Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) tocsek18 válasza LÁZ (#59998) üzenetére


tocsek18
senior tag

(#60002) Tyler Durden válasza LÁZ (#59998) üzenetére

Hahh 1 speed champ kocsim sincs, de ezzel meg fog törni a jég. Mondjuk ezt 1:8-ban is megépíteném.. :U

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#60003) balint82 válasza tocsek18 (#60001) üzenetére


balint82
senior tag

Jó sok matrica lesz benne :(

Vajh az ülés is matricás lesz? :F

Google Pixel 4a

(#60004) Sundesz válasza LÁZ (#59998) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez megható Paul Walker minifigurával. :)

Hörcsög Powa'

(#60005) czanga válasza LÁZ (#59998) üzenetére


czanga
őstag

Az orrát nem sikerült elkapni sajnos, de nekem mint JDM autószeretőnek ez is beszerzési listás lesz. :K

(#60006) ADAM1337 válasza LÁZ (#59998) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Olvastam róla már pár hónapja.
De valahogy jobbra számítottam, remélem ez nem a végleges.

(#60007) balint82 válasza ADAM1337 (#60006) üzenetére


balint82
senior tag

Pedig ez már a véglegesnek tűnik.

Google Pixel 4a

(#60008) ADAM1337 válasza balint82 (#60007) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát érdekes, mindenesetre.
A hátsó belső lámpa milyen elem ? Még ilyet nem láttam, hogy csak a stud átlátszó amúgy szürke.

(#60009) sb válasza balint82 (#60003) üzenetére


sb
veterán

Részletekről beszéltek anno a tervezői videókban, és pl. az épített kilincseket mutatták.
Most ehhez képest a matricára rajzolt kilincs a szokásos, eltérő színű matricákkal... :((

(#60010) kbalage2 válasza czanga (#60005) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Azért megnéznék egy ennél "jobban elkapott" orrot ehhez a kocsihoz ebben a méretben ;)

@sb #60003 - persze tök jó lenne ha egyszerre mindent is bele lehetne zsúfolni, de ennek a méretnek vannak elég nyilvánvaló határai. Itt pl vagy kilincs van vagy részletesebb beltér, lehet választani...

[ Szerkesztve ]

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#60011) HUN_Sector válasza Ciccuka (#59995) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

42125 ferrari 39990
[link]

(#60012) Pötyi válasza ADAM1337 (#60008) üzenetére


Pötyi
őstag

42446 vagy 28974

QNX is cool!

(#60013) sb válasza ADAM1337 (#60008) üzenetére


sb
veterán

Ebbe van berakva egy sima 1x1 átlátszó plate.

@Kbalage:
Én értem... de akkor is ránézek és ezt látom. Vagy akkor nem kell kihangsúlyozni...
Én mondjuk inkább választanám a külsőt, mint a belteret ha kidolgozottságról van szó. Talán azzal ezt jobban át lehetne ugrani ezt a kérdést.

Mindenesetre azt tartom, hogy így nagyon szembetűnő/szerencsétlen amikor egy ekkora felület van lematricázva... ráadásul eltérő színűvel. Ez erős kombó.
A 6 studos autók matricás lámpái szerintem ennél sokkal egyszerűbben magyarázható jelenségek.

Az orra egyébként nekem bejön. Szerintem az lett a legerősebb része.

[ Szerkesztve ]

(#60014) ayo válasza balint82 (#59994) üzenetére


ayo
addikt

kevesebb spoilert plz.

http://jateknaplo.blog.hu

(#60015) czanga válasza kbalage2 (#60010) üzenetére


czanga
őstag

Az zavar, hogy stud-ok vannak a motorháztetőn. Lehetett volna talán sima elemekkel megoldani, és a csíkok is lehettek volna matricák, hiszen már eleve sok van rajta. Értem, hogy méretkorlát adja a lehetőségeket, de szvsz azért véleményem lehet.

