Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) LÁZ válasza FatalEror (#1400) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nekem meg nem kell :DDD , csak igy olcsóbban kapnám meg a másik készletet, igaz mind2-t eladnám, max egy lego-s cikk erejéig lenne nálam.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1402) FatalEror válasza LÁZ (#1401) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi a másik?
Én szeretem,jópofa.Nem a legintuitívabb készlet,de szerintem jó.

HardCore is my LifeStyle

(#1403) LÁZ válasza FatalEror (#1402) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Maersk Line

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1404) FatalEror válasza LÁZ (#1403) üzenetére


FatalEror
addikt

Huh!

HardCore is my LifeStyle

(#1405) Gondwana


Gondwana
addikt

Ilyen valakinél? Esetleg tervben?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1406) LÁZ válasza Gondwana (#1405) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ámerikán keresztül sztem lesz majd 1 simpson lak ;)

@Fatal: az egyik hajó, nem a vonat :)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1407) FatalEror válasza LÁZ (#1406) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is arra gondoltam.

HardCore is my LifeStyle

(#1408) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy hol tudok rendelni, vagy esetleg van-e valakinek eladó olyan LEGO eleme, ami egy nagy lap és a kis apróbb játékokat tudom rárakni.
Konkréten az 5 éves lányom begyújtotta a rakétáit és minden rokont LEGO Friends-re tarhált le Karácsony és a szülinapja alkalmából. Viszont panaszkodott, hogy "nem tudja beállítani a jeleneteket mert mindig arrébb csúsznak a figurák, feldőlnek a babák" :Y

Ilyesmire gondoltam, a szín mindegy az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen.
Segítségeteket előre is köszönöm :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1409) KillHates


KillHates
nagyúr

Esetleg ha valakit érdekel a retró; nekem megvan a 910-es. (és még kismillió más is, de ez volt az első LEGO játékom -kb. 1977 körül- és ennek a doboz számára emlékeztem)

Sajnos csak az elemek, a doboza az elmúlt 35-40 évben már elmállott. Az elemei valószínűleg már karcosak.

Nagyon szívesen elcserélem valami "modernebb" (mondjuk Friends sorozat) játékra. Ezzel az őskövülettel már nem fog játszani a lányom, még a DUPLO is komplikáltabb nála :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1410) LÁZ válasza KillHates (#1408) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kb mindenhol van, esetleg vatera-ebay, olcsóbban több darabot is, azt hiszem a DM-ben is van a normál méretű, én is azokra dobálom fel a figurákat a falra :D

a 910et is érdemes lenne feldobni vaterára, ebay-re, egy 10est simán megér :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1411) KillHates válasza LÁZ (#1410) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nagyon szépen köszönöm! :R
(a DM alatt mit értesz?)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1412) LÁZ válasza KillHates (#1411) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Drogerie Mark, déem, de a Müllerre gondoltam, mert nekik van játék részlegük, a DM-ben nincs, csak hirtelen akartam irni :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1413) KillHates válasza LÁZ (#1412) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is csodálkoztam... :D
Sajnos itt a tajgában Müller nincsen. Akkor marad az internetes rendelés :K
Még egyszer köszönöm :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1414) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a legoim beárazásában. Ömlesztve vannak, kb 5-6kg, rajzok, dobozok már nincsenek meg. Kb mennyit érhet egyben? Egy olyan árra lennék kíváncsi, amiért azért nem kell hónapokat árulni, de azért kapjak is valamit.
Segítséget előre is köszönöm! :R

[link]

You can walk straight through hell with a smile

(#1415) LÁZ válasza csiben1 (#1414) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a lapokat elpasszolhatod Killhates kollegának ;] , az ömlesztett, meg lehet érdekli egy ismerősömet, jó lenne egy kiboritott kép is, hogy kb mik vannak benne ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1416) Grillo válasza csiben1 (#1414) üzenetére


Grillo
senior tag

A kalózhajó érdekelhet, meg az utas lapok is.
Arról tudsz valamit, hogy a hajó melyik szett? Az sem baj, ha nem hiánytalan.
Gyerek nagyon rá van akadva a kalózokra.

(#1417) csiben1


csiben1
tag

Holnap délután csinálok kiborított képet + utána járok a kalózhajónak. :)

Szerk: a hajó száma:6268

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#1418) Grillo válasza csiben1 (#1417) üzenetére


Grillo
senior tag

Mennyi lenne a hajó? Jöhet priviben is.

