Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Lajti válasza HUN_Sector (#43998) üzenetére


Lajti
tag

(#44002) Janaboy válasza maross (#44000) üzenetére


Janaboy
veterán

Amugy tényleg..
Semmit se tudok rendelni :)

Janaboy

(#44003) timar88


timar88
tag

Na ma este is csináltam egy kis karácsonyi szösszenetet. Előzőre sok válasz nem jött, hogy milyen lett, erre azért több véleményt várok. :)

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44004) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Megrendeltem az auchantól múltkor a hp óratornyot. Emailt nem kaptam róla, az oldalon a rendelések megtekintése meg hibára fut. Másnál mi a helyzet?

(#44005) timar88


timar88
tag

Spambe volt az email, a csomag megjött tegnap.

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44006) Mauzes


Mauzes
őstag

Van pár újszerű lego edigital-ban jó áron:
Mustang 30k
Ecto-1 48k
Haunted House 50k

(#44007) ZsZso válasza timar88 (#44003) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Gyors leszögezném, hogy én ilyet a büdös életben nem tudnék összehozni és alapvetően tetszik is, de a kék szín bántja a szemem. Ezen kívül a rénszarvas egy picit Star Wars -ból előugrott lénynek néz ki (de e mellett értem, hogy ilyen piciben így megoldani is bravúr). Középen az a színes pöttyökből álló függőleges csík baromi jó, ahogy a piros-zöld színek is nagyon hozzák a karácsonyi hangulatot. Talán még a tetején túl sok a pötty és így inkább katicabogár hatást kelt mint a havat.

Laikus vagyok, lehet hülyeséget írtam. Nagyon kritikus vagyok, magammal szemben is, úgyhogy a fikázás sajnos jól megy nekem. :( Saját vélemény, remélem nem bántottalak meg vele, de őszinte szerettem volna lenni. Ja és mivel sose tudtam volna hasonlót se készíteni, ezért megoldásokat se tudok a fentiekre sajnos.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#44008) timar88 válasza ZsZso (#44007) üzenetére


timar88
tag

Semmi baj, dehogy bántasz. Az alap lehetne még cser (tan) színű esetleg, a kékkel a jeget, hideget próbáltam imitálni, ami jellemző a télre. A rénszarvas szerintem jó lett, ekkora méretben tényleg nem tudod másképp megcsinálni, sőt, szerintem szarvasabb, mint pl amit a lego csinált pl a 10245-ben. A hó talán tényleg túl sok, vagy lehetne másfeléképpen is.
Egyébként meg csak biztatni tudlak, nagyon jó kis kikapcsolódás tud lenni, egy kis gyakorlással pedig később már jópofa dolgokat lehet csinálni. Minél többet tervezel annál könnyebben fog menni, régebben ez pl lett volna pár este mire megcsinálom, most cirka 3 óra volt.

[ Szerkesztve ]

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44009) balint82 válasza HUN_Sector (#44004) üzenetére


balint82
senior tag

Sajnálkozó email jött, meg egy 1 forintos szállítási kupon...

Google Pixel 4a

(#44010) Memmaao válasza Mauzes (#44006) üzenetére


Memmaao
addikt

Náluk ez mit jelent? A dobozsérült terméket?
Rendeltem egy ecto 1-t a pécsi üzletbe, személyes átvételre. Így le tudom ellenőrizni az állapotát.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#44011) Throme válasza timar88 (#44003) üzenetére


Throme
veterán

Forog a körhinta?
Annyira együtt állnak a 8szögletű alapok, hogy nem tudom eldönteni.

(Bennem némi ideg van a körhinta láttán :B , mert pont egy ilyen legó ajándékszettről maradtam le és nem újráztak. A hógömbbel (ami szerencsére megvan) együtt nagyon népszerű, és/vagy nagyon kevés volt belőlük.... )

#44008timar88
Jégre szerintem ne a matt kéket használd, bütykös felülettel.
Most egy példa ugrik be, a WV témakörből a tűzoltóság jégpályája.

(#44012) Mauzes válasza Memmaao (#44010) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem mindig egyértelmű, de jellemzően a belső tartalom érintetlensége mellett a dobozt kinyitották és a boltnak le kellett újra ragasztani. Ezen felül maga a doboz néha ép, de általában kicsit sérült, néha meg nagyon sérült.
Én már több ilyet vettem saját részre, a tartalom mindig rendben volt, de azért érdemes azt is ellenőrizni otthon (csomagok száma, stb.).

