Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1700) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hijj 41k cinket érte. 40 volt+lufiárus+vip pontok :P Szerencsém volt vele, hogy időbe sikerült berendelnem :)

Természetesen sajátok :) De te sem panaszkodhatsz ! Vannak nálad is nagyon szépek :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1702) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1701) üzenetére


Brumi
senior tag

Az sokkal jobb ár, valóban. Lehet, hogy hamarosan én is beregisztrálok oda, mert időnként vannak jó akciók.

A modularokat nagyon irigylem, az mind kellene. A diorámák szépek, nekem ilyenhez nincs kreativitásom. Amik nálam vannak diorámák, azokat kiállításokon lőttem, sajna nem sajátok :(

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1703) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1702) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Modularok eszméletlenek. Főleg egymáshoz illesztve. Nekem 5 van csak sajnos egymáshoz illesztve (grand emporium,parisian restaurant,town hall,pet shop,palace cinema) Így egyben az 5 nagyon szépen mutat. :) Természetesen a legritkábbak nincsenek meg...:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1704) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1703) üzenetére


Brumi
senior tag

Nekünk csak a pet shop van meg, de jó lenne a többi is... A kísértetházat a ghostbusters miatt vettük meg, a kettőből lehet egy kis jelenetet csinálni :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1705) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1699) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

jók, a diók nagyon, a vizes hordós nagyon bejön, ezekhez már nekem sincs agyam :DDD , kb mennyiből lehet megoldani egy ilyen méretűt?

még ezen gondolkoztam, hogy nekifeszülök, és összegyüjtöm az elemeket hozzá

ps. modular ügyben nekem elég a minimodular is, az is a listán van, lehet még a batmobil előtt berendelem, hogy legyen +pont

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1706) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1704) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez nem is rossz ötlet :D Erre még nem is gondoltam. A haunted house is remek darab! Bár az árával nem voltam sokáig kibékülve, mert olcsóbb is lehetett volna :)

LÁZ Hát cinkes, attól függ. Bricklinkről rendelem természetesen az összeset. 1x1 round platekből kellett sok a vizes témához az kb 1500 db minimum. Rengeted slope is kellett hozzá. Hát szerintem 15-20 között van egy ilyesmi. A növények szoktak sokba fájni mivel abból is kell rengeteg. De csak egyszer kell megvenni szóval olyat alkatrészeket érdemes venni amiket sok MOC-hoz fel lehet használni. :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1707) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1706) üzenetére


Brumi
senior tag

Azt hittem, hogy a dioráma ötlete csak nekünk jutott eszünkbe, de aztán mások megcsinálták előttünk.

A költség az engem is érdekelt, hogy mennyi egy ilyen dioráma, de ez azért elég sok. Én az arctic szetteknek csináltam volna fehér és kék elemekből hátteret és alapot, de az lenne vagy 100k. Lehet, hogy olcsóbb, ha úgy csináljuk majd meg mint a régi katalógusokban volt, szép színes kartonlapokból. A vizet fényes hullámos krepp-papírral lehet helyettesíteni, már csináltunk ilyet, jól néz ki. Nyilván ez nem olyan jó, mint legoból...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1708) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1707) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ezzel nagyon az alját lőttem be. Szerintem az egész extra alkatrészeim kóstolják a 100k-t, de ebből már nagyon komoly MOC-okat lehet építeni. Sajnos drága mulatság ez is :(

A link fantasztikus :) Mindjárt kedvet kapok és megépítek én is egy hasonlót :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1709) Mahrenburg válasza R3ĐßuŁŁ (#1703) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Megkérhetnélek, hogy tegyél fel az 5 egymáshoz illesztett épületről képet?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1710) R3ĐßuŁŁ válasza Mahrenburg (#1709) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Parancsolj :)

[link]

Bocsi a remek képminőségért, de gyorsan telefonnal kaptam le :)

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1711) Mahrenburg válasza R3ĐßuŁŁ (#1710) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Azta... Nagyon jól néz ki! :C

Köszönöm szépen! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1712) R3ĐßuŁŁ válasza Mahrenburg (#1711) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Köszönöm Uram ! Hát még a ritka modulárokkal hogy mutatna ! :) :DD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1713) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Ez is, meg ez is... :C

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1714) Mahrenburg válasza R3ĐßuŁŁ (#1712) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A ritka az a Cafe Corner és a Green Grocer? Vagy másra értetted?

