Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) FatalEror válasza LÁZ (#850) üzenetére


FatalEror
addikt

A millenium falcon nem akciós?

HardCore is my LifeStyle

(#852) LÁZ válasza FatalEror (#851) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

az UCS már csak ebay, ami utána a legjobb sztem, a 7965, a kockaáruháznál most 35, az talán elfogadható..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#853) FatalEror válasza LÁZ (#852) üzenetére


FatalEror
addikt

ÉS a 7965 mekkora?

HardCore is my LifeStyle

(#854) LÁZ válasza FatalEror (#853) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

38cm átmérőjű ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#855) FatalEror válasza LÁZ (#854) üzenetére


FatalEror
addikt

És az UCS? :R

HardCore is my LifeStyle

(#856) LÁZ válasza FatalEror (#855) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem már megtaláltad :D , kb a duplája, de azt ha 200 alatt megszerzi az ember, már qrva nagy mákja van :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#857) FatalEror válasza LÁZ (#856) üzenetére


FatalEror
addikt

Kicsire nem adunk,a nagy meg nem számít.

HardCore is my LifeStyle

(#858) capulet75


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#859) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

LEGO fal update ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#860) lapa


lapa
veterán

raktam fel pár új képet a merciről. bocs, hogy csak így linkelem, de tán használhatóbb. egész lent, az utolsó tucat DSC90350-től.

a jelenlegi állás szerint 4 db m moci lesz, +1 szervó a kormányzáshoz. húzós, összesen 9 db kis pneu munkahenger is lesz benne (4 db gátló, 2 db a difizár, 2 db a difizár "kapcsolói", 1 db a "kormányzás-ujjeltörés-gátló). a felépítményt nem tervezem teljesre, mert így is dögnehéz már, csak törnek majd a kardánok.

azóta már szebb lett amúgy az eleje, meg kapott ál-battery box üzemanyagtartályt is. szóval eddig úgy néz ki sikerült mindent valósághűre, ennél már csak jobb lehet. de mostmár nagyon-nagyon sok minden van a bricklink listán, pedig a kasztni ex-dömper meg ex-konténeres autó darabjait még fel se írtam. de még a motorháztető listája se teljes.

[ Szerkesztve ]

(#861) FatalEror válasza lapa (#860) üzenetére


FatalEror
addikt

Pár?! :DDD képet.
Amúgy jópofa,kár,hogy nem az én "ízlésem".

HardCore is my LifeStyle

(#862) Lucas Kane válasza lapa (#860) üzenetére


Lucas Kane
tag

Hú, ez nagyon klassz. :)
Fejben tervezted, vagy használtad valamelyik progit?

(#863) lapa válasza FatalEror (#861) üzenetére


lapa
veterán

"egész lent, az utolsó tucat DSC90350-től."

direkt azért írtam így, hogy aki már látta az előzőeket ne klikkolgasson feleslegesen.

anno a tengelyt próbáltam összerakni progival, de nem mentem vele sokra. ilyen komplexitásnál fontos, hogy az ember rendesen lássa-mozgassa-forgassa, vagy fél tucat hely van, ahol szó szerint fél milimétereken múlt, hogy működik-e. meg ahogy látszik a képekből egyszer-kétszer már átalakult egy-két része nulláról.

(#864) dime27 válasza joysefke (#829) üzenetére


dime27
őstag

Találtam hozzá egy végleges motorizálást és mivel a 8043as és a 8265ös nem fér el ha mindkettő össze van épitve itthon most egyenlőre a 8043as szét lesz kapva és az alkatrészeiből full távirányítóssá fogom összeépíteni az alábbi videó segitségével a 8265öst ha megérkezik ha kész lesz jönnek róla a képek ígérem ;)

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#865) Brumi


Brumi
senior tag

Tettek fel képeket az idei Technic csúcsmodellek B-modelljeiről:
[link]

A daruskocsi b-modellje szerintem nem túl szép, ennyi alkatrészből igazán összehozhattak volna valami jobbat is.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#866) Napfénysüti válasza Brumi (#865) üzenetére

Pont nézegettem egy másik fórumon és ugyanez volt a véleményem. Az ötlet remek de a megvalósítás igen rondára sikerült. :U

Més que un club!