(#44013) maross válasza Memmaao (#44010) üzenetére


maross
veterán

Lehet bontatlan es bontott is, doboz is nagyon valtozoan jo vagy ramaty allapotu. Ha bontott, otthon mindenkeppen ellenorizd le a benne levo csomagokat (vagy a boltban, ha van ra mod, csak hulyenek fognak nezni :DDD )

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44014) timar88 válasza Throme (#44011) üzenetére


timar88
tag

Forog persze. Nem olyanra csináltam, de meg akarom még csinálni, hogy tekerhető legyen. Nem jeget szerettem volna létrehozni, csak magát a jég színt imitálni, hogy menjen a karácsonyi hangulathoz. Megcsináltam több színbe, de valahogy egyik se tetszett. Neked is bántja a szemed a kék amúgy?

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44015) Sundesz válasza Mauzes (#44006) üzenetére


Sundesz
őstag

Haunted jó lett volna, de már nincs.

Hörcsög Powa'

(#44016) czanga válasza czanga (#43979) üzenetére


czanga
őstag

Vasárnap késő este meg volt az emag rendelés de mostanáig nem mozdult a dolog előre. Van egy olyan sejtésem, hogy nem akarják kiküldeni. vagy csak paranoid vagyok és sok a rendelésük, de eddig 1 nap elteltével mindig volt reakció, bármit rendeltem.

Fingers crossed. :U

(#44017) timar88 válasza czanga (#44016) üzenetére


timar88
tag

Nem jelent semmit, volt hogy egy hét múlva történt bármi is..

Forest Hideout 15k, Black Falcon katonák 5 db 11k, Forestman katonák 5 db 13k, Tallneck moc 8k, Sok 9v vonatsín! érd. privi vagy email

(#44018) czanga válasza timar88 (#44017) üzenetére


czanga
őstag

Legyen igazad, én is azt kívánom, de itt a képben van pár háromezres kupon is felhasználva a rendeléshez, szóval lehet problémázni fognak ezek, de tényleg legyen neked igazad! :R

(#44019) Memmaao válasza maross (#44013) üzenetére


Memmaao
addikt

A oécsi eMAG/edigital már ismernek annyira, hogy ott fogom átnézni a csomagot :D . Ott vettem át egy eMAG ujracsomagolt Garmin tactix delta solar órát is, ami így 412e listaár helyett 251e Ft volt. Azt is tüzetesen átnéztem.

My name is Bond, James... Dean.

(#44020) Lajti válasza HUN_Sector (#44004) üzenetére


Lajti
tag

Email nincs, spam-be se, auchan fiókba belépve a rendeléseknél "Előkészítés alatt" látszik már 5 napja, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Kockashopos rendelésem boltba érkezett, plusz egy dobozba becsomagolva, mindkettő kiváló álapotú. Lego shopos rendelés címre jött, külső doboz állapota sérülésmentes, belül még nem néztem meg. Mall-os rendelés átvevőpontra jött, látszik, hogy egyik sarkára le lett ejtve, másik él feltépve, rögtön mondtam is, hogy ezt így nem, bármi kérdés nélkül készségesen mondták, hogy felveszik cserére. Remélem a következő elfogadható lesz. Sajnos ennél nagyon feltűnő, a Tumbler az, aminek tök fekete a doboza, azon meg minden szar meglátszik.

(#44021) Lajti


Lajti
tag

Emagnak és edigitalnak elvileg most már ugyanaz a raktára, a két weblapon mégsem jelenik meg feltétlenül ugyanaz az újracsomagolt termékeknél.
Emagnál, ha beírom a keresőbe, hogy újracsomagolt lego, az újracsomagoltat kitörli, csak a lego keresőszó marad meg. Ediginél működik. Azonban ezt valamiért kihagyta a listából (mostanra lehet azért, mert már megrendeltem, de megrendelés előtt sem volt benne, véletlenül láttam meg). Emagnál viszont működik a menüben az újracsomgalot termékekre keresés, és pl. ez ott megjelenik, ediginél nem.
Nagyon furán, következetlenül működik az egész.

(#44022) goofy85


goofy85
kezdő

Frissítettem a régi studiot a gépen újra és nem találok benne 2x6 tile-t. Másnak is eltűnt? Van 2x2, 2x3, 2x4 és utána egyből 6x6 jön...

(#44023) nexus6


nexus6
aktív tag

tök jó, hogy megkaptam én is a nyeremény kuponomat a tétől és a kocka.hu le is halt...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#44024) maross válasza nexus6 (#44023) üzenetére


maross
veterán

Mivel lehetett kierdemelni? szerk: most mar latom a kocka fooldalos reklamrol tovabbkattintva.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44025) nexus6 válasza maross (#44024) üzenetére


nexus6
aktív tag

volt egy adventi "nyereményjáték", ahol 2000 Ft-os kupont lehetett nyerni, nem sok de most van pár kisebb készlet ami karácsonyra jó lesz :)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#44026) sb válasza Sundesz (#44015) üzenetére


sb
veterán

Volt egy másik 50k-s Kísértetkastély, annak olyan a doboza mintha kutyák kapták volna meg játszani, majd fociztak volna vele és a végén átment volna rajta valami.
Egyelőre még nem került vissza, de fog...