Cafe Corner-"Monster" :C

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#1715) Napfénysüti válasza R3ĐßuŁŁ (#1710) üzenetére

Szép, nekem is nagyon tetszenek ezek a modular épületek csak sajnos horror áruk van.

Més que un club!

(#1716) R3ĐßuŁŁ válasza Mahrenburg (#1714) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen például ezekre :)

Napfénysüti: Igen, sajnos nem olcsók. Akciót se lehet nagyon kifogni belőlük soha. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1717) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

egyébként dioráma ügyben a Lego csatornáján van pár jó tipp.

ps. asszem a Tumblerre kicsit rákattantam :DDD

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1718) Fr0z3n válasza LÁZ (#1717) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szörnyű egy hangja van, de biztos jó élmény vezetni. 11:50-nél látszik, hogy villog mögöttük egy rendőr :DDD
"Batman is unstoppable" :D

(#1719) FLx válasza LÁZ (#1717) üzenetére


FLx
addikt

Ez régebben Los Angelesben volt kiállítva, egész pofás élőben. :D

(#1720) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Voltam nézelődni, hát tényleg nem éri meg. Egyik helyen majdnem kizavartak a boltból is :D
Kinéztem a 42008-as szervízkocsit, 31990 Ft. Telefon elő, keresgélek árak között, közben jön az eladó, hogy segíthet-e. Mondom nem, megnézem a neten mennyiért lehet kapni. 27000 körül van az olcsóbb de megbízható helyeken. Kifele menet kérdi az eladó, találtam olcsóbban? Én meg vigyorogva: Kinek mennyit jelent 5000 spórolás :D Öröm volt látni azt a vörös fejét :D

(#1721) LÁZ válasza Fr0z3n (#1720) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kint is meg tudtad volna nézni az árakat

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1722) Napfénysüti válasza Fr0z3n (#1720) üzenetére

Ahogy Laci is írta (vagyis szerintem gondolja) ez azért nem volt szép húzás részedről. Én is szoktam boltban nézelődni és tudom hogy neten olcsóbb (általában onnan is rendelek) de ezt nem kürtölöm egy boltban világgá. Az eladó tökre nem tehet róla hogy ilyen árakat kell megadniuk. Egy webshopnak nem kell boltot, alkalmazottakból annyit fenntartania mint egy valós fizikai boltnak még jó hogy olcsóbbak tudnak lenni. :U

Més que un club!

(#1723) FLx válasza Napfénysüti (#1722) üzenetére


FLx
addikt

Főleg ha a webshop szlovákiából meg innen-onnan áfacsalja be a cuccokat. :D

(#1724) Fr0z3n válasza Napfénysüti (#1722) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azt azért hozzá kell tegyem, csak azzal bunkózok aki megérdemli. Bemegyek egy tök üres bolt, köszönök, és höh jön ki az eladó száján és látszik rajta, hogy ez mi a faxnak jött... Azért na. Dolgoztam boltba és volt párom is bolti eladó, tudom milyen oltásokat kapnak. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten ;)

LÁZ: Kintről nem látszik semmi, el van sötétítve.

(#1725) LÁZ válasza Fr0z3n (#1724) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a nemzeti legobolt :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1726) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Ecto-1 done, nekifeszülünk a mininek :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1727) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

nah, Bruminak is megjött a Minije, lesz nagy pakolgatás ott is ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1728) Fr0z3n válasza LÁZ (#1727) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Tudtam én, hogy a BMW divatautónak szánja a Minit, de hogy ennyire? :DDD

(#1729) Fr0z3n válasza LÁZ (#1727) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ja, meg egy kis apróság, hogy jobban menjen a munka :C [link]

(#1730) Brumi válasza LÁZ (#1727) üzenetére


Brumi
senior tag

Bizony! A kicsi már ott feszít a polcon a nagy T1 mellett :) A nagy összerakása csak jövő héten lesz esedékes.