(#60016) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a naptáras sztorikban hagyjuk meg az örömöt a kollegáknak is
bittedanke

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#60017) balint82 válasza ayo (#60014) üzenetére


balint82
senior tag

:R

Sorry, csak a helikopteres téma miatt gondoltam megosztani.,több ilyen nem lesz. :K

Google Pixel 4a

(#60018) Throme válasza HUN_Sector (#60011) üzenetére


Throme
veterán

Egyik fórumtársunk árulja ezt újként 35k huf-ért már jó ideje, ahogy nézegettem az itteni adok-veszek táblázatot

#59994balint82
Nem mertem már írni, mert "szpojler" ;) de ugyanez fogalmazódott meg bennem, hogy Tony-nak a végén igaza lesz, mindegyik helikopter :)

[ Szerkesztve ]

(#60019) wolfcsibe84


wolfcsibe84
csendes tag

Ennek az ajándékkészletnek is felment mostanában az ára... :O

(#60020) edgR válasza wolfcsibe84 (#60019) üzenetére


edgR
őstag

;]

(#60021) kbalage2 válasza czanga (#60015) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Véleménye bárkinek lehet, egy "szerintem" sokat tud dobni a megfogalmazáson, rögtön jobban hangzik szerintem mint az hogy "hát ez nem sikerült" ;)

Nem láttam még belülről, de valószínűsítem hogy azért bütykös a motorháztető széle mert a kerékív tetején mindenképpen van bütyök, ellenkező esetben az egész orr-rész egy sorral magasabb kellett volna hogy legyen ha az egészet le akarod fedni.

Egyébként értem én hogy mindig lesz olyan részlet ami valakinek nem tetszik, azt sajnálom hogy a többség ezeket hangsúlyozza ki elsőre. Az pl hogy kockából építettek a csíkok szerintem eléggé nem semmi, mellette látszik hogy be van szúrva egy merőleges sor hogy kiadja a méretet, ott figyelnek a függőleges NEXO pajzsok az orrban stb. De valóban, az épített csík mellett kilincs az nincs, ha legközelebb fordítva lesz az lesz a baj :D

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#60022) czanga válasza kbalage2 (#60021) üzenetére


czanga
őstag

Valahol igazad van a "szerintem" kérdésben, de írásban sokszor a szóhasználat, íráskép ellenére sem jön át a mondanivaló úgy, ahogy azt szeretné tálalni az ember, de már picit úgy érzem, hogy talán jobban felkaptad a dolgot mit kellett volna. Amennyiben azt írtam volna, hogy teszem azt: "Sikerült jól elkapni az orrát." - ami szintén csak egy vélemény, akkor szerintem talán nem is születik rá reakció.

Egy szó mint száz, figyelni fogok arra amit kifejtettél, és a téma ezen részét én ezzel részemről zárom is. :R

(#60023) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészültem az első dobozzal. Ahogy gondoltam a talapzata lett kész, és nektek is igazatok volt, azért lett vékony az építési mert rengeteg az ismétlődés.
Ez viszont az elején nem zavaró, sőt nekem pont jól jött hogy valamit 3x 4x kellett megépíteni, mivel többször is benéztem valamit, így tudtam korrigálni a hibát az ismétlődések miatt. Maga a talapzat első felének építése számomra egyáltalan nem volt monoton, sőt élvezetes volt, gyorsan és könnyedén ment az egész, egészen a zöldítésig. Ha valaki nekem még egyszer azt mondja hogy kevés a zöld, zöldíteni kell biztos a falnak megyek, mert itt a fák és bokrok megépítése volt a legrosszabb. A sok apró kis bigyótól fájnak az ujjaim, de az is biztos, hogy ezt nem fogom kivilágítani mert 48 darab kis kandellábert kellett összerakni, szóval egy agyrém volt, de maga a végeredmény tetszik megérte szenvedni. Minden fán 30db bogyó van az 8 fa esetén 240db, plusz a bokrok még legalább 10-150db, úgyhogy nekem ez már elég zöld az biztos, még egy fa vagy bokor és eret vágok. :)

(#60024) RapaNui1 válasza LÁZ (#59998) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Most vette meg a szomszédom az összes sc készletem mert berántotta őt is a lego szele, szóval mindjárt jelzem is neki a jó hírt.

(#60025) Segal válasza RapaNui1 (#60023) üzenetére


Segal
veterán

Nem erre a részre gondoltunk hanem majd az X elemekre. Azt nem 32x fogod megépíteni ;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#60026) sb válasza kbalage2 (#60021) üzenetére


sb
veterán

Értem és igaz... de ez már csak ilyen.
Nálam ilyenkor (év végén) már egyébként is sok pozitív coaching kellene a hasonló hozzáálláshoz :D , de mostanában egyébként sem erre áll az ember agya. Ebbe most nem mennék bele...