(#867) Brumi válasza Napfénysüti (#866) üzenetére


Brumi
senior tag

Ahhoz képest, hogy pl a 8258-as b-je milyen volt, ez nagyon béna (kb mintha én csináltam volna :) ). Érezték, hogy muszáj összerakni valamit, a lehető legtöbb alkatrész felhasználásával, és ez jött ki belőle. Mondjuk aki ezt megveszi, az szerintem majd tud mit kezdeni ennyi alkatrésszel :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#868) Napfénysüti válasza Brumi (#867) üzenetére

Én biztos megveszem a 42009-et de hogy nem a B modellért az hót zicher. :D

Més que un club!

(#869) Brumi válasza Napfénysüti (#868) üzenetére


Brumi
senior tag

Ja az nem kérdés, én is meg fogom venni. :)
Múltkor volt a tervezőjével interjú, és azt mondta, hogy utoljára a 8421-es volt ilyen daruskocsi, de pár éve ott volt a 8053-as is, igaz az ennél jóval kisebb volt (1000+-os darabszámmal). Ezt nem értem, hogy mehetett feledésbe... Nekem az van meg, és szerintem elég jól néz ki, a 8421-es meg használtan baromi drága, azt nem hiszem, hogy be fogom szerezni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#870) dime27 válasza Brumi (#865) üzenetére


dime27
őstag

Hát ne hary de ez siralmas... :O

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#871) lapa


lapa
veterán

azt tegyük hozzá, hogy eredetileg se szépségdíjas eszközök.

más (bocs, ha már unjátok): hétvégén elég sokat küzdöttem, már van egy nagyjából jó front és egy kezdetleges hajtáslánc fix 4wd-vel és kapcsolható felezővel. de hát rengeteg a flex még, minden tengely csavarodik, hajlik, izegmozog. jobb ötletem nem nagyon van, minthogy végigrakom az összes tengelyt anyákkal, aztán lesz amilyen lesz. ennél jobban nemigen tudom redukálni. hátul már megvan a helye a két aaa boxnak. holnap megpróbálom hajtani kicsit, csak az összes elemem lemerült.

(#872) Brumi válasza lapa (#871) üzenetére


Brumi
senior tag

Ebben igazad van, eredetileg sem szépek, de azért meg lehet csinálni normálisan is. A 8295-ös Telescopic handler például elég jól sikerült, ami a kinézetet illeti (mondjuk a működtetése botrányosan rossz) és kamionban is voltak már jobbak.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#873) lapa válasza Brumi (#872) üzenetére


lapa
veterán

mert ez eredetileg is ilyen. a kikötői járművek meg pont olyan rondák és pont olyan aránytalannak néznek ki. ezek tényleg ilyen végletekig leegyszerűsített guruló platformok, mint nálunk a szódás kocsik (alváz + valami alig motor + egy deszkalap kormánnyal). szóval a dolog annyiban nem stimmel csak, hogy ronda az eredeti, amit lemodelleztek. és azért dániában akad kikötő, ahonnan lesni tudnak.

az más kérdés, hogy talán nem kellett volna a flagshipnek egy ronda b modell, ezt átérzem én is. de ahogy írják legalább funkciógazdag, aztán ki tudja mit is jelent pontosan.

(#874) kovsol válasza Brumi (#865) üzenetére


kovsol
titán

Kritikán aluli szerintem.

May the Force be with you!

(#875) lapa


lapa
veterán

Mai talalos kerdes: a tengelyek gorbulnek itt-ott eleg szepen. A legjobb otletem eddig, hogy a sima 1 szeles anyakkal vegigrakom, hatha valamit segit. Nem tudok ugyanis olyanrol, ami raszorul a tengelyre, nem tul nagy az atmeroje es hosszabb, mint 1... tud valaki olyat, mint az anya, csak hosszabban? Koszi.

(#876) Napfénysüti válasza lapa (#875) üzenetére

Asszem van ilyen 2-es hosszú henger amit rá lehetne húzni elvileg.

