Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:34

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) lapa válasza Napfénysüti (#400) üzenetére


lapa
veterán

nem szinte, abszolúte nincsen bennük semmi ilyen. csak az ilyen frincfranc kiegészítők, hogy villogó vagy visszapillantó. de amúgy totál semmi hagyományos. én is meglepődtem, amikor leesett.

van egy "kalóz" hajóm, véletlen jutott hozzám használtan. nagyjából minden gyereket aki nálunk járt totál hatalmába kerít a 3 hajótest, és ösztönösen nekiállnak megépíteni. az összes többi lego, technic, train, akármi mehet haza.

[ Szerkesztve ]

(#402) Napfénysüti válasza lapa (#401) üzenetére

Igen a kiegészítőknél fordul inkább elő. A 9397-esnél például tényleg ilyen van a visszapillantónál meg a hűtőmaszk épül ilyen 8*4 meg 8*1-es platere ami studos.
De ez nekem még mindig rettentő fura én még az 1987-2000-es időszakon nevelkedtem Legóból. :DDD

Més que un club!

(#403) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

vajon mi van a zacsiban? :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#404) Gondwana válasza LÁZ (#403) üzenetére


Gondwana
addikt

Ibolya illatú lábszesz, háztartási robotgép és a Glamour magazin tavalyi évfolyama, bekötve? :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#405) LÁZ válasza Gondwana (#404) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

talált süllyedt, glamour összes, bőrkötésben :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#406) kovsol


kovsol
titán

Most raktam ki 100% -os állapotra a 8043 -t.
Elégedett vagyok a végeredménnyel. Játszhatóságra simán maximális pontot érdemel nálam, viszont miközben raktam mindig az járt az eszembe, hogy tök olyan érzésem van, mintha sokkal kevesebb alkatrészből állna mint a 9396-pedig kb egyforma mennyiség.
Második nekifutásra ha megunom az A modellt akkor a "C" modell bulldozer jön soron majd.

May the Force be with you!

(#407) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#408) kovsol válasza LÁZ (#407) üzenetére


kovsol
titán

VW T1 Camper

May the Force be with you!

(#409) LÁZ válasza kovsol (#408) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#410) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Hayabusa szösszenet , Camper Van coming soon ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#411) Gondwana


Gondwana
addikt

Mekkora ötlet!
Ez mellé már csak egy új, a 24 helyett 16 fogú kuplungfogaskerék hiányozna nekem.
... és ebből többet is adnának el, mint a Land Rover 110-ből.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#412) lapa válasza Gondwana (#411) üzenetére


lapa
veterán

na csak emiatt regeltem. írtam nekik, hogy megveszem 99999999 eur-ért az összeset. remélem küldik hamar. tényleg nagy durranás lenne, ez a piros mikro motor tuti nem hajtja ki az aktuátort.

(#413) Eastman


Eastman
őstag

Most találtam, itt a helye: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#414) Gondwana


Gondwana
addikt

Ennyiért kérek 10db-ot!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#415) Brumi


Brumi
senior tag

Nem is tudtam, hogy itt is van LEGO-topic! :)
Látom a 42006 elég sok ember fantáziáját megmozgatta, azt hiszem az lesz a következő a sorban, de a csúcs-daru is érdekelne, ha szép lesz, azt is megveszem :) Ha esetleg van valami infótok róla, szívesen venném!

Bemutatkozásképpen ezek a szettek vannak meg nekem:
Brickset lista

És eddig ezeket a végigjátszásokat írtam:
Ferrari 8674
Arctic sorozat a 80-as évekből

Lego témájú képeim a Flickr-en:
Flickr LEGO

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#416) LÁZ válasza Brumi (#415) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

welcome ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#417) LÁZ válasza Brumi (#415) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lejárt a szerk.

Ez a Brickset-es lista tök jó, hogy be tudod jelölni mid van :K ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#418) Brumi válasza LÁZ (#417) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi!

Anno excelben kezdtem el vezetni, hogy milyen készletek vannak meg, de ez így egyszerűbb volt, és könnyebben osztható meg másokkal.

Egyébként nálam ez a hobbi nagyrészt arról szól, hogy a régi, nagyon vágyott készleteket megvegyem és megőrizzem az utókornak. Valahogy az alkotáshoz már nincs meg a kreativitásom... inkább gyönyörködöm az összerakott készletekben.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#419) lapa


lapa
veterán

én csak a leírásokat mentettem le pdf-ben azokról, amik megvannak.