(#44027) Mauzes válasza sb (#44026) üzenetére


Mauzes
őstag

Volt több darab is, így elég random, ki milyet kaphat.

Viszont amúgy tényleg számít a doboz, amikor valami ennyivel olcsóbb? Nyilván ha a beltartalom sérült, az nem oké, de ez most 14 ezerrel / 22%-kal volt olcsóbb, mint a legjobb árukeresős ár. Ennyit kinek ér meg a doboz?

(#44028) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Baszki, bejöttem most este a lerabolt auchanba... Na mi volt a legnagyobb halom tetején?
Kosárba is került

(#44029) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

42124 homokfutó is van még 2 dobozzal (szfv)

(#44030) maross válasza nexus6 (#44025) üzenetére


maross
veterán

Kar hogy nem tudtam rola, tudnam hasznalni.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44031) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Nálam a Kockaváros is leszerepelt. Megkaptam egy csomagot. Kizárólag befektetési céllal vásároltam meg a Harry Potter Roxmorts szettet. A külső doboz hibátlan sértetlen állapotban volt majd a benne lévő Hp legoról a vonalkód leszaggatva a doboz benyomva stb. Biztos nem a szállítás során sérült, hanem valaki visszaküldte vagy visszavitte és én azt kaptam meg teljes áron sértetlen bontatlan legoként. Visszavinni nem tudom mert üzletük nincs csak webáruház, az emailekre nem válaszolnak telefont nem veszik fel megcseszhetem a magyar törvényeket és fogyasztóvédelmet ebben az országban ezt kitörölhetem. Szóval most adhatom el bukóval az egészet mivel befektetési célú vásárlás volt így a sorozat részét képezi csak hibátlan darab fogadható el számomra. Eddig még csak a hivatalos lego boltban, a kockaváros és a kocka.hu ban nem csalódtam, így számomra maradnak ezek a beszerzési vonalak, illetve egy általam már másoknak többször ajánlott megbízható eladó a jófogáson

[ Szerkesztve ]

(#44032) Memmaao válasza RapaNui1 (#44031) üzenetére


Memmaao
addikt

Bennem most van képi zavar, mert kockavárost írsz feketelistán is, meg a végén a megbízható boltok közt is. Olyan nincs, hogy 14 napon belül ne lehetne visszaküldeni. Biztos fel van tüntetve a honlapon, hogy mi a teendőd.

My name is Bond, James... Dean.

(#44033) Sundesz


Sundesz
őstag

Én ma a Mall.hu-ról kaptam elengedett ragasztós nagy Tumblert, megy is vissza.

Hörcsög Powa'

(#44034) RapaNui1 válasza Memmaao (#44032) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Jogos a felvetés és észrevétel. Kockaváros számomra ami leszerepelt és kockaáruházat akartam írni a kocka.hu és a lego.com mellé.

(#44035) RapaNui1 válasza Memmaao (#44032) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A problémám az hogy 2 db különböző Hp szettet rendeltem amiből az egyik jelenleg is raktáron lévő készlet hibátlanul érkezett míg a másik ami most sincs raktáron érkezett hibásan mintha valaki már egyszer visszaküldte volna. Gyanús is volt hogy a rendelést követően levették a raktárkészletről majd hirtelen 2 hét elteltével írtak hogy a csomagot összekészítették holott akkor sem szerepelt raktáron. Gondolom valaki visszaküldte és elküldték nekem. Nem tudom most akkor mind a kettőt vissza kéne küldenem vagy csak az egyiket ráadásul ha telefonon és emailban sem tudom őket elérni mi a garancia hogy visszakapom a pénzem, valamint a visszaküldés költségeit is kifizethetem, szóval inkább megpróbálom így eladni hátha kell valakinek aki nem befektetési szándékkal szeretné megvenni és nem számít neki a doboz állapota mert össze szeretné rakni. Egyébként nem annyira gáz a doboz de befektetési célra nem lesz jó.

(#44036) Mauzes


Mauzes
őstag

Hm, azt hiszem, hogy ehhez sem 12 db AT-AT vásárlás által jutott az eladó: [kép] (fb egyik fő neppere hirdeti)

(#44037) KaiotEch válasza Mauzes (#44036) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nagy köcsög az a "gyerek"!

(#44038) wolfcsibe84 válasza Mauzes (#44036) üzenetére


wolfcsibe84
csendes tag

Nem hiszem el, hogy vett 12 lépegetőt. Valami brutális kapcsolata lehet... Csoda, hogy nem került még a NAV érdeklődési körébe...