(#1419) csiben1 válasza Grillo (#1418) üzenetére


csiben1
tag

Szívesen eladnám külön a hajót is, de ahhoz nekem kell egy kis idő, hogy megnézzem, minden meg van e hozzá ( akkor már össze is szerelhetem... :DDD ) . Árakkal egyáltalán nem vagyok képbe, az egészet elég jutányos áron tovább adnám... Légyszi térjünk vissza rá holnap délután/estefelé. Addigra lesznek több képek is mindenről. :R

You can walk straight through hell with a smile

(#1420) Grillo válasza csiben1 (#1419) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, nem sürgős, csak gyereknek már több hónapja nézegettem hajókat, és ha ez most itt van előttem, akkor érdekelne.
Árakat többiek tudnak mondani szerintem, olyan szinten én sem vagyok benne a dologban. Vagy bricklink.

(#1421) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok, készítettem kiborított képet a legókról. Egyben, ömlesztve szeretném eladni, összeállítási rajz egyikhez sincs már. Tanácsot kérnék, hogy szerintetek ez így mennyit érhet? :F Valami támpont jó lenne az ár meghatározásában...
Köszönöm előre is :R

[link]

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#1422) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hi!

a következő kérdésem lenne: elérkezettnek látom az időt, hogy kipótoljam az évek során elveszett darabokat a lego készleteimből.
Ahogy nézem a bircklink-en van a legnagyobb választék, aki szokott ott vásárolni, hogyan oldja meg?
Ha én lemazsoláznék 40-50 alkatrészt, akkor hogyan tudom letisztázni a felületén, hogy melyik eladóktól vásároljam össze? (nincsenek olyan hiú reményeim, hogy 1 shopból összejönne a dolog)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1423) csiben1


csiben1
tag

Újra a link... :U

[link]

You can walk straight through hell with a smile

(#1424) LÁZ válasza Hintalow (#1422) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

egy kört a kockaáruház.hu is megér alkatrész ügyben ;), vagy a lego.com, posta 3500.- 15ezerig , viszont valószinű meglenne minden 1 helyen.

@csiben1: sztem 5k-t megér a cucc, mennyi kiló kb? lehet érdekelne is

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1425) csiben1 válasza LÁZ (#1424) üzenetére


csiben1
tag

kb 6kg lehet a súlya. Ahogy nézegettem a hírdetéseket, ezeket az ömlesztett legókat átlag 4ezer Ft/kg áron adják. Kicsit keveslem az 5ezret az egészért... :U
Talán 3 Ezer Ft/kg áron megválnék tőle.

You can walk straight through hell with a smile

(#1426) Hintalow válasza LÁZ (#1424) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sajna már néztem mindkettőt, de már az első 2-3 elemet sem találtam rajtuk, így nem is kerestem tovább.
(80-90-es évekből van a szettek nagy része, ahogy néztem mindkettő oldal inkább az újabb, sztenderdebb szettekkel van megpakolva)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1427) LÁZ válasza Hintalow (#1426) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, azt hittem nem olyan régi elemek kellenek

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1428) Hintalow válasza LÁZ (#1427) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sajna igen a többségük régi cucc.
Még egy kérdés: bricklinken lehet valahogy informálódni a szállítási költségről?
Mert próbaképpen kinéztem egy szettet, de már be kellett jelölni a szállítási módot is, és még akkor sem írt semmi konkrétat (nem mertem továbbnyomkodni)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1429) FLx válasza Hintalow (#1428) üzenetére


FLx
addikt

Kockajatek-ot nézted már?

(#1430) Brumi válasza Hintalow (#1428) üzenetére


Brumi
senior tag

Minden eladónál megtalálható Splash és a Store Terms fül, általában oda le van írva, hogy mennyi a szállítási költség.

Én is a BL-ről pótoltam a régi szettek hiányzó darabjait (80-as, 90-es évek), teljesen korrekt eladókkal találkoztam.

Ha felviszed Wanted List-be, hogy pontosan miből mennyi darab kell, akkor le tudja listázni, hogy melyik eladótól tudod a legtöbbet megvenni egyben, így tudsz optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1432) LÁZ válasza kingabo (#1431) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

zseniális, meg is épitem :K

a golyós órája is zseniális...