Amúgy én nem írtam, hogy nem tetszik. Sőt, másodszorra már írtam az orr részt mikor felvetetted. Láttad a pajzsot, a 3 studos, kitöltött motorháztető-közepet, a hátsó lámpa is tetszik. Nem kérdeztétek, de nekem studokkal sincs bajom, én is láttam, hogy azért lett ilyen mert nem fér el még 1 sor. Legoról van szó, nem esek hanyatt "ottmaradt" studoktól. :D
Sőt még a sok matrica sem zavar.
Én egyetlen dolgot említettem: hogy ha már matrica akkor jó lett volna kisebb felületre szorítani. És hogy a nagy felület még rosszabbul mutat a színeltérés miatt.
Szerintem az, hogy az azonos színű matrica jobb mint az eltérő, ill. a nagyobb rosszabbul mutat mint a kisebb... ez nem igazán a véresszájú belemagyarázós haterkedés esete.

Inkább annak szántam, hogy ejj de kár ezért, úgy jobb lett volna. De ettől még nem rossz.

szerk: Az Astonon a színeltérés sokkal jobban megfogott. Ott pl. rögtön rávágtam a megoldást: megveszem és nem ragasztom fel. :) Itt a csíkok miatt 1:1. Ragasztás nélkül sem lesz jobb. Viszont ott az egész autó ami nem sikerült rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#60027) ADAM1337 válasza sb (#60013) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Áhh így már értem, köszi, nem is rossz megoldás akkor.

(#60028) proci985 válasza RapaNui1 (#60023) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jujj azok a fak nagyon durvak

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60029) Tony21 válasza RapaNui1 (#60023) üzenetére


Tony21
tag

Kicsit kevés a zöld, még egy 5-10 fát elbírt volna ;]

(#60030) balint82 válasza Tony21 (#60029) üzenetére


balint82
senior tag

Már azt hittem a helikoptert hiányolod. :D

Google Pixel 4a

(#60031) Ciccuka válasza sb (#59991) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valamelyik Porsche is ugyanennyi volt 2 hete Black Friday-kor.
Porsche vagy ez a Ferrari készlet a jobb?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60032) Throme válasza Tyler Durden (#60002) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ne kezdj bele :N
Fájdalmasan drágák a kifutott szettek.
Azt nem tudom használtat mennyire árulják.

#60001tocsek18
nem lett rossz, a Charger már megvan, jók lesznek együtt
Ha már Charger, az izomautókat is szépen sorban hozhatnák át 8 széles érába. Tudom van mégegy a duplaszettes Dodge, de abból is jöhetne még a challenger str, ha már volt 6 széles verzióban....

(#60033) Throme válasza Ciccuka (#60031) üzenetére


Throme
veterán

Mindkettőnek vannak hibái. Talán a ferka a kevésbé stabilabb a kettő közül.
Nekem porsche megvan, ez a ferrari szerintem kimarad. Jövőre talán jön a Ford GT ebben a "sorozatban"
Igazából én örülnék, ha kicsit visszanyúlnának és noname verdák (pl mint a rally autó, 24 órás versenyautó) újra jönnének. Ott legalább nem lenne gond, ha valami nem követi 1:1-ben az eredetit..

(#60034) Ciccuka válasza tocsek18 (#60001) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez meg úgy néz ki, mint valami 2000-es évek közeléből szalajtott szett

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60035) Tony21 válasza sb (#60026) üzenetére


Tony21
tag

SC sorozattal a mérete miatt mindig is probléma lesz, hiába lett felhízlalva 8 stud szélesre. Ez még mindig túl kicsi ahhoz, hogy minden apró részletet pontosan vissza lehessen adni, sok esetben csak ráutaló magatartás van, hogy kb. felismerd az adott részt. Matrica tud segíteni, ha nem kefélik el ...
Nekem a Charger nem jött be (lett is belőle helikopter :DDD ), SC-ben egy tégladarab az egész, az eredeti autó finom kis lekerekítéseit képtelenség visszaadni.
Kompromisszumos téma na :)

#60033 Throme: Technic-ben nekem mindig is jobban bejött a nem licences téma, visszakanyarodhatnának oda, de gyanítom nem így lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#60036) Tony21 válasza balint82 (#60030) üzenetére


Tony21
tag

Majd a vázszerkezet építésénél fogja kiabálni eleget, hogy itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter? :D

(#60037) Throme válasza Tony21 (#60035) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos nem valószínű szerintem sem.
A kockákon felül még a lcenszet is el tudják adni felárral....