(#44039) Lajti válasza HUN_Sector (#44028) üzenetére


Lajti
tag

Na kabbe :D
Nekem meg most írtak sajnálkozó levelet, hogy nincs :))

(#44040) czanga válasza czanga (#44018) üzenetére


czanga
őstag

Update:

Eddig nem volt kiszállítási időpont, sem számla ott.
Most estére megjelent egy számla, és egy kiszállítási időpont. Box-ba kértem amúgy a cuccot az eMag-tól.

Nos, eme sok-kuponos rendelésem kiszállítási időpontja
Várható kiszállítás:
Kezdés 2021.12.16

Ez azért humoros szerintem, mert mit ad Isten, pont pár nappal a kuponok felhasználási ideje után van.. Gondolom itt még simán megoldják, hogy jajj storno számla, és kend a hajadra, mert mégsem szerezhető be a rendelésed.. Tudom, tudom negatív vagyok, de BB topicban olvasható volt már sok olyan, hogy egyszer csak kapott az illető egy emailt pl arról, hogy "törlési kérvényed sikeres", miközben nem kért rendelés törlést. :U

@Mauzes és @KaioEch
Ez a kép nekem is nemrég jött szembe, és gúvadt a szemem rendesen. Amúgy mitől "kötsög"? Mármint nyilván etikailag (plusz még lehet törvénytelen is) nem okés, és megértem (ezt a fonalat elengedem), de van más is amitől? Komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#44041) LÁZ válasza Mauzes (#44036) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lehet, hogy vett 12 lépegetőt, csak nyíregyes áron, vagy alatta....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#44042) Throme válasza Mauzes (#44036) üzenetére


Throme
veterán

.. és ki az aki 45k zsét ad azért a szettért?
Aki ennyire fanatic, annak megvan a lépegető is és kapta hozzá a kardot, aki nem akkora fan, annak - szvsz - a kard se kell ennyiért....

fő nepper meg azért lehet mert "etetik" :P

(#44043) tPedro_ válasza Mauzes (#44036) üzenetére


tPedro_
őstag

Én nem találom a hirdetést, lehet már tiltottam az illetőt. :D

(#44044) balint82 válasza KaiotEch (#44037) üzenetére


balint82
senior tag

Kiről van szó? Akár privátban is jöhet.

Van egy tipp, de gdpr :)

Google Pixel 4a

(#44045) maross válasza Throme (#44042) üzenetére


maross
veterán

Ennyire draga szettnel (hacsak nem jut a barca szurkolok sorsara, hogy most hozzadvagjak), es tok meno promonal szerintem siman megallhat ilyen ar korul. Es tuti, hogy sokan kifizetik. Tudod, egy darab miniert is gyakran ropkod a 10k+, en olyankor szoktam a fejemet kapkodni.

balint82: gondolom az, aki bricklinken arul 3 darabot :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#44046) balint82 válasza Throme (#44042) üzenetére


balint82
senior tag

45ert simán jó áron van, lesz egy 60 is, hamarosan.

Google Pixel 4a

(#44047) Sundesz


Sundesz
őstag

Érdekes, hogy itthon gyakorlatilag 3 napig lehetett AT AT-t kapni karddal, Amerikában meg hamar elfogyott. Igazából nem érdekes, tudom a nagyobb piac és fizetés az oka.

Hörcsög Powa'

(#44048) KaiotEch válasza czanga (#44040) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem ezért köcsög, hanem az áraiért, mindent iszonyat drágán ad és a stílusa az aztán főleg, iszonyat bunkó.

(#44049) czanga válasza balint82 (#44044) üzenetére


czanga
őstag

Ez jogos (a GDPR rész),végig gondolva el is engedem a dolgot, csak furdalt a kíváncsiság.

#44048 KaiotEch
Köszi. Az ár már nem is "szúrt szemet", annyi ilyet látni, de jogos. :U :D

[ Szerkesztve ]

(#44050) Mauzes válasza wolfcsibe84 (#44038) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, hogy nem vett, nyíregyi forrás, nagy tételben. Évente több száz darab eladó készlet. Vagyis bocs, éppen nyugodtan vehetett 12 AT-AT-t is, hiszen fél ár + kis marzs elég jó vételi árfolyam. De azért a nagy készletekből még a fő nepperek sem szoktak ennyire betárazni, talán nem is lehet egyszerre ennyihez jutni. A promó cuccok meg sokszor lopottak. Amikor doboz nélkül árulnak bontatlan csomagos készletet, azok is általában túlgyártott sorozatokból vannak, amik valahogy "kikerülnek" a gyárból.

Egyébként szerintem aki teljes mértékben ebből él (vannak páran), azok gondolom nem hülyék és megoldják a nav-állóságot. Talán katásként is lehetsz alanyi adómentes. Én is mentem már készletért apróhirdetés alapján, egy garázsban vettem át, és kaptam róla rendes számlát egyéni vállalkozótól. 🙂

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.