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1433) FatalEror válasza LÁZ (#1432) üzenetére


FatalEror
addikt

A zongorázó kész sem rossz.

HardCore is my LifeStyle

(#1434) Hintalow válasza Brumi (#1430) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm szépen, így fogom csinálni. (sejtettem én is, hogy a wanted list lesz, ami megoldja, de mostmár teljesen biztos vagyok benne:) )

csak érdekességképpen: ugye írtam, hogy éppen rendszerezem a szetteket. Volt egy jó adag vegyesvágottam, ami még tizensok évvel ezelött kerül hozzám. Mindig is azt hittem, hogy csak sallang, és be volt keverve a többi közé.
Viszont a rendezgetés közben kíváncsiságból kikerestem egy-egy egyedibb alkatrészt közűlük, és megnézve, hogy milyen szettekben szerepel, kiderült, hogy több teljes kicsit szett rejtőzött benne. (space plice II, blacktron, lovag)
Mire nem jók az ilyen adatbázisok :C

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#1435) lapa


lapa
veterán

gondoltam berakok egy végre jobbacska képet. jellemző, hogy azóta már az egész padló át lett építve, a díszcsík meg többek közt a teljes a oszlop is. messze van még, de ennél már csak jobb lesz.

(#1436) lapa


lapa
veterán

42030.

elég impresszív svédgép.

(#1437) LÁZ válasza lapa (#1436) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

na igen, jó anyag, meg a sufnija is :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1438) lapa válasza LÁZ (#1437) üzenetére


lapa
veterán

jah, és emellett van még legalább ilyesmi mennyiségű moc az épp nem látható polcon...

mondjuk ez a ki-be stílusú táv elég nevetséges. miért nem lehetettett rtc-s 7 fokozatút csinálni... a vonatos táv a másik szánalom, hogy vagy érintkezik, vagy nem, meg ha túl gyorsan forgatod... mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1439) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

rosszulvagydrágámegykislegótólbiztosanjobbanleszelajándék :D ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1440) FLx válasza lapa (#1436) üzenetére


FLx
addikt

Nem rossz bár igazából ez egy RC-s 8265 semmi egyéb.

(#1441) lapa válasza FLx (#1440) üzenetére


lapa
veterán

így a méreteket elnézve pöttyet nagyobb lesz az... még nagyobb kanál, a mog kerekek elég törpék rajta... szóval így ránézésre szép nagy darab.

(#1442) lapa válasza lapa (#1441) üzenetére


lapa
veterán

1000 vs 1600 parts, azért kis különbség lesz.

(#1443) Napfénysüti válasza lapa (#1441) üzenetére

Nem lesz egy kicsi jószág az tuti. Nekem tetszik. Csak előre félek hogy ennek is 60k körüli lesz majd az ára.

Més que un club!

(#1444) lapa válasza Napfénysüti (#1443) üzenetére


lapa
veterán

hát igen, én ilyenekben eleve nem is gondolkodom. majd ha odakerülünk még beadom a zaciba a fél vesém és lesz egy mindstorms a kölköknek, de ilyesmikről álmodni se merek.

(#1445) Napfénysüti válasza lapa (#1444) üzenetére

Mindstormsot remélem öcsém beszerez majd és akkor megleshetem élőben. :)

Més que un club!

(#1446) FLx válasza Napfénysüti (#1443) üzenetére


FLx
addikt

Talán nem lesz azért annyi, 50 körülre tippelném.

(#1447) Napfénysüti válasza FLx (#1446) üzenetére

A full-RC miatt meg azért nem ekvés elem (1600 elvileg) én szerintem itthon 50-ből nem fog kijönni. De remélem neked lesz igazad. :)

Més que un club!

(#1448) FLx válasza Napfénysüti (#1447) üzenetére


FLx
addikt

9398 is van 50 körül, szóval hátha.

(#1449) Napfénysüti válasza FLx (#1448) üzenetére

De az kevesebb elemből áll nem?

Més que un club!

(#1450) #72042496 válasza Napfénysüti (#1449) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a 9398 mintegy 300 elemmel kevesebb.

Nekem tetszik ez a földmunkagép, de nem vagyok biztos benne, hogy otthonra is kellene. Meglátjuk még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.