Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Napfénysüti válasza lapa (#1150) üzenetére

Dokludi már meg is építette ezen pár kép alapján. :K

Més que un club!

(#1152) FLx válasza lapa (#1150) üzenetére


FLx
addikt

Én még nem láttam, egész jónak tűnik, bár jó lenne látni az elejét.

(#1153) Napfénysüti válasza FLx (#1152) üzenetére

Ilyesmi lesz: 40024 by dokludi

Az Evo2-est nézd az már a javított verzió.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#1154) FLx válasza Napfénysüti (#1153) üzenetére


FLx
addikt

Köszi, nem semmi a srác azért. :D

(#1155) Napfénysüti válasza FLx (#1154) üzenetére

Az nem kifejezés. Ő anno a 42009-et is megépítette előre pár kép meg videó alapján majdnem fél évvel a megjelenése előtt. :K

Més que un club!

(#1156) vicces válasza Napfénysüti (#1153) üzenetére


vicces
addikt

anno én is épitettem 1-2 fénykép alapján, de azok még a legolandos és legocitys modellek voltak ;]

:)

(#1157) lapa


lapa
veterán

hát igen, így elvetemült mog fanként elnézve azokat a prototípusokat még mindig inkább a klasszik, mint ezek a tákombákomok. meg ezek az összefele álló kerekek is a halálom. mikor még csak filozofáltam a g-wagenen és nézegettem a defendert, már akkor eldöntöttem, hogy bármilyen lesz, de ilyen összefele-álló kerekű tuti nem.

[ Szerkesztve ]

(#1158) lapa


lapa
veterán

hercules

egyszer gazdag leszek az összes ilyen kultot összevásárolom / összeépítem / elveszem a tulajtól egy óvatlan pillanatban.

(#1159) LÁZ válasza lapa (#1158) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az a röpcsi adja nagyon ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1160) FatalEror


FatalEror
addikt

Beteg! [link]

HardCore is my LifeStyle

(#1161) LÁZ válasza FatalEror (#1160) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, igy is durva, milyen lehet élőbe :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1162) FatalEror válasza LÁZ (#1161) üzenetére


FatalEror
addikt

A hosszúsága,hogy milyen komoly váza van áh brutál!

HardCore is my LifeStyle

(#1163) lapa válasza LÁZ (#1161) üzenetére


lapa
veterán

ez egyike azoknak a dolgoknak, amiket utoljára látott volna az emberiség munkát végezni (fél mt atomtöltet / járgány).

mondjuk ha már ennyit szöszölt vele rakhatott volna bele 24 micro mocit hogy élethű legyen. mondjuk 120 ezer lenne csak az, nem is olyan sok. persze relatív, de mire a difiket, a szürke vázdarabokat meg a gumikat megvette már eleve nagyon elszállt.

[ Szerkesztve ]

(#1164) lapa


lapa
veterán

kis érdekesség: m / xl motor belseje. eredetileg 1/36 az áttétel, két szintben hatodolva. jobb oldalt azt látni, hogy a második lassító áttétel rögzítésre került (levágott fogaskerekek + valami ragasztó).

ennek 6-szoros sebességnövekmény, és persze 6-szoros nyomatékcsökkenés az eredménye. lásd.

azért kíváncsi lennék hogy muzsikálna. hozzáteszem, hogy megvettem a v2 receivert direkt azért, mert nálam is 4 db m motor hajt egyszerre, erre kiderül, hogy valamiért a v2 receiver rohadtul nem indítja el normálisan a 4 mocit. a v1 receiver minden gond nélkül, mind a 7 fokozatban (train rc) normálisan viselkedik, a v2 meg nyöszörögteti 4-5 szintig terhelés nélkül, utána meg csak valami halovány speeddel forgatja őket. annyit kiokoskodtam, hogy nem az egyik moci a rossz, mert bármelyiket kivéve ugyanez. esetleg valakinek van otthon 2-4 m motorja + train rc v. li-ion batt pack egy v2 receiveren kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

(#1165) kingabo


kingabo
őstag

Ide duplán illik: Lego vga: [link]

(#1166) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Szerintetek egy 8455, egy 8441 és egy 8418 kb. mennyit érhet?
Szép állapotban vannak, hiánytalanok és az extra alkatrészek is megvannak. Doboz nincs, a leírás csak picit gyűrött.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#1167) lapa


lapa
veterán

ikarus olcsóér.

mondjuk az Ole Kirk háza is új volt nekem.

