkinek!

más ... -- o --

Engem is elért a hiányos szett szitu... :(((

31071 szett nagyon klassz.
Élmény volt építeni (amit kicsit beárnyékolt a hiány), szerencsére be tudtam fejezni.

Szemből, és hátulról nagyon vagány. Külön tetszik, hogy kis technic jelleget is belecsempésztek az ajtó nyitó mechanizmus révén.
A sport ülések szín összeállítása el lett találva.
Hajaz a Ferrrári F40 szettre.
A szélvédő meg is egyezik.

Amit nem értek a dizájnban, hogy a tetőn, a két különböző színű, 1x4-es elemeket miért nem sima, bütyök nélküli elemmel oldották meg?!

Na, megyek is, és (s)írok a Lego-nak, hogy küldjék el a hiányzó elemeket...

[ Szerkesztve ]

(#20009) Dareiosss válasza R3ĐßuŁŁ (#20004) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Köszi.

Boldog Új Évet mindenkinek. :)

(#20010) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alkatrészekben gazdag, BUÉK mindenkinek!
Karácsonyi hajó :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20011) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Bújjék mindenkinek!
Örömmel látom nem csak nekem telik építéssel a szilveszter. Bár én halloween témában építek egy temetőt.. :D

(#20012) Ereshkigal válasza Fr0z3n (#20011) üzenetére


Ereshkigal
őstag

BÚÉK!

Én meg szellemeket irtottam, ma el is készült végre a mű. Siettem a befejezéssel, nehogy átcsússzon holnapra, mert akkor egész évben legózni fogok. :DDD

(#20013) LÁZ válasza Fr0z3n (#20011) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

próbálkozunk :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#20014) Throme


Throme
veterán

Valaki tudja mi a sztori a 31070 verziókkal kapcsolatban?

1x4-es kék lapos alkatrész különbség. Nem lepin :N

Ezt raktam össze (dobozon is ilyen, a manual kép is ilyen, alkatrész felsorolásban is benne van ), de az az 1x4-es lapos elem nem volt a dobozban (meg még 3 alkatrész, de azokat megrendeltem). (bocs nem lett olyan jó a kép)

Ez pedig a brickset-en, vagy a yt videókon. Nincs ott az a lapos 1x4-es.

thx!

(#20015) Ereshkigal válasza LÁZ (#20013) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Élvezet lehet abban a színes, mintás dobozban az alkatrészeket vadászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20016) Freddy76 válasza LÁZ (#20013) üzenetére


Freddy76
addikt

No, ahogy látom hamarosan jönnek a biszbaszok szürke lapokon :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20017) Pötyi válasza Throme (#20014) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem egy blaszfémia, előfordult már többször is a világtörténelemben, hogy más lett a végleges készlet, mint a bétatesztelt. Elképzelhető, hogy a fotó a béta termékről készült és valahogy belekeveredett a végleges termék képei közé.

Olyat is láttam már, hogy szándékosan (nem a könnyebb építés, vagy logikusabb megvalósítás miatt) változtatnak meg valamit a béta és a végleges készlet közt, pld. alkatrészt, vagy színt, csak azért, hogy lebukjon az a bétatesztelő, aki arra vetemedik, hogy eladja a bétatesztelésre kiadott készletet. A spéci alkatrész alapján beazonosítható, ilyesmi.

Illetve előfordult már hiba összerakási útmutatóban is.

QNX is cool!