(#420) kovsol


kovsol
titán

Ma délután kiraktam a 8043 B modellt. Jó fürge a kicsike az A modellhez képest :)

May the Force be with you!

(#421) Napfénysüti válasza kovsol (#420) üzenetére

Nekem meg Logout címlapra kikerült ma az írásom. :K

Més que un club!

(#422) Gondwana


Gondwana
addikt

Próbáltam visszakeresni, csak nem túl sok sikerrel: ez vótmá'?
(Fogggalmam sincs, honnan szedtem össze, csak egyből eszembe jutott a 9397 bevezetőjéről - majd, ha hazaérek, végigolvasom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#423) kovsol válasza Gondwana (#422) üzenetére


kovsol
titán

Kösz a linket, én még nem láttam ezt a videót, de most bepótoltam.

May the Force be with you!

(#424) FatalEror válasza kovsol (#423) üzenetére


FatalEror
addikt

Érdemes,kevesen tudják,hogy a lego eredetileg fából készült,és egy tűz eset miatt tértek át a műanyagra.

HardCore is my LifeStyle

(#425) kingabo válasza Gondwana (#422) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#426) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kéne segítség hiányzó darabok beszerzésében van 2 model ami régi favorit emléknek elakarom rakni majd, egyiket most kezdtem összerakni 8880 illetve a 8462-es model.
Az elsőnél a láncból hiányzik pár szem, illetve egy egyszerű darabból 2429 és 2430-asból fekete szinű ebből kéne 2db.

Van ahonnan lehet összerendelni több darabot oldal esetleg és nem horror áron ?

(#427) LÁZ válasza ADAM1337 (#426) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

bricklinkről biztosan, van pár magyar bolt is fent, vagy kockaáruház is megoldás lehet. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#428) Brumi válasza FatalEror (#424) üzenetére


Brumi
senior tag

A fajátékokból van egy szépen berendezett múzeum a billundi Legoland-ban, ha valaki arra jár érdemes megnézni, főleg, hogy most már külön repülőjárat megy oda Ferihegyről. Én 10 éve voltam, de pont azon gondolkozom, hogy idén egy hosszú hétvégét rá kellene szánni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#429) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hú mit találtam a nagy darab keresgetésben: 9398

(#430) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy itt leginkább a Technic Lego-ról beszélgettek?
Én is kb. egy éve fedeztem fel magamnak újra a Lego-t, de én a gyermetegebb Town vonalat kedvelem.
Azért igencsak elcsodálkoztam, hogy pára elég nagy mennyiségű készlettel rendelkeztetek gyerekkorotokban, és azon is, hogy igencsak nagy Technic készletet vesztek újraindításképpen. Nekem egy fél havi fizum egy-egy ilyen. Én csak szépen lassan, kicsiről-kicsire vásárolgattam az elmúlt egy év alatt. Örülök, hogy nem vagyok egyedül a Lego mániámmal - sokan hülyének néznek miatta, és gyerekesnek (31 vagyok).

(#431) adalbert1 válasza Brumi (#415) üzenetére


adalbert1
veterán

Szép gyűjtemény, Fabuland setem nekem is van 3-4 (azért nem vagyok biztos benne, mert 2 figurát 2 külön setben is meg lehetett kapni, és egyben összecsomagolva is). :)
Sajnos a régi LEGO-im közül szinte egy sem teljes, újat pedig még csak pár minifigurát szereztem be (igaz 2 régi kisebb setet megrendeltem hiánytalan állapotban e-bay-ről).
Nekem is neki kellene állni egy pontos listát készíteni, de mivel ömlesztve vannak az alkatrészek, ezért pár set-et nehezen tudok belőni.

(#432) LÁZ válasza pmikloska (#430) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ne aggódj, ez sztem messze van a gyerekességtől, kb mindenkinek csorgott a nyála az utcán, amikor hoztam hazafele a 10030-at :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#433) FatalEror válasza LÁZ (#432) üzenetére


FatalEror
addikt

Kinek ne csorogna?