(#60038) Ciccuka válasza Throme (#60033) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mindkettő jól néz ki egyébként.

Mondjuk túl sok rajtuk az egyedi speciális elem. :(

🔥NA de, MILYEN lett ez a FERRARI? || LEGO TECHNIC 42125 Ferrari 488 GTE AF corse #51 bemutató🔥

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60039) Plebi


Plebi
senior tag

A BMW M 1000 RR nagyon piszkálja a fantáziámat, illetve a polár takaró is tetszene, de kockabolygón 68.990 Ft.... :((( , itt meg meglenne a takaró ami mondjuk egy jobb fajta máshol olyan 5000, de nem Legós, illetve vannak kis szettek is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#60040) draco31


draco31
veterán

Kis Technic szetteket is mutattak be ahogy láttam instán.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#60041) ADAM1337 válasza Ciccuka (#60038) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az a durva, hogy a Porsche 36k-ért volt a madaras tescoban nyáron, a ferrari is 40 pár ezer körül mozgott, most meg mind a 2 akciósan 50 körül van...
A Porsche nekem is jobban bejön, a ferrarit max moc-nak venném meg.

(#60042) apholyon


apholyon
aktív tag

Nincs valakinek esetleg egy kis összesítője, hogy hol milyen ajándékok vannak jelenleg? :B

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#60043) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

új city készletek
[link]
Lesz végre kaukásautó!

(#60044) Throme válasza ADAM1337 (#60041) üzenetére


Throme
veterán

" max moc-nak venném meg."

Tuti erre gondoltál: :))

[ Szerkesztve ]

(#60045) sb válasza Ciccuka (#60034) üzenetére


sb
veterán

Szerintem a méretéhez képest tök jó lett.
Ez egyébként is általános véleményem, hogy mintha a Technic modellekből a kisebb sokszor jobb lenne. Több funkció, kevesebb extra amivel gond lehet. Legalábbis autóban. Munkagépben jöhetnek a nagyok. :)

A nagyobb autóknál is jobban bejön a 911/488 méret. Ilyesmit építettünk, 1:8-ast mondjuk még soha de az alapján amit itt olvastam a topicban, hogy inkább szobadíszek, valahogy szimpatikusabbak a kisebbek.

@Throme
A GT-re most felkaptam a fejem, de azt 120 EUR-ra írják. Ár alapján a Peugeot érkezhet ebbe a sorozatba, nem?

(#60046) Ciccuka válasza ADAM1337 (#60041) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ahogy belenéztem a videóba láttam, hogy ez egy túlárazott szett.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#60047) Tyler Durden válasza Throme (#60032) üzenetére

Hjaa nem akarom a régieket, ez a nissan bejön, de ennyi. Néztem, hogy a már nem kaphatóaknak elég borsos ára van..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#60048) RapaNui1 válasza Tyler Durden (#60047) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

Én most adtam el a szomszédnak vagy 10 különböző darabot 60k ért. 76901-től 76912-ig.

[ Szerkesztve ]

(#60049) ADAM1337 válasza Throme (#60044) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most jól lebuktam. :B

Amúgy megrendeltem, felfüggesztés moddal, illetve ajtó moddal már sokkal jobban fest, bár nekem full pirosba tetszene, ahogy lestem alig kell pár elemet lecserélni és pirosba tudna díszelegni, bár a hézagoknál csak az alső géptetőnél az 1x6-ot kell 2x6-ra cserélni és kész kb, de oldalt több odafigyelést igényel.
Alszok rá 1-2 napot úgyis beteg vagyok, nehogy hirtelen felindulásból vegyem meg előre. (Még a daytona-t is megakarom venni)

(#60050) Tyler Durden válasza RapaNui1 (#60048) üzenetére

Engem 1-1 darab érdekelne max belőle, de az se olyan, hogy muszáj beszerezni. A mostani Nissant mondjuk ahogy írtam már, 1:8-ban megnézném (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.