(#20018) LÁZ válasza Ereshkigal (#20015) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az esetek 95%-ában nem para, mivel szürke/barna elemek vannak benne jelen esetben, színes-teknik elemek is más árnyalatúak, szóval egyáltalán nem para :D .

ps. a 10030 nagyobb para volt, mert ott még a zacskók sem számozottak, és kb 98% a szürke, a váz elemeit is beleértve, az volt az igazi kihívás :D

@Freddy: bizbasz ucs-t a népnek :DDD

@mindenki

teknik land cruiser

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#20019) Teszla_


Teszla_
senior tag

Boldog új évet mindenkinek!
Én a 2018-at egy Tower Bridge-dzsel kezdem majd, ezt is karácsonyra kaptam, de fel kell magam készíteni a számozatlan zacskókra :D

(#20020) Djuree válasza LÁZ (#20013) üzenetére


Djuree
félisten

azon a kis asztalon építed? nem jobb lenne lemenni a földre, ott ki lehet teríteni az elemeket? én megőrűlnék ha be lennék korlátozva helyileg. én szét szoktam teríteni a padlószőnyegen és így jól átlátható. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20021) LÁZ válasza Djuree (#20020) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

annyira nem kicsi, 170*80as :D , de egyáltalán nem para, anno a 10030-at szőnyegen raktam, de 1x elég volt :D , a szervezet jobban bírja a normális székből rakást :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#20022) r.levente75


r.levente75
addikt

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

(#20023) thesound


thesound
őstag

Boldogot mindenkinek.
Az ultimate Porschet rakom most LDD alapján, de nem mindig egyszerű.
Fél szemem a könyvön, másik az LDD-n zoomolva, forgatva, pakolgatva, a maradék fél meg az építendőn, miközben úgy folynak be az újjaim a liftarmok közé. Eddig élvezem :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20024) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Először is BUÉK mindenkinek!
Másodszor meg b*ssza meg a LEGO....
Kiraktuk az asszonnyal...

Rajongó lettem...ez nagyon nagy buli ....ezt senki se mondta :D

Januárban veszek is valamit még...valami olcsóbb Technic szet érdekelne...
Tudnátok ajánlani valamit?

Szerk: Ezek a 2in1-es setek milyenek? Két cuccot lehet kirakni, vagy pedig vagy ez vagy az?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20025) Sub-ZeRo válasza Sirandrish (#20024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

🤣😂
Mercedes Arocs. Vedd meg, beszarás!. 😂
Igen amúgy, vagy az egyik, vagy a másik modelt rakod össze. 😀

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20026) Sirandrish válasza Sub-ZeRo (#20025) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az nem épp az olcsóbbak közé tartozik, amennyire én ismerem :)
Mitől olyan nagy durr az?
Mármint azért az még nekem is vagy 42-45körül lenne szerintem...a meg nem olcsó :B

Hja ebbe van távírányító meg ilyen klis bizbaszok? :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20027) Fr0z3n válasza Sirandrish (#20024) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Fujj, nem kell ez neked ;]

(#20028) Sirandrish válasza Fr0z3n (#20027) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondom rajongó lettem, mit nem értesz? :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20029) Fr0z3n válasza Sirandrish (#20028) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Első körben a 42065-öt javaslom. Táv és a motorok jól jöhetnek később. Utána a 42069, mind elemszám mind ár/érték arányban jó. Idei felhozatalból pedig a kamion mindenképp ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#20030) Sirandrish válasza Fr0z3n (#20029) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper...majd rájuk nézek...köszönöm!
Creatorból esetleg? Amolyan 10248 féle?
Ez pont akciós volt a boltban nekünk kari előtt, de akkor még leszartam...most jól jönne :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20031) Janaboy válasza Sirandrish (#20030) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen csak jo aron volt, szep szett :)

Janaboy

(#20032) Sirandrish válasza Janaboy (#20031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jaja..de ahogy emlékszem amúgy sem olyan drága szóval lehet befizetek egyre...nagyon rákattantam :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20033) unclefucka válasza Throme (#20014) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez igen érdekes, amikor építettem a 31070-emet, akkor az egyik leginkább zavaró tényező pont ennek a 1x4-es (1x3) csempének a hiánya volt.
A képen lévő verzió amúgy nehezen megépíthető lenne.