HardCore is my LifeStyle

(#434) Brumi válasza adalbert1 (#431) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi! Nekem is ömlesztve volt a sok régi Lego, aztán Bricklink lista alapján szétválogattam, lemostam, összeírtam a hiányokat, majd ezeket a darabokat megvettem és összeálltak a készletek. Mindent összeépítettem, szétszedtem, külön dobozba tettem, feliratoztam. Ez a meló kb 1 évig tartott (már amikor volt rá időm), és nem akarom tudni mennyit költöttem el rá...
Most már csak néhány olyan szettet veszek meg, ami nagyon tetszik (akár régi, akár új). Legutóbb a 8880-as autót vettem meg gyakorlatilag vadonatúj állapotában (1994-es készlet), valamint az összes gyűjthető figura megvan (9-es sorozatból már csak 2 nincs meg).
A Fabulandokat a párom vette, és a téli falu sorozat is az ő beszerzése.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#435) kovsol válasza pmikloska (#430) üzenetére


kovsol
titán

Nem olcsó az biztos, de szerintem a nagy készletek megérik az árukat, mert elég sok spéci alkatrész is van bennük amit sok kicsiből lehetetlen beszerezni.
Én mondjuk most szemezek pár kisebb mérető készlettel is. 9393 traktor pl nagyon tetszik. Gyerekkoromban iszonyat sok traktorom volt. Van saját traktorunk is, aztán nagyon vonzódtam a homokozóban való traktorozáshoz :D

May the Force be with you!

(#436) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Nem kerestem még soha rá, csak véletlen találtam meg a topikot. :)
Imádtam én is gyerekkoromban a Lego-t csak nem vigyáztam rá, anyukám mondta is, hogy "még a kutya is legózott nálunk"
Újrakezdésbe nagy gyüjtésbe nem kezdenék, de egy Batmobilt szívesen kiraknék az asztalomra :)
Másik nagy vágyam egy vagy két régi kalózhajó beszerzése.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én jobban szeretem a régi Legokat (valószínűleg nosztalgia miatt is), a mai szettek szerintem már nagyon elk*rvultak, szinte mindenféle hypolt cucc van, amitől pénzt remélnek, HP-től kezdve a Prince of Persia-ig. De persze a pénz beszél... :(
Legoland-be is szívesen elmennék egyszer (remélem még van)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#437) pmikloska válasza kovsol (#435) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:) Nehéz ezt ilyen egyszerűen nézni, mert pl. az előbb említett 10030-as készlet kompletten a fizetésemet vinné el. Azért az nagy ár...

(#438) LÁZ válasza SQX_Barto (#436) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a betmobil is tuti nagyon, az volt az első a gyűjteményben :D , a hajók közül az egyárbocos katonás volt meg nekem, nem a kalózos.

@pmikloska: nekem is 1 évembe került, mire kézhezkaptam, kb 5-6 évvel ezelőtt, és még szerencsém volt, mert 60kp+20k bizniszbe volt nekem bontatlanul, már akkor is 200 körül mentek az 1x összerakottak....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#439) Krajczi


Krajczi
tag

Nagy lego-s voltam gyerekkoromban, sikerült is egy kisebb gyűjteményt összeszedni. Volt közte Technic is, de sosem az volt a szívem csücske, hanem a City. Hosszú szünet után jó 1 éve kezdtem újra nagyban a játszást, de most is főleg a városi készletek érdekelnek (4645-kikötő, Mentőautó, 7346-Creator tengerparti ház), illetve mivel régről vannak Technic-embereim és azokból már kialakítottam egy zenekart, most ugyanezt megvalósítottam minfigekkel is a valódi zenekarom alapján (ezt bőven fotóztattam is, FB-ismerősök szórakoztatására is). Most 36 éves vagyok... :)

(#440) lapa válasza Brumi (#434) üzenetére


lapa
veterán

most jó kérdés, de tudsz esetleg küldeni arról egy képet, hogy a 8880 kerekeit mennyire lehet befordítani? nem az érdekelne, hogy a rudazat meddig nyomja, hanem hogy a gömbcsukló meg a fehér fődarabban lévő szürke tengelycsonk mennyire engedi jobbra - balra. mindezt vízszintes lengőkar-állás esetén.

huh, szóval nem tudom mennyire érthető mit szeretnék.

úgy gondolnám, hogy ez a tán legerősebb hajtott kerék megoldás. csak nem tudom hol van a határa, nekem fontos lenne a nagy szögben fordulni tudás, és hogy még akkor is tudjon erőt átvinni.

(#441) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Van ötletetek hogyan tudnám motorizálni a 8880-ás set-et ?
Vagy csak nagyon gyenge motorok vannak mert ahogy néztem egy videót a 9398-ról (1,58kg) ott elég gyengének tünt a motor ami hozzá volt, majd lemérlegelem de közel azonos darabszám van 1400 db-os mind a 2 set.
Illetve mi az amit ajánlanátok hogy hozzá rakjak a motoros set-ekből csak vezeték nélküli megoldás érdekelne.
A beépítés nem lenne akkora gond áttételekkel megemelném a motor helyét oda elférne szerintem a motorizálás.