(korábban ránéztem a 8455-re, akkor épp volt egy valami 26-ért, amúgy jóval drágábban mennek ahogy néztem a sok pneu miatt. a másik kettőt újonnan olyan 3 ezer körülre saccolom. de én biztos nem vagyok teljesen tisztában minden árral.)

[ Szerkesztve ]

(#1168) lapa


lapa
veterán

szép mog.

(#1169) dime27


dime27
őstag

Most fogtam bele egy 8285 renoválásába tiszta por az egész és még szét kell szednem darabokra leszámolni h melyik alkatrészéből mennyi van meg és h mit kell majd hozzá beszereznem megmentem a haláltól! :K :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1170) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

Olyan problémába ütköztem a 8285 renoválása közben h a fekete paneleken levő matricák egyszerűen sima áztatással nem szedhetők le csak kínkservesen és utána még ha szappanos vizzel kiskefével lesikálom érződik, hogy ragacsos a felület nincs esetleg vkinek ötlete h mivel kenjem be h visszakaphassa a régi fényét?!Késsel nem akarok nekiállni vagy szikével kapargatni mert félek h megkarcolódik a műanyag és az már visszafordíthatatlan de ezeket a matricákat 2006ban ragaszthatták rá a panelokra és dirib-darabokban jön le nincs olyan anyag ami nem marja meg a műanyagot de feloldja szépen a matrica alatti ragacsos genyát és simán le tudom dörzsölni mondjuk gumikesztyűben a feloldódott matricákat?!Kérem irjon mindenki akinek van erre vmi ötlete a későbbiekben nem tervezek rájuk matricát rakni csak azért lenne fontos! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1171) LÁZ válasza dime27 (#1170) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

model-makett boltban érdemes nézelődni, már nem vágom mi a neve, bekened, és leázik, vagy egyszerűen megforditod az elemet, és a szebbik fele lesz kivül. vagy az nem opció?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1172) Timocicu válasza dime27 (#1170) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Az aceton is segít, szerintem nem marja meg az elemeket. Üvegről, már többször is szedtem le vele matricákat, de lehet az ecet is jó, ha van otthon. ;)

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1173) Horbal válasza dime27 (#1170) üzenetére


Horbal
őstag

Sebbenzin patikából.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1174) Gondwana válasza dime27 (#1170) üzenetére


Gondwana
addikt

N-hexán, azaz sebbenzin +1

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1175) jobbacsabba válasza dime27 (#1170) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Talán itt találsz hasznos infót. Vagy itt.
Üdv,
Csaba

(#1176) dime27 válasza Gondwana (#1174) üzenetére


dime27
őstag

Sikerült köszi az ötleteket! Ma egyben rámmosolygott a szerencse is mert sikerült szereznem egy bontatlan 8369-es Racerst igaz 8675-ösre vadásztam már régóta de nem gondoltam volna álmomban sem h még ilyet találok bontatlanul :C Aki nem ismerné képességeit itt egy kis vidi róla:

[link]

Lehet majd csapatni a hóban Karikor :DD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1177) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a bontogatás elkezdődött :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1178) dime27 válasza LÁZ (#1177) üzenetére


dime27
őstag

Hajrá! :C

Nekem jövő héten lesz Karácsony akkor jönnek a Creator és Racers modellek.Ma csak 30 db tárolódoboz jött ismét az eddigi még összerakatlan "pár" Technic modellemhez :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1179) LÁZ válasza dime27 (#1178) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

karácsony nyitott még, lehet maersk ship lesz, de az is lehet, hogy 'csak' kivilágitom a tantive-ot

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1180) FLx válasza dime27 (#1178) üzenetére


FLx
addikt

Tárolóból milyent sikerült venni?