A másik, amin módosítottam, az a C modell. Egyszerűen nem tudtam megbarátkozni azzal a keskeny hátsó szárnnyal, úgyhogy kapott egy kis húst. A hátsó tengelyt is egy lyukkal előrébb tettem. Így sokkal jobban néz ki.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#20034) koncsik válasza Sirandrish (#20030) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nagyon jó cucc, én is ajánlom. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20035) LudiDOK válasza Sirandrish (#20024) üzenetére


LudiDOK
csendes tag

De én mondtam a 19943-as hozzászólásomban. :DD :))

Egyébként ha technicben gondolkodunk akkor 42054-es Claas traktort is nagy élmény összerakni. :)

(#20036) Sirandrish válasza LudiDOK (#20035) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ezek a Technic meg Creator cuccok tetszenek :)

koncsik Van nálam valamid, ami a tied...szerintem összerakom VÉLETLENÜL! :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20037) LÁZ válasza Sirandrish (#20024) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#20038) koncsik válasza Sirandrish (#20036) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Most indulok érte és elhozom a kutyát meg a Samu S8-at is, biztos, ami biztos. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20039) Sirandrish válasza koncsik (#20038) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh a kutyát hagyd már itt azért :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20040) Janaboy


Janaboy
veterán

Sajna a shopon par szett ara felment :(

Janaboy

(#20041) airm92


airm92
csendes tag

Boldog Újévet minden Topic lakónak és kedves családjának!

Új vagyok a Lego világában, vagyis kiszeretném próbálni,mennyi minden változott, a gyerekkorom óta.
Mit ajánlotok kezdésnek. Kitartásom, türelmem bőven van. :DDD Maximum 15-20ezer az első Legora a keret.
Köszi előre is! :R

*PSN:hmate92

(#20042) sodokan válasza Janaboy (#20040) üzenetére


sodokan
tag

rádobtak egy 10-est a taj mahalra :D ezen csak nevetni tudok :D

melyikeknek emelkedett még? Star warsok maradtak ugyanannyik mint eddig (azokat ismerem tüzetesebben)

(#20043) bobafett válasza airm92 (#20041) üzenetére


bobafett
tag

Ha szeretted azokat a témákat, amik gyerekkorodban voltak, próbálkozz most megint azokkal. Téma csak kell, mert nem mindegy, hogy City vagy Technic vagy Creator Expert esetleg SW. :)

(#20044) bobafett válasza sodokan (#20042) üzenetére


bobafett
tag

Falcon +20e

(#20045) Freddy76 válasza sodokan (#20042) üzenetére


Freddy76
addikt

Átpörgettem neten a Taj Mahal összerakásiját. Nos, ezt építse meg, akinek két anyja van :DDD . Az okés, hogy összerakva pöpec, de nem egy élmény.

Ugyanez volt a Tower Bridge is, a végeredmény lenyűgöző, de az építés helyenként monoton, és nagyon sok benne az ismétlés. De ez még annál is keményebb...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#20046) LÁZ válasza bobafett (#20044) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az csak az egyik fele, ráadásul jan 1-től nem kap senki falconos vip kártyát a vásárlás mellé...lol...mennyit gyártottak belőle 1000 db-ot :F :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#20047) Brumi


Brumi
senior tag

Az hogyan lehet, hogy a 10259-es winter trainstation retired státuszba került? Kizártnak tartom, hogy 3 hónapos készletet kivonjanak a forgalomból...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#20048) Fr0z3n válasza Brumi (#20047) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Gondolom nincs szezonja, aztán majd jövőre újra lehet kapni. A karácsonyi vonattal is ez volt.

(#20049) Brumi válasza Fr0z3n (#20048) üzenetére


Brumi
senior tag

Remek. Csak az nem korrekt, ha valaki karácsony előtt megrendeli a készletet, nem kapja meg, majd visszaadják a pénzt, hogy a készlet nem beszerezhető...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#20050) balint82 válasza Janaboy (#20040) üzenetére


balint82
senior tag

Továbbá nem igazán szxroztak úgy kifuttatták a Beatles, Caterham és Adventure Time IDEAS szetteket, hogy köpni nyelni nem tudtam, nem hogy rendelni. :(

Egyébként BÚÉK mindenkinek! :)

Google Pixel 4a

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.