A régi technic figurák egyébként elég jól passzolnak méretben a kocsikhoz. Gondoltam össze lehetne hozni egy pikniket, de kicsit gyanús lenne, ha csak fickók lennének... kár, hogy nincs női technic figura :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1731) Brumi


Brumi
senior tag

És már ki is jött a karácsonyi falu következő része: Santa's Workshop

Úgy tűnik visszatértek a kisebb szettekhez, ez nem lesz olyan behemót a maga 883 darabjával. Azt még nem tudom, hogy ez mennyire fog beleilleni a faluba, mert a többi rész eddig valósághoz közelített, míg ez elég meseszerű... de jópofa.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1732) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

ja, már van videó is róla

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1733) Brumi


Brumi
senior tag

Ha esetleg valaki belefutna egy eladó 10173-as Holiday Train szettbe bontatlanul, vagy alig használtan, az bátran szóljon nekem! :) Kellene kiegészítésként a téli faluba...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1734) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1733) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Aprodon van egy MISB 135k. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1735) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1734) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, az több helyen is fent van. Gondolkozom, hogy felhívom és beajánlok rá 100k-t. Bár még az is irreálisan sok érte... nemrég még 90k körül is be lehetett szerezni. Ennyi pénzből két modular értelmesebbnek tűnik...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1736) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1735) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Persze, hogy értelmesebb. :) Nekem nem is téma ez a vonat pedig nagyon tetszik, de 50nél többet soha nem adnék érte. :( Na majd a lottó után....:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1737) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1736) üzenetére


Brumi
senior tag

Hát igen, de ugye a faluba jó lenne... talán egyszer ráakadok valami jó ajánlatra. Hátha valaki nem nézi meg hirdetés előtt, hogy milyen áron fut egy ilyen szett...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1738) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1737) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jó deal sajnos ritka, de ki tudja. Vadászni kell az aukciós oldalakon hátha :). Anno Az imperial flagshipet és a black pearl-t találtam meg így. Este 10 körül tette fel valaki bagóért :P

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1739) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Na rávettem magam és megrendeltem a camper van-t. 25900 volt a legolcsóbb amit találtam. A mini mellett szépen mutat majd remélem (habár még ki se bontottam a minit :D)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1740) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1739) üzenetére


Brumi
senior tag

Jó döntés volt, és jó áron kaptad meg! Most délután azt számolgattam, hogy milyen méretarányban készült a két kocsi, és hogy mennyire fog passzolni egymáshoz, de megnyugodtam, mert kb 1:12-1:13 arányú a két modell.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1741) LÁZ válasza Brumi (#1733) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

utánanézek ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1742) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

10188-death start keresek egy ideje. Régebben volt egy 85ért és én hülye nem vettem meg, azóta sehol semmi 125 alatt. :( Valaki, tud esetleg 90 alatt? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1743) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#1742) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

annak is utánanézek :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1744) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#1743) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Köszönöm Uram ! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1745) Brumi válasza LÁZ (#1741) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi! Ha használt, de jó állapotú és hiánytalan, nekem az is tökéletes lenne, csak ne legyen ilyen horror ára :)
Egyszer rettenetesen megszívtam használt LEGO-val, a felét még egyszer rá kellett költeni a pótlásokra, holott elvileg tökéletes és hiánytalan szettként vettem meg.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1746) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1745) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nekem is simán adtak már el "hiánytalant". Persze másnak nem volt hiány, ha színt cserélt meg nincs meg 1-2 lézerkard. Hihetetlen...:D Még szerencse, hogy van bricklink. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1747) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1746) üzenetére


Brumi
senior tag

Ez Vaterás üzlet volt, Bricklinken még nem szívtam meg. Egyszer volt, hogy egy Fabuland szetthez kisebb kocsialvázat adtak, de mi is csak sokára vettünk észre. Filléres pótlás volt.
A Vaterán a nagy F1-es Ferrarival vertek át, csak a matricaív közel 10k volt hozzá...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1748) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1747) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Bricklinkről ritkán veszek készletet, mert a sok nepper sajnos áron felül ad mindent. Ritka a jó deal ott sajnos. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1749) Brumi válasza R3ĐßuŁŁ (#1748) üzenetére


Brumi
senior tag

Ritkán veszek bármit is használtan, de eddig nagyon az árral nem volt gondom. Persze az irreális árakat kerülöm, azért nem veszem meg 100k-ért a vonatot sem. Nevetséges, hogy a mini Campert is 7-8k-ért adják, ami elvileg ajándék volt.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#1750) R3ĐßuŁŁ válasza Brumi (#1749) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Inkább az a vicces, hogy megveszik 7-8k-ért :D

Az a vonat már az a kategória, amit nem bontanék ki olyan szép :P

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.