[ Szerkesztve ]

(#442) Brumi válasza lapa (#440) üzenetére


Brumi
senior tag

Értem a kérdést, illetve érteni vélem. :) A 8880-on szerintem a rudazat eleve maximális kitérésre van méretezve, legalábbis én úgy láttam.

Ez felülről nézve így néz ki:

Önmagában ez nem jelent olyan kis ívet, de nem szabad elfelejteni, hogy az autó négykerék-kormányzású, és az alapállásban nem vízszintes a lengőkar.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#443) ADAM1337 válasza Brumi (#442) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Illetve a kormányzás se túl "egyszerű" mivel be is van rakva 1-1 fogaskerék előre és hátra is hogy a sín ne csússzon annyira könnyedén, hogy valami fogja a kormánynak nálam van egy kis holtjátéka nálad is ?

(#444) Brumi válasza ADAM1337 (#443) üzenetére


Brumi
senior tag

Nálam is van holtjátéka, de ez igaz a 8860-as autóra is, ami lényegesen egyszerűbb darab. Ez már önmagában a fogaskerék-fogasléc közötti résből is adódik. Ezek azért nem precíziós szerkezetek :)
Én láttam már olyat, aki a 8880-as autónál fixálta a hátsó kormányzást és csak az elsőt tekergette. Motorizálásra szerintem bőven van hely, az alsó tengelyek mellé beférnek motorok, azt kell csak eldönteni, hogy hogyan oldod meg az áttételezést.
Egy dolog zavar a kocsiban, hogy a felső kormánynak egy gumis kerék van betéve, ami könnyen csúszik, ehelyett jobb lett volna egy fogaskerék...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#445) FatalEror válasza ADAM1337 (#441) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát szerintem 2db XL motor kell,az hajtás,és egy sima szervónak,mivel 3 motor van ezért már 2 fej egység,és egy 6-s elemtartó+egy távos.

HardCore is my LifeStyle

(#446) ADAM1337 válasza Brumi (#444) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ott is sok az áttét a felső kormányzásnál szerintem. Nekem nem csúszik az a gumi kerék pont jó fogása van.

Én valamikor amúgy 95-96-ban kaphattam a set-et, és nosztalgia pakolásközbe jutottam arra hogy összerakom.

(#445) FatalEror: Esetleg 1-1 linket kérhetnék a darabokról is mert elég kusza még nekem az "új" technic.

[ Szerkesztve ]

(#447) Brumi válasza ADAM1337 (#446) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha nem teljesen sima felületen kormányzom, hanem mondjuk valami durvább anyagon, ahol jó a kerekek tapadása, ott nekem csúszik... mondjuk ez legyen a legnagyobb baja...

Én ezt a kocsit fél éve vettem a Bricklinken csodás állapotban szállítással együtt 150 euróért, de előbb láttam a billundi Legoland-ben a teljes méretű változatát (mármint ami akkora mint egy igazi autó), és azóta szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#448) lapa válasza Brumi (#442) üzenetére


lapa
veterán

köszi szépen. amúgy ez a nagy átmérőjű tengely milyen feeling? nem tudom mennyi összehasonlítási alapod van, de könnyen gurul a tömegéhez képest?

nézegettem nagyon, szerintem csak ez lenne a legerősebb merev tengely megoldás. csak sajna ez az egy gumi van hozzá. bár van egy külsős cégnek bütykös is (csak sajnos az én leendő modellemre béna...).

[ Szerkesztve ]

(#449) FatalEror válasza ADAM1337 (#446) üzenetére


FatalEror
addikt

XL-motor
sima motor
vezérlő
távos
és az elemtartóról nincsen,de asszem lehet venni ezeket szettben is. :K

HardCore is my LifeStyle

(#450) Brumi válasza lapa (#448) üzenetére


Brumi
senior tag

A 8860-hoz képes és a 8674-hez képest jóval nehezebben gurul, de ez igazából nem a tengelyen múlik, hanem a meglehetősen összetett hajtásláncon. 3 difi, 4 sebesség és a 8 hengeres motor nem könnyíti meg a mozgatást. A tengely egyébként ugyanaz mint a többiben, az eltérés inkább a kerékagy és a felni kialakításában van, de a kerékagyban lévő gömbcsukló ugyanolyan tengelyen keresztül megy a difihez.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.