(#1181) FLx válasza LÁZ (#1179) üzenetére


FLx
addikt

Maersk nem csak jövőre jön?

(#1182) LÁZ válasza FLx (#1181) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az a triple e, a simára gondoltam, vagy a 10152es Sealand-re, vagy a 155ös Line-ra,

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1183) dime27 válasza FLx (#1180) üzenetére


dime27
őstag

Ezek sima lezárható tetejű ételtárolók (1L-3L-5L az űrtartalmuk), minden modellem eddig elfért ezekben tehát egy 1literes egy 3 literes és egy 5 literes tárolóban.Légmentesen zárható a tetejük most mindegyikből rendeltem 10-10-10 db-ot 13k volt postával együtt.Egymásba is rakhatóak így kevesebb helyet foglalnak és csak a dobozok oldalát kell megcímkézni, hogy melyikbe melyik modell van ;) A legkisebb dobozba rakom mindíg a legkisebb alkatrészeket a közepesbe a közepes méretűeket míg a legnagyobb 5 Literesbe a kerekeket, esetleg elemtartókat, power functions elemeket :R

Kész lettem a 8285 leválogatásával hát nem semmi meló volt de összeségében 4-5 alkatrész hiányzott az 1877db-ból remélhetőleg be fogom tudni szerezni őket később majd rakok be képeket h néz ki ez a monstrum összerakva :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1184) dime27 válasza dime27 (#1183) üzenetére


dime27
őstag

Amugy Ti ilyen darabalkatrészeket honnan rendeltek itt most vadi ujakra gondolok?! Ha esetleg külföldről akkor mekkora postaköltségre számíthatok?! Vagy itthon is be lehet szerezni vadi uj alkatrészeket?! :F Köszi a választ előre is! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1185) LÁZ válasza dime27 (#1184) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én a kockaáruház-tól szoktam, bár most az oldalukon nem látok 1et sem, de rengeteg alkatrészük volt, amikor a 7191et raktam, vagy a lego-tól, ott van 2.5k fix postaktsg, 15k vgy 7.5k alatti vásárlásnál, vagy vmi ilyesmi.

szerk. bricklink is megoldás lehet, ha vmi magyar árusnál megvan minden, ami kell.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1186) Gondwana válasza LÁZ (#1185) üzenetére


Gondwana
addikt

Kockaáruházék karácsonytájt nem szeretnek pick-a-brickezni olyanokat, amilyenem nekem is volt tőlük (5-600 alkatrész, 8-10.000HUF-ért, miközben meg ott a sok készlet-rendelés, amiket szintén elő kell készíteni postára). A Mammutok mögött a domboldalban szintén van egy kockásbolt, ahonnan a 8043-mal együtt rendeltem majdnem még egy 8043 árányi alkatrészt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1187) Grillo


Grillo
senior tag

Én briscklinkről rendeltem, studs&bricks&rock'n'roll boltból, magyar srác, fóti. Elég sok alkatrésze volt, vettem vagy 100-at, miután előszedtem a régi készleteimet.

(#1188) dime27 válasza Gondwana (#1186) üzenetére


dime27
őstag

Annak a kockásboltnak van webshopja vagy hogy rendelted személyesen?! :F :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1189) LÁZ válasza dime27 (#1188) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kockajáték.hu ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1190) lapa


lapa
veterán

szerintem az a legegyszerűbb, ha az ember csinál egy "my wanted list"-et a bricklinken, az úgy is működik, mint jegyzettömb, szépen bele lehet írogatni mi kell milyen színben. akkor "by shop" rá lehet keresni melyik boltokban van olyan cucc, amit kerestél. eu-ra, mo-ra lehet szűrni, és az eladóra klikkelve fel lehet tölteni a "kosarat" azokkal a cuccokkal, amik az eladónak a listádról megvannak.

...és akkor ha már ott van az ember lehet klikkolgatni még az eladó kínálatában, és akkor lehet elszaladni. múltkor hirtelen összeklikkolódott valami 62e apróság egy ilyen boltban. persze nem lett rendelés belőle.