Més que un club!

(#877) FatalEror válasza lapa (#875) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi az 1 hosszú,mert nekem van olyan távtartó?! is,ami saccra 2-3cm hosszú.

HardCore is my LifeStyle

(#878) xedos válasza Napfénysüti (#876) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem erre gondoltok:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#879) Gondwana válasza xedos (#878) üzenetére


Gondwana
addikt

Csavarodás ellen ez kevés. A 8110-ben ilyen helyek végig vannak pakolva 1/2 busherekkel (pl. kompresszor környéke)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#880) lapa válasza Gondwana (#879) üzenetére


lapa
veterán

+1, de köszi a tippeket. akkor nekem is az lesz, nem küzdök.

(#881) dime27


dime27
őstag

Megjött ma a Jézuska :

[link]

:))

+ a 8051 szétszedve jött doboz és összerakási nélkül azt nem tettem oda :D

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#882) FatalEror válasza dime27 (#881) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy látom sokat fogsz mostanában rakosgatni.

HardCore is my LifeStyle

(#883) Bjørgersson válasza dime27 (#881) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azta. Gyerekkoromban ölni tudtam volna egy ilyenért. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#884) dime27 válasza FatalEror (#882) üzenetére


dime27
őstag

Hát év végéig beosztom szerintem bár még egy 8070-est valamint főleg egy 8674est be akarok még vállalni plussz az eddigieket motorizálom majd szépen sorjában h ne kelljen amiatt szétszednem régebbi modelleket csak győzzem majd elemekkel! :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#885) xedos válasza dime27 (#884) üzenetére


xedos
addikt

Irigy vagyok! Jó szórakozást!
Szép kis sorozat... nem két perc lesz össze rakni...
Milyen vallású vagy? -hogy most van a Karácsony?

[ Szerkesztve ]

(#886) Gondwana válasza xedos (#885) üzenetére


Gondwana
addikt

(Akit ilyen kupac vár otthon, annak szerintem minden nap karácsony...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#887) dime27 válasza Gondwana (#886) üzenetére


dime27
őstag

Akit ilyen kupac vár otthon sztem mindegy milyen vallású.... :DD

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#888) Napfénysüti válasza dime27 (#887) üzenetére

Akinek ilyen csomagjai vannak annak kötelező felvennie a legoita vallást. :D

Més que un club!

(#889) dime27 válasza Napfénysüti (#888) üzenetére


dime27
őstag

:DD coming soon! :))

épp most rendeltem egy barkácsboltból meg az összes szortírozó dobozukat egy lego modell/ doboz és pormentesen tudom majd tárolni benne az elemeket :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#890) Mahrenburg válasza Napfénysüti (#888) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hol találok legoita templomot? Már indulok is! :C

Jut eszembe, a legoita templomot Lego-kockákból építik, ugye? Látnom kell! :Y

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#891) capulet75


capulet75
addikt

X-wing

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#892) xedos válasza capulet75 (#891) üzenetére


xedos
addikt

Úúúúúú...
Hozzá sem tudok szólni...

(#893) capulet75 válasza xedos (#892) üzenetére


capulet75
addikt

nem kevés munka lehetett benne

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#894) LÁZ válasza capulet75 (#891) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

;] ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#895) dime27


dime27
őstag

Érkezett egy pár edény Technic tárolásra :DD

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#896) LÁZ válasza dime27 (#895) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

pik pakk tele lesz :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#897) dime27 válasza LÁZ (#896) üzenetére


dime27
őstag

Hát ez most csak az elmult 4 honap 10 modelljére lett rendelve :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#898) capulet75


capulet75
addikt

legolien

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#899) lapa válasza capulet75 (#898) üzenetére


lapa
veterán

a srácnak vannak nagyon szép dolgai:

911
truck
minik (áááááá ilyeneket akarok - mármint ekkorában is)

és akkor még nem klikkoltam bele a többibe...

[ Szerkesztve ]

(#900) Tom5 válasza lapa (#899) üzenetére


Tom5
addikt

Ez a 911-es nagyon bejön, belseje nagyon dúrva... :Y

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.