#1189: ahogy nézem azokat az árakat nemhogy a bricklinken, de még a lego.com-on is nézelődnék előtte.

[ Szerkesztve ]

(#1191) lapa válasza lapa (#1190) üzenetére


lapa
veterán

amúgy külföldről se szokott vészes lenni a posta, asszem 2-3 ezer. nyilván pár elemnél nem éri meg, de sok minden jó dolgot lehet találni még a jó eladóknál kvázi fillérekért. ahogy néztem amúgy a kedvelt és nagy választékot kínáló külföldi boltok néha pofátlanul drágák, de itthon is figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#1192) lapa


lapa
veterán

érdekességként: most találtam ezt, iskolai szet mozgás és dőlésérzékelővel, de nem nxt-hez, hanem usb-hez. azért érdekelne, hogy van-e benne valami step-up konverter, vagy csak 5v-ig nyomja. persze külön licensszelt szoftver kell hozzá...

all inkluzív repszet.

(#1193) #72042496 válasza #72042496 (#1138) üzenetére


#72042496
törölt tag

Közben nálam is zajik az élet, hiszen két hete megjött a bontatlan 8258! Szerencsére nem fogták meg a vámon, rosszul is lettem volna. :) Ezt eleve Han modjaival akarom majd megépíteni (a dupla hátsó kerék különösen tetszik), ezért még csak a dobozt nyitottam fel. Sajnos a perforáció után eltépődött, pedig szépen el is vághattam volna, de akkor nem gondoltam erre. Nem értem ezt a megoldást, olyan barbár...

Sebaj, ma beszereztem korrekt áron egy szintén bontatlan Unimogot, ennél majd vágni fogok. Valószínű ezt rakom előbb össze, de pár hetet biztos kell várnom, amíg lesz rá időm. Egyben ennyit az új TV-ről, illetve az SSD-ről. :)

Időközben ráadásul kitaláltam, hogy a 8043-as is szuper lenne... de majd egyszer, ha lesz rá pénz és lehetőség, mostanában biztos nem veszek Legót. Na jó, 8258-modhoz szükséges alkatrészeket igen, illetve egy 9390-est a Merci mellé, hogy ne unatkozzon. Vissza a gyerekkorba. :)

[ Szerkesztve ]

(#1194) FLx válasza #72042496 (#1193) üzenetére


FLx
addikt

Honnan sikerült a 8258?

(#1195) #72042496 válasza FLx (#1194) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az eBayről rendeltem. Piszok drága volt, de ez a szett annyira tetszett, hogy nem bírtam megállni.

De a Vaterán is van most egy bontott.

[ Szerkesztve ]

(#1196) lapa válasza #72042496 (#1193) üzenetére


lapa
veterán

ha már a miniknél tartunk: nem néztem ki belőle sokat, de a 42001 elég brilliáns a gumis független felfüggesztéssel.

(#1197) lapa


lapa
veterán

werk crane, ha valakinek nincs meg.

(#1198) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1199) #72042496 válasza lapa (#1196) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ez is tök jópofa. A nagy Crawler mellett lenne igazán stílusos, csak megint a rengeteg pénz, illetve a Crawler nem is tetszik annyira.

Ettől függetlenül gondolkodom rajta, hogy pár hónap múlva veszek belőle akár 2-3-at, és elrakom: az Unimog is pár nap alatt kifutott, és már 60 ezer körül megy a legolcsóbb helyeken is. Mondta is a srác akitől vettem, hogy szerencsém volt, mert szíve szerint néhány hét múlva adta volna el, 10 ezerrel drágábban - de becsületes volt, illetve kötötte a hirdetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#1200) dime27 válasza LÁZ (#1189) üzenetére


dime27
őstag

Köszi

meg is rendeltem volt minden csak az egyik alkatrészből nem volt 3 hetet irtak beszerzési időre meglátjuk nekem nem sürgős annyira végülis ha szerencsém lesz 2 ünnep között még akár ide is érhet addig meg van 8070,8110,42000 amik még ki sincsenek bontva :))

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.